Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.09.30. 11:41


Én annyira elengedtem ezt a szezont, hogy soha ilyen nyugodtan nem néztem még derbit. És tök felhőtlen az örömöm akkor is, ha tudom hogy a folytatás megint fájdalmas lehet. Kicsit olyan derbi volt ez, mint a Yanga-Mbivás. Ott is a vergődés kellős közepén jött egy felemelő győzelem.

De pl Pellegrini, el Sharaawy és Florenzi teljesítményének simán lehet hosszabb távon is örülni. Santon is hátvédnek néz ki. Ez jó jelek. Lehet nem teljesen kuka a megkezdett út, csak még nagyon az elején vagyunk
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2018.09.30. 06:53


Azért, Corso, mert Roma olyan hely, ahol egy Lazio elleni parádés győzelmet simán követhet egy Empoli elleni csúszda. :)
Örül itt mindenki, nyugi.
Hurráhangulatnak helye nincs. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2018.09.29. 23:17


Tök jó lenne örülni, örömködni a bugyiszínüek legyőzésén! Most amikor lehetne jókedvű romanistának lenni, miért hallgat mindenki? No komment, no party. :asrflag8: :magica: :asr3:
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2018.09.29. 21:44


Érdekes a tabellára nézni. Kikkel is játszottunk eddig a mai meccset leszámítva? És mit?
13. Milan - vereség
14. Atalanta - döntetlen
15. Torino - győzelem
...
18. Bologna - vereség
19. Frosinone - győzelem
20. Chievo - döntetlen

Szóval az aktuális tabella hátsó fertályát két csapat kivételével letudtuk. Hozzáteszem, hogy a Milannak és a Bolognának is egy győzelme van eddig. :D
Ühüm. Normál esetben a Juve mellett kellene lennünk valahol.
Hogy miért nem a velük meccseltük az elején! Az legalább mindegy...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2018.09.29. 19:57


https://www.football-italia.net/128659/ ... g-juventus

már jöhetne is moncsilla helyére :!: :wink:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.09.28. 20:43


Bakker, egy milanói kiadóval adatja ki. Szégyen :)
Egyébként 10 nap múlva nyit a Frankfurti Könyvvásár. A Rizzoli Libri a Mondadori standon kint szokott lenne. Sanszos hogy ott lesz a könyv is. Ha meg lehet venni szívesen hozok bárkinek. Beírom majd.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.09.28. 20:06


Nos. Az electronic arts szerint elcsapat vagyunk. A fifa 19 telepites kozbeni jatekra 10 csapat kozul lehet valasztani. A roma is ott van
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.09.28. 17:31


még egy két ilyen kis sztori belőle, és az egész olvasástól elmegy a kedvem
bár - ha jobban belegondolok - már el is ment :(

amúgy jah, ezt a Totti játsszon ne játsszon témát hagyjuk már békében nyugodni végre
bár Ferenc ezt akarta elérni. Megint róla beszél mindenki. F.szom
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2018.09.28. 14:44


na itt a nagy dilemma. vegyem meg epub-ban,és már most olvashatom, vagy várjak novemberig, amikor kint a rendes papíros változatot is meg tudom venni :?:
https://www.amazon.it/capitano-Francesco-Totti-ebook/dp/B07HBPNSLC
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.09.28. 13:58


tomm írta:35-6? Le vagy maradva, mint a borravalo...


Szerintem félreértettél, arra utaltam, hogy egy 35-6 éves Tottival is képtelen lett volna arra a letámadásra, pedig annyi idősen még javában kezdő volt, senki sem kérdőjelezte meg a helyét a csapatban.
Egyébként kb. ugyanazt írtad le mint én, BL meccseken, Seria A-s élcsapatok ellen tényleg odaértek, nem volt ideje, használhatatlan volt. Viszont defenzívebb, gyengébb képességű csapatok ellen a csapat hasznára volt, és lehetett volna még sok meccsen, ha játéklehetőséget kap. És ha Totti az ilyen meccseken való játékperceit kevesellte akkor igazat kell adjak neki. De ez tényleg lerágott csont, a könyvnek hála megint előjött.

https://www.youtube.com/watch?v=ZIAAvIbqt38
2:40, 2:48 Itt meg a samp védői voltak lemaradva, mint a borravaló, ugyanis a labdarúgás szabályai engedik az egyérintős játékot is.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.09.28. 13:15


35-6? Le vagy maradva, mint a borravalo...
Az utolso eveben tobbszornis direkt figyeltem, hogy csak 2 labdaerintesre volt lehetosege. Olyan lassu volt, hogy a 3ik labdaerintesre barhonnan odaert az ellenfel es jatszi konnyedseggel vette el tole a lasztit
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2018.09.28. 12:51


Totti játszatása az utolsó két évében, a komolyabb csapatok ellen tényleg hülyeség lett volna, sőt a Barcelonát sem tudtuk volna kiejteni egy 35-36 éves Tottival. Az EDF féle emberezős letámadás már sok lett volna neki.
Ugyanakkor néhány kötelezőnek várt, de szenvedősre sikerült hazai meccsen a csapat hasznára tudott volna lenni, és ezt ő is érezte. Amikor megkapta a lehetőséget bizonyított is az esetek zömében. Egy statikus, bunkerfocit játszó ellenfél ellen meg tudta volna bontani a védelmet, kiharcolt volna pár szabadrúgást jó helyről, stb.
F.Totti az általad említett Genoa meccsen, a beállása előtt is volt elég zűrzavar, 1-1-gyel fordultak a csapatok, és ha jól emlékszem a vendégek gólját egy 15-16 év körüli gyerek lőtte. :D
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.09.28. 12:07


Jaj ez a hulye konyv! Ennek a vitanak bo egy eve vegre veg. Most meg ujrakezdodik :D nemá
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2018.09.28. 12:03


F.Totti írta:Totti az utolsó két évében gyakorlatilag emberhátrány volt. Az öltözőben meg egy megkerülhetetlen, faraghatatlan gránittömb.
Nyilván óriási ikon és szobrot érdemel a pályafutásáért, de végén már kontraproduktív volt a jelenléte. Akkor is ha ő fordította meg a Toro meccset, vagy ő lőtt gólt a derbin. Sokkal több pont ment el rajta, mint amennyi jött miatta.
Pl ha nincs rohaft nagy mázlink, akkor a búcsúmeccsén szépen kizúgtunk volna a fix BL helyről. Eszeveszett káosz volt a pályán, mikor muszájból betette Spalletti.


Ha muszájból, ha nem...de végül nyertünk és azt nem vonhatjuk kérdőre, hogy bár nem volt aktív már az utolsó 2 évben, de még mindig olyan passzokat adott, mint senki más a pályán, szóval, amikor becserélték, egy percig nem éreztem úgy, hogy na...akkor ennek lőttek, itt ment el a meccs.

Az egója tényleg megvolt...de kérdem én, kinek ne lenne meg, ha rá épűlne éveken keresztűl egy csapat. Buffon is hasonló helyzetben volt, annyi a különbség, hogy ő egy kicsivel könnyebben engedte menni ezt a hajót s úgy döntött játszik máshol, de Ferencnek a csapat volt az élete gyerekkorától...alap, hogy beijedt kicsit, hogy vége és képtelen volt kimondani. Én teljes mértékben megértem, azzal viszont én sem értek egyet, hogy most utólag megy a sárdobálás. Teljesen felesleges. Annyival le kellett volna zárja az egészet, hogy bár imádta a játékot és szeretett játszani, de úgy döntöttek (közösen és nem más helyette) a csapatnak így jobb lesz, ha ő más szerepkörben lesz...ez a mondat pedig tökéletes lezárása lett volna az egésznek. Le lehetett volna írni, hogy maradni szeretett volna stb stb. de úgy a történet zárása az kellett volna legyen, hogy bár nem akart menni, de engedett az egójából és mégis megtette, most pedig azon van, hogy legalább olyan hasznos legyen az új szerepkörében a csapat számára, mint játékosként. Na de...ez egy ideális világ lenne, ha minden happy enddel végződne :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.09.28. 11:30


csebi77 írta:A Róma nem európai élcsapat.....sajnos

ha nem is a szűk, de benne van az élmezőnyben. azért mindig megvolt az első 4 hely egyike a Serie A-ban mostanság, az pedig mi más, ha nem európai élmezőny? A Tottenham is annak számít most.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2018.09.28. 10:58


Totti az utolsó két évében gyakorlatilag emberhátrány volt. Az öltözőben meg egy megkerülhetetlen, faraghatatlan gránittömb.
Nyilván óriási ikon és szobrot érdemel a pályafutásáért, de végén már kontraproduktív volt a jelenléte. Akkor is ha ő fordította meg a Toro meccset, vagy ő lőtt gólt a derbin. Sokkal több pont ment el rajta, mint amennyi jött miatta.
Pl ha nincs rohaft nagy mázlink, akkor a búcsúmeccsén szépen kizúgtunk volna a fix BL helyről. Eszeveszett káosz volt a pályán, mikor muszájból betette Spalletti.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.09.28. 10:56


Attol fugg, mi szamit elcsapatnak.
Benne vagyunk az elso huszban minden tekintetben. Kvazi elcsapat.

Tottit imadtam. A fapofajat, ha meg is ertem, imadni nem tudom. Amit meg eddig tudunk errol a konyvrol, ill. Amit eddig gerjesztett, az szinten nem az imadat iranyaba visz...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2018.09.28. 10:34


A Róma nem európai élcsapat.....sajnos
Amúgy lehet,hogy igazatok van,csak NAGYON elfogult vagyok .
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2018.09.28. 09:04


amit tomm ír, az tény, amit csebi, az a vágy... Mindenki imádja/imádta Tottit, de negyveniksz évesen már egyszerűen nem játszhatsz mezőnyjátékosként európai élcsapatban. ennyi.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.09.28. 09:02


Ha o van, a csoportkort se eljuk tul.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2018.09.28. 08:17


Viszont ha lett volna,akkor döntősök vagyunk. Szerintem....
A tekintélye miatt nem fújtak volna ellenünk pl.Ez persze csak az én véleményem.
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2018.09.27. 21:56


Hat mult evben nem volt totti, de akkra party volt, hogy majd leszakadt a mennyezet
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.09.27. 21:01

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2018.09.27. 19:00


húúú bammeg, olvasva ezt a részletet a főoldalon a könyvből

pár gondolat:
Spal láthatóan a végére teljesen elvesztette a kontrollt. Akár igaza volt akár nem.
Totti viszont... még ebből a pár mondatból is azonnal süt, hogy bizony az egója hihetetlen magas, és tényleg úgy hitte (jól), hogy ez az Ő csapata. És képtelen volt méltósággal befejezni.
Viszont úgy gondolom, nem ilyen könyvet kellett volna írnia/íratnia! Láthatóan itt akarja letisztázni a dolgokat, és mosni kezeit, és ezért beleszáll Spallettibe és mindenkibe akivel gondja volt. Megteheti persze. De ő Totti az ég áldja meg (megtette), nem egy középszerű focista, akinek csak úgy vennék a könyvét, úgy figyelnének rá, ha ilyeneket ír bele!
Neki egy szép, felemelő, happy feeling könyvet kellett volna csinálnia. Ha elegáns akart volna lenni, akkor az ilyen ocsmány vitákat nem teszi bele.
Vagy, ha nagyon akarja, akkor 2 könyvet ad ki: Un Capitano (fehér vagy bordó-narancs fehér borítóval) amiben elmondja szépen az életét, majd egy-két év múlva Un Capitano fekete vagy bordó-narancs-fekete borítóval, ami kifejezetten a karrierje árnyoldalát, balhéit mutatja be. Ezzzel eleve duplabevételt kreál, de legalább a második könyvig tovább emelkedne a nimbusza.

szóval bárhogy is, és nyilván ezek kiragadott részletek egy teljes könyvből, de nem köpködnék már vissza a helyében. Csúnya dolgok ezek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: csebi77 Dátum: 2018.09.27. 17:44


fogkefe1 írta:Nem tudom. Annyit köszönhet a klubnak Totti, hogy ha 106 évesen is kezdő akár lenni akkor legyen. Leszarom, hgox már szar, de bammeg nélküle nem lett volna semmi. Kitudja mi lett volna. Sensi néni csődbe viszi a csapatot az Italpetrolival és Seria C-Ben folytatjuk FC Roma néven, majd DDR úgy érzi, hogy akkor ideje menni ...

Persze lehet ha Totti nincs megnyertük volna a BL-t. De erre kisebb az esély.

Roma alapból egy 0 klub a vilagtortenelem 20 évében, de volt egy Tottink és egy De Rossink, akik elég sokat adtak a klubnak és többet mint hogy évi 6 millás fizut kapjanak. Ezek elvek. Játékos parti vagyok és leszek. Baldinit sose kedveltem


Én is így látom! Ha nincs TOTTI,senki nem tudja mi az az AS ROMA.
NO TOTTI,NO PARTY!!!
Avatar
csebi77
 
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2007.11.05. 22:41
Tartózkodási hely: Siófok

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég

cron