Hozzászólás a hírekhez

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.06.20. 21:48


A konszolidált éves beszámoló 7 M EUR nettó eredményt mutat. Nincs ebben évi 50 M.

Nem a tavozokkal volt baj, hanem a potlasukkal. A legtöbb játékos a negyedét nem éri, mint amennyiért hoztuk őket. Under és Zaniolo fehér holló.
Kevés pénzből kellene venni 5-8 játékost, 2-3 bejön és kész. Értsd egy játékos átlag 5-10 m. Sabatini tudott ilyet. El kell felejteni a 40 millás transzfereket.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.06.20. 19:05


Cejas, meg is értem h ez nem jótékonysági vásár. Viszont a sok sok hazugságot és dilettáns vezetést nem tudom megbocsátani. Ha minden évben +50 milla mérlegünk, akkor miért kell eladni mindenkit? És nem Alisson, Salah stb srácokra gondolok akik annyival jobbak h elakarnak menni. Az olyanra gondolok, mint a Strootman - N'Zonzi csere. Az N betűs Totti után második kedvenc játékosomat meg sem említem.
Ha a porcelánlábú, védekezésben nulla, mister sarokkaltudokcsakgóltlőni tud kapni 4-5 millió fizetést, akkor a csapat legjobbja Manolas miért nem kap egy 4. 5 milliós 5 éves szerződést 85 millió forintos kivásárlási árral? Manolast nem hívja a Chelsea meg a Barca. Ha a Napoli viszi az nem azért van, mert mi gyengék vagyunk hozzá, hanem azért mert nem fizetjük meg.
Változik a világ. Ha Baldini nem tudja kiszámolni a bevétel-költség különbséget akkor miért ő dönt mindenben? Már rég nem ott tartunk, hogy 1-2 M eurót keresnek. Amikor Kína 20 milliót fizet, meg edzők 8-10 körül keresnek, akkor mi ne akarjunk 2-3 milliónyi fizetést adni, mert lassan a Bologna nagyobb fizikát fog adni
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.06.20. 18:36


Azt azért ne vitassuk el Pallottatól, hogy ő ezt üzleti vállalkozásnak tekinti. A legtöbb tulajdonosnak ez hobbi, ami csak viszi a pénzt. Egyelőre az amcsiknak is.
A terv az volt, hogy vesznek egy patinás klubot, építenek rá brandet, és felhúznak egy ingatlan komplexumot, ami kitermeli a költségeket, a hitelt és idővel profitot is hoz.
Szemét amcsiknak csak a pénz kell... De hát ez nem jótékonysági egylet.

Amennyire klasszul alakultak a dolgok tavaly, most olyan poklokat jár meg a klub. Na igen, az bizony nem segít, hogy valaki Bostonból vezényel.
Pallotta eddig állítólag több mint 260 M EUR-t tolt a klubba, miközben még mindig 196 M EUR az adósság. Tudjuk, hogy ez önmagában nem mérvadó, csakhogy a pénzt termelő stadion a kanyarban sincs, sőt... Ugyanakkor a Goldman Sachs 2022-ben követelni fogja a 230 milláját. Szóval stadion kell. Nem várhat Pallotta még 10 évet, mire a város felépíti az utakat, meghosszabbítja a metrót stb. stb. Persze kinek az érdekkörét zavarja egy új giga rendezvényközpont, szórakoztató centrum és irodakomplexum. Nagyon igyekezhetnek a városatyák. Közben valakik jókat röhögnek a markukba...

Ne csodálkozzunk egy fiumicinoi stadionon. Mert most Pallotta problémája nem a csapat.

https://www.forzaroma.info/rassegna-stampa-roma/la-repubblica/senza-uno-stadio-di-proprieta-sfuma-il-business-di-pallotta/
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.20. 16:33


Folytatódik a menekülés. Kolarov Sztambulba ment aláírni a Fenerbahçéhoz.
https://www.sabah.com.tr/spor/futbol/20 ... bula-geldi
A Romával még nem állapodtak meg a kanárik, de nyilván csak idő kértdése....
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.06.20. 16:27


Még jó, hogy nem zajlik rómaiatlanítás a csapatnál, különben lehet bosszantana, hogy Totti és DDR után Florenzi mellett Luca Pellegrini is távozhat, őt a Juve vinné.
Persze várjuk ki a végét, de a vezetőség helyében minél több rómait vagy legalább olaszt próbálnék most beépíteni a csapatba.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.06.20. 15:12


Augustus C.
Nagyon jól leírtad. Hülyére vesznek minket. Keret értékének folyamatosan növekedni kellene, akár inflációval, erre megyünk vissza a Lazio szintjére. Olaszország 2. legjobb csapata után. Vicces h 2-3 éve még egy szinten voltunk a Napolival... Most meg az Atalanta-Torino között vagyunk. :D

Cutronéért nem adnám Schicket. Cutrone egy botláb. Schick a válogatottban bizonyítja h nem.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.20. 14:13


arra utaltam, hogy amennyibe fájt neküónk annak idején Schick, ahhoz képest bagóért tudunk rajta túladni. Ez a vestteség, amit realizálni kell
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Augustus C. Dátum: 2019.06.20. 13:43


Érdekes, h veszteséget ír fradista. A FFP szabály kimondja, h az elmúlt 3 évet figyelik („2. How much are clubs allowed to spend? Under UEFA guidelines, clubs are allowed to spend €5 million ($5.6 million) more than they earn per assessment period — which lasts three years.”).

Nézzük a számokat nálunk:
149 volt az eladás és 131 a vásárlás a 18/19-es szezonban (+18m),
17/18-ban 155/96 (+59m),
16/17-ben 71/101 (-30m),
azelőtt 15/16-ban, ami már nem aktuális, pedig 101/61, +50m volt ez a szám, csak a miheztartás végett.

A mérvadó elmúlt 3 évet figyelve, ez barátok közt is 47 milliós pluszt jelent. Ezért sem igaz, h annyira el kell adogatnunk. Milyen érdekes, h semmilyen komolyabb név még fel se merült azzal kapcsolatban, h kiket veszünk, csak arról van szó, h kiket adunk el. (Erről az egészről egy jó cikk:https://www.forzaroma.info/rassegna-stampa-roma/la-repubblica/un-capolavoro-al-contrario-la-societa-svende-i-suoi-gioielli/) Lehet érvelni azzal, h azért nem jönnek a nevek mert nem indulunk BL-ben, de a BL elődöntő után is Alisson helyére az Olsenek jöttek, amikor tavaly még BL indulók voltunk – vagyis továbbra is csak elmentek, de nem jöttek a nevek.

Szponzorból is ilyen 10 millió feletti bevételek vannak. És bár az ha minden igaz nem számít, de a játékosok fizetése se durva, a többi olasz élcsapathoz képest kimondottan keveset keresnek a top játékosaink. Most h Dzeko, DDR és Manolas is távozik (3 kulcsemberünk 3 különböző poszton), egyedül Pastore fizetése sok (5m). Lassan lesüllyedünk a lazio szintjére.

Szóval amikor képesek azt hazudni Pallottáék h mindez az FFP miatt van, ne higgyük el nekik. Ma már online utána lehet nézni a számoknak. :D Jó lenne, ha nem néznék a szurkolókat ennyire hülyének. Pontosan tudjuk ma már milyenek ők valójában. Baldininek alig van szerepe, erre Totti többször is vele kapcsolatban Londonozik pl. B*zi tőzsde miatt nem egy szerethető, sikeres római futballcsapatot, hanem sokkal inkább egy nyereséges céget vagy brandet akarnak. Elmúltnyócév után beláthatnák végre, h semmi de semmi nem jött össze nekik, és a legjobb, amit tehetnek, ha most azonnal kiszállnak. Az AS Romának is jobb lenne, ha távoznának. Aztán jöhet az arab pénz, meg Messi. :D
I found Rome a city of bricks and left it a city of marble.
Avatar
Augustus C.
 
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2019.05.29. 07:17

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.20. 13:04


Gondolkodás nélkül benne volnék a cserében én is. Shick kb. örök ígéret marad (legalábbis nálunk). Ha Fonseca nem egy rá szabott taktikában gondolkodik, ahogy pl. a Cseh válogatott, akkor az új szezonja se lesz jobb a többinél...szóval részemről jöhet Cutrone.

A transfermakrt közel duplájára értékeli, mint Shicket. 28 vs 15 milla.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2019.06.20. 12:58


Ezt a cserét én is aláírnám , de amilyen szerencsénk van Shick magára találna Milánban az fix.
feram89
 
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.20. 12:53


szerintem ez nem kérdés. :D
Gioampaolo vinné lieblingját, Schicket a Milanhoz.- Cutronét adnák érte. Támogatnám. A veszteséget előbb-utóbb úgyis realizálni kell, és ez egy remek alaklom lenne. Különben is, Patrickot adnánk Patrikért. És egyik gólerősebb, mint a másik..... :lol:
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.20. 12:36


Defrel ügynöke bejelentette, hogy a Samp nem él a vételi opcióval. Én bízom benne, hogy a második római nekifutás jobban sikerül.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.20. 11:29


Ady Roma szurkoló volt? :shock:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.06.20. 11:04


Szerintem igyal
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10281
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2019.06.20. 10:29


Milyen csonka ma a Hold,
Az éj milyen sivatag, néma,
Milyen szomoru vagyok én ma,
Milyen csonka ma a Hold.

Minden Egész eltörött,
Minden láng csak részekben lobban,
Minden szerelem darabokban,
Minden Egész eltörött.

Fut velem egy rossz szekér,
Utána mintha jajszó szállna,
Félig mély csönd és félig lárma,
Fut velem egy rossz szekér.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.20. 08:41


A Milan visszalépése már biztos?

Időközben már a CEO Fienga is lelép tőlünk, ők elvileg egy követ fújtak Tottival, szóval ez annyira nem meglepő...mi van itt komolyan :cry:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2019.06.20. 07:33


Kezd a szezon rómásan indulni. Az UEFA töketlenkedése miatt (Milan ügy), lefújtuk az amcsi túrát és a selejtező közelsége miatt befoglaltunk egy hetes hegyi edzőtábort. Talán Pinzolo, 07.02.-07.07.?
Barátságos meccs is nulla, majd a selejtező július végén.

Aztán egy héttel később a Milan lemondta az EL indulást. Roma a csoportkörben. Amcsi túra már úszott. Az edzőtábor így nem aktuális. Viszont már elkezdődött a jegyek árusítása Pinzoloba... Hogy Pinzolo ne pereskedjen, így egy hét csúszással indul a felkészülés július 8-án, Trigoriaban.
Hát nem remek kis történet? :D
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.06.19. 21:29


https://www.youtube.com/watch?v=IKChq2S ... hIyeT16wWs
24:30-nál a Roma-ügy a TT-ben elég hosszan

[tomm:
Ha sikeresek leszunk, akkor nagyon jol tettek, hogy elzavartak tottit meg de rossit. Ha egyszer okmvoltak a kerekkotok... ez tovabbra is azbas roma, pont, higy ti akarjatok megvaltoztatni a klub nevet as totti-ddr-re.
átnézhetnéd amiket bepötyögsz, mert egyre olvashatalanabb. :) És ezen felül sem érted az egészet, hogy mi a gondunk. Nem a mit, hanem a hogyan.

marco24:
köszi a jogi választ

F.Totti:
Utálom Palottát és a sleppjét, de Totti távozásáért nem okolom őket. Kérdés persze, hogy kezelhették-e volna jobban, de ebbe nem láthatunk bele. simán el tudom képzelni, hogy Totti arca kezelhetetlen hosszabb távon. Azt kijelenteni, hogy 1 év tanulás után ő simán lehetne sportigazgatója a klubnak kb egyenlőségjel kezelhetetlen kategóriával. Jobb ez így. Totti lelépett, Palottáékat pedig ellehetetlenítette. Előbb-utóbb lelépnek ők is. Hogy utána mi jön, azt nem tudom. Az sem biztos hogy ennél csak jobb jöhet, de legalább az esély meglesz rá.
egyetértek. Nem az a baj, hogy lelépett, hanem hogy annyira nem tudtak dűlőre jutni vele, hogy ilyenekt hányt bele a sajtóba. Ezért hibás a vezetőség is legalább ugyanannyira.

mcsabi:
Közben nézem tényleg szóba került, hogy Flo fontolgatja az Interbe igazolást, Conte győzködi, hogy a 3-5-2-es rendszerében tökéletes lenne szélre. Ha ő és Manolas is távozik, akkor bármennyire is közel álltak ezek a színek a szívemhez egy ideig nem fog érdekelni a csapat.
+1 (de nekem csak Flo miatt, Manolas nem érint meg)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27929
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.19. 20:38


Reméltem, hogy vmi újhullámos argentino migráns. Mert ha olyan olaszt igazolunk, akiről még sosem hallottam, az nem túl sexy.
De gyorsan meg is nézem a polákok ellen.

.... Csak hittem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.06.19. 17:47


U21-es EB-n Bonifazi kezdő Mancini mellett.
Amugy érdekesek ott a szabályok, mert Pelle is játszhat.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.06.19. 15:45


Egy jó kis védő a SPAL-ból.
Jut eszembe: mióta Mancinit lecserélte Gasperini ellenünk Bergamóban (3-3), mert gyengén játszott, azóta volt kezdő egyáltalán a srác ? Mert én mindig a kispadon láttam a nevét.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11418
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.06.19. 15:22


Az meg ki??? :shock:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.06.19. 14:17


Manolas helyére Bonifazi-t akarják leigazolni. Épül a szuper csapatod Jim!
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2019.06.19. 13:40


A Milan és a Fio bejelentkezett DDR-ért.

Mindkettőt elutasította, ha Serie A, akkor Roma.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Hozzászólás a hírekhez

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.06.19. 10:44


Pellenek van valami minimális kivásárlási záradéka és az elmúlt események hatására már közel se olyan biztos a maradása, mint amennyire pár hónapja volt. Ezért nyomatják most ezt, hogy valamivel meggyőzzék (nekem perpill nem annyira szimpatikus a srác és nem látom benne azt a hatalmas nagy tehetséget, de hiszek a szakértőknek, remélem a pályán majd egyszer képes lesz engem is meggyőzni erről).

Közben nézem tényleg szóba került, hogy Flo fontolgatja az Interbe igazolást, Conte győzködi, hogy a 3-5-2-es rendszerében tökéletes lenne szélre. Ha ő és Manolas is távozik, akkor bármennyire is közel álltak ezek a színek a szívemhez egy ideig nem fog érdekelni a csapat.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég