Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.19. 10:56


sebastian írta:De ha mondjuk a tét nélküli meccsen ver egy hármast, akkor azért csak nem engedik el, és jövőre komolyabban veszik....

igazolások függvénye, hogy mennyire veszik számításba jövőre, meg plusz edző.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2013.05.19. 10:53


De ha mondjuk a tét nélküli meccsen ver egy hármast, akkor azért csak nem engedik el, és jövőre komolyabban veszik....
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.19. 10:51


ja, kezdő, ez már nem a bizonyításról szól, sokkal inkább hogy tét nélküli meccs, meg jövő héten a derby, lopeznek bizonyítania max jövőre, az alapozáskor lesz lehetősége, ha még itt lesz, állítólag 3 serie a-s csapat is szívesen látná jövőre(gondolom kölcsönbe)
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2013.05.19. 10:40


Lopez kezdőőőőőőőőőőőőő????????????

Csuhéjjjjjjjjjjjjj!!! Na most légy okos Domonkos!!!! Bizonyíííííts, hogy helyed van itt!!!!!! Vamos Lopez Vamos!!!!...:D
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.19. 09:57


tét nélküli meccs, igazából nem oszt vagy szoroz hogy ki kezd, de marquinho azért játszhatna a pálya közepén ha már dédéer nincs....

IL MESSAGGERO
ROMA (4-2-3-1): 1 Lobont; 23 Piris, 29 Burdisso, 46 Romagnoli, 27 Dodò; 4 Bradley, 20 Perrotta; 8 Lamela, 48 Florenzi, 17 Lopez; 22 Destro.

IL ROMANISTA
ROMA (4-2-3-1): 1 Lobont; 23 Piris, 29 Burdisso, 46 Romagnoli, 27 Dodò; 77 Tachtsidis, 4 Bradley; 17 Lopez, 20 Perrotta, 7 Marquinho; 22 Destro.

IL TEMPO
ROMA (4-2-3-1): 1 Lobont; 23 Piris, 46 Romagnoli, 29 Burdisso, 27 Dodò; 20 Perrotta, 15 Pjanic; 8 Lamela, 48 Florenzi, 7 Marquinho; 22 Destro.

IL CORRIERE DELLO SPORT
ROMA (4-2-3-1): 1 Lobont; 23 Piris, 29 Burdisso, 46 Romagnoli, 27 Dodò; 15 Pjanic, 4 Bradley; 17 Lopez, 7 Marquinho, 48 Florenzi; 22 Destro.

LA GAZZETTA SPORTIVA
ROMA (4-2-3-1): 1 Lobont; 23 Piris, 29 Burdisso, 46 Romagnoli, 27 Dodò; 77 Tachtsidis, 20 Perrotta; 8 Lamela, 15 Pjanic, 17 Lopez; 22 Destro.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.05.15. 21:21


nem volt ő olyan béna, az már akkor is látszott, de valami lelki blokk lehetett rajta itt. még az is lehet, h. ha innen tovább áll, még Goico-ból is lesz valaki (bár azért erre kisebb esélyt látok)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.05.15. 20:31


piiii írta:a pár évvel ezelőtti aranykezű ifjunk, Arthur véd az EL-döntős Benfica kapujában...

Jól felment az ára a kis ürgének. Nagyon bejött az élet neki. Braga és Benfica. Úgy látom bejött az élet. Főleg EL terén. Későn éri típus.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: piiii Dátum: 2013.05.15. 20:13


a pár évvel ezelőtti aranykezű ifjunk, Arthur véd az EL-döntős Benfica kapujában...
Avatar
piiii
 
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2006.02.28. 12:18
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.05.15. 17:55


az itt idézetteből 1értelmű, hogy a kirugáshoz feldobott labdát a birtokában lévőnek kell tekinteni, tehát nem lehet tóle elvenni.
a sérga lap túlzás, aogy az egyből piros is az volt a kakaskodásért. tehát 1 piros és 1 sárga helyett 1 sárga járt volna neki. Nyilván a fegyelmi bizottság is így értelmezte, hogy csak a minimális kiszabhatót adta neki.
(nekem különben mexes még rómaiként se tartozott a kedvenceim közé, ellenfélként meg aztán tényleg egy nagyon gonellenszenves valaki. nilván a capitano is így érez... :D )
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.15. 15:04


de lehet úgy értelmezik, hogy a kirúgás egy mozdulatsor, és a feldobás a része
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.05.15. 10:36


de szerintem itt szó sincs arról, hogy akadályozta volna a kirúgásban a kapust. Egyszerűen szemfülesen elpöccintette előle. De a feldobás előtt/alatt se nem lökte, se nem takarta, nem állta el az útját, nem csiklandozta, nem illette rasszista kijelentésekkel. nem volt semmi.

Azaz, szerintem ez nem valósult meg: "szabálytalanságot követ el az a játékos, aki akadályozza a kapust abban, hogy a kezében tar-
tott labdától megszabaduljon
"
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8108
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.14. 13:04


és egy kis érdekesség:
Sípcsontvédők
a sportszárnak teljesen el kell fednie a sípcsontvédőt

Ferencünk karrierje végig szabálytalan volt :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.14. 12:57


na, még egy adalék:
Szabálytalanságok a kapussal szemben
Felhívjuk a játékvezetők figyelmét, hogy:
szabálytalanságot követ el az a játékos, aki akadályozza a kapust abban, hogy a kezében tar-
tott labdától megszabaduljon
veszélyes játék miatt büntetni kell azt a játékost, aki belerúg vagy megkísérel belerúgni a lab-
dába miközben a kapus azt a kezéből megpróbálja kidobni vagy kirúgni
szabálytalanságot követ el az a játékos, aki sportszerűtlenül akadályozza a kapus mozgását
szögletrúgás során
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2013.05.14. 12:29


akkor ezek szerint mégis jogosan ítélt. de a sárga lap akkor is túlzás volt.
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.14. 09:33


ezeket találtam:
http://pilisilk.atw.hu/MLSZ-jatek_szabalyzat.pdf

Közvetett szabadrúgást kell ítélni az ellenfél javára akkor is, ha egy játékos a játékvezető véleménye szerint
...
akadályozza a kapust abban, hogy a kezében tartott labdától megszabaduljon
...


•2. döntvény
A labda akkor tekintendő a kapus birtokában levőnek, amikor azt keze vagy karja bármely részével érin-
ti. Akkor is a kapus birtokában van a labda, ha azt szándékosan kiüti. Ha azonban a játékvezető vélemé-
nye szerint csak véletlenül lepattanó labdáról van szó, pl. egy védés után, akkor ez nem jelenti a labda bir-
toklását.


Na most akinek ebből egyértelmű, az szóljon légyszi, mert nekem továbbra se az.


és egy kis érdekesség:
A közvetlen szabadrúgás
ha közvetlen szabadrúgásból a labda közvetlenül az ellenfél kapujába jut, gólt kell ítélni
ha közvetlen szabadrúgásból a labda közvetlenül csapatának kapujába kerül, szögletrúgást
kell ítélni az ellenfél javára
:D na ezt se tudtam
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.14. 09:15


jó lenne ismerni a szabályt
mert mi van ha a kapus úgy gondolja, hogy a feldobása mondjuk 20 méter előre ívesen, és utánarohan és a leesőt rúgja ki?
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2013.05.14. 09:07


feree80 írta:igazából ebben az az érdekes, hogy nincs a kapus kezében a labda, és nagyon mutatják a 16os vonalát, szal meg már azon kivül vagy a vonalon rúgta ki totti....

sky szerint fő célpont a belga ajaxos gyerek, meg a santos rafaelje a kapuba.....

Nem tudom jelent-e valamit, de a szabi is kívülről járt. Bár én dodót is tádénak láttam :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2013.05.14. 08:16


ez számomra is döbbenet volt, értetlenkedtem is rendesen. Nem ismerem a szabályt, de az látszott, hogy a kapus feldobta a lasztát (szerintem ilyenkor már játékba hozta), Totti meg szépen elpöccintette előle, mielőtt leesett volna. A kapushoz hozzá sem ért.
Én ahhoz hasonlítanám, mint amikor mondjuk nem feldobja és kirúgni akarja, hanem fogja és ledobja a földre de még mielőtt elrúgná, előtte elviszi a csatár. Szerintem az sem szabálytalan.
Totál nem fogom. Valaki vágja az idevonatkozó szabályt?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8108
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.14. 08:11


igazából ebben az az érdekes, hogy nincs a kapus kezében a labda, és nagyon mutatják a 16os vonalát, szal meg már azon kivül vagy a vonalon rúgta ki totti....

sky szerint fő célpont a belga ajaxos gyerek, meg a santos rafaelje a kapuba.....
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2013.05.13. 23:33


én már nem vágom, de hogy ez miért szabálytalan, az magyarázhatatlan
a labda játékba kerül azzal hogy a kapus a kezéből kiengedi, onnantól szabad labda
legalábbis nálam így lenne
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27953
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.05.13. 21:31


feree80 írta:
Virga írta:Feree-é az igazság :D bár vicces lenne ha egy másik meccsre ültem volna be. Messziről a stadionból abszolút hasonlított. A kezezést arra értem amikor felkapta a labdát lefújás után. Tökéletesen felesleges volt. Pedig nagyon rutinosnak néztek ki a mozdulatai :D hát ezt a blamát.. :D az öreg simeonet nem is értem miért játszatta...

:)

https://www.youtube.com/watch?v=RoMjkcyks5M

ez is kimaradt nekem tegnap.....ezért amúgy jár a sárga???? nagyon vitatkoznak rajta, nem a kapus kezéből rúgta ki a labdát, hmmmm :D


Sajnos az, asszem Berbatovnál láttam ilyet vagy Solkjearnál, a lényeg, hogy Unitedes volt és nem kezdő játékos. Pont ilyen volt feldobta a kapus a labdát és elvette. Mondjuk ott az volt a különbség, hogy ő gólt rúgott belőle, majd a bíró érvénytelenítette és sárgát adott neki. Hülye szabály, mert pl ha 20 m dobja fel akkor így lehet húzni az időt. Tényleg ennyi erővel miért nem dobálják a kapusok föla labdát? Úgyse lehet másé, mert ha hozzáérsz akkor lap. Ritka hülye szabáky, de tényleg sárga jár érte.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.13. 20:36


Virga írta:Feree-é az igazság :D bár vicces lenne ha egy másik meccsre ültem volna be. Messziről a stadionból abszolút hasonlított. A kezezést arra értem amikor felkapta a labdát lefújás után. Tökéletesen felesleges volt. Pedig nagyon rutinosnak néztek ki a mozdulatai :D hát ezt a blamát.. :D az öreg simeonet nem is értem miért játszatta...

:)

https://www.youtube.com/watch?v=RoMjkcyks5M

ez is kimaradt nekem tegnap.....ezért amúgy jár a sárga???? nagyon vitatkoznak rajta, nem a kapus kezéből rúgta ki a labdát, hmmmm :D
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2013.05.13. 19:04


Feree-é az igazság :D bár vicces lenne ha egy másik meccsre ültem volna be. Messziről a stadionból abszolút hasonlított. A kezezést arra értem amikor felkapta a labdát lefújás után. Tökéletesen felesleges volt. Pedig nagyon rutinosnak néztek ki a mozdulatai :D hát ezt a blamát.. :D az öreg simeonet nem is értem miért játszatta...
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.05.13. 15:26


feree80 írta:különben 1x mikor kaptam képet a 2dik félidőről, oldalról dodo tiszta táddének nézett ki :wink: mikor a milanos fekát lekönyökölte :) de komolyan.

Ezen most akkor is besírtam :lol: szerintem még maga taddei is meglepődött, h játszott
Kép
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2013.05.13. 15:18


különben 1x mikor kaptam képet a 2dik félidőről, oldalról dodo tiszta táddének nézett ki :wink: mikor a milanos fekát lekönyökölte :) de komolyan.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8264
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: danikov valamint 87 vendég