Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.09.19. 19:38


snatch írta:Ünder keretben sincs. Őt nagyon sajnálom, hogy távozik. Nem, egyszerűen nem tudok ezeken csak úgy túllépni...:(

Hogy lenne a keretben, már leicesterben van, nem?
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.09.19. 19:37


Csóri Cetin kezd ellenünk.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.09.19. 19:12


Az a baj, hogy EGYETLEN furcsa transzferen is nehéz átlépni.
De nekünk ezen a nyáron van vagy 5 ilyen.
Hát meglátjuk...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.09.19. 18:32


Ünder keretben sincs. Őt nagyon sajnálom, hogy távozik. Nem, egyszerűen nem tudok ezeken csak úgy túllépni...:(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.09.19. 15:45


Ez ugyanaz a foci akar majd lenni, mint a Benevento ellen. Lássuk Carles Peres mit tesz Ünder helyén és sikerül-e megbontani a 3 védőt Miki visszalépéseivel. Pellegrini és az örmény lesz a két kulcs.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2020.09.19. 14:58

Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2020.09.19. 09:53


Oké, hogy még van két hét az átigazolásokhoz, de azért van néhány szomorú dolog...
Kapásból az, hogy Mirante versenyben van Pau Lópezzel, és valószínűleg ki is fogja szorítani a nagy "sztárkapusunkat".
Cristante középső védőt fog játszani a hármasban...(Nekem ez K.O.)
Karsdorp kölcsönből visszatérve kapásból kezdő lesz, mert BP még a Covidot heveri...
A távozóban lévő Dzeko helyett Miki vagy Pedro lesz az árnyékék.
Szép kilátások, biztos siker. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2020.09.13. 21:42


Az 5. hely jelen pillanatban szerintem túl optimista jóslat
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.09.13. 21:16


Mcsabi, ffp moratórium van minden nemzetközi kupában induló csapatnak. Ezért volt baromi nagy tétje most az ELnek is.

Chiesa sajnos jó fogás :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.09.13. 15:27


Örülök, hogy legalább ti is olyan pozitívan látjátok a dolgokat, mint Fonseca. Igaz a Milan közben behúzza majd Chiesat is, de sebaj, a Cagliari szintű csapatok elleni ikszek repítenek majd minket az UEFA kupát érő helyekre a szezon végén. Gondolom a piros feketékre idén se vonatkoznak az ffp szabályai, nyugodtan elverhetnek minden következmény nélkül egy rakat lóvét. Rajtunk kívül egyáltalán betartja ezt valaki? Vagy büntetnek meg mást is?

SN amúgy a hírnél az a kép elég para. Olyan, mintha Iturbe ülne a kispadon.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.09.13. 13:41


ja, és nézzük az átigazolási piac pozitívumát, legalábbis eddig. nem veszünk 40-50 millióért semmit nem érő, betliző játékost :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2020.09.13. 13:34


na, most én is egyetértek Trigoval, kb. simán meglesz az 5-6. hely.

és az a durva, hogy én már annyira píszendláv vagyok, hogy még rühellni sem tudom Fonsecát... :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.09.13. 02:16


Én ezt pont fordítva látom, a Milan és a Napoli nem tud megint olyan gyenge szezont futni, mint tavaly. Ráadásul eddig mindketten jól erősítettek. Nálunk ehhez képest mi a helyzet? Az egyetlen ember, aki miatt érdemes jelenleg ezt a csapatot nézni, az idén már nem fog pályára lépni. Kukáztunk két ingyen játékost, elment egy ikon, egy kezdő ember és távozik még pár kiegészítő. Ez még a Sensi éra legcsóróbb időszakánál is siralmasabb átigazolási időszak eddig. Nem tudom mi a rémisztőbb, a 4 CB személye (Juan, Fazio, Ibanez, Mancini) vagy hogy 1 darab FC van jelenleg a csapatban Dzeko személyében. És ha megelőlegezzük Smallingot és Kokorint/Kalinicet se leszek derűlátóbb, főleg hogy egy hét múlva már meccset kell játszani.

Ja és ami a Laziot illeti, ennyire jó szezont nem fognak futni ezt aláírom, de hogy Inzaghi kiegyensúlyozottabb teljesítményt fog hozni a traktorosokkal, mint Fonseca, ebben biztos vagyok.

Persze nézzük a pozitívumokat. Ahogy írtam már, a portugál miatt új labdákat se vennék a csapatnak, szóval nem gond ha nem rendezkedik be hosszútávra és kér játékosokat (a gond, hogy elenged olyanokat, akiket nem kéne és ezért remélem emelnek neki egy szobrot az új stadion környékén, hogy minden roma szurkoló mertensi tiszteletét tudja tenni). És az se lenne baj, ha a következő nyarat nem úgy kéne kezdeni, mint szinte mindegyiket az elmúlt 10 évben, azaz adjunk el 40m-ért játékosokat.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.12. 23:32


semmi sem fog változni tavalyhoz képest kb (max a bajnok)
A Milan megint szerencsétlen lesz,a Lazio nem fog még egyszer ilyen szezont futni, a Napoli lutri. A Torino és társait hagyjuk.És máris ott vagyunk az 5. helyen:)) Már ha az jó bármire is:)

na ezt fotózom is, mert nagy volt a pofám :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.09.12. 21:03


azért nem olyan pokolian gyenge csapat ez, hogy 7-11. helyet vizionáljunk nekik. Jó lesz az 5-7. helynek is. :)

Én nem látom, hogy ezzel a kerettel és edzővel versenybe tudunk szállni a Juve, Inter, Atalanta, Lazio, Milan, Napoli hatossal. És akkor még nagy kérdés, hogy a Torino, Fiorentina, Cagliari hogy fog muzsikálni.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.12. 20:07


de nem emlékszem, hogy valaha is lett volna ennél gyengébb és kevésbé szerethető csapatunk.
azért nem olyan pokolian gyenge csapat ez, hogy 7-11. helyet vizionáljunk nekik. Jó lesz az 5-7. helynek is. :)
De hogy a szerethetősége konvergál a nullához, az hétszentség
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2020.09.12. 19:58


minden a vezetosegen, leginkabb az edzon mulik.
Ha lesz egy csapatepito edzo, lesz ittis csapatepito hangulat. Amig egy ruhes kutya az edzo, addig nem hinnem, hogy valtozna ez a sz@rba harapott hangulat.
Bar a ruhes kutya nem igazan megfelelo jelzo, mert egy ruhes kutyat megsajnalok, ettol a mocsoktol meg minden alkalommal, ha csak ra gondolok, felmegy az agyvizem!
Orultem, mikor lattam, hogy kettovel szivunk es sajnalkoztam, hogy egyenlitettunk. De bizakodasra ad okot, hogy ez csak a cagliari volt, egy felkeszulesi meccsen, remelem mindenki agyonver minkettetmeccsen, kiesunk az el-bol es oktoberben mar uj edzonk lesz. Teljesen mindegy, hogy ki, az is mindegy hanyadikok leszu k, csak ez a vadbarom menjen innen!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2020.09.12. 19:36


bárki, aki régóta Romanista tudtok-e teremteni egy nem ilyen kiábrándult, rosszkedvű, csak a bajt látó, Dzseko és bárki utáló (pl Vucinic),
csapatépítő, hangulat valamit?

Pau Lopez; Bruno Peres, Mancini, Ibanez, Spinazzola; Veretout, Diawara, Pedro, Pellegrini, Mkhitaryan; Dzeko
Nagyjából 20 éve követem a Romát, de nem emlékszem, hogy valaha is lett volna ennél gyengébb és kevésbé szerethető csapatunk. Ma beállította Ündert ez a szemét és hiába talált be mindkét felkészülési mérkőzésen, továbbra is a legfőbb célunk, hogy őt is értékesítsük a piacon.
Ha most tippelni kéne, akkor a keretünk alapján a 7-11 hely között végzünk, a Fonseca faktor miatt inkább 9-11.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6575
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.12. 18:20


már nincs cumi:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.12. 18:10


hazaértem, látom meccs van , és látom cumi van:)

linkeket köszi!
bár a sport247 liveon is van most
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest


Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2020.09.10. 14:25


egyébként, kösz, hogy segítettetek a meccs megértésében. :mrgreen:
kösz hogy leálltál a piával
ja, nem

este 20:34-kor kérted az összefoglalót, mert te nem láttad a meccset, mert nyilván más dolgod volt, de elvárod, hogy hajnali 1:34-re kész legyen az írás akárki által, feltételezve, hogy másoknak nincs más dolga este, minthogy neked írogassanak, miközben te jókat kortyolgatsz és Forza Romázol topikokon át. Áhhhámmmm.....
Tudod mikor írnék én neked összefoglalót ezek után, hogy még követeled is kvázi.
Irigylem F.Totti türelmét hozzád.

bárki, aki régóta Romanista tudtok-e teremteni egy nem ilyen kiábrándult, rosszkedvű, csak a bajt látó, Dzseko és bárki utáló (pl Vucinic),
csapatépítő, hangulat valamit?
Nem.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2020.09.10. 09:53


Corso, ez most komoly? BerlingosGabesz linkje (pár kommenttel lejebb) tegnapig élt. Köszi Gabesz! Ott a teljes meccset megnézhetted volna, ha picit visszaolvasol. De highlights van még most is fent. Pl itt: https://www.youtube.com/watch?v=X1fUu6zqol0
De a Rojáról is letölthető.

Amúgy szög egyszerű játékunk volt. Ék nélküli 3412. Miki volt Totti. Visszalépett irányítani Pellegrini mellé. Ahogy visszajött, Ünder kinyitott szélre, a két szélső kp (Karsdorp és Calafiori) bement a CB1-re és a CB3ra. A lényeg az volt, hogy az egyik belső védőnek egy-egyben kelljen felvenni a lendületből érkezőt (a szélső közepet ilyenkor leköti a vonalhoz a kimozgó ember, esetünkben Ünder). Vicces volt, hogy nem tudtak vele mit kezdeni. Az örményt ugyanis nem DM követte, hanem a védője. Oké, három védővel játszottak, ahol ez a szokás, de ha kitolódnak Ünder oldalára, akkor is megvan a duplázás az érkezőkre. De egyszerűbb az 5 kp-ből (352-t játszottak) egyet rátenni a visszamozgóra. Komoly csapat ellen ez nem fog így működni.
Ha félpályás játék volt, akkor Pele és Miki középről irányított, Veretou és Diawara kiment a szélre, a többiek pedig beindultak hol itt, hol ott. Mentek a kényszerítők, az egyérintős passzok a védők mögé. Erre megint csak az igaz, hogy egy friss csapat akkor is levédekezi, ha két osztállyal lejjebb játszik. Két lépéssel hátébb húzol vonalat, a csatárok pedig követik a DM-eket, nem ácsorognak a teljesen passzképtelen Cristante közelében (őt toltuk kicsit feljebb csalinak). Ehhez képest itt folyamatos szabad emberünk és terünk volt a centrumban. Pellegrinit öröm volt nézni. De szét volt teljesen esve a Frosinone. Tényleg megye1-es szinten működtek. Annyira nyilvánvaló volt a probléma, hogy a rendező folyamatosan mutogatta az edzőjüket, pedig előkészületin a kis csapat edzője elég ritkán kerül képernyőre. Nesta egyelőre nem tűnik nagy választásnak, de persze lehet hogy csak most volt indiszponált.
Ennél érdekesebb volt, hogy ismét kipróbáltuk Cristante középső CB-ben. szar volt. Egyszerűen nem passzol elég jól, a helyezkedést pedig nem érezheti, hisz nem neutrál posztja.
Jobb hír viszont, hogy Calafiori teljesen jól illeszkedett a csapatba. Bevették a játékokba, mert is. Jól mozgott. Ja, és kicsit sem Kolarov posztján használjuk, ez tök nyilvánvaló. Ez a vele pótoljuk szöveg totál bullshit.
Ha vkit ki kell emelni, akkor az Pellegrnin, Mkhitaryan, Calafiori és Ibanez. A második félidőben pedig Villar, de az kevésbé mérvadó, mert ott már teljesen leült a meccs.

Igyekeztem Corso ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2020.09.10. 00:38


egyébként, kösz, hogy segítettetek a meccs megértésében. :mrgreen:
Jó lett volna.
cejas, a múltból, lehetne, hogy írsz arról, hogy mi minden történik a csapattal - ismerve a fiatalokat
bárki, aki régóta Romanista tudtok-e teremteni egy nem ilyen kiábrándult, rosszkedvű, csak a bajt látó, Dzseko és bárki utáló (pl Vucinic),
csapatépítő, hangulat valamit?
Corso
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2020.09.10. 00:25


Forza Roma!
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég