Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.05.21. 10:42


En megforditanam a dolgot. Talay nyert egy kupat, iden bent van a kupadontoben. Ha megnyeri akkor ott a ket kupa. Minden mas egyeni (folyamatosan valtozo) preferencia, amiket eloterbe tolni egoizmus, onzes, ripacskodo szinjatek.
Es ennek semmi koze a minden aron gyozni akarashoz. Ennek ahhoz van koze, hogy ez nem mukorcsolya vagy toronyugras. Amikor megalkottak a foci szabalyait, akkor nem pontozasos rendszert, hanem gol-alapu rendszert hoztak letre. Oket kell szidni, nem murinnyot, vagy jegtancot nezni. Vagy mindig az aktualisan szep focit jatszo csapatokat.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.20. 15:23


Jó lenne egy ilyen trollhívő tömeggel szurkolni. :)
De hát kábé 3-4-en lennénk a fórumon is ilyenek.
Bár...:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.20. 13:28


Wow Zsolti, tökéletes gondolatmenet!! Pont ez kell az elfogadáshoz. Nem számít mit gondol a tömeg. Te (és azért még elég sokan mások) látod, hogy José önmaga a hatalmas, égbe mutató, középső ujj a focivilág arcába. És ez nem is egy eröltetett gondolat, mert tényleg ez a faszi. És ezt ő is tudja. Sőt imádja a szerepét. Szerintem szomorú a meccs eleji Pellegrini lövés miatt. Ha az nincs, 0.0-ás xGvel jutottunk volna tovább. Meseszerű lett volna . Gyakorlatilag gúnyt űz a kis Guardiolákból. A nagyból nem tud, de akik őt majmolják, azok könnyen megégnek José ellen.

Nekem ez tetszik. Ha elfogadjuk, hogy ő is tisztában van ezzel, máris könnyebb szeretni. Taps :!:

Amire Bp-re jönnek, nagyobb rajongó leszek, mint valaha :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.20. 13:20


Eric, a TT-ben Vályi Bence rómás. Bár ő azt hiszem nem felvállaltan az, úgyhogy ne terjesszétek :D :D :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2023.05.20. 12:35


https://www.instagram.com/p/CsZwZn8At3_ ... mAi8e3UqRk

Aranyosak ahogy Kumbullának üzennek. De a tapló Mancini itt is kioszt egy nyakast :D :D ennek tuti baj van a fejével :D
feram89
 
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.05.20. 12:34


F.Totti írta:Na az gyönyörű keresztrefeszítés lenne. Álljak bele egy "nem szeretem Josét" véleménybe, miközben épp a klub legnagyobb nemzetközi sikerét készül elérni, ráadásul egy olyan emberrel hivatkozva, aki valószínűleg többet tud a klubról, mint bárki az országban. Az már ehhez képest csak apróság, hogy rá sem tudnám venni ilyesmire.

Mondjuk olyan podcastot ismerek, ahová talán meg tudnám magam hivatni és Róma fan az egyik gazdája, de vele meg nem annyira vitatkoznánk, mert sok mindent hasonlóan lát.
José iszonyú megosztó. Ezt szerintem azok is elismerik, akik istenítik. Edzők közt ebben biztosan nr1

Nem lenne keresztrefeszítés, de legalább végre érdemes lenne meghallgatni a műsort. Mondjuk az EL döntő miatt valószínűleg egyre több a Jose-fan, szóval nem lennél népszerű a véleményeddel, de azért meghallgatnék egy ilyen "vitát".
Melyik podcastban van Rómás host? Lehet tudni hogy ki ő?

Xaba írta:A következő években, amikor már rég más lesz az edző, más lesz a csapat, más lesz akár a játék is... És a legvalószínűbb forgatókönyv szerint nem nyerünk semmit a kövi 5 évben. Jó lesz visszagondolni arra, hogy van 1-2(?) kupa a vitrinben. Teljesen biztos vagyok benne, hogy 5 sikertelen év után nem úgy fogok visszaemlékezni a Mou időszakra, hogy milyen szar volt a játék. Hanem az marad meg, hogy szereztünk kupát/kupákat a vitrinbe.

Lehet, de az El döntőt soha a büdös életben nem akarom visszanézni az tuti, ellenben a Barca 3-0-át már többször visszanéztem (ok, csak részletekben), nekem az nagyobb siker, sportszakmai szempontból az a BL menetelés összehasonlithatatlanul magasabban van, mint az idei EL siker. Szóval hogy utólag ki mire emlékszik szivesen, az relativ.

Zsolti írta:És rájöttem, hogy engem ez jobban frusztrál a nézhetetlen játéknál. A Mourinho-mágia szakmai irányból való megerősítése. Mert az egy lufi. Soha senki nem fog tudni meggyőzni arról, hogy ő szakmailag egy komplex edző.

Ez tök jó megközelítés, ez engem is zavar benne, csak eddig nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Nyilván a személyisége sem szimpatikus, de azért nehéz neki szurkolni, mert nem akarom utána mindenhol azt olvasni, hogy mekkora edzőzseni, amikor nem is.

tomm írta:En esdig csiptem zsozet, de most, hogy bejutottunk az el-dontobe mar en is utalom

:) Helyes, támogatom :)
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.20. 11:06


A kettő együtt lett volna a legtutibb. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.20. 08:43


De most, hogy bejutottunk, az jó az olasz focinak? Vagy csak, ha a juve jut be, az a jó? :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.20. 08:23


Na, F. Totti, tegnap agyaltam egy kicsit. :wink: "Használtam" a módszeredet.
Mi idegesít a legjobban a csapat körül ? Először ezt kellett tisztáznom magamban. Már ez sem volt könnyű.
Nem José Mourinho személye. Abban is vannak elég gáz dolgok, de elvileg annak megvan a magyarázata.
Nyilván a játékunk, a taktikánk az, ami elfogadhatatlan számomra. Nem néhány meccsre, hanem egy szezonra. Ám magamat is megleptem azzal, hogy van, ami ennél is jobban zavar. Mégpedig az, hogy ki van azzal tisztában, hogy mi... hogy is mondjam, mert ez is hülyén jön ki..., hogy mi nem vagyunk annyira jó csapat. Nagy küzdők vagyunk, farkasok, de nem vagyunk jók. Mert ahogy írtad, F. Totti, trollkodunk. Örkényi módon, groteszkül, feje tetejére állítjuk a világot. Mert így is el lehet jutni oda, ahol most vagyunk. Nem kell hozzá korszerű, modern, fogyasztható foci. No már most... Ha valaki ezzel tisztában van, és így szurkol, így élteti Josét, hogy közben pontosan tudja, hogy ez egy "vicc", egy középső ujj felmutatása a futballnak, akkor talán én is bele tudnám magam élni egy ilyen közegben újra a szurkolásba. Csak hogy én azt érzem, hogy sem itt a fórumon, pláne nem kint Rómában, nem így gondolnak Mourinhóra az emberek. Edzőzseninek, és nem pszichológus zseninek tartják. Úgy gondolják, hogy mi nagy csapat leszünk az El-kupával. Lehet, hogy nem így van, de nekem így jön le. És rájöttem, hogy engem ez jobban frusztrál a nézhetetlen játéknál. A Mourinho-mágia szakmai irányból való megerősítése. Mert az egy lufi. Soha senki nem fog tudni meggyőzni arról, hogy ő szakmailag egy komplex edző. Hiszen a saját szemünkkel látjuk hétről hétre: nem támadunk. Ha igen, akkor a vak is látja, hogy sok rendszer nincs benne. A kénytelen-kelletlen felívelt labdákról nem is beszélve. Viszont ezt a mágiát ki kell tudni alakítani. És ő kialakította. Kinek sikerült ez így edzőként ? Hááát...No ez kemény. Le a kalappal. Idomította a hírhedt római közeget.
Szóval szerintem megfejtettem magam. :)
Természetesen a közönség ezután is szakmai zseninek fogja tartani őt. És minél több eredménye lesz, annál jobban fog ez engem frusztrálni. Ez nem járható út. Ezen a vonalon nem leszek jobban.
És most kéne keresnem ugye egy pozitív, egy élvezhető pontot Joséban. Paradox módon én ezt abban találom meg, hogy ha trollként gondolok rá. Imádom, amikor megöleli a játékosait, imádom, amikor rázza és üti a plexit a szurkolók felé, imádom, ahogy mosolyogva pizzázik a vonaton, imádom, ahogy a tortaszeletet odaviszi Pellegrininek és imádom, ahogy nyilatkozik szívről és lélekről. Itt nem érdekelnek a marketingfogások.
De hogy tudom összeegyeztetni az én troll-Mou képemet a nagy többség edzőzseni-Mou felfogásával...? Ez itt a kérdés. Mert jelen pillanatban kioltják egymást.
Ha ez sikerülne nekem, akkor a nézhetetlen játékot kéne még valahogy megemésztenem, ám az jóval könnyebben menne.
No hát meglátjuk.
Köszi, F. Totti. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.20. 07:21


Nyilván ez volt az utolsó olyan kupasorozat, ahol nem futunk bele nagyobb csapatokba.
A Sevilla meg egy fasza kis támadó csapat, de nem sztárokkal.
Pont az ilyen való az edzőnknek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.19. 22:49


egyetértek
igaz a juve az a juve, szerintem tartanak tőle mindig a Roma játékosai. Sevillától meg nem- pedig kéne :)
Én most azt érzem, Sevilla behúzza - megint. De még változhat az érzésem.

Zsolti: ha minden évben nyer valamit kupát a csapat és Mou, akkor nehéz lenne nem leszarni , hogy a többi sorozatban meg kullog :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.19. 22:16


Hát én nem annyira. Jobb lett volna a Juve. Az ő játékukat el sem kell rontani. Szar az magától is :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.19. 21:08


Kupát nyerni nagy dolog. Ilyen ágon nem bravúr, nem csoda, de nagy dolog. Ezt épeszű ember nem vitatja.
A cinikus része: remélem a "nyerek" szlogen egyszer majd termel annyi pontot, hogy akár az 5. helyet is megszerezhetjük vele a Serie A-ban. Azért az se lenne rossz.
De ennél nagyobb az esélye annak, hogy jövőre BL-t nyerünk, és maradunk 6.-ak...
Vagy kiesünk a csoportból, 6.-ak leszünk, és megnyeri az Olasz Kupát. Mindig lesz valami, ami körül pörögni fog a hype, miközben a többi sorozatban kullogunk.
A Sevillát Mourinho megeszi reggelire, ezt kábé mindenki tudja.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.05.19. 19:34


En esdig csiptem zsozet, de most, hogy bejutottunk az el-dontobe mar en is utalom
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.19. 19:31


Ja, az még nem volt talán téma, hogy Olaszország. Ahogy Marco is írja, José szereti ezt a közeget. De talán ennél is fontosabb, hogy a stílusa, a módszere itt működik a legjobban. Egyrészt mert egy sokkal melegebb, intuitívabb, érzelmesebb világ, mint Európában bármelyik másik ország, másrészt a taktikai képzettség messze a legmagasabb. Így ami az ő gyengéje, az itt pont alapból erős.
De a legfontosabb, hogy a fogadó közeg messze itt a legmourinhokompatibilisabb. Amikor leigazoltuk és nyafogtam, pont ezt vetették fel nekem: 'nyugi, ha valahol működhet még José, az pont a Serie A". Gyorsan meg is követem azt akit emiatt leoltottam 2 éve.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.05.19. 19:12


Emlékszem arra, hogy amikor a sógorom küldött egy sms-t, hogy José lett az edzőnk. Villámcsapásként ért és nem jó értelemben. "Oh bmeg" feeling volt. Nagyon bennem volt az a reálos szemkinyomós pillanata. Rühelltem a faszit, de azt elismertem (elvégre ez a munkám), hogy kommunikációban jó. Ahogy abban is, hogy elterelje a figyelmet a játékosokról. Egy egoista, nagyarcú fazon.

Aztán azon gondolkodtam - ez nekem beégett - amit Pjanic nyilatkozott, amikor a Juventushoz ment és elmondta, hogy a mentalitás a különbség. A zebráknál mindenki úgy áll hozzá, hogy ők lesznek a bajnokok. Ez az, ami mindig is hiányzott a csapatunkból. A hit, a meggyőződés. Ahogy Novak Djokovic kimegy a pályára, vagy viselkedik, akkor is, amikor épp vesztésre áll. Ez hiányzott belőlünk. (És ez az, amit Dzekoban vagy Maticban én látok és aminek bizonyos megnyílvánulásai miatt Edint szerintem sokan nem szerették.)

Arra jöttem rá, hogy José pont ezt tudja nekünk megadni. Az átlagosból különlegeset csinál. Mint teniszben Magnus Norman Stan Wawrinkából. A Top20-ból háromszoros Grand Slam győztest. A mi csapatunknak szerintem pont erre van szüksége. Mentalitást kell váltani és erre José a legjobb.

De idő kellett, amíg megszerettem. Azért szerettem meg, mert (1) van véleménye (2) van koncepciója (3) rend van az öltözőben (4) idehoz játékosokat, akik különben sosem jönnének (5) megtanít minket nyerni. Nekem nagyon tetszett az, hogy a hülyegyerek Zaniolo ki lett rakva. Ki nem állhatom a hisztigépeket. De az előzőekből az utolsó a legfontosabb. A nyerni akarás.

Az is tetszik, hogy a fontos játékosaink nem jönnek azzal, hogy ők menni akarnak. A játékosok szeretik őt valamiért.
Én szinte minden edzőnket megszerettem, Del Neri a kivétel és Luis Enrique akit még valamiért nem csíptem.
A focink nem tetszik, de annak örülök, hogy most először érzem azt 20 év alatt, hogy nem átjáróház a védelmünk.

Másrészt szerintem José öregszik és változik. Szereti Olaszországot, jól érzi nálunk magát és - ez rossz hír lesz - hosszú távra tervez itt. Anno nagyon akart ő Sir Alex után a következő korszakos edző lenni MU-nál. Nálunk olyan projekt van, ahol minden adott hozzá és lehet, hogy hosszú regnálásra kell számítani. Én még adok neki időt a játék kapcsán, eredmények terén pedig rendben van lelki világom.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.19. 19:03


Na az gyönyörű keresztrefeszítés lenne. Álljak bele egy "nem szeretem Josét" véleménybe, miközben épp a klub legnagyobb nemzetközi sikerét készül elérni, ráadásul egy olyan emberrel hivatkozva, aki valószínűleg többet tud a klubról, mint bárki az országban. Az már ehhez képest csak apróság, hogy rá sem tudnám venni ilyesmire.

Mondjuk olyan podcastot ismerek, ahová talán meg tudnám magam hivatni és Róma fan az egyik gazdája, de vele meg nem annyira vitatkoznánk, mert sok mindent hasonlóan lát.
José iszonyú megosztó. Ezt szerintem azok is elismerik, akik istenítik. Edzők közt ebben biztosan nr1
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.05.19. 19:35-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.05.19. 17:13


Nem is tudtam, hogy F.Totti jóban Szaniszló Csabival. MIk derülnek itt ki? :)
F.Totti, nem akarsz elmenni a podcastjába? Bár nem szokott vendégeket hivni, de azt meghallgatnám, ahogy ütköztetitek a véleményeteket.

De hogy egy picit releváns is legyek, nekem ez a módszer nem menne. Hiába van egykét pozitivuma Josénak, túl sok a (nekem) negativ.
Én azt csináltam a szezonban, hogy nem gondoltam arra, hogy ő az edző, csak a klubnak, a csapatnak drukkoltam. Vártam a meccseket, főleg a rangadókat. Mondjuk ez általában a meccs elejéig tartott, de legalább addig nem arra gondoltam, hogy mikor lesz új edzőnk végre.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.19. 16:18


Kaptam egy privát üzenetet ma délelőtt, amelyet a szerző engedélyével bemásolhatok ide. Lehet csodát tesz az illető velem. Nagyon kellett nekem egy ilyen, és egy kicsit segít visszaadni a hitemet. Nagyon éleslátó, megnyugtató írás.

"Hali,
inkább nem a közös oldalra küldöm. És direkt nem reagáltam akkor sem, mikor
kiöntötted a szíved egy kommentben. Priviban akartam, csak eddig nem volt
idő és apropó. Baromira és tényleg őszintén sajnállak. Viszont hidd el,
hogy van kiút. Én ugyanaffelé robogtam, mint te. Utáltam a győzelmeinket
(kivéve a rangadókon), mert minden gól, minden pont José ittlétét
támogatja. És így nem is szívesen néztem a meccseinket. A nulla alá esett a
lelkesedésem. Kakasülőt is ezért hagytam abba. Ha néztem is a meccset,
utáltam figyelni. Nem is volt jó a játékunk, de jobban zavart, hogy mindez
Mourinhoért történik. És a faszom fog neki szurkolni. Mert egy önelégült,
egoista, hazug, manipulátor. Gyűlöltem már az érkezésekor, de nem mertem
még senkinek leírni. Te vagy az első:D
Egyébként ez addig fajult, hogy haverjaimmal is összevesztem. Pl Szaniszló
Csabival sokáig nem is beszéltünk a Rómáról, mert ő José-fan
lett. A fórumra is alig néztem be. Bomlasztani nem akartam és bizsergett az
ujjam minden egyes komment után, hogy kiosszam a kommentelőket.
Idegesített, hogy nem tehetem. Illetve tehetném, de értelme
nem lenne, csak ártanék hosszútávon. Magamnak és a fórumnak is. Vagy egy
éve a feleségem kérdezgeti, hogy miért nem akarok meccsre menni. Neki sem
mertem elmondani milyen szarul érzem magam. Nem szeretem azt a csapatot,
amelyiket imádok. Teljes tudathasadás....
Muszáj volt kezdenem ezzel valamit, mert a csapat, a fórum és a barátaim
baromi fontos részét jelentik az életemnek. Nem dobhattam el. És tényleg
komoly meló volt. Szerencsére csináltam már végig ilyen tréninget.
Megkerestem azt a pontot, ami a legjobban gátol, amit a legjobban utálok
(nyilván José volt az) és kerestem benne valami pozitívat. Tök mindegy mit,
csak minimálisan pozitív legyen. Ez volt Mourinho pedagógiai érzéke. De
lehet hogy nálad más lenne ez. Keress benne valami pozitívat. Sármos,
világlátott, felvállalja a konfliktusokat, sikerorientált, öregszik, de
küzd, akármi...
És elkezdtem csak ezzel foglalkozni. Csak erről olvasni, csak erről írni,
csak erről beszélni. Eltelt vagy fél év és a többi elkezdett tompulni.
Pedig most is tudom, hogy utálom Mourinhot, az embert. Gyűlölöm. Okádok
tőle. Pontosan látom milyen számító, mit miért csinál és utálom, hogy
tömegek kajálják be a hülyeségeit. De nem zavar annyira, mert tudom, hogy kurva jó pszichológus és
motivátor. Pontosabban nem vagyok biztos ebben sem, de most már hiszem. Ez
az álláspontom és ezt képviselem. Azaz kicsit ez vagyok most én. Magamat
pedig nem fogom utálni. Sőt akarom, hogy elismerjenek. Ezért érvelek mindig
ezzel, ezért vezetek mindig mindent vissza erre. Magyarán egoizmussal az
egoizmus ellen. Szép, mi? :D

Mivel pszichológus nem vagyok, sőt kifejezetten nem értek hozzá, így lehet
baromságokat írtam, de nálam működött. Egy próbát neked is megérhet, de ha
nem működik, ne okolj érte :)

Eljön még a mi időnk. Így vagy úgy José menni fog. Róma pedig
köztudottan örök :D

Szóval fel a fejjel, lesz ez jobb! Addig is kitartás!"

Köszönöm még egyszer, F.Totti, sokkal jobb kedvem van. Akár a szurkoláshoz is.
És neked is, Trigo, snatch, és mindenkinek, aki tanácsokkal látott el.
A Mou-fanoknak és minden Roma-drukkernek kupagyőzelmet kívánok!
(És egy új edzőt. :lol: )
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.19. 15:29


Ezek tuti szívből jönnek.
Csak felhasználja őt image-építés céljából is.
K.rva jó nézni, amikor egy edző állatkodik, én imádom.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.19. 11:46


az biztos :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.19. 10:40


Így van, nem ismerjük, igy adott a lehetőség, hogy szabadon válasszunk. :) Te marketingnek látod, én majdnem megkönnyeztem. Én jobban jártam! :):):)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.19. 09:50


ki miért néz focimeccset ugyebár. Nekem ez akkor sem szép, ha lehet benne szépséget találni. Nem szórakoztat. Az olasz védekezőfoci a kedvencem, mindig is az volt. De ez mégsem tetszik. Ez van.
De ettől még örülök a döntőnek. Évekkel ezelőtt megőrültem volna ezért, most meg csak örülök, mert tudom, hogy évek múlva jól fog mutatni a vitrinben (ha megnyerjük). Zsoltinak igaza van, hogy Mou egy életre beírja magát aranybetűkkel a klub történelmébe, és istenítik majd utólag. De mindegy, 1-2 kupa az 1-2 kupa.

Ferkosz: az a videó... én elfogult vagyok, én már abban is azt látom, hogy ott a kamera az arcában, és ez a világnak szóló ünnepléstípus, a marketing. Persze valószínűleg csak részben az , és lehet kis részben, de.... nem tudok már máshogy ránézni. Valszeg akkor tudnék, ha privátban ismerném, és látnám milyen ott.

szerk: Xaba, egyszerre ugyanazon vitrines gondolat. :wink: :D :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2023.05.19. 11:44-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.05.19. 09:44


én úgy vagyok ezzel, hogy hosszútávon nézem az időszakokat.
Mou játéka szerintem is kvázi nézhetetlen. De attól függetlenül nézem és szurkolok.

A következő években, amikor már rég más lesz az edző, más lesz a csapat, más lesz akár a játék is... És a legvalószínűbb forgatókönyv szerint nem nyerünk semmit a kövi 5 évben. Jó lesz visszagondolni arra, hogy van 1-2(?) kupa a vitrinben. Teljesen biztos vagyok benne, hogy 5 sikertelen év után nem úgy fogok visszaemlékezni a Mou időszakra, hogy milyen szar volt a játék. Hanem az marad meg, hogy szereztünk kupát/kupákat a vitrinbe.

Sz"r a. játékünk? AZ!
Érdekel ez most? Igen!
Fog érdekelni 5 év múlva? NEM!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.19. 09:16


Zsolti, a játékunkat már rég nem figyelem. Így kevésbé is zavar. Tegnap este pl rákerestem pár meccsre és nem találtam még olyat, ahogy 30% alatti labdabirtoklásnál 1-es xG-n és alig 1 feletti xT-n tartották volna az ellenfelet.
És most keresem a magyarázatot, hogy ez miképp történhet meg. Főleg a második a csoda kategória. Mert ha töketlen a támadójáték, a mezőnyfölény akkor is magas xT-t generál. És nincs ilyen meccs. Valamit nagyon jól csináltunk, csak épp nem látszik a képernyőn. Trollkodunk.
De közben rohadtul tudjuk mit és mikor engedhetünk. Minden játékosunk hihetetlen magabiztos. Valahogy ebben kell meglátni a szépet. Én tegnap megtaláltam. Ha van tét, nem nehéz. A Salernitana vagy a Monza ellen? Hát akkor nem a legkönnyebb. De tekintsük azokat felkészülési meccsnek :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég

cron