ASR történelem...

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.08.02. 14:43


Levy ASR írta:Isten nyugosztalja!
( alaposan megnézve a képet, a mostani szerelésünk nagyon hajaz erre)

nem véletlen :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2012.08.02. 11:17


Isten nyugosztalja
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2012.08.02. 09:30


Isten nyugosztalja!
( alaposan megnézve a képet, a mostani szerelésünk nagyon hajaz erre)
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.08.02. 07:57


Illő megemlékezni az AS Roma 1982/83-as bajnokcsapatának tagjáról, a tegnap, 58 éves korában elhunyt Aldo Malderáról.
A BEK menetelés egyik főszereplője, aki sajnos a döntőben nem léphetett pályára.
Isten nyugosztalja...

Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2012.06.17. 20:48


Emlékezzünk!

Pontosan 11 évvel ezelőtt nyerte meg a csapat a 3-dik scudettóját, raktározzuk, tároljuk, konzerváljuk el jól emlékezetünkbe, mert még nagyon nagyon sok évet kell várnunk a köv.scudettonkra! :(
:flagbig:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2012.06.15. 07:44


:flagbig: :flagbig: Éljen! :flagbig: :flagbig:

Sok olyat:)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.06.14. 22:21


Ma van az első, Schaffer Alfréd féle scudetto 70. évfordulója!!!!!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: giobarath Dátum: 2012.06.04. 13:25

giobarath
 
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.01.04. 14:52

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.06.03. 12:30


A csapat első scudettoját Schaffer Alfréd nyerte, és régebben sok magyar edző ült az ASR padján.
Azt szeretném kérdezni, attól aki volt több meccsen is, hogy a helyi romanisták foglalkoznak a múlttal vagy van valami érdekes sztori, hogyan reagáltak amikor megtudták, hogy magyarok vagytok. Érdekelne.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2012.04.16. 17:17


Ha kész a mű kérjük bemutatni.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Vinicius Dátum: 2012.04.13. 18:46


Chi tifa Roma, non perde mai.
Ieri, Oggi, Domani...Faccia a terra sotto gli occhi dei Romani!
Avatar
Vinicius
 
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2006.11.20. 11:08
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2012.04.13. 16:41


"Sangue ed oro, aristocratica e popolare, AS Roma simbolo della Capitale"
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.04.13. 08:16


szerintem ezt piríttathatnád magadra: "La Roma non si discute si AMA"
ez ott van minden sálon szinte.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2011.06.17. 18:09


sajnos azóta én is 10 évvel idősebb lettem, pedig bárcsak olyan fiatal lennék megint :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2011.06.17. 13:31


Bajnokot avattak? :S :shock:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2011.06.17. 12:33


Találós kérdés: mi történt ma 10 éve?
Aki nem tudja, annak a regisztrációját automatikusan törli a rendszer. :)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2011.03.29. 14:12


Senki nem feketatett be senkit. sak a fiacskája visszaemlékezését tolmácsoltam.Aki ráadásul gondolom szintén nem az apja emléké akarta lbefeketíteni, hanem azt akarta ezzel illusztrálni, hogy milyen állapotok uralkodtak/nak a futballban..
Ha elolvasod, itt nem arról volt szó, hogy az öreg úgy gondolta, bizto, ami biztos, vegyük meg a bírót. Hanem arról, hogy szinte megzsarolták, hogy fizessen.
Oké, hogy tisztességes körülmények között is hozhattuk (volna?) a meccset, de nem is erről van szó. mert azt sose ltudjuk meg, hogy esetleg ez a Vautrot mit szemétkedhetett volna, ha Dino nem engedett volna a zsarolásnak (ha valóban engedett, ahogy a fia állítja)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2011.03.29. 12:22


fradista romanista írta:ugya anno a Roma BEK-döntőt játszott a Liverpool-lal., amit aztán az ismert körülmények között elbukott.
De voltak ennek előzményei. Az elődöntő odavágóján a csapat 2:0-ra kikapott Dundee-ban. De az Olimpico-ban érdekes módon nyert 3:0-ra. A meccs körülményeit már akkor is vizsgálták, de nem volt bizonyíték. Na most Dino Viola akkori elnök fia előállt, hogy a dolog úgy történt, hogy 100 millió lírát kellett fizetniük a francia Vautrot-nak, a meccs bírójának a megfelelő eredményért. A dolgot természetesen úgy állította be, hogy az apját szinte belekényszerítette a futballvezérkar a dologba. Állítólag a Genoa elnöke állt elő a javaslattal, és az egész konspirációs haditervvel.
A lényeg a lényeg, a Roma lefizette a bírót, hogy aztán BEK döntőt játszhasson az Olimpico-ban.
Egy illúzióval kevesebb (mármint azoknak, akiknek volt)


Érdekes módon nyert 3:0-ra? Meg kell nézni a mérkőzést!!!
A meccs körülményeit akkor nem vizsgálta senki. A Roma sokkal jobb volt és nyert 3:0-ra. Nem mellesleg Malderának sárga lapot ad a játékvezető (ennek jogosságát azóta vitatja), így nem játszhatott a BEK dönőben a Liverpool ellen, Conti gólját már a meccs előtt érvénytelenítette Vautrot.
A Roma 3. gólja ugyan büntetőből esett, de ítélje meg bárki, hogy jogos volt-e...
http://www.youtube.com/watch?v=qj8-3rT0J9Y

A meccs körülményeit 1985 végén kezdték vizsgálni, több, mint egy évvel később. Érdekes, pont abban az idényben, amikor a Roma kis híján ismételten bajnok lett. Dino Viola és a Roma nyilvánvalóan nagyon az útjában voltak egyeseknek. Minde bíróság megállapította, hogy a játékvezető telesen ártatlan, nem is tudott semmiről. Hogy lehet lefizetni egy bírót, ha az ártatlan és semmiről sem tud?
A szurkolók már 1985-ben kiálltak Dino Viola mellett. A lakásának környékét vörös-sárga zászlókkal díszítették, és az utcán gyűltek össze a CUCS szervezésében, hogy jelezzék: az elnökkel vannak. Erről képek is vannak a CUCS könyvben.

Nem kéne egy ASR fórumon befeketíteni Dino Viola emlékét....

Kép
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2011.03.28. 13:23


semmit nem kell elhinni, azaz minden igaz, de az ellenkezője is lehet az...
Hányszor, de hányszor kiderül valami, hogy nem úgy volt, de mégis, vagy épp mégse, attól függően, kinek mi áll az érdekében, vagy mit szeretne elhitetni, ha már valamiféle "médiahatalom" van mondjuk a kezében...

Sajnos az nem megy, hogy csak azt hiszem el, amit látok, és hallok, mert az is félredezinformálhat (sic!) :D

Ergo, hiszel, amit igaznak gondolsz, semmi sem szentírás az 1x1-en kívül ;)
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: bigg Dátum: 2011.03.28. 07:51


fradista romanista írta:Történelmi lecke fiúknak.


És ezt el kell hinni???
Nella città eterna Spalletti, eterna e torneranno una volta, crede che tutte le strade Roma unità.
Avatar
bigg
 
Hozzászólások: 1530
Csatlakozott: 2006.08.02. 16:33
Tartózkodási hely: Hidas City

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Conti Dátum: 2011.03.18. 16:26


akkor már igazán megvehették volna a döntőt is ezzel a lendülettel, és megspóroltam volna egy borsószem nagyságú gyomrot, meg pár órás tehetetlen dühös bőgést is a meccs közben/után....
szeretem az ilyen (majdnem) 30 éves összeesküvés elméleteket.
asromatiamo
Avatar
Conti
 
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2004.12.06. 14:01

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2011.03.17. 18:22


Történelmi lecke fiúknak.

ugya anno a Roma BEK-döntőt játszott a Liverpool-lal., amit aztán az ismert körülmények között elbukott.
De voltak ennek előzményei. Az elődöntő odavágóján a csapat 2:0-ra kikapott Dundee-ban. De az Olimpico-ban érdekes módon nyert 3:0-ra. A meccs körülményeit már akkor is vizsgálták, de nem volt bizonyíték. Na most Dino Viola akkori elnök fia előállt, hogy a dolog úgy történt, hogy 100 millió lírát kellett fizetniük a francia Vautrot-nak, a meccs bírójának a megfelelő eredményért. A dolgot természetesen úgy állította be, hogy az apját szinte belekényszerítette a futballvezérkar a dologba. Állítólag a Genoa elnöke állt elő a javaslattal, és az egész konspirációs haditervvel.
A lényeg a lényeg, a Roma lefizette a bírót, hogy aztán BEK döntőt játszhasson az Olimpico-ban.
Egy illúzióval kevesebb (mármint azoknak, akiknek volt)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2011.01.26. 19:24


F72Quadraro írta:
Levy ASR írta:ss lazio adminja csak beidézte a cikket, ami egy másik forumon;


Na akkor jobb a helyzet, Robi csak felvállalt egy vállahatatlant (szerintem természetesen). Én hasonló helyzeben írtam volna egy privát üzenetet, figyelj, ez nekünk ciki, ezt inkább ne...

Én azonnal törölném a regisztrációjával együtt azt, aki ITT csak hasonlót is írna!
Nemhogy még támogassam is...
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2011.01.26. 12:27


Távol áll tőlem báemi ultrsá baromkodás vagy elvakultság, de mondjuk semmi pénzért nem költöznék pld Újpestre....:)
És Észak-Olaszországba ( (na jó, a Doliomitoktól nyugatra) én se szívesen járok), de az végképp nem ilyesmi miatt van)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: ASR történelem...

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2011.01.26. 10:59


Levy ASR írta:ss lazio adminja csak beidézte a cikket, ami egy másik forumon;


Na akkor jobb a helyzet, Robi csak felvállalt egy vállahatatlant (szerintem természetesen). Én hasonló helyzeben írtam volna egy privát üzenetet, figyelj, ez nekünk ciki, ezt inkább ne...

A csapatok és szurkolók közötti rivalizálás a labdarúgással egykorú. Mindig is volt, mindig is lesz. Enélkül nem lenne derby, nem lenne Celtic - Rangers, nem lenne labdarúgás. Én mindig gyűlöltem a Juventust, a Milant, az Intert, a Laziót... Ez van. Volt egy olasz dokumentumfilm a szurkolók, különösképpen az ultrák lelkivilágáról, még a '90-es évek közepén. Ebben volt egy-két érdekes mondat, nagyjából így hangott: Firenze, Róma, Bologna, Nápoly, Genova, Siena, Lucca, Perugia... az ultra minden hétvégén utazik az egyikből a másikba a csapatárt, anélkül, hogy megnézné, mert a várost is gyűlöli. Többezer éves kultúrákra mondott nem egy szenvedély miatt, ami vakká tesz...

Nos ebben van sok igazság. 20-25 évesen magam is így éreztem. Nem mentem Torinóba ösztöndíjjal, mert nem voltam hajlandó ott élni. 38 évesen persze már sok mindent máshogy látok. Már nagyon jól tudom érezni magamat Umbriában vagy Toscanában is. Persze attól még utálom a Juventust. :-)
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég