Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.14. 13:04


és egy kis érdekesség:
Sípcsontvédők
a sportszárnak teljesen el kell fednie a sípcsontvédőt

Ferencünk karrierje végig szabálytalan volt :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.14. 12:57


na, még egy adalék:
Szabálytalanságok a kapussal szemben
Felhívjuk a játékvezetők figyelmét, hogy:
szabálytalanságot követ el az a játékos, aki akadályozza a kapust abban, hogy a kezében tar-
tott labdától megszabaduljon
veszélyes játék miatt büntetni kell azt a játékost, aki belerúg vagy megkísérel belerúgni a lab-
dába miközben a kapus azt a kezéből megpróbálja kidobni vagy kirúgni
szabálytalanságot követ el az a játékos, aki sportszerűtlenül akadályozza a kapus mozgását
szögletrúgás során
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.05.14. 12:29


akkor ezek szerint mégis jogosan ítélt. de a sárga lap akkor is túlzás volt.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.14. 09:33


ezeket találtam:
http://pilisilk.atw.hu/MLSZ-jatek_szabalyzat.pdf

Közvetett szabadrúgást kell ítélni az ellenfél javára akkor is, ha egy játékos a játékvezető véleménye szerint
...
akadályozza a kapust abban, hogy a kezében tartott labdától megszabaduljon
...


•2. döntvény
A labda akkor tekintendő a kapus birtokában levőnek, amikor azt keze vagy karja bármely részével érin-
ti. Akkor is a kapus birtokában van a labda, ha azt szándékosan kiüti. Ha azonban a játékvezető vélemé-
nye szerint csak véletlenül lepattanó labdáról van szó, pl. egy védés után, akkor ez nem jelenti a labda bir-
toklását.


Na most akinek ebből egyértelmű, az szóljon légyszi, mert nekem továbbra se az.


és egy kis érdekesség:
A közvetlen szabadrúgás
ha közvetlen szabadrúgásból a labda közvetlenül az ellenfél kapujába jut, gólt kell ítélni
ha közvetlen szabadrúgásból a labda közvetlenül csapatának kapujába kerül, szögletrúgást
kell ítélni az ellenfél javára
:D na ezt se tudtam
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.14. 09:15


jó lenne ismerni a szabályt
mert mi van ha a kapus úgy gondolja, hogy a feldobása mondjuk 20 méter előre ívesen, és utánarohan és a leesőt rúgja ki?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2013.05.14. 09:07


feree80 írta:igazából ebben az az érdekes, hogy nincs a kapus kezében a labda, és nagyon mutatják a 16os vonalát, szal meg már azon kivül vagy a vonalon rúgta ki totti....

sky szerint fő célpont a belga ajaxos gyerek, meg a santos rafaelje a kapuba.....

Nem tudom jelent-e valamit, de a szabi is kívülről járt. Bár én dodót is tádénak láttam :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.05.14. 08:16


ez számomra is döbbenet volt, értetlenkedtem is rendesen. Nem ismerem a szabályt, de az látszott, hogy a kapus feldobta a lasztát (szerintem ilyenkor már játékba hozta), Totti meg szépen elpöccintette előle, mielőtt leesett volna. A kapushoz hozzá sem ért.
Én ahhoz hasonlítanám, mint amikor mondjuk nem feldobja és kirúgni akarja, hanem fogja és ledobja a földre de még mielőtt elrúgná, előtte elviszi a csatár. Szerintem az sem szabálytalan.
Totál nem fogom. Valaki vágja az idevonatkozó szabályt?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8105
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.14. 08:11


igazából ebben az az érdekes, hogy nincs a kapus kezében a labda, és nagyon mutatják a 16os vonalát, szal meg már azon kivül vagy a vonalon rúgta ki totti....

sky szerint fő célpont a belga ajaxos gyerek, meg a santos rafaelje a kapuba.....
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.13. 23:33


én már nem vágom, de hogy ez miért szabálytalan, az magyarázhatatlan
a labda játékba kerül azzal hogy a kapus a kezéből kiengedi, onnantól szabad labda
legalábbis nálam így lenne
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.05.13. 21:31


feree80 írta:
Virga írta:Feree-é az igazság :D bár vicces lenne ha egy másik meccsre ültem volna be. Messziről a stadionból abszolút hasonlított. A kezezést arra értem amikor felkapta a labdát lefújás után. Tökéletesen felesleges volt. Pedig nagyon rutinosnak néztek ki a mozdulatai :D hát ezt a blamát.. :D az öreg simeonet nem is értem miért játszatta...

:)

https://www.youtube.com/watch?v=RoMjkcyks5M

ez is kimaradt nekem tegnap.....ezért amúgy jár a sárga???? nagyon vitatkoznak rajta, nem a kapus kezéből rúgta ki a labdát, hmmmm :D


Sajnos az, asszem Berbatovnál láttam ilyet vagy Solkjearnál, a lényeg, hogy Unitedes volt és nem kezdő játékos. Pont ilyen volt feldobta a kapus a labdát és elvette. Mondjuk ott az volt a különbség, hogy ő gólt rúgott belőle, majd a bíró érvénytelenítette és sárgát adott neki. Hülye szabály, mert pl ha 20 m dobja fel akkor így lehet húzni az időt. Tényleg ennyi erővel miért nem dobálják a kapusok föla labdát? Úgyse lehet másé, mert ha hozzáérsz akkor lap. Ritka hülye szabáky, de tényleg sárga jár érte.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.13. 20:36


Virga írta:Feree-é az igazság :D bár vicces lenne ha egy másik meccsre ültem volna be. Messziről a stadionból abszolút hasonlított. A kezezést arra értem amikor felkapta a labdát lefújás után. Tökéletesen felesleges volt. Pedig nagyon rutinosnak néztek ki a mozdulatai :D hát ezt a blamát.. :D az öreg simeonet nem is értem miért játszatta...

:)

https://www.youtube.com/watch?v=RoMjkcyks5M

ez is kimaradt nekem tegnap.....ezért amúgy jár a sárga???? nagyon vitatkoznak rajta, nem a kapus kezéből rúgta ki a labdát, hmmmm :D
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2013.05.13. 19:04


Feree-é az igazság :D bár vicces lenne ha egy másik meccsre ültem volna be. Messziről a stadionból abszolút hasonlított. A kezezést arra értem amikor felkapta a labdát lefújás után. Tökéletesen felesleges volt. Pedig nagyon rutinosnak néztek ki a mozdulatai :D hát ezt a blamát.. :D az öreg simeonet nem is értem miért játszatta...
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.05.13. 15:26


feree80 írta:különben 1x mikor kaptam képet a 2dik félidőről, oldalról dodo tiszta táddének nézett ki :wink: mikor a milanos fekát lekönyökölte :) de komolyan.

Ezen most akkor is besírtam :lol: szerintem még maga taddei is meglepődött, h játszott
Kép
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.13. 15:18


különben 1x mikor kaptam képet a 2dik félidőről, oldalról dodo tiszta táddének nézett ki :wink: mikor a milanos fekát lekönyökölte :) de komolyan.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.05.13. 15:05


Most vagy te voltál rossz meccsen vagy én néztem mást de se taddeire nem emlékszem, se kezezésre. Azért a biztonság kedvéért megnéztem pár honlapon, hisz ha nem mondják Perrottát se hittem volna hogy egy órát játszott, de taddeit nem írják sehol
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.13. 14:19


de hát táddé nem játszott? vagy erről is lemaradtam, mint totti pirosáról? :) :)
vicces lenne ha mazzarri végül nem maradna napolyban, de nem is jönne rómába, hanem az interhez igazolna..... :)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2013.05.13. 14:07


Na most hevertem ki az utazást. Hát, ahogy itt beleolvasgattam a fórumba, kintről kicsit más volt a dolog. Kezdeném azzal, hogy amikor apámmal megláttuk bradleyt meg taddeit a kezdőkkel melegíteni sírtunk. Aztán meglepődtünk. Kevés asr szurker volt kint, mi pl a narancs szektorban ültünk, körülöttünk csak milanos, de nem fogtuk vissza magunkat. AA jött, látott és védekezett. Ennyi volt a célja. Egészen a kiállításig nem is volt ez meglepő. A paripa iszonyat sokat dolgozott, jól is játszott, 2 faszsága van: ez a kezezése, a másik meg a cél nélküli beadás a kapuval szemben. Az első 3asunk rémes volt. Totti csak fetrengett meg balhézott. Lamelanak egy db jó megmozdulása volt. Élőben látszik, hogy ez a gyerek itt nem lesz jobb. Osvaldo nem kapott jó labdákat, de nem is hajlandó értük megmozdulni. A védelem szervezett volt, az este legjobbja a helyszínről nézve bradley volt. Kulcsszerelések tömkelege, óriási futómennyiség. Az volt a legnagyobb baj, hogy nem akartuk megnyerni a meccset miután 10 főre fogyatkoztak. Ez meg aa hibája.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.13. 13:52


zenit nem tudja megvédeni a tavalyi bajnoki címét, kérdés hogy a tulajok még ezek után is ragaszkodnak e spához, én tárt karokkal várnám romába.;)

nekem az rémlik, hogy az orrunk elől vitték el uvinit, plusz azt a brescai kölköt, akkor udinéből is van egy fekájuk, meg rolando, de nem rémlik hogy mazzarri agyon használta volna őket, pedig ebből csak 2 kölök, a másik 2 már jegyzettebb név....
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8263
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.05.13. 13:29


A napoli fő baja az volt, h. van egy tűrhető kezdőjük, benne1 1 + esetleg még 2 klassszissal, és kész. A kispaduk meg még rövidebb, mint a fradi kézilabdacsapatáé.
Én sose felejtemn el, hogy a kéőbbi győztes Chelsea milyen érdemtelenül és mákkal jutott csak tovább ellenük a 16 között!
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.05.13. 11:38


Honnan tudjátok mennyit ajánlottunk Mazzarinak. No meg azért nagyon megy a susmus, hogy nem minden tiszta a klub körül, hiszen mégis nápolyról van szó. Lehet, hogy ezt unta meg és eljön, hiszen azért nálunk mégis rendezettebbnek tűnik a környezet. No meg sok esélyünk nincs, ha Mazzari nem jön, akkor azért kategóriákkal lejjebbről tudnánk csak kukázni ilyen Piolikat. Esetleg elhozzuk a Dortmund ificsapatának segédedzőjének a szomszédját, mert ő lesz majd az új Klopp, aki egy év alatt Scudettora vezeti a csapatot (or not).

Mazzarival kapcsolatban én akármennyit gondolkozok, nagyon vegyes érzéseim vannak. Az idei eredményeiket nézve, fordított utat jártak be mint mi. A nagyok ellen nem tudtak felmutatni semmit, viszont a kicsiket elkaszálták (kivéve a Chievo-t, tőlük ők is kiszoptak xD). Az európai menetelésükre meg inkább senki ne nézzen rá, mert annál még mi is jobban teljesítettünk volna...
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.05.13. 11:36


Amúgy ki akarna ebbe a csapatba befektetni? 2 éve (3) bukdácsol a csapat. Mit látnak az emberek. Volt egy jó Roma de megöregedett és újjá kellett szervezni.
Tele vannak fiatalokkal, majd ha mutatnak vmit akkor adok zsét. Am még a gödör alján vagyunk vagy talán Lamela és Pjanic, Marcos miatt pár méterrel felette, de egyelőre a csapat 2x 7. lett 1x 6. Semmi jót nem mutatnak. A Nike szerződés ilyenkor jó, kicsit kiragad az állóvízből megy a hype és a jön egy kis pénz. Csakúgy mint a VW nem tudom h Windel volt e reklám, de a VW még nincs a mezen de már volt egy. Jön a reklám a pénz. Pár lépéssel feljebb. Az új stadion terve és helye már megvan, már csak kell a befektető aki megépíti és ha látja a reklámokat és, hogy jók a játékosok, jó a csapat folyamatosan szerepel a hírekben pozitív értelemben, tv-ben. Akkor jön és azt mondja, oké itt a pénz, mert tudom, hogy megtérül. Tehát normális, hogy még nincs stadion.

Kezdem átgondolni és lehet nem lenne rossz Mazzari, mert potenciálisan képes rá, hogy a dobogóra vezesse a csapatot és ha ez megvan, akkor BL és el lehet híresztelni hogy az amcsik vezetése alatt honnan hova jutottunk és akkro jöhetnek még támogatók mert látják az ívet és majd jöhet a stadion így is 2016-ra mondták, de gondolom 2018 reálisabb. Ha az olaszok rendeznének vmi világeseményt 2020-an belül az meggyorsíthatná. De erre nincs sok esély.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2013.05.13. 11:12


fradista romanista írta:Az a tervezet 2 évre évi 4 milliüóról szólt....


Az a vicc az egészben, hogy nálunk vannak gazdag amerikai tulajok, meg fényes jövő, meg új stadion és persze scudetto-bl blablabla, de mi nem tudunk ennyit fizetni egy edzőnek sem állítólag, ellenben a Napolival, ahol nem ígérték le a csillagokat, de van bl, van Cavani, van 4 millió egy edzőre és ugyanúgy állnak az új stadionukkal, ahogy mi. Sehogy. :lol:

De biztosan én vagyok a hülye, és Pallotta a helikopter.:http://www.youtube.com/watch?v=YhGDnO6JcuQ
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.05.13. 10:39


legalább annyit már mutatott Mazzarri is, mint amennyit Spalletti mielőtt hozzánk került, sőt.
A foci ma már nem az, mint 10-15 éve. Ma egy Cappello szintű edző mért is jönne pont ide?
Úgyhogy csak örülhetnénk, ha Mazazrri végülis minket választana.
Persze van lutri a dologban, ő sem garancia a sikerre (Rómában semmi sem az), de az eddig elfogyasztott edzőkhüz képest talán jobbak az esélyei.

egyébként azt irja a gazzetta, h. Di Laurentis már elérakott egy szerződéstervezetet, amit tegnap a meccs után akart vele aláíratni. Mazzarri viszont kikosarazta, és azt mondta, majd a bajnokság után foglalkozik a kérdéssel.
Az a tervezet 2 évre évi 4 milliüóról szólt....

(lehet, h. tényleg nem a pénz boldogítja....? -f.r.)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.05.13. 10:12


fogkefe1 írta::( Kicsit sajnálom, ő se az az edző aki bizonyított. Igaz, nem zöldfülű és a Napoli Sampdoria kettőssel mutatott már vmit. Igaz nagy csapatnál még nem volt.
Lehet ennél többre nem futtya és ha majd Mazzari bizonyít és jobb lesz a csapat, akkor jöhetnek nemes játékosok és edzők.

Jaja vhogy így kell ezt felfogni :-). Visszalépés nem lesz az ilyen Lajosokhoz képest. Sajnos mi se vagyunk nagy csapat, kb a reálisan elérhető edzők közül még a legjobb.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.05.13. 09:48


mcsabi írta:A legnagyobb szégyen h jövő vasárnap a sintérnek és a bugyiknak kell szurkolni. Ha a strandkorlát az 5. akkor már biztos az el.
Mazzarritól szerintem már senki nem ment meg minket. A szerződése már tuti alá van írva sajnos. Egy szempontból örülök, hogy nem egy tapasztalatlan senkiháziba próbálunk megint egy guardiolát belelátni. Csak az 1 csatáros rendszerével nem tudom mit csinálunk.

:( Kicsit sajnálom, ő se az az edző aki bizonyított. Igaz, nem zöldfülű és a Napoli Sampdoria kettőssel mutatott már vmit. Igaz nagy csapatnál még nem volt.
Lehet ennél többre nem futtya és ha majd Mazzari bizonyít és jobb lesz a csapat, akkor jöhetnek nemes játékosok és edzők.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 113 vendég

cron