Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.12. 20:00


én már nem is nézek ilyen híradókat. Ezt csináltam évekig, évtizedekig. És pont ezért már tudom mit hogyan tálalnak. Ezért is mondják rám páran, hogy egyoldalúan tájékozódok. És ezért mondom mindig, hogy egy frászt. Évtizedekig voltam egyoldalúan tájékoztatva! Így már nincs szükségem a fősodratú médiára ahhoz hogy egy kurucos hírnél tudjam, hogy azok a szennycsatornák hogyan adják le.
Amúgy ma anyáméknál pont hallottam egy híradót. Csak a IMF hitel "visszafizetéséről" volt benne szó, és a kormány seggnyalásáról. Ott is hagytam 10 perc után.

Amúgy rendre meg is büntetik őket zsolti a Jobbik véleményének kihagyása miatt. De mit nekik az a kis büntetés, amikor sokkal többet érnek el vele.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.12. 13:04


Vonának ez már a 88. nyílt levele, mégsincs soha semmi visszhangja ezeknek az írásoknak.Majd megint kiragadnak belőle egy részletet,és úgy tudósítanak róla.Pedig ezek a levelek a zseni stílus netovábbjai. Ilan Mor, a német nagykövet, most a román politikusok - megkapja mindenki a kis szösszeneteket Vonától.
Csak egyszer közölné ezeket a fősodratú média.
Amúgy most már tudatosan kínzom magam: gyakran végignézek egy RTL Klubos vagy egy TV2-es híradót.Csak azért, hogy megnézzem, hogy ha van egy hír a kormányról, akkor hogyan reagál az ellenzék.Na már most jobbikos vélemények nincsenek leadva. Képes riport sosincs, maximum néhány mondatot elmond tőlük a bemondó. Bezzeg az MSZP,az LMP, az Együtt 2014 és a DK politikusainak reakcióit mindig hosszasan taglalják.Képi anyaggal.
Mi ez, ha nem az egyenlő tájékoztatás félrerúgása?
Hogy képzelik, hogy egy fél százalékos Gyurcsány-pártot mindig megszólaltatnak,egy Jobbikot pedig elnémítanak?!
Menjenek már az anyjukba haza!
Izraelbe.
Kutyák.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.12. 12:13


a román reakció
https://kuruc.info/r/3/116230/
Vona kiakasztotta őket

és Vona nyílt levele:
https://kuruc.info/r/6/116220/
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.11. 23:40


én azt gondolom, hogy inkább vannak mint nincsenek ezek a dolgok
de amíg én nem tapasztalom meg, addig nem tudok állást foglalni teljesen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.11. 21:09


Hű,Xabikám! :wink:
Én nagyon sokáig abszolút nem hittem az ilyesmikben.Abszolút racionalista és materialista vagyok,de hiszem, hogy az istenhit fontos. Vagy úgy általában a hit.Hit valamiben.Sorsban,Istenben,mindegy.
A spiritualizmussal kapcsolatban pedig már annyi hókuszpókuszról,bizonyított csalásról hallott az ember,hogy aki nincs benne igazán a dolgokban, az abszolút szkeptikus ilyen témában.
Sok ember állítja,hogy ők sem hittek ilyesmikben,aztán történt velük valami furcsaság, és onnantól kezdve hisznek benne.
Amiket írsz a tanároddal kapcsolatban, az baromi érdekes. Te mit is tanulsz? Biztos írtad már,csak elfelejtettem.
Egy neves gondolkodó - nem jut eszembe a neve -, könyvet írt az emberiség fejlődéséről, és arra a végkövetkeztetésre jutott, hogy az emberiség akkor éri el fejlődésének csúcspontját,ha a spiritualizmus uralkodik el a lelkekben.Ezt persze több száz oldalon fejtegeti,nem is tudom jobban leírni,hogy ő mit ért spirituális lét alatt,mert nekem is csak mesélték a gondolatait.De borzasztó érdekes volt.
Ám ebben a témában nem vagyok otthon.De érdekesnek tartom.Nem lebecsülendőnek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.08.11. 20:49


Probálkoznák még egy nem ide illő témával. Az előbbi is eléggé hasznos volt 

Ti mit gondoltok a spiritualitásról, ezotériáról?

Kb. egy éve öngyilkos lett egyik volt osztálytársam, barátom :( Pár nappal ezelőtt mesélte egy másik osztálytársamnak az anyja, hogy meg volt átkozva a család egy éve és ezért bolondult el a fiuk és tette… amit tett. Egy jósnő vette le róluk az átkot. Azt mondták, hogy a párnában van egy cérna és benne csomók és mellette egy szem kukorica. És elvileg tényleg ott voltak. Aztán valami ruhák meg nem tudom mik segítségével feloldották az átkot...
De még több hasonló sztorit hallottam, döglött bárányokról és bájitalokról egyaránt. Viszont egyiket sem tapasztaltam a közvetlen közelemben. Így elég nehéz véleményt alkotni. Sokaktól azt a választ kaptam, hogy "én nem hiszek benne, de van" :D

Volt egyetemi tanárom, aki (egy nem mindennapi pofa)18 nyelvet beszél magas fokon és még 35 -ig gyengébb fokon :shock: . Majdnem 2+2 évig kint élt egy szigeten, bennszülötteket tanulmányozott. Legelőször Ő keltette fel az érdeklődésemet ezzel a témával kapcsolatban. Ő "nyitotta fel a szemünket" különböző kvantumfizikai és más elméletekkel, párhuzamos dimenziókkal, álomirányítással, aura látással, meditációval, stb. Ő alátámaszozta egyértelműen ezeknek a dolgoknak az evilági létezését, de a történeteken kívül nem tudott más „bizonyítékkal” szolgálni. És nyilván nem is nagyon lehet…

Most így eszembe jutott, hogy régen a nagyi beszélt nekem hasonló érdekességeket. Csak ilyen villanófény emlékeim vannak, de, ha náluk járok, mindenképpen újra kifaggatom ezzel kapcsolatban. Olyan sztorit mesélt, hogy egy illető a búzaföldjét körbejárta térden egy szál alsónadrágban és többé nem mentek bele vadak és a madarak. De mitől? Miért? Igaz egyáltalán?
Ti hallottak hasonló történeteket? Esetleg éltetek át?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.11. 20:45


Ja, és Trigó: a "normális" topikban felröhögtem,amikor visszaolvastam a hozzászólásokat, és megláttam a "szerintem hagyjuk ki a 88-ast a matematikából, és a 87 után jöjjön a 89" tartalmú kommentedet.Ku.va jó volt! :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.11. 20:41


Hát igen. A Gaben nagy arc.Miatta kezdett el érdekelni a politika.Elfogult vagyok vele, nem tagadom.
De hát inkább vele vagyok elfogult, mint egy Gyurcsánnyal, Bajnaival vagy valami hasonló kutyával.
Orbán nekem sötét ló.Néha szimpatikus,máskor zsidóbérencet látok benne.
De Vonáért megőrülök.
Persze így lehet nagyot csalódni valakiben.
Ám addig is mindent bele,Gábor!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.11. 13:46


https://kuruc.info/r/3/116185/
:D
tetszett amit Vona mondott, nagyon tetszett
így kell egy MAGYAR politikusnak beszélnie szerintem
az más kérdés, hogy mi mit jelent valójában abból amit mondott, de keménynek kell lenni, hadd parázzanak
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.07. 10:35


Csak hogy közrefogjuk a roma témát, csapok ide még egy Samír-részletet (21.). Most pár napra megint "lelépek", úgyhogy kapkodtam magam, hogy legyen mit olvasgatnia annak a néhány embernek, aki be szokott ide nézni. :wink: Jó politizálást mindenkinek! Természetesen a nyári játékospiacon... :)



Samír pár héttel a második palesztin intifáda kitörése előtt a Tel Aviv-i Cinemaque tér felé sétált. A téren egy tisztes, ősz hajú, jóképű férfi, bizonyos Uri Avneri szónokolt. Mint mindig, most is arról az elképzeléséről beszélt, hogy két, együtt élő államot kellene létrehozni a Szentföldön: a zsidó állam mellett egy független Palesztinát is. Minden szava igaznak csengett, ám a rendezvényt elkerülték a fiatal aktivisták, mivel a hagyományos béketábor már nem vonzza az új, dinamikus nemzedéket.

Az író tudja, hogy Uri Avneri jó szándékú ember, a palesztin jogok bátor támogatója, az ügyért sokat dolgozó aktivista. A baj csak az, hogy az ő politikai programja már végérvényesen halott. A palesztinai két állam ötlete egy nagy blöff, és mindig is az volt. Negyven éves kor alatt egyetlen izraeli vagy palesztinai sem emlékszik az 1948-67 közötti „felosztási évekre”. Ez az az időszak, amelyre Mr. Avneri úgy emlékszik vissza, mint valami elveszett paradicsomra. Pedig soha egyetlen politikus nem akadt - beleértve az eddigi legnormálisabb, nemrég meggyilkolt Jíchak Rabint is -, aki komolyan gondolta volna a történelmi Palesztina bármelyik részének átengedését. A végtelenségig elnyúló tárgyalások csupán arra szolgáltak, hogy megpuhítsák a közvéleményt. (Ilyesmi zajlik a napokban, 2013-ban is.)

Időközben az „ideiglenes katonai megszállás” füstköde mögött a keménykedő izraeli vezetőség elkobozta a palesztin földeket és házakat, hogy teret nyissanak a zsidó telepeseknek, s ezrével börtönözte be és gyilkolta le a palesztinokat. A kétállamiság tehát nem más, mint a zsidó géniusz terméke: a végtelenségig nyújtani a tárgyalásokat, s közben lebegtetni a két állam megvalósításának lehetőségét. A palesztinok számára mindig is csupán két út létezett a rabságból való megszabadulásra. Az egyik Izrael legyőzése, a másik a hozzá való csatlakozás. A harmadik út, valamiféle új felosztás, illúzió csupán. Nem számíthatunk arra, hogy egy izraeli kormány majd méltányos és igazságos békét fog kötni a palesztinokkal. Ezek a kormányok mindig kivonulási stratégiát alkalmaznak a „békefolyamatban”.

Gondoljunk csak bele! Valójában milyen fajta „békét” tud kínálni Izrael? Örökre rezervátumokba akarják zárni a palesztinokat, és arra akarják kényszeríteni őket, hogy jordániai és szíriai testvéreikkel vetélkedjenek az izraeli uraik által kínált munkalehetőségekért. Hát ez az a béke, amelyről az izraeli galambok turbékolnak.

Minél többet gondolkodik rajta a szerző, annál kevésbé hajlik arra, hogy a legjobb szándékokat tételezze fel a béketáborról. Túl gyakran használják ezt a szörnyű kifejezést: „a zsidó állam”. A cionizmusnak is az a meggyőződése, hogy az embert a vér köti a nemzethez. Számukra egy zsidó mindig, örök időkig zsidó marad, s innen származik a „két államot a két nemzetnek” koncepciója.

A „kétnemzetiségű állam” szintén félreértés csupán. Nincs itt két nemzet, külön zsidók és arabok, ahogy azt el szeretnék hitetni velünk. Itt egy csomó közösség van: marokkóiak, oroszok és etiópok is. Ezek és a szintén sokféle őshonos palesztinok alkothatnák a Szentföld sokszínű mozaikját. Ezek a közösségek csak a cionista elit képzeletében alkotnak két nemzetet.

Közös érdekünk a mindenkire kiterjedő törvény előtti egyenlőség megteremtése egész Palesztinában a Jordán folyótól a Földközi-tengerig. Ez már évekkel ezelőtt is megvalósulhatott volna, ha az izraeli baloldal nem dédelgette volna a felosztás illúzióját. Jeruzsálem esete ebben a tekintetben igen tanulságos. A város palesztin népességének – az egyesített Jeruzsálem egyharmadának – joga volna részt venni a helyhatósági választásokon, és képviselőt küldeni a városi tanácsba. Csakhogy ezek az emberek elfogadták az izraeli béketábor ostoba tanácsát, és a Zöld Vonal fenntartása érdekében bojkottálták a választásokat. Ez katasztrofális döntés volt. Szavazataik elmozdíthatták volna Ehud Olmertet, Jeruzsálem zsidók által megválasztott rasszista polgármesterét. A Knesszet tagjainak az a 40 százaléka, amelyet a palesztinok választhatnának meg, képes volna hatályon kívül helyezni az összes diszkriminációs törvényt. Egy képviseleti államban a palesztin menekültek hazatérése nem okozhatna semmiféle traumát. Ha Deir Jasszinba visszatérhetnének régi házaikba a parasztok, az senkinek nem okozna semmiféle problémát.

A történelmi Palesztina egységes, de az apartheidet még nem sikerült felszámolni. Van már egy államunk, de nincsen még demokráciánk. Le kell állítani a megszállás és a két állam retorikáját. Nincs szükségünk trükkökre, megteszi nekünk a régi jó egyetemes szavazójog is, az „egy ember, egy szavazat” rég bevált módszere. Épp itt van tehát az ideje, hogy megadjuk ezt az alapvető jogot e föld palesztin őslakosainak is.

( 21. Mese a két államról, A tale of two states)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.06. 16:43


No életfogytiglant kaptak a romagyilkosok. Nagyon helyesen. Előre eltervezett, aljas gyilkosságok voltak, köztük több tisztességes cigány ember életét követelve. Az okok persze a mai napig nem tisztázottak, a ballibsi oldalak anno próbálták belekeverni a Jobbikot is, a Jobbik pedig titkosszolgálati motivációkra gyanakodott.
Nem is ez a lényeg. Az összes baloldali párt kommünikéjét végigolvastam, és majd' végighánytam magam. Persze a Fideszé sem jobb egy jottányit sem. Olvassátok el, ha van hozzá gyomrotok:

http://index.hu/belfold/2013/08/06/balo ... _feltarni/

Tényleg nem tudom, nem akarok ítélkezni tudatlanul, de ezek a pártocskák, szervezetecskék kommentálták egyáltalán a Szögi- és a Cozma-esetet?Sajnálkoztak,elhatárolódtak?Szerveztek anno tüntetéseket a magyargyilkosságok ellen?
Mert a romák elleni gyilkosságsorozat előre megtervezett volt,a cigányok viszont ösztönből,zsigerből ölnek ott,ahol rájuk jön.
HIHETETLEN csúsztatások mennek a médiában,ezek aljas pofátlanságok. Kulkáék gyomorforgató mozgalma, állami pénzből cigánypártoló filmek létrehozása, a víz elzárása elleni ajvék az ózdi romatelepen,stb.HÁNYINGER!!!
A baloldali pártok amúgy HÜLYÉK??? Ha ilyen kampányt folytatnak a cigányok mellett, a magyar ember kiröhögi őket.A legtöbben tisztában vannak a roma veszedelemmel,így maximum csak cigány szavazókat tudnak szerezni.Lehet ez a cél,mert tudják,hogy ép eszű magyar nem fog rájuk voksolni.
Már megint felbas.tam az agyam.
Higgadtság...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.06. 16:32


Újabb jubileum :wink: , itt a huszadik Izrael Samír-üzenet:


Elie Wiesel megható szavai csodálatos képet festettek a zsidó népről, amely évszázadok óta epekedik a szeretett és imádott Jeruzsálem után. (Elie Wiesel nem más, mint az a Nobel-békedíjas holokauszt-túlélő,aki több könyvet is írt már a szenvedéstörténetéről; rengeteg pénzért előadásokat tart a holokauszt-élményeiről, és nácikra vadászik; ja és persze tele van bizonyított hazugságokkal és ellentmondásokkal az élete.)

Ez a hatásos kép Samírt, a jaffai izraeli írót valami ismerős, de megfoghatatlan dologra emlékeztette. Akkor találta meg a kapcsolatot, amikor belelapozott a gyűröttre olvasott Don Quijote-kötetébe. Wiesel cikke emlékezteti a Búsképű Lovag halhatatlan szerelmére a szépséges Dulcinea del Toboso iránt. Don Quijote egész Spanyolországot bebarangolta, mindenfelé a hölgy nevét kiáltozva. Félelmetes haditetteket hajtott végre, és amikor úgy döntött, hogy már méltóvá vált szíve hölgyének szerelmére, fegyverhordozójával, Sancho Panzával elküldte neki hódoló üdvözletét.

Samír pedig most Sancho Panza kissé zavarba ejtő helyzetében találja magát. Tájékoztatnia kell urát, Don Wiesel Quijotét, hogy Dulcineája jól van. Szerencsésen férjhez ment, van egy csomó gyereke. Amíg ő, a lovag az útonállókkal harcolt és kormányzókat helyezett vissza a hivatalukba, addig másvalaki gondját viselte az ő szerelmének. Úgyhogy ne rohanjon annyira, kedves lovag, ahhoz a Dulcineához, mert még megszakad a szíve.

Elie, az a Jeruzsálem, amelyről ön oly meghatóan ír, most éppen nem lakatlan, és sohasem volt az. Boldogan élt évszázadokon át egy másik nép, a jeruzsálemi palesztinok ölelésében, s ez a nép gondoskodott róla. Ám légy észnél, öreg harcos! Ne lépj ki a történet kereteiből! Don Quijote nem rohant bele dzsipjével Dulcineába, hogy megbecstelenítse régi szerelmét. Szeretted őt, ez rendben van, de ez nem jogosít téged fel arra, hogy meggyilkold gyermekeit, és ledózerold a rózsakertjét. Azt kérdezed, hogy miért ragaszkodnak a palesztinok Jeruzsálemhez. Hát azért, mert ők oda tartoznak, mert ott élnek, és ez az otthonuk.

Sok nép rajongott ezért a városért a századok során. Angolok, németek, svédek, oroszok: egyikük sem akarta megbecsteleníteni Dulcineát. Csupán ott hagyták maguk után, rajongásuk testamentumaként, az építészeti bokrétákat. Csalárd módszer Elie Wiesel részéről a muszlimok és a zsidók közötti huzavonára redukálni az ezért a városért folytatott küzdelmeket. Itt arról van szó, hogy a birtoklás vágya és a birtoklás ténye áll szemben egymással.

Ahogy a víz öntötte el a gremlineket Spielberg filmjében, a cionizmus úgy árasztotta el Kelet-Európa életvidám zsidó népét. És ez vette rá őket arra, hogy etnikai tisztogatást rendezzenek, és elűzzék Nyugat-Jeruzsálem nem zsidó lakóit.

Óhajt még néhány játszmát, kedves Elie? Mert van itt még néhány. A zsidókat még csak meg sem említi a zsidó Biblia. Vegye csak le azt a vastag könyvet a polcáról, és ellenőrizze. Az ön által megemlített nagy és legendás alakok közül Dávid királytól a prófétákig egyetlen egyet sem nevez ez a könyv zsidónak. Ez a népnév a nagyon késői Eszter könyvének perzsiai történetében bukkan fel először és utoljára. A zsidók önazonosítása Izráel törzseivel és a bibliai hősökkel körülbelül annyira hiteles, mint az a történet, mely szerint Rómát a trójai királyfi, Aeneas alapította.

Samír egyszer keresztény zarándokokkal ballagott a hatalmas Szent Sír-templom felé, amikor megállította őket egy haszid zsidó. Azt kérdezte, hogy társaim zsidók-e, s amikor nemleges választ kapott, meglepetten kiáltott fel: „Mit keresnek ezek a gójok a Szent Városban?” Ez az ember még sohasem hallott a szenvedéstörténetről, s Jézus neve az ő számára csupán szitokszó. Jeruzsálem valójában hívők millióinak szent városa: katolikusoknak, protestánsoknak, keleti keresztényeknek,szunnita és siíta mohamedánoknak, valamint sok ezer haszid és szefárd zsidónak.

Ha ez az ősi város még húsz évig cionista uralom alatt marad, örökre elvész eredeti bája. Jeruzsálemet vissza kell adni a lakóinak. Wiesel professzor, legyen szíves ugyanannyira tisztelni a nem zsidók tulajdonjogait, ahogy a nem zsidóktól is elvárja, hogy tartsák tiszteletben az ön jogát a saját, szeretett házára.

( 20. Dulcinea megbecstelenítése, Rape of Dulcinea)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.04. 22:54


Xaba: drukkolunk, hogy minden rendben legyen
nagyapádnak megértem a hozzáállását, hogy nem akarja feladni a gazdaságot
őt gondolom ez éltette egész életében, és most is ez élteti
enélkül üresnek érezné az életét
márpedig mindenki csinálja azt az utolsó percéig amit szeretne - ha megteheti
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.08.04. 20:18


Trigoria írta:de amúgy nyilván azt kell mondani, hogy "jaj nagymama ne mondjon ilyet" blabla meg hasonló sz.rságok
hányok is ezektől, de mondani tényleg nem tudsz jobbat. Helyeselni mégsem fogunk :)

Na igen én is ezt teszem, amikor szükséges.
Próbáltam különböző trükkökkel egy kis örömöt juttatni egy-egy átlagos mindennapokba. De sokszor rosszul sült el. Ugyanis egyszer a testvérem ballagásáról készült fotóval ajándékoztam meg Őket, amire a reakció az volt, hogy: "jajj, hogy meg vagyunk vénülve". Persze a kép nem került ki a falra a többi mellé. Valóban Ők voltak a legidősebbek a ballagási ünnepségen, de ennek inkább nem örülni kellene?
Az én véleményem szerint nem lenne gond, nyugodtan és szépen élhetnének, ha lennebb hagynának a gazdasággal. Már nem abban a korban vannak, hogy mezőgazdasággal foglalkozzanak. Ezt mamám megérti, de tatám hallani sem akar ilyesmiről.

zsolti írta:Gyakorlatilag keresztapámék az ő nyugdíjából élnek.

Hát nagyapámnak a 400 lejes ~ 25.000 ft nyugdíjából messze nem futnának.

szerintem ha egy nagyszülő a véget emlegeti,annak nyilván több oka lehet:anyagi, egészségügyi problémák

Nálunk a helyzet az, hogy korukhoz képest nagyon jó egészségben vannak és anyagi problémáik sincsenek. Így is az egész gazdaság már ráfizetés, mivel állandóan "munkást" kell fogadni... de hát... nincs amit tenni. Még legtöbb 2-3 év és biztosan rájönnek Ők is/nem birják majd még ennyire sem. Csak az a probléma, hogy ha apum (és ha itthon vagyok, akkor én is) nem megy/megyünk segíteni nekik, akkor szörnyen ...ő...csalódottak.

Te ott jobban fel tudod mérni a szituációt.És apránként tudsz segíteni.Vagy a családdal közösen.A Trigó által leírt mondatocskák tökéletesek

Az a baj, hogy van egy kis távolság köztünk, így elég nehéz.

Minden esetre köszönöm a válaszokat!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.03. 13:37


szerintem leginkább az életfáradtság és egészségügyi problémák kettőse az ami az ok - minden nap felkelni betegen a semmiért gyakorlatilag :(
és erre tesz nagy lapáttal az, hogy általában egyedül élnek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.03. 12:57


Xaba:

Trigó pazarul összefoglalta a nagyikkal való viselkedés lényegét.
Számomra nagyon fontos a nagyim,mert anyukám nyolc éves koromban meghalt,és a mamám jött el fateromhoz egy éven át nevelni engem és az öcsémet.Azóta is minden nyáron elmegyünk hozzá Ózdra.Még nem volt olyan év az életemben,hogy ne nyaraltam volna ott.Ózdon mindig gyereknek érzem magam,csak míg 18-20 éves koromig 3-4 heteket töltöttünk ott öcsémmel,addig manapság jó,ha 3-4 napra eljutunk Borsodba.Szegénykés,lepukkant cigányvidék,de nekem maga a Paradicsom a nagyim miatt.86 éves lesz karácsonykor.

Ő is gyakran mondogatja,hogy milyen sanyarú az élete.Gyakorlatilag keresztapámék az ő nyugdíjából élnek.Ózdon lehetetlen boldogulni.Szerintem ha egy nagyszülő a véget emlegeti,annak nyilván több oka lehet:anyagi, egészségügyi problémák; a haláltudat fokozódása, alkalmi spleen, egyedüllétérzés, életfáradtság. A kérdés az,hogy valóban komolyan gondolja nagyid ezeket az elszólásait,vagy csak alkalmi "mondókák" ezek.Te ott jobban fel tudod mérni a szituációt.És apránként tudsz segíteni.Vagy a családdal közösen.A Trigó által leírt mondatocskák tökéletesek.Vagy egy mélyinterjú 15-20 percben a nagyival.Hadd mondja a magáét ömlesztve.

Mindenesetre szurkolok neked/nektek,hogy sikerüljön segíteni a nagyi jobb kedvre derítésében.A nagyszülők óriási kincsek ám!Amíg lehet,pátyolgassuk őket! :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.08.03. 12:14


Trigoria írta:ez téged érint leginkább sn:
http://kuruc.info/r/20/115581/

igazából (közvetlenül) nem érint, de nagyon örültem a hírnek, mikor olvastam.
de már droglabor is van ám Érden :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.03. 11:26


A 19. Samír-gondolatfoszlány:



1968-ban fiatal zsidó kölyökként azt firkálta Samír orosz szülővárosában a falakra, hogy „El a kezekkel Csehszlovákiától!” Orosz polgárokként tiltakoztak a Budapestre, Prágába, majd Kabulba behatoló szovjet tankok ellen. Ugyanabban az időben az amerikai zsidó fiatalok a vietnami amerikai intervenció ellen tiltakoztak, az európai zsidó fiatalok pedig a rasszizmus ellen. Most azonban a mi tankjaink gázolnak idegen földön. (A többes szám első személyt fogom használni ebben az írásban. Samír így „azonosul” saját fajtájának pusztításaival.)

Zsidó hadseregünk civileket gyilkol, házakat rombol le, és ostromzárral éhezteti ki a falvakat. Tanult-művelt embereink nagy buzgalommal magasztalják a zsidó katonák bátorságát, elismeréssel emlegetik zsidó mesterlövészeink biztos kezét, dicsőítik a zsidó nép óriási humanitását, illetve a zsidó hadseregnek az emberségét, amely nagy kegyesen visszafogja magát, és naponta csak pár tucat embert sebesít és nyomorít meg.

Egy palesztin nem tud átmenni a szomszéd faluba zsidó nélkül, és állandóan „lecsekkelik” őt. És csak álmodhat arról, hogy egyszer megláthatja a szülőföldje partjainál hullámzó tengert. Hiszen nem hagyhatjuk, hogy a palesztinok beszennyezzék zsidó tisztaságú tengerpartjainkat.

A zsidók hosszú éven át tiltakoztak a foglalkoztatási és iskoláztatási diszkrimináció ellen. Ugyanakkor a mi zsidó államunkban bevezettük a totális nemzetiségi diszkrimináció rendszerét. A nem zsidók a lakosság negyven százalékát teszik ki a Jordán folyó és a Földközi-tenger között, de közülük csak minden negyediknek van szavazati joga. Nem zsidók egyáltalán nincsenek a Legfelsőbb Bíróságnál, a légierőnél és a titkosszolgálatoknál. És egyetlen nem zsidó sem dolgozik a legfőbb, jaj-de-liberális újságnál, a Haarecnél.

Érdemes újra megvizsgálnunk a diaszpóra-zsidóság panaszait. Mi valójában nem az emberi jogokért küzdöttünk, hanem a zsidók jogaiért. A szabad költözködés és a szavazás jogáért – de csak a zsidók számára. A géppisztolyos gazfickó előtt felemelt kézzel álló gyermek látványa csak akkor zavar bennünket, ha az a gyerek zsidó. A nem zsidó gyerekekre büntetlenül lehet lövöldözni.

A cári Oroszországban az egyes pogromok után minden orosz író és értelmiségi elítélte a felbujtókat. A zsidó államban viszont alig pár tucatnyian jöttek össze tüntetni Tel Avivban, a Zsidó Írószövetség pedig egyenesen áldását adta a nem zsidók elleni pogromokra.

Nekünk pillanatok alatt sikerült lerombolnunk mindazokat a tartós sikereket, amelyeket a zsidók értek el a demokráciáért vívott harcban. Mert pontosan mi is riasztott minket a német nácikban? A rasszizmusuk? Ugyan már, a mi rasszizmusunk ugyanolyan elterjedt…

Úgy látszik, mi zsidók csak addig küzdöttünk a rasszizmus ellen, amíg az valaki másnak a rasszizmusa volt. Elleneztük a halálbrigádokat és a Sonderkommandót, minthogy ezek ellenünk léptek fel. A mi gyilkosainkat viszont megilletődött tisztelettel szemléljük. A zsidó állam az egyetlen a világon, amelynek hivatalosan felállított halálbrigádjai működnek, s folytatják a politikai gyilkosság és a középkori kínvallatás gyakorlatát. De ne ijedjenek meg, kedves zsidó olvasóim: mi csak a nem zsidókat kínozzuk és öljük meg.

Elleneztük a gettót, amíg mi voltunk gettóba zárva. Most viszont a legliberálisabb izraeli béketerv is kerítéssel, szögesdróttal és zsidó tankokkal körülvett nem zsidó gettók létesítését irányozza elő.

Az izraeliek számára az agymosás már az óvodában elkezdődik. Azt tanítják nekik, hogy a Választott Néphez tartoznak, amely Über Alles áll. Azt sulykolják beléjük, hogy a nem zsidók nem teljes értékű emberek, ezért nyugodtan meg lehet ölni őket, és el lehet venni a földjeiket.

Választhatjuk Ninive és a bűnbánat útját, visszaadhatjuk az elrabolt tulajdont, megadhatjuk a teljes egyenlőséget a nem zsidóknak, és reménykedhetünk, hogy Isten megbocsát nekünk. Vagy továbbra is járhatjuk a bűn útját, mint Szodoma lakói, és várhatjuk Palesztina haragos egéből a kénköves és tüzes esőt.

( 19. Megméretett és … , The failed test)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.08.02. 17:29


mármint a te helyedben mit kéne mondani, amikor nagymamád ilyet mond neked?
jó kérdés, mert az én nagymamám 90 is elmúlt és detto ilyeneket mond pár éve (na jó, az utolsó napos dolgot azért még nem) - igaz az ő egészsége nagyon megromlott 1-2 év alatt
épp holnap fogok elmenni hozzá beszélgetni vele
amúgy szerintem ilyenkor mi, fiatalabbak mondhatunk bármit, úgysem érezzük át amit az idősek éreznek, úgysem tudjuk hogyan gondolkodnak, ergo ku.. mindegy mit pofázunk
(valahogy ezt érzem akkor is, amikor egy 18-20 éves okoskodik nekem a szerelemről pl., vagy az élet nagy dolgairól. Ezek után el lehet képzelni mit gondolhat egy nagyszülő a nála 40+ évvel fiatalabbak életfelfogásáról))
viszont az is igaz, hogy ki tartsa bennük a lelket ha nem mi, a rokonai
tehát nem az élet (további) értelmét kell nekünk feléjük közvetíteni, hanem inkább azt kellene elérni, hogy jókedve legyen, kis boldogságot csempészni adott napjába, amitől lesz kedve még élni kicsit
ugyanis ha elmegy az életkedve végleg, akkor mondhatunk mi bármit szerintem...
és még az is benne van az egészben, hogy ha valaki élt eleget és távozni akar, pontosabban nem harcol annyira ellene, akkor szíve joga

de amúgy nyilván azt kell mondani, hogy "jaj nagymama ne mondjon ilyet" blabla meg hasonló sz.rságok
hányok is ezektől, de mondani tényleg nem tudsz jobbat. Helyeselni mégsem fogunk :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.08.02. 16:26


Rendben.
Akkor próbálkozzunk meg...
Nagymamám a jövő hónapban a 80 -at rúgja. Nagyon sokszor panaszkodik, hogy már semmi értelme az életnek és bárcsak utolsó napja lenne. Másként legtöbbször vidám természetű és hihetetlen jó egészségnek örvend (korához képest). Nagyapám is 83 éves és még 5 tehene, lova, disznói vannak. Ezen kívül járnak a mezőre takarni és minden féle munkákat végezni.
Szerintetek hogyan kellene reagálni egy ilyen helyzetet?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.08.02. 11:26


Itt az újabb rövidke Samír-szösszenet (18.) :



A zsidóimádó keresztény cionisták sajátosan egyedi amerikai jelensége nem más, mint a zsidó elit által gerjesztett erős bűntudat következtében fellépő társadalmi neurózis eredménye. Ezek az egyszerű keresztény lelkek megpróbálják egyesíteni a Krisztus iránti szeretetüket a zsidók társadalmilag indukált bálványozásával. Keresik a zsidók egyetértését, miközben ragaszkodnak az egyházhoz is. Csakhogy ezek az egymással ellentétes erők eltorzítják a lelküket.

A keresztény cionisták megjelenését már 1902-ben megjósolta egy bécsi zsidó, Solomon Ehrmann. Egy olyan jövőről beszélt, amikor el lesz zsidósítva az egész emberiség. Kimondhatjuk, hogy a keresztény cionistákat mindenestül elzsidósították. A kereszténység és a júdaizmus nem tükörképei egymásnak. Mert míg az Egyház üdvözíteni akar minden zsidót, egyenlővé tenni őket a többi hívővel, addig a zsidók elzsidósított keresztény cionistákká, a zsidók érzelmi rabszolgáivá akarják változtatni a keresztényeket. A harc még nem ért véget. Ideológiai, nem faji küzdelem ez.

Ha nem vesz újabb lendületet a zsidó befolyás elleni spirituális és ideológiai küzdelem, akkor tartani lehet attól, hogy a keresztény cionisták fogják alkotni az Egyesült Államokban a legnagyobb és leghatalmasabb felekezetet, s azután átszivárognak majd Európába is.

David Perlmutter professzor ezt írta Samírnak: „ … úgy 20 évvel ezelőtt az izraeli lobbi még valóban főként zsidókból állt. De most az evangélikus keresztények vannak domináns helyzetben, s a legtöbb politikus névlegesen Izrael-barát. S nem azért, mert zsidó pénzeket akarnak szerezni, hanem azért, mert hisznek a szent ügyben. Bush nem azért olyan körültekintő Saronnal, mert zsidó, hanem azért, mert a választói elégedetlenkedtek. Ez az, amit a legtöbb arab és izraeli nem ért. Az amerikai evangélikus keresztények minden tekintélyes vezetője jobban pártolja Izraelt, mint az általam ismert legtöbb zsidó, és szeptember 11-e óta a saját személyes keresztes hadjáratuknak tekintik a dolgot.”

A zsidókat gyakran nevezik kovásznak, arra utalva, hogy milyen ügyesen tudják elzsidósítani az embereket. Ez a képességük az Egyesült Államokban a közbeszédben, a médiában és az egyetemeken elfoglalt pozícióikon alapul. Ha a hitszónokok nem éreznék a nagy médialordok támogatását, valószínűleg nem volnának ennyire Izrael-barátok.

( 18. Keresztény cionizmus – mint társadalmi neurózis, Christian zionists as a social neurosis)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.30. 10:56


Xaba:
na igen, az első VH még más volt, kulturáltabb, úriemberesebb

Szerintem legyen úgy, hogy ha van kérdésed valamilyen általad említett témában, akkor azt tedd fel, aztán ha van valaki, akit mélyebben érint, de másokat annyira nem, akkor max átviszitek privátba.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.07.29. 19:23

No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.07.29. 16:50


Bocsi srácok, hogy csak most írod, de nem igazán van időm az utóbbi hetekben (és igazából soha sem...)

tomm írta:a másik nagyfater meg orosz fogságban volt(asszem ezt már irtam ide) és pontosan, ő az ellentétes végletet élte meg: majdnem meghalt tifuszban

Az én dédapámat is vitték fogságba, még az első vh idején. Elmondása alapján egy ruszki őr kísérte Őt. De olyan is volt, hogy megálltak a kútnál vizet inni és Ő fogta a puskát. Azt mondta (nagyapám nekem), hogy ott agyonüthette volna a kísérőjét a puska végével. De ment vele, mert nem volt, amit csináljon. Nem tudta, hogy hol van, vagy hova mehetne. Sajnos mélyebben nem sikerült belemenni sosem a témába, ez is egy kósza emlék az öreg meséiből.

Trigoria írta: ha Xaba valami nagy témát akar ezekből az említett fogalmakból, akkor arra lehet mehetne külön topik majd, mert én magam pl nem érdeklődöm a vallási dolgok iránt, és amikor idejövök akkor arról seretnék olvasni amiről eddig is, amiért ezt a topikot létrehoztuk
ezért is kérdeztem, hogy konkrétabban mik az elképzelései

Tulajdonképpen a vallást csak példának említettem. Ez a topic nagyon szépen beindult és eléggé aktív is. Nagyjából körvonalazódott szinte mindenkinek a nézőpontja a politikai világról és elég sok mindent tanulunk egymástól. Felnézek rátok, mivel sokan hozzám hasonlóan gondolkodtok, viszont sokszor részletesebb a tudásotok és jobban átlátjátok a dolgokat.
A világ bár többségében politika, de nem csak abból áll. Főként az életfilozófiátok (húúúú) érdekelne. Hogy hogyan gondolkodtok, hogyan álltok hozzá különböző dolgokhoz… Istenről; emberről; vallásról; barátságról; kapcsolatokról. Elveitekről; életbeli tapasztalatok, tudás (esetleg élmények), melyeket talán jobb lett volna fiatalabban megtudni.
Ahogy snatch is mondta „itt sokunk nem az a 100-as IQ alatti degenerált barom, értelmes, tájékozott, gondolkodó emberek vagyunk”.
Ez lehet, hogy elég furcsán, hülyén hangzik... de talán egy próbát megérne.
Nekem volt régen egy „e-mailezőtársam”, akivel hasonló dolgokról folytattunk eszmecserét. Nagyon érdekes volt egy másik emberrel beszélni ezekről, teljesen anonim módon.
Való ez erre a fórumra?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.29. 13:59


Újabb szünet után jöjjön a 17. Samír-morzsa, az eddigi legrövidebb cikkecske, mintegy lezárandó a hetekkel ezelőtt megkezdett zsidók kontra Krisztus epizódot:



A Krisztus elleni ideológiai háború a zsidóság legfontosabb komponensévé vált, és még most is itt van velünk. „Jobb Hitlert szolgálni, mint Krisztust” – ezt merte kijelenteni egy jól ismert izraeli rabbi. Krisztus elfogadása a létező legrútabb bűn egy zsidó számára, és így érzi ezt a közösség nagy többsége. A zsidók keresztényellenesek.

Nyilvánvalóan sok zsidó van, aki másként gondolkodik. Ezért hát nem szabad pusztán azért gyűlölni valakit, mert zsidó. Samírt is arra tanították, hogy lenézze és ostoba előítéletnek tartsa a kereszténységet. Egy zsidó fiatal foglalkozhat a buddhizmussal, ehet disznóhúst, de a kereszténység szóba sem jöhet. J. D. Salingerhez hasonlóan sok zsidó fiatal épp ezért a buddhizmusban kereste a spiritualitást: tényleg nem mertek Krisztushoz közeledni.

A zsidóknak a keresztényekről alkotott véleménye teljesen érdektelen volna, ha a zsidók a Holdon élnének. Ám amióta az amerikai elit fontos részévé váltak, masszív jelenlétük megbontotta a társadalom és a spiritualitás finom szövetét. Róma, Köln és Canterbury katedrálisai; Damaszkusz, Bagdad és Jeruzsálem mecsetjei; Botticelli és Blake festményei; Eliot és Brodszkij költeményei mind a krisztusi forrásból fakadnak. Még a kereszténységgel vitatkozó szerzők, például Rabelais, Voltaire, Majakovszkij és Marx is erre az alapra támaszkodtak.

Krisztus eltávolítása megöli a nyugati civilizációt. Az emberek nem fognak ettől meghalni, de a civilizáció összeomlik, ha kiveszik szent egységének tartóoszlopait. Ennek az összeomlásnak a következménye az USA mai szörnyű állapota. Ez, a milliárdosok és éhező gyermekek emberi jogokat semmibe vevő, neofasiszta állama hadifoglyokat kínoz Guantanamón, felrúgja a nemzetközi jog minden normáját, és agressziót készít elő a szuverén Irak ellen, nem sokkal Afganisztán lerombolása után. Ez az egész nem más, mint a tönkretett kereszténységen kivirágzott morális perverzió.

( 17. Zsidók kontra Krisztus; Jews versus Christ)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég