Trigoria írta:Nyilván kalkulálnak azzal, hogy egyszer még lesz jobb focink, és megnő a nézőszám. Márpedig építeni meg kellett, ha még akarunk kezdeni valamit ezzel a sporttal idehaza.
Megértem az elméleted, mert vannak olyan csapatok, akik nagy múltra tekintenek vissza és nagy szurkolótáborral rendelkeznek, ahol ez igaz lehet. Azonban emellett felépültek olyan stadionok, amiknek nagyon nem kellett volna. Ott van például a 16.500 lakosú Kisvárda, ahol ugyan a wikipedia alapján 1911 óta létezik csapat, de többnyire megyei osztályokban illetve a harmadosztályban szerepeltek. 2015-ben feljutottak a másodosztályba és ez akkora eredmény volt, hogy a következő évben már be is mutatták az új, akár 5000 férőhelyesre bővíthető stadion látványterveit, mely 2,5 mrd-ból el is készült 2018-ra. Nem akarok megbántani senkit, de itt mégis mi volt a koncepció? Hol lesz ez a csapat 5-10 év múlva? Mekkora a szurkolói keménymag? Biztos nem lehetett volna ezt az összeget hasznosabban elkölteni?
EricCartmen: nagyjából ugyanazon az oldalon állunk, ennek a jelenlegi rendszernek nincs értelme. Aki olvasta Totti könyvét, az nagyjából képet kap arról, hogy ahhoz hogy jó játékos legyen valaki, szükséges sok alázat, valamint a játék és a labda iránti szeretet. Amikor Nápolyban voltam, azt lehetett látni, hogy ott a gyerekeknek minden labda és minden focipálya (bár Totti éppen erre panaszkodik, hogy ez már nincs így), ahol volt egy kis tér, ott ment a passzolgatás. A mi kultúránkban ezt jelenleg nem látom, ehhez elsőként elhivatott (testnevelő) tanárok kellenének (amihez a pedagógusok helyzetét kéne rendezni), illetve megfelelő tornatermek. A jelenlegi oktatási rendszert alaposan újra kéne gondolni, a 21. században szvsz semmi értelme pl. évszámokat bemagoltatni a gyerekekkel, vagy számon kérni a másodfokú egyenlet megoldóképletét. Minden információ rendelkezésre áll a világhálón, sokkal inkább ennek használatára, a dolgok értelmezésére, önálló gondolkodásra kéne fókuszálni, de ezzel nagyon elszaladtam más irányba. Egy gimnazista diáknak heti 35-40 órája van, ami nagyjából azt jelenti, hogy 14-15 körül végez, mire megírja a házit és megtanulja a leckét igazából ideje sincs arra, hogy kimenjen egy kicsit játszani a haverokkal, vagy a kistesóval. Nagyon sok focista interjúban elmondja, hogy milyen fiatalon került jó viszonyba a labdával, akár már 2-4 éves korukban, viszont ezt a mostani gyerekek nem látják még példaként se a tőlük idősebbektől, így ahhoz valami kivételes családi háttér kell, hogy ez az attitűd beleivódjon és kialakuljon a labda iránti szeretet.
A másik dolog, ami itthon nincs meg az a profi háttérstáb. Erre is több külföldön játszó hazai sportoló felhívta már a figyelmet, hogy mennyire meglepődött amikor kiment, ott dietetikus figyelt az étkezésre, külön foglalkoztak velük az edzők egyéni terveket kialakítva, stb.
Összességében a sport összehozza az embereket, fantasztikus, amikor egy hazai sportolóért szurkolhatunk több ezren együtt és jó lenne emiatt minél több sikeres klub/sportoló, de ezt nagyon rossz irányból akarják elérni. Nem attól fog jól játszani egy játékos, hogy több pénzt kap és nem is attól, hogy milyen modern stadionban lép pályára.