Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.20. 16:33


Úgy tomm, hogy ennek külön varázsa van. Romának római kapitány és vezér kell. Ennyi örömünk legalább nekünk is legyen, ez a mi BL serlegünk. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.09.20. 16:02


Ha egyszer jo attol mert romai akkor hogyan lehet “ha meg jo is”? Akkor van olyan, hogy jo de nem jo?
Lotito romaban szuletett. Ha holnaptol nalunk jatszana o is jo lenne?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.09.20. 15:41


és végre ő a csapat legjobbja ( tudom nálad eddig is az volt)

nekem azóta, hogy római és a Romában játszik. Nálam ez simán elég, ha meg jó is, az csak hab a tortán.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.20. 14:45


Jó a memóriád F.Totti, ha ezek fejből voltak. Amúgy tényleg játszott már ebben a poziban, de szerintem az pont az az év volt amikor Zaniolo berobbant és ő is ott játszott és kiszorította és pár meccsen játszott szélen ezért. Aztán nem ment és inkább Zaniolot tették szélre, mert ő neki ott is ment. Nézzétek meg FM2020-ban Zaniolo CAM, aztán 2021-ben már RW is, de FiFában még mindig CAM Zaniolo, talán 2022-ben már javítják.

Pellegrininek nem állt jól szerintem a Dzeko mögött Mikhivel párban. Tavalyi év legjobbja nálam egyértelműen Mikhi, neki jobban állt ez a poszt.
CM-ben pedig átlagos volt Pelle, DM-ként meg semmi kimagasló, mármint a posztja legjobbjai között. Nyilván a csapatban mindig is a jobbak között volt ez nem kérdés.

Igazad lehet, talán az a kulcs, hogy Lincoln elől marad Ásózni mint Boriello annak idején, és ezért nagyobb területe van a pálya közepén. végre szabad lehet, végre azt csinal amit szeretne, játszik. Dzekonál erre nem volt lehetőség. Mögötte meg szerintem sosem nézett ki jól, mert nem egy sprinter. Kellenek elé játékosok és akkor nagyon élni fog. Idén világszínvonalon játszik.
Ezzel a teljesítménnyel simán beférne a nagyok közé. 1-2 éve azért nem mondtam volna ezt.
Pont ezért írtam hogy addig tokolunk még kedvet kap a Poolhoz, szerintem ott nagyon élne már Wijnaldum helyett. Szerintem őt nem tudták pótolni Keitával, de ez itt már off.

A lényeg hogy most Pellegrini nagyon él és végre ő a csapat legjobbja ( tudom nálad eddig is az volt), tudás alapján nálunk is, de a teljesítmény elmaradt eddig. Például 2-3 éve amikor Zaniolo berobbant szerintem neki nagyobb volt akkor hype-ja az tuti.

Ötmeccses barátunk pedig egész jól tolja most a Besiktasban, de vissza már nem kéne. Barcában is ötmeccses volt.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.09.20. 12:50


Köszi, F.Totti.:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11424
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.09.20. 12:11


jót tett neki az eb győzelem...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: szilardbence Dátum: 2021.09.20. 11:23


Amennyire én látom maga pozi nem változott, de szerintem sokkal szabadabban játszhat Mou alatt. Plusz azért ide vehető, hogy az önbizalma az egekben lehet ami nem utolsó szempont.
"Az elmúlt években követtem el hibákat. Nem fogom még egyszer elkövetni ezeket. Lesznek inkább új hibáim!" - J.M.
szilardbence
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.04.24. 07:40

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.20. 08:42


A 4231 alapvetően támadófelállás. Mivel négy olyan játékosod van pályán, aki elsősorban vagy kizárólag az előrejátékban hatékony, így nem kell hozzá nagyon jól támadó fullback. De nálunk baromi magasan játszanak a szélsővédők is, ráadásul a vonal melletti terület az ővék, mert a szélsőtámadók a félterületeket támadják. Így sokkal több a kombinációs lehetőség a 16os előtt, amiből jönnek is a helyzeteink, plusz ha sikerül behúzni az ellenfél szélső bekkjeit, akkor Karsdorp és Vina előtt baromi nagy terület nyílik. Cserébe messze elszakadnak a belső védőktől, a DM-eknek pedig hatalmas területet kell felügyelniük és a középső védőknek sokat kell kilépniük szélre. Kizárólag baromi gyors belső védőkkel érdemes ezt játszani (és nálunk csak Ibanez az). Jól kitalált támadórendszer ez, de tegnap visszanyalt a fagyi. Van ilyen. Főleg Olaszországban, ahol egy középcsapat is tele van olyan játékosokkkal, akik taktikailag tökéletesen képzettek.
Felállt védekezésnél Cristanténak és Veretoutnak, gyors akcióknál pedig a két középső védőnek kellett folyamatosan kisegíteni Lazovicra és Faraonira, így középről legalább az egyikük hiányzott. hiába zárt megint jól Abraham és Pellegrini az első védelmi vonal közepén, ahogy mögéjük került a labda, emberhátrányban voltunk a pálya legfontosabb területén. Zaniolonak és Shomurodovnak abban lenne nagy szerepe, hogy ne tudjanak az első négyesünk mögé kerülni szélen lendületből. Erre tegnap esélyünk sem volt. Ráadásul Mancini egész egyszerűen lassú ehhez a védekezéshez. Ez egyből két hibapont (Zaniolo és MAncini, ráadásul egy oldalon). A Verona 3421-e tökéletesen ült a mi feltolt védős 4231-ünk ellen. Hiába vezettünk az első félidőben, a meccs már akkor is nekik állt. Jól támadtak le, övék volt a 14-es zóna (a 16-unk előtti terület).
Egyébként engem a legjobban az zavart, hogy nem volt B tervünk (Mou mentségére szóljon, hogy eddig tökéletesen működött az A). A cserékkel teljesen szétesett a játékunk.

Karsdorp oldalán vertek meg, de nem a hollandon ment el a meccs. De nincs pánik. Nem olyan nehéz ezt korrigálni egy Mourinho szintű edzőnek.

tomm írta:1-0 utan miert nem parkoltuk be a buszt? Mit tamadgatunk? En mourinhotol pont a szemermetlen 10 emberes vedekezest vartam. A budos eletbe nem tortek bolna fel a reteszt.


Na ez az, amit szerintem senki sem ért. Nem okvetlenül a vasárnapi meccs miatt, hanem úgy általában. Egész más Mourinho hozzáállása, mint amilyen a klasszikus Mourinho-hozzáállás. Olyan, mintha megújulni jött volna Rómába.

Zsolti írta:De azalatt mit értesz, F.Totti, hogy eddig főleg támadásépítő és előkészítő volt? Inkább most az, nem? Épp az, hogy Fonsecánál sokkal mélyebben játszott, nem?


Lorenzo örök kedvenc, úgyhogy hosszú lesz, boc s:)

Felállás szerint Fonseca tavalyi 3421-ében még magasabban is játszott Pellegrini. Ő lépegetett fel Dzeko mellé. Sokszor helyet is cseréltek, mert Dzeko nem igazi 9-es volt, hanem inkább 9,5-es.
19-20-ban is sokszor volt forward, az év elején pedig a tök ugyanilyen 4231-ben ugyanezen a helyen volt, pont Cristante és Veretout előtt. Akkor ment hátra, amikor őket cseréltük és támadó jött be helyükre. Ez volt a pánik felállásunk, ha rosszul alakult ameccs. De alapból pont ugyanitt játszott. 18-19-ben is 4231 volt az egyik alapfelállásunk (pl Ranierivel), ahol Nzonzi és Cristante előtt játszott ACM-ben. 433-ban (az inkább a szezon vége volt) játszott a középpályás hármas szélén. Ott nem is volt jó.
Di Francesconál is 4231-ben játszott De Rossi és NZonzi előtt.

Erre írtam, hogy leginkább ebben a pozícióban focizott és jó is volt, mert barmi jól támad le, csak épp Dzekoval nehéz volt hatékonyan letámadni. A legnagyobb különbség az, hogy most nagyon nagy a szabadsága és Cristante plusz a középső védőink indítják a támadásokat. Dzeko mindig visszalépett, Abraham viszont pont ellenkezőleg, felhúzza a védővonalat. Így több a terület a 16os előtt, ahová Pellegrini tud érkezni. De ez EDF-nél is nagyjából így volt (Cristante=DDR, Mancini=Manolas), csak ő baromira lekottázta, hogy kinek mikor mit kell tennie. EDF 433-jában (még 17-18-ban) volt szélső középpályás, de az a csapategység ugye a Strootman-DDR-Radja atomhármassal állt fel alapból, így csak epizodista volt Lorenzo.
A nagy változás szerintem a szabadabb szerepkör és a teljesen eltérő ék mozgás. A pozíciója nem változott alapvetően.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2021.09.20. 12:20-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.09.20. 07:33


Naneee
Nehogy mar egy verona ellen, akik eddig 3 meccsen 3szor kaptak ki, rugtak 3 golt es kaptak 7et egy besargult kozeppalyas miatt nem tudunk lehozni egy megnyert meccset. Emberhatranyban, sot kettos emberhatranyban 3 sargaval is hoznunk kellett volna. 1-0 utan miert nem parkoltuk be a buszt? Mit tamadgatunk? En mourinhotol pont a szemermetlen 10 emberes vedekezest vartam. A budos eletbe nem tortek bolna fel a reteszt.
Annak roulok, hogy mourinhonak nem tetszett a mecxs es nem dicserte a sracokat, de sztem ez az o hibaja. Ekkora blamat! 1-0rol egy verona ellen egy felidot nem kibirni! Remelem tanul az esetbol!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2021.09.20. 07:30


Taktikai és fizikai problémát láttam, sajnos látható volt, hogy ebből max X lehet.
Hiába szidja mindenki Karsdorpot ez nem ilyen egyszerű. A 4-2-3-1 egy nem túl trendi, de valóban jól játszható szerkezet. Viszont van kettő nagyon gyenge pontja, és ezt a taktika hazájában egy jobb edző kihasználja.
Ennek a szerkezetnek az Achilles sarka a 2 támadó szélső védekezése. Sajnos Zaniolo nagyon gyenge ezen a téren és azt látom nem is teszi bele a megfelelő munkát, a másik oldal kb. rendben volt.
Cristante nagyon fáradt, tompa volt sosem ért ki segíteni, lásd gólok( jogos Darboe kérdése) Karsdorp végig 2-1 be volt mivel Zaniolo nem segített be kellőképpen. Középen Verteout sárgás volt, ez igy túl sok egy Verona ellen is.
Ami megoldás lehet a Capello féle 3-4-1-2 Smalling belépésével. ( végén átálltunk 3 védőre és szerintem nem többször meg fog ez történi a jövőben.)
Azt látni kell sajnos valóban szűkös a keret amit tudott Mou meghúzott.
De nincs gond menni kell tovább és kielemezni a hibákat.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.09.20. 04:59


De azalatt mit értesz, F.Totti, hogy eddig főleg támadásépítő és előkészítő volt? Inkább most az, nem? Épp az, hogy Fonsecánál sokkal mélyebben játszott, nem?
Valószínűleg mindenben igazad van vele kapcsolatban amúgy. :)
De eddig szerintem még soha nem kapott ennyire támadó szerepkört.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11424
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.19. 23:42


fogkefe1 írta:Tényleg meccsről meccsre egyre jobb és idén egyértelműen ő a csapat legjobbja, amitől eddig távol volt, de talán most játszik először CAM poziban, CM-ként vagy a szélen sosem volt ennyire jó.

Rengetegszer játszott már ebben a pozícióban. Vagy itt játszott vagy DM-ben. Szélén csak elvétve. De tök mindegy a pozíció, a szerepkör számít. Eddig főleg előkészítő és támadás építő volt. Zseniális volt abban is. Csak azt kicsit nehezebb észrevenni. Könnyebb ötmeccsesezni. Pedig vagy 3 éve s csapat legjobbja. A védekezése pedig mindig top volt.

Amúgy Karsdorp tényleg szar volt, de Zaniolo neki semmit nem segít. Shomurodov pedig szintén gyenge volt, de ő legalább jól zár vissza. És igen, ahogy sn írta. Az a Veretout lap sokkal többet számított, mint elsőre gondoltuk volna. Nem értem Mourinhonak mi a baja Darboeval. Van emberünk a posztra, csak sosem kerül pályára :(
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9903
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.19. 21:59


a legnagyobb igazolás, ami óriási változást hozna a csapat erősségében, az egy egészséges Spinazzola lenne... :(
azért a remény még él, hogy nem hagy nyomot a sérülés nála
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.09.19. 20:12


Veretout korai sárgája meghatározta a középpályás teljesítményét, sajnos kevésbé volt bátor így, mint máskor.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2021.09.19. 19:15


nekem ebben a meccsben pellegrini gólja tetszett, ennyi, qrva mérges vagyok, nekem továbbra is kellene egy emberevő a kpályára, ez a veretu, cristante páros nagyon karcsú, nem érzem, nem látom, ne hallom, hogy szűrnének, de ugyanekkora az elől levők karsdorppal az élen egy kalap xart sem értek.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.09.19. 19:12


Gyenge teljesitmeny
Karsdorp sz.r
Shomurodov nem messi. Nagyon nem
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10283
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.19. 19:08


1 dolog tetszett amúgy, hogy Mourinho előhúzta azt amit FM-ben szoktam, ha kell a gól, védő helyett csatár.
Sajnos nem ért semmit, de 2x is bele mert nyúlni a meccsbe, először a szokásos védekező középpályás helyett támadó, utána meg védő helyett csatár cserékkel.
Azt nem lehet mondani, hogy nem próbálta meg.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2021.09.19. 19:04


Caprari évek óta hozza a ma làtott szintet. Ideje lenne visszahozni, de úgy se fogjuk.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2021.09.19. 19:03


nevetséges meccs a részünkről, rengeteg rossz, gyenge teljesítményt nyújtó játékossal, ismét járhatunk a földön
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.19. 19:03


Talán jobb, hogy az elején jön egy pofon ne szálljon el a csapat.

Azt amúgy meghallgatnám mit mondott Igor Tudor a félidőben. Lehet azt tanítani kellene.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.09.19. 19:00


Hmm, bukik a Roma, és tomm is... :(
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2021.09.19. 18:51


Annyi golt rugtak mint eddig egesz szezonban :evil:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3922
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.09.19. 18:39


Zaniolo még gyengébb sajnos mostanság.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11424
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.19. 18:38


Valaki majd mondja el, hogy mit lát Perezben, mert szerintem ma is borzalmas.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.19. 18:32


kapjunk meg minden ilyen nagy, szép, stb gólt ma, egy meccsen, aztán elég ebből
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27932
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég