Offtopic - politika, közélet (AS Romától független, 18+)

ide jöhet minden

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2013.07.20. 17:11


Bence én meg azokat nem értem, akik tényként kezelik azt, hogy voltak olyan munkatáborok, ahol kizárólag az emberek kivégzése volt a cél. Holott erre vonatkozólag semmi megdönthetetetlen bizonyítékkal nem tudtak előállni a mai napig, pusztán az állítólagos túlélők vallomásaival, amik valljuk meg őszintén erősen megkérdőjelezhetőek. Ugyanis a másik oldalról mindenkit eltűntetett a simon wiesenthal központ nagy erőkkel. Nem véletlen. Így nem marad csak egy állítás, nincs ki megcáfolja. Erre ép eszű ember alapoz? Történelmi tényként kezel? Ha konkrétan az lett volna a cél, hogy ezeket az embereket megsemmisítsék, akkor minek csinálták ezt az egész herce- hurcát? Golyó és kész, nincs vonatozás meg egyéb hülyeségek.
Azt kérded mitől haltak meg. Nem hinnéd, hogy a kemény munkától. Mi meg nem hinnénk, hogy a zyklon b-től. Mert senki se tudja alátámasztani bizonyítékokkal.
Mindkét oldalról túllihegik? De az egyik oldal ezt zsarolásra, megfélemlítésre és saját maga védelmére használja. A másik oldalnak meg egyre inkább nyílik a szeme és kezd rájönni, hogy ez egy nagy mese, amivel beetették a világot.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.07.20. 15:37


Félreértettél tomm. A történelmet mint biztos dolgot arra értettem, hogy azok az emberek akiket említettem éltek egy bizonyos ideg, és meghaltak.
Meghaltak és nem a villám csapta őket agyon, nem is és az út szélén ütöttel el őket egy autó, hanem a munkatáborokban.
Azokat nem értem akik azt tagadják, hogy voltak olyan munkatáborok, ahol kizárólag az emberek kivégzése volt a cél.
Mint említettem számos olimpia bajnok, labdarúgó, fitt sportember halt meg ott.
Kérdem én mitől? Nem hinném, hogy a kemény munkától... Ha akarjátok higgyétek.
Az is biztos, hogy volt olyan munkatábor amelyben nem volt szomorú sorsa az ott lévőnek, és még kimenőt is kapott.
Kérdés az is, hogy mennyien vannak az általad említett normális holotagadók . Szerintem nagy részük nem az, mert nem tudja érvekkel alátámasztani amit mond csak zsidózik.
Az is valószínű, hogy az a részük amelyik nem normális, nem fog feltűnni itt a fórumon.
Személy szerint fölöslegesnek tartom a holokauszt körüli mizériát, mindkét oldalról túllihegik, de mint említettem előző hozzászólásomban, mostanában jórészt az azt tagadók részéről tapasztalom ezt a fajta túllihegést.
(tomm, a történelemmel kapcsolatos észrevételeddel félig érted egyet. Van egy része amit úgy kell kezelni mint a matematikát, vannak évszámok és sziklaszilárd tények.Ezekből le lehet vonni a konzekvenciát. A másik része a homályos történelem, ebben lehet kételkedni, és bele lehet magyarázni mindent.) :)
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.20. 12:24


a normális holotagadó nem azt vonja kétségbe, hogy nem is volt ott semmiféle tábor, vagy ha igen, az egy üdülötelep volt. azt vonják kétségbe hogy megsemmisitő táborok működtek, ahol az egyetlen cél a deprtáltak kivégzése. azt senki nem vonja kétségbe, hogy voltak táborok, ahol jogtalanul, embertelen körülmények között tartották fogva az embereket és ennek köszönhetően nyilvánvalón rengetegen haltak meg(köztük akár rejtő, kosztolányi stb). tehát az a kérdés, hogy kegyetlen munkatábor vagy megsemmisitő tábor.
az egy teljesen másik kérdés, hogy az első sem elfogadható, de azt hiszem nem kel magyarázni a kettő közti htlmas különbséget

a történelem az történelem kijelentéseddel meg messze nem értek egyet. a legnagyobb hiba, amit az emberek döntő többsége elkövet, hogy a törit a matekhoz hasonlóan kezeli, pedig nagyon nem kéne..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.07.20. 11:37


Trigoria írta:http://kuruc.info/r/6/115237/
na ha ezek a papírok nem hamisítványok, akkor engem végképp meggyőztek

Érdekes, hogy a holokausztot javarészt a holotagadók emlegetik...
Olyan kort írunk ahol az megy csodaszámban, ha valaminek nincs emléknapja, vagy megemlékezés egy eseményről, így hát megemlékeznek a holokausztról is.. Ezen kívül csak azt olvasom, hogy így nem volt holokauszt, meg úgy nem volt.
El lehet menni Auswitzba, én még nem voltam, csak hallani hallottam róla, ezért nem is foglalok állást az ottani helyzettel kapcsolatban.
De kérdezem azokat, akik büszkén tagadják a holokausztot: Mi lett egy Rejtő Jenővel aki olyan szinten művelte anyanyelvünket, hogy bárki megirigyelhetné. Főleg a sokak által dicsőített Wass Albert..
Mi lett Radnóti Miklóssal?
Hova tűnt el számos magyar sportoló, olimpia bajnok? Kinek nyertek olimpiát? Mi volt a hála?
Persze megértem én, hogy sokaknak nem tetszik a mai politikai tényállás. De a történelem az történelem, tisztelet meg tisztelet. És nem fogom ezeknek a szerencsétlenül járt embereknek a halálát megtagadni, mert tisztelem őket, azért amit Magyarországért tettek.
Valószínű egyébként, hogy tényleg túloznak a számok, de azt azért ki ne találjuk már, hogy csupa jólét volt mindenfele.
Egyébként a cikkről sokat elárul, hogy figyelmen kívül hagyta azt, hogy közben folyt egy háború is. És bizony egy háború állása befolyásolja az eseményeket is.
Elnézéseteket kérem, ha naivan állnék a dolgokhoz, ezt gondolom.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.19. 23:00


http://kuruc.info/r/6/115237/
na ha ezek a papírok nem hamisítványok, akkor engem végképp meggyőztek
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.17. 20:47


http://kuruc.info/r/6/115159/
éljen a demokrácia :evil:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.07.17. 13:05

No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.07.17. 13:04


Kellemes időtöltést zsolti
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.16. 21:15


Most egy hét nagyilátogatás a babával,aztán folytatjuk az "együttgondolkodást".
Ti viszont pörögjetek ebben a topikban. :wink:
Is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.16. 11:11


Samír-gondolatok, 16. szeletke:


T.R. Reid, a Washington Post munkatársa, Izrael rendíthetetlen támogatója kijelentette: ideje volna már, hogy a keresztények ne ismételgessék a történelem teljes eltorzítását, miszerint nagyrészt a zsidók felelősek Jézus megfeszítéséért. Az egyháznak át kell írnia a Szenvedés történetét – követeli Reid. Az USA Kongresszusa általában követi az AIPAC utasításait, valószínű, hogy az Evangéliumot is hamarosan betiltják az Egyesült Államokban.

Az Evangélium szerint Jézust a zsidók főpapja és az ő eszmetársai ítélték halálra, s az ítéletet a zsidó legfelsőbb bíróság, a szanhedrin erősítette meg, majd az elítéltet átadták az ország római helytartójának az ítélet végrehajtása céljából. A régi zsidó tudósok még boldogan helyeselték a dolgot, de a modern zsidó történészek állítása szerint az egész történetet az antiszemiták találták ki, hogy gyűlöletet keltsenek a zsidók iránt.

Hajim Kohen, az izraeli legfelsőbb bíróság egyik bírája azt írta, hogy a zsidók sohasem ítéltek volna halálra egy ártatlan embert. Hijam Makkobi azt állítja, hogy Jézus a zsidókért és a nem zsidó uralom ellen harcolt, s ezért a rómaiak ölték meg. Az előző cikkből ismert David Flusser, a kumráni tekercsek izraeli kutatója szerint a Szenvedéstörténetet sok évvel az események után írták, a katolikus egyház zsidóellenes ideológiai hadjáratában. Mások tagadják, hogy a zsidóknál szokásban volt a keresztre feszítés vagy egyáltalán a halálbüntetés.

A zsidó források azonban cáfolják ezeket az állításokat. Még a Krisztus előtti időkben egy zsidó főpap nyolcvan boszorkányt feszíttetett keresztre egyetlen napon, olvashatjuk a Talmudban. Ha Jézus a zsidókért harcolt volna, akkor őt is tisztelték volna. Ebben az esetben a messiási cím iránti igénye sem lett volna akadálya semminek.

A keresztény történészek és hittudósok arra az álláspontra helyezkedtek, hogy az evangéliumi leírás, miszerint valóban a zsidó vezetők ítélték halálra Jézust, tökéletesen megfelel az igazságnak. A hagyományos zsidó források még helyeselték is a történteket. A júdaizmus szellemi vezetői folytatták a Krisztus és a keresztények elleni harcot. Az utolsó zsidó király, Bar Kochba katonái 135-ben keresztényeket mészároltak le. Jemenben Juszuf Zu Navasz zsidó uralkodó több ezer keresztényt gyilkoltatott meg 519-ben. A palesztinai keresztényeket 529-ben és 614-ben öldösték le.

Ezek után a háborúskodás ideológiai téren folytatódott. A középkor tele van kifejezetten durva keresztényellenes zsidó propagandával. Jeruzsálemben még ma is osztogatnak olyan propagandaanyagokat, amelyek Júdást „Izrael megmentőjének” titulálják. Mindezek az okai annak, hogy a zsidókat „Krisztus ellenségeinek” nevezték.

A keresztények visszavágtak, és ők is lemészároltak egy csomó zsidót. A mai, elferdített közbeszéd egyik sajátossága, hogy a keresztény zsidóüldözéseket jól ismerjük, míg a zsidó keresztényüldözéseket a feledés homálya borítja. „Auschwitz utáni keresztény ideológia” létezik, de nem tudunk „Mamilla utáni” vagy „Deir Jasszin utáni” júdaizmusról.

A zsidó vezetők ezzel a történelemhamisítással igyekeznek destruktív lelkifurdalást ébreszteni a keresztényekben. És épp ezért olyan fontos megértetni mindenkivel, hogy a zsidók és a keresztények viszonya nem volt mindig olyan egyoldalú, ahogyan azt a zsidó apologéták szeretik bemutatni.

( 16. Kik ölték meg Krisztust?, Who killed Christ?)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.16. 09:45


nálam így kéne hogy kinézzen:
1,4 az
a többi nem az, hanem tény
a 3. még határeset, mert az vélemény
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.16. 09:29


Tomm,én naponta gyötrődöm azon,hogy hol a határ.Szerintem a ballibsik szerint nincs határ.Pedig valahol biztos van.
Mire gondolok?
Nézzük...Mi számíthat antiszemitizmusnak a következő állítások közül? Zárójelben az én véleményem, még ha írtad is, tomm, hogy te inkább valamiféle libsibipsi definícióra vágysz.Én is. :wink:
1. Pusztulj,zsidó! (az)
2. A zsidók számító, felsőbbrendű tudattal rendelkező,spekuláns alakok. (az)
3. A zsidók megérdemelték a "holokausztot". (az)
4. Utcai felvonulás: "Mocskos zsidók!" (az)
5. A zsidók uralják a világot. (határeset)
6. Izrael egy agresszív gyűlöletállam. (határeset)
7. Palesztinát 65 éve pusztítják,lakosait elűzik és tizedelik. (nem az)
8. A Hit Gyülekezete keresztény köntösbe bújtatott elzsidósítás. (nem az)
9. Izrael az USÁ-n és az Unión keresztül világhatalommal bír. (nem az)
10. A zsidó rabbik megnyilatkozásai hemzsegnek a gójgyűlölettől. (nem az)

Nyugi, a libsibipsi felfogás szerint mind a tíz nyílt színi antiszemitizmus.
Ha már a következő szótagokat kiejted a szádon egy negatív szövegkörnyezetben,már antiszemitának minősülsz:
zsi...
Ausch...
Iz...

Tomm,nem válaszoltál.Küldjem el neked a Samír-írások első harmadát?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.15. 22:15


létezne-e antiszemitizmus cionizmus nélkül.Szerinted igen,szerintem "újkori" nem.


egyátalán mi az antiszemitizmus?
az összes zsidót öljük meg. ez világos, antiszemita beszéd. de ezen túl mi az, ami antiszemita megnyilvánulásnak számit.
az a baj, hogy nem is a te válaszodra vagyok kiváncsi(gondolom érted mire gondolok), inkább vmi libsibibsi kéne...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.15. 21:40


Oké. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.15. 20:57


a magyarázat by zsolti alatt azt értettem pl, amikor írod zárójelbe hogy Samir mikor írta a cuccot - hogy ne felejtsük el
tudom hogy kevés van de az maradjon benne, hogy más is tudja, mikor írta

nekem most még nem kell, ráér ha meglesz egyben, vagy ameddig eljutsz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.07.15. 15:35


Én is szívesen fogadom részletekben. Privátban küldtem az e-mail címem.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.15. 11:51


Rendben,elvtársak,bárkinek szívesen elküldöm. :wink:
A "magyarázat by zsolti" alatt mit értesz,Trigó? A szövegen BELÜLI esetleges hozzátevéseimet? Mert abból nem sok van. Szám-személy egyeztetésekre szoktam figyelni, meg a tömörítésre, lényegkiemelésre.
Amúgy ha gondoljátok,elküldöm most a már meglévő részeket.Körülbelül most hagytam el az írás egyharmadát. Az egész nagyon sokára lesz kész,ezért gondolom,hogy elküldöm nektek pl. három részletben.
Vannak a könyvben igen velős, 20-30 oldalas publikációk is,azokat hagyom a legvégére,pedig valószínű, hogy azok a legjobbak.Először a rövidebb 3-5 oldalas írásokkal próbálok meg végezni. Azok után jöhetnek a "nehezebb" témák.
Szóval,írjátok meg,te is tomm,hogy három részletben küldjem-e nektek az anyagot,vagy majd egyben,ám az nem biztos,hogy belefér 2013-ba.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.14. 23:26


ja és úgy, hogy pont azt küld légyszi, amit ide is beraktál, tehát az apró "magyarázat by zsolti" részek is maradjanak csak szépen benne
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.14. 22:51


Trigoria írta:zsolti:
ha végeztél majd ezekkel egyszer (ráér), kérlek emailben küldd már át nekem egyben (gondolom megvan), hogy szépen kinyomtatva odaadhassam anyáméknak olvasgatni :wink:


ez nagy ötlet. egy ilyenre én is beneveznék
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.07.14. 21:19


zsolti:
ha végeztél majd ezekkel egyszer (ráér), kérlek emailben küldd már át nekem egyben (gondolom megvan), hogy szépen kinyomtatva odaadhassam anyáméknak olvasgatni :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.13. 14:45


És a kuruc összefoglalja néhány oldalban,amit Izrael Samír egy publikációsorozatban.
Zsidó felsőbbrendűség:

http://kuruc.info/r/39/114957/
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.13. 13:17


A 15. Samír-részlet következik:


A pszichológusok a képzelet felszabadítása érdekében szeretnek asszociációs játékokat játszani a pácienseikkel. Mondanak egy szót, s az embernek azonnal rá kell vágnia az első szót, ami eszébe jut, például: ágy – szex. Ültessünk csak le egy zsidót a kanapéra, és súgjuk oda neki azt a szót, hogy „Krisztus”, mire ő azt fogja válaszolni, hogy „maguk Krisztus gyilkosainak neveznek bennünket”.

Samír a palesztinok meggyilkolását Krisztus meggyilkolásához hasonlította, mire két fiatalember azonnal szóba hozta a zsidó panaszt, hogy „ez Krisztus gyilkosainak nevezte a zsidókat”. Az írót bosszantotta a dolog, mert nem ezt mondta, hiszen nem is ez a véleménye.

Amikor II. János Pál pápa ellátogatott Damaszkuszba, a fiatal szíriai vezető emlékeztette hallgatóságát a Palesztináért folyó harc transzcendens jelentőségére. A palesztinok Krisztus és a Próféta ellenségeivel harcolnak. Basar Asszad szavai megütközést keltettek a zsidókban. Az izraeli gyilkosságokat mindig támogató Conrad Black egyik újságja méltatlankodva írta: „Ez a legrosszabb antiszemitizmus megnyilvánulása volt. Az istengyilkosság vádja évszázadokon át szolgált ürügyül a ’Krisztus gyilkosainak’ nevezett zsidók üldözéséhez.”

Kérem, olvassák el ezt még egyszer – szól Samír. Basar Asszad nem mondta és nem is célzott rá, hogy a zsidók ölték meg Krisztust. És Samír sem: nem létezik ugyanis generációkon átívelő kollektív bűnösség. De a közbeszéd urai jobban tudják, hogy ki mit akart mondani. Jobban tudják, hogy kinek kell irányítania Irakot, hogy ki támadta meg Amerikát, hogy Amerikának kit kell megtámadnia, ahogy azt is jobban tudják, hogy mi tulajdonképpen azt mondtuk, hogy „a zsidók ölték meg Krisztust”. Addig ismételgetik, amíg mi is ezt nem mondjuk. Mint a viccben.

Egy zsidó vicc szerint egy zsidó egy kínait zaklat a kérdéseivel a New York-i metrón. „Maga zsidó?” „Nem” – válaszolja a kínai. De a zsidó addig nyúzza, addig kérdezi tőle mindig ugyanazt, amíg a kínai belefárad az egészbe, és kimerülten ráhagyja: „Hát jó, zsidó vagyok”. A zsidó elégedetten rámosolyog: „Milyen különös. Hiszen maga nem is úgy néz ki, mint egy zsidó.”

Semmilyen épeszű ember nem vádolná meg a ma élő zsidókat Krisztus meggyilkolásával pusztán azért, mert őseik közül egyesek részt vettek Krisztus meggyilkolásában. Ez a vád nem más, mint zsidó koholmány. A kiváló tudósnak, David Flussernek igaza volt: „A zsidókat semmivel sem lehet több joggal Krisztus meggyilkolásával vádolni, mint a franciákat azzal, hogy máglyára küldték Jeanne d’Arcot, vagy a görögöket, hogy halálra ítélték Szókratészt.”

Ám akkor a zsidók miért ragaszkodnak ehhez a hamis vádhoz? Azért, hogy eltereljék a figyelmet a jogos vádról: a Krisztussal, a kereszténységgel és a keresztényekkel szembeni ellenségességről. Flusser érvelése korrekt, de hiányzik belőle az őszinteség. A franciákat vajon miért nem hibáztatják a Szűz máglyahaláláért? Egyszerű okból: a francia nép elítélte a Jeanne d’Arcot máglyára küldő bírákat, s a Szüzet nemzeti szentjükként tisztelik.

A régi zsidók viszont kihívó büszkeséggel emlegették őseik cselekedetét. Boldogan értettek vele egyet, és szorgalmasan másolgatták az Evangéliumot, azt a kéziratot, melynek a zsidók szerint ezt a címet is lehetne adni: „Hogyan gyilkoltuk meg Krisztust?”

( 15. Krisztus gyilkosai, Christ killers)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2013.07.12. 12:12


Tomm: ez jó kérdés,hogy létezne-e antiszemitizmus cionizmus nélkül.Szerinted igen,szerintem "újkori" nem.
Ezek a szervezetek mindent megtesznek,hogy miattuk össz-zsidógyűlölet alakuljon ki az emberekben.A Rágalmazásellenes Liga csak egy a sok,vicces zsidó szervezet közül,snatch.Rengeteg ilyen haszonélvező "liga" van.
A kurucon épp most lehet olvasni,hogy minden bizonnyal lenyúlták azokat a pénzeket,amelyeket ilyen zsidó bandák szivattyúztak ki a magyar államtól.Az összeg a határon túl élő holokausztt-túlélőknek járt volna,ám a lóvé nem jutott el hozzájuk.
Izrael Samir is ír ilyenekről a könyvében: bizonyos zsidó emberkék bementek svájci bankokba,és a holokausztban elhunyt egyének benn ragadt pénzeit kivették.Zsarolás,média,és máris nyílik a széf.
Én amúgy is botrányosnak tartom ezeket a kárpótláspénzeket,így meg...Elmennek a túróba ezek a férgek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.07.12. 10:52


anyám, rágalmazásellenes liga...hogy mik vannak...te jó ég...:)
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Offtopic - politika, közélet

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2013.07.12. 10:29


én még csak anticionizmust sem mondanék. ezek ténybeli kérdések. tisztában vagy-e a tényekkel. anticionzmus vagy antiszemitizmust akkor lehetne belemagyarázni, ha ott lett volna, hogy ez önnek tetszik-e, ellenszenves-e, kiragadná-e azt a biz. hatalmat a kezükből stb

cionizmus nélkül is lenne antiszemitizmus
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: Társalgó

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég