Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.30. 19:25


Perottival pontosan mi van?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.08.30. 15:49


Perotti és Flo kiesett a Milan elleni keretből.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.30. 09:50


Hat ha akrokodil szigetekre van bejegyezve a ceged, akkor valoban eleg egyszeruen tudod kikapni belole a lovet
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.08.30. 07:46


De miért lopás az hogy pénzt vesz ki saját cégéből? Amúgy nem feltétlenül kell kivennie. Cégen belül is ellehet költeni mindenre, csak új játékosra nem.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.29. 23:04


SPQR, akkor szerinted Pallotta abban érdekelt, hogy pénzzé tegyük a legjobbjainkat? Mert el akarja adni a klubot? Vagy mert így ő személyesen pénzt lophat ki a cégből? Vagy miért?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.08.29. 22:01


Kockázat abban van, hogy az árak emelkedésével és mert nagypályásnak érezzük magunkat nagyban játszuk ugyanazt, mint néhány éve kicsiben.
Már Sabatini sem volt jó abban, hogy sok pénzt költsön egy játékosra (pl. Iturbe), de a többieken legalább nem buktunk óriásit. A nyereség oldal viszont a mai napig látszik. Minden évben kerestünk egy rakat zsét azzal, hogy bagóért hozott játékosokat: Marquinhos, Benatia, Paredes, Emerson, Pjanic, Rüdiger, Salah. A felsoroltak közül Salah volt a legdrágább 15 m-ért. Szóval így értsd a bagót. Pont olyan, mintha most Fuzato, Bianda vagy Coric befutna és eladnánk.

Csakhogy a játékosok többsége nem ilyen. Eleve sokkal drágábban veszünk mint korábban. Defrel, Schick, Pastore, Cristante. Egyedül eddig Ünder volt az, akit igazolt Monchi és többet is ér, mint amennyiért vette, a többiek vagy annyit érnek mint előtte vagy kevesebbet. Vagy mert eleve túlértékeltek voltak vagy mert nem játszanak.
Egy firkász írta, hogy Strootmant azért kellett eladni, mert különben vagy Dzekot vagy Manolast kellett volna eladni. Kérdés, hogy miért. Az idén érkezett játékosok egyike sem ér annyit, hogy cserében kulcsjátékosoktól kelljen megválni. Strootman még úgyis jobb volt mint a jelenlegi Pellegrini és Cristante, hogy lassabb már és "nem a régi".
Ha meg el kell adni valakit, akkor miért nem Dzekot? Hozunk egy Schicket - a klub valaha volt legdrágább igazolása - , aki szélsőnek nem jó, középcsatárnak nem jó. Nem baj, csinálunk belőle. Oké csináljunk. De akkor adjuk el Dzekot és másszon be a helyére Schick. 40 millával a padon pihen. Így nem lesz belőle nagy üzlet.

A probléma ott van, hogy még mindig Sabatini játékosait adogatjuk el és az újak egyelőre nulla értéknövekedést mutatnak a vételárukhoz képest (kivéve Ünder). És ez a legnagyobb probléma... Miért van ez? Mert az igazolások egy része nem illik eleve EDF taktikájába, akiről tudjuk, hogy nem nagyon változtat azon. Másrészt azért mert egyelőre az újak nem váltják be a hozzájuk fűzött reményeket. Újabb értékelés novemberben, de egyelőre veszteséges a biznisz.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.29. 20:09


F.totti, nem ment felre, csak bejott egy masik szal. Legalabbis nalam.
A klub ertekenek csak egy ksi reszet kepezik a jatekosok meg a stadion, egyeb ingatlanok stb. Nem az az erdekes,higy ha eladsz mindent es mindenkit mennyi zsetont kapsz, hanem a szurkolok szama es fizetokepessege. Hanyan kivancsiak a meccseidre, ezaltal mennyit tudsz kaszirozni a tv-s jogokbol (persze ez nagyreszt orszagspecifikus, de nem teljesen) es hany cimeres bogret ceruzat meg bugyit tudsz eladni odahaza meg vilagszerte. Ezert a legertekesebb klubb meg most is a mu (odahaza nagy a fizetokepesseg +volt angol gyarmatok) es ezert volt akkor is joval ertekesebb a milan, mint a roma, mikor a jatekosok osszerteke majd' a fele volt milanoban mint romaban.
Ezert jarnak turnezni a klubok es dzsimipapa is ezert beszel allandoan a brand epitesrol es erositett ra a kozossegi mediara.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.29. 19:16


Én klubérték alatt a tőzsdei értéket értettem. A játékosok értéke ennek csak egy részét adják.
A klubértéknél meg (ideális esetben) tök mindegy, hogy 50 milkás játékosod van vagy 50 milkád kes-ben mert eladtad. Jól félrement. Pallottanak épp ezért tök mindegy hogy kes pihen a számlán vagy Salah a jobbszélen.

Nem érdekelt a kiárusításban, pont azért amit tomm is írt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.08.29. 11:21


Igen, hatalmas kockázat van bennük, sajnos. Ha nem jön össze a terv, rámehet az egész szezon :S holnap sorsolás, kíváncsi vagyok milyen csoportot kapunk BL-ben.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.29. 10:15


De nem csak lehetoseg van bennuk, hanem kockazat is. A 20 milliora ertekelt schick 42ert jott(azt hiszem). Majd lehet, hogy lesz belole valami, de egyelore nulla. Vagy ha nem is nulla, hat toredeke a kifizetett osszegnek..
De igy van, ezzel nincs gond. A gond a 26 jatekos ket ev alatt es a legjobbak folyamatos eladasa (plane elkotyavetyelese)
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.08.29. 09:59


Értelmszerű, hogy jócskán csökkent a keret értéke, sztárok mentek, feltörekvő tehetségek jöttek. A legdrágább játékosunk Manolas, őt is csak 40 millióra teszi a transfermarkt. Kluivert, Ünder, Cristante, csak ilyen 15-25-ös határon mozognak még. Az ők idei teljesítményük rohamosan emelheti a keret értékét, és remélhetőleg fogja is. Sokat nyom az is a latba, hogy egy 60-ra értékel Alisson helyett, most egy 2.5 milliós Olsen van :P (hogy mit láttunk benne...2 meccs alatt 2 nagyobb baki, lehet megtaláltuk az új Kariust).

Nincs ezzel gond...a problémám ezzel csak az, hogy elég nagyot rizikóznak Monchiék. Ilyen all in helyzetben vagyunk, ami vagy bejön vagy nem.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.29. 09:38


De nem csak a csokkenes es novekedes. 14 misi plusban zartuk a piacot. Tehat ennyivel kellett volna csokkennie a klub ertekenek. Ehhez kepest csokkent 90-nel. Persze ha elfogadjuk a transfermarkt arait. En elfogadom...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.29. 09:11


Tavaly 327 volt szezonkezdetkor.
Hat azert nagyon nem mindegy, hogy az atigazolasi idoszakban noveled vagy csokkented a csapat erteket. Altalaban novelni szokas...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.08.29. 09:03


SPQR írta:Szezonzáráskor 460 millió EUR volt a keret értéke, most pedig 371 millió. Harmadikként zártunk, ötödikek vagyunk jelentősen lemaradva az előttünk állóktól.

Ez önmagábasn nem jelent semmit. Sőt, még akár jót is jelenthet. Azt kell inkább nézni, mennnyi volt az összérték szezonkezdekor és -záráskor. Tavaly tuti sokat nőtt, és reméljük, majd idén is :wink: :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.08.29. 08:00


Ez a sabatini alatt 142 millio plusz osszejott, nem tudom hogy jon ki. Egyreszt akkor nem lettunk volna ffp-eljaras altt, masreszt a transmermarkt adatai szerint, nagysagrendileg 90 millio minuszban zart az oreg.

A transfermarkt szerinti ertekunk tavaly szezonkezdetkor 327 millio volt, most 371. Talan szezonzaraskor nehany tizmillioval tobb volt, mint most, de nem meghatarozoan

Fogkefe, tavaly coutnihont es sakhot adtak el, osszesen 150 millio ertekben. Azert ez egy kicsit tobb, mint a semmi....

Egyreszt nem hiszem, hogy pallotta az igy-ugy elsikkasztott nehany milliocskara palyazna, egy alissonbol befolyo 75 milliot meg nem tud csak ugy zsebre vagni, mert ez egy hivatalos gazdasagi tarsasag, ha megteszi jon allambacsi es jol megreszeli a kis popojat.
Masreszt biztos vagyok benne, hogy monchi azert minket valasztott, mert azert van eleg penz a machinacioihoz, viszont szabad kezet kapott. Nem tudom elkepzelni, hogy ugy jott ide, hogy nem kapott ra garanciat, hogy nem a tulaj fogja megmondani neki, hogy ki maradhat es ki mehet-meg ha ertelemszeruen egyeztetnie kell is vele.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10282
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.08.29. 07:46


F.Totti írta:De fogkefe, a tulaj nem a játékoseladások bevételeiből tud pénz kivenni egy klubból. Nem ismerem a Pallotta éra eladás - vásárlás szaldóját, de saccperkábé egy 5%-os árfolyamemelkedés sokszorosát hozná a tulajoknak. Már ha egyáltalán pozitív a szaldó. Pallotta a cegérték növekedésben érdekelt (és az ingatlan üzletben ami ugye veszni látszik). Miért zavarna szét egy erős keretet? Ő szerintem azt hiszi, hogy idén is erősítettünk, hisz az erre felkent személyek ezt állítják.

Azért nem hiszen hogy igazad van, de minden tisztelettel mondom mert a Juve értéke két hónap alatt 400 millióval nőtt. Ha mi is az értékünket akarnánk növelni sztárokat kellene venni és jó eredményeket elérni, nem pedig mindenkit eladni. Ha valaki menni akart (Alisson, lelke rajta. De ha valaki nem akar menni Manolas, Strootman, stb ne adjuk már el). Mert látszik h ezzel a bevétel lesz több, de a klub értéke nem nagyon lesz azzal több, hogy jelenleg gyengébb kerettel futunk neki az idénynek. Ergo nem gondolom hogy igazad van.

De más. Liverpool szerintem elmúlt 2 évben 350-400 millióért igazolt és nem adott el. Majdnem rekord értéken adták el 2 milliárd fontért.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.29. 00:21


10 éve lassan nem nyertünk semmit egy kis kupát sem, szóval szinte fix hogy nem értenek hozzá.
akkor sok helyen nem értenek hozzá a világon :wink:

na mindegy, tőlem gondolhat akármit aki csak akar. Én hiszem hogy értenek hozzá. Hibázhatnak igen, de innen gazdasági döntéseket megítélnünk enyhén szólva is ...őő...fura. Egyedül arra van rálátásunk- érthetően -, hogy szurkolói érzelmeket mi vált ki, és mit érzünk. És erre jobban, mint a vezetőségnek. De ennyi.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.08.28. 23:35


Hogy mi is hiányzott az Atalanta ellen:
https://www.youtube.com/watch?v=0mbrtWACs8Y
4:40

https://www.youtube.com/watch?v=tPNculfPJ50
3:35

https://www.youtube.com/watch?v=8WerG-CjWic
1:20

Az akarat. Is. Volt tavaly, hogy jól játszott Pellegrini, de ha nem, akkor jött a helyére Ninja vagy Strootman. Nagyon erős volt a középpályánk, ami hirtelen nincs. Újra kell építeni.
Nem tudom én sem a pontos okokat az igazolásokkal kapcsolatban, de amint írtam sem Coric, sem Zaniolo, sem Pastore nem tud az igazi, trequartista posztján játszani. A két fiatal max betömörülő kiscsapatok ellen vethető be értelmesen. De akkor meg jön Schick és Kluivert - szóval tényleg nem tudom... Közben van egy fáradékony DM-ünk és egy új igazolásunk, aki alapozás helyett nyaralt. Cristante és Pellegrini formajavulása nélkül esélyünk sem lesz. Egyszerűen nincs védekezni is tudó középpályásunk. Támadó az van sok. Ha hozzávesszük, hogy Cristante és Pellegrini hasonló típusú középpályások, akik szeretnek elől lenni, befutni üres területekre, lőni stb. Mindketten elég sok gólt lőttek az előző csapatukban. De ki fog védekezni?

Jöjjön Coric, fiatal, nagy haszonnal el tudjuk adni, Zaniolo már menet közben jött mint ötlet szerintem. Olcsón venni és drágán adni. Működőképes volt eddig is, de most valahogy mintha nem vették volna figyelembe a posztokat. Több játékosunk van, mint tavaly, de oda ahova kellene kevés. Megjegyzem tavaly is kevés volt, de mint tudjuk nekünk támadó kellett, mert kevés gólt rúgtunk.

Monchi érkezésével még nagyobb rotálás van nyáron, mint előtte. A Sevillában is ezt csinálta, aki ért valamit, azt eladta. Ott mindig jött helyette másik. Itt egyelőre Sabatini igazolásait adja el. A saját igazolásai pedig egyelőre nem érnek annyit, amennyit reméltek. Egy Ünder a sok bukta és kérdőjellel szemben. Idén be kell robbannia 2-3 névnek. Meglátjuk. Egy középpályás érkezésén nem lennék meglepve januárban.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.28. 23:25


De fogkefe, a tulaj nem a játékoseladások bevételeiből tud pénz kivenni egy klubból. Nem ismerem a Pallotta éra eladás - vásárlás szaldóját, de saccperkábé egy 5%-os árfolyamemelkedés sokszorosát hozná a tulajoknak. Már ha egyáltalán pozitív a szaldó. Pallotta a cegérték növekedésben érdekelt (és az ingatlan üzletben ami ugye veszni látszik). Miért zavarna szét egy erős keretet? Ő szerintem azt hiszi, hogy idén is erősítettünk, hisz az erre felkent személyek ezt állítják.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.08.28. 22:17


Pallotta szimpatikus fazon. Baldissoni már viszont elmehetne melegebb éghajlatra. Innen csak találgatunk igen, de valszeg Baldissoni vagy Pallotta találja ki az eladásokat, nem Monchi. Saba is mondta h utalja ha el kell adnia azt akit vett. Monchit is a teljesítménye alapján ítélik meg, ha rossz a csapat akkor repülni fog, persze előbb edző megy, de utána ő is. Szóval nyilván aki inditványozza az eladásokat az olyasvalaki lehet akit nem lehet kirúgni és még érdeke is a pénz miatt. Ez nálam Pallotta, de ha valójában Gandini akkor felőlem ő mehet. Nem hiszek sajnos abban hogy okos emberek vannak ott. Azért vanak ott mert az élet így hozta, nem biztos, hogy annyira értenek hozzá. Sőt. 10 éve lassan nem nyertünk semmit egy kis kupát sem, szóval szinte fix hogy nem értenek hozzá.
Akkora pénzek vannak itt, egyszerű embernek születünk és ha nem találsz fel Facebookot vagy Amazont akkor egyszerű emberként mész el. Pallotta egyszerűen bazi gazdag családba született, semmit nem talált fel, beletanult a bizniszbe, de marhára nem ért hozzá. Csak annyi pénze van amennyit a lottón sem lehet nyerni. Ennyi.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.08.28. 22:09


Nem értem a pallottázást. Oké, biztos szar tulaj. Én nem igazán tudom megítélni, de Amerikából nem is igazán lehet vezetni egy klubot. De tulajdonosként hozza az elvártat. Amennyire én látom.
Az sportszakmai és a HR irányítás nem az ő dolga. Gandini, Baldissoni, Monchi, Di Francesco. ÉS senkinek itt közülünk fogalma se lehet arról, hogy közülük ki miben dönt, ki irányítja a mercatoinkat. Valószínűleg Monchi, de kizárt hogy egy személyben.

Én egyébként nem vagyok nagyon elkeseredve. EDFben, mint edzőben nagyon bízom. MAjd kihozza ezekből a srácokból is a maximumot. És azért van jónéhány szerethető arc a csapatban Nainggolan és Strootman távozása után is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.08.28. 21:50


tomm, de kifordultál magadból:)

amúgy meg egészen biztosan van épeszű magyarázat az eladásra. Ennyi okos ember összeülve nem hoz meg ad hoc ilyen döntést mertcsak alapon
engem nem érdekel Strootman
engem az érdekel, hogy ez nem mutat szép jövőképet

Pallota és bandája pedig tőlem régóta mehetne a fenébe - bár igazán komoly bajom azért nincs velük
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.08.28. 21:25


Tomm, kicsit veled érzek együtt, én is megemésztettem már minden eladást, de ez most nekem is nagyon nehezen megy. Én mondjuk nem követelek semmit, továbbra is kitartok a klub és a csapat mellett, de nagyon mélyen magamba kell szálljak, hogy feldolgozzam Strootman távozását.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8073
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2018.08.28. 21:01


Viccen kívül ha egyszer lehet mondjuk csak 7-ek lennénk észbe kapna A Don aztán venne pár értelmes játékost és nem adna el mindenkit
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.08.28. 20:58


pedig már többször mondtam, és most ismét elmondom, ez a mercato, ezek az ócska igazolások, döntések, pont azt igazolják, hogy ebben a vezetőségben semmi ambíció, semmi törekvés nincs, semmi jel nem mutat arra, hogy építeni akarnak, fejlődni, előrelépni a tavalyi évhez képest, és ez évvégén ha szerencsénk van egy 4dik hellyel be is fog igazolódni.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron