Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.05.09. 16:08


Na, még egy utolsó gondolat. Ez már párszor eszembe jutott idén, párszor már be akartam írni, de most a téma miatt adja magát, hogy meg is tegyem.
Nyilván nem mindenki fog egyetérteni, meg van benne csúsztatás is, de az idei játékunkról nekem BorgnárGyuri örök klasszikus mondása jut eszembe:
„A védekező futballt nem kell kitalálni. A védekező futball az az, hogy átengedem a területet – ehhez nagy tudás nem kell – és a kontrát megszervezem. A kontrajátékot meg nem is kell igazán megszervezni, mert a kontrajáték adja magát: ott vannak az üres területek (…)”
És akkor ez tényleg minden elmond, hogy mit gondolok Mourinhoról.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.09. 14:40


Jaja. Az El-menetelésünk a bajnokságban kábé középmezőnyt érne a pontok alapján.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.05.09. 09:28


Ferkosz, nem emlékeztem, gondolom nem láttam a meccset, igy nem maradt meg. Visszanéztem, tényleg elég erős piros lap volt. Ettől függetlenül Guardiola taktikailag a top, Mou viszont nagyon nem, ellenben pedagógiailag, motivátorként elsőszámú (ahogy F.Totti is leirta).
Ezért nyeri Guardiola sorban a bajnokságokat, mert 1 meccsen lehet győzni, de 38-on nem. Mourinho forditva, egész szezonban nem lehet csinálni, hogy 2 helyzetből egyet mindig belövünk, de egy kieséses rendszerben összejöhet. Ezért is nem lesz idén top4, de az EL még összejöhet.
Valakinek ez jön be jobban, valakinek az. Nekem hiányzik, hogy legyen némi taktikai variálás, vajon mit talál ki edző az aktuális ellenféllel szemben. Vagy hogy tudjon váltani a csapat, ha a helyzet úgy kívánja.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.05.08. 17:34


Sevilla kiveri a juvét szerintem.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.08. 17:25


Ja, tényleg! Bocsi. :)
Egy Sevillát kívánok neked a döntőbe. Esélyt sem akarok adni Mounak, hogy ő legyen az egyik legnagyobb. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.08. 16:21


Zsolti írta:Danikov, F.Totti, kiváló fejtegetések. :wink: (Ha egyszer bíróság előtt kell állnom, te leszel az ügyvédem, F.Totti.) :wink:


Elsősorban a saját érekedben ezt inkább igyekezzünk elkerülni :D :D :D

Zsolti írta:A valaha volt legnagyobb Roma-edző titulus meg elég veszélyes lehet, F.Totti. Mert mi van, ha El-t nyerünk, ő lesz a legnagyobb, de a távozásakor kaotikus állapotokat hagy itt. Egy El-siker árnyékában mindent meg kell bocsátani ? Mit ér meg egy El-arany ? .

Ezt kizárólag úgy értettem, hogy számomra. És számomra is csak ezért, mert a helyszínen átélni egy Juve veréssel behúzott nemzetközi kupadöntőt... még rágondolni is libabőr. És még így is csak azt írtam, hogy az "egyik legnagyobb". ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.08. 14:36


A kupában. Dzeko-csulával spékelve. :)
Ferkosz, igazad van a BL-trófeákat tekintve Guardiolával kapcsolatban. Átok ül rajta, vagy a fontosabb meccseken nem olyan jó pedagógus, mint José. Tiszta sor. Lehet én azért kedvelem őt, mert nem vagyok BL-fetisiszta. Sz.rok a BL-re. Engem mindig a scudetto érdekelt. Ezért lehet nekem szimpatikus Guardiola focija. A bajnokság az ő terepe. Nálunk megbukna.
Hogy mindig sztárcsapatokat toltak a feneke alá ? Ja. Lehet utána csinálni. :) Minden bajnokságot agyonnyert a csapataival, csak hát az a fránya BL. Talán most...Soha nem vett a City Mbappét, Ronaldót, Messit, Neymart vagy Ibrát. Talán az igazi nagy sztárigazolásuk Haaland. És mégis olyan szinten csúcsra tudja járatni a focit ez az ürge, hogy az nem evilági. De Bruyne is az ő keze alatt lett klasszis. Nem feltétlenül van szüksége világsztárokra. De nem árt, ha van. De hát ki dönti el, hogy szakmailag ki a jó edző ? A trófeák száma ? Szerintem semmiféleképpen sem. A szakma, a szakírók. Talán.
De nem akarok én Guardiolát ide. Olyan edzőt akarok, akivel jó érzés győzni; akit sajnálok, ha kikapunk. Mout még egyszer sem sajnáltam. Minden jel arra mutat, hogy miénk lesz az Európa-liga. Szerintem ezt ti is így érzitek. Mourinhóba bele van kódolva, hogy megnyerjük. Sorsszerű lenne egy hatodik hely mellé újra. De hol lesz a vége? Hogy lesz a vége?
Amúgy én annyira, de annyira elnéznék neki minden szar játékot, ha olykor a Serie A-ban a Lecce ellen, vagy egy Helsinki ellen érezném, hogy na, most mi vagyunk a jobb csapat, maradjunk stabilak, de gyaluljuk be őket, nyomjuk meg a szájukat, legyen nálunk az a ku.va laszti legalább hazai pályán, oszt focizzunk. Szinte nem volt ilyen meccs. Néhány talán. Miért nem lehet úgy védekezni mondjuk egy Inter ellen, hogy a Cremonese ellen azért támadgatunk ? Nem vagyok edző. Lehet hülyeséget beszélek. Lehet, hogy mindig védekezni kell ahhoz, hogy a legjobb csapatok ellen is tudjál jól védekezni. Az az itthoni, Lecce elleni 1-0 az első félidős emberelőnnyel nagyon belém égett. Az mindennek a tükre. Azok vagyunk mi. Az Mourinho. És lehet pont amiatt fogunk újabb kupát nyerni. Nem tudom...Az biztos, hogy azért az egy nulláért minden más edzőt kifütyültek volna. Tutira.
Van egy olyan érzésem, hogy ha már nem is lesz Mou, a szelleme sokáig kísérteni fog itt minket a fórumon. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.08. 14:05


Elég off, de most már szinte mindegy, Eric nem emlékezett... Arsenal Barcelona az első meccsen 2:1 volt, a visszavágón meg 1:1 és elég jól játszott az Arsenal. Mit tett a bíró? Van Persie-nek adott egy második sárgát a labda elrúgásáért. Tíz ellen már nyertek a spanyolok. Guardiola? Életében nem kapott gyenge csapatot. Ezt a hűdenagy szaktudását kizárólag a világ éppen aktuális legjobb csapataival villogtatja úgy, hogy meggyőződésem, a Bayernnél hatalmas visszaesést ért el Heynckes-hez képest, Bl-t meg több mint 10 éve nem nyert a szupercsapataival. De igen, megnézném mit csinál a Romával. 7-et pedig amúgy kaptunk 2019-ben a kupában a Fiorentinától, csak mondom... Fonszival.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.08. 13:33


Danikov, F.Totti, kiváló fejtegetések. :wink: (Ha egyszer bíróság előtt kell állnom, te leszel az ügyvédem, F.Totti.) :wink:
Felesleges is már ezekhez bármit hozzátenni.
Nekem egy dolog fogalmazódott meg pluszban a fejemben, de szerintem ezt is leírtam már egyszer.
Utálom, hogy azon fog múlni egy edző megítélése, hogy a legvégén megvan-e a kupa, vagy sincs. Márpedig Mourinhót csak ez határozhatja meg. Ő akarta így. Én nem fogom hulladéknak gondolni, ha mondjuk a döntőben büntetőkkel kikapunk a Juvétől. Pedig valójában egy nagy kuka akkor az egész. Simán lehetne máshogy is. Hogy büszke legyek egy esetleges ezüstre, az edzőnkre és a csapatra a második hely ellenére. Hogy végig élveztem a szezont, de a végén buktunk. És alig várnám a következő bajnokságot.
A valaha volt legnagyobb Roma-edző titulus meg elég veszélyes lehet, F.Totti. Mert mi van, ha El-t nyerünk, ő lesz a legnagyobb, de a távozásakor kaotikus állapotokat hagy itt. Egy El-siker árnyékában mindent meg kell bocsátani ? Mit ér meg egy El-arany ? Filozofikus gondolatok, nem tudom. A játékosok egyéni értékének csökkenését? Kiégését?
Majd ha bajnok lesz, akkor legyen a valaha volt legnagyobb Roma-edző. Nekem akkor sem lesz fogyaszthatóbb a történet, de azért az már "valami" lenne.
Én kivárom a 3 évet. Miattatok Mou-trófeákat kívánok a klubnak. Teljesen őszintén. Nekem ez az érzés már ugrott sajna. Nagyon szánalmas, de ez van. Nem fogok tudni örülni az El-serlegnek. Pedig tavaly a Konfettinek hogy örültem, basszus...Nem is lenne túl lovagias itt örömködni egy újabb trófea esetén, ha egész évben csak kínlódtam és nyomorogtam a játék miatt.
Szóval 3 év. De ha Friedkinék hosszabbítanak vele, akkor bekaphatják torokig. És itt nincs smiley.
Vissza akarom kapni a szenvedélyemet.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.05.08. 12:17


ericcartmen írta:Mert mikor guritottak nekünk 6os-7est a bajnokságban? Voltak gyenge szezonok, de még akkor se. Még a csaktámadó Zemannal se.


nem is a bajnokságra gondoltam, de a BL/EL-ben előfordult, egy jó kis 1:7, 1:6, ami után meg összezuhantunk a bajnokságban is
mindezt ráadásul általában jóval erősebb kerettel (különben nem lettünk volna BL/ELben)
emlékszem egy Bayern 1:7et Bayern-drukker főnökömmel néztem, és az volt a fogadás, hogy akinek a csapata gólt rúg, az fizet egy whiskykólát a másiknak
félidőben 0:5 volt... másnap nem csak szégyenkeztem, de még másnapos is voltam a csapat miatt :)
az utóbbi időben nagyjából a Bodö 1:6 volt ilyen, és azóta kb izgulnom se kellett, ha jól emlékszem
ha ezt hozza bármelyik másik edző is, pluszban élvezetes és eredményes támadást is épít, akkor csókolom a kezeit és könnyes búcsút veszek Josétól, de a 20+ éves romanista tapasztalatom eddig nem győz meg sajnos :(

F.Totti írta:Na, Danikov látod, ilyen a hosszú és terjengős komment, a tiéd kismiska volt ehhez képest. :D

fogd meg a söröm... :D
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.08. 10:11


Wow, végre van élet :)

Akkor most én is mourinhozom egy picit.
Én miért nem szeretem? Hát ezért. Ezért, ami itt is megy. De félre ne értsetek, baromira örülök a hozzászólásoknak, a sok érvnek, ellenérvnek, infónak. Olvason az utolsó betűig, szóval csak így tovább. Tök kulturált a stílus és jó olvasni a "másik oldalt". Sőt még jobb is, mert az hogy eric vagy Zsolti mit érez, tökre megvan, mert nagyon hasonlóan látom én is. Az más kérdés, hogy melyikünk miképp éli meg, de Mourinhot az embert szinte tök ugyanúgy látjuk. De abba nehéz beleélnem magam, hogy mi az ami szerethetővé teszi Josét. Ezért is jó, hogy sokan és sokat írtok.
Szóval ez Mourinho és előre lehetett tudni, hogy ez lesz itt is. Nincs megosztóbb edző nála. Az Inter volt az utolsó csapata, ahol nem szakadt szét a tábor és az öltöző. Annak meg vagy 15 éve. Azóta mindenhol ez a folyamat. És az sem igaz, hogy az öltöző mindig egységesen mögötte áll. Mindig voltak kegyvesztettek és utólag mindig volt bőven feszültség is. Csak épp ki nem szivárog, mert ahol ő az edző, ott ő totális főnök. Ha úgy tetszik despota. Na, de nem megyek el erre, mert ez pont Mourinho utcája.
Ő visz bele mindig mindenkit ebbe a "milyen ember José valójában?" kérdéskörbe. Mert amíg erről beszélünk, addig másodlagos a szakma. Az ember zseniális manipulátor (és ezért megosztó). Ellene vannak a bírók, csal a liga, áruló a játékos, béna a sportdiri és nem ad elég pénzt a tulaj. Csupa olyan dolog, amivel meg lehet nyerni a tömegeket. Mindig, minden fontosabb, mint amit a pályán látsz, mármint ha nem jönnek az eredmények. Én ebből kiszálltam, mert egyrészt úgysem fogjuk tudni meggyőzni a másik oldalat, másrészt ugyanannyira tévedhetek, mint amennyire tévedhet más. Innen Budapestről nehogy már azt higgyem, hogy meg tudom mondani milyen ember valaki Rómában. Különben is tök mindegy, mert nem barátnak kell vagy apapótléknak. Engem nem érdekel milyen ember. Csak az érdekel, hogy a manipulációinak céljai róla, az ő személyéről, karrierjéről szólnak kizárlólag vagy a klubot is javítani akarja. És nem csak azért, mert a saját céljai most időszakosan egybevágnak a klub érdekeivel is. Akar-e alapokat lerakni, építeni, hosszabb távon sikeres klubot létrehozni? Az általam ismert római edzők közül a skála egyik végén Bruno Conti áll, a másikon pedig José. szerintem ő szarik rá mi lesz Rómában a klubbal 5-8 év múlva. Sőt biztos vagyok abban is, hogy azt akarja, hogy mikor ő innen lelép még szarabb időszak következzem, mert ez is az ő igazát támasztja majd alá. De ezzel nincs egyedül, sok ilyen manager van nem csak a sport területén. A XXI. század modern embere kib.szott önző, önelégült, szűklátókörű, egoista egy állatfajta. Bele is döglik majd a civilizációnk. Eh bmeg, mégsem tudok elvonatkoztatni a személyiségétől...

Új bekezdés. Lehet, hogy tévedek és mégsem ilyen. Legyen egy fasza ember, imádja a klubunkat őszintén. Akkor? Ettől jobb lesz a focink? Ettől eredményesebbek leszünk? Joséval, az edzővel, egy nagy baj van, de ez ordít. Ő valószínűleg ott van a top3 valaha volt legnagyobb edzőpedagógus között. És ez miért baj? Mert ezt ő is tudja és a munkája ebben majd hogynem teljesen ki is merül. Hihetetlen erős a mentális felkészítésben, a koncentráció folyamatos magas szinten tartásában, az éles pillanatokra történő felkészítésben. ezért lett sikeres, ezért nem hogy maxolta, hanem messze a maxon túlra tolta a csapatainak a teljesítményét. Épít egy hihetetlen stabil alapot. Nem védekezés mágus, mert semi extra nincs a védekezési sémáiban. Sok ember, kevés hely, minimális kockázat. Ebből fakad a kevés kapott gól. Ezt szerintem tudja Mourinho szintjén vagy 500 edző, de oké, legyen csak 100. A játék azon részében, amit mindig mindenki kiemel Mourinhoval kapcsolatban, ami a védjegye (STABIL VÉDEKEZÉS), abban José egy top100-as edző. Nézzétek meg, hogy másolt-e a focivilág bármit José taktikájából. Mert az ikonikus edzőket mindig másolják. És Mou vitathatatlanul ikonikus. Rohadtul nem másolták, mert nincs mit másolni. A védekezési sémái totál átlagosak. A focival kapcsolatos gondolkodása, menő szóval, filozófiája szintén nem extra. Amit ő hozzátesz ehhez a nagyon stabil focihoz, azt viszont nem lehet másolni. Az, hogy a fontos pillanatokban a játékosai erősek, jó döntéseket hoznak, a csapata magabiztos, az mágnesestáblán nem oktatható, a képernyőről nem lekoppintható. Másolhatatlan. Ebben zseni emberünk. Csakhogy ezt nem lehet éveken át fenntartani. Ha valakik folyamatosan a valós tudásuk felett teljesítenek, állandó feszültségben dolgoznak, az kiégéshez vezet. Ráadásul mikor jön a fal, az nagyon látványos. Elég durva összeomlásokat produkált a csapataival. De ugye ez számára nem akkora gond, mert ahogy korábban írtam mikor továbblép, még jól is jön a személyes céljaihoz a totális megzuhanás.

Én így látom őt. Szerintem a valaha volt legnagyobb edző pedagógus. Én legalábbis biztos nem láttam nála jobbat. Nem tudom Fekosz melyik könyvre célzott, de van egy PR írója, akit én nagyon nem csípek, viszont a Kirby könyv (The Art of winning) pontosan ilyennek mutatja. Az ember, aki állandóan feszültségben él és feszültséget generál, hogy ebből soha nem látott teljeítmény szülessen. Én hiszem, hogy ez nálunk az EL győzelem lesz. Ha azt lesz olyan mázlim, hogy személyesen élvezhetem Bp-en, akkor leszrom mi gondolok José taktikai képzettségéről és emberi tulajdonségairól. Ha ez így összejön, akkor számomra is a valaha volt egyik legnagyobb edzőnké válik.

(OFF: Amúgy vicces belegondolni mit produkál az élet. A Barcánál Guardiolával együtt dolgoztak van Gaal alatt, amikor Pep már az edzői karrierjére készült, de még játszott a csapatban, José pedig tanulta a szakmát. Guardiolából egy taktikai lángelme lett, aki vélhetően totál szar pedagógus és a nyomást is nagyon rosszul viselik a csapatai. José pedig pont fordítva. Ha ők valahol, valamikor kapnak egy csapatot és együtt tudtak volna dolgozni pár évet anélkül, hogy lemészárolták volna egymást, akokr abból szülthetett volna egy olyan generációs csapat, amit itt mindannyian vita nélkül annak látnánk :))

Na, Danikov látod, ilyen a hosszú és terjengős komment, a tiéd kismiska volt ehhez képest. :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.05.08. 09:24


Ferkosz írta:Az, korszakos. Maximum a csalásban. 2009-ben az évszázad csalása a Chelsea ellen. Aztan sikerült reprodukalni 2011-ben az Arsenal ellen. Van Persie masodik sargaja… még most is felfordul a gyomrom.

A chelsea elleni tényleg durva volt volt, az Arsenal ellenire nem is emlékszem. De két meccs alapján megitálni egy edzőt... Te elfogultabb vagy vele, mint én Mourinhoval.
Ettől még nehéz lenne letagadni a világ focijára gyakorolt hatásást. Én se mindig kedveltem a csapatait, de emberileg messze szimpibb, mint Mou.
Őszintén kérdezem, hogy reagálnál, ha ő lenne az edzőnk? Örülnél, vagy nem?

danikov írta:eredmény van? van

Szerintem nincs, de várjuk még meg ezzel a szezon végét. EKL-t természetesen nem adjuk vissza, de ahhoz kevés, hogy komoly eredménynek nevezzem, bajnoki 6ik hellyel.
Idén már szinte biztos, hogy megint nem lesz top4, de még a top6ért is küzdeni kell. Ha nem lesz EL győzelem, akkor ez a szezon kuka, ezt Fonsecával is hoztuk.

danikov írta:de azt meg kell neki adni, hogy most már nem úgy ülök le akár egy rangadó elé se, hogy most egy 6ost vagy 7est gurítanak nekünk, ez meg azért nem annyira volt megszokott nekem az elmúlt 20 évben

Mert mikor guritottak nekünk 6os-7est a bajnokságban? Voltak gyenge szezonok, de még akkor se. Még a csaktámadó Zemannal se.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.05.08. 06:55


durva azért, hogy ennyire végletesen másképp látjuk ezt a Mou-témát, pedig ugyanazokat a meccseket nézzük :D
de ez a szép benne

akkor már én is hadd...
amikor megláttam 2 éve A hírt, akkor volt egy "hú bmeg" pillanatom, de nem a pozitív fajtából
én bevallom töredelmesen, annyira utáltam azt az Intert, hogy elmondani nem tudom, a szutyok 1:0-kkal, hogy sose lehetett nekik gólt rúgni
sőt, amikor anno még a 2000es évek elején néztem angol focit, akkor éppen a Chelseat kedveltem, főleg mikor Ranieri-papa volt az edző, aztán jött ez a JM, és fúj, nem is néztem tovább

na és ehhez képest JM-t, az AS Roma edzőjét kifejezetten megkedveltem

a játék nézhetetlen? az
nyomokban azért tartalmaz focira emlékeztető momentumokat egy laikus számára? hááááát, fogjuk rá
eredmény van? van

lehet kutyázni az EKLt, de akkor nem olyan csapatnak kell drukkolni, aki 100 évente nyer egy nemzetközi tornát
ha meg egy ilyen csapatnak szurkolunk, akkor ne fikázzuk már le az eredményt, csak mert nem szimpi az edző
a játékosok is biztos kidobták a szemétbe az érmüket, mert ez "csak" a harmadik számú kupa, nem?
én is örülnék, ha állandó tényező lenne a csapat az ELben, BLben, hozná sorra a kupákat (Sevilla), de akkor meg majd az lenne a baj, hogy arab a tulaj, drága a jegy, kék az ég, zöld a fű, stb
ez egy ilyen csapat, ilyen szurkolótábor, picit emiatt is vagyok itt :D de ne gondoljuk már, hogy mi egy Barcával, ManCity-vel, Juvéval versenyzünk, mert akkor állandó csalódás lesz

a mostani helyzet szarul néz ki
de egy csomó olyan dolog van, amibe mi innen nem látunk bele
honnan tudjuk, hogy pontosan milyen célokat kapott Mou a főnökeitől? ha az van az idei targetekben, hogy BLbe KELL menni, akkor még szép, hogy rongyosra játszatja azokat, akik azt a szintet TALÁN tudják hozni
engem is idegesít, hogy ugyanaz a 13-14 játékos játszik, de közülünk ki van ott az edzéseken, hogy el tudja dönteni, a padon ülőktől kit kellene bedobni? vagy kit LEHETNE egyáltalán
feltételezem, ha azt a célt kapja, hogy építsen be 5 fiatalt a szezonban, és mindegy az eredmény, akkor már lenne 15-20 meccse Bovénak, Tahirovicnak, Volpatónak, stb
és ugyanúgy a 7. helyen állnánk, és köpködne rá mindenki az eredmények hiánya miatt :D de még egyszer mondom, nem tudjuk, milyen konkrét célokat adtak neki fentről
feltéve, hogy nem totál hülye az ember, és látja azt, kit tud kirakni 2-3 meccsre pihenni, mert van helyettese, akkor miért ne ültetne le néha egy Smallingot, Patriciót, Pellét, stb? valszeg, mert a második vonal annyit ér
de abban meg az anti-Mou csapattal értek egyet, hogy ha rozsdásan dob be vkit, akkor meg mit vár (Camara, Kumbulla)? csak megint oda kanyarodok vissza, hogy mik a céljai?
annyival lenne jobb az optikája a történetnek, ha rotálna, hogy ezek a hibák, ezek a sérülések TALÁN jobban eloszlanának a szezonban, és nem egyszerre csőstől jönne a baj, de ha azt kell teljesítened, amire a káder NEM ALKALMAS, akkor nyilván azokat fogod játszatni, akiktől elvárhatsz egy BL-szintű teljesítményt, és közben imádkozol minden percben, hogy csak bírják ki az idény végéig sérülés nélkül (fun fact: nem bírták ki)

mindezekkel együtt én is sokkal kisebb lelkesedéssel ülök le meccset nézni, nem tetszik a játék (főleg előrefelé), de azzal nem tudok azonosulni hogy Mou visszafogja a játékosokat, nem mehetnek szabadon előre
azért mert 1-2szer elengedte őket, meg becserélte az atyaúristent is előrefelé, mert égett a ház, és mondjuk kijött belőle egy X vagy egy szűk győzelem eksztázissal, attól még erre nem lehet egy idényt felépíteni (ja, de: Zeman... láttuk, milyen jó lett annak is a vége)
feltételezem, ha stabilan tudná hozni a csapat a stabil védekezést ÉS a sziporkázást elől, akkor abba az irányba tendálna a játékunk, ugyanis nem hiszem, hogy emberünk totál hülye, és csakazértis tolná a buszt annak ellenére, hogy megvan a minőség előrefelé is
de azt meg kell neki adni, hogy most már nem úgy ülök le akár egy rangadó elé se, hogy most egy 6ost vagy 7est gurítanak nekünk, ez meg azért nem annyira volt megszokott nekem az elmúlt 20 évben

na asszem, életem leghosszabb hozzászólása lett
elnézést, ha kicsit terjengősre sikerült :)
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.08. 05:25


Én sem rajongtam a Barcáért, Ferkosz, no de az a Barca űrfoci volt. Igen, az Övrebö által elfújt meccsel együtt. Mouval kapcsolatban meg annyit, hogy Róma veled van, úgyhogy nincs min agyalni. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.07. 23:33


Az, korszakos. Maximum a csalásban. 2009-ben az évszázad csalása a Chelsea ellen. Aztan sikerült reprodukalni 2011-ben az Arsenal ellen. Van Persie masodik sargaja… még most is felfordul a gyomrom. Es ilyen jatekosokkal mint Busquets, akihez hozzá sem érnek, de elrepül, aztán leseget kifele, hogy lesz e sárga. Szerencsére Xavi is jó úton halad, ahogy a nyilatkozatait olvasom. De hagyjuk is. Most nem fogok aludni még egy órát. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.05.07. 21:38


Én válallom, hogy utálom Josét. Mindig is egy roppant ellenszenves figura volt, már 2004-ben is a Monaconak drukkoltam a döntőben. DE! Adtam neki esélyt, amikor érkezett akkor is, és tavaly nyáron is. Még nincs vége a szezonnak, de úgy néz ki nem élt a bizalommal. És csak az ellenszenv miatt nem ekézném. Azért ekézem, mert nem tetszik amit csinál.
Nyilván elfogultabb/kritikusabb vagyok vele az ellenszenv miatt, de ezt már többször irtam, nem csak a játék zavar. Nem zavarna, ha nyernénk. De nem nyerünk. Nem zavarna, ha lenne alternativa, tudnánk mást is játszani. De nem tudunk. Nem zavarna, ha lenne támadójáték. De nincs.
Egész egyszerűen nem hiszek benne, nem hiszem, hogy ezzel a játékkal sikeresek lehetünk. És emiatt küldeném el.
Azt azért elismerem, hogy egyre stabialabb a csapat, jövőre még stabilabb is lehet, de ettől még nem fogunk meccseket nyerni. Ha kapunk egyet ugyanúgy jön majd a tanécstalanság. Ugyanolyan alacsonyan lesz a plafon.
Ettől még összejöhet idén az EL, minden ellenszenvem ellenére nagyon szurkolok, hogy összejöjjön. Ha nem jön össze, és BL sem lesz, akkor nincs maradása.

Amúgy én Gaurdiolát birom, ha korszakos csapatot kell mondani az uóbbi időszakból, az egyértelműen az ő Barcája volt. Az a csapat évekig volt a csúcson, nem nagyon tudta megverni senki. Mou intere inkább egy egynyári csoda volt, megismételhetetlen. De egy korszakos csapat attól korszakos, hogy nem egy szezonon keresztül tart.
Ha egyszezonos csapatokat is ideveszünk az az Inter akkor is max harmadik Heynckes Bayernje mögött.

Ferkosz írta:Amit érzek, az totális elfogultság es szubjektivitás a Jose-ellenesek részéről. Megnyehetné az öreg idén az El-t, jövőre triplázhatna, miközben aranyrögöket sz*rik a Roma vitrinjébe, ti akkor is gyűlölnétek. Ma már kifejezett rossz érzés volt századszor elolvasni, hogy ki miért es hogyan NEM néz Roma meccset. :( Én éppen ezért ezennel el is engedem itt a forumon a José témát. :)

Azért ezek nagyon feltételes dolgok, de hidd el, töredék kritikát kapna, ha nyernénk.
Én visznont forditva érzem, a José-fanoknak mindegy mit csinál José, mindegyik hányadikok vagyunk, ő a nyerő edző, a megmentő, ha kiesnénk a Seie A-ból akkor is ugyanúgy fogyna a JM kollekció. Elfogult mindkét oldal.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.07. 21:05


Ja, Luis Enrique. Nem jött be. Viszont borzasztóan gerinces ember volt. Minden bűnt magára vállalt mindig a nyilatkozataiban.
Guardiola a zsenik zsenije, nálam ő a korszakos ember.
Ferkosz, köszi, hogy leírtad. Így azért jobban fogok figyelni a Mou-kritikára. Ha másnak rosszul esik, akkor nem csinálom.
Tomm, milyen letámadás? :) Az a meccsenkénti 5-10 perc? Abból kéne több. Az tényleg élvezetes lenne, ja. Bírnám.
Általában mi is szögletből vagy nagy hibából rúgjuk a gólt.:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.05.07. 18:06


Sztem a jatekunk valtozik. Na nem tamadoba fordul, hanem a masszivsaga. En akkor utaltam ezt a focit, amikor az dolgozott ko helyzetet, aki akart, cserebe semmi tamadojatek. Most kb senki nem tud ellenunk focizni es leginkabb pechbol vagy egyeni hibabol kapunk golt. A letamadas meg kifejezetten elvezetes.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.07. 18:00


az a durva, hogy ha a közel és középtávoli múltból fel kell idéznem egy nagycsapatot, egy korszakos csapatot (még ha csak egy két szezonra is), nekem még mindig a Mou féle BL-t nyerő Inter jut eszembe, ahol Eto is védekezett hátul. Imádtam azt a célfocit. Mourinhot is kedvelem. Csak a játékunkat nem. Ez van. Kibírom. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.07. 17:43


Zsolti írta:Köszi!
Mármint a felsorolt tulajdonságai, gondolom. :)
Te tényleg ennyire kedveled Josét?


Igen, tényleg kedvelem, és régen is kedveltem. Mellette Capellot es Carlot szerettem mindig is igazán. Tomm elég jól leírta egyebkent, hogy mit lehet benne szeretni. Még amikor az Inter edzője volt, akkor sem utáltam. A sajtótájékoztatói, nyilatkozatai pedig kifejezetten szórakoztatnak. Anno elolvastam az életrajzi könyvét is, aztan amikor jött hozzánk, újra átfutottam. De egyébként messzebbről is megközelíthető a dolog. A Román kívül én minden nagycsapatot utálok, de a legjobban a juventust es a barcelonat. Emiatt Guardiolát sem igazán szeretem (minimal romai multja nem szamit) es mivel Jose a nemezise, alapból szeretnem kellett. Amugy mindebből kifolyólag számomra louis enrique edzősége rettenetes kilatastalan mélypont volt.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.07. 17:32


Hát akkor nincs más hátra, mint jöjjenek azok a sikerek! :)
Nem gúnyból írom.
Mert aki kitart, az a drukker megérdemli a sikert.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.05.07. 17:24


En mindig is ugy lattam, hogy mourinho primadonasaga, kivagyisaga bicskanyitogato stilusa (ebbol azert magyon visszavett, hol vannak mar azok az idok, mikor visszakerdezett, hogy ki az a zeman) tudatos es teljesen hozzajarul a sikerekhez. Az ellenfelet es a sajat csapatot illetoen. Ezert hoztam fel a kupak szamat, mert ugy gondolom, a szinjatszasa nem oncelu, megha annak is tunik.
Es hiaba ken neha mindent a jatekosokra, hiba “rotal” ugy, mint egy felnotas, ennek ellenere (vagy eppen ezert a kegyvesztetteken kivul az osszes jelenlegi es multbeli jatekosa szuperlativuszokban beszel rola. Itt szabadna egy hatalmas elimerest ejtenem karsdorp fele, akit, bar en mindig is szerettem volna kipattintani a csapatbol, az, hogy az ismert helyzetben sem szedte a satorfajat, igaza nagyra becsulendo. Emiatt nem is nagyon lesz lehetosegem ot szapulni.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.07. 17:19


Köszi!
Mármint a felsorolt tulajdonságai, gondolom. :)
Te tényleg ennyire kedveled Josét?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.07. 17:13


Zsolti írta:Nincsenek titkaink! :)
Ki vele! :)


Dybala a maradék 5
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.07. 17:11


Ha új edzőnk lesz, én legalább egy fél évig egy rossz szót nem fogok írni rá. Az más kérdés, hogy Joset minden meccsen meg fogom könnyezni. :) (Ha megnyernénk az El-t, kizart, hogy elmenjen szerintem.)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég

cron