Offtopic

ide jöhet minden

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.07.26. 23:36


nekem a Lynch féle dűnéből semmi sem maradt már meg
de az újakból... hát az filmtörténelem tomm. nem vicc. Csodaszép, nagyon jó filmek. Szerintem nézd meg.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.07.26. 21:00


Most olvasom a dune konyvet
A lynch-fele filmet lattam, tobbszor is, imadtam. Vannak hibai, de elkeoeszto hangulata van. Az uj filmben termeszetes midon, az egyik ferfi szereplo neger nokent jelenik meg. Nem lattam es emiatt nem is fogom megnezni. Vagy de. Majd megnezem, azutan, hogy megneztem majd a nelson mandelarol szolo filmet, ahol mandelat egy feher jatssza... vagy azt, amiben a negerek raboljak el a fehereket, hogy rabszinak vigyek oket amerikaba.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10475
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2024.07.22. 16:59


engem érdekel az olimpia, és az érmek is :D és szurkolok mindenkinek, mármint minden magyar indulónak. a csapatsportokat nagyon várom, kár hogy a 4ből 2 női, ráadásul az egyik kézicsapat, mert azok sydneyben odab*sztak a lelkesedésemnek meg az arcombak, azt máig nem hevertem ki, csak indulattal tudok róla beszélni.

de nagyon szorítok az úszóknak is, a kajakkenus brigádnak, és minden kevésbé éremesélyesnek is, és minden sz*rt is meg fogok nézni, mert már felhergeltem a két fiamat is, így 2 hét nonstop olimpia lesz, hogy lenyomjuk az eb után újra az asszonyt :D. bár az olimpiát jobban megemészti, mint az eb-t, ezt még néz is.

ja, és a vívókra is nagyon kiváncsi vagyok, Szilágyi Áronra, tudjukmiért, és a párbajtőrözőkre is, mióta nagyobbik fiam vív, a vívás kiemeltebb figyelmet kap. (a kicsi meg vízilabdázik, de az a sportág amúgy is mindig kiemelt figyelmet kapott nálam)

szerk: ezt a hszt már átteszem az olimpiás topikba is
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8219
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.07.22. 14:48


Ohh, a barcelonai olimpia utan ott voltam fogadasukon a bs-ben.
Evekig kint volt a falon az ott kapott papir az autogrammokkal, nagy buszkesegemre tobbek kozott onodi henriettatol es szabo bencetol. Oszt ide jutottam.
Egyeb listak mar inkabb erdekelnek, mint az erem tablazat

Az eremtablazatot senki nem ismeri. Amerika van az elso helyen, azon kivul maximum mindenki a sajat orszagat tudja.
De allitom nyugaton csak abbol csinalnak buszkesegi kerdest, ami a nemzeti sport. Nemzeti sport alatt meg azt ertem, amit rengetegen uznek
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10475
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.07.22. 13:33


Oké, ifjú koromban (kb Szöul és Barcelona) én is ugyanígy éreztem. Csak a mennyiség számított. Illetve leginkább az, hogy a köcsög románok, a szarházi jugók, a sehonnai szlovákok, stb mögöttünk legyenek az éremtáblán. Aztán mikor beszakadt az aranyak száma Atlantában még kicsit bántott, de a pekingi blama már rohadtul nem. Addigra kihalt belőlem a versenyszellem, pedig a szomszédainkat ugyanúgy gyűlölöm :D
Kíváncsi vagyok egyébként hogy egy olimpiai éremtábla hány emberhez jut el illetve mennyit érdekel. Tartok tőle, hogy kb 10szer annyian tudják ki nyerte a 100 síkot, mint hogy hogy néz ki az összesített tábla. Egy év múlva pedig ez a szorzó felmegy 100ra. Ettől persze még legyünk minél feljebb, csak a presztízse szerintem elég korlátozott.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 10095
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.07.22. 12:10


hát nézni nem fogom, csak amikor épp magyar megy valahol. Mindig is így csináltam. Mert maguk a sportágak zömében hidegen hagynak.
De mint magyar, magyarnak mindig drukkolok, mindenhol. Szarok rá hogy kokszol vagy sem. MIvel mindenki csinálja az adott sportágban, nem csak ő.

én ezzel elégedett lennék
https://www.nemzetisport.hu/parizs2024/ ... agyaroknak

nekem fontos az érmek száma. Az aranyérmeké. Ne kérdezd miért, valahol ugyanaz lehet mint a fociban, hogy nekünk, kis országnak, nagy múlttal,valahol kell a tisztelet. És olyankor én is boldogabb vagyok. :)
Szóval én tipik magyar vagyok, szarok az ezüstre és bronzra, csak az arany. És mivel az éremtáblázatot mindig az aranyérmek alapján rendezik be (és általában arányában többet is nyerünk abból, mint a többiből), így pláne elérték, hogy az legyen a fontos.
6 arany legyen minimum, az alatt csalódás nekem. És letojom ki szállítja. :)
Persze a vízliabda és kézilabda merőben nagyobb tiszteletet és boldogságot jelentene mindig is egy szaros súlyemelőnél nekem is. De a cél szentesíti az eszközt, így mindegy, csak nyerjen valaki.

"Mondjuk az összes jövőbeli érmünket olyan 20 évre becserélném egy vb döntős foci- vagy kosárválogatottra vagy egy GS győztes teniszező pasira."
Hm, ez egy jó kérdés. lehet csinálni is kéne egy ilyen szavazást a fórumra. :)
VB-döntőbe jutó fociválogatottra szerintem én is, bár akkor 20 évig nulla érem az olimpiákon... megszűnő hazai sporttámogatások stb... ugyebár
Kosárválogatottra tojok ilyen szinten, férfi tensizezőre...hmmm.... arra se cserélném, bár nagyon örülnék neki ha lenne.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.07.22. 10:33


Nalam teljes mertekben elmult az olimpiai laz. Totalisan egyre megy, ha nulla vagy ha husz ermet nyerunk. Mondjuk a nulla erem legalabb ingyenbe' van....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10475
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.07.22. 09:28


Ha már egy másik topikban szóba került az OIimpia, nálatok hány aranytól vagy éremtől számítana sikeresnek? Egyáltalán miben méritek, hogy sikeres-e számotokra egy ilyen monstre rendezvény?

Én ebben baromi szubjektív vagyok. Igazából a szarrá kokszolt versenyszámokba szerzett érmek soha nem érdekeltek. Picit sem. szarok a súlyemelőkre, nehézatlétákra. Annus Adrián és Fazekas athéni botrányán őszintén tudtam röhögni. Elképzeltem ahogy a szerencsétlen gerelyhajító vagy diszkoszvető vagy mi csávó ott áll majd szétdurranó hólyaggal, az ellenőr 10 cm-ről nézi a farkát és ő állítja, hogy nem tud hugyozni. Ahogy jegyzőkönyvezték, hogy nem produkált mintát, szereintem azonnal behugyozott, annyira kellett már neki. Rohadt vicces, hogy ilyen tényleg megtörténhetett :) De a bírkózók, cselgáncsozók és hasonszőrűek sem érdekelnek különösebben. A kajak-kenu és az úszás megint csak a koksz miatt érdekel kevésbé, bár azt a tradícióink miatt eggyel jobban szeretem. Hajlamos vagyok elhinni, hogy nem azért nyertünk, mert jobban doppingoltunk, hanem mert emellett még faszán fel is tudunk készülni. Pl Hosszú Katinkát nem bírtam, mert ordított róla a koksz. Cseh Laci vagy Gyurta is egsz biztos tolta a cuccot, de őket tudtam szeretni. Az országúti kereékpárnál már elengedtem a doppingot. Ott simán teljes értékű éremnek venném Attila vagy Blanka dobogóját.
Amivel viszont a világból kikergetnek azok az álsportok. Ahol olimpiai bajnok lehetsz simán dagadtan is. Pl sportlövészet. Minden elismerésem a koncentrációjukért és az idegeikért, de köszi nem kérem.
Ha nyerünk 10 aranyat súlyemelésben és semmi másban, akkor szar Olimpia lesz. Az összeset becserélném egy póló aranyra (lehetőleg férfire) vagy egy kézi aranyra. A vívókat szintén csípem, csak rühellem a bírózást.

Szóval, ha nyer egy labdás csapatunk, egy-egy vívónk, úszónk vagy kajakosunk én full elégedett leszek akár 3-4 arannyal is. Mondjuk az összes jövőbeli érmünket olyan 20 évre becserélném egy vb döntős foci- vagy kosárválogatottra vagy egy GS győztes teniszező pasira. Esetleg még a Budapest Wolves megnyerhetné az NFL-t :D Mert hiába alázzuk meg az éremtáblán pl a szerbeket vagy a horvátokat, simán cserélném a sporteredményeinket a miénkre. Még így is, hogy a fociválogatottunk erősen rájuk közeliítet. De ezeknek a balkáni tetvek, nem elég hogy Jokics zomboriként szerb, még Szeles Mónikát is lenyúlták hivatalosan :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 10095
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.07.21. 20:46


néha megvan a haszna az NSO-s linkjeimnek :wink: :D

és jah, tényleg jó cikk, azért mertem ajánlani
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.07.21. 20:35


Oh, köszi szépen. Honigsteintől sokat olvastam az Athletic-ben a mainzi fociinkubátorról, de magyarul így összefoglalva szerintem még nem írtak róla. Nagyon jó kis cikk!
A Bódog vonal pedig rohadt jól színesíti. Tényleg köszi, nem jutott volna el hozzám, ha nem linkeled!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 10095
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.07.21. 17:48

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2024.07.20. 09:59


https://www.youtube.com/watch?v=zeV-0_PppOU&t=4s

mondjuk őt nem szeretni, de 9 nyilas akkor is kilenc nyilas :wink:

forza m.smith!
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.06.10. 19:13

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.06.08. 10:04


F.Totti, elemedben vagy mostanság. :) :)
Szívesen, tomm.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11843
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.06.08. 09:01


Nekem minden sárga hülyén néz ki, de a játékát bírom.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 10095
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.06.08. 06:49


Kosz
Igy hasznaltam, csak ez a son olyan butan nez ki
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10475
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.06.08. 05:30


Bocs, tomm, most vettem észre. :)
Legjobb tudásom szerint: EU-son.
Betűszókból álló intézménynév, ilyenkor elvileg tartjuk a két nagybetűt, utána a toldalék a kötőjel után sima ügy.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11843
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.06.07. 19:56


Zsolti, azt, hogy az eu-s valasztason, roviden hogy irod? Eu-son? Olyan hulyen nez ki... eu-on? Az meg nem jon ki.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10475
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.05.18. 22:23


és ez az Union se így szerepelt tavaly
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2024.05.18. 22:01


és ez a Stuttgart tavaly osztályozón maradt bent...durva na.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8219
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.05.18. 20:24


Bundesliga utolsó forduló k.rva jó volt ahogy olvasom.
Leverkusen először a bundás történetében veretlenül lett bajnok
Bayernnek elég lett volna az x , de kikapott, bronzérem lett
Union bent maradt
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.05.12. 18:28


https://www.nemzetisport.hu/spanyol-lab ... met-a-real
jó a főkép
szivarozó gazdaúr és a niggerei :))
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.04.28. 20:25


Ezt már én is figyelem egy ideje.
De majd snatch kiokosít minket. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11843
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.04.28. 17:48


Hm
Nincs rajtam kivul senki itt. Ez meg nem is lenne olyan rwttenestesen mwgleoo, talan szomoru, vagy ha mindenki kint van, akkor rendkivul oromteli. De miert van ittt vajh 478 vagy mennyi vendeg? Es miert volt itt hajnali 5kor 538 vagy mennyi,? Nem azerr a husz fillerert,de mer?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10475
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.04.21. 21:10


az elmúlt két meccsükből kiindulva, vezetni fogunk a hosszabbítás perceiben, de nagyon oda kell majd figyelnünk a kb 95-105. perc között :D

jut eszembe, azért van addig még egy Stuttgart elleni rangadójuk :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28307
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég