Serie A

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.10.18. 11:43


"A Juventusnál fiatal korunk óta sulykolták belénk, hogy tilos fogadnunk futballmeccsekre.

a legszebb mondat.... :lol: :lol: :lol:
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.10.18. 10:44


https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... tt-2984165
egy hszből:

Fagioli
"Egy idő után már nem tudtam aludni éjszakánként. A tartozásom egyre nőtt, és az járt a fejemben, hogy csak azért játszok, hogy meggyógyuljak. Ahogy telt az idő, egyre megszállottabbá tett az adósság."
"A teljes tartozásom közel 3 millió euró volt. Egyre súlyosabb fenyegetéseket kaptam. Azt mondták: "Fizess, vagy eltörjük a lábadat." De már akkora volt az adósságom, hogy ha nyertem is egy fogadáson, nem kaptam semmit, csak csökkentve lett a tartozásom."
"Eleinte csak azért csinálod, mert túl sok szabadidőd van. Reggel edzel, majd leülsz játszani, hogy ne unatkozz, és hogy megtapasztald az izgalmat. Eleinte csak szórakozás volt, időtöltés."
"2021 nyarán kezdtem. Tirreniában voltunk az U21-es válogatott edzőtáborában. Láttam, hogy többen is csinálják, és nem tettem fel a kérdést, hogy ezek az oldalak legálisak-e. A különbség a legális és az illegális oldalak között, hogy utóbbin pénzbefizetés nélkül, hitelre is lehet játszani."
"Tonali mutatta meg az Icebet nevű oldalt. Láttam játszani, megkérdeztem, mit csinál, ő pedig azt mondta, hogy én is játszhatok, mert a fogadásoknak nincs nyoma. A közösségben hallani lehetett róla, hogy szerencsejáték-adósságai vannak."
"Eleinte szinte csak teniszre fogadtam, majd jött a kaszinó és a futballmeccsek. Több illegális oldalt is használtam, az egyik a Betart volt, a másik az Icebet, és voltak mások is, de ezek az oldalak havonta változtatták a nevüket. 2022 tavaszára stresszes állapotba kerültem az adósságok miatt, ősszel már focira is fogadtam, és hatalmas összegekkel próbáltam talpra állni."
"A Juventusnál fiatal korunk óta sulykolták belénk, hogy tilos fogadnunk futballmeccsekre. Fogadtam olasz és nemzetközi meccsekre is, de a Juventusra és a Cremonesére soha. Soha nem beszéltem a fogadásaimról senkivel a Juvénál, sem vezetőkkel, sem csapattársakkal, mert nem bíztam senkiben."
"Gyakran fogadtam folyamatban lévő meccsekre. Egy alkalommal egy Torino-Milan meccsen [2022. október 30. - a szerk.] arra fogadtam, hogy a Milan győz vagy döntetlent játszik, de a Torino 2-1-re nyert. Fogadtam a Bajnokok Ligájára is, többek között a Porto-Atletico Madrid és a Real Madrid-Inter meccsekre."
"2022 őszére már 250 ezres tartozásom volt, és egyes illegális oldalak tulajdonosai elkezdtek nyomást gyakorolni rám. Ezért időnként értékes órákat vásároltam egy milánói ékszerüzletben. Volt, hogy én magam vittem el az órákat, máskor az oldalak tulajdonosai gyűjtötték be őket."
"Több alkalommal is kölcsönkértem barátoktól és csapattársaktól, hogy rendezni tudjam az adósságaimat. Azt mondtam nekik, hogy azért van szükségem a pénzre, mert venni szeretnék egy órát, és anyám zárolta a bankszámlámat. Gatti 40 ezer eurót adott kölcsön, amit azóta sem tudtam visszafizetni neki. Ugyancsak 40 ezer eurót kaptam kölcsön Dragusintól és néhány piacenzai barátomtól is. Az összegeket banki átutalással küldtem el a milánói ékszerüzletnek, akik továbbították a platformok vezetői felé."
"Tisztázni szeretném, hogy az a szándékom, hogy minden kölcsönt visszafizessek a barátaimnak és a társaimnak, akik nem tudták, hogy mire adják kölcsön a pénzt."
"A legrosszabb időszak 2023 márciusa és áprilisa között volt. Akkor már annyira feszült voltam és annyira féltem, hogy a Sassuolo-Juventus meccsen technikai hibát vétettem, ami után lecseréltek. Ahogy leültem a kispadra, zokogni kezdtem a tartozásaimra gondolva."
"Kijelentem, hogy mostanra abbahagytam a fogadásokat, és folytatni kívánom a kezelési folyamatot."

és úristen mennyi ilyen lehet
és ez egy eset a millióból

írták amúgy, és nem biztos hogy ördögtől való gondolat, hogy lehet ezért engedték el Tonalit gyorsan. Sőt lehet Bonucci is ezért ment külfödre ilyen idősen. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.10.12. 20:26


https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/daga ... 5aa9efe382
:mrgreen:
édes istenem, idáig is tudtam hogy a játékosok nem tengerbiológusok, de hogy tényleg ennyi eszük legyen, pláne hogy annyi a pénzük, hogy abból inkább agyat kellett volna venniük, nem fogadniuk.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.10.12. 13:30


hát jahh, elsőre én sem láttam annak, mert nem láttam a meccset. De miután láttam az összefoglalót, ott egyértelműen látszott, ahogy F.Totti is írta, kb levette kézzel, így rá tudta durrantani. Ha nem így tesz, rohadtul nem tudja rálőni.
de semmi gond, nincs itt semmi látnivaló.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.10.12. 12:59


Na, állítólag Pulisic gólját azért nem vonta vissza a VAR, mert nem találtak egyértelmű bizonyítékot, hogy hozzáért a karja a labdához, VAR ítéletet változtatni pedig csak akkor tud ugye, ha talál megdönthetetlen bizonyitékot, különben marad amit a bíró első felnidulásból itált a pályán.
Hát, erre nehéz mit mondani.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.10.10. 22:39


https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... an-2983023
imádom nézni ahogy Paulo Sousa már megbukik mindenhol :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.10.10. 07:57


Huzzon cipot a kezere es akkor az onnantol kezdve lab…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.10.10. 06:11


ericcartmen írta:Nem értem miért nem lehet úgy megfogalmazni, hogy ha előnyt szerzett a kezezésből (és mondjuk nem önvédelem volt) akkor kéz, teljesen mindegy honnan pattan a labda.


Ott a pont, legalábbis szerintem. Nekem régi vesszőparipám ugyanez a lessel kapcsolatban. Mikor futsz visszafelé egy labdáért, de lesről indultál, tehát éppen HÁTRÁNYBÓL mész, és amikor kisprinteled a lelkedet, akkor beinti a lest. Ilyenkor szokott a gyermekem a magyar nyelv szépségeiről tanulni.
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.10.09. 21:24


Na, akkor ezt is megtanulom, hogy fél év múlva tudjam mi változott meg :D

Köszi, hogy rákerestél!
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.10.09. 20:44


Rákerestem, és tényleg ez a szabály
The guidelines for 2023/24 suggest that "no handball offence should be called on a player if the ball is previously deflected from his own body, and, in particular, when the ball does not go towards the goal."

https://www.sportingnews.com/uk/footbal ... fvscrxvtzl
Szóval ha nem lesz gól, akkor mindenképpen ez a szabály, de az "in particular" részt nem tudom hogyan kell érteni, mert azt nem irja, hogy hogyan kellene mérlegelni, ha gól lesz belőle.
Tényleg világ faszsága, és évről érve szarabb a szabály
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.10.09. 12:38


ericcartmen írta:Elvileg az a szabály, hogy ha saját testrészről pattan, akkor nem kéz, és itt pont ez volt.
Lehet van valami "kivéve ha" kitétel (én nem tudok róla), de eszerint ez nem kéz.
Ami alapból hülyeség, egyszerűen nem tudnak rendes szabályt hozni a kezezésre, pedig pár évente változik kb. Nem értem miért nem lehet úgy megfogalmazni, hogy ha előnyt szerzett a kezezésből (és mondjuk nem önvédelem volt) akkor kéz, teljesen mindegy honnan pattan a labda.
Maignan meg, az tényleg durva volt. Nem értem hogy lehet ezt elnézni, egyből piros, és kb 3 meccs eltiltás.



Énmár nem is próbálom megérteni, hogy mi kéz és mi nem, de ha ez így van, az a világ faszsága. Ha a csatár belekortor valahogy a labdába, ennyi erővel utána két kézzel megfoghatja és kényelmesen ráejtheti a lendülő rüsztjére. Oké, it nem ez türtént, de ha a labda nem ragad be az amcsi keze és felsőteste közé sokkal messzebb pattan, így meg leesett a lába elé. Nálam ez totál jogosulatlan előnyszerzés kézzel.

Sn, jaja, ha tehetem ezért nem nézem magyarul a meccseket. Az ember teljesen vakon volt.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.10.09. 08:25


a szípker miket beszélt itt össze-vissza? Hatalmas Milánfan lehet, végig azt a nyomoronc menyant védte, hogy jajj, szegény piros lapot kapott, pedig neki fel kell húznia a lábát mikor felugrik, hiszen így tanítják. Ja, persze, a tizenhatoson kívül...és utána még lezúzza a másikat is...duplapiros is kevés lenne ennek az állatnak a megfékezésére.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.10.09. 07:46


Elvileg az a szabály, hogy ha saját testrészről pattan, akkor nem kéz, és itt pont ez volt.
Lehet van valami "kivéve ha" kitétel (én nem tudok róla), de eszerint ez nem kéz.
Ami alapból hülyeség, egyszerűen nem tudnak rendes szabályt hozni a kezezésre, pedig pár évente változik kb. Nem értem miért nem lehet úgy megfogalmazni, hogy ha előnyt szerzett a kezezésből (és mondjuk nem önvédelem volt) akkor kéz, teljesen mindegy honnan pattan a labda.
Maignan meg, az tényleg durva volt. Nem értem hogy lehet ezt elnézni, egyből piros, és kb 3 meccs eltiltás.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.10.08. 15:43


itt is F.Totti a meccs vége:
https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... ja-2982639
tényleg funny:D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.10.07. 22:07


A meccs vége még szebb volt. Pulisic gólja tiszta kezezés volt. Ordított, hogy kézzel tudta csak így maga előtt tartani. Jön a VAR. A bíró odamegy Calabriahoz szép udvariasan magyaráz, szinte elnézést kér. Odamegy 3 genoai, azokkal meg full ingerülten ordibál.
Magnion utána agyonrúg egy támadót. Térddel szemből arcon. A bíró nem fúj semmit. VAT. Piros. Nagy elnézést kérések közepett állítja ki a kapust. Kb embert ölt . Gyönyörű testbeszéd volt ez így a végén. Csak hogy mindenki tudja hol a helye.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.10.07. 20:10


Milyen szepen nez ki, hogy a milan kezdojeben 1 db olasz van: florenzi…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.09.24. 08:29


az első, az oké, abban semmi kivetnivaló nincs, mintha Dibuszt látnám védeni a Kisvárda ellen pl.
de a második....na, az tényleg remekmű, mintha valami női ligában készült volna.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.09.24. 08:22


:D csodálatos remekmű mindkettő.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.09.23. 19:53


https://m.nemzetisport.hu/olasz_labdaru ... eo-2980033

Huhhhhh
Erdemes megnezni a ket ongolt. Egyenkent is ritkan latni ilyet, de, hogy egy meccsen a kettot…!!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.16. 20:57


jaja, annyira közel, hogy most hirtelen két hasonlat jutott eszembe a jelenlegi Romáról és Mourinhóról
1. Hitler a Bukás c. filmben a föld alatti bunkerben a térképeket nézi, és nem létező egységeket irányítgat.
2. Öngyilkos szekta, és a szektavezér - akiért mindenki rajong - épp most veteti be mindenkivel a mérget

mindkettő szerepébe nagyon bele tudom látni Mourinhót :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.09.16. 20:23


Jó látni milyen közel vagyunk az élmezőnyhöz.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.09.16. 20:10


én rájuk tettem a helyi tippversenyben
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.09.16. 19:59


a juventus meg bajnok lesz (csak szólok :) , pszttttt)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.09.16. 19:29


Hát, ezt az Intert idén jó eséllyel senki nem állítja meg. Brutál jól nyomják. Ahhoz képest, hogy mennyire temették tavasszal Inzaghit, elég rendesen összepakolta ezt az Intert.

Lukaku foghatja a fejét :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Serie A

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.09.16. 10:44

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég