Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.11. 22:35


off: nyugi, félig poén volt :wink:
nem csúsztattál, csak írtam, hogy ez is alkalmas rá, illetve pontosítottam, hogy miért találhatsz tőlem is találatokat

nem érzem káromkodásnak, igy nem veszem a fáradtságot, hogy kipontozzam, ahogy gondolom többnyire más sem.
mindezt a kérés ellenére sem, hogy pontozzátok ki. Most erre nehéz mit mondani.

Nem is kell tudni, hogy nem egységes az irányelv. Egységesen ne legyen kiírva, aztán hogy én elnéztem itt ott, az legyen az én doglom.

Na de ENNEK VÉGE. :D Többek között pont ezekért a SZARságokért! Meguntam. :)
A szabályokat nem én hoztam, de betartattam. Tőlem annyit lehetne szarozni, amennyit akartok. :)

Szóval dehogy van bennem tüske. Megnyugvás van. :D Le is zártam a témát, és már nem az én gondom innentől. :)

szerk: oppsz, sn
befejeztük :oops: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.02.11. 22:31


OFF
ha nem fejezitek be, hívom a moderátort. Ja, nincs.... :lol:
ON
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.02.11. 21:51


OFF
Na basszus, ha tudom, hogy ilyen reakciót vált ki belőled, inkább nem is irok semmit. Látom maradt tüske.
Arra próbáltam célozni (ahogy irtam is), hogy tényleg nem akkora probléma, használva van több helyen, senkit nem zavar.
Igen, én is használom, (nem is mondtam, hogy nem) nem érzem káromkodásnak, igy nem veszem a fáradtságot, hogy kipontozzam, ahogy gondolom többnyire más sem.
Nem érzem, hogy bárhol csúsztattam volna.
Ja, egyszer biztos leirtad, hogy hol szabad, meg hol nem, de azért az talán nem elvárás, hogy ezt mindenki tudja is (én pl azt sem tudtam, hogy nem egységesek az irányelvek)
Igen, lejogászkodtál, de ahhoz ügy is kellene, hogy számitson, ez meg szerintem nem volt az :)
Részemről OFF vége
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.11. 20:44


off:
na ebben is pont olyan szépeket lehet csúsztatni, mint az előző témában eric :wink: :)
és milyen fura (vagy inkább pont hogy evidens), hogy pont tőled, aki szintén előszeretettel használja (a találatok alapján) :)
de hogy nehogy azt hidd, hogy megtaláltad a Bölcsek Kövét, ezért megingatom a trónusod, ha nem gond :) :

A szar szó sosem volt minden esetben pontozandó, és nem volt minden topikban pontozandó.
Ha megnézed a találatokat, akkor több mint a fele az Aktuális topikban volt, ahol ezért sosem szóltam. (Továbbá pl a politika topikban sem.) (és ezeket el is mondtam régebben)
Ha a szövegkörnyezet olyan volt, és nem emberre használtuk, elfogadtam. (szar érzés, szar meccs, hasonlók)
Amióta F.Totti megjelent, azóta kontrollálhatatlanul sokat használja, ezért enyhült a szigor. :)
Illetve hibáztam/figyelmetlen voltam én is néha.

kábummm, lejogászoltalak :D

(és amúgy jah, nem akkora probléma ez)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.02.11. 20:10


Trigoria írta:
(erős volt a késztetés, hogy kipróbáljam Trigo helyett kipontozza-e vaki :D)
mégse tetted :) Látod látod, hogy nem kell ide Nagy Testvér :wink: :)

Rákerestem, és a sz.a.r szó (pontok nélkül) elég sok találatot kapott a fórumban. És bizony-bizony, mindkettőtökre volt találat :)
Talán még se akkora probléma ez :)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.11. 19:41


hogy megsaccolták, hogy a csapatoknak hány ponttal kell zárni az évet és amikor alul vagy túl teljesítették ezt a szintet, akkor ez mennyire volt inkább az edzőnek vagy a játékosnak köszönhető.
ez valami vicc? :D És honnan a fenéből lehet azt megállapítani, hogy egy győzelem épp edzőnek köszönhető vagy a játékosnak?? Ezek csak saccolások valóban. És aki ezt a baromságot összehozta, máris elérte, hogy itt Magyarországon egy Roma-fórumban ez legyen a téma. Szép volt ismeretlen cimbora! :D :D :D :D Hogy rohadj le :D

off:
(erős volt a késztetés, hogy kipróbáljam Trigo helyett kipontozza-e vaki :D)
mégse tetted :) Látod látod, hogy nem kell ide Nagy Testvér :wink: :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.02.11. 11:14


Az a baj, hogy forrást vagy szöveget mellé nem találtam, esetleg a grafikont megkereshetem, de a lényeg az volt, hogy megsaccolták, hogy a csapatoknak hány ponttal kell zárni az évet és amikor alul vagy túl teljesítették ezt a szintet, akkor ez mennyire volt inkább az edzőnek vagy a játékosnak köszönhető. Általában az jött ki, hogy a túlteljesítés általában a játékos érdeme. (mint akiket felsoroltam). Az alulteljesítés, meg általában az edző miatt van.

De persze ezek korrelálnak, csak ugye mindig van a vita, hogy az edzőnek mekkora hatása van és mindenki szerint nekik van a legnagyobb. (Pedig a pénznek van a legnagyobb. :lol: :lol: :lol: )
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.02.11. 10:48


vagy egszerűen megnézték a csapatok játékosainak az összértékénk és eredményeségének a kapcsolatát. A függvény alatt nagyobb szórást/kilengést látnak, mint fölötte. és ebből szűrték le a hibás következtetész, hogy az edző többet tud rontani, mint javítani
(amúgy itt arról is elfedkezhettek, hogy ahol van pénz jó játékosokra, ott van jó edzőre is. De persze van néhány látványos edzői kudarc ism hiába a sok pénz. Úgyhogy épp az lett volna a meglepő, ha nem azt találják, amit)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.02.11. 10:21


Hát kevés olyan megállapítás létezhet, amit ennyire vitatnék. Nem ismerem a vizsgálat metodikáját, de ez szerintem egy ilyen "angol tudósos" baromság lehet.
egy edző sokkal (értsd SOKKKKKKKAL!!!!) fontosabb az eredményesség szempontjából, mint egy játékos. Ezt a hülyeséget, de tényleg :)

gondolom megnézték az aranylabda top10 játékost és megállapították, hogy azok mindig eredményes csapatokban játszanak, ergo a jó játékosoktól eredményes egy csapat. Vaslogika. Az meg le van sz.rva (erős volt a késztetés, hogy kipróbáljam Trigo helyett kipontozza-e vaki :D), hogy aranylabda top10 csak eredményes csapatból lehetsz. És ez nem tyúk vagy tojás. Először kell a csapateredmény, utána lehetsz elismert játékos. Kane meg egy nulla lenne Pochettino nélkül. Vagy ha nem nulla, akkor nem is Spurs játékos.

És hogy teljesen off legyen. Amcsifociban is létezik olyan stat, hogy amikor egy irányító passzkísérlet nélkül letérdel a meccs végén a labdával, akkor 100%-ban nyer a csapata. Nem is értem, hogy miért nem teszi minden csapat midig ezt ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.02.11. 09:44


Kicsit off, de most láttam egy grafikont, ami egy 2014-2018 közötti vizsgálatról készült, amelyben azt vizsgálták, hogy a top 5 bajnokság csapatai között a jó edző vagy a jó játékos a fontosabb.

A kutatás eredménye, hogy az edző sokkal kisebb arányban járul hozzá az eredményességhez, mint a játékos. Egy edző főleg rosszabbá tud tenni egy csapatot, sokkal több pontot nem fog elérni egy csapat egy jó edzővel. (persze vannak kivételek Klopp, Simeone, aki felfelé húzzák a csapataikat). De az eredmény az lett, hogy egy jó játékosnak hála (Messi, Ronaldo, Neymar), sokkal több pontot fog elérni egy csapat mint egy jó edző által. Pl. Kane-nek köszönhető inkább a Tottenham folyamatos jó szereplése, ha ő nem lenne, sokkal rosszabb lenne a Spurs.

Tehát összegezve, egy rossz edző által inkább kevesebb pontot tud elérni a csapat mint a várt, a sikerhez jó játékosok kellenek.

Tehát saját értelmezésemben Mourinho miatt szerepelt rosszul a United, de a siker sokkal inkább, Pogba, Rashford, Martialnak köszönhető, mint a babaarcú gyilkosnak. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fogkefe1 2019.02.11. 11:10-kor.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.07. 22:19


most nézem, 1 hsz van alatta csak

kis.kapusi
monchi VATTENE!

:) az itteni nagyon régi motorosoknak ismerős lehet a név :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.07. 17:46


"Az új Totti már feltűnt Rómában, de az ultrák otthagyták a csapatot..."
http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ot-2682679

felhívnám a figyelmet a szerző nevére is (Farkas) :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.07. 15:19


az egész komolytalan/nevetséges
szvsz így értette tomm

én mondom, nem lesz ebből stadion
akár fogadnék is rá, hogy 2025-ben még az Olimpicóban fogjuk tolni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.02.07. 13:02


Nekem nem ugy tunik, hogy ebben az ugyben barmilyen negativ velemenyt komolytalannak lehet venni...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.02.07. 12:57


a környezet és fogyasztóvédú szerevezetet koordinéló szervezet. A folyamatban lévő ügyészségi vizsgálat ürügyén. Komolytalan
amúg olvastam egy fejtegetést, hogy politikailag a kormánypártnak igencsak fontos lett a stadion. Annyi mindenre mondtak már nemet az utóbbi időben ( gyorsvasút,híd, olimpia, stb,) hogy ezzel akarják azt a vádat kioltani, hogy ők minden nagy fejlesztésre eleve mindig nemet mondanak, és csak blokkloni tudnak, de építeni nem.
meglátjuk :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.02.07. 11:34


Eeeeees mar kerik is a stadion projekt felfuggeszteset :lol: :lol:
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.02.05. 19:37


Hiányzott a rózsaszín nyomtatvány... Ez már a galloknak is problémát okozott:
https://www.youtube.com/watch?v=ed-GMwJp73s
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.02.05. 18:54


Pont azt a kettőt, ami alatt elvileg felépült volna...az első tervek szerint a következő szezonban költözött volna a csapat.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.02.05. 18:42


Trigoria írta:bezzeg a Mercedes aréna Atlantában ötlet-engedélyek-épülés sitty sutty kész :D

én már letettem a stadionról egy ideje :( ha fogadnom kéne, akkor arra fogadnék, hogy nem lesz, legalábbis Pallotta alatt tuti nem


Megnéztem, mert nem tudtam miről van szó. Aha ez az a futball, ami a Föld egyetlen országában jelent mást. Jihá! This is my United States of Whatever...
3 év telt el a kitalálás és a kapavágás között, majd újabb 3 évig építették. Nem vagyunk olyan rosszak. Itt 2014-ben bejelentették, idén engedélyezik. Csak két évet buktunk.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.02.05. 18:36


cejas írta:
fradista romanista írta:Szerintem az tök nomrális, hogy vmi újnak jóval magasabb követelményeknek kell megfelelni, mint amit egy régóta létező akármi képes teljesíteni. Az lenne a baj, ha nem így lenne. :wink:


Na igen, de ha a hálózat rossz, akkor te abba betehetsz egy klafa intermodális központot, attól még a hálózat szar marad. Erre mondtam, hogy ne ettől a projekttől várák, hogy Nyugat-Róma vasúti, gyalogos és gépkocsi közlekedését megváltsa...

fogkefe1 írta:És ha Raggi kisasszonyt leváltják? Akkor minden újra?


Na ezen én is gondolkodtam. Mikor lesz helyhatósági választás. Mert ha az előző polgi marad, akkor már abban a stadionban játszanánk. Új polgi egyből vétózna, új kongresszus, új szakvélemények, új hivatalok, új megvesztegetés. Be kell húzni az okét még ebben a turnusban vagy várhatunk még éveket!
Bezzeg itthon már rég kész lenne... Itt is van bürokrácia, de ha ez a projekt, akkor sima ügy.


Vagy kitudja...az új polgármester romanista lesz titkon s akkor hamar rábolint mindenre :D Nem vagyok hímsoviniszta, de ki merem jelenteni, hogy ha pasi lenne a fejes, akkor könnyebben menne a dolog.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.02.05. 17:25


Sajat stadionra soha ne fogadj! :D
De ja....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.02.05. 16:45


bezzeg a Mercedes aréna Atlantában ötlet-engedélyek-épülés sitty sutty kész :D

én már letettem a stadionról egy ideje :( ha fogadnom kéne, akkor arra fogadnék, hogy nem lesz, legalábbis Pallotta alatt tuti nem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.02.05. 16:28


Jó hírek! Bianda lesérült, előbb ACL-re gyanakodtak, de lehet, hogy csak kicsit kell csak megforrasztania Mariani profnak.
Bianda (11 milla volt a hírek szerint, te jó ég) olyan jó játékos, hogy legalább 6 Primavera meccs rajta ment el... Simán vezetnénk a bajnokságot, de hát játszatni kell (sajnos ez a szint is magas neki). Egyszer ősszel lesérült, és pont akkor épült fel a kapusunk is, hirtelen elkezdtünk győzni. Minő érdekesség.
A kórházban olvasgathatja a helyezkedés művészetét vagy nézzen videókat Walter Samuelről...

http://romapress.us/2019/02/04/bianda-tears-acl/
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.02.05. 16:04


fradista romanista írta:Szerintem az tök nomrális, hogy vmi újnak jóval magasabb követelményeknek kell megfelelni, mint amit egy régóta létező akármi képes teljesíteni. Az lenne a baj, ha nem így lenne. :wink:


Na igen, de ha a hálózat rossz, akkor te abba betehetsz egy klafa intermodális központot, attól még a hálózat szar marad. Erre mondtam, hogy ne ettől a projekttől várák, hogy Nyugat-Róma vasúti, gyalogos és gépkocsi közlekedését megváltsa...

fogkefe1 írta:És ha Raggi kisasszonyt leváltják? Akkor minden újra?


Na ezen én is gondolkodtam. Mikor lesz helyhatósági választás. Mert ha az előző polgi marad, akkor már abban a stadionban játszanánk. Új polgi egyből vétózna, új kongresszus, új szakvélemények, új hivatalok, új megvesztegetés. Be kell húzni az okét még ebben a turnusban vagy várhatunk még éveket!
Bezzeg itthon már rég kész lenne... Itt is van bürokrácia, de ha ez a projekt, akkor sima ügy.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.02.05. 15:07


Hunszi írta:Nem vagyunk ugyanott, messze nem, amikor már rá van bólintva, akkor az ilyen átalakítások, már formalítások és menet közben is kialakíthatók. Szerintem legkésőbb 20 tavasszal elkezdődik komplett az építés...de ha optimista vagyok, szerintem a földmunkákat ősszel elkezdik. "Mark my word" :D (főleg, hogy az egedély már megvan).


Persze. Es en is ugyanigy gondolnam, ha nem bolintott volna mar ra mindenki, aki el es mozog vag, 5szor. Raadasul most senki nem bolintott ra, ez csak egy velemeny, amire elore megmondtak, hogy hivatalosan egyatalan nem kell figyelembe venniuk.
Majd, ha megtortenik az elso kapavagas, akkor azt mondom, tenyleg van realis esely a felepitesre. Addig minden csak mese..

https://romanews.eu/notizie-roma/spiega ... rzo-audio/
Hehe. Mondom en. Jo lenne a varosi engedely marcius vegeig. Aztan gondolom tartomanyi, orszagos, unios, ensz, meg ki tudja meg mi kene... jo lenne, ha musk belehuzna, mert a marslakok engedelye sem artana :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég

cron