Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.12. 18:20


már nincs cumi:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.12. 18:10


hazaértem, látom meccs van , és látom cumi van:)

linkeket köszi!
bár a sport247 liveon is van most
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest


Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.10. 14:25


egyébként, kösz, hogy segítettetek a meccs megértésében. :mrgreen:
kösz hogy leálltál a piával
ja, nem

este 20:34-kor kérted az összefoglalót, mert te nem láttad a meccset, mert nyilván más dolgod volt, de elvárod, hogy hajnali 1:34-re kész legyen az írás akárki által, feltételezve, hogy másoknak nincs más dolga este, minthogy neked írogassanak, miközben te jókat kortyolgatsz és Forza Romázol topikokon át. Áhhhámmmm.....
Tudod mikor írnék én neked összefoglalót ezek után, hogy még követeled is kvázi.
Irigylem F.Totti türelmét hozzád.

bárki, aki régóta Romanista tudtok-e teremteni egy nem ilyen kiábrándult, rosszkedvű, csak a bajt látó, Dzseko és bárki utáló (pl Vucinic),
csapatépítő, hangulat valamit?
Nem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.09.10. 09:53


Corso, ez most komoly? BerlingosGabesz linkje (pár kommenttel lejebb) tegnapig élt. Köszi Gabesz! Ott a teljes meccset megnézhetted volna, ha picit visszaolvasol. De highlights van még most is fent. Pl itt: https://www.youtube.com/watch?v=X1fUu6zqol0
De a Rojáról is letölthető.

Amúgy szög egyszerű játékunk volt. Ék nélküli 3412. Miki volt Totti. Visszalépett irányítani Pellegrini mellé. Ahogy visszajött, Ünder kinyitott szélre, a két szélső kp (Karsdorp és Calafiori) bement a CB1-re és a CB3ra. A lényeg az volt, hogy az egyik belső védőnek egy-egyben kelljen felvenni a lendületből érkezőt (a szélső közepet ilyenkor leköti a vonalhoz a kimozgó ember, esetünkben Ünder). Vicces volt, hogy nem tudtak vele mit kezdeni. Az örményt ugyanis nem DM követte, hanem a védője. Oké, három védővel játszottak, ahol ez a szokás, de ha kitolódnak Ünder oldalára, akkor is megvan a duplázás az érkezőkre. De egyszerűbb az 5 kp-ből (352-t játszottak) egyet rátenni a visszamozgóra. Komoly csapat ellen ez nem fog így működni.
Ha félpályás játék volt, akkor Pele és Miki középről irányított, Veretou és Diawara kiment a szélre, a többiek pedig beindultak hol itt, hol ott. Mentek a kényszerítők, az egyérintős passzok a védők mögé. Erre megint csak az igaz, hogy egy friss csapat akkor is levédekezi, ha két osztállyal lejjebb játszik. Két lépéssel hátébb húzol vonalat, a csatárok pedig követik a DM-eket, nem ácsorognak a teljesen passzképtelen Cristante közelében (őt toltuk kicsit feljebb csalinak). Ehhez képest itt folyamatos szabad emberünk és terünk volt a centrumban. Pellegrinit öröm volt nézni. De szét volt teljesen esve a Frosinone. Tényleg megye1-es szinten működtek. Annyira nyilvánvaló volt a probléma, hogy a rendező folyamatosan mutogatta az edzőjüket, pedig előkészületin a kis csapat edzője elég ritkán kerül képernyőre. Nesta egyelőre nem tűnik nagy választásnak, de persze lehet hogy csak most volt indiszponált.
Ennél érdekesebb volt, hogy ismét kipróbáltuk Cristante középső CB-ben. szar volt. Egyszerűen nem passzol elég jól, a helyezkedést pedig nem érezheti, hisz nem neutrál posztja.
Jobb hír viszont, hogy Calafiori teljesen jól illeszkedett a csapatba. Bevették a játékokba, mert is. Jól mozgott. Ja, és kicsit sem Kolarov posztján használjuk, ez tök nyilvánvaló. Ez a vele pótoljuk szöveg totál bullshit.
Ha vkit ki kell emelni, akkor az Pellegrnin, Mkhitaryan, Calafiori és Ibanez. A második félidőben pedig Villar, de az kevésbé mérvadó, mert ott már teljesen leült a meccs.

Igyekeztem Corso ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2020.09.10. 00:38


egyébként, kösz, hogy segítettetek a meccs megértésében. :mrgreen:
Jó lett volna.
cejas, a múltból, lehetne, hogy írsz arról, hogy mi minden történik a csapattal - ismerve a fiatalokat
bárki, aki régóta Romanista tudtok-e teremteni egy nem ilyen kiábrándult, rosszkedvű, csak a bajt látó, Dzseko és bárki utáló (pl Vucinic),
csapatépítő, hangulat valamit?
Corso
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2020.09.10. 00:25


Forza Roma!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2020.09.09. 19:34


Sziasztok!
nem sokat láttam a meccsből, tudna valaki egy kis összefoglalót adni a játékosokról, a kevésbé ismertekről? A Pellegrini-Miki páros ilyen jól dolgoztak együtt?
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.09. 18:18


remélem Dzeko látta ezt a fejest (én pont odanéztem)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Aquilani Dátum: 2020.09.09. 18:01


BerlingosGabesz írta:Az egy szem csatárunk még padon sincs. Under, Mkhitaryan, Pellegrini támadosor. Vicc. ( Mind3 gólt lőtt :)

A 4. találat kifejezetten tetszetős volt. Azért kíváncsi leszek, hogy Fonseca számítani fog e a kis törökre, főleg így, hogy Zaniolo tavaszig nem lesz. Azt lehet tudni, hogy Kluivert-el mi a helyzet? Olvastam, hogy Raiola javasolta neki a frissen feljutó Benevento-t, de annyira nem volt lelkes Justin. Mondjuk megértem, nem mindegy, hogy Benevento, vagy Barcelona. :D
"Amikor nagyon szeretnél segíteni a csapatnak, de nem jönnek az eredmények, olyankor még jobban szenvedsz. Viszont a szenvedélyt és szeretetet, amit ez a mez jelent, sosem szabad megkérdőjelezni." - Il Capitano
Avatar
Aquilani
 
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2010.01.24. 13:14
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.09.09. 17:38


Az egy szem csatárunk még padon sincs. Under, Mkhitaryan, Pellegrini támadosor. Vicc. ( Mind3 gólt lőtt :)
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2020.09.09. 17:30


Rojadirectan is vannak linkek
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3922
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.09.09. 17:27


Nm. Karsdorp,Under 2 gyors gól.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.09. 17:26


köszi!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.09.09. 17:20


Trigoria írta:nem adja semmi?

https://www.youtube.com/watch?v=w6iLBSVQBg8
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.09. 17:15


nem adja semmi?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.07. 08:55


Kb mintha a fénymásolópapír beszerzésről akarna személyesen dönteni.
MIlyen vicces, hogy ahogy ezt olvastam, mellettem kollégák pontosan erről beszéltek :D

Abban egyetértünk, hogy a kölcsönszerződések Pallottának ebben az eladási szakaszban érdektelen dolgok. De Florenzi az Florenzi. Ezt mintha nem akarnád megérteni, vagy nem akarnál különbséget tenni egy n+1-dik senki és egy született római között. Elképzelhető persze, hogy már Pallotta sem tett különbséget. De én ezt nem hiszem. Ha viszont nem tett, akkor az utolsó szeg a fejébe nálam útravalóul.
De ja, csak találgatunk.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.08.07. 08:51


Florenzi mint fénymásoló papír. :lol:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11421
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.08.07. 08:26


Trigo, egy normális elnöknél valóban járt volna a Florenzi kérdés. Pallotta már csak névleg az szerintem. El akarja adni a klubot. Mással nem igen foglalkozik. Az eladásra pedig nincs kihatással a kölcsön. Nem ismerem az életét, de nem nehéz kitalálni, hogy ezer dolga van, ami ennél fontosabb. Mi a tökömért foglalkozna ilyesmivel? Bostonból ez egy operatív semmiség egy n+1-dik cégnél. Kb mintha a fénymásolópapír beszerzésről akarna személyesen dönteni.
Persze csak tipp, ahogy a tiéd is.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.08.07. 06:44


Fonseca a nyilatkozatában vagy 8-szor elmondta, hogy jobb (volt) a Sevilla. Hogy konkrétan jobb csapat. Azért ilyeneket nem nagyon szoktak mondani az edzők. Persze ez az igazság, csak fura.
Valóban tartalékosak voltunk, és a Sevilla minden támadó játkosa kábé brazil labdazsonglőrnek tűnt. (Ahogy F.Totti írta, egy az egyeztek folyamatosan.)
Furcsa ez, hogy Monchi igazolásai mennyivel jobban ülnek a megszokott környezetében, mint Rómában.
No sebaj, most egy hónapig reménykedünk, hátha lesznek változások.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11421
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.06. 23:41


ezzel egyet is értek
azzal a kiegészítéssel, hogy ha fordítva lett volna, akkor valszeg most azzal érvelnénk, hogy nem volt tétmeccsünk hetek óta :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2020.08.06. 23:29


Az utolsó 8 meccsből 7 győzelem, 1 döntetlen (ahol Spina ajándékozott egy tizit egy agyonvert Internek). Ez olyan statisztika, amit bármikor elfogadok.
A mai meccsben nem volt ennél sokkal több. Amikor a július 19-én befejezte a Sevilla (aznap játszottunk az Interrel), akkor elkezdhettek készülni ránk. Azóta nekünk volt Fiorentina, Torino, SPAL, Juventus.
Smallingot elveszítettük, Pellegrininek eltörött az orra... Veretout hiányzott, Pau meg szokásos lepke. Az első góljukat én kifogom, az akkora baki volt és már a sokadik. Láthatóan nem szereti Lopez, hogy bevonják a játékba és full bizonytalan hónapok óta.
Nem tudom őszintén az edző nyakába varrni, mert ezen keretek között ez nem egyenlő feltételek melletti párharc volt.

Ám ha új edző, akkor nekem csak 1 név jut eszembe: Allegri.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.08.06. 23:13


na legalább Dzeko jól megmondta
"Közünk nem volt a meccshez, az első pillanattól az utolsóig."-

"Soha nem kellett még ezzel szembesülnünk, hogy nem tudtunk hátulról építkezni, és ehelyett ívelgetni kellett felém, így viszont szinte lehetetlenség volt eljutni a kapuig."
azért rövid a memóriája szerintem. MIntha még sosem ívelgették volna fel rá :))


F.Totti:
Ez honnan? Max nem vétózta meg. Kizárt hogy a jóváhagyása kellene egy kölcsönhöz. Florenzi nem Totti.

Ne már cimbora, Totti és DDR távozása UTÁN még Pallotta is tudta, hogy Florenzi és Pellegrini maradt egyedül igazi rómainak. Olyan nincs, hogy Flo elküldésének hatását ne mérje fel egy elnök.
és de, Flo ebben az esetben egy kis Totti kb. Nem hiszem el, hogy ne kérték volna az áldását a kölcsönadásra. Lakásomat raknám rá. Nincs olyan ember Rómába aki ezt meg merné lépni az elnök jóváhagyása nélkül.
Nem vétózta meg = jóváhagyás. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27931
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.08.06. 22:39


Visszatérve a nyilatkozatára, legalább értem miért nem játszott Ünder és Kluivert. Az utolsó mérkőzéseket nélkülük nyerte, így nem lett volna helyénvaló ezen változtatni. Igazolni se kell "nyáron".
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.08.06. 22:09


Fonseca kb annyira ismerte a Sevilla játékát, mint Fülöp Laci. És ezzel nem ezt a megélhetési kommentátort akartam dicsérni. Felálltunk ezzel a túltöltéses védekezéssel egy kiemelkedően egyegyező csapat ellen. A 10.perc után látszott Lopetegui mit szeretne. De mi nem váltunk. Minden keresztlabda és minden labdavesztés után nagy területen kellett ember fogni a szélen. Ha nem tudott kiérni a középső védő, akkor folyamatosan egy-egyeztek ellenünk. Csak 2 gólt kaptunk belőle. Van olyan 10-15 olasz edző, akivel kapott gól nélkül hozzuk le ezt a meccset. De nekünk ez a portugál kell...

Zaniolo, Pellegrini es Mancini is totál kész idegileg. Pont az olasz mag. Vajon miért?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9901
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég