Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Vinicius Dátum: 2013.01.16. 22:10


nem hiszem el Florenzi....
Ieri, Oggi, Domani...Faccia a terra sotto gli occhi dei Romani!
Avatar
Vinicius
 
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2006.11.20. 11:08
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Vinicius Dátum: 2013.01.16. 22:07


4-5 helyzetünk még így is volt
Ieri, Oggi, Domani...Faccia a terra sotto gli occhi dei Romani!
Avatar
Vinicius
 
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2006.11.20. 11:08
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: francesco Dátum: 2013.01.16. 22:03


Sziasztok, nemrég értem haza edzésről így lemaradtam az első félidőről. Hogy játszik a csapat ma ? Azt látom,hogy sokan panaszkodnak a kezdőre :)
Avatar
francesco
 
Hozzászólások: 352
Csatlakozott: 2010.01.01. 19:55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: remus Dátum: 2013.01.16. 21:54


Érdekes ez a felállás. Nem játszunk szépen, nem birtokoljuk a labdát, de a helyzetek alapján nekünk kellene vezetnünk.
Rizzoli letérdehet elém.....
FORZA ROMA !!!
remus
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2007.02.26. 10:42
Tartózkodási hely: Szigetvár

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Vinicius Dátum: 2013.01.16. 21:41


Nekem ma tetszik Florenzi. Pjanic kissé letűnik. de jó lesz ez
Ieri, Oggi, Domani...Faccia a terra sotto gli occhi dei Romani!
Avatar
Vinicius
 
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2006.11.20. 11:08
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2013.01.16. 21:32


ezt szépen csinálta Destro, de bell lőni!
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Vinicius Dátum: 2013.01.16. 21:23


Nagyon defenzivek vagyunk
Ieri, Oggi, Domani...Faccia a terra sotto gli occhi dei Romani!
Avatar
Vinicius
 
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2006.11.20. 11:08
Tartózkodási hely: Balatonalmádi

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: dagattroma Dátum: 2013.01.16. 20:55


Na ez asztán a felálás,mi ez zemantol????
De remélem ez nyerö azért :D
dagattroma
 
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2009.08.26. 19:19
Tartózkodási hely: örkeny

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.01.16. 20:53


MIlyen ez e kezdő? :shock: :shock: :shock: :shock:
Nem tom miért kell erőltetni ezt a Florenzi csatár dolgot, Balza középpályás, mondjuk arra kíváncsi leszek. De Piris is mit keres ott.
Egyedül abban reménykedem, hogy Destro megmutatja tudását, és vhogy bekanalaz egy gólt a védelem meg lehozza a meccset kapott gól nélkül. Elvégre 7 védekező szellemű játékos van a pályán :mrgreen:
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2013.01.16. 20:20


Új taktikai hadrend a kényszer által megalkotva, sztem ebben a formációban Dodó jobb lenne szélen mint Balza, de majd meglátjuk, 3 középső védővel nyomjuk, ha ma is sok gólt kapunk, akkor el kell gondolkodni, 5 védő van a csapatban :)

Gojko - Marcos, Castan, Burdi - Piris, DDR, Bradley, Balza, - Pjanic, Destro, Florenzi (3-4-3) na hajrá lássuk a medvét :D
ebben a formációban rengeteg potenciált látok, nyilván nem ebben a felállásban egészen :D
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2013.01.16. 17:47


A fiatalok fejlődési lehetőségei kicsit másként működnek. Van ahol indíthatnak a csapatok B csapatot, Olaszországban nem. Itt aki már a primaverából kiöregedett (19-21 év), akkor elnyomjuk őket kölcsönbe serie B-s csapatokhoz. Most is játszik lent egy fél tucat játékosunk. A gond ott van, hogy nem lehet a végtelenségig tartogatni a játékost, aki jól szerepel, azt következő évben már megtartjuk/visszavesszük lásd Florenzi, akinek a tavalyi nagyon jó éve volt. Pl. Viviani, Sini, Crescenzi (ő most megy) stb. stb. most B-ben nyomják. Ha jól játszanak, akkor visszakerülhetnek.

Tavaly azonban egy generáció kifutott a primaverából (Piscitella, Viviani, Verre, Florenzi, Tallo, Caprari...) Ők tavaly kupagyőztesek voltak, elég jó kis csapatot alkottak. Idén teljesen lecserélődött a csapat - aki olvassa a primavera topicot, halhatta - 3-4 ismerős név maradt csak.
Frediani már tavaly is játszott a primaverában, bár fiatal volt. Nem meglepő, hogy ő az egyik, akit felhoztak.
Ferrante egy serie C-s csapatban játszott és rúgott néhány gólt 16 évesen. Onnan szedte elő Sabatini bácsi másfél éve. Tavaly a primavera alatt játszott eggyel, ott ahonnan most a játékosok felkerültek primaverába. Argentín/olasz kettős állampolgár, annak idején sokan pályáztak a leigazolására.

A primavera idén nem olyan acélos, nem vezetjük fényévekkel a bajnokságot. Tény, hogy 17-18 évesek, és a többi csapatban játszanak idősebbek is - bele kell szokni...

Én inkább azt kérdezném meg, hogy mondjuk egy Piscitellát mi értelme volt 1 milláért eladni. Genoában sem játszik. Itt is lehet, hogy ritkán kerülne be, de legalább nem méltatlankodna, hogy nem játszik, és a most felhozott kicsiknél azért érettebb játékos. LE néhányszor betette és nem mozgott rosszul.

Lopez ideje pedig eljön még. Ha nem fog játszani idén vagy kölcsönadják elmebetegek. 3 gól/3 meccs az U20-as Dél-Amerika Bajnokságon. Kicsit több gömbérzéke van, mint Destronak - vagy lehet, hogy kevésbé izgul...
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2013.01.16. 17:36


nem eltiltott még a tavaly pirosért?
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2013.01.16. 15:15


Megint butus vagyok: Lamela??? Ez így nagyon vérszegényke lesz....
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.15. 17:56


Frediani,Ferrante?
Róluk nem igazán hallottam eddig. A transfermarkt szerinti primavera szereplésük nem is rossz.
Frediani 11 gól/1gp / 1800 perc
Ferrante 6g/1000 perc +11 mecs U17,+5 mecs U18
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.01.15. 14:29


A fio elleni keret: Balzaretti, Bradley, Burdisso, Castan, De Rossi, Destro, Dodò, Ferrante, Florenzi, Frediani, Goicoechea, Lucca, Marquinhos, Piris, Pjanic, Stekelenburg, Svedkauskas, Tachtsidis, Taddei.

Szegény csóró Lopez :(. Egyszer lenne lehetősége... Vajon 3 csatáros rendszerben gondolkozik most is ZZ? Destro, Pjanic, Taddei vagy Frediani/Ferrante? El nem tudom képzelni, hogy mit sütött ki az öreg, de most fio győzelemre tennék. Pedig szépen mutatni az ezüst csillag.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.01.14. 22:44


Az a vicc, hogy nincs B csapat, nincs rendesen megoldva a fiatalok fejlődése, vagy nincs egy kapcsolat sem más csapatok között akik játszatnák is.
Írtam, hogy még a Videotonnak is van B csapata, sőt akadémiája is + a Tatabányával szoros kapcsolatot ápolnak, megvan a játékosok elhelyezkedéseire szükséges csapat/hely. Szerintem fontos lenne a B csapat indítása,( pl. Németben, spanyolban jó pár csapatnál láttam, de mondjuk Angliában sem divat. )
mert sokkal szívesebben nézem a saját játékosainkat, vagy akik nálunk váltak naggyá, mint hozni egy olyan játékost akiknek megvan a saját komfortja, szokása, stílusa, és nehezen igazodik, ha tehetjük neveljük olyanra őket amik megfelelnek. Pl. Rosi - Piris között nem sok különbség van, de tudom h sokaknál Rosi volt a halál, vagy Curci - Gojko. Na mind1, azért jó lenne a saját játékosokat nézni, talán türelmesebb is lenne az ember, ezért is szurkolok a Romának, sehol máshol nincs Totti és De Rossi.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.14. 22:33


De miért vicc? Azt hiszem, hogy nem értelek.
Van kinek odaadni a fiainkat, de nem játszatják őket! Vagy csak nagyon keveset! Vagy olyan szerződéseket kellene íratni, hogy min. X meccsen pályára KELL lépjen a játékos, vagy alapítsunk egy új csapatot, amely indul ahol lehet és jönnek felfele, ha tudnak. És akkor játszanak! Egyáltalán nem mindegy, hogy C ligában játszanak, vagy B ligában padoznak. Az utóbbi a rosszabb! És mivel szerinted sem nagy színvonal a C, ezért a mi bajnok fiaink biztosan feljutnak a B -be, ahol már azért erősebb a viszony;) Biztos eszébe jutott ez is a vezetőségnek, nem én találtam fel ezzel a spanyol viaszt, de nagyon kíváncsi lennék, hogy miért vetették el az ötletet?!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.01.14. 22:25


De ez vicc akkor megint, h nem tudjuk kinek odaadni a fiataljainkat, amúgy azt én is hallottam h a primavera csapat bajnok lett (pont erről a fórumról tudom)
de miért nem dobáljuk fel őket a csapatba? Marquinho, Piris helyett máris kettő jöhetne az aktív rotációba, Tachidist csak azért nem küldöm el mert ő is 21 éves (persze Piris sem öreg). Aztán jöhetnének padra is, lassan Perrotta, Taddei ideje vége, köszönjük a felejthetetlen élményeket.

De az meg egyenes vicc, hogy nem tudjuk kölcsönadogatni őket, pl. u21-es csapatban nem játszhatnának? Nincs ilyen szabály h 3 játékos túllépheti a korhatárt mint máshol. Különben még a Vidinek is van B csapata sőt akadémia is, szóval akkor ez még nagyobb vicc. A Seria C meg szerintem nem lehet nagy színvonal, ha mégis inkább a B-ben padoztatjuk fiataljaink. A másik h miért nem haverkodtak össze egy közeli B csapattal aztán egy kis pénzért, vagy úgy h álljuk az odaküldött játékos fizetését játszatnák a mienket, így nekik is megérné.

Romagnoli nagyon ígéretes tehetségnek tűnik, remélem belőle már lesz valaki.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.14. 19:41


fogkefe1 írta:Piscittelából sem lesz senki? Elég gyenge ez az ifiakadémia, ki volt az utolsó játékosunk akiből úgy ahogy lett valaki? Cerci? Okaka Chuka?

Naná, hogy gyenge az ifiakadémiánk... tavaly csak 95 gólt rúgtak a bajnokságban (+72 -es arányban)és az elődöntőben estek ki. Tavaly előtt csak 82 gól és csak megnyerték a bajnokságot...
Jók a mi ifijeink, csupán játszatni kellene őket. Itt van pl: Florenzi, nem fogja 21 évesen megváltani a világot, ahogy Lamela, Piris, Marcos vagy Golyó sem! Nem fogunk bajnoki címért harcolni, amíg ők ilyen fiatalok. Ha beérnek és 24+ lennének, nem ilyen lenne a teljesítményük. Viszont nem szabadna így elszórni sem őket. Piscitella, Verre, Viviani, Caprari, Cresinsci, stb stb stb, tovább adjuk más csapatoknak, ahol ugyan úgy csak padoznak. Azt itt is tehetnék. Érdekes módon akik nem padoznak, azokból LEHET valami! Totti, DDR, Aquillani! Itt a bizonyíték, hogy tőlünk is kerülhetnek ki jók, csak nem kellene elküldeni az otthonukból!
Azt kell mondjam, hogy példát kell venni a Barcaról! Kellene indítsunk egy B csapatot, amely a Seria C,D,E,F,G,hijklmo ligában játszana és ott fejlesztenénk a saját ifijeinket, akkor nem holmi Gubertiket nevelnénk ki! Mikor beérnek rendesen, akkor jönnek és aratnak!

fogkefe1 írta: Rossz nézni, hogy 6.7. helyeken lébecolunk, amikor kb. 70 milliót költöttünk a két nyár alatt. Ez a helyzet nagyban a vezetőség hibája.

Hát naná, hogy itt tartunk, ha mindig az aktuális edzőnek vásárolunk be. Ha elküldjük ZZ-t, akkor jövőre is ugyan ez lesz, csak elküldünk pár játékost és költünk újakra (már ha még van 1-2 eurónk). Én LE -nél is azt mondtam, hogy kellett volna még 1 évet maradjon. ZZ -nek tetszenek a kommentjei és a támadó felállása, ezért ismét azt mondom, hogy üljön le a seggére és 2 évig ne vegye fel onnan! Ha jövő év VÉGÉN nem leszünk dobogón, AKKOR menjen! És B"""szom a fejét, kérjen védőket még ebben az átigazolási szezonban!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Sedronc Dátum: 2013.01.14. 18:27


Olaszországba igen is az edző felelőssége, hogy milyen játékredszerben játszanak. Sehol a világon nem ennyire kőbe vésett mint ott, hogy mit mond az edző. Persze nem az ő felelőssége be rúgni a helyzetet , és abból főz ami van. De ő mindíg stake húst akar csinálni akkor is ha csak oldalas van az asztalon. Alkalmatlan játékosokkal ne játszunk már tiszta erőből ilyen focit. Ez nem taktika ez hülyeség. Ha egy csatárt el akarnak adni valamikor tuti hogy a mi ellenünk nyújtott játékából vágnak össze egy jó anyagot. Mert ellenünk minden csatár kivételesen jól játszik - nekem ez kicsit fura- és végezhetünk bárhol a bajnokságban a véleményem nem változik amíg nem ésszel hanem tiszta erőből játszuk ezt az egészet Zeman nem a mi csapatunkba való.
Avatar
Sedronc
 
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2008.11.23. 18:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2013.01.14. 17:40


Miért kerülnének fel nagy játékosok a primaverából?
Kapnak bizalmat? Okaka Chuka volt az aki megkapta, de ő nem élt vele. Lajos idejében sokkal több ifis játszott.
Pedig elvileg Zeman a nagy fiatalító.. Meggyőződésem, hogy Pirisnél 3-4 , jobb szélső védőt küldtek el a primavera csapattól az utóbbi évek alatt.
Egyébként, szerintem hülyeség csapatot építeni, egy ilyen rohanó világban. Szerintetek Pjanic, Lamela, Marcos, Destro vagy éppen Piris meddig lesz Roma játékos?
Addig a bajnoki címért voltunk harcban amíg innen-onnan igazoltunk pár nevesebb, tapasztaltabb játékost, most meg mi van?
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2013.01.14. 16:05


Piscittelából sem lesz senki? Elég gyenge ez az ifiakadémia, ki volt az utolsó játékosunk akiből úgy ahogy lett valaki? Cerci? Okaka Chuka?

A kis csapat nagy csapat helyzet pedig mindenki szívében ott van, amikor elkezdtem nézni a Roma meccseit 5 éven át 4x második lett a csapat, valamikor csak pár ponton múlt. BL-ben rendszeres résztvevők voltunk, vertünk Real Madridot, Lyon-t, ha jól emlékszem MU-ot is csak fájó lett a visszavágó. Nem is olyan régen olasz kupát nyertünk. Nem lehet azt mondani h kis csapat vagyunk, eredménykényszer van a csapaton, azért is akarják már most leváltani ZZ-t. Rossz nézni, hogy 6.7. helyeken lébecolunk, amikor kb. 70 milliót költöttünk a két nyár alatt. Ez a helyzet nagyban a vezetőség hibája, Zeman részéről annyi h Steket és DDR-t valami úton módon mellőzi.
Nem megfelelő a játékoskeret miatt vesztettünk elsősorban.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2013.01.14. 14:38


mcsabi írta: amikor már fixen megvan egy meccs, ott nőhetne az önbizalma, rá építeni viszont jelenleg necces, mert ahogy látszik összeroppan még alatta.

Nincsenek ilyen meccseink. Mi képesek vagyunk 2 vagy 3 gól előnyből is kikapni.

Amúgy volt egy bizonyos Piscittelank. A Genovaba 2 fért be... akkor belőle sem lesz profi, igaz?
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2013.01.14. 13:10


ZZ védelmében szólva, ha akart volna se tudott volna nagyon másokat a pályára küldeni. Destro meg képtelen gólokat rúgni. Én ha Totti és Oszi felgyógyul padoztatnám egy pár meccsen és csereként állítanám be, amikor már fixen megvan egy meccs, ott nőhetne az önbizalma, rá építeni viszont jelenleg necces, mert ahogy látszik összeroppan még alatta.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2013.01.14. 12:12


különben sincs normális edzőjelölt, a türelem részemről is meg van, csak kicsit el vagyok keseredve, mert én nem azt átom, amit Doni írt, hogy a legszebb focit játszó olasz csapat voltunk az elmúlt két meccsen.
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 63 vendég