Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.03.19. 09:08


novemberben írtam, h. itt az idő. Csak félő, - ill. valahol érthető is - h. el fogják húzni a dolgot, és akkor már késő lesz. Olyan mázlink nem lesz még egyszer, mint Rudi után: neki is túl későn köszönték meg, de akkor Spal behúzta. Most még tovább tököltek, és Claudius nem is fogja behúzni. :cry:

Amúgy attól fgtlenül, hogy DiFra exrómai játékos és elég szimpatikus (Feri is csak jókat ír róla - igaz, nem sokat), és egy agyonpénzelt kiscsapattal anno hozta, amit hoznia kellett/lehetett, tényleg nem tUdom, mitől olyan hűdejó edző. (A Bl-menetelés meg szerintem nem jelent felmetnést. A sors ajándéka volt: egyszeri,megismételhetelen és megmagyarázhatatlan csoda. Fogadjuk el annak, ami :wink: )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.03.19. 06:36


FR34, a kérdéseidben nem tér el a véleményünk. Ahol állunk most az borzalom a várakozásokhoz és az erőforrásokhoz képest is.
Monchiról azt mondom, hogy valószínűleg bukó,pontosabban nem nekünk való. De Di Francesco jó edző. Ráadásul esélyünk sincs jobbra. Ezért hiba elküldeni. Igen, hibázott ő is sok mindenben, de ki nem hibázik? Korai, nagyon korai volt az ítélet. A momentum, a remélt új impulzus is délibáb volt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.03.18. 23:07


A chiesaditottin van egy elég hosszú elemzés a játékunkról - már-már történelmi időktől indulva:
https://www.chiesaditotti.com/2019/3/18/18265232/roma-treading-water-through-pallottas-mistakes

Az Empoli ellen lehetett tényleg látni azt, hogy biztonságra megyünk. Hátul őrizzük a labdát, óvatosak vagyunk, semmi rizikós felpassz - csak ki a szélre kicsiFlonak, aki felrúgja a "támadóharmadba". Ez volt a taktika, semmi több. Két pontrúgás után jött a gól. Ranieris.
A SPAL már nem ette ezt meg. A széleket túlbiztosították és semmi de semmi nem működött. Bal oldalon JJ-től nem is várhattunk segítséget, jobb oldalon pedig a holland duó... Karsdorpnak pelus kellett, hogy vajon egy meccsen hányszor futnak be mögé. A párharcok többségét pedig buktuk (ez nem az edző).

Kérdés persze az, hogy mit gondol erről Ranieri. Ha ezt a biztonsági játékot a SPAL nem ette meg, egy Napoli ellen mit fogunk kezdeni. Nem vagyok túl optimista - és nem az eredmények miatt, hanem a mutatott játék és elkpzelés miatt.

Érdekes a csatolt linken olvasható cikkben, hogy vajon kevesebbet futnak a középpályán a játékosok vagy csak nincs önbizalom, hiányzik a csapatmunka. Ebből hogy fog valaki csapatot csinálni. Nagyon szétestünk. Megnézzük nyáron!
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.03.18. 22:48


De most én is kérdeznék Tőletek:
ki felelős az igazolásokért?
ki felelős a taktikáért?
az előző kettőről mercato idején kiknek kéne napi szinten egyeztetni?

most március közepe van, egy qrva gyenge csapattól kiestünk a bl-ben (nem, nem érdekel h hogyan nyerték a csoportot, európai top szinten qrva gyengék, ezt majd hamarosan a pool meg is mutatja), kaptunk egy hetest a kupában, és 84 pontból van 47 pontunk a Serie A-ban, könyörgöm mondjátok már meg, mert tényleg nem értem h ti mit védtek ezen???

ez a projekt megbukott, nyártól kezdjünk egy újat!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.03.18. 22:38


Kérdéseidre válaszolva:
májustól szeptemberig lehet visszaesni, hiszen te is tudod, kicseréltük a fél keretet, ilyenkor egyértelmű h idő kell, h újra összeálljon, az amit kitalált a stáb (Monchi + EDF), de mivel nyár elején, még a vébé alatt szinte minden nap igazoltunk valakit, igazán elvárható lett volna h kábé novemberre összeálljanak a dolgok. ehelyett lejátszottunk kábé 40 meccset már a szezonban és ebből talán 3 volt elfogadható, olyan, ami kicsit is hasonlított a tavalyihoz. hát ettől azért többet reméltél, gondolom te is!
másik kérdésed: a bl elődöntőt vmikor májusban játszottuk, én EDF-et novemberben rúgtam volna ki, az fél év, foci és klubszinten rengeteg idő!! főleg h kiderült Pallotta szavaiból h a sikertelenségre nem volt B terv!!! ez nálam a balf*szság netovábbja, ha egy milliárdos cégnél nincs vészmegoldás vész esetén! márpedig egyértelműen kiderült az elmúlt hónapok alatt h itt nincs vészmegoldás, sőt télen még Kolarov egyetlen valamirevaló alternatíváját is eladtuk, így most balbekk helyett balf*sz kell h játsszon...
Az egész szezon el van b*szva, de nem kell h nekem higyjetek, nézzetek rá a tabellára, az nem hazudik! ;)
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.03.18. 22:20


De a Barca kiverés és BL elődöntő még szeptember előtt volt. Folyamatos fejlődést írtál. Vagy májustól szeptemberig lehet visszaesni is?

És a vezetés annál tökösebb, minél gyorsabban ki tud rúgni egy edzőt a BL elődöntő után? A klub történelmének egyik (ha nem a legnagyobb) eredménye után 20 meccsel, amiből mellesleg 10 nyert és ötöt bukott? Tényleg ilyen a nem fejletlen, nem kapkodó, nem töketlen vezetés?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.03.18. 22:11


tomm, újra leírom, mert elkerülhette a figyelmed: szeptemberhez képest!!! a barcát emlékeim szerint nem szeptemberben ejtettük ki, a múltból csak a történészek tudnak megélni, sportklub semmiképp ;)
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.03.18. 22:09


Minimalis fejlodes??? De megis hova lehet fejlodni, akarcsak minimalosan is a bl elodontonel, a barca kiutesevel?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.03.18. 22:01


Hunszi, annak higgy amit láttál egész évben a meccseken... ;)
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.03.18. 22:00


Sokkal-sokkal előbb kellett volna, amikor sorozatban nem jöttek az eredmények, amikor látszott már világosan h ez az egész projekt igazgatóstul, edzőstül, játékosostul, mindenestül megbukott. most megnéztem a 13. forduló volt november végén, akkor kaptunk ki udineben, ha jól számoltam 5-4-4--el álltunk ekkor, 19 ponttal a 39-ből... nincs miről beszélni, régen lépni kellett volna, Monchi-EDF megbukott mert tavalyhoz képest csak visszafejlődés volt (pedig nyár elején leigazoltunk mindenkit!!!), Pallotta megbukott mert nem látta át h ennek a projektnek kampec, váltani kell... nem március közepén 10 fordulóval a vége előtt kell edzőt váltani... töketlenség, fejetlenség, eszetlenség, na ezért nem nyerünk mi évek óta semmit, mert a B terv mindig az h folytassuk az A tervet... mert Moncsicsi a sevillai isten, mert EDF ugyebár római stb stb...
tőlem akár élete végéig lehetett volna EDF az edző, ha mondjuk minimális fejlődést és elképzelést tapasztaltam volna szeptemberhez képest, mert ugye ez a sport a folyamatos fejlődésről szólna (csapatszinten, egyénileg), ez hozza a sikereket, de sajna, én legalábbis azt látom h a játékunk pont ugyanilyen xar volt szeptemberben is mint manapság...
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.03.18. 21:49


Arról cikkeznek Sabatini után, hogy újra összeállna a Norman/Lippie kettős:
http://www.forzaroma.info/news-as-roma/roma-richiamato-ed-lippie-il-preparatore-tornera-a-lavorare-a-trigoria/

Merthogy most még több a sérülés, mint akkor volt. Öööö... Izomsérülések viszlát, ACL - üdv ismét a klubban!
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.03.18. 18:52


Az a baj ez megint az a helyzet, hogy nem lehet tudni kinek lehet hinni. Pallotta azt mondja teljesen szabad kezet adnak neki, megbíztak benne s átcseszerintette őket Monchi, másik oldalon pedig azt mondja Monchi, hogy nem egyeztek az elképzelések a vezetőséggel (persze ez utalhat ugyanarra, de valószínű ő úgy érti, hogy a vezetőséggel volt a baj).
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.03.18. 15:01


vagy fordítva. rájött, hogy valójában mégse nagyobb terep, még ha annak is próbál látszani :cry:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.03.18. 14:39


Monchi az első sevillai sajtótájékozotatóján megköszönte a Romának, hogy segítségükkel fejlődhetett szakmailag...Remélem ezt arra értette, hogy belátta az elmúlt másfél év alatt, hogy a nagyobb terep nem neki való s ezért is nem az Arsenalba vette az irányt, hanem vissza :P
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.03.17. 21:17


DDR nem tudom hogyan tervezi (meg a szervezete), de hogy edző lesz nemsokára, az is biztos. Hogy rábizzuk-e mondjuk a második csapatot egyből vagy elengedjük tanulni (állítólag Guardiola szívesen látná maga mellett), majd eldől. A lényeg, hogy ha valaha átvenné az első csapat irányítását, akkor 5 évig fix szerződés mellett, benne kitételként, hogy ha kiesünk vele a Serie A-ból sem lehetne kirúgni.
Ha ennél rosszabb feltételeket kínálnak neki, akkor rohadjon szét az amcsi bagázs. Egyébként ennél biztos rosszabb feltételeket kap majd, úgyhogy megelőlegezem, hogy rohadjon szét az amcsi bagázs... :-)
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.03.17. 21:17


Schick kalkulátor...
Schick ügyében az van, hogy eddig fizettünk érte 5 m EUR kölcsönt és 8+9 m EUR-t, amikor kötelezővé vált az ügylet. Ezt a pénzt már elvertük.
Azt mondja, hogy ha 2020.02.01. előtt eladjuk, akkor vagy még 20 m EUR-t fizetünk a Sampnak vagy a vételár 50 %-át. Ha nem adjuk el, akkor 2020.02.01-én 20 m EUR-t kell utalnunk fixen.

Ebből az jön ki, hogy ha 40 m EUR-ért eladnánk, akkor 2 m EUR-t bukunk rajta akármikor is adjuk el. Ha több mint 40 m EUR-t adna valaki érte, akkor jobb mindenféleképpen a 2020.02.01. utáni verzió. 42 m EUR-ig veszteségminimalizálás miatt, után profit...

Kérdés, hogy mennyit érthet most valakinek a cseh. Az a sanda gyanúm, hogy jövő télig biztosan itt tartjuk. Dzeko árnyékából kilépve megnézzük mit tud, aztán... Aztán előbb-utóbb úgyis jön a mercato.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2019.03.17. 20:36


Moncsi szamokban
Azt kell mondjam sokkal erősebb a jobb oldali oszlop
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.03.17. 13:18


Monchi Sevillában. Ott is a helye. Legalább nem felfelé bukott.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.03.16. 18:33


hagyjátok már ezt a baromságot
senki nem szurkol a csapat ellen
mind a két oldal túltolta az okosságait és kisarkítja a végletekig
de lépjünk már ezen túl


itt a hír nson is:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ir-2689451
ez a hír minden szempontból vérzik
Minek kéne nekik Zaniolo? Ennyire nem jó, és lehet nem is lesz soha.
Ha mégis, akkor a 60 millát feldughatják a seggükbe!
Zaniolonak elmenni a Madridba nyáron a legnagyobb baromság lenne a földön.

szóval hagyjuk is :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: ForzaRoma34 Dátum: 2019.03.16. 17:03


Nem a csapat ellen szurkolunk, ezt csak ti érzitek így, és igen, egyáltalán nem biztos h kitömtek volna minket a 8 között, csak nagyon valószínű, szurkolok már két évtizede ennek a csapatnak és most olyan formában vagyunk minden téren h egy erős csapat ilyenkor szokott felkoncolni minket ;) szóval ezt csak a két évtizedes tudás mondatja velem, h pl az anfielden nagy verést kaptunk volna valszeg!
de ez nem jelenti azt h a csapat ellen szurkolok, bár elfogadom h ti így értelmezitek!
ForzaRoma34
 
Hozzászólások: 511
Csatlakozott: 2016.08.22. 20:53

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.03.16. 12:49


Vajon szeretne-e Zaniolo mama Madridban selfiezni? :idea:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.03.16. 10:53


A Real időközben már feni a fogát Zaniolora és egy 60 milliós ajánlattal készülnek érte a nyáron, szóval még inkább fontosabb, hogy az a BL meglegyen...bár félek, hogy BL ide tova, ha ekkora ajánlatot letesznek akkor keresztet vethetünk a srácra.

Monchi pedig állítólag dobja az Arsenal ajánlatot és inkább visszamegy a Sevillához (remélem viszi Nzonzit is).
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.03.15. 23:33


off:
mire bukkantam a lefotózott cuccaim között :D
valahogy tudtam hogy érdemes ezt a hszt lefotózni, mert kemény jóslat volt F72-től
kikerestem a hszt:

Re: Hozzászólás a hírekhez
HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: hétf. aug. 27, 2018 08:25

Én ezt az eladást sem érzem botrányosnak, sőt...
Cristante, Pellegrini, De Rossi, Pastore, Nzonzi, Coric, Zaniolo... ez mind középpályás 3 posztra, s még akár Florenzit is vehetjük ide.
Ebből három most jött nem kevés pénzért, Pellegriniért komoly ajánlatokat utasítottak vissza, a fiatal horvát is most jött, többek szerint
néhány éven belül az "új Modric" lehet. A másfél év kihagyás után régi formáját soha vissza nem nyerő holland tőlük vett volna csak el játékidőt.
Cristante és Pellegrini vélhetően az olasz válogatott középpályája lesz hamarosan.
Persze érzelmi alapon nyilván fájó, de ez a Roma már ebben a szezonban is sok örömet fog okozni a szurkolóknak, a következő idényben meg tarolni fog.
Akkor meg ahogy lenni szokott, majd mindenki "felszáll a győztesek szekerére"...

eddig ...őőő..jó tipp volt :) , de még bejöhet a második fele :wink:
(bocs F72, hogy beidéztem :oops: )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.03.15. 21:40


FR34, legalább akkora butaság leírni azt, hogy "jóhogykiestünkmert7-8-10góltkaptunkvolna"
Semmi az ég világon, semmi nem bizonyítja ezt. Ez egy f*szság. De írtam már, tavaly a szatyor elleni 2:1 után is ez ment már...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.03.15. 17:35


Nem is kell :)

Én amikor azt mondom, hogy oké akkor verjen még kettőt a Fio, akkor erre értem, nem pedig arra, hogy a csapatnak legyen rossz, de ha csak ilyesmiből tanul a vezetőség, akkor igenis kell az a bizonyos nagy pofon ébresztőnek.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég