Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.13. 22:21


persze hogy hivatalossá kell tenni
még midnig nem értem miről vitázunk tulajdonképpen
én azt olvastam, hogy egy esetleges csökkentést nem nézne jó szemmel. NYILVÁNVALÓAN magától nem is fogja javasolni! De amint javasolják, kérik, azonnal mondjon igent. És mélyen hallgasson arról, hogy ezzel nem ért egyet. :)

Aki a kispadon tölt egy teljes szezont vagy a tarcsiban, az is teljes bért kap
Na neeeee hasoníltsuk már egy teljes edzésmunkát végző játékost egy otthon zabáló semmittevővel (Hazard mai dumája:))). :)

Önként nem mondassz le a fizud egy részéről.
Én megtenném, ha nem kéne bejárni és dolgozni :D :D De ez mindegy.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.04.13. 21:10


Tényleg nem akarom védeni, meg nem is szeretem, de ez akkor sem így működik. Aki a kispadon tölt egy teljes szezont vagy a tarcsiban, az is teljes bért kap (már ha ez van a szerződésében) . A sofőr is dönthetett, hogy más meló utan néz vagy elfogadja a csökkentett fizut. Önként ő sem mondott le róla (gondolom).

Nem azt vitatom, hogy egy erzéketlen fasz, hanem hogy alapesetben az emberek 99%-a ugyanígy tenne (Trigo, még te is elvárnád, hogy a főnököd hivatalosan közölje veled) . Önként nem mondassz le a fizud egy részéről. Hívja be a sportdiri, tárgyaljanak a kialakult helyzetről. Tegyenek alternatív ajánlatot. Ne a médiában üzengessenek. Így kellene működnie. Persze erre is mondhatja Kroos, hogy a lószerszámot enged, bár a hír szerint a bércsökkentést lehetőségként említette ő is. Vírus ide, ingyen pénz oda, a szerződés kell hogy szabályozza a viszonyukat. Próbálják átírni, aztán kiderül valóban mit gondol Kroos.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.13. 11:23


imádom az ilyen történelmi párosításokat, mondatokat. :D A világon szerintem nincs még egy ember tomm, aki Kroost és O.J. Simpsont egy mondatba rakta volna. Parádés. Tényleg imádom ezeket, amikor két totál más embert egy mondatba rakunk! :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.04.13. 07:15


Amikor a kamionsofornek felere csokkentik a fizujat, oedig dolgozik(!) Akkor az olyanok akkor is fogjak be a pofajukat, akik nem dolgozva, fizucsokkentes utan is kb 1000szer annyit keresnek mint pl a fent emlitett sofor.

Pontosan annyira van igaza, mint amennyire o.j. simpson (vagy irhattam volna gyurcsanyt vagx orbant) artatlan.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.12. 23:09


Bocs F.Totti de nem értünk egyet.
Jelen pillanatban minden klub felfüggesztené a szerződéseket, ha megtehetné, illetve ha nem félne a játékosok elvesztésétől.
Te most arról beszélsz, hogy a játékos miről tehet és miről nem. Persze hogy nem tehet róla. És persze, hogy van szerződése. Nem erről volt szó. És nem is arról, hogy a kapott pénzzel mit csinál. És nem is arról, hogy a Real mennyi pénzt ad neki saját döntésből. Arról volt szó, hogy ha a klub kevesebbet akarna adni, arról mi a véleménye. És itt mondott orbitális faszságot. Más kluboknál a játékosok belemennek a csökkentésbe, de ő nem, neki más a véleménye, ő úgy gondolja, neki EZ JÁR. MIvel egy percet nem dolgozik meg érte egy hónapja, hát egy LÓFASZT JÁR. Jogilag jelenleg jár, hiszen nem módosították a szerződését (még), de gyakorlatilag NAGY NULLA járna neki. Ha nekem azt mondaná a munkáltatóm holnap, hogy menj haza, ne dolgozz, megkapod a 50% fizudat a vírus végéig, egy szót sem szólnék. (Sőt még egyenesen örülnék is neki :) ) Ő - még egyszer mondom - NULLÁT tesz jelenleg a fizetéséért. És ezt át kéne, hogy érezze. De nem érzi. Az 50%-ából is adakozhatna ezerrel.
Meg azt nem fogja fel, hogy ha - teszem azt - ez még két évig tartana, akkor egy év múlva már egy kurva vasat sem kapna, és akkor meg azon cirkuszolna, hogy megszűnne a szerződése, amire majd mondanák neki, hogy tetszettek volna belemenni a csökkentésbe, akkor most is kapnál pénzt.



NÉZZÉTEK MEG!
http://www.nemzetisport.hu/f1/f1-parade ... eo-2757325
HIBÁTLAN! :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.04.12. 22:49


Pontosan azt teszi a pénzéért, amit engednek neki. Nem tehet a kialakult helyzetről. Van egy szerződése, ami alapján juttatásokat kap. Ezt arra költi, amire akarja. Ha a német eü-t akarja támogatni vagy épp a magyar transzneműeket, miért ne tehetné. K.rvára alapjoga, hogy ő döntsön róla. A Real dönthet úgy hogy felmond neki. Sőt, köthetett volna más szerződést is vele. Nem tette. Kapja ami jár. Hozzon a spanyol vagy a német kormány törvényt valami szolidalitás alapú különadóról. Nem egy futballista dolga ezt szabályozni. Ő elég ha szabályt követ. Ezt is teszi. Egyébként csak annyit mondott, hogy ő inkább mást támogatna, nem a klubját. Ezzel is egyetértek.

Két dolog mosódik össze. Kroos a Reallal szemben védi a pénzét és nem a rászorulóktól sajnálja. Ki mondta, hogy a Real jótékony célra költené a megtakarítást? Sokkal valószínűbb, hogy Kroos költi majd arra. Ez egy munkáltató vs munkavállaló vita, nem egy gazdag vs szegény koronás helyzet. Ebben adok igazat a németnek.
"Fura" lenne ha a jogot felülírná egy járvány. Százszor inkább a Covid-19, mint egy 'szarunk a szerződésekre' világ.

Amúgy ja, egy büdös paraszt, erzéketlen és PR öngyilkos is. De ettől még igazat mond. Csak épp most nagyobb hibát követett el, mintha egy buzi buzizott volna le.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.12. 11:08


na igen, és aki jelen pillanatban semmit nem tesz a pénzéért. De megvárjuk F.Totti-t, mert érdekel, miért gondolja amit gondol
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.04.12. 07:11


Sztem az egy dolog hogy igaza van vagy nincs. Mert, mint egyszeri munkavallalo ertheto, hogy nem szeretne fizucsokkenest. De mint elkepzelhetetlenul sok penzt kereso unnepelt vilagsztar viszont hatalmas nagy taplo, akinek dan marinoval egyutt kene megdoglenie tripperben es megrohadnia a pokolban.
Es az egy dolog, hogy ez a velemenye, de ebben a helyzetben meg bele is mondja a kameraba. Tenyleg egy legutolso suttyo.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.11. 22:58


na akkor ezt fejtsd ki légyszi, mert első blikkre k.rvára nincsen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.04.11. 22:05

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.04. 21:32

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.04.02. 22:07


na, a belga bajnokságnak vége, hivatalosan is befejezték.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.04.01. 13:54


na itt is elmondom:
minden beszerzésünket a cégnél el kell küldeni az operatív törzsnek, akiknek jóvá kell hagyniuk. A srác ott hozta a kezében az 1000 maszkot, hogy adná át, de mi nem vehetjük át, mert sajna nincs még aláírva a szerződés, mert a drága jó op. törzs ül rajta. Szar világ ez így. Talán kicsit túltolják ezt az ellenőrzést.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.03.31. 21:46

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.03.31. 19:31

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.03.30. 20:59


https://kuruc.info/r/64/210242/
ezek miért nem akasztva végzik?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.03.30. 14:43


Mi ma úgy döntöttünk nem várjuk a csodát. Sem az időjárástól, sem az államtól, sem senkitől. Elküldtünk annyi embert fizetés nélkülire, csökkentett munkaidőre, ahányat csak lehetett. Aki nem akart menni és inkább a szerződésbontást választotta, attól rendes felmondással elköszöntünk. Bassza meg a vírus.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.03.30. 12:59


ezzel asszem mind egyet is értek.
De nehogy azt hidd, hogy nincsenek ilyen lépések.
Nálunk (Nemzeti Sportközpontok) minden nem fontos és nem életbevágó beszerzést visszadobnak most. Elvonnak egy rakat pénzt, ami megy az EÜbe - tudtommal.

de tény, hogy drasztikusabban kellene ezeket meglépni.

Várjuk a vakcinát, mert az előbb lesz meg valszeg, mint a járvány vége.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2020.03.30. 01:14


Cejas mint diktátor kicsit másképp csinálná. Otthonról tudok dolgozni, és így a szerencsésebbek közé tartozom.

Sokkal keményebb lépéseket kellene tenni az egészségügy kapacitás növelése érdekében.
Az egészet a források átstrukturálásával kezdeném: halasztható beruházások, nulla pénz az élsportra (beleértve TAO pénzek ideiglenes átirányítása az eü-be), nulla pénz kultúrára. Fél évig kibírják.
Ha háború van, akkor a hölgyek is ágyúlöveget gyártanak. Ez a hadigazdaság. Most is háború van eü fronton.
Nem lámpával kell világítani nekik vállveregetéssel egybekötve, hanem dupla bér, önkéntes toborzás ezerrel. Annyi lélegeztetőgépet venni, amennyit a körülmények engednek, vagy gyártatni itthon. Betanitani értelmes embereket protokoll alapján és go. Nem rocket science ez. Kapacitás növelés ezerrel!

Miért? Mert a "lapítsuk ki a kurvát" jó szöveg (én is, én is), de semmit sem ér, ha lesz egy rakat munkanélküli, majd éhező, egy forráshiányos gazdaság, mert ha nincs adóbevétel, akkor az eü is bedől... Cél: működő gazdaság az eü terhelhetőségét növelve.

Nagyon lassú a gépezet. És majd jól megmondják, hogy a következmények miatt milyen területeket kell telepumpálni pénzzel utólag valami gigászi hitelből. Bocsánat, de az élsporton ezen a ponton mindig felháborodok. Szóval nem várni kellene, és örülni hogy egyelőre semmi sem tömeges. Ilyen tempóban 3 év mire a 60 % elkapja. Addig biztos itt lesz. Lehet hogy utána is, de addig tuti. Ismerek egy családot, ahol múlt héttől apuka és anyuka is munkanélküli. 2-3 hónapig még húzzák.

Lóvé ezerrel az eü-be, minél hamarabb engedjenek mindenkit vissza dolgozni, óvjuk a rizikosabb embereket (nekik sajnos karantén). Rizikós, de szerintem így van egyensúlyban a dolog.
Egyébként az idősebbeknek is érdekük lenne, hogy minél előbb térjen vissza mindenki melózni, mert felosztó kirovóban így elég hamar előfordulhat, hogy a postás nem a megszokott nyugdíjat hozza.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.03.29. 15:40


http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... te-2755083
osztárok a 70%-át, uruk az egészet
és előbb utóbb ez lesz mindenhol
aztán el lehet dönteni mitől féljünk jobban: a vírustól, vagy a gazdaság taccsra vágásától
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.03.29. 01:20


F.Totti írta:És ebben is főszereplő a Roma. Mi vagyunk a főellenség. :) Egyébként nekem nem ezért nem tetszett. De majd dumáljunk róla, ha többen láttátok.
A színészek kib@szott hitelesek. Szvsz majdnem mind Nápoly környéki lehet.

Megnéztem. A főszereplő tényleg gengszter volt és gyilkosságért ült? Az igen. Így elég hiteles valóban.:)
Szóval röviden, hátha más is megnézi még: a zenéje jó a filmnek, Mint film is tetszett. De a kissrác egy nyikhaj idegesítő kis szar (és mégis milyen jó nője van - nem hiteles).
Viszont olyan távol áll tőlem az ultrák világa, gondolkodása, élete, mint az atomfizika.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.03.28. 23:35


https://index.hu/gazdasag/2020/03/28/he ... g_etellel/
na pont ezt mondtam, ezt kell csinálni
bár az 1600 nem olcsó egyálalán
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.03.27. 23:37


Ezek azért alapvetően jó hírek. Mármint ahhoz képest.
Köszi hogy leírtátok, jó volt olvasni.
És ha ehhez hozzátesszük, hogy a nagy összeomlás utáni időszak mindig sok lehetőséget hoz, akkor nézzünk bizakodva a jövőbe. Addig meg kitartás!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.03.27. 22:56


nos, én ugye még időben találtam kurva gyorsan munkát, hogy jöjjön a fizetés mielőtt beér a vírus. A Nemzeti Sportközpontok azért elég stabilnak tűnik. Bár próbaidőn vagyok még, de szó nincs róla, hogy elküldenénke, vagy bárkit elküdenének. Viszont jelenleg a négy főből az osztályon két kollégám otthon van betegen. Egyik sem koronás - elvileg, de ugye ezt biztosan tudni teszt kéne, de hőemelkedésre, vagy enyhe szarokra, amik ráadásul elmúltak, nem fognak tesztet csináltatni velük a dokik. Szóval jelenleg ketten szopjuk a brét bent a másik kettő helyett is. A cég fele home office, bár nem tudjuk hogy, mert laptop állítólag nincs a cégnél elég, saját gépről meg tilos otthon melózni. Volt szó róla, hogy rendes házas gépeket adnak, de semmi se lett belőle. De mégis a cég fele otthon van. Nem tudjuk hogyan. Én meg járhatok be minden nap. Niylván új emberként nem is reklamálok. Meg elvagyunk bent. De sok a meló. Talán így hogy olimpia elhalasztava, csökken.
Pénzben (ha megjön a mostani fizui majd) olyan 3, max 4 hónapig bírnám bevétel nélkül. Kisigényű vagyok. :)

Egyetértek F.Totti, ezt a vakcina fogja csak megállítani, csak azt nem tudom, mi lesz h nem lesz vakcina. De mi lesz addig? MI lesz ha az fél év -év? MI lesz anyni munkanélkülivel? A tömeges rituális öngyilkosság nem megoldás :)
Én amúgy azt tenném a kajáldák helyében, hogy durván növelném a kapcaitást, felvennék rengeteg embert,ejteném az árakat (mert mindenki kajálni akar), és szállítanám iszonyat menyniségben (nyilván az alapanyag beszerzése a kérdés csak)

Szóval én egyelőre nem fosok még a munkanélküliségtől. Akár visszatérhetek rendesen a pókerhez is :) De hosszútávon nem megoldás. Anyámék nyugdíjasok, öcsém horribilis fizetésért tud otthon is melózni. Szóval egyelőre elvagyunk. A focik nagyon hiáynoznka de megoldom.

Amúgy ha szüleim nem élnének már, eskü leszarnám az egészet. Mármint félelem oldalról. Tudnám hogy jó eséllyel nem tudnám megúszni, hogy benyaljam, mert boltba járni kell, melózni járni kell. De így nagyon vigyáznom kell.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.03.27. 16:18


Én itthonról tanítok, tűrhető az állapot. Ameddig a gazdaság bírja termelni a fizetésemet, nincs gond. De csak addig...
Izgulósabb téma, hogy az asszony május 7-re van kiírva a harmadik kislányunkkal. Remélem nem lesz semmi gond a szülésnél.
Két gyerekkel a háttérben amúgy valóban nem lehet hosszabb távon érdemi home office-t művelni. Átérzem a helyzetedet, snatch. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég