Magyar Foci

ide jöhet minden

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.08.01. 00:32


Nesztek a grund:
Most jöttem Fótról, fociztunk a gyermekváros egyik pályáján haverokkal
Képzeljétek el a világ legrosszabb betonpályáját, majd képzeljetek el rá kis apró kőveket, pálya szélén ottmaradt vascsonkokat, szakdt kerítéssel.
Na és képzeljétek el, hogy ezen a pályán teljes erővel sprinteltek.... és hátulról véletlenül összeakasztják a lábatokat :shock:
Az első pillanatban még azt hittem neg tudom fogni az egyensúlyvesztést, de a következőben már csak az járt a fejemben, hogy mimet töröm össze és menyni bőrömbe fog ez fájni...
Hát a jobboldalam válltól vádliig, + könyök és alkar bőrt vesztett :(

Amúgy van tényleg az a folyamat hogy a mai fitalaok letojják a focit. Nézd meg az emosokat pl, többet nézték a hajukat a tükörben mint labdát a pályán.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.07.31. 12:08


Ehhez a grundos dologhoz kötnék hozzá azzal, hogy tavaly pár napot Barcelonában töltöttem és a szállodánk ablakából pont egy grundra lehetett rálátni. Na, ott tolták a srácok éjjel-nappal. Beton volt a pálya, de nem ez a "jó" kis magyar aszfalt, hanem olyan nem is tudom milyen, ilyen furcsa, kicsit "csúszósnak" tűnt, olyan volt kb, mint a linóleum, de tuti beton. Szal ott tolták a srácok, még este is, a köztéri világítás fényében. Őket nézve jutott nekem is akkor az eszembe, hogy manapság Magyarországon ilyet nagyon ritkán látni, nincsenek is ilyen pályák. Ez tökre szabadon bejárható volt, nem is volt kerítéssel elkerítve, mert egy kisebb park közepén volt.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.30. 14:54


én értettelek félre
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.07.30. 14:39


duplán félreértettél - vagy rosszul fogalmaztam

1. Egyetértek ha az iskolákban így működik. Én arra utaltam hogy ha a városokban valahol (nem iskolában!) építenek pályát manapság, az kivétel nélkül műfüves és kivétel nélkül az általam vázolt kondíciókkal hazsnálható. BP-en legalábbis így működik sajnos.

2. A lötyögést meg úgy értettem, hogy NÉHA lötyögni IS lement akár az ember (pl csak rugdosni kapura), amikor tudta hogy pl a nagy meleg vagy nagy hideg vagy kevés ember miatt nem lehet komoly foci, de haverok, buli, fanta... :wink: Manapság ez pl megszűnt. Csak komoly focikra fizet az ember érthető módon.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.30. 13:04


de nyílván nem belőled és azokból lesz a jövő Puskása akik lötyögni járnak le ;) ...de ezekből a gyerekekből még lehet, és fontosak a körülmények és ezért nem fizetnek hisz az iskola tulajdona, gondolom az ott tanulók használhatják...itt arról van szó hogy mivel az iskola területén van, ezért hétvégére bezárják ahogy az iskola területét is, most gondold el mi maradna belőle hétfőre, ha boldog boldogtalan látogathatná...
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.07.30. 11:00


semmi meglepő (bár az a kezezés ronda volt a sporitól)
már a meccseket se nézem...

Aldair: jól beszéltél :wink:

Akikkel volt nézet eltérésem a fórumon, azoktól is elnézést szeretnék kérni, a moderátoroktól is..
Ámen. :wink:

elkezdődött egy program aminek segítségével műfüves (kis) pályák épülnek az általános iskolákban (amiket persze "őriznek", sajnos szükség van rá)
ezzel meg az a nagy bajom évtizede legalább, hogy az ingyenes, mindenki által látogatható grund nem egyenlő a fizetős, időpontot kérős, lefoglalós műfüves pályákkal. Méghozzá nagyon nem. Ki az isten akar fizetni egy kis lötyögésért pl 1000+ Ft-t???!!! Mert lötyögni a betonra bizony lejárt az ember. Nem is beszélve amikor egész napokat töltöttünk lent a pályán...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.07.30. 09:24


FR24, ha valakinek nem, hát nekem nem kell bizonygatnod semmit ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.07.29. 20:14


32. perc Győr-Montpellier 0-1...
Hát akkor ennek is itt a vége...
Már nemhogy a kupatavaszt, vagy az első kört, de még az augusztust se érik meg a magyar csapatok.
Itt óriási nagy bajok vannak, lehet h szerintetek elindult valami, lehet, de hogy én nem látok semmi pozitívat évek óta az is biztos!
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2010.07.29. 14:44


Én is 8-10 évet kajakoztam, javarészt versenyszerűen, ilyen baromságot is ritkán hallani. Majd ha minden gyerek sportol, utána lehet elkezdeni a focit így nyomatni közülük. Győr mellett élek, anno. 500 forintos tagdíjért több ezer gyerek kajakozott/kenuzott (jah igen arról nem is beszélve, hogy azért a foci elsősorban férfi sport), megnézném hol tud ennyi embert felszívni a foci, úgy hogy heti 6 edzést tartanak alapból (van vagy 8-10 csoport), fél napot ellehetsz a vízitelepen, plusz csomószor még lementünk vasárnap is egyet tolni, ha unatkoztunk és bizony még akkor is volt ott edző. Nem csoda, hogy a fele focista elkallódik, az meg a poén (ma már azért talán máshogy van), hogy a focista barátaim elmondása szerint kb. annyit futottak edzésen, mint mi a nyári edzésszakban, a kondijuk nagy 0 volt.
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.29. 14:31


mi (mármint Miskolc) fejlődtünk és fejlődünk e téren...elkezdődött egy program aminek segítségével műfüves (kis) pályák épülnek az általános iskolákban (amiket persze "őriznek", sajnos szükség van rá), egyre több suli kapcsolódik be ebbe a programba, és már az első osztályok is úgy indulnak hogy azok a szülők abba az oszályba iratják a srácot vagy a kislányt ha úgy gondolják hogy azt szeretnék hogy focizzon, ott nyílván több tesi van és olyanok foglalkozna a gyerekekkel akik értenek hozzá, ezt egyébként a város és a DVTK kezdte el együttesen asszem


más:

http://www.fourfourtwo.hu/regio-hirek/m ... futballert

én kajakoztam verseny szerűen 8 évig, és akármennyire is jó fejnek tartom őt, most azt mondom írdatlan baromságot mondott, nem elég hogy pl. a kajak-kenut alíg támogatják míg mondjuk most a "látványsportokat" (de egy hülye szó ez...) keményen nyomni fogják, még ez is....ne ilyen alapon döntsünk már ha sportól van szó, szánalmas hogy pl. Miskolcon ami az ország 3. legnagyobb városa, nincs szinte semmi lehetőség, van egy Nb 2-es focicsapat, egy évről-évre "esélytelen" jéghoki meg egy salakmotor....na meg persze 2 kajak-kenu sportegyesület amiről senki sem tud...ennek ellenére azt mondom minimális pénzből bajnok jégkorong csapatunk lehetne, kis befektetéssel újraindulhatna a kosárlabda, és még a vizilabdára is lenne lehetőség pl az új uszodában...mert itt Miskolcon az emberek szeretik a sportot, és ki is mennek ha alíg van pénzük akkor is, lásd DVTK....tragédia hogy itt tartunk ahol a part szakad....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.07.29. 13:03


Csak úgy szó nélkül elmentek a tegnapi BL vereség mellett??
Persze nem akarom azt írni, hogy én megmondtam, dehát én megmondtam! :lol: :lol:
Igaz hibáztam, mert én 0-3at tippeltem és csak 0-2 lett.
Ebben csak az a vicc h ez a Basel is egy harmatgyenge csapat, de még így is egy osztállyal jobb mint a magyar bajnok.... :( :(
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.07.29. 00:24


Végre rajtam kívül is látja valaki pozitívan a jövőt, mondjuk legkevésbé Trigoriára gondoltam, valahogy nem vall rád :D .
Nos, én nem mondtam hogy pozitívan látom a jövőt :wink: csak azt hogy koemannak mennie kellett, és ha magyar edző akkor Egervári kell hogy odaüljön. (És igen, kisMészülyt is jónak tartom.) Aztán hogy mire lesz képes az jó kérdés.
Ki ez az Egervári? mit tett le az asztalra?
Hazai szinten elég sokat

És igen sn, a magyar edzők kevesek mint sünben a vaj, csakhogy a JÓ külhoniakat nem tudják idehozni, a kinti harmadvonalasok (Lothar, Koeman) meg nem jött be. De ha megtehetnénk hogy 5 évig lecserélnénk a teljes NB1-es edzői stábot hazsnálható külföldire, azonnal aláírnám. És kötelezném a mostaniakat hogy folyamatosan figyeljék a külföldieket.

Szóval a bajnokságunk úgy nulla ahogy van. A válogatottnak lehet esélye még...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.07.28. 20:54


mikor írtam gondoltam rád ;)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.28. 19:06


snatch !!

kérlek ne emlegessük Tornyit ezen a fórumon, mert kiszaladok a világból :D .....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.07.28. 15:00


Végre rajtam kívül is látja valaki pozitívan a jövőt, mondjuk legkevésbé Trigoriára gondoltam, valahogy nem vall rád. :)
Ez az Egervári kinevezés szerintem nem lepett meg senkit, egyértelmű hogy olyannal próbálkoznak, aki nemzetközileg elért valamit, még ha az a valami "csak" egy U20-as bronz is.
Valaki mondta, hogy az a bronz nem is Egervári érdeme, hanem valamelyik segítőjéé, név szerint nem tom kit mondtatok, de elvileg Egervári hozta magával az U20-as stábját, szal ha ő tutyi-mutyi is (amii hihető), ott a stáb, nem?
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.07.28. 15:00


Trigoria írta:Ha ő is csődöt mond, akkor tényleg mindenki megpróbálta már :D

ne haragudj, de ennyi erővel még rám is kerülhetne a sor, nekem is kijárna már, olyan régen nem voltam szövetségi kapitány...Ki ez az Egervári? mit tett le az asztalra? Mi tud? én látatlanra megmondom, semmit. Ennyi erővel lehetne a Glázer, a Tornyi is szövetségi kapitány, vagy újra Mezei, vagy a kismészöly, akár Gelei, de lassan már a Pintér Attila is jobb...

A magyar edzők semmit nem tudnak arról, hogy mi a foci, csak a súlyos millióikat tudják követelni a csődközeli kluboknál is és perrel fenyegetőzni, ha nem fizetnek, de persze ebben a klubok is hibásak, hogy ennyit ajánlanak ezeknek a senkiháziknak. Legjobb példa az a sz*rházi Tornyi, a szponzorlogós inggallérjával...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.07.28. 13:19


Totti lássa lelkem, én most bízom bennük... :wink:
A válogatottunknak nem kell több, mint egy helyes, emberre-szabott taktika, és jó mentalitás. Egervárinak kijárt már a pad nagyon régóta. Most megkapta. Ha ő is csődöt mond, akkor tényleg mindenki megpróbálta már :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.07.28. 10:43


Most kinevezték Sz*rvári Sándort szövetségi kapitánynak, aki még az alsógatyáját is képtelen felhúzni segítség nélkül, annyira tutyimutyi, nerm tom mert nem foglalkozok magyar focival annyira mélyen, de hogy ebből valakinek valahol megint pénze lesz az biztos.
Nyilasi is - Isten bocsássa meg nekem - egyik legjobb magyar focista volt, de hát ez már más kávéház, többször bebizonyosodott a Fradinál is máshol is, h ő ezt nem bírja. A mutyizást, a lopást a csalást....
Fél évet adok ennek a kettősnek, max egy évet, de a selejtező sorozat végén már egészen biztos h egyikük se lesz a hivatalában! :(
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2010.07.28. 09:25


én detto így vagyok vele, csak nem a Málta elleni égés óta, hanem kicsit régebbre visszanyúlva... Továbbra is az a véleményem, amíg sz*r edzők "dolgoznak" (mutyiznak) kis hazánkban, addig semmit nem várok. Maradnak a nagyképű nyilatkozatok, és a kínos, égő vereségek a selejtező selejtezőjének -1. körében...

A Debrecen is ki fog esni a Basellel szemben, bár ez még nem is annyira égő eredmény, mert a svájciak egyszerűen csak jobbak.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8094
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.07.27. 19:02


bigg írta:Jaaaa, ez gáz! De miért is? Nem kaphat ki egy magyar csapat egy Szlovéntól?, kb. egy szint, sőt ők még előrébb is járnak, VB meg minden ugyebár... :wink: Szerintem te álmodozol, nem értem miért vannak ilyen magas elvárásaid, csak szépen lassan előre haladva, közben megmaradva a realitások talaján.


Én már nem álmodozok bigg, felébredtem a Málta elleni égés után. Egyáltalán semmilyen elvárásom nincs egyetlen magyar csapattal szemben sem, mivel hulladék az összes, beleértve a válogatottat is.
Tőlem haladhatnak szép lassan, vagy roham tempóban, nem érdekelnek...
A realitások talaján maradva: Maribor-Videoton 2-0
Tennék wink jelet h értsd h nem akarok tüzet szítani, csak a véleményem írom le, de már a múltkor ezért is megszóltak úgyh nem merek.
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.07.27. 12:05


Akkor sem kell annyira leírni, te is mondtad, ahogy én is, egy szint, tehát vagy ez, vagy az jut tovább, idegenben kapni két gólt az benne van.

A ZTE meccse inkább volt égés, azt sem tudom már kikkel játszottak, annyira "ismert" csapat ellen estek ki..., nem is kellett volna induljanak annyira gyenge csapatuk volt, de hát jobbat nem is lehetett volna indítani.

Egyébként az új igazolások nem játszottak a Videotonban, szóval max mentálisan erősíthették volna a csapatot. :P

Ja és a Videoton nem igazolta le azt a Farkas II-őt, mert drága volt nekik, pedig a Mezei is mondta, hogy szerették volna... erre a Debrecen lazán leigazolta? :shock:
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Imperatore Romano Dátum: 2010.07.27. 07:36


a Maribornak 2 válogatottja van aki kint volt a vb-n, tehát ne fogjuk a vb-re, most amúgy is divat lett, hogy minden kudarcot erre fogunk....tésztás Mezey is csak beszél zöldségeket...megértem a tabló még mindig üres, és a párt csapata bukta a nemzetközi szereplést, hozzáteszem a vidi azért esett ki mert szánalmasan játszott, és a keretük fikarcnyit sem rosszabb mint a Mariboré, tessék megnézni mennyit tapsikoltak el átigazolsára...csak éppen nagy volt az arc 1-2 játékosnál...amikor az egyik azt mondta az első meccs után ami 1-1 lett hogy mi bedaráltuk a szlovénokat....hát igen...csupán annyira hogy 3-1-el mentek tovább.....a kapitányváltásnak pedig egy pozitívuma van csak...hogy olcsóbb.....elvileg....
Avatar
Imperatore Romano
 
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2005.12.06. 18:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2010.07.27. 03:37


Jaaaa, ez gáz! De miért is? Nem kaphat ki egy magyar csapat egy Szlovéntól?, kb. egy szint, sőt ők még előrébb is járnak, VB meg minden ugyebár... :wink: Szerintem te álmodozol, nem értem miért vannak ilyen magas elvárásaid, csak szépen lassan előre haladva, közben megmaradva a realitások talaján.
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2010.07.26. 23:35


Eljen az imádott magyar foci!!!
Maribor-Fideoton 2-0 lol lol
Ha még mindig van aki álmodozik, azt szerdán este fogják végleg helyretenni, amikor a Basel egy laza 0-3al lép át a Lokomotívon...

Bocs, nyaralni voltam, és mivel sz*rrá áztam 3 napon keresztül, így most még borúsabb a kedvem mint egyébként, pedig amúgy se én vagyok itt a fórumon a MR. Optimizmus :D
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Magyar Foci

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2010.07.23. 17:43


éljen az Off-topic srácok! :wink:

Amire kiváncsi leszek majd,hogy a Debrecen mire megy a Basel ellen,tavaly nem ők verték meg a Rómát a csoportkörben?
de
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27933
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég

cron