Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.20. 10:51


mondtam, hogy jó a példád, adom :)
Csak nem értek egyet. Vagyis az én nemzeti tudatomhoz kell ez a stadion. A tiedhez meg nem. Ez van.

Amúgy rájöttem, hogy valahol a régi nagy focinkba vetett hitünk a régi Nagy-Magyarországgal állítható párhuzamba. Mindkettőt visszasírjuk. Nagyon hasonló a kettő. Most jöttem rá. És szerintem ezért ilyen erős ez bennem a foci iránt is, mert Trianon rátelepszik az életemre. Vágyom a dicső múltra.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.11.20. 10:46


Kicsit draga jateknak talalom a nemzeti tudatod 190 milliard forintos epiteset. Igy eredmeny nelkul, es ez nem pikkanatnyi allapot. Ezt nem gyozom hangsulyozni
Mellesleg nekem akkor tenne hozza valamit a nemzeti tudatomhoz, ha focit latnek, hovatovabb nemi eredmenyt is.
Maradva a hasonlatnal ez igy tenyleg nem tobb, mintha babakocsit tennel dragakovel kirakottan a lakas kozepere, azt mutogatnad es ezzel elned ki szuloi hajlamaidat. Mar bocs, csak tokeletesen passzol :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.20. 10:43


ha te pl a felcsúti kis "ékszerdobozt" nemzeti stadionnak tudnád tartani, akkor nincs miről beszélnünk :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2019.11.20. 10:32


Ez a nemzeti stadion akkor lehetne igazán védhető, ha CSAK az az egy ilyen stadionunk lenne, ami új, szép, csillivilli. Akkor akármilyen sz*r foci mellett simán védhető lenne, de huszadiknak...már nehezebben emészti meg a nép. Szerintem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.20. 10:28


A lényeg, hogy nincs olyan tudáskülönbség a két keret között, ami indokolta volna ezt a meccsképet.
ez így igaz. Tényleg érthetetlen volt ez a meccs. MOst olyanok voltunk, mint egy Blasz1 válogatott. Ezt a Pénzügyőr is hozta volna majdnem. És akkor mellérakjuk a horvátok elleni győztes meccset. Ilyen a világon nincs, hogy ekkora különbség legyen.

tomm: mekkora troll vagy ezzel a babakocsival. Adom a poént:D
Amúgy megértem, hogy ez a meccs most egy önigazolás tomm, de nálam a nemzeti stadion - mint mondtam - a nemzeti tudat fontos eleme. Akkor is ha amatőr lenne a focink.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.11.20. 09:51


Oké Zsolti, Joe Allen tényleg baromi jó volt. Meg nehéz is összehasonlítani Szoboszlaival, mert ő a walesiek Nagy Ádija, sokkal agilisebb és tökösebb kivitelben. De azért annyival nem lóg ki a maradék mezőnyből, "csak" hozott egy jó meccset.
A lényeg, hogy nincs olyan tudáskülönbség a két keret között, ami indokolta volna ezt a meccsképet.

Tomm, felőlem megvehetnéd Trigonak a babakocsit, ha minden egyebet megvettél már, ami értelmesebb és hasznosabb a babakocsinál. Nem önmagában fáj a stadion, hanem a körülmények miatt. Igen, ezeknek egy kiemelt része az is, hogy hol tart a focink.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.11.20. 08:27


Trigo, Na ezert nem erdekel az un "nemzeti stadion".
Nem a korhazak allapota, nem a lelegeztetogepek, nem is a szulok altal biztositott kreta meg tintapatron.
Egeszen egyszeruen ehhez a magyar focihoz sehogyse passzol egy ilyen 190 milliardos csoda. Nem buszkeseget, hanem szegyent erzek kb.

Kicsit olyan, mintha karacsonyra megvennem neked a vilag legdragabb legszebb babakocsijat (a te penzedboo) :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.11.20. 07:43


Kicsit túlzó volt ez az összehasonlítás, F.Totti. :wink:
Szerintem Gulácsin kívül sehol nem vagyunk jobbak.
Ahogy Allen játszott, atyaég...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.19. 22:59


akkor Szalaitól az 1-es pont lett a nyerő ahogy látom:)

Gera hozta a rontást a meccsre:))) Gyorsan kiutazott, ott ült Rossi mögött.
- Zoli, hogy kell nyerni?
- Tudja a f.szom. :D



"Fontos ugyanakkor megjegyezni: az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) valós esélyt kíván adni a döntőt rendező országok válogatottjainak a kijutásra, ezért – a playoff szereposztásának ismeretében – a pénteki sorsolás szabályrendszerét az utolsó pillanatban is módosíthatja."
http://www.nemzetisport.hu/foci-eb-2020 ... nk-2731979


Rossi korábban az M4Sport akamerái előtt nem kertelt, a magyar futball összetett problémájáról beszélt.
„Fel kell fognia mindenkinek, hogy képességbeli hibák vannak Magyarországon".
üdv itthon Rossi:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.19. 22:47


juj ma direkt figyletem miattad Lovrencsicset
és tényleg, egy gyáva nulla
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.11.19. 22:42


:D nem is én vagyok a g.ci.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.19. 22:42


haver:
"És most felcsendul a Nélkülünk című szám " :D :D :D

F.Totti: hát ezzel most nem rétek egyet. Önmagában lehet jobbak akiket írtál, de ma mindenki rosszabb volt. Szalai semmi, az ő melákjuk százor jobb volt ma pl.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2019.11.19. 22:44-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2019.11.19. 22:35


Azért nem nagyon tudom értelmezni a ma látottakat, mert ha kiveszem a két szárt Walesből, akkor gyakorlatilag jobb a csapatunk. Gulácsi és Szoboszlai jobb, mint Hennessey és Allen, Sallai és Dzsudzsi is jobb, mint JAmes és Morrell. Szalai ugyanígy a walesi meláknál. Oké, a szélsővédőink katasztrófálisak, de az övéik sem csináltak semmit. Szóval a két sztár miatt jobbak, de nincs számottevő különbség. ÉS bakker 0-2nél nem tudtuk beszorítani őket. Végig alibiztük a második félidőt. Mégis mit gondoltak ezek ott Cardiffban? Megint csak a pofa volt nagy. Kaptunk volna négyet, de legalább megpróbáltuk volna. De nem. Szép csöndben hagytuk hogy megverjenek. Ennél sokkal többet éreztem ebben a csapatban. Ez nagyon egerváris volt :(


És tudom, hogy g.ci vagyok, de kár hogy nem fogadtam rá, hogy Lovrencsics és Dzsudzsák bőgni fog, ha kiesünk. Mutatni kell, hogy mennyire akartuk. ÉS így egyszerűbb, mint a pályán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2019.11.19. 22:42-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.19. 22:12


lehet tippelni miket fog nyilatkozni szalai:)Ö
1. nem nyilatkozik
2. helyünkön vagyunk
3. borzasztóak voltunk
4. Mindent megtettünk
5. Deffenzív játékkal mit akarunk. Féltünk
6. Visszavonulok a válogatottságtól. Jöjjenek a fiatalok.
:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.19. 21:16


http://www.nemzetisport.hu/angol_labdar ... tt-2733489
nem férnek be a sorba a megfigyelők :)))

amúgy ez okos döntés lenne ha odamenne szerintem
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.19. 20:43


nagyon tudnék drukkolni Walesnek ha nem ellenünk játszanának
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.17. 23:14


Hát akkor egyikünk kívánsága legalább jöjjön össze

http://www.nemzetisport.hu/foci-eb-2020 ... ak-2733133
na ez se egy kutya stadion :shock: Biztos hogy egyedi
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.11.17. 22:23


Azért ne dögöljön meg.
Csak rakja seggbe Ahmed, nekem az is megteszi.
Amúgy viccen kívül: ez a fajta "gondolkodó" sokkal veszélyesebb, mint egy zsigeri náci.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.17. 21:21


Az az indexes zsocskos midó ráadásul tudta, hogy ez lesz a hatása a cikkének, és pontosan ezt is akarta. Imádja, hogy ez a hatása, szerintem minden órában kiveri azóta. Minél többen utálják őt, neki annál jobb. Aztán majd írhatja a következőt arról, hogy mennyien mentek neki, sőt perelhet is. Azt még jobban fogja imádni. És amikor majd kárpit kap érte a végén, akkor lesz meg a gigaorgazmusa.
Dögöljön meg. Tiszta szívből kívánom. Őszintén.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.11.17. 20:34


Ja. Elég kemény a kölyköknek.
Lógnak is annyit, hogy csak na.

Ez meg egy kiváló írás az indexes újságíró Nélküled-reakciójára.

https://alfahir.hu/2019/11/17/nelkuled_ ... _index_wtf
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.17. 14:38


7 óra minden nap átlagban? :shock:
és még mindig 45 percesek?
ez vicc?? akkor sorry, nem számoltam utána

emlékszem, amikor 7 órás napunk volt, azt alig bírtuk ki
de ha jól rémlik, volt 5 órás napunk is talán
8 meg soha

ha tényleg ennyit kell tanulniuk manapság, az elmebaj


amúgy mennyire jellemző a szar nso-tól, hogy a román bíróküldéses cikket már kommentelni sem lehet. Sose értem ezzel mi a céljuk? Akkor már nem ugyanazt fogják gondolni az emberek erről?:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2019.11.17. 13:53


Középiskolában heti 35 óra van.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11479
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2019.11.17. 11:23


Feneket. Nem volt 8-10 orank a suliban
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2019.11.17. 11:12


Egy gimnazista diáknak heti 35-40 órája van, ami nagyjából azt jelenti, hogy 14-15 körül végez, mire megírja a házit és megtanulja a leckét igazából ideje sincs arra, hogy kimenjen egy kicsit játszani a haverokkal, vagy a kistesóval.
Mi is felnőttünk valahogy, nekünk is ennyi tanulnivalónk volt, és mégis szanaszét fociztam magam. Persze nyilván így azért nem lesz senkiből komoly focista.
Alapvetően nagyon régóta ez a probléma, hogy a mai fiatalok másfelé fordultak és a városvezetések is elveszik tőlünk a grundokat. Erre lenne elvileg megoldás az akadémia-rendszer, de látjuk, hogy ez se nagyon működik.
Manapság ezért van az, hogy az elmaradottabb országok ontják a focistákat, mert ott még mindig megvan a grund és a szegénység, amiből a foci jelenti a kiutat.

Az oktatás teljes átalakításával egyetértek valahol. Bár ebbe én se mennék bele, mert a történelemre, a múltad tudására szükség van, míg a matek meg az agyat mozgatja. De ez tényleg hosszabb téma, és igazából nem értek hozzá.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2019.11.17. 02:09


Trigoria írta:Nyilván kalkulálnak azzal, hogy egyszer még lesz jobb focink, és megnő a nézőszám. Márpedig építeni meg kellett, ha még akarunk kezdeni valamit ezzel a sporttal idehaza.

Megértem az elméleted, mert vannak olyan csapatok, akik nagy múltra tekintenek vissza és nagy szurkolótáborral rendelkeznek, ahol ez igaz lehet. Azonban emellett felépültek olyan stadionok, amiknek nagyon nem kellett volna. Ott van például a 16.500 lakosú Kisvárda, ahol ugyan a wikipedia alapján 1911 óta létezik csapat, de többnyire megyei osztályokban illetve a harmadosztályban szerepeltek. 2015-ben feljutottak a másodosztályba és ez akkora eredmény volt, hogy a következő évben már be is mutatták az új, akár 5000 férőhelyesre bővíthető stadion látványterveit, mely 2,5 mrd-ból el is készült 2018-ra. Nem akarok megbántani senkit, de itt mégis mi volt a koncepció? Hol lesz ez a csapat 5-10 év múlva? Mekkora a szurkolói keménymag? Biztos nem lehetett volna ezt az összeget hasznosabban elkölteni?
EricCartmen: nagyjából ugyanazon az oldalon állunk, ennek a jelenlegi rendszernek nincs értelme. Aki olvasta Totti könyvét, az nagyjából képet kap arról, hogy ahhoz hogy jó játékos legyen valaki, szükséges sok alázat, valamint a játék és a labda iránti szeretet. Amikor Nápolyban voltam, azt lehetett látni, hogy ott a gyerekeknek minden labda és minden focipálya (bár Totti éppen erre panaszkodik, hogy ez már nincs így), ahol volt egy kis tér, ott ment a passzolgatás. A mi kultúránkban ezt jelenleg nem látom, ehhez elsőként elhivatott (testnevelő) tanárok kellenének (amihez a pedagógusok helyzetét kéne rendezni), illetve megfelelő tornatermek. A jelenlegi oktatási rendszert alaposan újra kéne gondolni, a 21. században szvsz semmi értelme pl. évszámokat bemagoltatni a gyerekekkel, vagy számon kérni a másodfokú egyenlet megoldóképletét. Minden információ rendelkezésre áll a világhálón, sokkal inkább ennek használatára, a dolgok értelmezésére, önálló gondolkodásra kéne fókuszálni, de ezzel nagyon elszaladtam más irányba. Egy gimnazista diáknak heti 35-40 órája van, ami nagyjából azt jelenti, hogy 14-15 körül végez, mire megírja a házit és megtanulja a leckét igazából ideje sincs arra, hogy kimenjen egy kicsit játszani a haverokkal, vagy a kistesóval. Nagyon sok focista interjúban elmondja, hogy milyen fiatalon került jó viszonyba a labdával, akár már 2-4 éves korukban, viszont ezt a mostani gyerekek nem látják még példaként se a tőlük idősebbektől, így ahhoz valami kivételes családi háttér kell, hogy ez az attitűd beleivódjon és kialakuljon a labda iránti szeretet.
A másik dolog, ami itthon nincs meg az a profi háttérstáb. Erre is több külföldön játszó hazai sportoló felhívta már a figyelmet, hogy mennyire meglepődött amikor kiment, ott dietetikus figyelt az étkezésre, külön foglalkoztak velük az edzők egyéni terveket kialakítva, stb.
Összességében a sport összehozza az embereket, fantasztikus, amikor egy hazai sportolóért szurkolhatunk több ezren együtt és jó lenne emiatt minél több sikeres klub/sportoló, de ezt nagyon rossz irányból akarják elérni. Nem attól fog jól játszani egy játékos, hogy több pénzt kap és nem is attól, hogy milyen modern stadionban lép pályára.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég