Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.05.13. 14:31


így csak sejtem, gondolom, hogy nem csak fizikai fáradtságról van szó itt, mert azt lehet kompenzálni megfelelő pihenéssel, masszázzsal, étkezéssel, mindenféle regenerációs cuccal
hát de nem. Mert a többi csapat is kompenzálja. Csak ugye nekünk az EL-döntőt játszó csapatokhoz képest eggyel volt kevesebb meccsünk a szezonban. Tehát k.rva sok mccsünk. B.szhatod a pihenést. :)
hogy Hegyi Ivánnál jobban ért a focihoz. A mostani focihoz. És valószínűleg ugyanez igaz Nyilasira is.
náluk én is vazze. :D Náluk itt szerintem lassan bárki a fórumon.
Az egy utalás volt a politikai topikra.
gondolod nem tudom? :wink: Mégis igaz amit mondtam. Én felszisszentem kínomban.
Légyszi Magyar Pétert vagy bárkit a csudálatos elitünk bármelyik oldaláról itt ne emlegessünk még poén szinten se. Légyszi, légyszi, légyszi.
ugye? :wink:
végre beszélgettünk
mert generálod - mindenáron

na mindegy, nem az én fórumom, modi se vagyok régóta, a tulajt láthatóan nem érdekli ez a vita, így azt csinálsz amit akarsz
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28031
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.05.13. 14:24


Légyszi Magyar Pétert vagy bárkit a csudálatos elitünk bármelyik oldaláról itt ne emlegessünk még poén szinten se. Légyszi, légyszi, légyszi.

Zsolti, amúgy azt minden irónia vagy túlzás nélkül felvállalhatja Josbomo (nem ismerem, csak innen), hogy Hegyi Ivánnál jobban ért a focihoz. A mostani focihoz. És valószínűleg ugyanez igaz Nyilasira is. Várhidi már határeset. Ők nagyon a múltban élnek. Nem néznek meccseket, nem olvasnak elemzéseket. Sablongyárosok. A történelmi focihoz persze többet értenek, mint itt mindannyian egybevéve, de arról, hogy most mi miért történik a pályán tényleg fogalmuk sincs. Vagy ha van, akkor direkt nem mondják el. Esetleg nem tudják elmondani, mert nincs meg a nyelvi készségük hozzá.
Hrutka Rudi más kávéház. Ő képben van és nem kérdés, hogy más kategória, mint egy fórumozó. Ki volt a másik csávó? Ha Holczer Ádám, akkor ő szintén nagyon jó. De ők a ritka kivételek. Szekeres Adrián mellett ők azok, akik számomra mérvadók. Van még pár baromi felkészült srác (azok akik nem a fociból jönnek), de ők nagyon szélsőséges taktika mániások. Abban jók, de csak abban. Elvakultak és szélsőségeek. Állandóan abba a hibába esnek, hog yvégeredményben az a zseni, aki győz és az a fogalmatlan, aki veszít.
De a vállogatott meccseken szoktam olyan szakértést hallani volt vállogatott játékosoktól (Korsós, Sebők vagy Simek jut eszembe), hogy az tényleg nem több és mélyebb, mint ami itt megy egy meccs közben. Pedig ők pénzt kapnak érte, ez az életük, csak épp felkészületlenek. Mi meg ha másból nem is, de a saját csapatunkból felkészültek vagyunk. És leginkább azért, mert egymástól tanulunk, informálódunk. Szóval bárki lelép, az veszteség, függetlenül attól, milyen véleményt képvisel. Szóval leginkább PEACE!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2024.05.13. 14:31-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9931
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 14:19


Az egy utalás volt a politikai topikra.
Trigo, végre beszélgettünk. Kedvencem volt. Beírt danikov, Hunszi, F.Totti. Egyikőjük sem ért velem egyet, de beszéltünk a csapatról.
Stílusom pedig nincs. Nem vagyok bicskanyitogató, ha erre akarsz utalni. Tommnak van stílusa. De őt azért kedvelem/kedveljük.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2024.05.13. 14:18


amúgy srácok, mi, mint Roma szurkerek, nyugodtan készüljünk fel a legrosszabbra, azaz az Ata nem húzza be az El-t, vagy ha igen, akkor úgy végez, hogy nekünk nem lesz esélyünk a Bl-re. Ez olyan rómás lenne, lesz. Kb erre van a legnagyobb esély.

Ami pedig a csapatot illeti, nem sportoltam ilyen szinten soha, így csak sejtem, gondolom, hogy nem csak fizikai fáradtságról van szó itt, mert azt lehet kompenzálni megfelelő pihenéssel, masszázzsal, étkezéssel, mindenféle regenerációs cuccal, de a mentális fáradtság eliminálásához valószínűleg nem annyira ideális a 3 naponta Bl-döntő szintű meccsek játszása. Egyszerűen leeresztettek a srácok, és hiába magyarázza el DDR a taktikát, hiába gyakorolják, amikor alkalmazni kell, már nem olyan élesek.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8129
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.05.13. 14:15


pedig én megértem JOSBOMO-t teljes mértékben
Zsolti, nem értesz és nem tanulsz semmiből.
Tudod hogy kedvellek alapvetően, ezért így olvasd, amit írok légyszi.

ha téged kővel dobálnak, te akkor is kenyeret keresel a táskádban
FELEJTSD MÁR EL, hogy mindenkivel jóban kell lenned! Pontosabban azt, hogy mindenki jóban akarna lenni veled, ha nem bírja elviselni a stílusod.

Ez így nem fair, mert én semmi sértőt nem írtam rád. Soha.
mert csak azért lehet elmenni innen???

Én kiszálltam a Zsolti fórumról, korábban ez Aktuális meccs topik volt.

megszámoltam, csak ma 28 hszb-ől 13 a tied ebben a topikban Zsolti. Nehéz így vitatkozni JOSBOMO állításával.

Nagyon nehéz lett a stílusod itt sajnos. Folyamatosan tolod a dolgaid. Kérdezel, és mindenáron véleménycserét akarsz. Beszúrkálsz poénokat, smileykkal tolod tele, de más csak a falra mászik ettől.

de figyelj a kommunikációra, kacsints, mosolyogj, és neked is könnyebb lesz elviselni engem vagy a másként gondolkozókat. :)
senki se akar téged "elvilseni". Senkinek sem kötelező. Kommunikációs tanács pedig a te szádból - hogy is mondjam - az utóbbi két év után szerintem nem hiteles :wink:

A MP-es megjegyzés meg egy irtó rossz helyen irtó rosszkor elsütött "poén" volt. Ha már kommunikáció...
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 28031
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 11:51


Ne tegyél ilyet.
Ez így nem fair, mert én semmi sértőt nem írtam rád. Soha.
Én nem szeretném, hogy kiszállj.
Te azt írtad rólam, hogy beteges és szánalmas, ahogy és amennyit írok. Erre én próbalok közeledni hozzád, és megdicsérem a hozzászólásaidat. Ki az az idióta, aki így reagál, ha megsértik? Hát én. Ilyen vagyok.
Nem kell a többieknek azt mutatni, hogy én üldözlek el. Ez hülyeség.
Ne menj el, JOSBOMO.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2024.05.13. 11:47


Én kiszálltam a Zsolti fórumról, korábban ez Aktuális meccs topik volt.
Jobb lesz így mindenkinek.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 11:35


Tudom, de a végét így tudtam csak feldobni. :)
Hatásvadászat volt a másként gondolkodást illetően.
Danikov, irány a politikai topik. :)
Tomm, nyilván, de hát megint megragadtad a lényeget.
Viszont itthon már kikapott kétszer! :) :)
Ki akar itt edzőt cserélni? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.05.13. 11:34


Ez volt aszonnyak ddr elso idegenbeli veresege. Hat az biztos, hogy az elso idegenbeli veresegnel (honapok utan) nem fogy el a turelmem.
Zoknit sem cserelek naponta haromszor, nemhogy edzot....
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10351
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2024.05.13. 11:33


Zsolti írta:Mi a véleményed Magyar Péterről? :) :) :)

Zsolti, ne kúrjál fel, ez volt eddig a menedékem, ahol ez a név nem jött folyton szembe, ne vedd el ezt tőlem :D
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 11:13


JOS, ha végig is olvasnál, nem csak görgetnél, észlelhetnéd, hogy csupa jókat írok rólad és a beírásaidról.
Viszont tényleg nyers vagy. Én csapom feléd a gesztusokat, de te kioktatsz. Mindig azzal vagy úriember, akivel egy véleményen vagy. Amikor engem kritizálsz, több fórumozót is megkérdőjelezel, akik bizonyos dolgokat hasonlóan látnak, mint én. Szóval próbálhatnál barátságosabb lenni, esetleg mosolyjeleket használni. Mert aki velem nem tud kijönni...:)
A Pool ellen idegenben az Ata nyilván csodásan játszott. De ott nem náluk volt a labda, nem ők rúgtak 24-et kapura. Vállalták a védekezést, és profin kimaxolták. Felesleges azzal a meccsel összehasonlítani a tegnapit. Ki mondta, hogy csak ellenünk ilyen jók? Kérdeztem. Ne add a számba a szavakat.
Te tutira felvállalod, hogy jobban értesz a focihoz, mint Hrutka vagy Hegyi Iván? Vagy a tegnapi fickó? Igen, tudom, idegesítő lúzerek sokak szemében, főleg a Hegyi, de azért csak benne vannak a labdarúgásban.
Néha jobb szerénynek lenni, és néhány társammal meg is mondjuk, hogy nem értünk hozzá, de azért látjuk, amit látunk. Te pedig folyton "elemzel", én meg is dicsérlek (pedig nyilván te is írhatsz be "baromságokat"), de te nem viszonzod a gesztusokat.
Nem jó ez így.
A lehető legjobb szándékkal írt tanácsom pedig az, hogy egy edzői teszten minden bizonnyal bucira vernél, de figyelj a kommunikációra, kacsints, mosolyogj, és neked is könnyebb lesz elviselni engem vagy a másként gondolkozókat. :)
Mi a véleményed Magyar Péterről? :) :) :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2024.05.13. 11:39-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2024.05.13. 11:09


Zsolti pár dolog, én szárazabb leszek mint F. Totti

1, nem nézel meccseket: látszik...
2, szakértők: a stúdióban beszélgetés folyik nem elemzés, inkább hagyjuk
3, Ata: Liverpoolban a Kop előtt rúgott egy hármast... szerinted csak ellenünk ilyen jók, ugyan...

Tanács, amit a legjobb szándékkal irok, nézz meccsket más bajnokságban is és olvas vagy hallgass elemzéseket, többet fogsz érteni, mint ha csak itt a fórumon dobálod a beírásokat.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 11:05


Amúgy ez a tegnapi, Hrutka Rudi mellett álló fickó elég korrekt szakértőnek tűnik.
Nem tudom a nevét.
Amúgy szerintetek mi lenne DDR hosszabb távú koncepciója? Ezzel kellett volna mindent kezdeni, basszus. :) Csak hogy az esetleges igazolásokat ilyen szemüvegen keresztül lessük.
Labdatartásra épülő játék. Oké.
Támadásban széthúzva a mezőnyt, szélső védőkre építve, üres területeket megjátszva beadások, kiugratások?
Inkább letámadás, vagy visszaállás maximálisan a saját térfélre? (Nyilván meccsen belül is tízszer valtozik.)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2024.05.13. 11:12-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 10:47


Köszönöm! :)
Ámen!
(Csak a vállalhatatlan meccsek számával nem értek egyet, de ez most nem releváns. Ám nem is az rá a legjobb szó. Talán a "rosszul sikerült".)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.05.13. 10:41


Zsolti, én kizárólag a mostani Atalantáról írtam. Az év elején messze nem tartottak itt. A Pool verés óta láttam 3 meccsüket (Pool, Fio, Marseille). Mindig domináltak. Az hogy épp hogy állnak a bajnokságban sokat nem mond a pillanatnyi formájukról. A tegnapiról is azt írtam, hogy esélytelenek vagyunk. Nem a tegnapi játékunk a biztató, hanem az, hogy gyarolatilag mindig többet hozunk ki a meccseinkből, mint ami játék alapján benne van. Láthatóan fáradtak voltunk, mégis a végén tudunk egyensúlyba kerülni velük. Ez kizárólag az akaraton múlik. Ha egy edző a személyiségjegyeit át tudja tenni a csapatára, akkor abban bíznak, hisznek. Nekem ennyi most elég. DDRben bízom. HA acsapat is hisz benne, akkor vele együtt a csapat is fejlődik majd. Miért kellene DDR-nek egy éves tapasztalattal Guardiola vagy Gasperini szintjén tartani? Tanul, kapja/kapjuk a pofonokat. Xabi Alonso első BL meccsein kapta a hármasokat a Portotól, meg a Rangerstől. De a két tavalyi meccsün kközött a Bochum zúzta le őket csúnyán. Most pedig ő a soha nem látott csodaedző. Ne mondom, hogy DDR is így folytatja majd, de tök természetes, hogy néha tarkón vágják. Miért kellene kétségbe esni emiatt?
A magyar szakértőket meg inkább hagyjuk. Nagyjából két típus van. Az egyik az eltartott kisujjas, akinek csak Guardiola és Klopp az edző, a másik pedig aki az erdményből szakért. Nekem elég az, ha látom az utat. Néha lepofoznak róla, de ha ezt egy jobb csapat teszi, az nem zavar. Igen, mi az AS Roma vagyunk. Ezt te onnan nézed, hogy hozzánk képest kiscsapat az atalanta meg a Genoa, én pedig onnan, hogy mi nem vagyunk Juve/City/Barcelona, azaz mindig jönnek majd vereségek is. Elfogadom. Van vagy 20 De Rossi meccs mögöttünk. Egyedül a Lecce volt vállalhatatlan. Miért ne lennék bizakodó?

Keret? Másképp látom azt is. A 90%-a bőven jó De Rossi játékához. Szélsővédő kellene. azt mondjuk olcsón nem árulnak a piacon...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2024.05.13. 10:49-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9931
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 10:25


Jó kérdések, danikov.
Nyilván egy sportoló elkezd harapni a szarságban is, ha jön egy hirtelen esély. Tegnap is ez történt. De ne áltassuk magunkat: a kontráik olyan veszélyesek voltak, hogy még a bünti után is lehetett volna 5-1.
De az a nyilatkozat DDR-től, istenem...Le a kalappal.
Uram, segíts neki, hogy legyen jó edző. Nálunk.
Viszont az is nyilvánvalóvá vált, hogy ezzel a kerettel nem fogjuk tudni azt játszani, amiről írtok. De még a kezdővel sem.
A JOS és F.Totti által leírt játékot már kezdem kapisgálni, de nem tudjuk azt játszani. Csak akarjuk. Gondolom ezért írjátok, hogy az irány jó.
DDR most mondta: az általa preferált labdatartás öncélú, ha letámadnak minket, és nem jutunk laposan előrébb a lasztival. Pont ezt lehet látni. Viszont ez lenne a műalkotás, ha menne. :) Ja.
Na, JOSBOMO, F.Totti és bárki: mától elkezdek DDR kapcsán hinni bennetek, mert a játékunkat látva elég mélyen vagyok. :) :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2024.05.13. 10:19


nekem az volt a fura amúgy az utóbbi két meccsen, hogy totál alárendelt szerepben játszottunk, jött a gól tegnap az ellentől, illetve nem jött a gól csütörtökön tőlünk, nulla, kilátástalan semmi
aztán Leverkusenben jött az első tizi, tegnap meg jött A tizi, és totál kicserélték a csapatot
utána azt néztem vagy 15 percig, hogy mint az állat, nyomunk, beszorítjuk őket
pihentebbek nem lettek a srácok, de mégis volt egy klikk fejben talán, és elkezdtünk harapni

a kérdésem csak az, hogy mi kéne, hogy ez a klikk a legelső sípszónál jöjjön, ne már csak akkor, mikor szarban volt a haza, de mégis jött vmi (11es), ami után meglátja a csapat a fényt az alagút végén
ez csak a mentális fáradtság/fásultság lenne? gondoljátok, hogy ha meglenne az erőnlét még ebben a szakaszában is a szezonnak, akkor az első perctől harapnánk?
vagy ez ilyenkor már csak a minden mindegy, menjünk előre?
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 09:53


Esküszöm felvillanyoz a pozitív hozzáállásotok.
Mou-nál szar volt olvasni, amikor írtátok, hogy lesz ez még jobb is. :) DDR-nél felemelő.
De F.Totti, az Atalanta szokott mások ellen is ennyi tiszta helyzetet kidolgozni? Gyakran felborul a pálya a javukra úgy, mint ellenünk? Nem nézek meccseket, azért kérdezem.
Mert ha felmossák velünk a pályát, akkor mindig leírjátok, hogy végül is vállalható, mert annyira jó edző vagy csapat ellen játszottunk.
Most nem fogok kertelni: szerintem tegnap szétestünk, mint a sz.r. Ha 6-1 a vége, az is hízelgő. Mentálisan sehol nem voltunk, de a 2-1 miatt azt írjátok, hogy volt tartásunk. Szerintem nem. Rossz volt nézni az arcokat. Az Atának sehogy nem jött a harmadik, az volt a szerencsénk. Ott beindult volna a lavina. Tartásunk a 11-estől volt. De addig egy omladék volt az egész. A Jóisten fogta a kezünket.
Szóval a mentális részét máshogy látjuk. Nagyon. :) De hát ezért szép ez.
DDR sem tudott belenyúlni a meccsbe.
De az Ata valóban műalkotás. Viszont a negyedik-ötödik helyért küzdenek. Mi pedig az AS Roma vagyunk, vagy mi a szösz. :)
Szóval érzek egy látásmódbeli különbséget a fórum egy része és magam között. :) Csak a stúdiósok is hasonlókat gondolnak, mint én. Persze ők sem szakemberek, nem azért mondom. :) Nem csak az a gond, hogy sokszor írom be ugyanazt, hanem elvi kérdésekben szerintem teljesen mást érzékelünk. :)
De nem baj.
Örülni együtt fogunk! :) :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2024.05.13. 09:46


Köszönöm F. Totti, hogy rám erősítettél. Igy van ebben most nincs több sajnos, de az irány jó.
Szakmailag De Rossi kimaxolta a lehetőségeit.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.05.13. 09:01


Én Josbomonál is tovább mennék. Ez az Atalanta most jobb, mint a mostani Leverkusen. Sőt, idén csak az Inter volt az ellenfeleink közül ezen a szinten. Fura érzés volt a meccset nézni. Dühített az esélytelenségünk, ugyanakkor imádtam nézni Gasperiniéket. Általában egy tökéletesen működő gépezethez szokták hasonlítani a modern foci nagycsapatait. Nekem a mostai Atalanta nem egy gyilkológépnek tűnik, hanem a műalkotásnak. Úgy zseniálisan szerkesztett és szervezett a játékuk, hogy közben hihetetlen magas a játékosok egyéni döntési szabadsága. tényleg csak a Real MAdridhoz tudom hasonlítani őket. Carlo építi így a csapatait. Egész biztos újranézem a meccset, de nema mi játékunk miatt.
Az idei fociévad csúcseseménye nem az EB vagy a BL-döntő lesz, hanem a Leverkusen-Atalanta EL finálé.

Ja, kikaptunk. Ilyen csapattól ki lehet. A mentális tartásunk megmaradt, ami azért fontos a nyárra nézve. DDR tanult ebből is. Azt azért öröm volt látni, hogy a nulla esélyünket is maxoltuk. Szorossá tettük meccset csak azért, mert akartuk. Ezt a klasszikus De Rossi mentalitást azért sikerült átragazstani a keretre. Pech, hogy a Juve és aMilan ilyenmessze járt, mikor DDR átvette a csapatot és azzal a két csapattal kellett versenyt futnunk, akik a szezon végén gyakorlatilag sebezhetetlenek voltak. gond nincs, igaz BL sincs. A lényeg, hogy van edzőnk, aki persz enem tökéletes, de ígéretes. A pályája elején jár. Nem rest tanulni és imádom a személyiségét. Nem olyan rossz ez azzel együtt sem, hogy az eredményeink semmire nem jók.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9931
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 08:34


A+C!
Ez a helyes válasz! :)
Mikor lesz nyilvános a megoldókulcs? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 08:32


Akkor jól mondtam. :)
Csak a Hunszié volt a tudományos verzió, az enyém meg a parasztos. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2024.05.13. 08:32


Zsolti írta:Ez mind oké. De ha erő kell a taktikához, akkor az edző ne 3 középpályással tolja végig a tavaszt. :)
Vagy ha igen (mert ők mondjuk magasan jobbak a cseréiknél), akkor ne ez legyen a taktika. :)


fejezd már be, hogy olvasol a gondolataimban, mert kezdek megijedni :D
azt megértem, hogy behozta az új taktikát, felállást, játékstílust, mert muszáj volt, valószínűleg a játékosok képességeit tudja csak felmérni, azt nem feltétlenül, hogy 4 hónappal később milyen fizikai állapotban lesznek ennek következtében
bár biztos mérnek arra vonatkozóan is, csak kérdés, hogy ebbe hogyan lehet belenyúlni időközben
mert persze, ne nyomd végig 3 középpályással a fél szezont (úgy, hogy előtte Mou is őket hajtotta), csak amikor Renato Sanchest (brrrrrrrrr) tudod behozni Bove után, akkor azért elég limitáltak a lehetőségek

valószínű az lesz a kihívás nyárra, hogy a) tudunk-e alakítani úgy a kereten, hogy ezt a játékstílust tudja rotációval megbolondítva tolni egész szezonban, avagy b) nem tudunk alakítani a kereten, és ő viszont elég rugalmas-e, hogy találjon a kerethez igazodó stílust
és c) ha lesz ember a játékstílusához, fog-e rotálni :D
izgi időszak elé nézünk
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2024.05.13. 08:27


Jelenleg az a felállás, hogy az olasz csapatok bajnoki ágon 4+1 helyet szereznek.

4 a bajnoki helyezés miatt, 1 pedig a koefficiens bónusz miatt, de szerezhető +1 az EL miatt (eddig is élt ez az extra hely, de ez most némileg máshogy működik az új BL rendszerben, de ezt jelenleg is fenntartásokkal kell kezelni, mert az UEFA a bajnokságok végéig megváltoztathatja).
Na már most...ha az Atalanta 4. lesz, akkor ők a "bajnoki kvótát" használják fel, és a szabályzatban az van, hogy ha a győztes alapból BL-t érő helyen végez (ebbe nem számítják bele a koefficiens miatt kapott extra helyet, mert az egy jutalom, nem fix bővítés), akkor az EL győztesnek fenntartott kvótát átadják másnak (általában a top 4-en kívül eső bajnokságok egyikének mint egy extra selejtezős hely).
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3993
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.05.13. 08:24


Ez mind oké. De ha erő kell a taktikához, akkor az edző ne 3 középpályással tolja végig a tavaszt. :)
Vagy ha igen (mert ők mondjuk magasan jobbak a cseréiknél), akkor ne ez legyen a taktika. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11636
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Következő

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Trigoria valamint 7 vendég