Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.02.10. 12:01


ez már mind a múlt. nem szabad vele foglalkozni.
viszont mivel a holokausztal állandóan foglalkoznak, az előző tételből kiindulva, az a jövő....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.02.10. 11:27


Trigoria írta: A többivel egyetértek. Nekem az egyik legnagyobb fájdalmam az életben (eddig) Trianon. Lehet nagymagyarnak meg magyarkodónak nevezni az ilyen embereket, de nekem konkrétan fáj - permanensen.

Detto, egyszerűen képtelen vagyok elfogadni.
Trigoria írta:De persze nem ítélkezem mások felett, akik máshogy éreznek. Nálam ez köszönhető a történelemszeretetnek, a téma iránti érdeklődésnek, valami mély lelki igazságvágynak, meg jóég tudja még minek

Nálam még az is bejátszik, hogy apám anyjának testvérei a 'határ' túloldalára kerültek, míg nagymamám ide, de évekig nem tudtá látogatni egymást, pedig szomszéd falu. Szóval van határontúli érdekeltség.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.10. 11:19


Alapvetően nincs bajom azzal,ha valaki baloldali szavazó.Nekem is több barátom és ismerősöm ilyen.
Mondjuk szerintem azért,mert egész életükben a baloldali médiából tájékozódtak,és még nem volt senki,aki egy picit is bemutatta volna nekik a politika más szegmenseit,a világ történetének összefüggéseit.Normális,intelligens emberek,csak elfogultak.
Xaba, hogy miért várom 2014-et?
Kíváncsi vagyok,hogy a Jobbik hány százalékkal fog végezni.Mert a mostani közvélemény-kutatások szerint az MSzP-n kívül Bajnai Együtt 2014 mozgalma is megelőzné.Persze ha összefog a baloldal,akkor az a Fideszre is komoly veszéllyel lehet.
Ha újra a baloldal győzne,az egy ország szégyene,csődje,katasztrófája lenne.Megértem én,hogy támadják Orbánékat,de a kiábrándultak legtöbbje ezt baloldalról teszi.Az emberek egyszerűen nem mernek a Jobbikra szavazni.A Jobbiknak amúgy is kiesik két nagy létszámú réteg: a cigányság és a nyugdíjasok.
Nem értek semmiféle pénzügyi,gazdasági és közigazgatási kérdéshez.Sokan azt tartják,hogy a Jobbiknak ezen kulcsterületekhez nincsenek meg a szakpolitikusai.Szerintem megvannak.
Ha az Európai Unió tagjai maradunk még jó ideig(és erre sok esély van),akkor Isten mentse meg az országot egy Jobbik-kormánytól.Sajnos ezt kell mondanom.Ám ha kilépnénk végre-valahára ebből a fertőből,akkor viszont CSAK a Jobbik lenne képes visszaadni valamit a nemzetnek a megtépázott múltból,a magyar gyökerekből és érzésekből.Ez kicsit bigottnak,romantikusnak és giccsesnek hangzik,de így gondolom.
Tisztában vagyok vele,hogy a politikai hatalom az emberek nagy részét korrupttá,csalóvá teszi,és ettől talán a Jobbik sem menekülhetne.
Ahhoz viszont,hogy én a tükörbe tudjak nézni a saját értékrendem szerint,muszáj a Jobbikra szavaznom.
Még ha tudom is,hogy ez milyen veszélyeket rejthet magában.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.10. 00:03


http://kuruc.info/r/3/107817/
csodaszép dolgok történnek manapság :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.09. 23:06


nekem ez elég hihetetlenül hangzik
mert olyan hogy valaki balkezes és leszoktatják az ok, de hogy mondjuk jobbkezes és jobbról kezd írni MAGÁTÓL??? Ugyan miért? Az első amit lát, az az hogy balról írnak az emberek, a tanárnéni, a szülők, mindenki. Ő meg erre elkezd jobbról?
A beszéd detto nincs kódolva az emberben szerintem. Persze egyrészt nem vagyok a témában kompetens, másrészt mindig lehetnek csodaszámba menő kivételek. :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.09. 23:03


Hirtelen eszembe jutott, és gondoltam, hogy leírom. Van egy nagyon barátom az egyetemen. Ő mesélte, hogy a barátja(aki egy hihetetlenül ügyes kezű mesterember) lánya, amikor elkezdett beszélni székelyesen beszélt. Ők Torda környékén laknak, tehát nem székelyek. Aztán érdekesnek tartotta és elkezdte kutatni a családfáját és kiderült, hogy távoli ősei székelyek!
És ez még nem minden. A lány mikor kezdett írni jobbról balra kezdte. Le kellett szoktatni róla.
Ennyire jelen lehet a génjeinkben a magyarság? Én valószínűnek tartom, hogy több gyerek is így kezdte az írást, csak szüleik nem tartották fontosnak hangoztatni. Ahogy ez az illető is csak pár embernek mondta el.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.09. 22:50


be ne jöjjön ide balos csak politika miatt :twisted:
ha rómás akkor ok :wink:

A többivel egyetértek. Nekem az egyik legnagyobb fájdalmam az életben (eddig) Trianon. Lehet nagymagyarnak meg magyarkodónak nevezni az ilyen embereket, de nekem konkrétan fáj - permanensen.
De persze nem ítélkezem mások felett, akik máshogy éreznek. Nálam ez köszönhető a történelemszeretetnek, a téma iránti érdeklődésnek, valami mély lelki igazságvágynak, meg jóég tudja még minek.


a videó szép, jó zenével
amiket megmutat azok vagy máig megmagyarázhatatlan leletek, vagy pontosan arra utal amire gondolunk és amit a videó is gondol
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.09. 22:24


Igen... érdekes kérdéseket dobsz fel. Nem tudok rájuk válaszolni. Én is azokhoz a milliárd(!) emberek csoportjához tartozom, akik szerint igazságtalan volt. És egyáltalán miért „békeszerződés”? Olyan szép a nyelvünk, nincs erre valami más szó?
Béke? Utaljuk őket, mert elvették a földjeink 70%–át. Sorra mindenkit, aki kapott belőle. Hogyan akarnak békét úgy, hogy a földünk 70%–át elveszik? Vagy kik között akarnak békét? Békét vásárolni más pénzén? Még TALÁN!!!! Megérteném, ha nem ekkora területről lenne szó. És nem azokat a részeket (is), ahol túlnyomó részt/teljes mértékben magyarság van (volt:((( )
Szerződés? Haha...
Nem szeretek ilyesmiről beszélni, mindig úgy felhúzom magam, hogy eszméletlen.

Nincs valaki baloldali a fórumon? Vagy ismerős, aki beregizne egy vita erejéig?

Kifejted a 2014 utáni várakozásod?


Más:
Véleményeket erről a videóról:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... AV5UgDAQA#!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.09. 14:03


Na,akkor csak nem bambultam el annyira az arányokat illetően.
Oké,Xaba. :wink: Igazából akkor lenne normális a helyzet,ha most nem kellene semmit sem köszöngetned.Ti tehettek róla legkevésbé,hogy a fejetek felett átszállt a határ.
Sehogy sem értem meg,hogy hogy lehet Trianont igazságosnak nevezni.A székelyeket román állampolgároknak.A FIFA döntését teljes mértékben jogosnak.A magyar baloldal szavait tolmácsoltam.
Na most ők tényleg így gondolják,vagy csak az eszme irányelvei alapján kell így nyilatkozniuk?
Mert ha az előbbi,akkor rohadjanak meg ott,ahol vannak,ha meg a második,akkor meg nyíltan kimondhatjuk,hogy a baloldal magyartalan és nemzetietlen.Esetleg a szavazókért?Kiket tudnak maguk mellé állítani ilyen ordas gondolatokkal?
Esküszöm,próbálom olykor megfejteni a baloldali igazságot,hátha tényleg ők képviselik a kultúrát,az intelligenciát és a tudást.De nem megy.Soha nem ment.
Várom már 2014-et.Vagy nagyot koppannak a közvélemény-kutatások,vagy sajnos igazolódnak a tendenciák.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.09. 11:45


Zsolti én az előző előtti írásodhoz, írtam, hogy kösz. Mármint ahoz, hogy kitartást.
Amit ez előtti írtál nem láttam, mert én is majdnem akkor fogalmaztam meg a gondolataimat. Hát elhiszem, hogy ideges vagy. De ki ne lenne? –őőő, költői kérdés...

Továbbá van szó a videóban a cigányság arányáról. 3:18 – nál. 26 diákból, 3 értelmes cigány és 4 magyart említ. Vagyis 22 cigány és 4 magyar. Tehát 92% -os arány abban az osztályban.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.09. 10:36


Nem tudom,Bence,hogy a szövegből kiderül-e a romaarány.Nekem úgy rémlik,hogy a kurucinfós bevezető szöveg említette az arányt. Amennyiben kiderülne,hogy a romák a konyári suliban nincsenek jelentős többségben,akkor elnézést a "csúsztatásért".
Mondjuk annál meg nincs rosszabb, ha egy osztályban van 20 normális meg 3 idióta (és most direkt nem cigányokról meg magyarokról beszélek). Na akkor tudja igazán tépni a haját a tanárember!
Nem jó ez sehogysem...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.02.08. 22:04


Zsolti! (Xaba rád csak a szöveg 2. fele vonatkozik)
Rosszul fogalmaztam sajnos, arra gondoltam, hogy abban a közösségben elenyésző az ilyen gyerekek száma.
Abban igazad van, hogy van akire nem lehet hatni. Azt kell elérni, hogy a megjavíthatatlanok ne legyenek úgymond ,,példaképek", hanem kifejezetten rossz példák.
Annyira nem is vagyok képben ezzel a témával kapcsolatban, te biztosan jobban benne vagy a dolgokban ezért nem is szeretnék okoskodni. Én is azt veszem észre, hogy az értelmiségi(bb) romák (meg úgy mindegyik) többre tartja magát
nálunk. Mi sem vagyunk különbek, talán annyival, hogy mi joggal. (mondjuk ez egy elég nyomós érv)
Lehet valamit rosszul vettem ki a videóból, mert én se értettem a felét, de honnan veszitek, hogy majdnem 100% a roma diákok száma.
Debrecenben lakom, Konyár 30 kilométerre van innen, tudtommal a megyében leginkább romák lakta település Hajdúhadház.
Konyár benne sincs a köztudatban ezen a téren.
Rá is gugliztam, a wikipédia szerint a lakosság 5%-át teszik ki a cigányok.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.08. 21:06


bence ott azért jóval nagyobb az arány, mint 40%.

Amúgy látszik a videón, hogy neki gőze sincs arról, hogy videózzák közben. És az is látszik a non-verbális kommunikációjából, hogy nem azért folytatta a mondanivalóját, mert jól sült el az első diszkrét poénja, és akarta fokozni, hanem igen is előre készült ezzel a beszéddel... de legalább egy részével. Szóval engem az érdekelne, hogy miféle összejövetel/gyűlés/továbbképző volt ez?

Köszönöm zsolti!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.08. 21:01


Elenyésző suttyó cigány gyerek,Bence?
Elenyésző normális,társadalmilag használható.Talán.
Az ismerősödnél 40% a romaarány? Konyáron majdnem 100%.Nem ugyanaz.
Érdekes órákkal és megfelelő fegyelmezési módszerekkel lehet bírni a romákkal?Néha anélkül is,olykor azokkal sem.Településfüggő.Hogy milyen órákat tarthat?Tessék bemenni egy 97%-os arányú osztályba,és megtudod.
Én a cigány tanítványaimmal napok óta a politikáról,az életről és a cigányság helyzetéről beszélgetek.Olykor a teljes magyaróra rovására.A legtöbbjükkel általában egyetértek,de van olyan,aki szerint a cigány különb ember,mint a magyar.Pozitív értelemben persze.Ez a srác jó tanuló,értelmesnek tűnő,ám trágárul beszél,és a mottója a következő:"Amíg a cigány öt tyúkot lop,addig a magyar ötmillió forintot."
Ha Xabát szétbass.a az ideg az erdélyi helyzet miatt,engem emiatt öl a méreg.
Engem 10-ből 9 cigánygyerek szeret/kedvel/elismer.Én megteszem értük azt,amit a hivatás megkövetel és megfizet.Én is jónéhányukat kedvelem.Akik a legbunkóbbak voltak velem az évek során,azokkal is tudok az utcán beszélgetni,miután otthagyták a sulit.Nincs bennem tüske.
De semmi pénzért nem élnék velük.Még azokkal sem,akik tényleg tisztességesek.Nem tudom megmagyarázni,hogy miért,de nem menne.Biztos azért,mert rasszista vagyok.
És igen,Trigo,én is gondoltam a vidékies stílusra a konyári pedagógussal kapcsolatban,és mivel egyetemet végzett tanárról van szó,szerintem is inkább erről van szó,mint tuskóságról.
A politika SIMÁN elnézné és engedné a cigány térhódítást.Valamit tenni kell értük.Nem ellenük,értük.Első lépés:a születések demokratikus úton történő csökkentése.Ha ez nincs meg,minden más ötlet halott.
Integráció,asszimiláció-gyűlölt szavak.
Az a büdös nagy helyzet,hogy a fehérek integrálódnak a roma kultúrához.Ezt nem szabad megengedni.Végzetes.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.02.08. 19:00


Trigoria írta:bammeg srácok, vidék
vidékies beszéd
semmi gondom nem volt vele, ráadásul sok ember előtt próbált nem leégni
mindegy

Nem az a baj, hogy tájszólással beszél.
Hanem az, hogy egyetemet végzett, diplomás tanárember és se eleje se vége nincs a mondatainak. (ami a hangszínt illeti.)
Képzelem, milyen órákat tarthat..
Ráadásul azzal önmagát is minősíti, ha nem tud fegyelmezni egy gyereket, tartozzon az bármilyen etnikai csoporthoz.
Egyik ismerősöm egy olyan iskolában tanít magyart ahol a gyerekek közel 40%-a roma és elmondása szerint megfelelő fegyelmezési módszerekkel, illetve érdekes tanórákkal lehet hatni nagy részükre.
Persze van pár igazi suttyó gyerek is akik miatt utáljuk is a cigányokat, de ez elenyésző.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.08. 18:26


bammeg srácok, vidék
vidékies beszéd
semmi gondom nem volt vele, ráadásul sok ember előtt próbált nem leégni
mindegy
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2013.02.08. 17:00


Én a beszéd felét nem is értettem, a kivehető tartalommal nem volt probléma, de a stílus és a fogalmazás nem tanárhoz méltó. Gondok vannak az oktatásban, ha ilyen tanárok is taníthatnak - mégegyszer hangsúlyozom, nem a beszéd igazságtartalmára utaltam.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.02.08. 16:34


Xaba,neked továbbra is azt mondom,hogy kitartás.Mindent bele,székelyek!Wass Albertet minden tanmenetbe!
A tanárral kapcsolatban pedig annyit,hogy a megnyilatkozása bőven elég volt ahhoz,hogy páros lábbal kirúgják.
Az igazat mondta el? Igen.
Csakhogy a videó megnézése után kicsit én is húztam a számat.MINDENBEN egyetértek vele,ám ilyen primitíven és együgyűen nem szabad nagy plénum előtt beszélni.Kicsit olyan "parasztos" benyomást keltett bennem a kolléga.Az igazságot intelligensebben is el lehetett volna mondani.Mint Volner testvér szokta.
Persze együttérzek Vígh Szilárddal,és tisztelet neki,amiért ilyen bátor volt.Csak hát maga a beszéd...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.08. 01:34


semmit nem ér a zászlós szolidaritás, amíg a kormány meg nyalja a románok seggét közben

azt a tanárt akkor tudtuk hogy kirúgják, amikor a videót először láttuk
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.07. 23:42


Ha valakit esetleg érdekel, akkor egyre több és több helyen az EU -s rongyokat lecserélik székely zászlókra, vagy éppenséggel melléjük tesznek egyet, szolidaritásból.
Hát ennek örülök, őszintén szólva. És nem csak azért, mert én székely vagyok. Továbbá egyre több román politikus is hangoztatja az egyetértését a zászlós üggyel kapcsolatban.
De még mindig nem értem, hogy ha a románok címerében székely motívumok vannak... és ezt ők használhatják és használják, [ Elvégre minden osztályteremben muszáj lennie egynek a tábla felett és ráadásul az is törvény, hogy nem lehet mellette/körülötte semmi. (még óra sem, nem hogy más címer) ] akkor mi miért ne használhatnánk?


Más:
http://kuruc.info/r/2/107742/
Azért jó, hogy a Jobbik kiáll mellette:
http://kuruc.info/r/2/107314/
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.07. 19:58


Láttam én is :lol:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.07. 19:32


láttad az alját? :shock: :)
Alina Totti contributed reporting from Bucharest, Romania.
:D Totti
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.07. 19:11


http://www.nytimes.com/2013/02/07/sport ... d=all&_r=2

Nem semmi, hogy a NYT -ban ilyesmiről írnak :)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.02.06. 22:37


megértem az elkeseredettséged Xaba
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.02.06. 21:59


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... FPdTFWVCjQ

Legalább 3:15-3:40 kötelező! Szép vagy fiam... szép...
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég