Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.01.15. 21:42


. Szerintem most hozzunk a Barcelonától fűszakértőket. Vagy inkább Jamaicából

Hahahahaha
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.01.15. 21:22


F.Totti írta: mert vagy 10szer végignéztem a sérülését és nem látok olyan kontaktot vagy lépést, ami nagy arányban ACL szakadáshoz vezethetett.

ezt írtam hétfőn én is, hogy akárhogyan nézem, nem tudom megérteni hogy lett ennek ACL a vége. A török srácnál már egyértelműbb, ott szerencsétlenül ért földre, de Zaniolo. Száz és száz ilyen szerelés/esés van egy meccsen. értetlenül ülök most is a gép előtt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.01.15. 21:17


Ne már fogkefe, ugyanarról beszélünk. Abban nem is volt vita közöttünk, hogy ez nem pech. Konstans pechet írtam, azt is "poénból". Mint ahogy poén volt a lépcsőmagasság vagy a fogazat is Trigotól. Bár ez utóbbiban nem vagyok teljesen biztos :)

Amit másképp látok az az okok keresése. Erre írtam, hogy az evidenciákat ne kezdjük sorolni, mert azt úgyis végignézte és tudása szerint kezelte a klub. Lásd Trigoria, lásd fizióstáb, lásd edzésmódszerek. Te magad is szépen beláttad, hogy ezeket már intézte a klub. Az pedig hogy Zaniolo ezt követően is megszakadt pech vagy az Olimpico szar talaja. Hajlok az előbbire, mert vagy 10szer végignéztem a sérülését és nem látok olyan kontaktot vagy lépést, ami nagy arányban ACL szakadáshoz vezethetett.

A kérdés igazából az, hogy sikerült-e kezelni a tömeges ACLt kiváltó okokat. Azaz a "tudásunk szerint kezeltük" mire volt elég. Tartok tőle, hogy nem sokra. Az edzőpálya talajának rendbetétele és az új stáb felállása óta 4 szakadásunk volt. Bianda, Bouah és Zappacosta. Közülük ketten Trigoriában sérültek le. Szerintem most hozzunk a Barcelonától fűszakértőket. Vagy inkább Jamaicából.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2020.01.15. 21:27-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.15. 19:07


F.Totti szerintem tudja hogy ez nem lehet csak pech : :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2020.01.15. 17:36


Ha hozol nekem egy statisztikát, hogy az évenkénti 2-3 ACL átlagos a mai fociban elhiszem, hogy pech. Addig nem.

Valaszodra reagálva arra gondolok, hogy 1-2 lehet pech, például Zanioloé, de az h tízenx szakadás van a csapatban 6-7 év alatt, azt már annyira nem hiszem el véletlennek.

De ahogy írtam a tulajok sem gondolják véletlennek, mert már 82 orvost cseréltünk, edzőpályát cseréltünk, erőnléti edzőt, mindent amit csak lehet. Tehát vezetők sem úgy vannak, mint te, hogy ez biztos véletlen.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.01.15. 15:03


tomm írta:Onnan indult, hogy perotti szerint a palya talaja nem alkalmas a serie-a-ra


Ja, jelen időben "kerestük" az okokat, ami Zaniolo esetében ezek szerint a "pech" volt vagy az Olimpico. A többi sérülésé meg a jelek szerint más.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.01.15. 14:33


hullottak is vasárnap, mint a legyek...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.01.15. 14:04


Onnan indult, hogy perotti szerint a palya talaja nem alkalmas a serie-a-ra
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.01.15. 13:11


jó, a vasárnapi meccs két ACL-t hozott, ebben 1:1 lett az eredmény.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.01.15. 12:33


Nem arról indult a diskurzus, hogy mi a szar jelenleg? Erre írtam, hogy a pályákat már tuti rendezték.

De akkor ezek szerint megnyugodhatunk, mert innentől csak a pechünk miatt szakadhatnak a térdszalagok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2020.01.15. 12:00


F.Totti írta:Akkor maradnak a fogak és a lépcsőfokok.

Mert? A pálya felújítása óta 1 ACL volt. Azelőtt 18. Az elmúlt években, tehát lehet, hogy mégis a pálya volt.

Más:
Pár nappal a meccs előtt játszottak az Olimpico gyepén. Tehát most az Olimpico is lehet. Meg egy rossz mozdulat.

De szerintem ez elég nagy érv, hogy felújították a pályáka.t.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.01.15. 10:23


Akkor maradnak a fogak és a lépcsőfokok.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2020.01.14. 22:13


De srácok! Nem emlékeztek, hogy a nyáron felújították a Trigoria fő pályáit? A Real Madridtól hozattunk szakértőket.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.01.14. 13:22


De az ilyen összetett problémák ritkán vezethetőek vissza egy közös gyökérre. vagy ha igen, akkor az nem a legevidensebb okra, amit kapásból vizsgálna mindenki.)
és amire senki se gondol: rossz a fogorvosa a klubnak, mert ugye a fogprobléma mindenre kihat :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.01.14. 11:12


En ennyire nem vettem komolyan, csak perotti nyilatkozata miatt hoztam fol
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.01.14. 09:33


Van egy golfpálya építő/kertész ismerősöm. A faszinak évente vagy 1000 oldal szakirodalmat kell elolvasnia az épp aktuális talaj/fű trendekről. Pedig amennyire meg tudom ítélni nem egy hűdenagy szaktekintély a saját területén. De hogy el tudjon járni melózni Ausztriába, Németországba, folyamatosan képben kell lennie és képzi is magát. És esetében totál amatőr szintről beszélünk, nem a világ egyik legnagyobb (elvileg) profi sportklubjáról.

Lenne annyira olaszos a Roma, hogy ilyen sérüléshullám mellett nem vizsgálták már szarrá a legevidensebb okot? Persze elképzelhető, de lássuk be elég kicsi az esélye. A labdarúgói a legfontosabb "értéktárgyai" a klubnak. Egészen elképesztő felelőtlenség lenne, ha nem próbálnák védeni őket. Főleg, hogy évek óta téma az ACL/MCL sérüléshullámunk. Persze az is lehet, hogy biztosítási csalás van a háttérben :)

Feltételezhető, hogy van valami oka a rengeteg sérülésnek, de kizártnak tartom, hogy Trigoria talaját ne elemezték, mérték, cserélték volna pont emiatt az elmúlt években. Abban is biztos vagyok, hogy minimum 2-3 féle talajú pálya van az edzőközpontunkban. Ha a központi edzőpályát rossznak érzik a játékosok/edzők, miért nem használnak másikat? Nem lehet mind szar. A talaj milyensége ráadásul elég gyorsan és pontosan mérhető. Úgyhogy ha tippelni kell, akkor én maradok a lépcsőfokok magasságánál. ;)

(Egyébként egész biztos többtényezős történet ez. Biztos volt olyan időszak, amikor szar volt a talaj az edzőpályán; volt olyan orvosi stábunk, amik bénák voltak; voltak olyan erőnléti edzőink, akik szintén és persze volt/van pechünk is. Ha egy konkrét oka lenne a sérüléseknek, biztos vagyok benne, hogy megoldottuk vagy megoldódott volna már. De az ilyen összetett problémák ritkán vezethetőek vissza egy közös gyökérre. vagy ha igen, akkor az nem a legevidensebb okra, amit kapásból vizsgálna mindenki.)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.01.14. 08:33


Emlekeim szerint tobben (talan ranieri is, de merget nem veszek ra) is mondtak, hogy nem megfelelo a trigoriai talaj..volt is ilyen cikk, hohy az egeszet kocserelik. Perotti meg a meccs utan nyilatkozott vmi olyasmit, hohy az olimpico talaja nem serie-a szint.

Persze, mosolyogtato, de ez olyan, mint, hogy ha megbuksz, akkor te vagy a hulye, ha az egesz osztaly bukik, akkor a tanar a hulye.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.01.14. 07:43


fogkefe1 írta:F.Totti röhögsz de akár az is lehet. Szerintem nem véletlen, hogy ennyi az ACL, de ezt most nem fogjuk megtudni, hogy melyikünknek van igaza.


Annyira azért nem volt jó poén. Mondjuk inkább hogy mindig mosolygok, amikor outsiderként rájövünk valamire amit nyilván évek óta próbálnak megfejteni szakemberek. De tudom hogy ettől fórum egy fórum. Nincs ezzel gond, de épp ezért annyira nem is mulattat.

Tomm, akkor most a Trigoria talaja rossz vagy az Olimpicoé? Volt erről vmi kommunikáció a csapat részéről? Az előbbi különösen izgalmas kérdés lenne, mert van ott vagy 10 edzőpálya és abból a leginkább használtak talaját illene azért 4-5 évente cserélni.

Gyanítom hogy néhányszor vizsgálták ezt az elmúlt 2-3 évben. Lehet hogy egyszer sem, de akkor tényleg a megye 1 szintjén vagyunk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.01.13. 22:34


F.Totti írta:N+1 orvosi és fiziostáb volt nálunk az elmúlt években. Edzők jönnek, orvosok mennek, az ACLek meg szakadnak.

Szerintem a lépcsőfokok túl magasak Trigoriában és ez terheli túl a térdeket.


Igen es tobben is jeleztek, hogy nem megfelelo a talaj trigoriaban.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2020.01.13. 22:02


F.Totti röhögsz de akár az is lehet. Szerintem nem véletlen, hogy ennyi az ACL, de ezt most nem fogjuk megtudni, hogy melyikünknek van igaza.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.01.13. 21:38


N+1 orvosi és fiziostáb volt nálunk az elmúlt években. Edzők jönnek, orvosok mennek, az ACLek meg szakadnak.

Szerintem a lépcsőfokok túl magasak Trigoriában és ez terheli túl a térdeket.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2020.01.13. 16:12


tomm írta:Aszonnya perotti,az olimpico talaja nem valo a serie-a-ba. Hat lehet, hogy igaza van. Kerdes, a lazional is van-eilyesmi trend?!

Az edzőközpontra gyanakszom inkább, mert a Lazionál nincs ennyi ACL, de egyértelmű, hogy ez nem pech vagy véletlen és mivel 3-4 különböző edző alatt is megtörténik, ezért az edzőkre sem kenném. Tényleg vagy talaj vagy orvosi stáb.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.01.13. 13:35


Hogy a juvetol kikapunk, az onmagaban elfogadhato. Nade igy...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2020.01.13. 13:24


Demiral is kiesett Zaniolo mellett az egész szezonra. Ami a játékot illeti, teljes összeomlás, amikor már az ember kezdi elhinni, hogy végre beindul a szekér, akkor a semmiből kapunk egy 4-est két meccs alatt. Oké, Juve...legyen, de a Torino ellen nincs magyarázat.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Csebi Dátum: 2020.01.13. 13:05


Azt mondja Fonseca,hogy a Torinó és a juve ellen is elégedett volt. Hát én ,a szurkoló NEM!!! Hat pont helyett nulla!!!! Még csak kettő sem,hanem nulla!!! Hazai környezetben! A többi mind duma csak!
Csebi
 
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2019.09.22. 11:41

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég