Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.06.18. 10:32


SPQR köszi a linket én is emlékszem erre, azért írtam, hogy jöhetett volna nyáron. Télen már nyilván nem engedték volna, de nyáron senki sem gondolta h az Ajax majdnem BL döntőig jut. Szóval lerakjuk azt a 25 misit amit Pastoréért adtunk és megkapja a 4 misis fizetését amit Pastorénak adtunk és heló heló sziasztok.

Mindegy most már annyira nem érdekel kb. annak örülnék ha menne a vezetőség. Szívem szerint nem szurkolnék többet ennek a csapatnak, csak a múltam nem tudom kitörölni és az érzéseimet sem. De Totti és De Rossi nélkül ez a csapat már nem ugyanaz, ez már nem Roma. Kb ez akkora tökönrúgas mintha megváltoztatnák a csapat színeit, nevét, városát...
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.18. 09:43


Totti most, hogy nincs...így kb. Balotelli lesz az új csatárunk, a Marseille nem hosszabbított vele :lol:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.18. 09:30


Pastore volt a nagy név. Az üveggyöngy, amivel ki akarta a vezetés szúrni az elégedetlenkedő szurkolók szemét. V.sz. ez volt, amiért Zijechet ejtettük :evil:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.18. 08:05


Közben olvasom, hogy ez a Manolas Napoli úgy egyre komolyabb. Diawarat megkereste a Wolves s állítólag azért mondott nemet, mert képben van a cseréje Manolasra.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.18. 07:58


Ez így van tomm. Tárgyaltunk Kluiverttel, Ziyech-csel és Neres-szel is. A háromból max egyet volt esélyünk elhozni, de egész biztos nem mi döntöttünk arról, hogy melyik legyen az az egy.
A Malcom storyt ismerjük. Az mondjuk jórészt nem Monchi vagy a klub sara. Kicsi az esélye, hogy Totti elhozta volna a Barca elől.
Berardi rettenetesen túlárazott. Persze vettünk már bőven túlárazott játékost (be is sültünk velük), így őt mondjuk Monchi szemére lehet vetni.
Consigli szintjét meg hozta Mirante is.

Kicsit sem biztos, hogy előrébb lennénk játékban, ha jönnek az EDF emberek. Persze senki nem jós, hogy tutira megmondja mi lett volna ha...
egy viszont biztos. Ha az edződ egyetlen kérését sem teljesíted, akkor nem csinálsz belőle ilyen szemét módon bűnbakot. Minimum, hogy adsz neki még egy esélyt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.18. 07:44


Ziyech-et nem tudtuk volna mekszerezni, berardit nem banom, malcomot nem banom, consigli meg kb szinten zenesz kategoria.

A "vegy egy jo kapust" 2019es atirata: "vegy egy jo tulajt"
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.18. 07:43


Hunszi írta:Ziyech akkor még egy viszonylag senki volt az Ajaxban...szerintem simán jött volna, ha hívja a csapat, akkor még ő se hitte, hogy az Ajax bármit is elérhet idén.


Nem ez a kérdés. Ha eljutottunk vele és az Ajax-szal a konkrét szerződésig, akkor komolyan vettük Totti kérését (már ha valóban az ő ötlete volt). Azaz nem igaz, hogy semmi súlya nem volt. Ha nem jutottunk el eddig, akkor Totti sem tudhatja, hogy jött-e volna Ziyech.
Az Ajax hangsúlyosan egyben akarta tartani a keretét. Mert hittek az idei évben. Ha Ziyech jött is volna, akkor sem biztos hogy engedik.

Ezért gondolom, hogy baromságot beszélt Ferkó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2019.06.18. 07:44-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.18. 07:21


amúgy hogy jön ide Totti? EDF kiszemeltje volt. 4 játékost kért, egy se lett megszerezve végül:
Ziyech, Berardi, Malcom Consigli (helette lett Olsen)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.18. 07:14


Ziyech akkor még egy viszonylag senki volt az Ajaxban...szerintem simán jött volna, ha hívja a csapat, akkor még ő se hitte, hogy az Ajax bármit is elérhet idén.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.18. 07:01


Totti akarta Ziyechet, de Ziyech is akarta Tottit? Ahogy Conte is? Ez pont egy olyan része volt a szövegének, aminek nulla értelme volt. Ennyi erővel mondhatta volna azt is, hogy a 16 éves Mbappe keigazolását is szorgalmazta.
Klasszikus 'én fasza gyerek vagyok, a többiek hülyék' mosakodás.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.18. 06:21


Időközben sokat nem alszanak a csapatok...a Samp és a Fio máris megkereste Tottit, hogy csatlakozzon hozzájuk a vezetésben. Írtó fura lenne egy másik csapat vezetőségében látni őt, de szerintem jót tenne neki.

Ha pedig azt nézzük, hogy Ferrero nagy Roma drukker és az új edző EDF lesz ott, nem is kizárt, hogy Ferenc menni Genoa, bár ugye Firenzében is ott van Prade és Montella.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.06.18. 06:19


Nem azt mondom h Totti a zseni, de Pallottának fingja sincs a focihoz. Baldini pedig nem tudom mennyit focizott. Nem azt mondom h jobb lett volna de Zerbi mint edző, ez majd kiderül. De az tuti fix 1000% h Ziyech akit Totti akart jobb lett volna Pastore vagy N'Zonzi.

Nyilván Totti is hibázhat és Baldini és dönthet jól. De ha egy játékost sem kap meg az edző akit kér akkor kié a felelősség? Vagy ha minden utolsó szó Londonból jön?

Totti látja h ennek sok értelme így nincs h semmibe veszik. Nem tudom h Zanetti vagy Nedved milyen szerepet tölt be, de egy 25 éves múlttal rendelkező játékost komolyan kell venni, aztán ha totál betli a pali ki kell rúgni, ez biznisz, de az érdekes, hogy mindenben Monchi? Majd Baldini döntött.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.17. 22:29


az egyesület is kiadott egy közleményt. megértik feri nehéz helyzetét, de az, ahogy érzékelte a tényeket és a társaság döntéseit, azok kitalációk és távol esne a valóságtól.
Remélik, hogy Totti-nak az esetleges új tulajdonosról mondott szavai nem egy esetleges felvásárlási kisérletet előtételeznek és megerősítik, hogy a tulajdonsonak nincs szándékában eladni a csapatot se most se a jövőben. és minden jót kívánnak ferinek bárhogyan is döntsön.

a cég részvényei estek egy jót a tőzsdén - miután elvesztette legnagyobb marketing értékétt, ez nomrális :bah:
(de ez semmi ahhoz a buktához, ahogy sarri érkezésére reagáltak a rubentus részvényes
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.17. 21:29


Hmm, érdekes fejlemények
Én sem szeretem a dobálózást sárral, de Tottit alsó hangon egy egész város figyeli. Mindenki tudni akarja, hogy mi van. Egyszerűen nem teheti meg, hogy ne álljon ki a plebs elé, és ne nyilatkozzon.

Azért elképzelem, amint Pallotta ül a szépen megterített asztalánál Bostonban, és vár és vár, hogy DDR és Totti megérkezzen az ebédre. Majd este 8-kor a házvezetőnő csendben leszedi a felesleges étkeket.

Két ilyen embert elzavarni.... Nem is tudom mi az erősebb, a klub iránti szeretetem, vagy az ikonjai iránti lojalitásom. El fog dőlni hamarosan.

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... tt-2706465
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.17. 21:02


Totti azt tette, amit tennie kellett. Bohóc nem akart lenni, érthető. És érthető az is, hogy egy komoly klub/cég, stratégiailag fontos szerepet nem ad egy Totti management képességű embernek.

De számtalan egyéb út kínálkozott volna. Fájó hogy nem sikerült egyiken sem elindulni. Hiba gazdaságilag is, mert a cég értéke Totti nélkül egész biztos kisebb. Úgyhogy ez megint egy olyan szakítás, amit elég nehéz érvekkel alátámasztani, de itt inkább hajlok arra, hogy mindkét fél hibás a történtekben. Ebből a szempontból nagyon más, mint a DDR story. Főleg hogy itt hosszabb távon csak Totti nyer a bolton.

A Conte történettel egyébként még Ferkó saját maga is alátámasztotta, hogy felesleges bármivel megbízni. A látványos áldozat szerep sem áll jól neki. A távozás mikéntjével szépen elföldelte az amcsikat. Innentől kezdve a stadion és a város soha nem bocsát meg nekik. Ellenséges környezetben pedig nem működhet egy ilyen business. Idő és vevő kérdése mikor távoznak.... És az új tulaj egyből hozza majd a megváltót. Aki ugyanúgy báb lesz, mint volt most.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.06.17. 20:30


És akkor a fórum ismét két részre szakad :lol: . Az igazság egészen biztos valahol a két fél nyilatkozatai között van, ettől függetlenül ez egy tökös lépés volt. Pallotta pár levélben már megpróbálta lebeszélni a bugyit az ultrákról, ismerjük a legutóbbit is, nagyon megható volt :roll: . Én elhiszem, hogy ő a kis fejében európai szinten top csapatot szeretne építeni, de az építés szó azt tételezné fel, hogy évről évre eladjuk a ballasztot és megpróbáljuk megtalálni azt a pluszt, amivel sikerülhetett volna valami kupát nyerni. Ehhez képest évről évre gyűjtöttük a ballasztot (ki követi nyomon, hogy mennyi nagy fiatal sztárunk van kölcsönben más csapatoknál?) és eladtuk azokat, akikből valami kis pénz jött. Valahogy a tettek és a szavak az ő esetében nem vágnak egybe (nincs gond azzal, ha csórók vagyunk, csak akkor nyilatkozzunk szerényebben és ne kürtöljük tele a sajtót minden átigazolási szezon elején, hogy akkor most jönnek nagy nevek, nagy világverő csapatot építünk, aztán leigazoljuk Biandat meg NZonzit...)
A másik sarokban pedig ott van Totti, aki viszont tettekkel bizonyította 30 éven át, hogy a szíve valóban csak a Romáért dobog. Mégis mi haszna lenne ebből? Lehet, hogy nem ő a legélesebb kés a fiókban, de ha azt látja hogy rossz irányba mennek a dolgok (és az elmúlt egy év kritikán aluli volt), szerintem a legjobb döntés az volt, hogy odateszi a kést a vezetőség nyakára egy ilyen bili borítással, aztán meglátjuk mi lesz. Egy mélyen ellenséges környezetben eredmények és stadion nélkül sokáig Jim se fogja húzni.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.17. 18:39


A klub kicsit sem gyengült. A brand lett gyengébb és a szájíz keserűbb.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.17. 17:03


18 éve ezen a napon Feri kapitány.....https://twitter.com/i/status/1140514413809741825
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.17. 16:51


Köszönet mindenkinek a fordításokért!
Hát én teljesen vakon vagyok.
Nem vagyok benne halálbiztos, hogy Totti távozásával rosszabb lesz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.17. 16:23


Nyilván van egy csomó frusztrációja, bizonyára jogos sérelme, és az is igaz, hogy a dolgok mostanság tényleg nagyon sz@rul mennek. De nekem akkor se tetszik ez a nagy csinnadratta. Azért van ám annak oka, hogy ha egy vezető (edző, v. akárki távozik, akkor azt csöndben szokta tenni. Nem tart sajtájt, nem teregeti ki a szennyest, nem kürtöli világgá a magáét. Eltelik pár hónap, egy év, a dolgok leüllepednek, és majd akkor jöhet esetleg egy interjú

Ferrero egybként a Sampnál már ajánlott neki állást..... - hisz a családot csak el kell tartani valahogy :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.06.17. 16:07


Totti nem akart biodíszlet lenni, de amikor lehetőséget kapott volna h igazgató (?) legyen, ő már nem akart az lenni. Jól tette, mert látta, h akármilyen rangot és címet is adnak neki, továbbra sem szólhat bele a dolgokba. Nagyon szimpatikus ahogy Zsolti is írja, h merte elmondani, amit mi is ugyanígy nehezen éltünk át: h a vezetőség szándékosan meg akart szabadulni a rómaiaktól. És összejött nekik, mert Totti és DDR is távoztak a klubtól. Francesco egy élő római isten, az AS Roma történetének legfontosabb személye aki megkerülhetetlen, így tehát kívülről nézve is érthetetlen, h nem avatkozhatott bele a klub ügyeibe, sőt, semmilyen komolyabb beleszólási lehetőséget nem teremtettek neki. Ez tényleg nem az ő hibája, hanem a vezetőséget minősíti. Olyan kluboknál, mint a Bayern Münchennél, Juventusnál, Manchester Unitednél, a Real Madridnál stb. stb. - ilyen sehol máshol nincs, h visszavonulás után így kezeljék a legendáikat. Nem tudom mit kell tenniük a szurkolóknak, h végre elérjék, h távozzanak Pallottáék. Mert azzal, h kitesznek 2-3 "pallotta vattene" drapit meg szétfalfirkázzák a római emlékműveket pont nem érnek el semmit, mert azok akiket el akarnak zavarni úgyse Rómában tartózkodnak.

"Ez sokkal rosszabb, mint amikor visszavonultam. Olyan a Romát elhagyni, mintha meghalnék. Talán még az is jobb lenne ennél."

"Túlságosan könnyű elbújni, amikor az igazsággal szembesítenek. Az igazság fáj. Az edző is elkövetett néhány hibát, de ő jelezte, h mindenképpen szüksége van 4-5 játékosra. NULLÁT igazoltak."

"Mindig is azt mondtam, h beszéljünk nyíltan, akkor is, ha rosszul állnak a dolgok. Már januárban megmondtam, h így a 4. vagy 5. helyen fogunk csak végezni – erre én lettem inkompetens, az, aki az álmainkkal szembe fordul."

"Egyedül Contéval beszéltem, a többi (Gattuso, Mihajlovic) kitaláció. Pallottának tetszett az ötlet h Conte mint edző. Végül valamiért meggondolta magát, ahogyan Conte is, és a dolgok még nehezebbé váltak."

"Mindig szurkolni fogok a Romának. Ez most egy arrivederci, s nem pedig egy goodbye." :D

Római rádió: "Totti egy bajnok, ezzel szemben Baldinire meg csak úgy lehet emlékezni, mint aki megszabadult a rómaiaktól, leépítette az AS Romát, s eladogatta az olyan embereket mint Alisson."

"Totti ma megszegte az omertát az anyja (AS Roma) érdekében. Fontos nap a mai."
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.17. 16:02


Látta vki Moncsi tweetját a Totti sajtájról? egyből törölte, így lemaradtam róla :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.17. 15:33


Jajj. Bödedaninak kifinomultabb és tisztább a magyarja, mint neki az olasza. :oops: Azért valahol érthető, h. mint vezető nem volt érdemi funkciója. :(
Az utolsó csepp a pohárban az lehetett neki, elmondása szerint, hogy a Fonsecáról szóló döntésbe nem vonták be, és csak 2 nappal korábban szóltak neki a londoni csúcsról.
Egyénként azt mondta, Conte már igent mondott neki, de aztán valamiért megmásította a döntését.
meg hogy majd szurkolóként megy DDR-rel a Curva Sudba. :D
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.17. 15:08


Annyit tisztelek Tottiban, hogy nem búcsúzó sablondumát nyomott. Mindenki mondja el, hogy mi nyomja a szívét, és kész. Borítson mindenki bilit.
Bár itt jönne a képbe az, hogy a "szenátorok" akkor most mennyire nem szerették Tottit a csapat körül.
Kibogozhatatlan ez. Ikonok kipipálva.
Mindkét irányba elsülhet ez, de mivel minket Romának hívnak, ezért valószínűleg megint a kuki rossz oldalán fogunk állni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2019.06.17. 14:49


Na a lényeg sok korábbi kérdésre, EDF 5 játékost kért,
abból nem kapott meg senkit. Persze szerintem ez világos volt,
hogy nem ő kér a rendszerébe teljesen bele nem illő játékosokat... :-(

Baldinit meg már vagy 2-3 éve a Roma igazi rákfenéjének említették sokan,
aki igazából a háttérben megbújva dönt mindenről mindenki véleményét felülírva.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég