Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2008.10.05. 06:29


Trigoria írta:Hát jó híre ide vagy oda, ez az angol másodosztály egy tragégia, favágók gyülije, ahol Buzsáky tényleg klasszis pl...

a négy nagyon kívül az első is az
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.05. 01:25


néztem ezt a Birmingham - QPR meccset. Hát jó híre ide vagy oda, ez az angol másodosztály egy tragégia, favágók gyülije, ahol Buzsáky tényleg klasszis pl...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2008.10.04. 21:42


Azt a kutya fáját :D
40dik perc, Barca- matracos Madrid 5-1. :shock: :shock: :shock:
úgy látszik, valaki nagyon beleszalad a késbe. :wink: :lol:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.02. 21:31


calderoni:
Ne haragudj! Nem csesztetni akarlak én sem! :wink:
És tehetek róla hogy magyar vagyok? :D Csak megjegyeztem hogy a kereskedelem így működik, és ez egy kereskedelmi csatorna ugyebár :wink:
És konkrtéan senki nem b.....tta szanicsot, de ha kicsit önérzetesebb, akár annak is vehette volna... :wink:
Lehet én vagyok ilyen, de istenverte empátiával áldottak meg, és mindenkinek az érzéseire igyeszem figyleni önkéntelenül is. És én úgy éreztem hogy mivel a többségnek igaza van a sporttvvel kapcsolatban, így egymást erősítve gyakorlatilag szanics arcába zúdult a probléma...
És igazad van a fórum erre való, hogy megbezséljük a dolgokat! Egyszerűen abból indulok ki, hogy senkinek nem esik jól, ha a munkahelyét szidják egyfolytában. Teszem azt ha az enyémmel tennék, egy idő után eltűnnék onnanahol ezt megteszik... és ezt nem szertném szanicstól....

Na jó téma lezárva! Ő is meg tudja védeni magát, bár semmi szükség rá... :wink: :D

Szóval nem tabu a sporttv, ha szanics azt mondta hogy kérdezhetünk, akkor kérdezhetünk... :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.02. 18:00


Curva Sud72 írta:Nem akarom Calderoniékat védeni (megvédik magukat) de senki nem csesztette Szanicsot, pusztán a sporttv-ről volt szó de szerintem is zárjuk le ezt a témát..


Szerintem is. Semmi gáz, természetes, hogy kérdeztek, én is kérdeznék.
Semmit nem vettem személyes sértésnek.
Talán kissé hülyén hangzik, de ettől még igaz: az, hogy sokan "csesztetnek" azzal, hogy miért nem nálunk van ez vagy az a jog, azt mutatja, hogy a Sport TV-t magát szeretitek, és a kedvenceiteket itt szeretnétek nézni. Ezt meg jó olvasni. :)
szanics
 

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.02. 17:04


Trigoria írta:Ezt komolyan kérded? Ha én megállapítom mondjuk hőnszeretett miniszterelnökünk kabinetfőnökének füle hallatára, hogy a főnöke egy idióta, az szerinted nem generál vitát vagy legalább rosszérzést??????????

Akkor minek van a fórum, ha nem arra, hogy eszmét cseréljünk. Ne említsünk egy témát, mert valaki érdekelt benne?
Vazze, fogod azt a szájb..... távkapcsolót és kikapcsolod, ha nem tetszik!!! :) Ha meg azzal jössz mindjárt hogy fizetsz érte, akkor mond le a kábelt és kész! Ennyire eccerű ez kérem! :wink: Mintha fordítva ülnél a bilin.... A csatorna megpróbálja kielégíteni az igényeidet, de ha neked kevés amit nyújtanak akkor nem veszed meg a szolgáltatást.

Ez a k**va magyar mentalitás. Nem azt nézzük hogyan lehetne jobbat csinálni, hanem ha nem tetszik el lehet kapcsolni... :D
Ezért KÉRTEM hogy ne szanicst b.....-sátok az ilyen jellegű panaszkodásokkal/kérdésekel mint hogy minek a 16:9-es képarány pl!!!

Tehetek én róla, hogy ő ott dolgozik? B*****ról meg aztán szó se volt. Egy észrevételen alapuló kérdésből túl nagy elefánt kerekedett. Ha inkognitóban lenne, nyilván nem neki címezem a kérdést, de mivel felfedte valaki a kilétét (nyilván nem ő tárta a nyilvánosság elé) így ő kapta a kérdést. Legközelebb nem személyeskedek, csak úgy a levegőbe kérdezek. :D Vita lezárva, részemről. A sport tv meg tabu.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.02. 10:29


Ez nem kötözködés! Teljes mértékben egyetértek fradista romanistával. Nem értem miért kötözködés a ténymegállapítás?

Ezt komolyan kérded? Ha én megállapítom mondjuk hőnszeretett miniszterelnökünk kabinetfőnökének füle hallatára, hogy a főnöke egy idióta, az szerinted nem generál vitát vagy legalább rosszérzést??????????

Azért mert én vagyok a néző, előfizető, akiért sugároz a csatorna. Ergo elvárom, hogy kapjak valami színvonalasat.

Vazze, fogod azt a szájb..... távkapcsolót és kikapcsolod, ha nem tetszik!!! :) Ha meg azzal jössz mindjárt hogy fizetsz érte, akkor mond le a kábelt és kész! Ennyire eccerű ez kérem! :wink: Mintha fordítva ülnél a bilin.... A csatorna megpróbálja kielégíteni az igényeidet, de ha neked kevés amit nyújtanak akkor nem veszed meg a szolgáltatást. Ha egy cipőboltban csak két számmal nagyobb cipő van abból ami tetszik akkor is megveszed? nem.
Az már egy más kérdés ha a többségnek nem jön be a szolgáltatásuk, és lépniük kell.
Senki sem kérte arra, hogy bárki ellen is beszéljen, csak pusztán tettem föl egy kérdést az észrevételeim alapján annak a személynek, aki vélhetően tudja rá a választ, ahogy te is tetted. Aztán vagy mond valamit, vagy nem.

Én is tudok kérdést feltenni úgy hogy a bicska kinyílik mondjuk az illető zsebébe, aztán vagy válazsol vagy nem :wink:
Ez most csak általános volt, nem a kérdésedre.
A lényeg az ahogy szanics reakcióján látszott is és aki kicsit is ért az emberismerethez látja, nem szívesen megy ezekbe a témákba bele, mert egyrészt nem mondhat el mindent, másrészt nem tehet a dolgokról! Ezért KÉRTEM hogy ne szanicst b.....-sátok az ilyen jellegű panaszkodásokkal/kérdésekel mint hogy minek a 16:9-es képarány pl!!!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2008.10.01. 22:07


sokkal jobb 16:9-ben, hd minőségben nézni a meccseket mint rendesen...
ez kb olyan, mintha azt mondanánk hogy miért jobb a színes a fekete-fehérnél..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2008.10.01. 22:02


Előbb utóbb....
De nem értem, minek ezt erőltetni, és ezzel a keskeny "színes, szélesvásznú" közvetítéssel szivatni a nézők 95 %-át, akiknek nincs plazma v. LCD tévéjük.
A SAT1 pld képes nomrálisan közvetíteni, pedig németországban biztos több embernejk van 19x9-es készüléke. mért kell nekünk mindig flancolnunk és "pápábbnak lennünk a pápánál?"
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.01. 18:43


bigg írta:Kösszencs a közlést!!! Egyébként mi az a 16:9-es képarány???, az az a szélesvásznú "mittoménmérjóaz" izé???, amit a francia meccseken láthatunk?, hát ha az, akkor az nem tom miért jó? :shock:


Erről a TV-gyártókat kellene megkérdezni. Mivel már csak ilyen képarányú TV-ket gyártanak, előbb vagy utóbb minden tv-társaság kénytelen lesz 16:9-ben sugározni.
Biztos van erre valami ésszerű magyarázat, de nekem arról fogalmam sincs. :)
szanics
 

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.01. 18:36


bigg írta: Egyébként mi az a 16:9-es képarány???, az az a szélesvásznú "mittoménmérjóaz" izé???, amit a francia meccseken láthatunk?, hát ha az, akkor az nem tom miért jó? :shock:

Ezen jót röhögtem! Helytálló a megfogalmazásod. Kb. ennyi az értelme is a 16:9-nek.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.01. 18:32


szanics írta:6. A 16:9-ben való sugárzásban a Sport TV az egyik úttörő lesz Magyarországon. Lehet ezt nem szeretni, de aki nem szereti, az nagyon utálja majd a HD-t is, ugye?

Monitorban is utálom a 16:9-et, tv-n sem lesz másként, képminőségtől függetlenül. Teljes mértékben haszontalan a képernyő ilyen módon való lerekesztése, élvezhetetlen.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2008.10.01. 18:26


Kösszencs a közlést!!! Egyébként mi az a 16:9-es képarány???, az az a szélesvásznú "mittoménmérjóaz" izé???, amit a francia meccseken láthatunk?, hát ha az, akkor az nem tom miért jó? :shock:
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.01. 18:16


Ok, most az egyszer leírom a tényeket és a véleményemet

Szóval...
1. A csatornák éjfélkor arculatváltáson mentek keresztül, szerintem sikerrel. Ez az új színvilág nekem kifejezetten tetszik. :P
2. Igen, korábban több bajnokság volt a Sport TV-nél, de akkor még sehol nem volt SportKlub, Eurosport2 és a Viasat sem foglalkozott sporttal. Most bizony kemény verseny van/lesz minden egyes jogért, elkerülhetetlen, hogy bizonyos jogok ne menjenek el a Sport TV-től. Ténykérdés viszont az is, hogy ebben az időszakban került vissza a magyar labdarúgó-bajnokság közvetítési joga, ami szerintem nagy fogás.
3. Elvitathatatlan - és ezt sokan méltatlanul elfelejtik -, hogy az egyetlen televíziós társaság, amely magyar sporteseményekről rendszeresen közvetít, az a Sport Televízió. Lásd nyáron, mikor a Sport TV nem vásárolta meg valamely UEFA-kupa mérkőzést, akkor azokról nem is volt közvetítés, pedig a lehetőség mindenki előtt nyitva állt. Ugyanez a helyzet az egyéb magyar közvetítésekkel, amiket szinte kizárólag a Sport TV-n (és néha az MTV-n) lehet látni. Ezt nagyon sokan elfelejtik, amikor szidják a Sport TV-t azért, mert elkerülnek tőle a jogok.
4. Hogy az olasz vonalról is beszéljünk: tavaly óta a korábbi 3 helyett 4 bajnokit láthatunk szinte minden fordulóból, ez gondolom, senkit nem zavar. :)
5. A stúdióbeszélgetések nem maradnak el, a szakkommentátorok rövidesen ismét megjelennek a képernyőn.
6. A 16:9-ben való sugárzásban a Sport TV az egyik úttörő lesz Magyarországon. Lehet ezt nem szeretni, de aki nem szereti, az nagyon utálja majd a HD-t is, ugye?

Nagyjából ennyi, remélem, mindenki kíváncsiságát kielégítettem. A témát a magam részéről lezártnak tekintem. :ultra:
szanics
 

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2008.10.01. 17:45


Trigoria írta:fradista mi a fenéért kötözködsz? látjuk hogy elfogyott a pénz náluk, ne várj tőlük több és jobb közvetítéseket! Megteszik amit tudnak anniy pénzből amennyi van. És látható hogy csak egy globális megújulásnak a részei ők is, nem maguktól döntöttek így gondolom...

Ez nem kötözködés! Teljes mértékben egyetértek fradista romanistával. Nem értem miért kötözködés a ténymegállapítás?

Nekem sem tetszik hogy sorra vesztik el a nívós bajnokságokat, de amíg te magad vagy akárki aki szidja őket nem pumpál beléjük pénzt saját maga, addig miért szidja?

Azért mert én vagyok a néző, előfizető, akiért sugároz a csatorna. Ergo elvárom, hogy kapjak valami színvonalasat. Reklám az van szarásig, abból nyilván van pénz is ->a többi meg üzlet, amit lehet jól meg rosszul csinálni. Az nb. 1.-es meccsek orrvérzésig vannak ismételve, a külföldiek kevésbé ( gondolom csak az élő közvetítésre van megvásárolva a jog + egy ismétlésre, régebben ez máshogy ment).

És pláne nem akarom hogy szanicson csattanjon az ostor, aki aztán végképp nem tehet az egészről gondolom.... :wink: (azt meg halkan jegyzem meg, hogy soha senki ne várja tőle hogy a munkaadója ellen beszéljen itt vagy akárhol)

Senki sem kérte arra, hogy bárki ellen is beszéljen, csak pusztán tettem föl egy kérdést az észrevételeim alapján annak a személynek, aki vélhetően tudja rá a választ, ahogy te is tetted. Aztán vagy mond valamit, vagy nem.

A 16:9-es kép arány bevezetésének kiötlője meg ahogy a cimborám szokta volt mondani "egyen s**t szívószállal".
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2008.10.01. 17:41


És a Nyilasi "döntetlenközeli eredményt várok" Tibi ?
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2008.10.01. 14:41


Jó, jó, igazad van. Nem akarok én kötözködni, csak aggódok. Azért azt tényleg jó volna tudni, hogy miben reménykednek, miből fognak eltartani és megtölteni 2 adót, ha arra sincs pénzük, h. 1-nek a színvonalát tartani tudják.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.01. 14:25


fradista mi a fenéért kötözködsz? látjuk hogy elfogyott a pénz náluk, ne várj tőlük több és jobb közvetítéseket! Megteszik amit tudnak anniy pénzből amennyi van. És látható hogy csak egy globális megújulásnak a részei ők is, nem maguktól döntöttek így gondolom...
Nekem sem tetszik hogy sorra vesztik el a nívós bajnokságokat, de amíg te magad vagy akárki aki szidja őket nem pumpál beléjük pénzt saját maga, addig miért szidja?
És pláne nem akarom hogy szanicson csattanjon az ostor, aki aztán végképp nem tehet az egészről gondolom.... :wink: (azt meg halkan jegyzem meg, hogy soha sneki ne várja tőle hogy a munkaadója ellen bezséljen itt vagy akárhol)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2008.10.01. 13:44


szanics írta:A Sport1 és a Sport2 teljes arculatváltást hajtott végre.



És akkor mi van? Eddig se a look-kal volt baj....Sokkal inkább azzal, h. a tartalom egyre szerényebb/szürkébb. Ennyi? Nem inkább több és jobb sportközvetítés kéne?
Amúgy az is az új kozmetika része, h. megszűnt a viszonylag értelmes elemzés a meccsek alatt/után?
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.01. 13:15

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.01. 12:53

szanics
 

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.01. 12:19


most látom az új logót! nem rossz, bár nem ezen múlik egy csatorna ezt tudjuk...
lesz valami más változás is? erről olvashatunk valahol? vagy tőled kaphatunk kis infókat? :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.01. 12:08


Trigoria írta:mi volt éjfélkor???


A Sport1 és a Sport2 teljes arculatváltást hajtott végre.
szanics
 

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2008.10.01. 11:20


mi volt éjfélkor???
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: szanics Dátum: 2008.10.01. 11:04


calderoni írta:A sporttv-nek annyira kiürült a kasszája, hogy szakkommentátorokat már nem is hívnak a meccsekre? Na nem mintha hiányoznának, de eddig legalább a sport1- en közvetített meccseken volt valami Zombori - féle okos. Szanics, árulj el kulisszatitkokat!


Tegnap éjfélkor közelebb kerültél a megoldáshoz? :)
szanics
 

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron