Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.01. 13:56


Mcsabi, próbálkoztunk mi komoly edzőkkel is, de szerintem addig senkivel nem jutottunk el, hogy bérről egyeztessünk. Egy edző bérét lehet hogy ki tudnánk köhögni, de egyéb igényeit már nem.
Maradnak azok, akiknek a Roma még előrelépés. Aztán hátha üveggyöngyöt találunk.

Mondjuk nekem a Spalletti vissza és a Ranieri maradjon a két legszimpibb opció.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2019.06.01. 13:43


Trigoria írta:erős középcsapat, vagy gyenge topcsapat leszünk a hazai bajnokságban is, ezt a vak is látja.
Nemhogy ilyen szűkek az opcióink, hanem még ilyenebbek.


És jó is ez így, végre lemorzsolódtak a BL elődöntőre létrejött Roma szurkolók.
Nekem inkább ez, mint hogy új PSG legyünk. Úgysem tudnánk a trófeákkal mi kezdeni, nem szoktunk hozzá. :D
Csak a DDR sztori ne lenne.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.01. 13:38


Ami a levélfordítást illeti, igazad van, Trigo, de én megőrülök az ilyen félmagyar mondatoktól.
Én szomjazom snatch igényes fordításait. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.01. 12:25


de mcsabi, komolyan, ki a jó isten jönne most hozzánk komoly edző???????
erős középcsapat, vagy gyenge topcsapat leszünk a hazai bajnokságban is, ezt a vak is látja.
Nemhogy ilyen szűkek az opcióink, hanem még ilyenebbek.
Top edző ide nem jönne. Óriási lutri jelenleg a Roma. Ehhez egyik se adja a nevét. És BL sincs. És pénz sincs.
Hiába kapna valaki akár nagy pénzt is ezért, esze ágában nincs idejönni.
A Roma edzői mindig is edzőgyilkos közegben tevékenykednek. Most ezt még szorozd meg kettővel legalább.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.06.01. 11:27


Hunszi írta:Fonseca pedig még nem biztos, de eltűntek a nevek s csak ő meg Mihajlovic maradt...

Mindjárt elsírom magam ettől a két névtől. Ha Pallotta komolyan gondolná amit írt(ak helyette), akkor mélyen a zsebébe nyúlna és nem ilyen bohócokkal foglalkoznának. Olyan edző kell, aki fiatal és kiscsapattal elért már valamit. Ilyen középcsapatoknál tengődött kiöregedett fazonokkal semmire nem mennek. Én nem hiszem hogy tényleg ilyen szűkek az opcióink.
Ha nulláról akarjuk kezdeni, azt akkor ne egy kókler edzővel tegyük, hanem erős alapokat próbáljunk lefektetni, hogy legyen valami fény az alagút végén ne azt lássuk hogy egy edző ideiglenesen max egy évre jön.
Ott volt a pool régen, azok is próbálkoztak mindennel eredmény nélkül, aztán jött Klopp és sínre tette a projektet. Szinte biztos vagyok benne, hogy a fenti két opcióból egyik se éli meg a jövő júniust és még egy évet kidobtunk a kukába.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.01. 11:24


Állítólag már csak a római vezetőségen múlik, hogy rábolintson, a személyes feltételekkel már megegyeztek az Interrel, évi 4,5 millát fog kapni, 3 éves szerződéssel.

Újabb hír a Sarri ügyben pedig, hogy a Juve kivár, hátha sikerül Pochettinot vagy Pep-et lenyúlni, még a végén Sarri felszabadul :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.01. 10:50


lehet követi Dzekot az Interbe
miért, ő már elment? hiszem ha látom. Iszom is rá akkor. Mármint Dzeko távozására.
viszont Kolarovval is megbékéltek
hát épp ez az , hogy annyira azért vele sem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.01. 10:43


Újabb fordulat, ami akár alá is támaszthatja az összes Pallotta szerint "kamu" pletykát...Kolarov az újabb hírek szerint lehet követi Dzekot az Interbe.

Fonseca pedig még nem biztos, de eltűntek a nevek s csak ő meg Mihajlovic maradt...hát ha tényleg kettejük közül kell választani, akkor inkább Mihajlovic. Taktikai szempontból jobb döntés lenne, csak tudjuk milyen hülyék az ultrák s a nézők, viszont Kolarovval is megbékéltek szóval részemről jöhet.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.01. 10:35


de komolyan Zsolti, betolod google fordítóba, és szinte pontosan érteni lehetett minden mondatát. Egyre több a hibátlan mondat. De a mondanivalóját meg 100%-ban hozta.
Kényelemnek / lustaságnak tartom, ha meg se próbálod így. Mivel összefoglalásként meg pláne jó.
Na látod, így is megkaptad a haragomat :D

tomm:
ugye vágod hogy tárgyalótermi filmek idézete volt csak :wink:
és valóban egy feltételezés volt, tehát jogilag igazam van :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2019.06.01. 10:48-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.01. 10:22


Kibebas.ottul köszönöm újra. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.06.01. 07:38


Zsolti, tudod, hogy minden nemkibeb*szott kamu cikken kívüli hírt lefordítok, ráadásul próbálom időben. Ezt a hírt is láttam már koradélután, csak felmértem, hogy ez nem 10 perc lesz, és du. ovis ballagás volt, így csak este jutott rá időm. Két és fél órámat vitte el :). De legalább néztem közben valami f*sza zsé kategóriás filmet :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.01. 07:31


Olaszok.
A Romának szurkolás sokkal inkább egy életérzés, egy attitűd szeretete vagy keresése, mintsem az eredményesség hajhászása. Di Bartolomei vs Gullit. Kinek ez, kinek az fontos. Ki Roma, ki Milan/Barca/City szurker lesz. Én azt az érzelemdús világot kerestem, amit a 84ben bukott döntő után láttam az olasz srácok arcán Nekem ezért fontosak az olaszok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.01. 07:27


Snatch, a Jóisten áldjon meg a levélért!!! :wink:
Egyszerűen nem mertem beírni, hogy valaki fordítsa már le/foglalja már össze/zanzásítsa, mert féltem a népharagtól. :)
Köszi.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.01. 03:53


Dehogy feletetelezes!
Szerinted van/volt epeszu roma szurkolo, akit zavart, hogy a bajnokcsapat edzoje schaffer volt?
Akik miatt te tiltakozol, azok az agyi kapacitasuk miatt nehezen nevezhetoek embernek, szoval miattuk kar tiltakoznod.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.31. 23:46


Huhh ember! Ez igen, ez még Pallotta mondandóját is elverte terjedelemben.
Nem is olvastam el azonnal, hagytam pár órát magamnak lelkileg felkészülni erre. Nekem ez 2019-ben más sok. Egy bekezdésre vagyok felvértezve mindig.:))))

De nagy köszönet az írásért! Örülünk, hogy vagy.
Nagyjából egyet lehet érteni azzal amiket írsz, de egyet tennék hozzá általánosan. Eladni a nagy neveinket el kellett, mert nem vagyunk top10 csapat, és az illetők menni akartak a top10 csapatokba. Vásárolni meg sokszor lutrikat vásároltunk, mert ugye sztárok nem jönnek. És a lutrik azért lutrik, mert vagy bejönnek vagy nem. Most a csillagzat úgy állt épp, hogy kb az összes csőd volt. De azért sok olyan volt a történelemben, hogy valahol valaki rossz volt, de máshol meg jó. Ahogy említetted, a Mariselles épp ugyanígy anyázhatja a Strootman vételt akkor. :D


Trigo szokta újabban írni, h őt már nem érdeklik annyira a meccsek, mint mondjuk akkor.
így van, ellenben ezerszer jobban érdekel a meccseknél mindig, hogy a klub stabil legyen, szerethető, érezzem azt, hogy szeretek az AS Roma drukkereihez/családhoz tartozni, hogy romanista legyek. A boldog tudat.
Ezekkel az elhibázott döntésekkel az utóbbi időben ezt a stabil vázat kezdik szétrepeszteni bennem lassan.

Én most annyira szomorúan látom, h talán már sohasem leszünk képesek visszaelőzni őket... :( Hogy?
pontosan

Én ezt bevallom nem szoktam érteni nálatok. Mert ha magyarként magyarokról lenne szó, még világos. Úgy is fura, ha a Roma mellett az olasz válogatottért is szorítotok. Miért van az, h ebben a valaha volt leggyengébb olasz válogatottba se bekerülő, vagy ha bekerülő akkor tartalék szintig jutó Cristantéknak, Pellegriniknek, Zaniolóknak (El Shaarawyknak) örültök, h ők jöttek, merthogy ők "olaszok"? Oszt? :D
Hát ebbe most ne is menjünk bele megint. :) Aki ezt nem érti/nem érzi át, az sosem fogja. (Magam részéről az a fő ok mindig, hogy én előbb voltam olasz válogatott drukker, mint Roma-drukker, és előbbiből jött az utóbbi, nem fordítva.)

4 európai kupadöntőt játszó angol csapatnál 0 angol edző van. Érdekli a tulajdonosaikat vagy a szurkolóikat, h Sarrival és Kloppal/Pochettinóval nyerték meg, s nem pedig egy angollal? Nyilván nem.
tiltakozom, feltételezés!
A Chelsea-Arsenal EL döntőn a kezdőként pályára lépő 22 játékosból pedig csak 1 volt angol.
és szégyen gyalázat is

így leírva nem hangzik túlságosan jól és szimpatikus jövőképnek, de- egyetlen dolog mentheti meg az AS Romát: az arab pénz.
megmenteni? Mármint mitől? A középszertől? Abban valóban igazad van akkor. De meg kell-e menteni tőle?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.05.31. 23:26


én is elolvastam.
aztán megcsináltam még a Pallotta cikket is. Sajnos csak most volt időm, mert du. ovis ballagás volt.

Azért mennyire durva. Emlékszem, mikor biztossá vált, hogy Monchi jön a Romához, akkor egy időre azt gondoltam, hogy na, most kezd a Roma tényleg nagy csapattá válni, amikor sikerül egy ilyen kalibert megszerezni sportigazgatónak. Azóta azt gondolom, hogy valaki szándékosan küldte ránk a spanyolt, hogy b*ssza szét a csapatot. Amit sikeresen abszolvált is.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.31. 22:52


:D
Én elolvastam. Köszi az összefoglalást. Nem állítom, hogy mindenben egyetértünk, de a jó olvasni egy ilyen átfogó helyzetelemzést.
ÉS mik a különbségek?
Schick. Messze nem a leggyengébb Roma játékos, de tény, hogy nagyon benéztük. NEm nyerő típus, így hiába ügyes. Soha nem lesz igazi ék. Poszttalan és nem Roma szint. De pl Zapatánál valószínűleg még jobb is, csak Zapata most pont a helyén van, Schick meg pont nem.
Pallotta nem vett ki pénzt a klubból. Nem ettől szar elnök és tulaj. De igazából lényegtelen, mert szar. Eladni akkor fogja a klubot, ha lesz vevője. Szerencsére. Mert ha vevő nélkül dobná, az azonnali csődöt jelentene. Az összes finanszírozó bank visszavonná a hitelkeretünket. 1 hónapon belül olyan CF problémáink lennének, ami azonnal megölné a klubot. Nem szeretem az amcsit, de nem szeretném azt sem, ha 5-6 évig nem lenne Serie A-s a csapat. Ezt nem árt észben tartani, amikor a halál f@szára kívánjuk.
Alisson elment volna. Nem pénz kérdés volt a megtartása. De tény, hogy bénán csináltuk. Ahgy Salahot, Pjanicot és még sok másik eladásunkat is.
Conte nem csak a juvés múlt miatt bundásg.ci, hanem mert a Barival konkrétan rá is bizonyították a bundát.

A többiben gyakorlatilag teljesen egyetértek.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.05.31. 21:08


Ember, ezt minimum 10 reszletben kene berakni, mert igy zsoltin kivul nem olvassa el senki, aki nem influenzas
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.05.31. 19:36


Azt a kutya mindenit, Augustus!!!
Ez nem semmi!
Így tovább! :wink:

Jó ezt így egyszerre olvasni, összefoglalva, kibelezve. :)
Én veled vagyok. Talán az EDF-es résznél vannak fenntartásaim, mert szerintem a kimagasló eredmények valami érthetetlenül gyenge játékkal jöttek, kivéve a BL-t.
Köszönjük még egyszer!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11435
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.05.31. 18:58


Sziasztok! Legalább 5 éve írtam utoljára hozzászólást (a valahol 100-200 hsznél járó felhasználónevemet is elfelejtettem már, úgyhogy új profillal regisztráltam, köszi a segítséget snatch :D), annak ellenére, h minden nap olvasom a fórumot. :) Nagyjából összeszedtem mindent, amit mondani akarok. Volt benne munka. :) Remélem nem jelent gondot, ha most kicsit megpróbálom bepótolni az elmúlt éveket, és 1 hosszabb, remélhetőleg rendesen tagolt (fórumot el nem rontó :) ) hozzászólásban írom csak le hogyan látom a jelenlegi dolgokat. Őszinte sorok, kíváncsi vagyok a véleményetekre, azért is írok és jöttem vissza, sztem a legtöbben egyetértünk.

Kezdjük ott, h valahol mindenki hibás, de én Pallottával szemben elsősorban egyértelműen Monchit okolom amiatt, h most itt tartunk. Pallotta egy dollármilliárdos jenki investor Bostonból, és sohasem csinált belőle titkot, h nem ért hivatásszerűen a soccerhez. Ezért alkalmaz elméletileg szakembereket, akik az adott szakterületükön tevékenykednek. Ezzel nincs is probléma, nagyon sok csapat működik hasonlóan: Manchester United, Liverpool, Tottenham, de sztem a Kispestet bajnoki címig vezető Hemingway se értett sokkal jobban a focihoz, mint mondjuk Pallotta. :) Így tehát ha jó, ha rossz a helyzet, a szakmabelieket terheli a felelősség elsősorban: a stábot, edzőket, játékosokat stb. Vagy ha Pallotta az elsődleges felelős mindenért, akkor tavaly elsősorban neki köszönhettük a BL menetelést is. :) Természetesen Pallotta szezon közben nem is adhatott volna ki egy ehhez hasonló nyilatkozatot, mert ártott volna vele a csapatnak.

Túl sok a gondolat, de leegyszerűsítve: Minden baj Monchitól eredeztető, és ha jó lenne a keret, biztosan nem így állnánk. Másfél évig volt tán itt, és mindent tönkretett. Nincs olyan érzésetek, h ezt direkt csinálta? :D Ennél rosszabbul csapatot "menedzselni" ugyanis nem lehet. Ha pontozni kéne, ez nem 10/1, hanem 10/0. Értékelhetetlenül bűn rossz. Az AS Roma történelmének általam ismert legkártékonyabb embere. Miután látta h mit tett, meg elhúzott a p*csába. Volt egy SZERETHETŐ csapatunk, egy végre tudatosnak tűnő koncepció, a csapat gerince és kulcsjátékosai éveken át nálunk maradtak, nemzetközileg tisztelt, elismert játékosok (Kolarov, Manolas, DDR, Strootman, Nainggolan, Dzeko), akikről tudták, h ők a Roma – ebből jött össze a tavalyi mesébe illő BL menetelés.

Nézzük meg egy pár fontosabb igazolását, eladását, ténykedését:
Alisson. Kijelentette, hogyha eladja, ő maga áll be a kapuba. Eladta. Nem állt be a kapuba. :D Ennyit ért a szava. Nem akarok általatok már régebben is sokszor megbeszélt dolgokat előszedni, de ez ma csak úgy megy, hogyha van egy bevált játékosod, aki tényleg jó, azt megtartod, adjanak érte bármennyit is. Ha 65 millió helyett 2 milliárd eurót kínál a Pool, akkor sem adod el, mert (pénzben) kifejezhetetlen károk érik a csapatot. Érték is... A Romának végre Alisson személyében ugyanis talán először volt világklasszis kapusa, de mi eladtuk. Nézd meg a Napolit: 2x annyiért se adják el Koulibalyt, mint amennyiért Monchi elsózta Alissont. Tavaly Alissonnal Roma szinten nézve nagyon kevés gólt kaptunk, csomó meccset lehoztunk 0 kapott góllal. Idén a Liverpool is kevés gólt kapott: Alisson (BL+Premier League) 26 meccset hozott le 0 kapott góllal. Olsen 35 meccsen csak 4x kapott 0 gólt, és összességében 58 gólt kapott. Ez brutálisan sok. Fölösleges Van Dijkozni úgy hiszem, hiszen a Roma tavalyi kezdő védő 4-ese 100%-ban ugyanaz (Florenzi-Manolas-Fazio-Kolarov) volt, mind idén.
Végy egy jó kapust, szól a mondás. Monchi asszem maga is kapus volt, ha valahol, hát itt lehetett volna számítani a hozzáértésére. Erre idehozott egy hót ismeretlen 30 éves riadt képű Olsent a Köbenhavnből vagy honnan, akit a világ onnan ismerhet, hogy a VB-n Kroos szabadrúgásból átemelte a 93. percben. :D Ezt hogy gondolhatta komolyan, h majd Olsen hozza Alisson szintjét?! Mármint ő maga nyilatkozta le, h az érkezőknek köszönhetően nem gyengültünk. Egyszer F. Totti írt valami olyasmit itt a fórumon, h majd akkor szóljatok, ha megvan az első láb mellé lőtt védése. :) Igaza van. Ezt hívják reflexkapusnak: aki semmi mást nem tud, csak kiütni a távoliakat. Alisson kivédi, lehúzza, már dobja előre 70 méterre, indítja a kontratámadást. Nemcsak a Liverpoolban, a Romában is ezt szerettem nála, h együtt élt a játékkal, nemcsak beáll a kapuba, Svéd. Ez a Svéd 35-40 másodpercig sz*rakodik csak azzal, h végül a 3 méterre lévő Florenzinek vagy Manolasnak gurítsa ki, néha még hátra is nézett a Curva Sudhoz, hátha mögötte maradt 1-2 játékos. :D Egy jó kapusnak van vagy 8-10 jó tulajdonsága. Olsennek van 1. Különben őt DiFra is csúnyán benézte. Érdekes, h Ranieri szinte rögtön Mirantéban bízott, és azonnal stabilabbá, nyugodtabbá vált az egész védelem. Ennyire nyilvánvaló volt. Mirantéba, mármint a korába bele se menjünk. Ő legalább olasz. :) (Erről a témáról majd később. ;) )

Idehozta Karsdorpot, akiről 2 szezon után se tudjuk, h most szívbeteg, már megint sérült, vagy egyszerűen még a szintén idehozott, szintén semmilyen Santon is ennyivel jobb nála. A sevillai varázsló nyolc hónapon át p*cs*lt azzal, h a Capitano Futuro II Florenzinek 2-ről 2.2-re emeljék a bérét. Majdnem ingyen igazolhatóvá vált, és elvitte az Inter... Innen is látszik, h Tottit fölösleges belekeverni a kialakult dolgokba: elképzelhetetlennek tartom, h Totti és Monchi karon fogták egymást, és egyetértsen a spanyollal abban, h 1 rómainak, későbbi CSK-nak ne emeljék meg nevetséges 200.000-rel a fizetését. Amúgy Florenzi nem jobb hátvéd, jó lenne, ha a következő edző felfogná ezt, és betenné a középpályára. :)
Az, h Juan Jesust - akinek a hibáiból minimum 15 gólt kaptunk az évek során, és nem Roma hanem Sassuolo/Samp szint- nem sikerült eladnia, még elmegy. Bár egy közepes teljesítményű sportigazgató is képes lett volna megválni tőle. Pont az ilyen szürke, középszerű játékosok miatt szürkülünk bele a középmezőnybe. Ezen felül mindenki tudta, h a Marquinhos/ Benatia/ Castan/ Rüdiger korszak után keletkezett űr miatt szükségünk van egy JÓ középhátvédre. Erre idehozta tavaly Hector Morenót, idén meg azt a Marcanót, akinek a szolgálataira a Porto ingyen se tartott igényt. Miből gondolta, h egy olyan, elvileg "nagy csapatnak", mint az AS Roma, majd pont ő, vagy Moreno kell? Ha már Olsennél nyilvánvaló volt, h nézte a VB-t, miért nem próbálkozott be Yerri Minánál, vagy valami? Miért ezeket a kivénhedt, 0 játékosokat kellett idehozni? Egy olyan világban, ahol már 120 millióért se adnak el egy jó középhátvédet, sportigazgatóként úgy véglegesíti Raiolával Manolas új szerződését, h valami 37 millióért az viszi, aki akarja. Kostas barátunk nehogy a Fradinál vagy a Vidinél kössön ki. :D Hihetetlen, h a Pjanicsos/Juvés, 35 milliós kivásárlási záradékos esetből semmit nem tanult(unk)...
Az is baromi nagy szerencséje, h Kolarov Terminátor, mert az egyetlen bal bekk cserét, Luca Pellegrinit is kölcsönadta. Ha teszem azt lesérül 4 hónapra Kolarov januárban (ami a túljátszatás miatt simán benne is lehetett volna), akkor mi lett volna? Megint ő áll be? :D Vagy Olsent tették volna ki a szélre, vagy mi az úr*sten?!

Legfontosabb rész talán: a középpálya. Miénk volt Európa (egyik) legirigyeltebb, legfélelmetesebb hármasa: De Rossi, Strootman, Nainggolan... Ma már egyik játékos se a csapat tagja... De Rossiról most ne is írjunk, mindenki tudja mi van, nagyon frissek az élmények. Nainggolan állati jó volt, ezt is tudtuk. Erre elcserélte Zaniolora... Hiába hypeolja a média, én a mai napig nem érzek akkora +-t Nicolóban, h valaha is akár csak Nainggolan szintjét elérje. Meg hát azért az új Tottinak hívni meg hát... necces. :) Már ha reálisan gondolkodunk el rajta. :)
A már akkor is sérült Strootmanért anno 70 milliót kínált Van Gaal Manchesterje, mi meg emlékszem azt beszélgettük itt, h ne adjuk el. Nekem Kevin volt a személyes kedvencem, mert elképesztően sokoldalú, erős, rengeteget dolgozó, sallangmentes játékos volt. Sztem Di Francesco is sokra tartotta, mert gyakran játszatta. A szezonkezdés után, amikor már alig maradt idő az átigazolási szezonból, Monchi képes volt elsózni nevetséges 25 millióért a Marseillehez. Szerintem akkor romlott meg a viszony DiFra és Monchi között igazán. Kevin meg olyan gyenge szezont futott szegény, h valszeg nem h más United-szintű csapat nem viszi el onnan, hanem jövőre már a kezdőben se lesz benne a Marseillenél. Nem túl mérvadó stat, de valami 30 meccsen szerzett 1 gólt. Egyik fél számára (Roma-Strootman-Marseille) se jött be ez az üzlet.
A régi kedvenc után jöjjön az általam talán legjobban utált NZonzi. Akit a focis baráti körben már csak "Alibinek" becézünk. Szó szerint semmit nem tesz hozzá a lötyögésen kívül. Olyan mint Strocitól vagy Ninjától, h együtt éljen a játékkal, és felmenjen a támadásokkor, kidolgozzon egy-két helyzetet, gólt lőjön stb. nem várható el tőle. Nyilván nem is az a box to box KK poszt, de én egész szezonban az ő által betöltött szerepkörét éreztem a legnagyobb hibának taktikailag. A legtöbbször -1 ember, lehetett látni, h nem volt átmenet a középpálya és a csatársor között: vagy Dzekonak kellett a térfelünkig visszajönni, vagy közte és a középpályássor között volt 50 méter. Vagyis az 1 középcsatárnak, Dzekónak szinte mindig vissza kellett jönnie a labdáért, sikeresen le kellett vennie 2 védővel a nyakán, meg kellett tartania 50-50-es szituációkban, de előre senkinek nem passzolhatott, mert nem értek fel mellé, csak hátra és oldalra passzolhatott. Ami tavaly még nagyon jól működött (a feltolt védelem és a letámadás) idénre szinte megszűnt létezni. Ezért elsősorban a lagymatag középpálya a felelős. Nem azért volt ez, mert DiFra nem ugyanazt akarta volna idén játszatni amit már ismer a csapat, hanem mert eladták alóla a megfelelő embereket. NZonzi állítólag jól tud szerelni, meg fejelni. Az összes meccs összes percét láttam idén, és egyszer, a szezon végén csúszott be először talán úgy, h meg lehetett érte tapsolni. Ellenben valamelyik uccsó meccsen róla kaptuk a gólt: beadáskor (vagy szögletnél) nem ugrott fel a támadóval. Lusta volt felugorni a 196 centijével, vagy bealudt, más verzió nem lehetséges... ő is egy újabb kiváló Monchi-ember. Szóval ilyen Nainggolan szintű "végigszántja a pályát, meccsenként 4x szerez labdát becsúszva" egyáltalán nem volt jellemző nála. Sokkal többet vársz egy 30m euróért vett játékostól. Azért ha valakit a Stokeból a Manchester City helyett a Sevilla visz el, már jelzi, h nyilván nem egy hűdejó, klasszis játékos. Mondjuk Monchi vitte oda is... A francia válogatott erősségét mutatja, h a keret még az ő jelenlétével is VB-t tudott nyerni.
Javi Pastore. Nem igen kell hozzá 75-ösnél magasabb IQ, h tudjuk, h miért játszott keveset a PSG-nél az évek során, és h miért akartak tőle mindig megszabadulni. Monchi ezt is képes volt benyelni. :D Korához képest ő is drága igazolás, és Roma szinten horrorisztikusan sokat keres. Fizetéssel együtt 50 millióba került. Soha nem fogjuk tudni eladni, további 4 évig nálunk marad. Porcelánlábú, idén vagy 18x nem lehetett a keretbe nevezni ilyen-olyan meg nem nevezett sérülések miatt. Szezon végéig az volt a természetes, ha nem volt benne a keretben, meglepődtél, ha a pályán láttad, eszedbe is jutott, h ja, ő is a mi játékosunk. Ha 100%-osan egészséges se bír 60 percnél többet játszani.

Csatársor: Két és fél hónapon át teszetoszáskodott Mahrezzel. Emlékeztek? Hogy 30 helyett 28.5+1m bónuszok. Majdnem az egész nyár elment erre. Miután kiszálltunk, elvitte a City, ma pedig már Mahrez piaci értéke a duplájára nőtt, 60 millióra. Erre idehozta 42 millióért Patrik Schicket. Az AS Roma történetének LEGDRÁGÁBB igazolásaként. Aki "nagyon tehetséges, technikás" játékos, és jobb sajtója van, mint a magyar válogatottnak. Én megkockáztatom, h életemben nem láttam nála rosszabb Roma játékost, pedig az azóta Tijuanaig zavart Iturbe is megérne egy misét. Annyira jó lenne őt szeretni, de Patrik annyira rossz csatár, h 50 meccsen lő 2 gólt, és többször esik fel a labdában, mint ahányszor képes jól lekezelni, megtartani, esetleg lepasszolni. Ha parádés, fontos gólokra nem is emlékszünk egy ilyen óriási igazolástól, emlékeztek tőle jó lövésekre? Jó cselekre? Hasznos mezőnymunkára, 7.5-ös WhoScored értékre, vagy bármi ilyesmire? Valami olyan rémlik, h az Inter ellen egyszer jól vette át a szélen. Nem hittem, h visszasírjuk Dumbót... :D (Tényleg, ő szabad?)
Volt egy csatárunk, lehet szeretni/nem szeretni, de ő Európai szinten is jegyzett és respektált név volt, emellett csak volt ő a Serie A és az EL gólkirálya is nálunk. Szomorú, h így kellett távoznia Dzekónak. Mi lesz most? Olyan ez, mint az edzőkérdés: "nála jobbat nem tudunk hozni". Ki jön majd Dzeko szintű, Giroud? Az mivel jobb? Ha tényleg az Interbe megy, fel lehet tenni a kérdést, h az előttünk végző Internek (ahol azért van egy 80 millás Icardi, igaz kérdés h marad-e, jelenleg úgy tűnik még, h igen) miért fontosabb ő, mint nekünk, hiszen Dzeko (és Patrik, akivel a vicc kedvéért se számoljunk) nélkül 0 középcsatáruk lesz. Vagy megvesszük Belottit 70 millióért, a csapat többi tagját meg eladjuk?

A csapat pénzügyeihez sajnos még ennyire se érthetek/érthetünk. Azt szoktuk olvasni, h "el kellett adni". Tavaly OK volt, de idén miért? A tavalyi BL menetelésről a Forbes is írta, h 108 millió úgymond elkönyvelhető bevételünk volt. Máshol (asszem NSO-n, vagy a Roma hivatalos oldalán, most nem találom a konkrét cikket) arról írtak, h 120-130 körül kerestünk, és BL győzelemmel 150 lehetett volna. Arra is emlékszem, h tavaly ilyenkor még azt írtátok pont itt, h végre olyan mercato jöhet, h nem kell a Fair Play miatt izgulni, nem kell megint Salah-kat, Emersonokat, Rüdigereket, Paredeseket eladni. Ennek ellenére: 118-ért vettünk, 135-ért adtunk el tavaly a mindent összesítő, elvileg korrekt számokat kihozó transfermarkt szerint. Ha csak pár misi csúszik el a kölcsönök miatt, az tuti, h több bevételünk volt játékosok eladásból, mint amennyit játékosokra költöttünk. És még nem beszéltünk a szponzori pénzekről, mezeladásokról, jegyeladásokról, online marketing bevételekről stb. stb., amelyek legszerényebb becslések szerint is szintén több millió euró hasznot hoztak. Ha jól tudom, ezek szoktak a PSG-nél, Citynél ilyen 250 milliók lenni évente, és ennek köszönhetően ússzák meg a FFP szankciókat. De ha nem számoljuk bele ezeket, akkor is csak a tavalyi szezonból kiindulva tehát kéne lennie a BL lóvéból és játékosok eladásából úgy legszerényebb becslés szerint is minimum 130 millió eurónak. Hol van az? Az biztos, h nem (világ)klasszis játékosra, vagy a Stadionra ment el... :D Valszeg Pallotta bostoni széfjében vagy részvényesei zsebében kellene keresni.

Ha már Stadion... Emlékeztek? Di Benedetto 2016-ra ígérte az új stadiont, és még reális álomnak tűnt, h Tottival játsszuk benne a legelső meccsünket. Tervezgettük, h majd kiutazunk az első meccsre. :) Totti már 2 éve visszavonult, stadion meg sehol sincs. Aztán most pont arról írnak, h olasz médiamogul üzletemberek (Ferrero, Di Laurentiis) fúrják a csapatot a háttérben... Lehet h csak túl sok Gomorrah-t nézek, de olyan, mintha az olasz bürokraták/maffiózók/korrupt arcok/Serie A-s ellenfeleink befolyásos klubelnökei (ide tartozik még a már említett Sampdoria és Napoli elnök után Olaszország leggazdagabb embere, Agnelli is, aki mint tudjuk a Juventus tulajdonosa) mindig keresztbetennének a Romának, ahol és amivel csak tudnak. Mintha érdekük lenne, h az AS Romának (és így ugyan Olaszországnak is) kevesebb legyen egy új, modern, Római stadionnal. Jövőre figyeljétek meg, hogyha jön egy jó forma amikor nyerjük a meccseket, a bomlasztó hírek pont akkor fognak majd megjelenni. Ez furcsa mód mindig így szokott lenni. Ennek ismeretében (amit egy magyar srác is nyilvánvalóan láthat/érez/feltételezni merhet Magyarországról), kérdés, h miért nem lázad már fel végre Róma népe. :) A Tottenham úgy játszik BL döntőt, h óriási beruházások közepette csak felhúztak egy ultramodern stadiont. Nem esett vissza a teljesítményük, nem volt leépítés, komplett stábcsere, edzőbuktatás, lemondások, játékosok eladogatása, keret egyértelmű gyengítése. Ranieri mondta most jól: Londonban van 20 stadion, minden kerületben szinte lehet 1. Itt meg "valamiért" nem lehet...

Nem tudom, nektek feltűnt-e, de minden évben egyre inkább süllyedünk lefelé. Garcia első szezonjában úgy tűnt, bajnokok leszünk, mert soha csapat még ilyen jó szezonrajttal nem lett második. Mi másodikak lettünk, megelőzött a Juve. Emlékszem arra a szezonra. Trigo szokta újabban írni, h őt már nem érdeklik annyira a meccsek, mint mondjuk akkor. Hát én akkor nem hittem volna el, h én is így fogom érezni magamat 2019-ben. Akkor minden meccs izgalmas volt, mindig, mindenkit meg kellett verni. Most meg akárkitől, akárhol kikaphatunk - úgy, h jóformán helyzetig nem jutunk el, Kolarov tanácstalanul ívelgeti be 5 ellenfél védője közé lábszár magasan. Utána asszem 2x volt 2. hely. Utána beelőzött a Napoli, vagy 2x voltunk 3.-ak. Tavaly már csak a BL-be akartunk bejutni. Most meg örülni kell, ha EL csoportkör összejön... Én hosszabbtávon ezt látom nagy, végzetes hibának: h hagytuk az Inter-Napoli(-Milan?) csapatoknak, h visszaelőzzenek minket. Én most annyira szomorúan látom, h talán már sohasem leszünk képesek visszaelőzni őket... :( Hogy?

EDF: Amióta szurkolok a csapatnak (2000), talán ő volt a legnagyobb kedvenc edzőm. Olasz volt :), régi AS Roma játékos, kitűnően taktikázott, jól rotált, hihetetlenül jól motiválhatta a játékosokat a nagy meccsekre az öltözőben, megb*sztuk a Barcát 3-0-ra. :D Végre volt egy edzőnk, aki nem úgy bambult mint Luis Enrique, hanem majd megőrült a csapatért az oldalvonalnál. Tényleg azt érezted, h ő a mi emberünk, ő a miénk. A végére viszont eszméletlenül elfáradt. Sajnos amit tavaly felépített, Monchi teljesen lerombolta. Így szerintem bármelyik edzőnek lehetetlen lett volna ennél lényegesen jobb teljesítményt elérnie. Edzőkérdésnél talán ez (volt) a kulcsmondat. Ennek ellenére durva kimondani, de én már hamarabb elküldtem volna, függetlenül attól, h nem találtunk (volna) nála jobb embert. Vállalhatatlan meccsek, helyzetnélküliség, kilátástalanság, rossz helyezés, 7-1-re kikapunk egy végül majdnem kieső csapattól, BL-ben álomsorsolás de még a Portóval se bírunk (igaz megint a bíró volt a f*sz), öltözői botrányok, egymás közti bizalmatlanság... Lehetne idén látványosan mellőzött játékosokat kiemelni (Perotti pl.), hadd jöjjek csak az új kis kedvencemmel, Justinnal. Benne még fel lehet fedezni futballistára emlékeztető jegyeket. Gondoljatok bele, h ebben a brutál jó Ajaxban Kluivert tavaly kezdő volt Neres helyén, és ő is sok gólos, sok gólpasszos játékos volt. Nálunk EDF idején miért nem játszott sokkal gyakrabban? Mármint miért csak csereként kapott pár percet a legtöbbször? Mert sokkal jobb lenne a keretünk az Ajaxnál? Vagy mert úgy látták fentről, h még túl fiatal? Kluivert idősebb, mint az Ajax csapatkapitánya... De ez tényleg csak 1 a sok közül.

Térjünk is át a fiatal Roma játékosok helyzetére (ami ahogy olvaslak titeket, leginkább cejas asztala. :) ) Akik hiába jók, alapból vagy nem kerülnek fel a nagycsapathoz, vagy ha felkerülnek, akkor se lesznek meghatározó játékosok. Florenzi óta kit tudnánk mondani? Kölcsönadogatjuk őket éveken át, aztán ingyen elviszik őket, ha akarják. Ennek így mi értelme? Ott van pl. Verde, akit egyszer Garcia kényszerűségből tett be a kezdőbe. Bizonyított, mezőny legjobbja volt, ha jól rémlik 1 gólpasszt adott és kapufát lőtt, utána tán sose játszott nálunk kezdőként. Kölcsönment valahova, ahol 7 gólt lőtt a szezonban. Ez nekünk miért ne lenne jó, ráadásul ingyen? De ami még inkább érthetetlen, h miért veszünk nagy, sokszor világklasszis potenciálú fiatalokat, ha úgyse játszatjuk őket? És most nemcsak Kluivertre, hanem Nico Lopezre, Paredesre, Poncéra, Coricra stb. gondolunk. Mi értelme 16 milliókat elkölteni Gersonokra, ha nálunk úgyse játszanak? Pont az ilyen eszetlen költekezés és igazolás nem fér bele. Lényegében nem magunkat, hanem az ellenfeleinket, a kis és középcsapatokat erősítjük velük. Felhozzuk őket magunkhoz. :) Hányszor volt olyan idén is, h valamelyik volt Roma játékos szerzett gólt? Az új Modricról, Coricról tudtok valamit? A világ legnagyobb scout adatbázisának tartott football manager valamelyik részében Coricnak egy 1-től 200-ig terjedő potenciál skálán 198-ast adtak. Összehasonlításképp: ezen a skálán csak Messi volt jobb nála, akinek 200-as volt. Lehet ez nem túl mérvadó mert csak játék, de Solksjaer is bevallotta, h a játéknak köszönhetően igazol és rakja össze a csapatot. :)

:) Olaszosítás: Én ezt bevallom nem szoktam érteni nálatok. Mert ha magyarként magyarokról lenne szó, még világos. Úgy is fura, ha a Roma mellett az olasz válogatottért is szorítotok. Miért van az, h ebben a valaha volt leggyengébb olasz válogatottba se bekerülő, vagy ha bekerülő akkor tartalék szintig jutó Cristantéknak, Pellegriniknek, Zaniolóknak (El Shaarawyknak) örültök, h ők jöttek, merthogy ők "olaszok"? Oszt? :D Számomra teljesen érthetetlen, h miért akkor kezdtünk olaszosításba, amikor az olasz foci soha nem látott mély gödörben van ('1958 óta először nem jutottak ki VB-re, előtte meg azon az EB-n se voltak ott, ahol mi magyarok ott voltunk stb.). Nézzük meg "Olaszország csapatát", a Juventust: elmegy Marchisio, és nem olaszokat vettek, hanem Ramseyket igazoltak, Canokat, Khedirákat. Visszavonult Barzagli, nem Rugani lép egy szinttel fentébb, hanem a szintén nem olasz Manolast viszik majd el mondjuk. (Jó, mondjuk Buffon helyére Perint vitték. :D) Conte is olasz. Igen ám, de ő meg azért ne jöjjön, mert bundás g*c*... :D Érdekes, h Capello is legendás Juventus játékos volt (vagyis bundás g*c* :) ), ő vele mégsem volt gond, mert vele bajnokok lettünk. Lehet, h csak azért is egy bundás g*c* Conte vagy Allegri kéne nekünk! :) A 4 európai kupadöntőt játszó angol csapatnál 0 angol edző van. Érdekli a tulajdonosaikat vagy a szurkolóikat, h Sarrival és Kloppal/Pochettinóval nyerték meg, s nem pedig egy angollal? Nyilván nem. A Chelsea-Arsenal EL döntőn a kezdőként pályára lépő 22 játékosból pedig csak 1 volt angol. Mégis ott voltak a VB elődöntőben az angolok.

+1, Skomina: Tavaly állítólag a BL elődöntő visszavágó után megkönnyezte a hibáit, amit a Roma kárára vétett. Most ugyanez a Skomina fogja vezetni a BL döntőt, akinél tavaly belefért h a Liverpool jobb hátvédje tenyérrel üsse ki a gólvonalról a labdát, vagy a védő mögül 2 méterrel beinduló, 100%-os ziccerben lévő Dzekora lest fújt, pedig Karius piros lapjának és a Roma tizenegyesének kellett volna jönnie.

Summa summarum -így leírva nem hangzik túlságosan jól és szimpatikus jövőképnek, de- egyetlen dolog mentheti meg az AS Romát: az arab pénz. Ha Pallotta tényleg szereti valamennyire a csapatot és segíteni szeretne rajta, akkor MOST el kell adnia. Olyan szinten gyűlölik ma már, h tök mindegy milyen szépeket mond, szerintem akkor se merne Rómába jönni, ha megvenné Messit. :D
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.05.31. 18:20


Na akkor ha vannak ilyen elvek, az lenne a kérdésem hogy mi lett volna, ha Manolas eltöri a térdét? Egész szezonban jesus és fazio? DDR védőként is bevethető, ha kell igazolnak egy olyan játékost, aki szükség esetén képes DDR posztján is játszani.
Btw akkor most AM poszton Pastore, Coric és Zaniolo nem luxus? Pastore lesérült és végül megoldottuk egy ifivel, nem? Coricot meg lehetett tartani, DDR-t nem? Benyalnám neki az egész történetet, ha május végén bejelentik, hogy Daniele még egy utolsó, egy éves szerződést kap.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.05.31. 16:31


Mondja h 24 fő a keret és nincs hely 3 védekező középpályásnak és mondja h ifista nem lehet védekező középpályás... Mivan? 24 fos keretbe ifisták nélkül nem fér el 3 db DM?? normális ez most komolyan?
Úgy megérteném ha azt mondja már csak minden 3. Meccsen tudjunk játszatni, 12 meccset kaphatna, de ő kezdő akár lenni... De mivan? 10 meccsre sem jó a csávó aki a csapat vezére és aki visszautasított mindenkit annak idején a csapatért? Mivan? Úgy hazudik ez a pali mint az állat vagy nem ért hozzá. Egy normális keret 15 fő+ifisták, ha azt mondja abba nem fér be oké, de 24 fős keretben akkor is csinálok neki helyet.

De ezek szerint jönni fog valaki N'Zonzi mögé, ha visszahozza a béna Gonalonst aki többet árt mint használ kirohogom
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.05.31. 14:25


huhh vazze, szófosása volt az elnökünknek :shock:
de legalább megszólalt

F.Totti: +1
pontosan ugyanezt gondolom én is. Emberileg nem volt vele bajom sosem, vezetőként sem, de mint római vezető, igen.
DDR-re egyetlen ellenérv is lemossa az egész szaros magyarázkodását. Csökkentett bérért megtartom a klublegendát 10-15 meccsre is HARMADIK embernek a posztján. De akár 82365656. embernek is. Kész. Pont.

szóval az újságírói levél részei (nagy részei?) tuti hogy igazak. Egy részüket megmagyarázta Jimbo, egy részüket nem.

meg hogy meghívja magához DDRt és Tottiékat is? Jó PR duma. Kíváncsi leszek Daniele el is megy-e. Ha igen, akkor egy picit kevésbé karcos a dolog valóban.

szerk: most látom, hogy odaírtál még egy mondatot F.Totti. Igen, pontosan így gondolom.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.05.31. 13:16


Jó levél. Szerintem nem PR. Majdnem biztos vagyok benne, hogy ő írta. Vagy iszonyú profi a pr-osa :)

Nekem nem volt bajom a faszival. számtalanszor leírtam, hogy baromság az, hogy csak veszi ki a pénzt a klubból. az sem feltétlenül zavart, hogy keveset volt Rómában, bár mostanra nyilvánvalóvá vált (számára is), hogy ez hiba volt.
egyszerűen rossz személyzeti döntéseket hozott. Van ilyen. És ha tényleg őszinte a levél, akkor nagyra értékelem amiatt, hogy belátta a hibáit. Ettől még elcseszték a csapatot. De még ezzel is együtt tudnék élni. Majd lesz jobb.

A DDR elbocsájtást viszont hiába próbálja magyarázni, nem tudom elfogadni. Érvel ugyan, de minden érve ellen lehetne 5 ellenérvet mondani. Kicsit sem ingatott meg abban, hogy az egy igazi görény húzás volt. Sőt meg is erősített ebben. Idióta.
Szimpatikus a levél, de kicsit sem szerettem meg miatta. A DDR storyval elásta magát. Nincs az az őszinte mea culpa, amivel ezt ellensúlyozni tudná. Egy fokkal jobb tulaj, mint az arabok és a sárgák. Ő csak 90%-ban szarik a tradíciókra, érzelmekre...

Ja és egyre inkább az az érzésem, hogy a La Reppublica cikke tényleg belsős infókon alapul és elég nagy részben fedheti a valóságot.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9917
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.05.31. 12:54


feram89 írta:Amúgy kövezzetek meg de Palotta kis levele azért kicsit megint szimpatikusabbá teszi emberünk, kérdés mennyire kitalált szöveg/ tényleges gondolatok.

https://www.asroma.com/en/news/2019/5/a ... or4gbDkr6w
ha esetleg valaki nem olvasta volna
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég