Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.05.21. 18:54


fantasista76 írta:
Majdnem helyes, de 3 pontot "elcsaltál", EDF 44 ponttal zárt, Ranieri pedig - ha nyerünk az utolsó fordulóban - 22 pontot gyűjtött. A pontátlag így már Ranieri felé billen. Ettől függetlenül valóban nem vált be az edzőcsere.


Tényleg! Így jár az, aki éjszaka ír levelet. Egyik kutya másik eb! Ranieri valóban jobb volt, ezért... Ezért van ugyanott a csapat ahol volt. Minden jobb lett.
Kíváncsi vagyok mit lehet kihozni ebből nyáron a következő szezonra. A projekt újrakezdődik. Fiatalodtam 7-8 évet. Ja nem.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.05.21. 18:34


A meglett ember meg lett verve
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.21. 17:58


de legalább offozd :wink: :
nem jó az analógiád szerintem

http://www.e-nyelv.hu/2016-04-11/meg-lett-volna/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.05.21. 17:23


Tíz perce agyalok, és nézem a helyesírási szabályzatot, hogy melyik a helyes verzió.
Először simán a Trigo-változatot mondanám, de baromira nem egyértelmű.
A tuti jó változatok:
-megvan (a BL)
-meg van nyerve
-meg volna nyerve
-meg lett volna nyerve

Ám snatch mondatában a MEGVAN szóból csináltunk múlt idő, feltételes módot: MEGLETT VOLNA
Analógia: FELMEGY-ből FELMENT VOLNA.

Esküszöm nem tudom. Szégyen, vagy nem, biztosra nem tudom.
Köcsög nyelvtannácik. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.21. 12:38


snatch írta:Megkockáztatom, és kijelentem, hogy EDF-fel meglett volna BL.

én meg hogy nem
(pláne hogy *meg lett volna :wink: )
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.05.21. 12:02


snatch írta:Megkockáztatom, és kijelentem, hogy EDF-fel meglett volna BL.

Megkockáztatom és kijelentem, hogy ha novemberben kirúgják EDF-et, amikor itt már többen a fejét követeltük, akkor megnyerjük a BL-t Ranierivel.
Ezzel legalább mondtam egy ugyanakkora hülyeséget, mint te.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.05.21. 10:45


A statisztikának sok előnye van, de sajnos sok hátránya is. A számokat sokféleképpen lehet csoportosítani és értékelni. Mindenféle "objektív" statisztikákkal nagyon könnyen lehet valamit és annak az ellenkezőjét is bizonyítani.
Az edzőváltás értelmét vagy értelmetlenségét is lehet így is és úgy is igazolni a számokkal, igény szerint.
A legfőbb baj az ilyen próbálkozásokkal, hogy megfeledkezik a "mi lett volna, ha" alapvető módszertani problémájáról. Sose tudjuk meg, mi lett volna, miként szerepelt volna a csapat, ha pld EDF marad. Folytatódott ovlna a mélyrepülés, vagy nem? Ahogy azt sem tudjuk, mi lett volna, miként szerepelt volna a csapat ha az edzőcserével nem késlekedik annyit a vezetőség - és mondjuk annyi ideje lett volna Claudio-nak, mint amikor Spal után vette át a csapatot)


/és persze u.ez vonatkozik az egyénekre is. van, aki viszonylag gyengébbne teljesített Claudio alatt, van, meg aki éppen, hogy jobban, mint EDF- alatt. . De annak, hogy kinek hogyan alakul/változik a teljesítménye, számos oka van.(a fiataloknál főleg a fiatalság maga... :wink: ). A koincidencia nem feltétlenül kauzalitás, ugyebár :bah: /
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.21. 10:05


Virga írta:Rosszul emeltem ki a dolgot:
Az érdekesség a hírben a Sarri Lampard csere :)


Az tényleg jó hír. A Chelsea meg hüjefax. Sarri a két űrcsapat mögött végzett az első évében. Bejutott mindenféle kupadöntőbe. Mi kell egy sikeres szezonhoz ezeknek? Mégis mit vártak.
Mindezt úgy érte el a toszkánnapolitáno, hogy végig ellenszélben mozgott.

Akkor úgy néz ki, hogy Conte, Allegri és Sarri is a "piacon" van. Plusz ugye EDF és 99% hogy Spalletti is.
Jó lenne ha Inzaghi kötne ki Torinóban, mert ő hozzánk egész biztos nem jön. EDF el fog menni Monchihoz és Spalletti sem játszik nálunk. Conte sem. Allegri sem. szóval ha nem Sarri, akkor marad Gasperini, aki azért nem lesz túl könnyen mozdítható, ha BLbe viszi az Atalantát. Nem állunk túl jól :(

snatch írta:Megkockáztatom, és kijelentem, hogy EDF-fel meglett volna BL.

Miután tudjuk, hogy Ranierivel nem lett meg, már egészen biztos, hogy sokat nem buktunk volna EDF megtartásával. Mondjuk ha De Rossit és EDF-et kéz a kézben b@ssza ki szezon végén Pallotta, még nagyobb tűz lenne.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.05.21. 09:58


Megkockáztatom, és kijelentem, hogy EDF-fel meglett volna BL.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2019.05.21. 08:14


Rosszul emeltem ki a dolgot:
Az érdekesség a hírben a Sarri Lampard csere :)
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.21. 07:46


A Juvénál nagy nevet mondtak a kispadra. Inzaghi nem az, de Sarri sem igazán. Én Zidane-t tippeltem, aki elég furcsákat nyilatkozgat a Real meccsek után. Rosszul viseli a sikertelenséget.
Szerintem Inzaghi és Sarri is inkább a B-C opciók lehetnek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2019.05.21. 07:42


Igazából nem vált eb az edzőcsere, de szerintem a vezetőségen kívül senki nem gondolta, hogy befog :D
Ranieri viszont a lentebb felsoroltak mellett stabilizálta a védelmet...Najó stabilizálta a csapat védekezését és visszazárását.
Zaniolo: támadóbb felfogásban jobban működik. A középpályánk nem volt idén valami ütőképes (ki gondolta volna :roll: )
Ranieri azért jött mert nem nagyon volt más opció év közben és olyat szerettek volna, aki stabilitást hoz a csapatnak...Mondjuk mennyivel jobb lett volna ezt az évet meghagyni EDFnek...

Más: Hunszinak lesz igaza? https://gianlucadimarzio.com/en/juventus-sarri-simeone-inzaghi-the-favorites-to-replace-allegri-the-latest
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Virga 2019.05.21. 08:12-kor.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2019.05.21. 07:05


cejas írta:Ha már bogarászás. Egy kis tényhalmaz így előzetesen.
EDF-et a 26. forduló után rakták ki, 47 ponttal állt a Roma az 5. helyen 3 pontra a 4. helytől.
EDF pontátlaga így 1,81 pont meccsenként.

Ha nyerünk hétvégén - remélem - , akkor a helyezés bizonytalan, de 66 pontunk lenne a szezon végén. Ranieri tehát győzelem esetén 19 pontot gyűjtene 12 meccsen, ami 1,58-as pontátlag. Mindenki össze tudja vetni.

Az én következtetéseim:
- a válságforgatókönyv nem jött be, a kitűzött célt (BL) nem értük el
- egyes játékosok értéke az elmúlt 2 hónapban inkább esett (pl. Zaniolo Ranieri alatt szinte mindig gyengék között volt, Pellegrini játéka visszaesett - hol vannak azok a kulcspasszok), egyedül a 40 éves kapusunk és SES játéka pozitív. Csakhogy ez utóbbiakból nem lesz soha pénz. Így a keret piaci értéke csökkent, pontosabban a piacképes játékosok értéke csökkent.

BL nincs, keret értéke csökken és a szezon végi helyezés miatt méginkább csökkenni fog. Egyszer szeretném megélni azt, hogy mint Lajos végigviszi a szezont ha kuka, akkor is. Ennél rosszabb nem lehetne, max. nincs EL, de az a legkevesebb, legalább csak a bajnokságra kell fókuszálni. Miért esett ki év elején az Atalanta... Senyvedtek volna legalább a negyeddöntőig... Akkor biztos nem a 3. helyen tanyáznának.


Majdnem helyes, de 3 pontot "elcsaltál", EDF 44 ponttal zárt, Ranieri pedig - ha nyerünk az utolsó fordulóban - 22 pontot gyűjtött. A pontátlag így már Ranieri felé billen. Ettől függetlenül valóban nem vált be az edzőcsere.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.05.20. 23:25


Ha már bogarászás. Egy kis tényhalmaz így előzetesen.
EDF-et a 26. forduló után rakták ki, 47 ponttal állt a Roma az 5. helyen 3 pontra a 4. helytől.
EDF pontátlaga így 1,81 pont meccsenként.

Ha nyerünk hétvégén - remélem - , akkor a helyezés bizonytalan, de 66 pontunk lenne a szezon végén. Ranieri tehát győzelem esetén 19 pontot gyűjtene 12 meccsen, ami 1,58-as pontátlag. Mindenki össze tudja vetni.

Az én következtetéseim:
- a válságforgatókönyv nem jött be, a kitűzött célt (BL) nem értük el
- egyes játékosok értéke az elmúlt 2 hónapban inkább esett (pl. Zaniolo Ranieri alatt szinte mindig gyengék között volt, Pellegrini játéka visszaesett - hol vannak azok a kulcspasszok), egyedül a 40 éves kapusunk és SES játéka pozitív. Csakhogy ez utóbbiakból nem lesz soha pénz. Így a keret piaci értéke csökkent, pontosabban a piacképes játékosok értéke csökkent.

BL nincs, keret értéke csökken és a szezon végi helyezés miatt méginkább csökkenni fog. Egyszer szeretném megélni azt, hogy mint Lajos végigviszi a szezont ha kuka, akkor is. Ennél rosszabb nem lehetne, max. nincs EL, de az a legkevesebb, legalább csak a bajnokságra kell fókuszálni. Miért esett ki év elején az Atalanta... Senyvedtek volna legalább a negyeddöntőig... Akkor biztos nem a 3. helyen tanyáznának.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2019.05.20. 22:49


Vagyis csak leforditotta valakinek a bogaraszasat
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.20. 18:24


http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ez-2701449
úristen, ezt valaki végigbogarászta :D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.05.20. 15:33


A 3. kör és a playoff augusztus utolsó 2 hetében van. A bajnokság is a hónap közepén kezdődik.

6. helyről elvileg a playoffban kéne kezdjünk, tavaly a Milan is így kezdett (ha nem indul a Lazio a kupa miatt előnyből).
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.05.20. 15:13


http://www.gazzettagiallorossa.it/2019/ ... -tour-usa/
Aztán lehet újra fogjuk indítani a kört és kikapunk a Bratislavatól. Enrique szabad, nem?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.05.20. 14:52


Nem tudom, hogy lemondjuk-e... A selejtező elején kivel játszunk? Mert ha egy Debrecen ellen, akkor azt egy Celar - Sadiq csatársor is hozza. Majd ADR felkészíti őket.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.05.20. 14:44


Es ez miert jo? A felkeszulesnek igy is lottek, mert mar idejekoran konkret meccsre kell keszulni. Amerikaban legalabb csak sormeccsek vannak, nem azokra kell koncentralni
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.05.20. 14:33


Nézzük a jó oldalát a helyezésünknek... Ha selejtezőt kell játszani, akkor az ICC-n való indulásunknak reszeltek, így nem megy a csapat jópofizni az USA-ba.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.05.20. 09:58


az úűj hivatalos verzió szerint életfogytiglani vezetői tisztséget ajánlottak DDR-nek, aki ezt azzal utasította vissza, hogy akar még egy évet játszani inkább.
A vezetés ezt nem fogadhatta el, mert a posztjára két e hadtra fogható ember kell. És mi van, ha az egyik eseteleg (ill. az a másik:) megsérül , miközben DDr is s épp harcképtelen valamiért (ahogy idén is az volt majdnem végig).
Szvssz ez egyrészt logikus érvelés, másrészt nehogy már nem lehetett volna némi rugalmasságot gyakorolni, pláne, hogy tényleg 1 évről volt szó, DDR meg hajlott az anyagi engedményekre!

(gyanitom különben, hogy amikor DDR ezzel előállt, ez a Fango :D v. ki azért nem fogadhatta el, mert csak arra volt felhatalmazást Bostonból/Londonból, hogy közölje a döntést Danival. És csak miután konzultált Pallottával, akkor közlhette csak, hogy az elfogadják az ajánlatot. Csak addigra már késő volt, DDR joggal megmakacsolta magát.
Szóval a jóindulatú magyarázatom, hogy a dolgot egyszerűen elbénázta az inkompetens vezetés. Azaz nem eleve G, csak f@sz :bah: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fradista romanista 2019.05.20. 14:42-kor.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.05.19. 22:06


Nem a drapi a felhaborito. Hanem, hogy a juve ultrai tiszteletuket teszik, nalunk meg kuldenek egy sms-t a vege elott kettovel, hogy "csumpi"
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.05.19. 21:50


Megtisztelték. Hisz megköszönték a tevékenységét. Úgymond "érdemei elismerése mellett" mentették fel :bah:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.05.19. 20:33


:evil:
Ez tobb mint felhaborito
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég