Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.10. 09:55


de kellett volna az az x minimum...

Dzsudzsák is hatalmasat nőtt a szememben, mikor átadta a szabit Szoboszlainak. Végre nem ripacskodni akart, hanem alávetette az egyéni ambícióit a csapatérdeknek. A játékán is ez látszott. Nem kizárólag a lövőhelyzetet keresete.
én mint focista mindig kedveltem, a válogatottban mindig a szívét lelkét (és könnyeit) beleadja. Ezzel sosem volt gond. Az meglepett, hogy még mindig bír végig egy ilyen meccset. Persze most nézem, még csak 32, tehát kellene is neki. Csak hát a teveb.szó liga....
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.10. 09:22


Ha vagy lenne a mondatban, akkor igen. De igy essel... egyebkent azerbajdzsant se vennem tutira
De persze,lazar is kijott a sirbol....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.10. 08:45


Zsolti írta:F.Totti, valamiért nagyon a bögyödben van ez a Lovrencsics. Ő mindig bejátssza a jobb oldalt. Semmivel nem lógott ki a nagyot küzdő magyar csapatból.


Dehogy van a bögyömben. Nem az ő hibája, hogy ilyen tudással válogatott. Nem ismerem a magyar mezőnyt, minden bizonnyal ő a legjobb a poszton. Azt viszont egyszerűen megfutamodásnak tartom, hogy egy ilyen fontosságú meccsen lemegy egy húzódással. Nyakam rá, hogy hétvégén már pályán lesz. A játéka nekem kevés. Az NB1-ben még elmegy, de a nemzetközi meccseken semmi. A '86-os Mezey csapat óta az összes válogatottunk tele van komplexusos játékossal. Aki itthon rettentő nagy király, de nemzetközi meccsen..., hogy is mondta Urbán Flóri? Teleszart zokni. A mostani válogatottért azért tudok végre szorítani, mert Lovrencsics (és talán Baráth) kivételével tele van tökös srácokkal. Kádár nagyott játszott és igazi vezér. Orbán mentalitása tényleg német. Sallai és Szoboszlai ifjoncként is mert, vállalkozott, folyamatosan keresték az egy-egyet. Nagy Ádi tök sérülten végig zakatolt, csinálta amit tud. Kleinheisler játéka nemzetközi szinten nem jobb, mint Lovrencsicsé, de ő aztán tényleg gondolkozás nélkül megy és felszántja a teljes pályát. Nulla beszarisággal a labda mindkét "oldalán". Szalai igazi vezér és hatalmas küzdő. Ő tényleg az. Skriniar (!!!) a második félidőben már nem ugrott vele, mert tudta, hogy nem tudja eltolni, lefejelni. Inkább a letett labdáira vadászott. Azt tette a két serie a-s belső védővel, mint Llorente az Ajax-szal a BL elődöntő visszavágóján. Durva volt látni, hogy így bírta a hiriget. Dzsudzsák is hatalmasat nőtt a szememben, mikor átadta a szabit Szoboszlainak. Végre nem ripacskodni akart, hanem alávetette az egyéni ambícióit a csapatérdeknek. A játékán is ez látszott. Nem kizárólag a lövőhelyzetet keresete. Lovrencsics kilóg, de nincs a bögyömben. Egyszerűen gyenge. Mentálisan és játékban is. Nekem nem az a "harcos", aki labda nélkül rohangál és kergeti az ellenfelet. Lovrencsics sokat fut, de kerüli a labdát, mert ha az hozzá kerül, akkor azzal kezdeni kell valamit. De valószínűleg nincs jobb nála jelenleg.

Szóval magyar szinten nagyon jó kis csapat ez. Szerethető. Azt meg egyenesen imádnám, ha Dárdai után Rossi is bebizonyítaná, hogy komoly szakmai munkával itthon is lehet eredményes csapatot csinálni. Csak ehhez jó edzők, szakemberek kellenek. Nem még húsz stadion és nem még magasabb focista fizetések. Sok jó edző, nem az a slepp, akik most "csinálják" a szakmát. Tudom, hogy ezt a legnehezebb megváltoztatni, de muszáj, mert egyébként kidobott pénz az a rengeteg adóforint, amit a vezér hobbijára költünk. Dárdai és Rossi kell, nem Pintér és Egervári féle idióták vagy Leekens-féle megélhetési edzők.

Tomm, nem tartom lehetetlennek, hogy győzzünk Cardiffban és hogy ne kapjunk ki Zagrábban. Bár ez utóbbi nagyon meleg pite lesz. Ott valószínűleg nem csak Lovrencsics lesz beszarva.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.10. 06:16


F.Totti írta:Tomm, simán kijuthatunk még. Sőt szerintem ki is jutunk.



Hat ja. Meg en is megnyerhetem az eurojackpotot. Sot, sztem meg is nyerem...
Talan, ha nem neztem volna valogatott meccseket (es nem lottoztam volna) az elmult 30 evben, hinnek is benne.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.09.10. 05:55


F.Totti, valamiért nagyon a bögyödben van ez a Lovrencsics. Ő mindig bejátssza a jobb oldalt. Semmivel nem lógott ki a nagyot küzdő magyar csapatból.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.09. 23:33


Tomm, simán kijuthatunk még. Sőt szerintem ki is jutunk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.09. 22:33


Hu, de merges vagyok. Na persze nem a csapatra, meg hogy miert nem nyertunk.
Magamra, hogy a francnak ultem le megnezni ezt a meccset. Hogyan forsulhatott meg a fejemben, hogy kijuthatunk...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.09. 22:19


ja Sallai jól cselez
végre valaki aki egy az egyezik
a Romába is kéne egy ilyen
akár ő is
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.09. 22:07


Lovrencsics és a harcosság. Ja, mutatja hogy mekkora küzdő. Meg aki kopasz, az amúgy is harcos. DE igazából folyamatosan kihúzta magát az összjátékból, alibizett. Ma egyedül ő volt ilyen a csapatban. Az hogy csúszik, lök, rángat és rohan, nekem még nem harcosság. Majd ha játszani mer és nem szarja össze magát, akkor lesz harcos. Mak gyorsabb volt nála és ezt érezte. Az első adandó alkalommal cserét kért. Előtte persze látványosan sántított 5 percig, hogy mindenki tudja, ő harcolt volna, de hát a sérülés... Igazi alibista. A harcos Sallai, Kádár, Szalai vagy épp a félkegyelmű Kleinheisler. Ők mertek is, nem csak harcolnak.

Egyébként a kedvenc beszólásom haverom öregapjáé, aki a "HArcoljatok! Harcoljatok!" rigmusra megjegyezte 80 éve összes rutinjával, hogy "Az nem rossz, de jobb lenne ha fudbaloznának." No de ő még látta Tichyéket, Göröcséket és Töröcsik Andrist teljes pompájában. Egyik sem volt egy nagy harcos...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.09.09. 21:51


Lovrencsics kutya nagy harcos, F.Totti. Amíg fenn volt, Mak ötből egyszer sem tudta elvinni mellette. Sallai baromi jól cselez. Ma jók voltunk. Nem hiszem el, hogy egy Trianon-barát szomszédunkat sem tudjuk elpicsázni soha. Belül mindig az Orban-Kádárral kell ezután játszani.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.09. 21:49


Ez menő. A románok ellen jobb ült volna.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.09. 21:46


lefújás pillanaátban nyomtam ki
a maradék meccseinket max hallgatom megint, de nézni nem hiszem
igaz a végefelé közben itt is mást csináltam

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5E05556D
ez azért pofás
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.09. 21:42


Kár érte. A sok idióta szakértő bírózását már nem hallgatom meg. Azt azért írja majd be vki, hogy Dzsudzsi sírt-e.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.09. 21:22


Na ha jön Holander, jön a bizonyíték is, hogy Szalai miért nélkülözhetetlen.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.09. 21:20


Trigoria írta:ja és szépen is fordult be Szalai, de észrevettétek, hogy MINDIG fekve lő?? :)))

És tényleg :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.09. 21:14


ja és szépen is fordult be Szalai, de észrevettétek, hogy MINDIG fekve lő?? :)))

szerintem mi jobbak lettünk olyan 10-15%-kal az utóbbi években, de főleg stabilabb
ami miatt látványos a javulásunk az az, hogy ezek a válogatottak (középcsapatok, szlovák, norvég, wales ilyesmi) legalább ugyanennyit estek lefelé szvsz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.09. 21:04


A gól szabit viszont pont ezzel hozta. Nem extra, de így is magasan a legjobb magyar csatár. Ez a szlovák kölök, Bozenik vagy ki, viszont nagyon jó csatár. Simán serie a kezdő szint. Hol játszik most? Leigazolhatnánk.

Lovrencic meg elmegy a csába. Kamuhuzi. Bezárt, inkább elment. Nulla harcosság. 2 gól jött a posztjáról.

Egyébként nincs is Rossz csapatunk. Rossi rohadt jó edző. Vajh rájön majd vki okos, hogy mit jelent ez? Mi kellene a jó magyar focihoz?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.09. 20:47


Szalai tényleg semmi másra nem jó már csak amit mondtam nemrég: vagy ő lök, vagy őt lökik. Ettől még nyilván hasznos, de azt a kontrát valóban elb.szta nagyon csúnyán.

Nagyon kéne legalább az x.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.09.09. 20:42


A gól előtt les volt, de hát azt észrevenni kisebb bravúr lett volna az asszisztens részéről.
Hanem az előtte történő magyar kontra során Szalai eltotojázta/eldzekózta a labdát, és jött is a gól a szlovák ellentámadásból, mert Sallai nem ért vissza (vagy túlságosan behúzódott középre). Semmit nem mutatnak ezek a szlovákok, és mégis vezetnek. Mi meg jól játszottunk, 'oszt semmi.
Talán az egyenlítés meglehet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.09. 20:02


Túl lazák voltak a horvátok, pontokat vesztettek Azerbajdzsánban
az igen :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.05. 20:19


azért ha Fazioékat szidjuk, akkora erre a magyar védelemre nincsenek néha szavak :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.04. 22:03


Ajoeletbe. Tenyleg. Itt buktam el. Tetkom nincs egy se,a hajamat meg egyre nehezebb beloni, mertegyre kevesbe vm mit..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.09.04. 20:52


tomm, belőtt séró, ezer tetkó megvane?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.04. 11:34


Basszus, focistanak kellett volna mennem. A cselezokeptelensegem megvan, passzolni mondjuk viszonylag jol tudok, de megfelelo motivacio hatasara rontanek rajta, a futas mostansag nem nagyon megy, szoval ez is megvan, ellenben en is tudok 2 percen keresztul szoismetles nelkul karomkodni, a logas is megy es jo penzert osszefuggestelenul beszelek.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.04. 11:15


Igen Zsolti, azok az összegek a 2016-2017-e bajnokságban voltak és a hivatalos bérek. Akkor 60M volt a sportolói maximum, de trükköztek egyéb juttatásokkal is, hogy emeljenek rajta. Idéntől 500M a határ. Nem kell ügyeskedni. Gondolhatod, hogy elszabadultak a fizetések.
Év elejei hír:
"Az UEFA friss kimutatása szerint az NB1-es focisták átlagos fizetése 5 millió forint, havonta. Muszbek hozzátette, hogy ez az átlag a 200 labdarugóra érvényes, de a pályára lépő játékosok fizetése a 10 milliót is meghaladja."
Ha egy random pályára lépő 10M-et keres, mit kaphat egy válogatott?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég