Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2012.11.11. 14:51


sztem legkésőbb nyáron Pjanic távozni fog, keveset játszik mostanában.
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2012.11.11. 14:51


bence írta:
Phoenix100 írta:kezdőt valaki?

Lazio-ROMA ROMA (4-3-3): Goicoechea; Piris, Marquinhos, Burdisso, Balzaretti; Bradley, De Rossi, Florenzi; Lamela, Osvaldo, Totti....
Ezt találtam :)

köszi!
Szerintem rendben is van, attól féltem Tzatziki játszik, mert 10 perc alatt kiállítatná magát :mrgreen: ,
Remélem DDR nem izgulja túl a meccset, mert akkor nem szokott neki menni!
Jobb oldali védelmünk Piris és Marquinhos????? nem nyugtat meg, dehát ez van, legalább Castan játszhatna...
Támadó sor term. OK! :lol:
3-1re nyerünk
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.11.11. 14:47


Phoenix100 írta:kezdőt valaki?

Lazio-ROMA ROMA (4-3-3): Goicoechea; Piris, Marquinhos, Burdisso, Balzaretti; Bradley, De Rossi, Florenzi; Lamela, Osvaldo, Totti....
Ezt találtam :)
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Phoenix100 Dátum: 2012.11.11. 14:29


kezdőt valaki?
"Veretlenek vagyunk, kint lesz 50.000 szurkoló, ezért nyilvánvaló, hogy 11 éhes farkast láthatunk majd a pályán." -Garcia
Avatar
Phoenix100
 
Hozzászólások: 941
Csatlakozott: 2011.07.14. 19:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.11. 14:01


Számomra a derbi nem akkora értékmérő. ha jók vagyunk, akkor is jók vagyunk, ha leszívunk. ha meg sz@rok, akkor is sz@rok vagyunk, ha sikerül nyerünk.
várj, ezzel teljesen egyetértek! Egyáltalán nem értékmérő-jelentőségű. Egyszerűen szimbolikus - ahogy magad is mondod.
Persze ma kifejezetten értékmérő lesz :wink: , ahogy mondod is a 6 pontos státusza miatt, és hogy lássuk mit tudunk egy nemPalermo ellen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.11.11. 08:40


Ez van. Mondom, biztos bennem van a hiba. Számomra a derbi nem akkora értékmérő. ha jók vagyunk, akkor is jók vagyunk, ha leszívunk. ha meg sz@rok, akkor is sz@rok vagyunk, ha sikerül nyerünk.
Ranierit se az alapján ítélem meg, hogy ő minden derbiját megnyerte.

Értem én a dolog szimbolikus jelentőségét, de számomra a mai elsősorban azért jelentős mérközés, mert tipikus 6 pontos meccs lesz egy fontos rivális ellen. És a győzelem kulcsfontosságú, hogy ott ragadjunk közvetlenül az élmezőny mögött.

És ugyanez igaz a fradira is. Sok fradistával ellentétben nem gondolom/érzem, hogy a dózsa-meccs eredménye megmenthet vagy temethet egy egész szezont.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.11. 02:03


De te persze gondolahatod komolyan, hogy a bugyikékek valóban a mi szintünk , szíved joga :D
Valóban, csak itt egyes egyedül te gondolod az ellenkezőjét (legalábbis eddig más nem mondta). Persze lehet hogy te vagy a Fénybenjáró és egyedül te látod jól itthonról, hogy mit gondolnak vagy kéne hogy gondoljanak Rómában és fényt gyújtasz mindannyiunk elméjébe :wink: :) . Sosem lehet tudni.
Nem vitatkozásnak szánom, de addig amíg ki nem derül a szuperszármazásod :wink: , halkan jegyzem meg, hogy az utóbbi 19 kiírásban 8x előttünk végeztek a mászókakékek.

közben végignéztem a tabellákat
két évet nem tud megnyitni a főoldal de a többit nézve:
Előttük végeztünk: 41x
Ők végeztek előttünk: 24x
Egyik csapat nem volt elsőosztályú, vagy nem indult: 15x (igaz, itt általában a Lazio kiesése miatt)

Nem mondom, hogy totálisan egyszint a két csapat, de hogy nem akkora különbség van köztük mint ahogy te írtad, az tuti.
Az utóbbi években kicsit alattunk voltak valóban. De nyilván elvétve lesz csak két csapat totál azonos erejű.

És ha most valakinek van kedve, végezze el az Espanyol vs Barca összehasonlítást! De talán felesleges is... :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Bandee Dátum: 2012.11.11. 00:59


Valószínűleg megint vízilabda meccset láthatunk :(
Mindegyik időjárás jelentő portál nagy vihart jelez Rómába :(
Avatar
Bandee
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.01.12. 18:31

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.11.11. 00:29


Trigoria írta:Azt kell hinnem, hogy fr ironizált. Komolyan nem mondhatta. Remélem. Ha igen, akkor nagyon nagyon félrelát valamit szerintem (szerintünk). De persze joga van hozzá.
(Amúgy a Lazio utoljára épp előttünk egy évvel lett bajnok.)

nem ironizálok, legfeljebb nem sikerült magamat ponsotan kifejezni.
De tényleg úgy érzem valahol, hogy a 2 csapat nem, egyenrangú, és a derbimánia révén a romanisták mintegy "felemelik" a lácijót
De te persze gondolahatod komolyan, hogy a bugyikékek valóban a mi szintünk , szíved joga :)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.10. 21:16


Lazio-Roma 2-3
győztes gól 87. percben DDR fejes :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2012.11.10. 21:11


Szerintem ki fogunk kapni, no persze én már csak ilyen szkeptikus maradok amíg a cseh itt van. Persze ha nem kapnánk ki az még jobb lenne. Ti hogy látjátok az esélyeket?
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.10. 21:10


Azt kell hinnem, hogy fr ironizált. Komolyan nem mondhatta. Remélem. Ha igen, akkor nagyon nagyon félrelát valamit szerintem (szerintünk). De persze joga van hozzá.
(Amúgy a Lazio utoljára épp előttünk egy évvel lett bajnok.)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: reaosns(Roma bella) Dátum: 2012.11.10. 15:37


nem nevezhető igazi kiscsapatnak a lazio, viszont az is igaz hogy nemzetközi szinten azért a Romát jobban elismerik, többen beszélnek róla. az egymás elleni eredményeink is felénk húznak nem is kicsit azt hiszem 15 derbyvel vezetünk előttünk. többet beszélnek rólunk a nemzetközi sajtóban is de sztem ehez mostanában az is kellet h ilyen aktívak voltunk az átigazolási piacon, előtte meg ugyebár Spalletivel a Bl menetelések nem kis csapatokat vertünk meg és ejtettünk ki vagy játszottunk velük szoros meccseket. meg azért a történelem során bajnokságban is (szerintem) többször voltunk bajnokesélyesek mint ők, többször értünk el jó eredményt, és többszört szerepelnek jól csengő nevek a csapatunkban mint nekik (bár néha játékban semmit nem érnek, de a reklám miatt elengedhetetlen)


Összeségében: én azért tartom a Romát nagyobb csapatnak mert nekik szurkolok :lol: :lol: Viccet félre: azért tartom nagyobb csapatnak mert sztem "átlagban" a történelemben minden fronton jobb eredményeket hoztunk, jobb a csapat reklámja (eladhatóbb egy játékosnak a csapat) ezzel párhuzamosan nemzetközi szinten jobban csengő neveket tudunk igazolni, nem kis előnnyel vezetjük a derby mérleget, van egy Tottink aki állandó rivaldafényben volt/van az elmúlt 15 évben ezzel a csapatot is megvilágítja, aztán jött mellé egy DDR ő is állandóan az átigazolási hírekben szerepel nem kis csapatoknál és ez mind reklám a csapatnak...és szerintem a jó reklám elegedhetetlen ahoz h egy "kisnagycsapat" a nagycsapatok közé lépjen.
reaosns(Roma bella)
 

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2012.11.10. 14:42


fr, nem értek egyet, gyakorlatilag elég sokszor fordul elő, hogy az egyetlen lényeges az év végén az, hogy a Lazio előtt végzünk-e és nyerünk-e a derbyn. Szerintem ők semmivel sem kisebb csapat mint mi.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2012.11.10. 14:41


Nem hiszem,hogy egy Roma Lázio túl lenne reagálva.Én sem értek egyet fr-el.
Volt szerencsém egyszer élőben is ilyen derbynek a részese lenni. (ami ott van leírhatatlan)
A Lazionak 2 bajnoki címe van , a Romának pedig 3. Nagy különbség nincs.
A Roma sosem volt az az igazi nagy csapat (mint Milan,Juve), a Lazio pedig sose volt igazi kiscsapat.
Az egymás elleni meccsek is mindig feszült,parázs meccset hoznak megjósolhatatlan eredménnyel,nem úgy mint a Barca-Espanyol.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.11.10. 13:25


fr, miért lenne a lazio kis vidéki csapat a romahoz képest? ők kek-et is nyertek, még ha bajnokságot csak 2x is... szurkolójuk némileg kevesebb van, de nem annyival.
mellesleg, ha a laziot a csepelhez hasonlitod, akkor a roma hol fradi?? max vmi zte....

egyébként meg a fővárosi derbik majdnem mindig jó, feszült meccseket hoznak. ez most is várható. úgyhogy persze, hogy majd' mindenki be van sózva..
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: lucifer0013 Dátum: 2012.11.10. 13:09


Én is értem mire célzol fr, de az utóbbi két évben előttünk végeztek a tabellán. Ez azért egy espanol - barca viszonylatban a la liga-ban eléggé ritkaságszámba menne. Most pl. nem is tudnék mondani ilyen idényt, bár lehet hogy csak én vagyok ehhez túl fiatal és nem is követem annyira a spanyol bajnokságot... Idén (meg tavaly is) viszont úgy érzem, hogy a két csapat nem csak azért egyenlő a pályán, mert szokás szerint vért isznak az öltözőben, hanem a lazioban az ezredforduló óta újra minőségi játékosok is játszanak pl: Klose, Hernanes... Azért most már nem olyan kiscsapat ez a Merda szerintem.

de kívánom, hogy legyen igazad és rakjuk meg őket.
Avatar
lucifer0013
 
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.01.18. 09:52

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2012.11.10. 11:38


Amúgy észrevette valaki, hogy Taddei-t nem látja senki ? :lol:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.11.10. 11:14


fr azért az utóbbi években jó párszor kisz***tunk ettől a ,,kis csapattól"...
Értem én mit akarsz mondani de nagyon nem értek egyet :D h
Magyar viszonylatokhoz meg ne hasonlítsunk egy olyan (fő)városban megrendeződő derbit ahol csak 2 csapat van.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.11.10. 09:34


Túl van ez a dolog kicsit reagálva.(részedrtől is, kedves trigó:))
Azért a lazio egy provinciális kiscsapat a romához képest, nemdebár?

Egy Roma - Lazio azért nem olyan, mint itt régen a Fradi - MTK, vagy akár az utóbbi évtizedekben a Fradi - Újpest.
A két csapat jelentőségét tekintve sokkal inkább hajaz mondjuk egy Fradi - Csepel/Volán/ III. kerület/ Vasas (legfeljebb) meccsre.

Azt, hogy a lazionak ez a legfontosabb meccs, azt megértem. De hogy a romanisták mért vannak ettől annyira felpörögve, sosem értettem. A Romának nem a Lazio kell, hogy legyen az értékmérő, hanem a valósi nagycsapatokkal szembeni teljesítmény. Ez az elész derbimánia csak önnön kicsinységünk bizonyítéka.
(egy másik példa, ahol 2, nem egyenrangú városi csapat van: Barcelonában is csak az Espanyolnak a Barca elleni meccs az idény legfontodabb meccse, nem a Barcának)

Azért persze remélem, hogy végre a múlt heti gyözelemhez hasonlóan ismért sikerül végre felülkerekedni egy kiscsapaton a Olimpicoban!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: uglykidjoe Dátum: 2012.11.10. 08:43


[quote="Trigoria"]Lemondtam a saját bajnokimat vasárnap a Derby miatt - életemben először (szidnak is miatta eleget :) )
Most aztán tényleg rakjuk meg a mászókakékeket alaposan!
Én amikor átszerveztem az életemet a Roma-meccs miatt, annak sosem lett jó vége...(idén eddig Juve, Udine)
uglykidjoe
 
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2010.08.29. 03:44
Tartózkodási hely: Gyula

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Bandee Dátum: 2012.11.09. 20:32

Avatar
Bandee
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.01.12. 18:31

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.09. 19:26


Lemondtam a saját bajnokimat vasárnap a Derby miatt - életemben először (szidnak is miatta eleget :) )
Most aztán tényleg rakjuk meg a mászókakékeket alaposan!
:flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig: :flagbig:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2012.11.09. 11:19

A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Totti8 Dátum: 2012.11.08. 15:12


tomm írta:igencsak hiányoznak ezek a hétközi európai kupafordulók... :(

még jó, hogy azt a 2 meccset nézem, ahol potyognak a gólok, már 8-at láthattam :)

Bizony, milyen szép is volt, amikor még Taddei fejelgette a gólokat a real margitnak.. 8) :)

Nosztalgia OFF
KépKépKép
Avatar
Totti8
 
Hozzászólások: 814
Csatlakozott: 2005.01.06. 17:02
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég