Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.08.05. 08:33


egyértelmű, nem lehet azt mondani hogy itt rosszabb az emberanyag...mert pl Szlovánia ahol 2 millióan élnek, Görögország ahol 10 millióan, Szlovákia ahol 5 millióan, Belgium ahol 10 millióan....mondjuk ha kivesszük a két szomszédot, hisz ők az utóbbi évben években vannak ott, és bennt marad a másik kettő ahol annyian élnek mint itt....mégis hol tartanak hozzánk képest...fényévekkel előrébb...miért van ez ? nem rosszabb az emberanyag ezt ne mondja senki, az elején még jól indul a dolog, amint elérik a 18-at elfelejtenek focizni...ez miért van ? ráadásul a média úgy felfúj mindent..lásd Filkor...hol van most ? sehol..Németh szintén nem lesz előrébb mint egy Görög 1 vagy egy Bundes középcsapat...az persze nem rosz sőt...de hol van az amiről áradozott a sajtó..vagy a másik pooli magyar Simon ő a spanyol kettes Cordobába játszott..persze ez sem rossz...de nézzük hol játszanak a belgák vagy a görögök..mégpedig meghatározó, kezdő játékosként...Man. City. Arsenal, Bayern München, Liverpool, Celtic, Milan stb...és aki a hazai bajnokságban szerepel az sem jár rosszul hisz a görög és a belga bajnokság is kifejezetten jó színvonaló...a kettő közül főleg a görög...és ez csak két kiragadott példa...két ország...nem hinném hogy ott tehetségesebb srácok születnek, és mégis máshol tartanak...ez pusztán a neveltetés...egy olyan országnak hol tart az utánpótlás nevelése ahol egy Urbán Flóri utánpótlás korú srácokkal foglalkozhatott....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.08.04. 21:21


én meg egy az egyben nem vagyok bizakodó. Miért is lennék? Milyen edzők képeznek ezeken a nagy futball akadémiákon? Hát a szokásos magyar edzők. Ja, hogy tőlük csak a szokásosat lehet megtanulni? Hát istenem, azt is fogják és nem is viszik semmire sem.
Ennyire egyszerű ez az egész. Mondom mégegyszer, ez a magyar foci alapjaiban hever romokban, itt a legnagyobb gond az edzőkkel van. És már serdülő szinten.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.08.04. 19:38


én is bizakodó lennék, de míg Ausztriában csökkent a légiósok száma addig itt 31% -ról 34%-ra nőtt......
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.08.04. 16:27


snatch írta:...és a szuper edzők azért részesítik ezeket előnyben, mert gondolom a sz*rházi menedzsertől kapnak valamennyi részesedést.

Ez badarság, Pruknerről ezt nem tudom elképzelni...
De tényleg lehetne máshogy, csak az okokat nem ebben kell keresni.
Nem lehet véletlen, hogy a pénzes, meg a szegény klubok alkalmaznak Magyarokat, mert a vastag klubok megengedhetik maguknak az NB1 szinten jó hazai játékosokat, a szegény kluboknak meg nincs más lehetősége, az ifiből kell hozni fiatalokat.
Szerintem többnyire a szándék meg van, csak az eredménykényszer miatt az ilyen Kispest, meg Vasas szintű csapatok nem mernek fiatalokat berakni, vagy a külföldi edzőjük jobban bízik a külföldiekben.
Nem véletlen, hogy az újpest most magyarít, mikor nincs pénz, a Debrecenben meg sok minőségi Magyar játszik, mert van. Egyébként a Fradinál is Magyarosítás zajlik, de ha csak lejárt szerződésű játékosokat tudnak igazolni úgy lassan megy.
Az MTK meg a Győr kivétel. De szerintem a Győr is hamarosan elkezdi az akadémiájáról kinevelt fiatalokat alkalmazni, a Kispest ugyan így.
Szóval én e témában is bizakodó vagyok, csak távlatokban kell gondolkodni, tudom az ember türelmetlen, főleg a szurkoló, de ez sem megy máról holnapra.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.08.04. 13:38


én úgy tudom hogy a Sz.hely kerete 1 az 1-ben magyar...és jó pár járékos ott is született...
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.08.04. 12:01


jesszusom, a táblázat alján lévő csapatok siralmasan elkeserítő képet festenek. A fradi is...de a honvéd és a győr...anyám...és a szuper edzők azért részesítik ezeket előnyben, mert gondolom a sz*rházi menedzsertől kapnak valamennyi részesedést, ha a rohadt jól megvágott videó alapján megvetetik a klub vezetőségével ezeket és még szerepeltetik is.

Nem hiszem el, hogy nincs az az utánpótlás, ami ne pótolná legalább ezeknek a felét...és azok nem drágák.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.08.04. 11:22


AZ 1. FORDULÓBAN PÁLYÁRA LÉPŐ MAGYAROK ÉS KÜLFÖLDIEK ARÁNYA
Paksi FC - 14 magyar/ 0 külföldi
Újpest FC - 13/1
MTK Budapest - 13/1
Debreceni VSC - 12/2
BFC Siófok - 11/3
Lombard Pápa TFC - 11/3
Videoton FC - 10/4
Zalaegerszegi TE FC - 10/4
Vasas - 8/6
Kecskeméti TE - 7/7
Kaposvári Rákóczi FC - 7/7
Ferencváros - 6/8
Budapest Honvéd - 4/10
Győri ETO FC - 2/12

A táblázat a HLSZ adatai alapján készült! (Az összeállításban a határon túl született magyar játékosok légiósként szerepelnek.

Az NB I 1. fordulójában az Újpest–Győr mérkőzésen pedig olyat is láthattunk, amilyenre korábban még nem volt példa a magyar élvonal történetében: a lefújás pillanatában az ETO-ban csak külföldi állampolgárok voltak a pályán.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bárki mondhat bármit, és nyugodtan jöhet bárki azzal amivel az ETO drukkerek is, hogy miért lennének magyar játékosok ha a külföldiek jobbak és olcsóbbak, de azt nem mondja senki hogy ez így jól van és hogy ettől bármi is fejlődni fog idehaza, ettől minden csak rosszabb lesz, ha nem játszanak magyarok mert a T. nagy tudású edzők inkább "jött-ment" szerbeket, brazilokat és afrikaiakat játszatnak akkor hogy is fejlődhetne bármi is ? hogy is lehetne jobb a válogatott ? hogy is nevelhetnénk ki tehetségeket ? idáig sem voltam boldog ha a kezdőket néztem az NB1 -ben de ez a statisztika igen csak kedvemet szegte, ez uraim borzasztó.....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2010.08.01. 16:42


Trigoria írta:Nesztek a grund:
Most jöttem Fótról, fociztunk a gyermekváros egyik pályáján haverokkal
Képzeljétek el a világ legrosszabb betonpályáját, majd képzeljetek el rá kis apró kőveket, pálya szélén ottmaradt vascsonkokat, szakdt kerítéssel.
Na és képzeljétek el, hogy ezen a pályán teljes erővel sprinteltek.... és hátulról véletlenül összeakasztják a lábatokat :shock:
Az első pillanatban még azt hittem neg tudom fogni az egyensúlyvesztést, de a következőben már csak az járt a fejemben, hogy mimet töröm össze és menyni bőrömbe fog ez fájni...
Hát a jobboldalam válltól vádliig, + könyök és alkar bőrt vesztett :(

Ez semmi Trigo! A mi sulinkban az volt egy évig a pálya hogy kavicsokat valami nagyzási hóbortban szenvedő Bunsen égővel megpróbáltak egybeolvasztani. Hát nem nagyon sikerült ami meg mégis összetapadt az öt perc alatt szétjött. Na ezen fociztunk mi fél évet. Bár igaz hogy olyan kicsi az ebész pálya hogy akkor sem tudtál volna sprintelni ha senki nincs előtted :lol:
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.08.01. 07:59


na látod Trigo az az igazi "striptíz".....mielőbbi "bőrvisszanövesztést" !!, én általában a műfüvön égetem le a bőröm az egyetemen, de mivel úgy játszom mint egy favágó, így ez ritkán szokott előfordulni....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.08.01. 02:12


Emos külföldön több van, de igaz, ők aztán nem sportolnak, csak a szemfesték, a fiúk is. :roll:
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.08.01. 00:32


Nesztek a grund:
Most jöttem Fótról, fociztunk a gyermekváros egyik pályáján haverokkal
Képzeljétek el a világ legrosszabb betonpályáját, majd képzeljetek el rá kis apró kőveket, pálya szélén ottmaradt vascsonkokat, szakdt kerítéssel.
Na és képzeljétek el, hogy ezen a pályán teljes erővel sprinteltek.... és hátulról véletlenül összeakasztják a lábatokat :shock:
Az első pillanatban még azt hittem neg tudom fogni az egyensúlyvesztést, de a következőben már csak az járt a fejemben, hogy mimet töröm össze és menyni bőrömbe fog ez fájni...
Hát a jobboldalam válltól vádliig, + könyök és alkar bőrt vesztett :(

Amúgy van tényleg az a folyamat hogy a mai fitalaok letojják a focit. Nézd meg az emosokat pl, többet nézték a hajukat a tükörben mint labdát a pályán.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.07.31. 12:08


Ehhez a grundos dologhoz kötnék hozzá azzal, hogy tavaly pár napot Barcelonában töltöttem és a szállodánk ablakából pont egy grundra lehetett rálátni. Na, ott tolták a srácok éjjel-nappal. Beton volt a pálya, de nem ez a "jó" kis magyar aszfalt, hanem olyan nem is tudom milyen, ilyen furcsa, kicsit "csúszósnak" tűnt, olyan volt kb, mint a linóleum, de tuti beton. Szal ott tolták a srácok, még este is, a köztéri világítás fényében. Őket nézve jutott nekem is akkor az eszembe, hogy manapság Magyarországon ilyet nagyon ritkán látni, nincsenek is ilyen pályák. Ez tökre szabadon bejárható volt, nem is volt kerítéssel elkerítve, mert egy kisebb park közepén volt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.30. 14:54


én értettelek félre
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.07.30. 14:39


duplán félreértettél - vagy rosszul fogalmaztam

1. Egyetértek ha az iskolákban így működik. Én arra utaltam hogy ha a városokban valahol (nem iskolában!) építenek pályát manapság, az kivétel nélkül műfüves és kivétel nélkül az általam vázolt kondíciókkal hazsnálható. BP-en legalábbis így működik sajnos.

2. A lötyögést meg úgy értettem, hogy NÉHA lötyögni IS lement akár az ember (pl csak rugdosni kapura), amikor tudta hogy pl a nagy meleg vagy nagy hideg vagy kevés ember miatt nem lehet komoly foci, de haverok, buli, fanta... :wink: Manapság ez pl megszűnt. Csak komoly focikra fizet az ember érthető módon.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.30. 13:04


de nyílván nem belőled és azokból lesz a jövő Puskása akik lötyögni járnak le ;) ...de ezekből a gyerekekből még lehet, és fontosak a körülmények és ezért nem fizetnek hisz az iskola tulajdona, gondolom az ott tanulók használhatják...itt arról van szó hogy mivel az iskola területén van, ezért hétvégére bezárják ahogy az iskola területét is, most gondold el mi maradna belőle hétfőre, ha boldog boldogtalan látogathatná...
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.07.30. 11:00


semmi meglepő (bár az a kezezés ronda volt a sporitól)
már a meccseket se nézem...

Aldair: jól beszéltél :wink:

Akikkel volt nézet eltérésem a fórumon, azoktól is elnézést szeretnék kérni, a moderátoroktól is..
Ámen. :wink:

elkezdődött egy program aminek segítségével műfüves (kis) pályák épülnek az általános iskolákban (amiket persze "őriznek", sajnos szükség van rá)
ezzel meg az a nagy bajom évtizede legalább, hogy az ingyenes, mindenki által látogatható grund nem egyenlő a fizetős, időpontot kérős, lefoglalós műfüves pályákkal. Méghozzá nagyon nem. Ki az isten akar fizetni egy kis lötyögésért pl 1000+ Ft-t???!!! Mert lötyögni a betonra bizony lejárt az ember. Nem is beszélve amikor egész napokat töltöttünk lent a pályán...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.07.30. 09:24


FR24, ha valakinek nem, hát nekem nem kell bizonygatnod semmit ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.07.29. 20:14


32. perc Győr-Montpellier 0-1...
Hát akkor ennek is itt a vége...
Már nemhogy a kupatavaszt, vagy az első kört, de még az augusztust se érik meg a magyar csapatok.
Itt óriási nagy bajok vannak, lehet h szerintetek elindult valami, lehet, de hogy én nem látok semmi pozitívat évek óta az is biztos!
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2010.07.29. 14:44


Én is 8-10 évet kajakoztam, javarészt versenyszerűen, ilyen baromságot is ritkán hallani. Majd ha minden gyerek sportol, utána lehet elkezdeni a focit így nyomatni közülük. Győr mellett élek, anno. 500 forintos tagdíjért több ezer gyerek kajakozott/kenuzott (jah igen arról nem is beszélve, hogy azért a foci elsősorban férfi sport), megnézném hol tud ennyi embert felszívni a foci, úgy hogy heti 6 edzést tartanak alapból (van vagy 8-10 csoport), fél napot ellehetsz a vízitelepen, plusz csomószor még lementünk vasárnap is egyet tolni, ha unatkoztunk és bizony még akkor is volt ott edző. Nem csoda, hogy a fele focista elkallódik, az meg a poén (ma már azért talán máshogy van), hogy a focista barátaim elmondása szerint kb. annyit futottak edzésen, mint mi a nyári edzésszakban, a kondijuk nagy 0 volt.
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.29. 14:31


mi (mármint Miskolc) fejlődtünk és fejlődünk e téren...elkezdődött egy program aminek segítségével műfüves (kis) pályák épülnek az általános iskolákban (amiket persze "őriznek", sajnos szükség van rá), egyre több suli kapcsolódik be ebbe a programba, és már az első osztályok is úgy indulnak hogy azok a szülők abba az oszályba iratják a srácot vagy a kislányt ha úgy gondolják hogy azt szeretnék hogy focizzon, ott nyílván több tesi van és olyanok foglalkozna a gyerekekkel akik értenek hozzá, ezt egyébként a város és a DVTK kezdte el együttesen asszem


más:

http://www.fourfourtwo.hu/regio-hirek/m ... futballert

én kajakoztam verseny szerűen 8 évig, és akármennyire is jó fejnek tartom őt, most azt mondom írdatlan baromságot mondott, nem elég hogy pl. a kajak-kenut alíg támogatják míg mondjuk most a "látványsportokat" (de egy hülye szó ez...) keményen nyomni fogják, még ez is....ne ilyen alapon döntsünk már ha sportól van szó, szánalmas hogy pl. Miskolcon ami az ország 3. legnagyobb városa, nincs szinte semmi lehetőség, van egy Nb 2-es focicsapat, egy évről-évre "esélytelen" jéghoki meg egy salakmotor....na meg persze 2 kajak-kenu sportegyesület amiről senki sem tud...ennek ellenére azt mondom minimális pénzből bajnok jégkorong csapatunk lehetne, kis befektetéssel újraindulhatna a kosárlabda, és még a vizilabdára is lenne lehetőség pl az új uszodában...mert itt Miskolcon az emberek szeretik a sportot, és ki is mennek ha alíg van pénzük akkor is, lásd DVTK....tragédia hogy itt tartunk ahol a part szakad....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.07.29. 13:03


Csak úgy szó nélkül elmentek a tegnapi BL vereség mellett??
Persze nem akarom azt írni, hogy én megmondtam, dehát én megmondtam! :lol: :lol:
Igaz hibáztam, mert én 0-3at tippeltem és csak 0-2 lett.
Ebben csak az a vicc h ez a Basel is egy harmatgyenge csapat, de még így is egy osztállyal jobb mint a magyar bajnok.... :( :(
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.07.29. 00:24


Végre rajtam kívül is látja valaki pozitívan a jövőt, mondjuk legkevésbé Trigoriára gondoltam, valahogy nem vall rád :D .
Nos, én nem mondtam hogy pozitívan látom a jövőt :wink: csak azt hogy koemannak mennie kellett, és ha magyar edző akkor Egervári kell hogy odaüljön. (És igen, kisMészülyt is jónak tartom.) Aztán hogy mire lesz képes az jó kérdés.
Ki ez az Egervári? mit tett le az asztalra?
Hazai szinten elég sokat

És igen sn, a magyar edzők kevesek mint sünben a vaj, csakhogy a JÓ külhoniakat nem tudják idehozni, a kinti harmadvonalasok (Lothar, Koeman) meg nem jött be. De ha megtehetnénk hogy 5 évig lecserélnénk a teljes NB1-es edzői stábot hazsnálható külföldire, azonnal aláírnám. És kötelezném a mostaniakat hogy folyamatosan figyeljék a külföldieket.

Szóval a bajnokságunk úgy nulla ahogy van. A válogatottnak lehet esélye még...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.07.28. 20:54


mikor írtam gondoltam rád ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.28. 19:06


snatch !!

kérlek ne emlegessük Tornyit ezen a fórumon, mert kiszaladok a világból :D .....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.07.28. 15:00


Végre rajtam kívül is látja valaki pozitívan a jövőt, mondjuk legkevésbé Trigoriára gondoltam, valahogy nem vall rád. :)
Ez az Egervári kinevezés szerintem nem lepett meg senkit, egyértelmű hogy olyannal próbálkoznak, aki nemzetközileg elért valamit, még ha az a valami "csak" egy U20-as bronz is.
Valaki mondta, hogy az a bronz nem is Egervári érdeme, hanem valamelyik segítőjéé, név szerint nem tom kit mondtatok, de elvileg Egervári hozta magával az U20-as stábját, szal ha ő tutyi-mutyi is (amii hihető), ott a stáb, nem?
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég