Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2008.10.11. 22:26


Köszönöm mégegyszer!, végül a Magyar meccs jól jött, de a fene sem gondolta, hogy ez a vak Thorgelle fogja a hátán vinni a csapatot, végül is szép este lett... :D
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2008.10.11. 17:56


Boldog Születésnapot !!!
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2008.10.11. 09:15


bigg írta: ha már nincs Roma meccs, nyerjenek ma a magyarok,

lehet jobban jársz azzal, hogy nincs Roma meccs ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8093
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2008.10.11. 08:55


Nagyon köszönöm mindenkinek!, ha már nincs Roma meccs, nyerjenek ma a magyarok, és Happy is leszek, még egyszer köszönöm! :)
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: FANATIC-AS ROMA! Dátum: 2008.10.11. 08:41


Jaja...boldog szülinapot bigg barátunknak.... :wink:
FORZA!!!
"Insieme verso il trionfo"
AS ROMA EGY ÉLETRE!!!
Avatar
FANATIC-AS ROMA!
 
Hozzászólások: 561
Csatlakozott: 2005.03.04. 22:38
Tartózkodási hely: Komárno,Szlovákia

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.07. 19:12


Én csináltam persze, van is benne pár munkaóra. Azokat a szerencsétlen pálcika lábait több ideig csináltam, mint az egész fejét, persze ott jöttek az ötletek.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2008.10.07. 19:07


most mutattam meg a lányomnak!
eddig csak 10ig számolni és köszönni tudott olaszul, most már megtanulta, h "tiamo roma" is :D :D :D
köszi!


ezt te csináltad? mert nagyon konkrét! bakker mostmár nem is csodálkozom a háttérképeiden és a többi cuccodon, azok sem véletlenül krva jók!
asromatiamo
Avatar
Conti
 
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2004.12.06. 14:01

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.07. 18:57


Egy kis vektorgrafika annak, aki szereti. Ajánlanám lány gyermekkel rendelkező apukáknak, a Roma drukkerré nevelés egyik lépcsőfokaként:
http://kepfeltolto.hu/i/?251188
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2008.10.05. 06:29


Trigoria írta:Hát jó híre ide vagy oda, ez az angol másodosztály egy tragégia, favágók gyülije, ahol Buzsáky tényleg klasszis pl...

a négy nagyon kívül az első is az
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.05. 01:25


néztem ezt a Birmingham - QPR meccset. Hát jó híre ide vagy oda, ez az angol másodosztály egy tragégia, favágók gyülije, ahol Buzsáky tényleg klasszis pl...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2008.10.04. 21:42


Azt a kutya fáját :D
40dik perc, Barca- matracos Madrid 5-1. :shock: :shock: :shock:
úgy látszik, valaki nagyon beleszalad a késbe. :wink: :lol:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8255
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.02. 21:31


calderoni:
Ne haragudj! Nem csesztetni akarlak én sem! :wink:
És tehetek róla hogy magyar vagyok? :D Csak megjegyeztem hogy a kereskedelem így működik, és ez egy kereskedelmi csatorna ugyebár :wink:
És konkrtéan senki nem b.....tta szanicsot, de ha kicsit önérzetesebb, akár annak is vehette volna... :wink:
Lehet én vagyok ilyen, de istenverte empátiával áldottak meg, és mindenkinek az érzéseire igyeszem figyleni önkéntelenül is. És én úgy éreztem hogy mivel a többségnek igaza van a sporttvvel kapcsolatban, így egymást erősítve gyakorlatilag szanics arcába zúdult a probléma...
És igazad van a fórum erre való, hogy megbezséljük a dolgokat! Egyszerűen abból indulok ki, hogy senkinek nem esik jól, ha a munkahelyét szidják egyfolytában. Teszem azt ha az enyémmel tennék, egy idő után eltűnnék onnanahol ezt megteszik... és ezt nem szertném szanicstól....

Na jó téma lezárva! Ő is meg tudja védeni magát, bár semmi szükség rá... :wink: :D

Szóval nem tabu a sporttv, ha szanics azt mondta hogy kérdezhetünk, akkor kérdezhetünk... :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.02. 18:00


Curva Sud72 írta:Nem akarom Calderoniékat védeni (megvédik magukat) de senki nem csesztette Szanicsot, pusztán a sporttv-ről volt szó de szerintem is zárjuk le ezt a témát..


Szerintem is. Semmi gáz, természetes, hogy kérdeztek, én is kérdeznék.
Semmit nem vettem személyes sértésnek.
Talán kissé hülyén hangzik, de ettől még igaz: az, hogy sokan "csesztetnek" azzal, hogy miért nem nálunk van ez vagy az a jog, azt mutatja, hogy a Sport TV-t magát szeretitek, és a kedvenceiteket itt szeretnétek nézni. Ezt meg jó olvasni. :)
szanics
 

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.02. 17:04


Trigoria írta:Ezt komolyan kérded? Ha én megállapítom mondjuk hőnszeretett miniszterelnökünk kabinetfőnökének füle hallatára, hogy a főnöke egy idióta, az szerinted nem generál vitát vagy legalább rosszérzést??????????

Akkor minek van a fórum, ha nem arra, hogy eszmét cseréljünk. Ne említsünk egy témát, mert valaki érdekelt benne?
Vazze, fogod azt a szájb..... távkapcsolót és kikapcsolod, ha nem tetszik!!! :) Ha meg azzal jössz mindjárt hogy fizetsz érte, akkor mond le a kábelt és kész! Ennyire eccerű ez kérem! :wink: Mintha fordítva ülnél a bilin.... A csatorna megpróbálja kielégíteni az igényeidet, de ha neked kevés amit nyújtanak akkor nem veszed meg a szolgáltatást.

Ez a k**va magyar mentalitás. Nem azt nézzük hogyan lehetne jobbat csinálni, hanem ha nem tetszik el lehet kapcsolni... :D
Ezért KÉRTEM hogy ne szanicst b.....-sátok az ilyen jellegű panaszkodásokkal/kérdésekel mint hogy minek a 16:9-es képarány pl!!!

Tehetek én róla, hogy ő ott dolgozik? B*****ról meg aztán szó se volt. Egy észrevételen alapuló kérdésből túl nagy elefánt kerekedett. Ha inkognitóban lenne, nyilván nem neki címezem a kérdést, de mivel felfedte valaki a kilétét (nyilván nem ő tárta a nyilvánosság elé) így ő kapta a kérdést. Legközelebb nem személyeskedek, csak úgy a levegőbe kérdezek. :D Vita lezárva, részemről. A sport tv meg tabu.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.02. 10:29


Ez nem kötözködés! Teljes mértékben egyetértek fradista romanistával. Nem értem miért kötözködés a ténymegállapítás?

Ezt komolyan kérded? Ha én megállapítom mondjuk hőnszeretett miniszterelnökünk kabinetfőnökének füle hallatára, hogy a főnöke egy idióta, az szerinted nem generál vitát vagy legalább rosszérzést??????????

Azért mert én vagyok a néző, előfizető, akiért sugároz a csatorna. Ergo elvárom, hogy kapjak valami színvonalasat.

Vazze, fogod azt a szájb..... távkapcsolót és kikapcsolod, ha nem tetszik!!! :) Ha meg azzal jössz mindjárt hogy fizetsz érte, akkor mond le a kábelt és kész! Ennyire eccerű ez kérem! :wink: Mintha fordítva ülnél a bilin.... A csatorna megpróbálja kielégíteni az igényeidet, de ha neked kevés amit nyújtanak akkor nem veszed meg a szolgáltatást. Ha egy cipőboltban csak két számmal nagyobb cipő van abból ami tetszik akkor is megveszed? nem.
Az már egy más kérdés ha a többségnek nem jön be a szolgáltatásuk, és lépniük kell.
Senki sem kérte arra, hogy bárki ellen is beszéljen, csak pusztán tettem föl egy kérdést az észrevételeim alapján annak a személynek, aki vélhetően tudja rá a választ, ahogy te is tetted. Aztán vagy mond valamit, vagy nem.

Én is tudok kérdést feltenni úgy hogy a bicska kinyílik mondjuk az illető zsebébe, aztán vagy válazsol vagy nem :wink:
Ez most csak általános volt, nem a kérdésedre.
A lényeg az ahogy szanics reakcióján látszott is és aki kicsit is ért az emberismerethez látja, nem szívesen megy ezekbe a témákba bele, mert egyrészt nem mondhat el mindent, másrészt nem tehet a dolgokról! Ezért KÉRTEM hogy ne szanicst b.....-sátok az ilyen jellegű panaszkodásokkal/kérdésekel mint hogy minek a 16:9-es képarány pl!!!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2008.10.01. 22:07


sokkal jobb 16:9-ben, hd minőségben nézni a meccseket mint rendesen...
ez kb olyan, mintha azt mondanánk hogy miért jobb a színes a fekete-fehérnél..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10289
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2008.10.01. 22:02


Előbb utóbb....
De nem értem, minek ezt erőltetni, és ezzel a keskeny "színes, szélesvásznú" közvetítéssel szivatni a nézők 95 %-át, akiknek nincs plazma v. LCD tévéjük.
A SAT1 pld képes nomrálisan közvetíteni, pedig németországban biztos több embernejk van 19x9-es készüléke. mért kell nekünk mindig flancolnunk és "pápábbnak lennünk a pápánál?"
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.01. 18:43


bigg írta:Kösszencs a közlést!!! Egyébként mi az a 16:9-es képarány???, az az a szélesvásznú "mittoménmérjóaz" izé???, amit a francia meccseken láthatunk?, hát ha az, akkor az nem tom miért jó? :shock:


Erről a TV-gyártókat kellene megkérdezni. Mivel már csak ilyen képarányú TV-ket gyártanak, előbb vagy utóbb minden tv-társaság kénytelen lesz 16:9-ben sugározni.
Biztos van erre valami ésszerű magyarázat, de nekem arról fogalmam sincs. :)
szanics
 

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.01. 18:36


bigg írta: Egyébként mi az a 16:9-es képarány???, az az a szélesvásznú "mittoménmérjóaz" izé???, amit a francia meccseken láthatunk?, hát ha az, akkor az nem tom miért jó? :shock:

Ezen jót röhögtem! Helytálló a megfogalmazásod. Kb. ennyi az értelme is a 16:9-nek.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.01. 18:32


szanics írta:6. A 16:9-ben való sugárzásban a Sport TV az egyik úttörő lesz Magyarországon. Lehet ezt nem szeretni, de aki nem szereti, az nagyon utálja majd a HD-t is, ugye?

Monitorban is utálom a 16:9-et, tv-n sem lesz másként, képminőségtől függetlenül. Teljes mértékben haszontalan a képernyő ilyen módon való lerekesztése, élvezhetetlen.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2008.10.01. 18:26


Kösszencs a közlést!!! Egyébként mi az a 16:9-es képarány???, az az a szélesvásznú "mittoménmérjóaz" izé???, amit a francia meccseken láthatunk?, hát ha az, akkor az nem tom miért jó? :shock:
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.01. 18:16


Ok, most az egyszer leírom a tényeket és a véleményemet

Szóval...
1. A csatornák éjfélkor arculatváltáson mentek keresztül, szerintem sikerrel. Ez az új színvilág nekem kifejezetten tetszik. :P
2. Igen, korábban több bajnokság volt a Sport TV-nél, de akkor még sehol nem volt SportKlub, Eurosport2 és a Viasat sem foglalkozott sporttal. Most bizony kemény verseny van/lesz minden egyes jogért, elkerülhetetlen, hogy bizonyos jogok ne menjenek el a Sport TV-től. Ténykérdés viszont az is, hogy ebben az időszakban került vissza a magyar labdarúgó-bajnokság közvetítési joga, ami szerintem nagy fogás.
3. Elvitathatatlan - és ezt sokan méltatlanul elfelejtik -, hogy az egyetlen televíziós társaság, amely magyar sporteseményekről rendszeresen közvetít, az a Sport Televízió. Lásd nyáron, mikor a Sport TV nem vásárolta meg valamely UEFA-kupa mérkőzést, akkor azokról nem is volt közvetítés, pedig a lehetőség mindenki előtt nyitva állt. Ugyanez a helyzet az egyéb magyar közvetítésekkel, amiket szinte kizárólag a Sport TV-n (és néha az MTV-n) lehet látni. Ezt nagyon sokan elfelejtik, amikor szidják a Sport TV-t azért, mert elkerülnek tőle a jogok.
4. Hogy az olasz vonalról is beszéljünk: tavaly óta a korábbi 3 helyett 4 bajnokit láthatunk szinte minden fordulóból, ez gondolom, senkit nem zavar. :)
5. A stúdióbeszélgetések nem maradnak el, a szakkommentátorok rövidesen ismét megjelennek a képernyőn.
6. A 16:9-ben való sugárzásban a Sport TV az egyik úttörő lesz Magyarországon. Lehet ezt nem szeretni, de aki nem szereti, az nagyon utálja majd a HD-t is, ugye?

Nagyjából ennyi, remélem, mindenki kíváncsiságát kielégítettem. A témát a magam részéről lezártnak tekintem. :ultra:
szanics
 

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.01. 17:45


Trigoria írta:fradista mi a fenéért kötözködsz? látjuk hogy elfogyott a pénz náluk, ne várj tőlük több és jobb közvetítéseket! Megteszik amit tudnak anniy pénzből amennyi van. És látható hogy csak egy globális megújulásnak a részei ők is, nem maguktól döntöttek így gondolom...

Ez nem kötözködés! Teljes mértékben egyetértek fradista romanistával. Nem értem miért kötözködés a ténymegállapítás?

Nekem sem tetszik hogy sorra vesztik el a nívós bajnokságokat, de amíg te magad vagy akárki aki szidja őket nem pumpál beléjük pénzt saját maga, addig miért szidja?

Azért mert én vagyok a néző, előfizető, akiért sugároz a csatorna. Ergo elvárom, hogy kapjak valami színvonalasat. Reklám az van szarásig, abból nyilván van pénz is ->a többi meg üzlet, amit lehet jól meg rosszul csinálni. Az nb. 1.-es meccsek orrvérzésig vannak ismételve, a külföldiek kevésbé ( gondolom csak az élő közvetítésre van megvásárolva a jog + egy ismétlésre, régebben ez máshogy ment).

És pláne nem akarom hogy szanicson csattanjon az ostor, aki aztán végképp nem tehet az egészről gondolom.... :wink: (azt meg halkan jegyzem meg, hogy soha senki ne várja tőle hogy a munkaadója ellen beszéljen itt vagy akárhol)

Senki sem kérte arra, hogy bárki ellen is beszéljen, csak pusztán tettem föl egy kérdést az észrevételeim alapján annak a személynek, aki vélhetően tudja rá a választ, ahogy te is tetted. Aztán vagy mond valamit, vagy nem.

A 16:9-es kép arány bevezetésének kiötlője meg ahogy a cimborám szokta volt mondani "egyen s**t szívószállal".
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2008.10.01. 17:41


És a Nyilasi "döntetlenközeli eredményt várok" Tibi ?
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2008.10.01. 14:41


Jó, jó, igazad van. Nem akarok én kötözködni, csak aggódok. Azért azt tényleg jó volna tudni, hogy miben reménykednek, miből fognak eltartani és megtölteni 2 adót, ha arra sincs pénzük, h. 1-nek a színvonalát tartani tudják.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég