Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.05.12. 16:10


Utolsó fordulóban Torino - Lazio, az dönthet, ha ma kikapunk a Juvétől. Ezért nem szabad behúzza semmiképp a kupadöntőt a Lazio jövő héten, hanem utolsó fordulóban lefekszenek a Torinonak, mi visszaesünk/maradunk 7. helyen, ami ugye akkor már nem fog EL-t érni.

Pontosan az ilyesmik elkerülése miatt én a kupadöntőt mindig a bajnokság lejárta után rendezném.

(Ha ilyen felállás lesz utolsó fordulóban, tuti, hogy a havi fizetésem felteszem a Torinora)
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.05.12. 14:40


https://www.instagram.com/p/BxW3QKyltwW ... _copy_link
Biztos szerethető csapat, de nem kaphatnánk vissza ezt?

Ahogy nézem közben az EL-nek is lőttek :lol:
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.12. 14:29


Cejas, nekem ez a Roma szerethető. Csak a játékunk tré. A kerettel (pár helyet leszámítva, Nzonzi Dzeko, Fazio) nincs bajom. Edző kellene.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.12. 13:52


Mi a szerethető? Most is tele van a csapat a legtehetségesebb olaszokkal. Ja, hogy Cristante középszer és a többiek is visszaestek. Akkor mégiscsak akkor szeretjük a csapatot, ha az első háromban van. Vagy nem?
Szerintem jelenleg a fejétől bűzlik a hal. A vezetőség és elvárásai miatt nem érzem én pl szerethetőnek a csapatot. Na meg Dzeko miatt :) Na meg a drukkerek elvárásai miatt. Na meg EDF elküldése miatt.
Egy olasz tulajjal és csökkentett elvárásokkal ugyanez a csapat más lenne a szememben.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.05.12. 06:01


Év végén összevetem EDF és Ranieri pontátlagát. Az öreg stabilizálta hátul a dolgokat. Elismerem, hogy Mirante is jó döntés volt. Kontrázni is tudunk már, bár a játékunk nem lett szebb. Még fortuna is mellettünk áll jobban...

Egy dolog viszont nagyon érdekes. A leggázabb EDF időszakban is volt egy kellemes meglepetés Pellegrini vagy Zaniolo. Most SES és Mirante a jobbak, de Pellegrini és Zaniolo szenvednek, a többiek pedig (Dzeko, Schick, Kluivert, Nzonzi...) pedig maradtak ahol voltak.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.05.12. 05:52


King for a day, fool for a lifetime...
Mondok jobbat. Megvesznek az arabok és leszarjuk az FFP-t. Pallotta nem akar pénzt beletenni, de az FFP méltatlankodása így is helytálló.

A közmegegyezés az, hogy tudjuk hol a Roma helye, csak egy szerethető csapat kell.
Kérdés?
1. Lehet-e manapság szerethető csapatot csinálni eredmények nélkül? Értem ez alatt, hogy aki jó azt elviszik. Minimum egy Napoli vagy Atletico Madrid helyezés kell hozzá, hogy ne kapják szét a csapatot.
2. Mi a szerethető? Most is tele van a csapat a legtehetségesebb olaszokkal. Ja, hogy Cristante középszer és a többiek is visszaestek. Akkor mégiscsak akkor szeretjük a csapatot, ha az első háromban van. Vagy nem?
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.05.11. 16:56


Amúgy ha nincs EL, nincs FFP, vagyis 3 évet néznek, de azt megtehetjük, hogy bevásárolunk nyáron és csak utána adunk el, mert 3 évet néznek. Tehát ha nincs EL, akkor papíron vásárolhatunk és nem mondatja Pallotta, hogy azért adunk el mindenkit, mert FFP.

Bár mindenki tudja nem azért adunk el, na de mindegy.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.11. 16:40


én nem hosszabb távról beszéltem, hanem egy két évről. Nyilván hosszú távon beszopjuk.
de egyetértek a többiben is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.11. 14:24


Hosszabb távon a 3 északi erősebb. A Napoli, Lazio és mi vagyunk egy kalapban a 4. Bl helyért. De ez mindig változik. Jön egy jó edző, felnő két fasza ifista, fejreáll valamelyik nagy, stb. A BLre valószínűleg minden szezon előtt lesz reális esélyünk. De scudettot innen soha nem nyerünk. Számunkra a BL hely jelenti a mérleg nyelvét. Ha összejött akkor sikeres a szezon, ha nem akkor nem az.
Becsüljük meg az elmúlt éveket. A tavalyi BL csodát pedig vessük kib@szott erősen és tartósan be az emlékeink közé.

Mondom ezredszer is: nekem nincs bajom ezzel. Ezt tudja a klub és ezt tudta akkor id, amikor kikötöttünk mellette. Csak kell egy szerethető csapat.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.11. 10:32


Ha most nem lesz BL (márpedig nem lesz), akkor egy spirálba fogunk kerülni lefelé. (Illetve már az első kanyarokat meg is tettük :) )
Mert ha most nem lesz BL, akkor jövőre sem lesz valszeg. Abban lehet bízni (ha ez bizakodásra ok), hogy ha az Atalanta kerül be, akkor őket szétkapják (mondjuk ez amúgy is így lesz), és a BL-pénzeket nem fogják visszaforgatni a csapatba, hogy újra tuti BL-be menjenek. Ergo három csapat erősödik (és ezáltal az Inter is elsüvít mellettünk), de a negyedik helyre a Milannal és a Lazioval még futhatunk egyet jövőre. De amint a Milan egyszer eléri a BL-pénzeket újra, és mi nem, akkor vége a dalnak.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.05.11. 06:03


Néhány ok:
1. Stadion még mindig a kanyarban sincs
2. Pallotta ész nélkül váltogatja az embereket. Tavaly elkuldte a teljes erőnléti stábot, mert sok volt az ACL. Most kirúgta az újakat, mert sok volt az izomsérülés és visszahozná az előzőeket.
3. Pallotta kirúgja az edzőt és a DS-t egy bukott BL nyolcaddöntő után. Akkor, amikor az öltöző az edző mellett van és a curva sud sem integet fehér zsebkendővel. Nagy az egyetértés abban, hogy a keret el lett cseszve. De nem novemberben vagy év végén... Hanem egy tök idétlen időpontban. Csodák ritkán történnek.
4. Nincs pénz. Amikor a BL elődöntő miatt 50-60 millióval több bevétel jött, akkor sem volt erősebb nyári piac. Csak az eladással összhangban. Sőt, ősszel a részvényesek húzták a szájukat, mert tőkét kellett emelni. Nyáron utólag ki kell fizetni néhány játékos vételárát, jövőre pedig nulla BL pénz...

Ki jönne így ide? Sztáredző?
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.05.10. 23:04


Na ezek után nagyon kíváncsi leszek kit fizet meg Jim bácsi. Félek, hogy nem lesz jó vége ennek.
Mondjuk mindent elmond, hogy Ranieri hosszabbítani sem akart.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.10. 15:13


vagy jövőre egy még vállalhatatlanabb végén inteni búcsút a profi karriernek.
most dobbantanék amcsiba még a helyében levezetni
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.05.10. 14:54


ez a semplici ez nomest est omen? :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.05.10. 14:21


https://www.chiesaditotti.com/2019/5/10 ... -candidate
:lol: :lol: :lol: :lol:
Na, pont ilyenekre számítok. Ha Totti tudna magyarul, holnap már lehet Mészöllyel vagy Tornyival kéne beszélnie, hogy lenne-e kedve egy projektet átvenni...
Szegény DDR számára nem tudom mi lenne a jobb döntés, visszavonulni dicstelenül egy ilyen rettenetesen gyenge év után, vagy jövőre egy még vállalhatatlanabb végén inteni búcsút a profi karriernek.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.05.10. 14:00


Ha osztalejfizeto ceg lenne, akkor sok eselye lenne, hogy a sportszakmai szempontok felulirjak a gazdasagi erdekeket...
Ne akarj dugni is meg szuz is maradni egyszerre
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.05.10. 13:27


Nem az...de lehetne, már csak milliárdok és pár arab cimbi kéne :lol:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.10. 13:14


Hunszi, ha milliárdos leszel 40%-os tulajdonrészért kizárólag osztalékcégbe szállj be. A Roma nem az :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.05.10. 12:32


Ezért kéne nekünk egy Olasz-Arab kombó ilyen 60-40 eloszlásban. Maradjon a csapat olasz vagy legalább európai kézben főként (egy újabb eszetlen PSG vezetés nem kell) de öntsék a pénzt keletről :D

Mindenesetre én ha milliárdos lennék és fociba szeretnék invesztálni, többek között a fent leírtak miatt is, én tuti a Romát választanám.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.10. 12:13


amúgy jah, amíg a legnagyobb topcsapatok alatt vagyunk egy szinttel, addig elviszik a legjobbjainkat. De ezzel így van minden ilyen szinten lévő csapat. Kivéve ha van pénz dögivel. De nálunk az sincs.
Meg jó az összehasoníltás a Sensi-érával. Én is visszasírom és imádtam (most már főleg :)), de azért azóta változott a világ, és a Juve olyan gigász lett, amivel pénz nélkül már nem lehet versenyezni, mint akkoriban az Interrel.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.05.10. 12:11


snatch írta:Nahh, Levy a kérdezésem nélkül leszedte a szavazást, pedig írni akartam egy összesítést róla, de a lényeg röviden, hogy Conte a kutyának nem kell, kb. mindenki EDF-et akarja vissza. csá. :mrgreen:

Nekem gyanús, hogy a tavalyi országos választásokon is te voltál a szavazatszámláló.

Pallotta a múltkor kérte a szurkolókat, hogy tüntessenek, hátha előbb megépül a stadion. Ezt a kérését úgy fest részben meghallgatták az ultrák és kiraktak egy drapit, hogy takarodjon az amcsi a vérbe.
https://forzaitalianfootball.com/2019/0 ... lotta-out/
Azért örülök, hogy Conte mondandója nem csak nekem csapódott le úgy, ahogy azt tegnap megírtam. Igazából ez most egy remek alkalom lenne arra, hogy tényleg túladjon a klubon. Edző nincs, hivatalos sportigazgató nincs (vagy végül bejelentették Petrachi-t?), a csapat nagyrésze kb. átadólistán, elvárások perpill nincsenek, stadion nincs, tehát egy új tulajdonos teljesen tisztalappal tudna kezdeni.
Az egyetlen probléma, hogy Pallotta sosem arról volt híres, hogy az eseményekre azonnal és jól reagáljon, ezért ha tippelni kell ebből az lesz, hogy leigazolják valamelyik kisebb csapat edzőjét, akivel jövőre valahol a 8-10. hely környékén fogunk kóborolni, a szurkolókkal a viszony még jobban megromlik, az arabok meg idő közben megveszik valamelyik másik klubot.

Amúgy Sensi éra végét is csak az idő szépíti meg. Akkor is fogtuk a fejünket az igazolások hallatán, amikor a dagi Adrianot hoztuk el és Cicinhot... A lefosztások akkor is mentek, pl. Dacourt, Chivu amint lehetőségük volt, inkább a bajnok interhez igazolt, mint maradt volna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mcsabi 2019.05.10. 12:16-kor.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.10. 12:06

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2019.05.10. 12:12-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.10. 11:53


Hunszi írta:Azért egyezzünk meg, inkább ilyen "képességei feletti" játékosokat tartsunk, akik kiköpik a tüdejüket a pályán, mint olyanokat, akik minden meccs után azt várják, hogy na csörrenjen a telefon egy nagyobb csapattól s húzzak el innen.

Pogba erre a tökéletes példa, hónapok óta megy a téma, hogy ő nem akar maradni a MU-ban, pláne, ha EL-ben indulnak stb stb. A mutattot játékán pedig meg is látszik.

A focistákra nézve az szerintem sokkal nagyobb motiváció az, hogy egy olyan csapatban játszanak, amit még ők sem hittek, mint, hogy csak ugródeszkaként néznek a jelenlegi csapatra.


Pogbát azért ne mérjük Taddeihez :)
Egyébként Perrottát sem hasonlítanám Paripához. Perrotta abban a 2-3 szezonban, amikor megtalálta a helyét Rómában, nagyszerű játékos volt. Egyébként meg olasz. Taddei meg olaszabb volt, mint nagyszerű. Az utóbbi esetleg egy csel erejéig az Olympiakos ellen.
Nekem erről a "kiköpik a tüdejüket" kategóriáról mindig az az öreg kispesti bácsi jut eszembe, akit egy Honvéd-Vác rangadón volt szerencsém végighallgatni. Az ultrák "Harcoljatok! Harcoljatok!" rigmusát egy "az sem rossz, de inkább focizni kellene megtanulni" mondattal széljegyezte.
A magam részéről továbbra is azt mondom, hogy inkább Zaniolo 2 szezonon át, mint Taddei 10 éven keresztül. Persze én sem örülök a jelenlegi jövés-menésnek. De inkább reménykedem abban, hogy egy két ügyes csávó ittragad, mint abban hogy "Taddei" megtanul focizni. Nagyon remélem, hogy tudunk találni olyan játékosokat, akiket éveken keresztül nézegethetünk, szerethetőek és esélyünk is marad velük legalább az utolsó BL helyre. A saját nevelés és a fiatal olaszok irány pl jó ötletnek tűnik. Eg yjó edző kell melléjük és türelem. A csapat 1-2 legjobb játékosát pedig sajnos mindaddig elviszik majd tőlünk, amíg nem lesz egy dúsgazdag tulajdonosunk. Ebben sajnos bele kell törődnünk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.05.10. 11:37


Nahh, Levy a kérdezésem nélkül leszedte a szavazást, pedig írni akartam egy összesítést róla, de a lényeg röviden, hogy Conte a kutyának nem kell, kb. mindenki EDF-et akarja vissza. csá. :mrgreen:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.05.10. 07:46


Azért egyezzünk meg, inkább ilyen "képességei feletti" játékosokat tartsunk, akik kiköpik a tüdejüket a pályán, mint olyanokat, akik minden meccs után azt várják, hogy na csörrenjen a telefon egy nagyobb csapattól s húzzak el innen.

Pogba erre a tökéletes példa, hónapok óta megy a téma, hogy ő nem akar maradni a MU-ban, pláne, ha EL-ben indulnak stb stb. A mutattot játékán pedig meg is látszik.

A focistákra nézve az szerintem sokkal nagyobb motiváció az, hogy egy olyan csapatban játszanak, amit még ők sem hittek, mint, hogy csak ugródeszkaként néznek a jelenlegi csapatra.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég