Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.12.20. 12:05


amúgy Mou 1 éves hosszabbítást nem kötne, mert neki az rangon aluli. Friedkinék meg többévest nem, mert az már tényleg jelentős kockázat. Lehet ez a kérdés fogja eldönteni, hogy marad-e vagy sem. És ha nem, akkor persze tudjuk, hogyan fogja ezt kommunikálni a jó José.

Off: erről jut eszembe, egy brazil bűnügyi sorozatot nézek (DNA do crime) eredti nyelven felirattal. Eddig is tudtam, hogy nem szép nyelv a portugál, de most ilyen töményen hallgatva ez egyszerűen ocsmány :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.12.20. 11:22


való igaz, hogy amint nincsenek eredmények, egy edző sem lesz jó az adott csapatnál. Spallettit is pikkpakk kiutálták, ahogy egy BL-elődöntő után EDF-et is, vagy Garciát, meg bárkit. Viszont mindenkinek volt valami, amit fel tudott mutatni, az egyik látványos foci, másik bl-elődöntő, harmadik győzelmi sorozat csúcsfelállítás. De mind-mind semmit nem ér egy kupagyőzelemhez képest. Most már én is azt gondolom, hogy sajnos ezt elérte Mou, így valószínűleg a nép vele tovább türelmes. Pedig tényleg csak egy kicsit kéne kinyitni a szemeket, és lehetne látni, hogy itt nem lesz semmilyen komolyabb változás, ha marad Mou. Következő nyáron újabb 2-3 igazolás az FFP szorításában, majd év közben a keret "szapulása", mert nem elég jó. És közben kilátástalan, súlytalan játék a bajnokságban. Mert most olyan súlytalanok vagyunk, mint kb a Salernitana, és nem őket akarom ezzel degradálni. Sőt, ők legalább megfelelő célokért küzdenek, szóval még ez sem jó példa. Mert mi ugye BL-helyekért lennénk versenyben....ja, egy másik univerzumban. másik edzővel.

szerk. közben olvasom Trigo hsz-ét, és ja, én is ezt gondolom, hogy kb ennyi lehetett a "tárgyalás", mindkét fél kivár. Bár Friedkinék amellett, hogy kivárnak, mert a kivárás azt jelentheti, hogy nem akarnak hosszabbítani, akkor a háttérben keresgélhetnek is.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.12.20. 11:19


nem volt azzal baj, hogy idehozták őt
jó döntés volt, okos döntés
de most az a jó döntés, ha nem hosszabbítanak vele, és elérik hogy magától menjen

egészen biztos vagyok benne, hogy ez a Mou általi belebegtetett hosszabbítás-tárgyalás félig kamu. Annyi lehetett, hogy Friedkinék megkérdezhették tőle, hogy mi a terve, marad vagy megy? Vagy Mou kérdezte tőlük, hogy uraim, mi a tervük velem? Mert ezt nyilván mindkét félnek hasznos tudni a gondolkodáshoz. Ennél többről nem hiszem, hogy szó lett volna.
Ha megtartják Mout, akkor Friedkinék nagyot hibáznak a szememben. Szerintük nyilván nem, és az ő szemszögükből igazából nagy kockázat nincs is benne, sőt - az eredményességet leszámítva - talán még jobban is járnak vele továbbra is.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.12.20. 11:08


Nem volt mit vegiggondolni. Az egyik legsikeesebb eszo az aktivak kozott. Arrol a polcrol szinte semmi esely valasztani romaban, hulyek lettek volna kohagyni. Mit erdekli oket, hogy milyen nyilatkozatot tett? Trap utan amugyse rughat senki labdaba ezugyben :D
Van mondjuk 5 millio roma drukker a vilagon. Nem szerzodtethet 5millio edzot egyszerre, hogy mindenkinek jo legyen.
Oda a rozsdas bokot, hogy nem cserelik le egy mazzarira.
Mindig a masik jo. Bezzeg a napoli. Ha spall itt nyer bajnokit es abban az evben kirugjak, akkor snatch csinalhatott volna uj oldalt, mert mindenkit banolnia kellett volna. Magat is. De igy, hogy nem itt tortent, rendben van.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.12.20. 11:03


féloff:
ezekre gondoltam (saját képek):
https://www.facebook.com/messenger_medi ... 2455323050
két kép, lapozz!
:D :D :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.12.20. 10:58


danikov írta:
F.Totti írta:Goebbels óta tudjuk, hogy elég ha egy kis igazság van valamiben. A többit megoldja a manipuláció, amit hívhatunk elegánsan marketing-kommunikációnak is.

mért van az az érzésem, hogy ugyanazt a podcastet hallgattuk meg a hétvégén? :D



Nyertél :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.12.20. 10:56


bocs hogy innen idézek, de ez van:
http://www.romanista.hu/2019/03/22/giuliano-taccola/
Érdekelt, mert nem ismertem a sztorit ilyen mélységben. Manapság egy ilyen eset után egy klubot megszüntetnének, egy edzőt meg örökre süllyesztő. És ezt olvasva tényleg Mourinho jut eszembe. Azzal a különbséggel, hogy Mou úgy reagálna ma egy ilyenre, hogy azonnal két hét szünetet KÖVETELNE az egész bajnokságban, és onnantól minden vesztett pontot a halálesettel magyarázna.

F.Totti:
A Bolognás meccs elemzését köszi. Tök érdekesek így , hogy nem láttam a meccset.:)
És mivel gyakorlatilag mindannyiunknál jobban ismeri a klub körüli történéseket
ennek amúgy van alapja azon kívül, hogy van ideje és kedve minden szaros hírt elolvasni a csapatról? Nem hiszem, hogy bármi belső kapcsolata lenne.

sn:
elvileg igen, szerintem is igen. át szoktam olvasni többször is, hogy tényleg az van e az angolban is. ezt mondjuk football-italiaról, nem a hivatalos oldalról, ott nem merték kitenni...
ok, köszi a választ

danikov:
jókat írtál
és jah, szerintem nem nagyon van, aki azt gondolná, hogy Totti jobb kapitány lenne DDR-nél.
És sajnos egyetértek a Mancinis résszel is. Elég egyszerű és hangos a srác, hogy Mounak tökéletes legyen.
Köszi a szavazáslétszámot!

F72: igen, tudom hogy általánosan írtad, de mégis minden passzol

Kicsit mint amikor elmész egy kiállításra, ahol egy lavórba 3 lufi van beledobva,
magadban azt gondolod, hogy "te jó ég, mi ez a szar?", de mindenki melletted
áradozik, hogy ez valami csodálatos, micsoda művészet... Ezért vagy hallgatsz
vagy te is azt mondod, hogy ez állati szép, mekkora ötlet, egy csoda, a modern művészet csúcsa...
dolgoztam néhány hónapig a Képzőművészeti Egyetemen (aztán eljöttem, nagyon nem az én világom :)), és ott volt pont egy ilyen kiállítás! :)) Illetve sokszor sok ilyen van a hallgatók "műveiből", de én egyet láttam. Ha nem is lufik, de kb hasonló fostalicskák voltak kiállítva. És ehhez megnyitót, eseményt rittyentettek. Én meg magamban röhögtem. :D



szerintem amúgy ha Mou-n múlna, már nem lenne a játékosunk Pellegrini. Mármint ha nem római srác lenne. Így muszáj használnia.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.12.20. 10:56


Hát én majdnem biztos vagyok benne, hogy végiggondolták. Amerikaiak, profi üzletemberek. Kizárt, hogy terv nélkül költöttek ennyi pénzt. Presztízs kellett nekik. Nem sport, hanem gazdasági, politikai. Ahhoz kell, hogy tényező legyél, szerepelj. Ez akkor jön, ha neveket "veszel". Dybalákat, Lukakukat és igen, Mourinhot. Vagy azért mert önmagában elég nagy hype van körülötte vagy azért, mert ő is kell ahhoz, hogy a nagyobb nevű játékosok ideigazoljanak (ez utóbbi perzse nem tudom mennyire igaz, de mondjuk legyen az).

Ez a váz így egészen biztos, hogy megvolt nekik. A nevek pedig mindig azok lettek, akikre volt pénzünk és a lehető legnagyobbat szóltak. Mourinho tökéletesen illik a sorba. Ha nincs nagy összeomlás az eredményekben, akkor addig rajtunk ragad, amíg a stadionterveket el nem fogadták. Szerintem.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.20. 10:51


Volt már Mourinho zsinórban 3 évet valahol? :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.12.20. 10:49


Zsolti írta:És szerintetek ezt így végiggondolták a tulajék az elejétől fogva?


na ez az egymillió eurós kérdés :)
nekem úgy tűnik, hogy bizonyos dolgokat hosszú távra végiggondoltak, nekem nem egy impulzusvásárlásnak tűnt Mou
amit nem tudok, hogy közben van-e vmi lessons learned vagy milestone-check, amikor értékelik, hogy milyen célok alapján meddig jutottunk, és hogyan tovább
én csak feltételezem (és belül remélem), hogy így kattognak, és akkor eldöntik, hogy marad Mou, de akkor más kell PInto-tól (bár egyetértek veletek: biztos nem saját kútfőből igazolgat... csak könnyebb ráfogni), vagy más edző és újabb lépcső kell a projektben
a kettő keverve nem nagyon lesz sikeres sztem
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.20. 10:32


És szerintetek ezt így végiggondolták a tulajék az elejétől fogva?
Én nem hiszek ebben.
Bár ha nem hosszabbítanak vele, akkor gondolkodóba fogok esni...:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.12.20. 10:27


F.Totti írta:Goebbels óta tudjuk, hogy elég ha egy kis igazság van valamiben. A többit megoldja a manipuláció, amit hívhatunk elegánsan marketing-kommunikációnak is.

mért van az az érzésem, hogy ugyanazt a podcastet hallgattuk meg a hétvégén? :D

én azt mondom, hogy szükség volt Mourinho-ra
"volt" a kulcsszó
illetve én továbbra is azt gondolom, hogy ha stratégiában gondolkodnak, márpedig úgy tűnik, akkor itt az idő átgondolni, hogy mi a kövi lépés
hype megvan, szurkolók most megvannak, volt egy kupagyőzelem, pipa
amíg nincs stadion, sztem nem lehet átállni az ismeretlen edző + saját nevelésekre
ha az megvan, sztem akkor könnyebben elfogadják a szurkolók a 10. helyet (Dybala, Lukaku, stb nélkül sztem nem lesz sokkal jobb), addig kell a név meg a hype
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.20. 10:08


Jól körülírtad, ja. :)
Győztes mentalitás? Azért ez kérdőjeles erősen. :)
Térképre helyezett minket? Nyilván. A szövetségeknél itthon és Európában is kihúzta a gyufát. :)
Szerintem meg nem volt szükségünk Mourinhóra. Mindent összevetve. Így utólag.
Sem anyagilag, sem eredményességben, sem presztízsben nem vagyunk sokkal előrébb.
Mondjuk ez a Konfetti sokáig fog még kísérteni.
Továbbra is azt mondom: Juve. Bárcsak bajnok lenne velük!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.12.20. 10:39-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.12.20. 09:35


Zsolti írta:Szerethető a csapatunk.
Más emberre van szükségük.
Rómának nincs szüksége Mourinhóra, ilyen áron nem kell a "siker".



Azért ezt árnyalnám. A Romának igenis szüksége volt Mourinhora. Térképre (a média fókuszába) helyezett minket. Bőven van szerepe a stadion megtöltésében is. A győztes mentalitás kialakításában is. Bohóc kupát sme nyertünk volna, ha nem vagyunk magabiztosak a meccseink végén. Csak épp most már eljött az idő, hogy továbblépjünk. Innentől kontraproduktív a munkája és a személyisége. A javára írom, hogy megpróbált alakítani a játékunkon. Próbált kibújni az edzői bőréből, de egész egyszerűen ehhez már nem elég a tudása (uh, bmeg ez így iszonyú nagyarcúan hangzik. tegyétek minden szó mögé oda azt hogy szerintem és hogy valószínűleg. Nyilván nem tudom megítélni, de így tűnik). Megöregedett, nem tud megújulni teljesen. Amiben ő igazán jó, az most már idejétmúlt. De volt benne lehetőség, hogy az ortodox stílusával eredményes legyen. Nagoyn úgy néz ki nem lesz. De ezt azért most még elég nehéz kimondani, ha nem a partvonalon túlról kell bekiabálni, hanem többmillió eurós döntéseket kell meghozni.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.20. 09:26


Szerethető a csapatunk.
Más emberre van szükségük.
Rómának nincs szüksége Mourinhóra, ilyen áron nem kell a "siker".
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.12.20. 09:21


Friedkinék azért jó tulajdonosok, mert megteremtik a feltételeket és hagyják dolgozni a kiválasztott embereket. Én nem várok többet egy tulajtól. Tiago Pinto pedig a saját posztján szerintem kiváló munkát végez. Kizárt, hogy Mourinhoval ne egyeztetett volna az igazolásokról. Ha ez így lenne, a jó José már felkoncoltatta volna a médiával. A lehetőségeinken belül azok és olyan játékosok jönnek, akiket Mou szeretne. Ez nem kérdés. Csak mikor nem jönnek az eredmények, akkor ez az egyik legkönnyebb kifogás. Változtatni úgysem lehet rajta rövid távon, így nem kell mindig új ürügyet keresni. El lehet mondani most, holnap, holnapután, januárban. A szurkoló pedig el is hiszi, hisz ha nem nyer a csapat, akkor szar a csapat. Szar csapatban pedig szar játékosok vannak. Körbeértünk. Goebbels óta tudjuk, hogy elég ha egy kis igazság van valamiben. A többit megoldja a manipuláció, amit hívhatunk elegánsan marketing-kommunikációnak is. Működik ez a politikában, a gazdasági életben és a sportban is. Így lett szarabb a keretünk, mint a Bolognáé vagy a Fiorentináé.

Pellegrinit kicsinálta Mourinho. Pont azért, amit írtatok. Ez nem az ő stílusa. Valószínűleg sokkal értelmesebb annál, minthogy éveken át manipuilálni lehessen. Mert lássuk be, ahhoz elég tufának kell lenni a mai világban. Mancini tényleg jó alapanyagnak tűnik ehhez. A DDR jobb kapitány, mint Totti, ez nem kérdés. Mentálisan mindenképp. Totti úgy volt jó kapitány, hogy mikor égett a ház, mikor nagyon kellett, akkor teljes természetességgel állt a csapat élére. De nem ordítozott, nem motivált, nem lobogott. DDR ebben fölé nőtt. Nem hiszem, hogy ezt bárki vitatná. DE DDR már rég összebalhézott volna Joséval, mert hülye azért nem volt. Az értelmes embert sokkal nehezebb üres szólamokkal motiválni. A jelek szerint a keretünkben sok az értelmes játékos. Szóval van jó oldala is a jelenlegi helyzetnek :D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.12.20. 09:29-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.20. 09:20


Abszolút egyetértek, F72, de valahogy csak nyert huszonvalahány trófeát. Még ha nagyon erős csapatokkal is.
És ahhoz kevés a manipuláció.
Nem tudom hova tenni a faszit.
Igazából mindegy, csak ne itt legyen.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.12.20. 09:22-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.12.20. 09:15


danikov írta:Nálam pl ezért DDR >>>>>>>>>> Totti, mint csapatkapitány (újabb szög a koporsómba a fórumon :D)


Pedig szerintem ezt sokan úgy látjuk, mint Te...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.12.20. 09:13


danikov írta:Mert lehetsz egy nárcisztikus személyiségzavaros igazi f.sz, de akkor nem fognak a játékosait 1X-2X év után is imádni. Valamit biztos tud a színfalak mögött, amitől a játékosai a falnak nekimennek érte.


Egész biztosan tud hatni a játékosokra. Fantasztikusan manipulál minden mondatával.
Nyilván az öltözőben sincs ez másképpen.
Hogy több játékos miért dicsőíti őt? Mert az a köztudat, hogy ő a Speciel One...
Ő ezt magáról el is hiszi és látjuk, el is hiteti a külvilág, a szurkolók egy részével is.
Nyilván játékosaival is. Nehogy egy olyan emberről mondjuk, hogy lufi az egész,
és egy figurát sem gyakoroltunk be (legalábbis nem látszik) 3 év alatt,
akiről mindenki áradozik, aki annyit nyert, aki a Special One?

Kicsit mint amikor elmész egy kiállításra, ahol egy lavórba 3 lufi van beledobva,
magadban azt gondolod, hogy "te jó ég, mi ez a szar?", de mindenki melletted
áradozik, hogy ez valami csodálatos, micsoda művészet... Ezért vagy hallgatsz
vagy te is azt mondod, hogy ez állati szép, mekkora ötlet, egy csoda, a modern művészet csúcsa...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.20. 09:09


Danikov, annyira jó gondolatok ezek.
Pellegrinin valóban látszik valami. Mourinho taktikájában/mentális világában szörnyű a srác. Szerintem is túl van hype-olva ő, viszont szereti a Romát, ő a miénk.
Szóval ezerszer inkább ő, mint Mourinho.
Jövőre Mou nélkül, és így minden bizonnyal Dybala és Lukaku nélkül is, újra kell gondolni ezt az egészet.
Nyertünk egy nemzetközi kupát, pipa, a nép megkapta, amire vágyott. Most már jöhet a munka, a koncepció és az olasz játékosok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.12.20. 09:18-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.12.20. 09:02


Trigoria írta:F72: cimbora, ezt a személyiségelemzésed és hszed már nyomtam is tovább pár ismerősnek. MINden mondata a helyén van!


Pedig nem Mourinhoról szól, ezek általános jellemzői a nárcisztikus személyiségzavarnak.
Persze minden mondat áll sajnos az edzőre.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.12.20. 08:57


Ezek után soha többé nem tudok majd bablevest enni anélkül, hogy Mourinho jutna eszembe róla, köszi szépen!!! :evil: :D :D

Amikor kijött az első hír, hogy ő jön, akkor én kb úgy ültem, hogy "miafütyi?!". Mert utáltam világ életemben, mint a sz.rt.
Ki nem állhatom azt a fajta stílust, amikor a bíró, a gyep, a szél, a nap, a mindenki hibás, ha vmi nem jött össze. Kivéve nyilván, amikor tényleg f.sz volt a bíró, mert akkor jólesik utána azt olvasni, hogy elküldi az anyjába, még ha utólag nem is segít, de könnyít a lelkemen.
A legutóbbi Falkaösztönben nekem az volt igazából a kulcs (spoiler!), amikor a podcastes interjúról volt szó. Mert lehetsz egy nárcisztikus személyiségzavaros igazi f.sz, de akkor nem fognak a játékosait 1X-2X év után is imádni. Valamit biztos tud a színfalak mögött, amitől a játékosai a falnak nekimennek érte.
Viszont ehhez kellenek azok a játékosok is, akik erre a stílusra fogékonyak, és én ebben adok igazat Szanicsnak, hogy az nem ez a csapat. Valszeg egy DDR-Strootman-Radja triónak vagy egy Manolasnak túl lehetett volna pörgetni az agyát ilyen eszközökkel, és akkor tényleg vérfürdő lett volna a pályán. De már bocsánat, ezekkel a hópihékkel ez nem működik.
Nem akarom megint szegény Pellegrinit kiemelni, de nálam rajta látszik ez legjobban. Gyakorlatilag tőle várja mindenki (köztük én is), hogy legyen vezér a pályán, fogja össze az egészet, legyen az edző meghosszabbított keze, de hosszú távon agyonnyomja ez. És nyilván nem segít, ha Mou a sajtóban így nyilatkozik a csapatról, aminek ő a kapitánya, meg ha tényleg van az öltözőben "motivációs beszéd" (=ordítozás), az pont egy ilyen típusú embert nem fog feltüzelni, hanem csak összesz.rja magát még jobban. És akkor próbálj meg életet lehelni a csapattársaidba, ha már te vagy a Capitano.
Bár ezért ki fogtok utálni, de nekem pl ezért sokkal inkább csk-alapanyag Mancini, a tűrhő parasztsága ellenére, mert nekem, és láthatóan Mou-nak is ilyen játékosok kellenének vezérnek.
Nálam pl ezért DDR >>>>>>>>>> Totti, mint csapatkapitány (újabb szög a koporsómba a fórumon :D)
És akkor a hosszú petting után itt jutok el oda, ami a vezetőség felelőssége: ha tudom így a harmadik évben (ha már előre nem tudták vmiért...), hogy az ember ilyen stílussal dolgozik, manipulál kifelé és befelé, akkor olyan játékosokat hozok alá, akikkel ez működik. Ha meg nem akarok/tudok ilyen játékosokat hozni, akkor vagy nem hozok ide egy Mourinhót, vagy ha már itt van, tett is le vmit az asztalra, de amellett elég kérdéses a HOGYAN, akkor nem állok neki hosszabbításról diskurálni.
Mert nekem ez most egy hibrid megoldás, amiből egy ilyen manipulátor, mint Mou, jól fog kijönni, a tulajok, akik meg elméletileg maradnak utána is, őket fogják utána fütyülni a szurkolók.
Én mondjuk nem temetném el őket, mert a keretek között (FFP, no komment) sztem eddig egész jól navigálnak, de vmikor mérleget kéne vonni és alakítani a stratégián. És sztem most van itt az idő.

Én nem voltam Mou-fan, mielőtt idejött (hajjajj...), most egyelőre viszont inkább mellette vagyok (de nem két éves hosszabbításra!!), bár én EDF-et se küldtem volna el, szóval talán túlzottan ragaszkodom az edzőinkhez. :D.
A szavazáson talán ilyen 130 körüli voks volt, ha jól emlékszem, de most nem fogom azért visszahallgatni.
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.12.20. 08:43


óóóó, F.Totti.... :oops:
indítsak podcastot? :D
(utalok! :mrgreen: )
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.12.20. 07:40


elvileg igen, szerintem is igen. át szoktam olvasni többször is, hogy tényleg az van e az angolban is. ezt mondjuk football-italiaról, nem a hivatalos oldalról, ott nem merték kitenni...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.12.19. 23:25


Én kifejezettem szeretem, amikor egy kis-közép csapat ésszel ver el egy nagyot.
Vasárnap ennyi történt. Ez a Bologna egy nagyon okos, nagyon jól edzett csapat. Ha van Lukaku és Dybala akkor is kikapunk. Ebben majdnem teljesen biztos vagyok.
Addig voltunk meccsben, amíg féltünk tőlük. Visszaálltunk, mint a nagycsapatok ellen. Amúgy miért? HA nincs Dybala, pont jobb a pressing. Csak a rövid pályában bízhattunk. PErsze ennek ellentmond, hogy amint rájuk léptünk (30. perctől elég látványosan váltottunk), egyből tudták mit kell tenniük. Folyamatosan támadták a Cristante/Paredes mögötti területet. Ebből kaptuk a gólt is. A félidei Spina-Sanchez csere nem is értem mi akart lenni. Oké, duplaszűrővel tudtuk védeni azt a zónát, amit támadott Thiago Motta az első félidőben, de arra nem gondolt JOsé, hogy mi lesz a baloldalunkkal? Én nem tudom mi volt a terv, ami nem gond. Az már egy fokkal nagyobb, hogy a Cristante, Pellegrini, Ndicka trió sem tudta. Közülük két játékosnak is az a legnagyobb erőssége, hogy többposztosok, taktikailag kiemelten képzettek. Nekik nem sikerült elmondani, hogy mi a dolguk, ha SES felmegy?????! Ilyet tényleg megye 1-ben sem látni. Háromszor támadták be a SES mögötti kietlen sztyeppét. Erre mi a válasz? Mínusz kettőnél menjen hátra El Shaarawy, akit nagy területen bárki megver, támadni viszont nem marad ereje. Ki a f@szom gondolta ezt jónak? DE komolyan...
Ez nem Dybala és nem Lukaku kérdése. PErsze ha vannak, rúghattunk volna gólt mi is, de egyikőjük sem ölte volna meg a Bologna játékát, ami az első perctől az utolsóig működött és totál felénk emelte őket. Thiago Mottára éredmes lesz figyelni.

Hogy mourinho ezek után a keret gyengeségére hivatkozik? A busz alá löki a teljes csapatot? Lárifári, nincs itt semmi melepetés. Lépjünk tovább.

Tényleg majdnem pontosan úgy alakul minden, ahogy a kezdetek kezdetél tudtuk. Egy valami furcsa csak. Ahol eddig elenite eredményes volt, ott is megutálta a stílusát a közeg, amit elmúltak az eredmények. Róma ebben más. Most már kizárólag ez az egy muníciója van. Hát erre az egyre játszik. Zseniális manipulátor. Dehát tudtuk...

Csabiról. Én szeretem a fanatizmusát és elismerem a hihetetlenül mély, naprakész tudását a klubról. De soha nem ismeri be a tévedését. Ha egyszer valaki mögé beáll, akkor ott is marad. És mivel gyakorlatilag mindannyiunknál jobban ismeri a klub körüli történéseket, így kedvére vonhat le következtetéseket azokból a tényekből, amik a prekoncepcióját alátámasztják. A saját és a követői szemében így tévedhetetlen. "Puha dolgokról" nem fogsz tudni vele vitatkozni, mert sokkal többet tud és ezt ő is tudja. Meggyőzni épp ezért képtelenség. HA ő megmondta, hogy x a hibás egy gól miatt, akkor hiába küldesz neki képeket, hogy nem x, hanem y volt a fasz, nem fogja elhinni. Inkább hoz 3 cikket és 22 kommetet, akik szerint x volt a hunyó. Joséval ugyanez van. Ő örökké Mou fan marad. Ilyenkor mindösszessen annyit tesz, hogy kicsit árnyalja a véleményét, hogy ne legyen vállalhatatlan és nagyon átlátszó a fanatizmusa. DE engem nem zavar, hogy a Falkában ez az irány megy. Az ő műsora. Mindenki szabadon dönthet arról, hogy hallgatja vagy sem. Most már én sem hallgatom, mert felhúz a pártosság. De amint eltűnt José a klubtól, megyek vissza, mert magyar nyelven jobb információforrás csak egy létezik. AZ asroma.hu.

(Sn, légyszi utald majd a pénzem ;))
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 39 vendég