Olasz kupa

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.02.02. 22:49


Azért ez elég szar lehetett nekik :(

Az viszont számomra okádék dolog, hogy első dolga kitenni a FBre. Népszerűséghajhász, magamutogató baromság. Főleg hogy gondolom előtte - utána tele a fala 'de süt a nap', 'de jót ettem', 'de higat fostam' kontenttel. Idióta világ. Pojáca Toloi.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.02.02. 22:35


Csak egy utolso megjegyzes es befejezem: azt ertem tragedia alatt, amikor a gyerek, akit neven nevez, karjaba fog, megpuszil, lefektet, oda-vissza mosolyog, stb meghal. Ehhez kepest a 8-10 hetes magzat (ezert is irtam, higy neg csak rugdosni sem kezdett) halala a kanyarban nincs.
Tanitani meg ugy lehet, ha a halal nem eltitkolva van, hanem az elet szomoru, amde termeszetes velejarojakent van bemutatva. Gyerekkortol...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.02.02. 20:07


Persze, mindenki próbálja úgy felfogni, hogy ez benne van, de nem tudod mi játszódik le benne belül. Van aki jobban kezeli, van aki rosszabbul.
Én igazából ezért reagáltam
de azert ez olyan messze van egy tragediatol, mint urhajos a melytengeri buvartol.

ezzel nem értek egyet. De ez van, meggyőzni nem akarlak.
Ha lesz gyereked lehet máshogy látod, én is változtam mióta van egy kislányom.

Mondjuk az igaz, hogy a legtobb ember nem tudja kezelni a halalt. Nem tanitottak meg ra...

Hát, szeritnem ez nem olyan, ami tanulható, de ebbe pláne ne menjünk bele, nagyon messzire vezetne.

Trigo, téged meg szándékosan nem szólitottalak meg, mivel nem arról akartam véleményt formálni, hogy miért osztotta meg, hanem csak tommnak akartam reagálni a fent idézett mondatára.

Mindegy, szerintem megbeszéltük, részemről lezárva.
Amúgy is kicsit OFF itt a dolog.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.02.02. 18:50


Viszont tomm, nem tudom van-e gyereked, de ha van, "akkor talán emlékszel milyen volt mikor 8-10 hetes terhes volt az asszony, Nem akarod beleélni magad, de attól még beleéled, neveken gondolkodsz meg ilyenek."

nincs.azert irtam, hogy a kibicnek semmi sem draga. Ahogy olvasom, mar a masodik gyerek lett volna. Nekem is vannak ismeroseim, akik veteltek. Volt, aki az elso gyerekkel vetelt, hosszu ido utan. Probaltam vigasztalni, de mondtak, hogy nem kell, nincs tragedia. Persze, szomoruak voltak, de tudtak, hogy ez abszolute benne van a pakliban, siman tulleptek rajta, csainaltak masik kettot :)
Szerintem meg szo nincs itt erzeketlensegrol es az empatis teljes hianyarol. Talan epp az az empatia teljes hianya, hogy kiirja. Koszi szepen, hogy ram, a teljesen ismeretlenre probalod raonteni a szomorusagod!

Egyebkent:
http://mek.oszk.hu/01000/01038/01038.htm
A 4. Fejezetet ajanlom a temaban a szives figyelmetekbe. Pont ugyanezt gondolom es en vagyok az, aki elsokent atkopog a zongorahangolonak, viszont szarik az eltunt tudosra....

Mondjuk az igaz, hogy a legtobb ember nem tudja kezelni a halalt. Nem tanitottak meg ra...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.02. 18:36


eric: "A feleségem 8-10 hetes terhes a második gyermekünkkel," :wink:

én ugye azért "mentem neki" a témának, mert Zsolti dicsérte miatta Toloit. És nem értettem miért. Na jó, igazából nem akartam érteni :) És most sem akarom

Nem értem mit kell ezen is fanyalogni. Érzéketlenség, az empátia teljes hiánya.
az, érzéketlenség. MOndtam is hogy én ilyen vagyok. De hogy empátiahiány?? Pont hogy a maximális empátia részemről. Ezért is mondtam, hogy az emberek miért írogatnak ki ilyeneket. És ezért is utálom ezt a jelenséget.

van olyan, hogy az ilyesmit ki kell adnia az embernek magából, abszolút megértem. A mai generáció faszkönyv twitter és hasonlókon teszi ezt, ez van. Nekem nem teccik, de el kell fogadni. Bakfitty. :bah:
így van, ez a mai világ. Ettől még az okokat, motivációkat tisztán kell(ene) látnunk.

Még egyszer mondom, a jelenséggel van bajom. Amikor ilyeneket megosztanak, gyerekszületést tolják, halálhíreket tolják (unokatesóm is ezt tette két napja a nagymamájáról, holott ki a tökömet érdekli a közeli hozzátartozókon kívül?)), kajákat tolják (ugye ezt kiveséztük másik topikban).

eric:
Hogy miért osztotta meg az teljesen mindegy
már hogy lenne mindegy? Én az egész írásomat erre hegyeztem ki, ezt magyarázom, illetve kérdeztem Zsoltit. Ugyanis az az egész alapja

de ismert embereknél ez máshogy megy, igy működik a világ, ez van.
de jah, így van

na, igazából ki is veséztük ezt :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.02.02. 16:37


Hogy miért osztotta meg az teljesen mindegy, Én nem irtam volna ki, túl személyes ilyet megosztani, de ismert embereknél ez máshogy megy, igy működik a világ, ez van.
Megosztják ha gyerek születik, és azt is ha végül nem,

Viszont tomm, nem tudom van-e gyereked, de ha van, akkor talán emlékszel milyen volt mikor 8-10 hetes terhes volt az asszony, Nem akarod beleélni magad, de attól még beleéled, neveken gondolkodsz meg ilyenek.
Nem tudhatod mi van még a dolog hátterében, ha első gyerek, az talán még rosszabb, lehet tök rég óta vártak rá, hogy összejöjjön. Szerintem igenis tragédia, attól függetlenül, hogy meg sem született.
Velem szerencsére nem volt ilyen, de van egy ismerősöm, aki kétszer is átélte, pedig mindkétszer elég nehezen esett teherbe, és rohadtul megviselte őt is meg a férjét is.

Toloinak ez valószinűleg tragédia volt, még ha nem is feltétlenül tartozik a világra, de az ugye egy másik kérdés.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.02.02. 16:21


Na ráklikkeltem. Nagyon szépen leírja Toloi, h. mit érzett, micsoda érzelmi hullámvasúton ment keresztül ezen a különleges napon. Nem értem mit kell ezen is fanyalogni. Érzéketlenség, az empátia teljes hiánya. :cry:
van olyan, hogy az ilyesmit ki kell adnia az embernek magából, abszolút megértem. A mai generáció faszkönyv twitter és hasonlókon teszi ezt, ez van. Nekem nem teccik, de el kell fogadni. Bakfitty. :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.02. 15:46


hülye :D
az olyat eltiltanám a pályára lépéstől eleve
de nem azzal van a bajom vazze, hanem ha utána ő ebből önmagát fényező hírt kreál

tomm: egyetértek
és legfőképpen ez miért tartozik a népre??
Ha NEM lépett volna a pályára, na AKKOR hozhatta volna fel indoknak, bár "magánéleti ok" akkor is bőven elég lett volna
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.02.02. 13:19


Apró kis dolog. Erre is értettem.
De Trigo arra is fittyet hányna, ha valakinek kiirtanák a családfáját, és mégis pályára lépne. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.02.02. 13:14


Mar elnezest kerek, az igaz, hogy a kibicnek semmi sem draga, de ez egy 8-10 hetes magzat elvetelese volt. Sajnos vagy nem sajnos, de mindennapi dolog. Nem egy gyerek, de meg rugdosni se rugdosott, es mint irta is,meg a szivhangjat sem hallottak. Nem egy nepunnepely, de azert ez olyan messze van egy tragediatol, mint urhajos a melytengeri buvartol.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.02. 12:27


Apró kis dolog.
annál azért nagyobb lett belőle, hisz nemzetközi hír lett.
Na mindegy. Nincs ezzel azért igazi bajom, csak a mártírkodást utálom.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.02.02. 12:01


Bammeg, Trigo, én ezeket az indexes helyesírási és fogalmazási hibákat észre sem veszem, ha te nem hívod fel rá a figyelmet.
Dehogy hős Tolói. Nem. Apró kis dolog.
Azért messze van ez a metoo-tól és a Je suis Charlie-tól. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.02. 11:21


ezt nem értem Zsolti
mi ezen a megdicsérendő?
komolyan kérdezem

szvsz következik:

de tudta, hogy valami nagyon nincsen rendben, ám úgy döntött, hogy a fejében keringő rossz gondolatok helyett megpróbál arra koncentrálni, hogy segítsen a csapatának megnyerni ezt a nagyon fontos mérkőzést, és így legyen valami örömre is okuk majd otthon, ha hazaért.
bullshit
és ha kikapnak (ami várható is volt), akkor mi lenne a duma?

ez olyan mint a haláleseteknél (nagyszülők, apu, anyu, stb) a végén mindig az a duma, hogy ők is azt akarnák, hogy játsszon a játékos, meg megpróbál miattuk a focira koncentrálni, bla bla, és végül mindig fociznak. Miért? Mert focizni AKAR, ez a munkája, ez az élet rendje.

Utálom, amikor ilyen mártír-szerepet vesznek fel a játékosok, hogy egy tragédia ellenére pályára lépnek, és ezáltal hősökké válnak. Senki se kötelezi rá őket ilyenkor, azért fociznak, mert focizni akarnak (helyesen!). Persze van akit tényleg annyira mélyen érint egy egy ilyen eset, hogy nem tud a játékra koncentrálni. Ilyenkor nem kell játszani. Megérti mindenki. De ha játszanak, nem kell a hőssé válás.
Toloi is megtehette volna, hogy azonnal odaküldi az asszonyhoz valami ismerősét, vagy ő maga azonnal rohan hozzá, vagy bármi. De egyszerűbb volt focizni és nem gondolni rá.ű

És teszem hozzá, hogy én is így cselekednék valszeg, de én egy érzéketlen f.sz vagyok 8) :D
de k.rvára nem csinálnék hőst magamból utána

"El kell mondanom, hogy mi történt tegnap" – kezde a fájdalmas vallomást Toloi
lóf.szt kell elmondanod. EL AKAROD mondani. Vajon kiesés esetén is elmondtad volna....?

(amúgy meg Toli? meg helyesírási hibák megint? )
Pusztuljon az index!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.02.02. 10:34

Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.02. 09:34

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.02.01. 06:03


Az a baj, ha nem lennénk mi is ilyen kóklerek, akkor ez a kupa a miénk lett volna...de innentől kezdve én is inkább az alsó ágnak drukkolok, nyerje a Fio vagy az Atalanta (bár nekik azért jobban).
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2019.02.01. 01:09


atalantának kell nyernie a kupát, a többi csapat kokler hozzájuk képest. :wink:
elképesztő egy csapat, hajtanak, csípnek, rúgnak és ezt eredményesen teszik.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.01.31. 23:58


Trigoria írta:egy jó hsz:
golalladelpiero2019-01-30 22:39:19
szerintem az elmúlt évek nagyjai összefogtak, hogy az inter nyerjen valamit, ezért vannak ezek az eredmények:D
:D :D


Most akkor mit fog nyerni az Inter? :D
Kipottyant az bajnokság 1., 2., 3. és 5. helyezettje... Legalább lehet, hogy a kupa nyertese saját jogon vesz majd részt az EL küzdelmeiben és nem a "döntőt játszottam, de lenyomott a Juve" eset lesz.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.01.31. 23:51


Radja azért igazságot tett.... :mrgreen:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.01.31. 23:50


Ninja továbblövi a Laziot :lol: :lol: :lol:
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.01.31. 23:45


Hüje videjóbíró. Szegény lácijó :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.01.31. 14:47


egy jó hsz:
golalladelpiero2019-01-30 22:39:19
szerintem az elmúlt évek nagyjai összefogtak, hogy az inter nyerjen valamit, ezért vannak ezek az eredmények:D
:D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.01.30. 22:40


Hát remélem akkor már az Atalanta behúzza a kupát.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.01.30. 22:37


Azért szép nap ez a mai. Legszebb öröm a káröröm! :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Olasz kupa

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.01.30. 22:29


Hat most viszont marhara bosszanto ez a kieses. Se juve, se napoli. Favoritok lettunk volna...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég