Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.09.24. 13:45


tomm, odatettem egy OFF-ot azért...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.24. 11:42


OFF
Ja, felreertheto voltam. Ugy ertettem, teljesen vilagos, hogy volt a fejlodesben a tyuk elott egyel levo allat, nevezzuk pretyuknak, ami tojt egy tojast es az abbol kikelt allat lett a mutalodasnak koszonhetoen a tyuk.
Pont mint az embernel. Nem ember szulte az elso embert, hanem az eloember.
Azok a filozofusok akiket irtal, egesz egyszeruen butak vagy a megelhetesuk miatt hoznak fol marhasagokat.
A tyuksagnak egyatalan nem feltetele a tyuktojasbol valo kikeles. Ha a tudosok letrehoznak egy tyukfát, amin cseresznye modra teremnek a tyukok, akkor azok ugyanugy tyukok lesznek, ahogy a lombikban megfogamt emberek is emberek...
ON
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.24. 11:27


OFF
Azért ez nem ilyen egyszerű, ha a kérdést úgy teszed fel, hogy "a tyúktojás volt-e előbb vagy a tyúk?".
Tojás persze hogy sokkal korábban volt. Az összes hülye hüllő tojik össze vissza. A kaméleonunk pl 3 havonta vagy 100at. A dínótojások is sokmillió évvel előzték a tyúkokat.
Viszont a tyúktojásban van vmilyen anyag (valami enzim vagy fehérje), ami csak a tyúkban fordul elő a természetben. Azaz a tyúktojásba máshonnan nem kerülhetett, csak egy tyúkból. Ezért feltételezik, hogy egy embrionális fejlődés során mutálódott tyúk tojta az első igazi tyúktojást. Azaz ő, aki az első igazi (ami értelembe vett) tyúk volt, korábban született, mint az első tyúktojás, amit ő rakott le. A kérdés amiben megosztottak a tudósok, hogy a nem tyúktojásból kikelt első mutálódott tyúkot (ami DNS állományában már megegyezik a mai tyúkokkal) igazi tyúknak tekinthetjük-e. Genetikai/biológiai értelemben az, de a filozófusok szerint a tyúkságnak alapfeltétele a tyúktojásból való kikelés. Azaz szerintük meg nem az :)
ON
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9985
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.24. 09:53


Mega off
A tojas volt elobb, ez nem is lehet kerdes.
Csak ugy mondom. Sose ertettem, ez miert nem vilagos mindenki szamara...
Mint ahogy aztse, hogy konkretan bizonyitott teny, hogy nincs idoutazas.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.09.24. 09:40


Jaok, akkor oké. Mindegy, én imádom a palit, és abban mindannyian egyetértünk, hogy azt kívánjuk, idén megint legyen 20+ gólos szezonja. Mert simán benne van!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.24. 09:28


snatch írta:...ha már statisztikázunk, akkor tegyük hozzá a 30 gólos szezonját is.....


Benne volt. Az elmúlt 3 vagy 5 szezont néztem. Aki klubot váltott, annak a klubváltással együtt.
Tavaly pl az 50+ kapuralövéses játékosok között ő rúgott csak 10 gólnál kevesebbet. A második legkevesebbet meg Milik 17 góllal. Defrel pl 11 gólt rúgott 24 lövésből. 0,46-os átlag. Dzekonál ez 0,17. Akkor a francia 3szor hatékonyabb lenne? A lófaxt. Dzeko tök egyértelműen sokkal sokkal jobb, de az vitathatatlan, hogy rengeteg helyzetet kihagy. Folyamatosan keresi a lövést és mivel nálunk ő a sztár, ezt meg is teheti. Egyedül a kis Kluivert mer pofákat vágni, amikor nem passzol neki :)

Az meg tyúk vagy tojás kérdés, hogy a Romától volt tavaly szar Dzeko, vagy fordítva. Ha csak egy átlag Serie A csatár hatékonyságával lőtte volna be a helyzeteit, akkor az minimum +10 gól. Azzal tuti BL helyen vagyunk.
De totál teoretikus a kérdés. Dzeko ebben a Romában egyértelműen kiemelkedő játékos. És ez egyben azt is jelenti, hogy ha csak kicsivel jobb lenne, akkor nem játszana nálunk. Bármelyik játékosunkkal szemben felhozható legalább ilyen hiányosság. Lásd Florenzi és Kolarov helyezkedése a hosszú oldali beadásokra, vagy Pellegrini saját térfélen elszórt labdái és hogy az új üdvöskémet is idekeverjem: Veretout totál értelmetlen szabálytalanságai. Ez a Roma :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9985
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.24. 08:44


Nekem szimpatikus az elejetol fogva. Es ha vucinic helyett anno o a csatarunk, akkor bajnokok lettunk volna. Ez 100%, irasban en garantalom.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.09.24. 07:37


Én sem vitatkozom, én imádom Dzekot, pedig az arrogáns f*szok idegesíteni szoktak. Lehet ő mégsem az :D Mindenkinek van sz*r szezonja, tavaly ilyen volt neki is, de az egész csapatnak, érdekes is lett volna, hogy egy bukdácsoló Romában ő szárnyalt volna. Nem szabad ebből statisztikát levonni, vagy ha már statisztikázunk, akkor tegyük hozzá a 30 gólos szezonját is. Legalább kozmetikai szempontból.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.24. 00:26


Trigo, én nem a vitába akartam beszállni és érvelni vki ellen vagy mellett. Szimpla tény hogy azért nem zavar Dzeko, mert nincs jobb. Elsősorban magam felé. Schicket pl nagyon szerettem, de zavart a csapatban. Akkor már inkább a bosnyák.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9985
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.23. 23:57


megvárom sn reakcióját a statra akkor. Hagyok időt. :)

tomm:
Ddr a vilag egyik legjobb kozeppalyasa, romai szuletesu, romai nevelesu vilagbajnok, es maradt. Ezt tette.
Cassano folyamatosan azt nyilatkozta, hogy capello a legjobb es vele akar dolgozni (ekkor capello a juvenal volt). Ezt tette.
Taddei-en rengeteg sok tamadas halt el, megis kirobbanthatatlan volt. Ezt tette.
Tok egyszeru.
pontosan!
Ők ezt tették ezekért az érzelmekért, amik kialakultak bennem.
Dzeko pedig a helyzetkihasználást, a beszólogatásokat, az arroganciát, stb..
Tehetek én róla, hogy Ő ILYEN? (vagy ők ilyenek?) Tehetek róla, hogy ezek nekem döntőbb tényezők mint a gólszám?

Szo se rola, en is a tavozasat ohajtottam, de most eleg jo formaban van, en sem ertem ezt a mostani negativoskodast.

megint elmentek durvulásba:
az egész k.rva téma egyetlen Zsolti-mondatból indult.
Dzeko meg ezt is középre fejelte. Elképesztően nincs érzéke ezekhez. Gól volt, meg extázis, meg minden, de botrányosan gyengén fejel.

Hol a hiba a mondatban? Melyik része nem igaz?
És sn természetesen a következő hsz-ben azonnal nekiment ennek a mondatnak. Na itt indult ez a vita. Megint.


de jelenleg nem tudunk jobbat szerezni,
ez meg nem érv, mert ezzel senki sem vitatkozik. Sőt a nyár végén én se bántam már (és Zsolti sem), hogy maradt. Elfogadjuk, drukkolunk is neki.


Azokra csak Destro képes.
mármitn Dzekot akartál itt írni gondolom :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.09.23. 23:33


Statok. A gól-xG mutatója dzekonak a legnegatívabb a top5 bajnokság összes csatára közül az elmúlt 5 évben. Legalábbis tavasszal bezárólag így állt. A serie a-n belül pedig valami döbbenetesen nagy fölénnyel vezetett. Sajnos rohadt sok a melóm, így nem fogok tudni friss számot keresni, de pár meccs alatt a historikus adat nem sokat változhatott. Max az derülne ki, hogy idén jobb. De 4 meccs az nem statisztikai minta.

Ugyanakkor annak ellenére, hogy én sem szeretem, nyáron szurkoltam hogy ne igazoljunk a helyére senkit. Mert nincs pénzünk jobb csatárra. Szerintem nyáron menni akart, csak nem tudott. De erre persze pont úgy nincs bizonyíték, mint arra, hogy romanista és bárki bármit ígért, ő itt akart maradni. Hihet mindenki azt amit akar az egyéni preferenciái szerint. Az viszont nehezen vitatható, hogy Dzeko mai Roma szinten jó játékos. Érezni lehetett, hogy még egy olyan szar szezonja nem lesz, mint a tavalyi volt.
Arrogáns fax, de az igazi csatárok többsége az. Kell ez az attitűd ahhoz, hogy ne szard össze magad a nyomás alatt.
De fejelni tényleg nem tud ;)

Bíró. Szerintem nem volt komolyabb hibája. A sárgák sárgák voltak (némelyik inkább narancssárga), a 11es adható volt, mert tökéletesen egyszerre ért a támadóhoz és a lasztihoz Kolarov. Sőt, ez inkább 11es,mint sem. A végén kaptunk egy kamu szabit a lób@szó indián vs JJ párharcért, amiből indult Veretout. Azt köszönjük meg.

Jó szarok voltunk, de győztünk. Így sokat nem számít milyen volt a játék. 10 emberrel, hosszabbításban. Ez pont nem a szokásos Roma. Fasza érzés volt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9985
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2019.09.23. 20:45


Nem szeretem Dzekot, mert sokszor ő miatta megy el a meccs, de jelenleg nem tudunk jobbat szerezni, pedig nyáron nagyon megpróbáltuk. De egyet nem vehetünk el tőle. Van benne valami ami Destro, Osvaldo, Borini, Doumbia, Defrel, Schick hatosban nem volt még (talán Oszi kivétel). Chelseanek lőtt kapásgólja vagy Shaktarnak lőtt gólja, amikor az volt az egyetlen helyzetünk a meccsen. Azokra csak Destro képes.

Bármennyire is szeretem szidni. Most meg kell vedenem. Tavaly az Atalanta ellen jött és fejelt, most a Genoa ellen. Bármennyire szabadulnánk tőle nem tudunk, mert ha jó nagyon jó.
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.23. 11:57


Ddr a vilag egyik legjobb kozeppalyasa, romai szuletesu, romai nevelesu vilagbajnok, es maradt. Ezt tette.
Cassano folyamatosan azt nyilatkozta, hogy capello a legjobb es vele akar dolgozni (ekkor capello a juvenal volt). Ezt tette.
Taddei-en rengeteg sok tamadas halt el, megis kirobbanthatatlan volt. Ezt tette.
Tok egyszeru.
Szo se rola, en is a tavozasat ohajtottam, de most eleg jo formaban van, en sem ertem ezt a mostani negativoskodast.

Es rosszul latjatok: vedhetetlenul a kapus combjara fejelte.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Csebi Dátum: 2019.09.23. 11:53


Dzekot én sem szeretem. 91 gól 10000 helyzetből.....
A másik viszont az,hogy a győzelmet nem kell megmagyarázni!
Csebi
 
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.09.22. 11:41

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.23. 10:55


te jó isten sn, aludtál eddig?????

F.Totti hozta a statot múltkor, hogy a helyzetei hány százalékát értékesíti, vagy mi a szösz volt az pontosan. És az egész liga, (vagy az összes topliga?) legrosszabbja.

Komolyan egy befejezőcsatárnál azt kell kiemelnem, hogy de szépen levált az emeberéről?? Persze, hogy szépen tette. És szépen tette a bal lábát a jobb után. EZ AZ ALAP egy csatárnál könyörgöm.
Csak a vak nem látja, hogy hány helyzetet és hogyan puskáz el évek óta, és főleg fejjel miket fejel az ötösről.

Meg az az érv hogy hány gólt lő??? K.rvára mindegy, amikor a hatékonyság a döntő érv. Nyilván ha az egész csapat rá van felépítve, akkor lesznek góljai. Valszeg nem is kevés. De a statisztika nem hazudik.

Értem , hogy sn szerint mi mindig a rosszat keressük benne (nem igaz), de akkor a másik oldal mit csinál? Kizárólag a jót látja benne.

ez meg a nonsense kategória. Mit tett Dzeko, hogy nem szeretitek? Vagy mit kellett volna tennie másképpen, hogy szeressétek?!
Mit tett DDR hogy imádjuk? Mit tett Mancini (a brazil), hogy elegem volt belőle? Mit tett Cassano hogy a végén én is elzavartam volna, és mégis visszasírom? Mit tett Zebina, hogy sosem kedveltem meg? Mit tett Taddei, hogy nevettünk rajta?
Egyéne válogatja, hogy ki kit miért szeret vagy nem szeret. De rohadtul nem a mi döntésünk. Ez kialakul bennünk. És amikor ez elég sok emberben kialakul, akkor az nem véletlen.

A belemagyarázós kispadefeléköpött szöveget nem kérem, az bebizonyosodott, hogy kitaláció volt csak.
Bebizonyosodott??? Lemaradtam valamiről?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2019.09.23. 10:53


Plussz mindenki elfelejti a mezőnymunkáját... a legtöbb híres klasszikus befejező csatár elől szotyizik és várja h kapjon egy jó labdát... illetve más csatár sem lövi be minden helyzetét.... egy kezünkön meg lehet számolni azon csatárok számát aki 30 felett lő egy szezonban... ha 20al kezdődik már teljesen jó , mivel nem vagyunk Európa top 5 csapatában!
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.09.23. 10:16


milyen statisztikái vannak F.Tottinak? ami miatt nem szeretitek. tényleg érdekel.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.09.23. 09:18


Én annyit engedek az álláspontomból, hogy az elmúlt években nem volt helyette más megoldás. És most sincs. Ő az alapcsatárunk, pont. De F.Totti statisztikái nem hazudnak.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11730
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2019.09.23. 08:13


Lassan megérett egy szavazásra a szeretem/nem szeretem Dzeko-t kérdés :D
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.09.23. 07:49


Trigoria írta:Amúgy F.Totti ugyanezt tette Olsen lábhoz ment lövéseivel (aztán már mi is:)) Azonnal az jutott eszembe, ha arra ment a labda.

ez nem is zavart, mert Olsen egy betli kategória, bár én őt sem bántottam, próbáltam elfogadni :D. Dzeko viszont messze esik a betli kategóriától, ő már bizonyított, itt is, máshol is. A b*szogatást biztosan nem érdemli meg.

Trigoria írta:Meg utáljuk? Inkább nem szeretjük. Erről meg kizárólag Dzeko tehet, nem mi. :wink:
ez meg a nonsense kategória. Mit tett Dzeko, hogy nem szeretitek? Vagy mit kellett volna tennie másképpen, hogy szeressétek?! A belemagyarázós kispadefeléköpött szöveget nem kérem, az bebizonyosodott, hogy kitaláció volt csak. Vagy akkor egy ilyen emberre építették fel az idei Romát.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.09.23. 07:43


JOSBOMO írta:Ahogy a gól előtt leválik a védőről, az ösztönös zseni mozdulat,

jahh, ezt én is említeni akartam, hogy bezzeg ezt senki nem említi :D
JOSBOMO írta:Nagyon kell ő nekünk, mert egyszerűen gólra született.
arra, és idén remélhetőleg termelni is fogja. Meglesz a 100 hamarosan.
JOSBOMO írta: a 94 perces győztes gólban is a hibát keresni.
tegyük hozzá, hogy 10 emberrel.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8178
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2019.09.23. 07:08


Zsolti, Trigo, én továbbra is másképp látom Dzekot, mint ti, de pont ez ebben a szép :)
Ahogy a gól előtt leválik a védőről, az ösztönös zseni mozdulat, az hogy beleér a kapus vagy visszabólintja a rövidbe számomra nem lényeg.
Nagyon kell ő nekünk, mert egyszerűen gólra született.
Próbáljuk kicsit örülni, ne magyarosan a 94 perces győztes gólban is a hibát keresni.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.09.23. 05:38


Hat pedig dzeko annyi golt szerzett egyedul, mint cronaldo, meg higuain osszesen....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10400
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.09.22. 21:35


snatch írta:persze mindenkinek magányügye, hogy utáltok egy 91 gólos csatárt. végül is szívetek joga :D. én is láttam, hogy a kapust is érintette a fejes, de én inkább azt láttam, hogy a hálót érintette belülről, ami ugye gólt jelent. én ennek örültem, eszembe sem jutott az, ami nektek.

ezt a ... dumát :D
Bocs hogy az eufória alatt a szakmát is meglátom azonnal a mozdulataiban. :) Pláne hogy - mint mondtam - ezt a gólt csak visszanézni tudtam videóról.
Amúgy F.Totti ugyanezt tette Olsen lábhoz ment lövéseivel (aztán már mi is:)) Azonnal az jutott eszembe, ha arra ment a labda.

Meg utáljuk? Inkább nem szeretjük. Erről meg kizárólag Dzeko tehet, nem mi. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28144
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.09.22. 21:04


Snatch, ha mindegyik béna fejese kapusérintéses gól lenne, bánná a tököm, hogy beleért a kapus. De hát nem mindegyik lett gól. Sőt, elég kevés.
Feree: Zaniolo helyén mostanában nem hagyhatja ki Fonseca Pellegrinit. Majd egyszer talán. És még Ünder is lesz, ugye. A bőség zavara.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11730
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron