Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.20. 08:19


Jovo epitese? Ezt hogy erted?
Inkabb a jovo rombolasa.
Ha hazajonne a gyerek csupa kettessel a bizonyitvanyaban, akkor arra is azt mondanad, hogy hat ez igy most egy darab kaki, de fogjuk fel, mint a jovo epiteset?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.19. 22:54


Trigo, a harmadik gól Schick érdeme. ;)

Amúgy ez a csapat nagyon nincs még kész.... remélem. Szépen megcsinálunk minden támadómozgást, nyitjuk a területeket, alakítunk ki létszámfölényt, jönnek a beindulások, de nincs éle az egésznek. Egy nagy semmi a vége. Volt 3-4 szép mélységi indításunk, de láthatóan nem ez a játékunk. Ezen kívül pedig szinte semmi. A szélsővédők meredek futtatása és beadása lesz az alaptámadásunk (illetve a 16-20 méteren középen kialakított háromszögelések), de ebből 3 helyzetet sikerült összehozni a teljes meccsen. Az első csapatuk ellen egyet. Amíg a cseréik nem jöttek 1-1 volt az állás. Nagyon vékony, pedig 70 percig az a támadóegység volt fent, akik kezdeni fognak. Oké, Pellegrini klasszisokkal jobban irányít, mint Diawara vagy Cristante, de ez akkor is ijesztő volt.

Ez most nagyon Pau-Flo, Fazio, JJ, Spinazzola - Pellegrini, Cristante - Ünder, Zaniolo, Perotti - Dzeko kezdőnek néz ki. Mancini még nem elég stabil, Diawara meg életveszély (igaz szerintem így is sokkal jobb, mint Cristante). Ráadásul Spinazzola sem lényegesen jobb, mint Kolarov, így nagyjából csak a kapuban erősödtünk. Ott nehéz lett volna nem erősödni. Lássuk inkább azt bele, hogy a jövőt építjük...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.17. 20:23


Antonucci egy az egyben Messi. A feje, a mozgása. A tudása nem:)

uccsó 20percet láttam a meccsből. Szót sem érdemel.
Mondjuk utolsó 10 percre becserélni négy embert - na ezt sosem értem. Szerintem Schick labdába se ért kb.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.12. 19:37


Trigo, de itt nem a fa adja az ertrket, hanem, hogy ez egy kupa. Biztos megvehetned konkretan ezt a bonsait is, csak eleg magas arat kene ajanlani erte. 3-4 millio forintert biztos nem adnak, az kb 10.000 euro. Irrealisan magas osszegert viszont tuti lepasszolnak.
Minden elado. Ez roma...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.12. 18:51


Igazából lehet egy olyan szezonunk, mint tavaly, nem áll össze a védelmünk, és a legkisebb csapatok is szórják nekünk majd a gólokat. Viszont az is lehet, hogy elkezdenek össze- és beérni a fiatalok a közepén és elől, és hengerlünk. Simán el tudom képzelni ezt az utóbbit is. Optimista vagyok, mert tele van fiatallal a keret, olyanokkal, akikben bőven van potenciál. Sok olasz is van köztük. Nem ilyen csapatot szerettünk volna látni sokan? (Én igen.)
ezt pontosan így látom én is már, pont a tegnapi meccs óta. Nem hittem a szememnek. Tudom felkészülési, meg olaszok, de akkor is

Trigo off: én nemrég kaptam egy bonsaios könyvet, és nem tudok mit kezdeni vele. :D
ha magyarul van, szívesen átveszem :) írj privátba
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jazon Dátum: 2019.08.12. 18:17


tomm írta:Oda a rozsdas bokot, hogy nem kell 3 fordulo es a fene nagy ajnarozastol eljutunk dzeko labtoreseert valo imadkozasig
...ha az Interben túl jól fog játszani... :D

SN: ne aggódj, jók leszünk. ;)
F.Totti: jó, hogy újra leírtad. Mondjuk nem tudom, ki tud érdemi választ adni rá. :)
Trigo off: én nemrég kaptam egy bonsaios könyvet, és nem tudok mit kezdeni vele. :D

Csak a második félidőt láttam, azért jobbak voltunk, mint az előző meccsen. A Real leginkább csak kontrából veszélyeztetett.
A felsoroltakon kívül nekem Flo játéka is tetszett, előrefelé jól tolta, aztán Spiny jól helyettesítette. Cristante volt néha bizonytalan.
Lopez meg jó, nagyon kellett egy jó kapus, aki tartást ad a védelemnek. Remélhetőleg jó lesz a bajnokikon is, és sokat fejlődik még.

Igazából lehet egy olyan szezonunk, mint tavaly, nem áll össze a védelmünk, és a legkisebb csapatok is szórják nekünk majd a gólokat. Viszont az is lehet, hogy elkezdenek össze- és beérni a fiatalok a közepén és elől, és hengerlünk. Simán el tudom képzelni ezt az utóbbit is. Optimista vagyok, mert tele van fiatallal a keret, olyanokkal, akikben bőven van potenciál. Sok olasz is van köztük. Nem ilyen csapatot szerettünk volna látni sokan? (Én igen.)
...viszont akármi is lesz, az biztos, hogy jövőre el kell adnunk. Ez az egy, ami engem aggaszt. Szerintem most a csapatépítés felé indultunk el, de sajnos már az első körben ki kell majd venni 1-2 építőelemet belőle, ebben biztos vagyok.
LeszaRomabajnok!ságot
jazon
 
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2016.02.03. 08:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2019.08.12. 15:56

Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.08.12. 14:24


F.Totti, nem azt írtam, hogy értelmezhető, hanem hogy fain. Kellenek az ilyen írások is ide. Nekem kínaiul volt az egész, mint ahogy minden taktikai elemezgetés. A tolódást ismerem csak :mrgreen: :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.12. 14:00


Az a baj, hogy ha nincs Dzeko van Schick, ami úgy néz ki nagyobb rossz.
de emberileg sokkal nagyobb jó. De mindegy, ha marad Dzeko, hát marad. Bár nem látom a motivációját majd az EL-helyekért, de hát ő tudja...

off:
marco24 írta:
Trigoria írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labdarugas/felkeszules-roma-real-madrid-2716173
ott a trófea :D
megy be a vitrinbe a többi mellé?:))


Annyira örülnék egy ilyennek az irodámba. Régi álmom. Ez a Bonsai trófea ebben a méretben alhangon úgy 3-4 millió forintot érhet, csak hogy el tudjuk helyezni.

én fogok is venni nemsokára. Régóta tervezem. A több milla nekem soknak tűnik. Nem látok megvehető bonsait 50ezer felett sehol. Ettől még persze lehet igazad, annyira azért nem értek (még) hozzá.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.12. 13:44


Sn, Zsolti, dehogy volt értelmezhető. Átolvastam negyed óra múlva és már én sem értettem, mit akartam írni :)

De akkor röviden megismétlem:
Segítsetek megfejteni, hogy mikor mozog a ACM fel az ék mellé és mikor ki a szélre. Kit figyel, mikor indul és hogy mozognak ehhez képest a többiek.
Szerintem:
1. Hosszú pályánál szélső AM visszalép labdát kihozni, a ACM pedig kilép a helyére. Ez viszonylag egyértelmű. 3421-ben hozzuk ki a labdát. Az ok, hogy Perotti és Ünder is labdabiztosabb a DM-eknél és a Zaniolo-Antonucci párosnál is. Azóta játsszuk így, amióta Pastore szanatóriumban pihen.
2. Pozíciós játéknál szerintem az ellenség szélső védőjét figyeli az ACM. Ha az rálép a felfutó hátvédünkre (Kolarov/Flo/Spina), akkor Zaniolo/Antonucci/akárki az ACM poziból felnyomul azon az oldalon éknek, a szélsőhátvéd és a CB közé. Az ottani szélsőnk pedig az ellenfél DM-jének mozgásától függően vagy belép középre, vagy megpróbálnak létszámfölényt kialakítani a szélen.

De ez k.rvára nem biztos, mert elég kaotikus a pozíciós játékunk. Segítsetek megfejteni, hogy az ACM indítja-e a mozgást, a szélső védő-e az olvasási pont, stb..

ÉS ha már szerkezet. Tegnap először nem 4222-ben védekeztünk, hanem 4231-ben. De a széleket ugyanúgy nem tudtuk lezárni :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.12. 13:24


Szeurbtem is van hely Pallotta trófea gyűjteménye között.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2019.08.12. 12:58


Trigoria írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labdarugas/felkeszules-roma-real-madrid-2716173
ott a trófea :D
megy be a vitrinbe a többi mellé?:))


Annyira örülnék egy ilyennek az irodámba. Régi álmom. Ez a Bonsai trófea ebben a méretben alhangon úgy 3-4 millió forintot érhet, csak hogy el tudjuk helyezni.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.12. 12:28


F.Totti írta:Fogkefe, ez a fals 9es nincs Fonseca rendszerében. Hiába 4231, aminél adná magát, teljesen másképp mozog, más feladata van az éknek. Neki egy lób@szó erőcsatár kell.

Szerk: tök igaza van Zsoltinak, ez így totál értelmezhetetlen komment volt. Szanáltam :)

Tudom, hogy nincs. Mint ahogy Wengernél sem volt 15 évig 3 védős rendszer és Conte is játszott már 4 védővel. És xy-nál is megtörtént yz eset.

Csak annyit mondtam, hogy ha Dzeko lelép és nem jön helyette senki. Akkor inkább nézzük meg mink van (EDF) és abból építkezzen. Mert volt itt LE is, aki itt csúnyán leégett Barcánál meg bajnok lett. Szóval nem mindig minden klappol. Spalletti alatt Perotti középen pedig nagyon tetszett. Asszem 3 gól 8 gólpassz vagy mi volt a mutatója, de ezt lehet csak álmodtam.

Szóval elhiszem, hogy Fonsecának ez kell, de ha nincs meglehet oldani máshogy is. Gyors védő is kellene neki még sincsen a csapatban.

Persze értelek, azt akartad mondani, hogy ne is álmodnak erről.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.08.12. 12:13


nemá, F.Totti, én is olvastam, és fain volt. Ne tegyél ilyet!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.08.12. 11:30


Az úristenedet, miért törölted ki? Kutya jó fejtegetés volt. Baromi érdekes felvetéseket és kérdéseket írtál le. Nem kellett volna miattam törölnöd. Bocsi mindenkitől.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.08.12. 09:22


Akinek eddig nem lett volna világos, annak F.Totti gondolatai után már egyértelmű, hogy a foci bonyolult játék. ☺
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.12. 09:01


Fogkefe, ez a fals 9es nincs Fonseca rendszerében. Hiába 4231, aminél adná magát, teljesen másképp mozog, más feladata van az éknek. Neki egy lób@szó erőcsatár kell.

Szerk: tök igaza van Zsoltinak, ez így totál értelmezhetetlen komment volt. Szanáltam :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2019.08.12. 09:54-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.08.12. 08:54


most nézem az összefoglalóban, a real masodik gólja tényleg lesről született.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.08.12. 08:42


tomm írta:Oda a rozsdas bokot, hogy nem kell 3 fordulo es a fene nagy ajnarozastol eljutunk dzeko labtoreseert valo imadkozasig

én biztosan nem :) ;).
ami még biztos, hogy én ezt a csapatot (sem) bántom most, drukkolok nekik, drukkolok a projektnek, Pallottának. Nálam amúgy sem volt sosem jellemző a vattenézés, és még mindig van bennem elég keserűség a tavasszal történtek miatt, de bizakodó vagyok, nem tudok más lenni, nem akarok más lenni.

aztán simán lehet, hogy 3 forduló után megint borzasztó szomorú leszek...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.12. 08:05


Az a baj, hogy ha nincs Dzeko van Schick, ami úgy néz ki nagyobb rossz. Perotti vagy Zaniolo false 9 rendszer viszont lehet működne. Sőt szerintem Schick is jobb lenne támadóközéppályásként. Igazából jól passzol, jól lő, de mást nem tud csak várni a labdát a boxban, szélre meg nem elég gyors.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.08.12. 06:47


Oda a rozsdas bokot, hogy nem kell 3 fordulo es a fene nagy ajnarozastol eljutunk dzeko labtoreseert valo imadkozasig
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.08.12. 06:17


Ja, volt pár jó teljesítmény. Pau Lopez, Pellegrini, Dzeko, Perotti, Spinazzola és Zaniolo. De nekem Diawara is tetszik, csak túl sok kockázatot vállal.
Ugyanakkor a szélsővédekezésünk most sem működött, ami ennél a védekezési sémánál kulcskérdés. Elég sebezhetőek vagyunk és ez nem fog változni Veretout aktiválásától vagy egy belső védő érkezésétől sem. De reméljük alakul még.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.08.11. 22:11


meccset nem, csak kupát:Ö

nso-s cikk alól:
DrProfesszorEmeritus2019-08-11 23:02:00
Ezt végignéztem, de csak az első félidő miatt volt érdemes, akkor is főleg a pompásan játszó hazaiak miatt. Bár Rómában, olasz bíróval tisztes a 2-2, hiszen tavaly ugyanitt 3-0-ra elpicsäzták a Barcelonát, Lopetegui Real Madridja viszont ugyanitt 2-1-re győzött 2018 augusztusában (Reguilónnal Asensióval és Ceballosszal a fedélzeten).
Zidane annyit variált a 3-5-2-n, hogy most 6-2-2-es hadrendben küldte ki a szerencsétlen Madridot. Ez a kókler nem tudja, hogy Valverde és Casemiro egyszerre nem lehet a pályán, hiszen azonos a posztjuk, szűrő fedezetek. Aztán a félidőben levitte Nachót és Valverdét, beküldte helyettük (!) Jovicot és Viniciust, ezzel valami 4-2-4-féle alakult ki, de nem tudatosan.
Később Bale és Kroos is beszállt, így muszájból Modric (!) lett a szűrő. Ha ezt egy falusi tornatanár követi el a középiskolások megyei bajnokságában, másnap a tanfelügyelö állítja a szőnyeg szélére, az arab dilettáns viszont minden további nélkül 8 hónapja kísérletezhet a világ legnagyszerűbb klubjával. Szerintem fogalma sincs, kinek mi a posztja. Beküld védőket, "középpályásokat" és csatárokat, majd ők kitalálják, ki mit játszik.
Hazard ma is roppant lassú, pocakos és indolens volt, kár volt megvenni, Bale 15 perc alatt többet mutatott, lőtt és volt veszélyesebb, mint a belga 70 percig. A másik ember, akit frissen megutáltam, a halál fejű Militao, aki mindkét kapott gólban alaposan benne volt, máris hányingerem van tőle.
Az első félidő korrigált eredménye 6-1 a Róma javára, mert Casemiro lesről fejelt a hálóba, az olaszok meg 8 hatalmas gólhelyzetet dolgoztak ki, azokból legalább 4 gólt kellett volna szerezniük. Számtalanszor kerültek a vonalban védekező (?), majd futásban alulmaradó védelmi 5-ös mögé, de a kapufa, vagy Courtois bravúrjai, többször pedig a szerencse megmentette a Madridot.
A második félidő a vendégeké volt, de minden gólhelyzetet elegyénieskedtek vagy Pau Lopez védett nagyszerűen. Isco és Kroos totyogása már kiment a divatból, Marcelo és Carvajal pedig továbbra sem szélső. A Rómában Zaniolo személyében a jövő egyik legnagyobb ígérete játszik, Nachót pl. körbefutotta, de a bal szélen is többször meghúzta a támadást. Nagyon tetszett még a régi kedvenc Dzeko is, aki 33 évesen még mindig a korszak egyik legnagyobb centere.
A sors (nálam az Isten) igazságot szolgáltatott, az egyetlen 11-est a végig felelőtlen Marcelo hagyta ki, mert óriási gólt akarván rúgni, a felső lécre bombázott. Zidane tehát vereséggel zárta a felkészülést, de van-e valaki, aki ezen meglepődik, az arab kókler sírásó Madridban. A Róma nagyon jó benyomást keltett, elvesztették ugyan Manolaszt, de Spinazzola érkezett a Juventusból, elől pedig tele vannak gyors és jól cselező csatárokkal. Idén dobogóra várom őket.
legyen igaza :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2019.08.11. 21:52


máskor szóljatok ha ilyen neves csapat ellen meccselünk, wazzé, és még nyertünk is :o :)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.08.11. 21:37


Első Kupa végre :lol:
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég

cron