Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.30. 19:13


A csodálatos láb-fej-kéz-haj-labda kordinációja miatt szögletből üres kapura befejelte a labdát. Semmi extra, védelmi hiba volt teljesen.

0-3 és leviszi Darboe-t, Cristante marad. Mourinho egy őrült. Plusz amit Trigo ír, nem Mayoral jön véletlenül sem. Szerintem Mou nem hisz a pihentetésben, úgyis válogatott szünet jön.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.30. 19:12


lefagyott a netem, Smalling góljáról le is maradtam abban az egy percben:)
de Lincolnét már láttam :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.30. 19:07


Meccs előtt láttam 1.35 az odds ránk. Mondom ez ajándék, megteszem 40 ezerrel, aztán végül nem mertem. Hát most kicsit örülök ennek, teljesen kilennék. Korai gól elringatott minket. Ez gyenge játék megint, de azért nem baj, mert minek hajtani az ukrán századik ellen.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.30. 19:07


be ne hozd Mayoralt bammeg, véletlenül se :(
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.09.30. 18:38


lehet a haja zavarja
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.30. 18:34


régóta akarom mondani, hogy Smalling mozgása nagyon fura. Baja van a testével :) túl magas , vagy nem tudom mi van, de így dülöngél, botladozik, de nem rontja el, csak ilyen nincs meg a kapcsolat az agy-láb-labda vonalon...mint amikor egy magas ember nem tanulta soha a focit, csak ráragadt. Nehéz ezt elmondanom, de valami fura :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.30. 18:17


Lehet Darboe ma bejátszotta magát a rotációba?
Villar amúgy jó csak nem illik bele ebbe a csapatba sajnos. Pedig ő tényleg befuthat majd jó karriert. Van benne kakaó.

Közben Pellegrini szögletből rárúgja. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.09.30. 17:56


Én Villar mellőzését sajnálom igazán, nekem szimpi a srác, bírom. Azért Darboe passza nem volt rossz na.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.30. 17:47


amúgy megfelelő a kezdő a mérkőzés várható erősségéhez és színvonalához na meg a tétjéhez :)

jaja fogkefe, én is így vagyok, hogy Mou azt csinál amit akar. Ha valaki, akkor ő.

(nálam Vina a legrosszabb, meg az amcsi néger barátunk)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.30. 17:39


Eddig minden edzőnek beleszoltam a munkájába, miért nem játszik ő és miért ő játszik. Mou-nál most nem teszem. (Kivétel Perez, szerintem ő a csapat legrosszabb játékosa) Villarnál nyilván bukunk egy jó 10-15 milliót, meg Diawaránál is valamennyit, mert így az értékük nem növekszik, de az mánáger urak majd asztalt fognak borítani egy idő után. Úgy másfél hónap múlva. :D
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.30. 16:45


Engem azért zavar
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.30. 16:38


Láttátok a kezdőt? Se Villar, se Diawara. :D
Szerintem télen pattani fognak.
Amugy nem zavar, Mourinho azt csinál amit akar csak vicces mennyire nem kedveli őket. Fm-t játszik nagyban az öreg.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: szilardbence Dátum: 2021.09.29. 07:55


Természetesen a keretösszehasonlítás csak szemléltetés volt a részemről nem elvárhatóak ugyanazok a célok mint egy spurs, united, vagy akár egy porto esetében. Csak arra akartam rávilágítani hogy a keret alkalmatlan szerintem a védekező focira mert egyszerűen életveszélyes a két szélső védő.
"Az elmúlt években követtem el hibákat. Nem fogom még egyszer elkövetni ezeket. Lesznek inkább új hibáim!" - J.M.
szilardbence
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.04.24. 07:40

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.09.28. 21:13


F.Totti írta:Na ja. Akkor a Nuno Valente, Ricardo Carvalho, Jorge Costa, Paulo Ferreira szintet kell megugrani Manciniéknek és velünk is megnyeri :)


Nem kell megnyerni, csak ne kapjunk mar 6 meccsen 8 golt!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.09.28. 19:14


F.Totti írta:Zaniolo büntetés elé néz a pöcsmutogatás miatt. No al calcio moderno!

Szerencsére megúszta az eltiltást, pénzbüntetést kapott csak.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.09.28. 17:21


Trigoria írta:
Nzonziról van valamilyen új infótok? Múltkor olvastam valahol, hogy Quatar lehet az állomás.

Szanics tegnapi videójában azt mondta, hogy elment arabokhoz talán pont hétfő reggel. Szóval ez is pipa.

Elment igen, de tegnap olvastam, hogy ennek ellenére kompenzációt kér. :D Hámesz csapattársa lesz és Laurent Blanc lesz az edzője. Sok sikert neki ott.

Akkor végülis sikerrel járt ez a kirekesztés, a kettő ballaszt elment, csak Fazio és Santon maradt.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.28. 15:31


Na ja. Akkor a Nuno Valente, Ricardo Carvalho, Jorge Costa, Paulo Ferreira szintet kell megugrani Manciniéknek és velünk is megnyeri :)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.09.28. 15:12


Sztem a porto volt a legkevesbe tehetos csapata. Amivel bl-t nyert
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.28. 13:30


Nem kérdés, hogy Mourinhonak a Roma a legkevésbé tehetős csapata. Kár hasonlítani a játékoskeretünket még a Tottenhamhez is, nem hogy a ManUtd-hoz vagy a Reáléhoz.
Az elől játszók ugyanugy gyengébbek, mint a védők. Olasz szinten is pont ott vagyunk a védelmünkkel, ahol az anyagi lehetőségeinkkkel.

A cél nem is a BL megnyerése, de még csak nem is a scudettoé. Top4 kell. Az pedig elérhető egy jó csapatjátékkal. Abban tökéletesen egyetértek, hogy idő kell még Mourinhonak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2021.09.28. 10:51


Beparkolni a buszt nem csak a védők feladata, az egy csapatszintű dolog, ahogy te is irod, a szűrökön is sok műlik. Nem azt mondom, hogy ott jól állunk, csak szerintem fölösleges kiemeleni a védőket.
Ráadásul a ha gyengébbek a védők, akkor pont, hogy visszább állok, hogy minél több támogatást kapjanak a középpályáról, illetve ne lendületből vigyék rájuk a labdát.
Ha azt látom, hogy F. Anderson redszeresen 1-1-ezhet Vinával, akkor ott nem jó a taktika.

A másik ami feltűnt, hogy nagyon sok kockázatos passzt vállalt a csapat (szerintem feleslegesen), ami ha átjut a 3-4 védő között, akkor hatalmas lehetőség, ha nem, akkor lekontráznak.
Gondolom ez is edzői utasítás volt, de többször jöttünk ki rosszul ezekből, mint jól.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.28. 10:24


Nzonziról van valamilyen új infótok? Múltkor olvastam valahol, hogy Quatar lehet az állomás.

Szanics tegnapi videójában azt mondta, hogy elment arabokhoz talán pont hétfő reggel. Szóval ez is pipa.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: szilardbence Dátum: 2021.09.28. 10:20


Koárbban szóba jött hogy Mou nem igazán azt a "park the Bus" taktikát szorgalmazza amit máskor előtte próbált. Ezen felül sokkal offenzívebb mint régi biztos védekezés. Engem is érdekelt a dolog mert valamelyest engem is érdekel mivel énsem számítottam ilyen taktikára aztán kis kutakodás után azért pár teória megfogalmazódott bennem.

Vegyük a védelmünket (szigorúan olyan játékosokat akiknek realitása van hogy nagyobb szerepet töltsenek be idén

Patricio
Karsdorp
Mancini
Smalling
Ibanez
Vina
Spinazzola
Calafiori

Namármost ez a védelem nemzetközi szinten kuka. Ez a védelem a top 5-6 csapat közül a leggyengébb bármennyire is szimpatikus emberkékből áll. (Talán a lazio védelme gyengébb) Vegyük sorra Mou előző 5 csapatának a védelmét.

Spurs:

Lloris
Sanches
Alderweireld
Dier
Verthongen
Davies
Aurier

United

De Gea
Bailly
Smalling
Shaw
Valencia

Chelsea második éra

Cech (Tibo)
David Luiz
Ivanovic
Cahil
Zouma
Terry
Cole

Real Madrid

Cassila
Ramos
Pepe
Albiol
Marcelo
Arbeola

Inter

César
Chivu
Samuel
Cordoba
Burdisso
Zanetti
Maxwell
Maicon
Santon

Na ha megnézzük ezeket a sorokat akkor azért minőség kitűnik minden egyes poszton a romához képest. Plusz ehhez hozzájön hogy minden csapatban olyan szűrők voltak a 4-es sor előtt akik egytől egyik Mou álltal preferált állatok (Fellaini, Xabi Alonso, Cambiasso stb...). Levonva a következtetést szerintem a keret képtelen arra hogy az igazi mou féle focit játszunk hiszen gyakorlatilag jelenleg is tanulják a biztos védekezést. 3 éve van Josénak hogy kialakítsa azt amit szeretne de addig nincs értelme beparkolni buszt ha busz lyukas...
"Az elmúlt években követtem el hibákat. Nem fogom még egyszer elkövetni ezeket. Lesznek inkább új hibáim!" - J.M.
szilardbence
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.04.24. 07:40

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2021.09.28. 10:01


Nem kétlem, hogy Vina és Karsdorp is jó játékos, technikailag is rendben vannak, de fejben, mentálisan brutál gyengék. Karsdorp amióta itt van, és látom, hogy megy felé egy passz, már izgulok, hogy mi fog történni. Semmi önbizalma. Rengetegszer van az, hogy ígéretes passzt kap a szélen, és mit csinál? Visszafordul hátra, elkezdi hátrafelé vinni a labdát. Ettől teljesen kivagyok.
A másik problémának én azt látom, hogy a szélsők esetében hiányzik a balance a védekezés-támadás között. Mintha nem tudnák eldönteni, hogy mit kell épp csinálniuk, és ebből lesznek elkapkodott beadások elől, vagy olyan labdaeladások amely után az ellenfél támadói lendületből futnak rá a statikus belső védőkre.
Florenzinél azért a balance talán jobban megvan, de azért nála is voltak gondok védekezésben. Szerintem nála a legnagyobb törés (a sérülések mellett persze) az volt, amikor szélső támadó középpályásból szélső védőt faragtak. Talán itt mehetett el ő is egy kicsit mentálisan is a gyengébb irányba, ebből jöttek sokszor indokolatlan megynyilvánulások a pályán. Nagyon kedvelem őt ettől függetlenül, szívesebben nézném őt a Romában, de inkább, mint támadó felfogású szerepben.
Sok tehetséges játékos van egyébként a keretben, de szerintem Zaniolo és Pellegrini kiemelkedik.
Nzonziról van valamilyen új infótok? Múltkor olvastam valahol, hogy Quatar lehet az állomás.
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.09.28. 09:05


Zaniolo büntetés elé néz a pöcsmutogatás miatt. No al calcio moderno!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.09.27. 18:31


jogos F.Totti: Vinára igaz inkább a technikai hiányosság. Karsdorpra annyira nem

Szanicsnál és a TT-ben is ugyanaz a vélemény: Zaniolo legjobb meccse volt visszatérése óta, de védekezésben vakon van :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég