Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: cejas Dátum: 2012.11.02. 21:48


fantasista76 írta:...
Ha viszont ez az elképzelés, akkor nem kellett volna noname dél-amerikai védőket idecsábítani, megtették volna a noname (vagy nem is annyira ismeretlen) primavera-s játékosok is.

Szóval ezt a jövőre lesz jó csapatunk sztorit Zeman is folyamatosan cáfolja, mikor azt monja, hogy jó csapatunk van és mindenkivel felvesszük a versenyt. Félreértés ne essék, én nem kívánom Zeman menesztését, de nem is ájulok el az eddigi teljesítményétől. 9 meccsen a 180 perc jó játék, az kevés. A csapat játékával, taktikájával, VÉDEKEZÉSÉVEL kapcsolatos kritikák úgy gondolom jogosak, lehet Zeman akármekkora hero is Rómában.


A noname védők:
- Ivan Piris 7x-es paraguayi válogatott, 15x-ös U20-as - mielőtt elhoztuk a teljesen ismeretlen Sao Paoloban volt kezdő jobb bekk
- Leandro Castan 1x-es brazil válogatott, 2011-ben brazil bajnok a Corinthians csapatával, 2011/12-es szezonban Libertadores Kupa győztes (mint tudjuk a dél-amerikai BL)
- Marquinhos még csak 18 éves, 14x-es U17-es válogatott és csk, U17-es Dél-Amerika Bajnok, szintén a Corinthians-ban játszott (17 évesen a bajnokcsapatban 6 meccsen pályáralépett, ebből 5-öt kezdőként végigjátszott)

Nem értem, kik a noname védők. Nem Vidic vagy Thiago Silva, mert arra nem lenne pénzünk, de igenis jó játékosok.
Azt mondom, hogy ugyanez a védősor mondjuk előtte Taxi-DDR-Breadley hármassal zónázva előttük Pjanic (mint irányító kp), Lamela és Lopez/Destro csatárként, előrerugdosni a 2 gyors csatárnak, azaz kontrákra játszva - meccsenként zéró góllal tudna lejönni a pályáról.

Kérdés, hogy mennyit rúgtunk volna. Lehet, hogy jobban állnánk, lehet, hogy nem. De ez egy más filozófia. Nem mindegy, hogy a védősornak 40 métert kell mélységében levédekezni vagy 10-et...

Ezért nincs értelme nézni a védelem teljesítményét külön. Vannak egyéni hibák, de a legtöbb gól abból van, hogy támadásban elszórjuk a labdákat vagy nem gólratörően játszunk (ezzel a felállással nem lehet csalni az időt...). ZZ is rengetegszer emlegeti, hogy a csapat védekezése miatt kaptunk sok gólt, nem önmagában a védősor miatt.

Össze kell ennek érni, ugyanakkor tudjuk, hogy még egy eredménytelen szezon után néhány játékos elmenne biztosan - jó lenne decemberre az első ötbe feljönni.
Avatar
cejas
 
Hozzászólások: 2920
Csatlakozott: 2005.03.24. 22:58
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2012.11.02. 21:12


Hát már nagyon várom a hétvégi meccset, és hogy ismét szórakoztasson a csapat!

Hétvégén választ kapok arra hogy képes e a csapat 4nél többet rúgni, én aszondom igen......
különben van egy tuti tippem közérzet javításra, ha a csapat leszerepel, 1-1,5 napig nem szabad forum közelébe menni, se olvasni, se írni, kerülni a sport portálokat, és mikor visszatér az ember, friss üde, és tiszta lesz a közérzete, mint nekem most és alig várja a köv.meccset,ami hsz meg itt és a dkba termelődött azóta, mióta nem voltam, nem kell vele foglalkozni, legkevésbé elolvasni!
hú de ki vagyok éhezve a hétvégi meccsre...... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára feree80 2012.11.02. 21:49-kor.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2012.11.02. 21:10


remus írta:Én úgy emlékszem, hogy szóltak. Azt nyilatkozták a tulajdonosok, hogy 5 év alatt akarnak felépíteni egy jól működő klubbot


Én viszont úgy, hogy már az első évben scudettót és minőségi játékosokat emlegetett DiB, de javítsatok ki, ha tévedek. :oops:
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.11.02. 19:44


a dolog ott bukik el, hogy nem lehet 90 percen keresztül koncentrálni(hiába lovagol ezen az öreg). legalábbis én nagyon kevés olyan meccset láttam (pedig párat azért láttam) ahol az egyik csapat végig dominálni tudott, akármekkora volt is a különbség a két gárda közt. és mivel minden meccs hullámzik, lüktet, ez nekünk teljesen beteszi a kaput, mert ha nem mi vagyunk a dominánsak, a zeman féle szervezetlenség miatt totálisan szétesik a csapat. ugyebár védekezni kéne-szervezetten- amire zeman nem hajlandó/képes. és inkább előbb mint utóbb gólt kapunk az ilyen szitukból, az pedig még jobban megtapossa a csapatot, mégjobban megzavarodnak, szétesnek...
legalábbis én erre jutottam...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: remus Dátum: 2012.11.02. 19:01


fantasista76 írta:Hát, ha az a cél, hogy 2-3 év múlva legyen jó csapatunk, akkor szóljanak és addig csak náhanapján figyelem az eseményeket.

Én úgy emlékszem, hogy szóltak. Azt nyilatkozták a tulajdonosok, hogy 5 év alatt akarnak felépíteni egy jól működő klubbot, egy jó csapatot és egy új stadiont. Tehát időnk mint a tenger. 4 év múlva azok a játékosok lesznek minden szempontból a csúcson akiket tavaly és idén illetve majd jövőre beépítenek a csapatba.
Ha minden jól megy 2-3 év múlva lesz egy 23-25 éves játékosokból álló, rutinos, összeszokott csapatunk. Eddig 10 tétmérkőzésük volt együtt és milyen szép dolgokat tudnak összehozni. Ha még jobban érzik egymást kevesebb eladott labda lesz, és akkor a védök sem lesznek ilyen kiszolgáltatott helyzetben.
FORZA ROMA !!!
remus
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2007.02.26. 10:42
Tartózkodási hely: Szigetvár

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2012.11.02. 18:45


Igazából nekem, nem Zeman taktikájával van bajom, hanem a csapat összeállításával, főleg a védelemre gondolok, hogy sorozatosan kapjuk a gólokat és még csak meg se próbál változtatni. Mondjuk ha ennyire nem találja DDR helyét talán érdemes lenne megnézni belső védőbe...
Az őszinte foci nem elég, kellenek hozzá a megfelelő játékosok.
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2012.11.02. 17:47


Hát, ha az a cél, hogy 2-3 év múlva legyen jó csapatunk, akkor szóljanak és addig csak náhanapján figyelem az eseményeket. Szerintem túl rövid az élet ahhoz, hogy így gondolkodjunk. Gondolom a játékosok és az edzők sem úgy fogják fel a dolgot, hogy idén csak kisérletezünk, meg összeszokogatunk, aztán jövőre robbantunk. Ilyen szemlélet csak Mo-an van, mikor is Csányi elvtárs kinyilatkozta az előző EB selejtezős sorozatban, hogy Rio az érdekes, Egervári pedig csinálhat, amit akar, nem számít. Persze lehet, hogy ez csak egyféle teherlevétel a játékosok és az edző válláról, nem tudom. Ha viszont ez az elképzelés, akkor nem kellett volna noname dél-amerikai védőket idecsábítani, megtették volna a noname (vagy nem is annyira ismeretlen) primavera-s játékosok is.

Szóval ezt a jövőre lesz jó csapatunk sztorit Zeman is folyamatosan cáfolja, mikor azt monja, hogy jó csapatunk van és mindenkivel felvesszük a versenyt. Félreértés ne essék, én nem kívánom Zeman menesztését, de nem is ájulok el az eddigi teljesítményétől. 9 meccsen a 180 perc jó játék, az kevés. A csapat játékával, taktikájával, VÉDEKEZÉSÉVEL kapcsolatos kritikák úgy gondolom jogosak, lehet Zeman akármekkora hero is Rómában.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: remus Dátum: 2012.11.02. 17:09


Én kitartok Zeman mellett. Vissza adta nekem az őszinte játék örömét, mert ez a foci az egy olyan JÁTÉK aminek az a lényege, hogy gólt lőjünk nem az, hogy megöljük a másik játékát. Persze lehet úgy is eredményt elérni, de minek. Nyilván nem örülök, hogyha kikapunk, de nagyon jó érzés amikor megy a zsuga és zseniális passzok, cselek és gólok vannak. Annak idején azért lett szimpatikus a Roma, mert az amit a Totti-Cassano-Montella hármas előadott az zseniális volt (Akkor kb. 10.helyen volt a csapat, de ennek ellenére azt mondtam ez kell nekem, ez tetszik) Soha nem azért szeretem egy csapatot, mert milyen jó védekező középpályásai vannak, és milyen jól tudnak rombolni. Nagyon szerettem Heinzét és Burdissot, sőt nekem Cassettivel és Tonettoval sem volt soha gondom, de jelenleg egy új csapatot építünk és nem annak kell játszani aki jelenleg a legjobb, hanem annak aki 2-3 év múlva a legjobb lesz. Ennek a védelemnek össze kell érnie és alkalmazkodni ehhez a taktikához azt a kispadon nem lehet. Szerintem legyetek egy kicsit türelmesek tavasszal már sokkal jobb lesz minden, jövőre pedig komolyabb célokat is ki lehet tűzni (1-3 hely).
Azt nem tudom, hogy a szerdai mérkőzésből mi alapján vontatok le mélyre ható szakmai következtetéseket. Szerintem ha mérkőzés elején feldobnak egy eurót és eldöntik a három pont sorsát,az is lett volna annyira reális mint ezen a talajon lejátszani a mérkőzést. Félidőben le kellet volna fújni. Azt azért ti sem cáfoljátok meg gondolom, hogy az ilyen körülmények mindig a játszó csapatot hátráltatják, és a rombolót segítik.
FORZA ROMA !!!
remus
 
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2007.02.26. 10:42
Tartózkodási hely: Szigetvár

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.11.02. 15:48


Trigoria írta:
Én ilyen hü,lye vagyok, hogy skandináv mód gondolkozom, a hosszútávot a rövidtáv elé helyezem és tudom, hogy ezzel rajtam kívül kevesen vannak így
vagyunk azért páran :wink:


9 maratonnal én abszolút így vagyok ezzel. de a hosszútávot se úgy kell futni, hogy nemcsak, hogy nem futjuk el az elejét, hanem egyenesen csak poroszkálunk, bukdácsolunk, meg-meg állunk, mondván elég, ha majd a táv második felében rákapcsolunk, és sorra visszaelőzzük, akik az elején otthagytak minket. mert az elején elvesztegetett perceket, pontokat bármekkora hajrával is csak részben lehet visszaszerezni. :)
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.11.02. 15:38


janakopulos írta:Egy kis érdekesség:
Amikor legutóbb 1998-1999-es szezonban Zeman volt az edzőnk a 10. forduló után így álltunk:
Serie-A 10. Forduló 1998-1999 (Akkor):
4. A.S. Roma 10. Meccs 5 Győzelem 3 Döntetlen 2 Vereség 18 Rúgott Gól 9 Kapott Gól 18 Pont
(Idegenben 10 Forduló alatt 0 meccset nyertünk akkor, és akkor is megvertünk egy nagyot 10 meccs alatt a Juventus-t 2-0-ra!!)
Serie-A 10. Forduló 2012-2013 (Most):
7. A.S. Roma 10. Meccs 4 Győzelem 2 Döntetlen 4 Vereség 22 Rúgott Gól 19 Kapott Gól 14 Pont
(Otthon csak 1 meccset nyertünk, és 10 meccs alatt egy nagyot most is megvertünk az Intert idegenben 1-3-ra!!)
1. Na most ezek alapján mondja valaki, hogy nem Zeman-os a Roma!!
2. Na most ezek alapján mondja valaki, hogy Zeman taktikája miatt kapjuk a sok gólt, miközben az előző ciklusban 10-el kevesebbet kapott a csapat!!! (De 4-el kevesebbet is lőtt!!!!) 1998-1999-ben a Roma 4. lett a bajnokság végére!

Szóval miért csodálkozik itt mindenki??? Zeman hozza azt amitől Zeman, szóval nyugalom....!


Ezzel mit akarsz mondani? Hogy nyugalom, nem kell izgulni nagyon, hogy mi lesz a továbbiakban, mert az első Zeman-korszakban is sikerült úgy feltámadni, hogy a végén is sikerült elérni azt a helyzeést, ahol 10 forduló után állt a csapat? :)

Különben is, a korábbi Zeman-korszakhoz képest annyival rosszabbak most am utatók, hogy tényleg nem értem, mi ebben a megnyugatót. (ráadásul csak 3 győzelmet értünk el, a 4.-et csak a cagliari elnökének köszönhetjük. és a gólkülönbségünk nulla!!!)

tehát eddig abszolút nem sikerült azt hozni, amitől Zeman Zeman (volt?). :(
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: blint63 Dátum: 2012.11.02. 15:25


A védelem harmatgyenge, pedig kulcsszerepük van a taktikában, remélem Burdi összekapja magát, Balza felépül és akkor nem lesz olyan vészes a hátsó alakzat Pirist leszámítva.
Avatar
blint63
 
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2006.04.23. 15:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Doki Dátum: 2012.11.02. 15:06


Az átigazolási időszak végében én is bíztam abban, h elhozunk még egy-két védőt, gondolva arra, h Sab-ék csaknem ennyire felelőtlenek. Jelenleg akik megfelelnek, és hoznak egy átlagos szintet: az Balza és Castan, van egy Burdissonk, aki állítólag nincs formában. (Ez nem tűnt fel a mesternek júliusban, augusztusban?), és van 3 kölök, akik a "védekezésről híres" brazil bajnokságban is csak pár meccset játszottak, valamint Romagnoli a 17 évével, aki még nem játszott. Ne értsetek félre, nem a fiatalokat akarom szidni, mert ahhoz képest, h most jöttek, és szinte semmi rutinuk nincs egy bizonyos szintet hoznak. De ez ide KEVÉS! Ha nem látja a vezetőség azt, h 18-22 éves noname fiatalalokra nem lehet bízni egy Roma védelmet, akkor nemcsak felelőtlenek, hanem nem értenek ahhoz, amihez elvileg kellene.. Most őszintén, ki az aki hallott ezelőtt Dodoról, Marquinhosról, Pirisről? Januárra az újabb nevek (pletyka szinten) Pezzella, Nuno Coelha, Jung.. Ezek kik megint?? Szerintem ugyanoda jutnánk. Én is a fiatalítás híve vok, de a védelembe jobban preferálnám a 25-30 éves játékosokat, akik a rutinjuknak köszönhetően, talán jobban meg tudnák oldani ebben a totál támadó taktikában a védelmi feladatokat. Pár név, akiket mi is megszerezhettünk volna szerintem: Gamberini-Napoli, Ciani-Lazio, Granqvist-Genoa, Cassani-Fio, nem kerültek volna juró milliókba..
Tudom sokan azon a véleményen vannak, akik szerint a gólokban a középpályánknak is nagy szerepe van, ami részben igaz, de szerintem nem olyan mértékben. Ott vannak pl. a Parma elleni gólok, amik egész egyszerűen nevetségesek. :) Kb. olyanok voltak, amit a haverjaimmal szoktunk bekapni kispályán, eddig 13 meccsen 37 kapott gólunk van, tehát ebből le lehet szűrni, h nem tartozunk a nagyobb spílerek közé. :D
Forza Roma!
Doki
 
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.09.01. 09:10

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.02. 14:31


Én ilyen hü,lye vagyok, hogy skandináv mód gondolkozom, a hosszútávot a rövidtáv elé helyezem és tudom, hogy ezzel rajtam kívül kevesen vannak így
vagyunk azért páran :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Virga Dátum: 2012.11.02. 09:34


Szerintem elég jó a keret amúgy, hisz ez azért látszik is, mert basszus ha 20 percig jól tudunk játszani, akkor csak nem kutyaütők a játékosok :) Én a ZZ ügyre nem is mondok semmit, tavaly védtem LE-t ilyenkor, sok értelme nem volt, tavaly azoknak volt igaza, akik földhözragadtan nézték a dolgot, az eredmények pedig idén is őket igazolják. Én személy szerint imádom nézni, amikor kijönnek azok a 20-30 percek, amikben nagyon jól játszunk, csak felidegesítenek azzal, hogy megelégednek 1 vagy akár 2-0-al. Az meg, hogy rossza védelmünk?? Feree is és többen is (köztük személy szerényem) könyörgött még 1-2 belső védőért meg szélsőért is (egyenlőre csak Balza mutatta meg számomra, hogy neki tényleg ez a posztja) és mi nem értünk hozzá, mivel csak szurkerek vagyunk, de ők ezt akkor, hogy nem látták?? A másik dolog még negatívumként azok ZZ nyilatkozatai, mmint most megnézitek az utolsó két mecs sajtótájékoztatóját, akkor sosem ő a hibás, hanem a körülmények áldozata lesz a csapat (nem hiszem, hogy ez befolyásol bármit is a csapat terén csak engem zavar).
fan:
Ha erre rámegy a fél idény, de utána színvonalasan és gyönyörűen tudunk játszani, akkor nekem megéri. Én ilyen hü,lye vagyok, hogy skandináv mód gondolkozom, a hosszútávot a rövidtáv elé helyezem és tudom, hogy ezzel rajtam kívül kevesen vannak így, de nem lenne fantasztikus végre egy stabilan teljesítő csapatot látni? dehogynem :)

A másik meg az, hogy én rájöttem, hogy jó nagy hülye voltam, amikor azt vártam, hogy majd ZZ-vel fogjuk behúzni a kötelező meccseket :D :D
Avatar
Virga
 
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2005.05.19. 21:24
Tartózkodási hely: Lil' bronx

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.02. 00:59


Corso22 írta:Szórakoztató, vagy eredményes? origo címlapon vagyunk:

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -roma.html

jó cikk :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.02. 00:39


fantasista: miről beszélsz? hol intézem el kézlegyintéssel?
De kifejtem akkor neked (persze nem muszáj egyetérteni :wink: ):
Úgy lettünk bajnokok, hogy túlköltekeztünk. Bevállalták a Scudetto reményében gondolom. Igazuk lett, megnyertük. A következő években anyagilag csődközelben táncoltunk. Ilyen helyzetben egy csapat mit tehet, hogy szinten maradjon? Semmiképpen sem költekezik tovább. Eladja egy két értékesebb játékosát, akik helyett bár vesz ugyan másikat, de semmiképpen sem ugyanolyan szintűt. Lassan a legnagyobb sztárok helyét így idővel rosszabb képességű, öregebb vagy fiatalabb társaik veszik át. A csapat pedig elvileg gyengül, elmarad a BL indulás, és előbb utóbb az image-e is csökken, aminek egyenes következménye, hogy a nagy sztárok már nem is akarnak idejönni, ráadásul meg se tudjuk fizetni már őket.
Nos, ennek a hosszú folyamatnék értünk a végére az új amcsi befektetéssel.

Ebben a folyamatban jöttek az eredmények még jópár évig a bajnoki cím után. Miért? Egyrészt mer Sensiék annyira szerették a klubbot, hogy miközben a saját adósságaikat az egekbe emelték, a klubbot próbálták szinten tartani, vagy csak lassan amortizálni lefelé, míg végül muszáj volt már eladnia Rosellának. A játékosanyag cseréje is lassan ment végbe, és voltak hűségesek, akik kitartottak végig, és kitartanak ma is - főleg a sok (üres) ígéretnek köszönhetően.
És igen, volt egy korszakos zseni edzőnk Spalletti, aki a gyengülő állománnyal képes volt valami újat hozni, és ezáltal eredményt elérni. (bár ne felejtsük a felforgatott bajnokságot, kizárásokat stb)
De ismétlem, az amortizációs folyamat közben is haladt, csak az eredmények elfedték. Ez a folyamat a távozása után kb az utóbbi 2 évben csúcsosodott ki, amikor már se épkézláb keretünk (BL-re való), se hozzávaló edzőnk nem volt. Pénz meg pláne nem.
És itt kanyarodok vissza a Roma lehetséges két útjához. Lásd lejjebb.

A jelenlegi keretünk pedig nem egyértelmű. A támadósorunk 1-4. helyre jogosít fel mindenképpen. A középpályánk 3-6. a védelmünk viszont 15-20. Na ebből kéne átlagolni. :) Nekem összességében jelen pillanatban ez inkább 5-10. helyre jó. De ahogy év elején is mondtam, azóta is és most is, hiszem hogy össze fog még ez állni ott hátul is.

hogy az 1-4-ben végezzen, szóval, ha ez nem lesz meg, akkor Zeman csődöt mondott.
szerintem meg abszolút nem. Lehettek titokban a vezetőségnek ilyen vágyaik, de hogy kimondva nem volt (szezon előtt semmiképpen), mint cél az szerintem tuti. Méghozzá azért, hogy ne lehessen számon kérni rajtuk ha nem sikerül.

Ha pedig a keret ennek a védelem miatt nem felel meg, akkor vagy Sabot kell lecserélni, mert a dél-amerikai tiniket ő hozta, vagy Zemant, mert az állítólagos tehetségekkel nem tud egy olyan védekezést megtanítani, ami eredményes lehet.
Azért nem cserélném le Sabatinit, mert a csiszolatlan gyémánt nem csiszolódik ki pár hónap alatt. Ráadásul mint említettem, nem sok más lehetőségünk van játékosokat igazolni (leszámítva a primaveránkat, amit én sem értek, de lehet ők igen). Zeman a saját taktikájába akarja beépíteni őket. Egyelőre ennyi sikerült. :(

tomm: félreértettél
hogy a viharba ne lenne nagyon nagy különbség a serie-a és -b között? hát az "ottani" nagycsapatok az "itteni" kiscsapatok (kivétel mindig van). ezt a felvetést egészen egyszerűen nem hiszem el, hogy komolyan tetted. egyébiránt zeman csak ráerősit erre.
Tehát még egyszer: egy BLASZ 3-ban is ugyanolyan nehéz bajnokot faragni egy csapatból egy edzőnek, mint az NB1-ben. Pontosabban egy kicsivel könnyebb, de nem annyival, hogy az ott brillírozó edző, kutyaütő lenne a másikban. Tehát nem adott csapatról beszélek aki itt is majd ott is játszik, hanem adott edzőről. Remélem így érthetőbb voltam.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fantasista76 Dátum: 2012.11.01. 23:54


Trigoria írta:Sensiék BL indulásait és sok 2. helyét idevenni azért nem kjó példa, mert az annak a túlköltekezésnek az eredménye még leginkább, amivel bajnokok lettünk. Mivel nem lehet egyik pillanatról a másoikra leépülnie egy csapatnak, ezért a lassú satnyulásban bejöttek még ezek a szép eredmények. De a folyamat már akkor is látszott. Pénz nélkül előbb utóbb visszacsúszunk az élmezőny (a három nagy) mögé. Most értük el ezt. Az új tulajjal kb azt tudtuk/tudjuk tartani, hogy ennél lejjebb ne menjünk.


Azért ez erős túlzás volt és nem célszerű egy kézlegyintéssel elintézni a sorozatos 2. helyeket. Hiszen emlékezzünk csak, a bajnoki címet követően is volt olyan év, amikor az utolsó előtti fordulóban biztosítottuk be a bennmaradásunkat (Völler, Del Neri, Conte edzősködésekor). A Spalletti korszakot kár öszekeverni az aranykorszakkal, szerintem az egy külön fejezet a Roma történetében, ami összeköti őket, az Totti. A Sensi lány időszakára nem volt jellemző a túlköltekezés, sőt általában nullszaldóval próbáltuk az átigazolási szezonokat kihozni. Emlékezzünk csak arra, hogy Spalletti mit könyörgött egy csatárért, de nem kapott. Ehhez képest az amcsik tavaly, ha az emlékezetem nem csal, elköltöttek 70 millát igazolásokra ( a Juve után a legtöbbet).

Szóval ezek után önámítás, ha elhitetjük magunkkal, hogy ez a csapat, a keret, csak a középmezőnyre van predesztinálva, egy olyan olasz bajnokságban, ahol a sztárcsapat Juventus a BL-ben még nem szerzett győzelmet egy gyilkosnak egyáltalán nem nevezhető csoportban. Én igenis elvárom ettől a kerettől - figyelembe véve a Seria A állományát -, hogy az 1-4-ben végezzen, szóval, ha ez nem lesz meg, akkor Zeman csődöt mondott. Ha pedig a keret ennek a védelem miatt nem felel meg, akkor vagy Sabot kell lecserélni, mert a dél-amerikai tiniket ő hozta, vagy Zemant, mert az állítólagos tehetségekkel nem tud egy olyan védekezést megtanítani, ami eredményes lehet.

Mindettől függetlenül voltak olyan időszakai a találkozóknak (Inter meccs egészében, Genoa 0-2 után, Udine első fél óra), amikor ámultam, hogy milyen focit játszunk, csak hát ezt kellene általánossá tenni, ha erre rámegy a fél idény, akkor megette a fene.
Grande Capitano
Avatar
fantasista76
 
Hozzászólások: 674
Csatlakozott: 2006.12.19. 17:01
Tartózkodási hely: Szekszárd, Zomba

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2012.11.01. 23:43


Szórakoztató, vagy eredményes? origo címlapon vagyunk:

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... -roma.html
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2012.11.01. 23:33


A tavalyi védelemmel és az idei játékkal semmi bajunk nem lenne...
Zeman óriási hibákat követ el, nem igaz h nem látjátok: lemondott Heinzeről, valami különös indok miatt jegeli Burdissot (nem tudom hány gólt kell még kapni Marcos-ról, meg Pirisről), olyan védelmet játszat Olaszországban akik fiatalok, rutintalanok, dél amerikaiak és van aki még mindehhez fogalmatlan is... Miért csodálkozunk h ennyi gólt kap a csapat? Én nem csodálkozok....
Lehet h a Serie B-ben belefér, de a Serie A-ban ennyire nem szabad lesz*rni a védő 4est, pláne nem egy ilyen taktikánál, amikor az az alap h támadsz mint a hülye, hátul legyél stabil... oly sokszor bukik bele mostanság ebbe a Barcelona is ha figyelitek (mondjuk ők nyeregetik a meccseiket, mert korszakos ikonok játszanak ott, de sok gólt kapnak ők is). Mert ott is egy nagy rakás a védelem, csakh náluk kényszer a dolog, mert a 4 alap védőből 3 sérült! Nálunk meg még azt se játszatja aki van... ne mentegessétek Zemant léccives, mert számomra ezek súlyos hibák! ;)
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.11.01. 18:40


dierkt nem nagy, hanem nagyobbat irtam. nagy klubnál nem is dolgozott. lazio, roma, fener, napoli. meg ha nagyon akarom akkor a zvezda.
megbukásnak én azt tekintem, hogy 1-2 év múlva elküldik - és nem nyert semmit (mielőtt capello-madriddal jönnél :) )

hogy a viharba ne lenne nagyon nagy különbség a serie-a és -b között? hát az "ottani" nagycsapatok az "itteni" kiscsapatok (kivétel mindig van). ezt a felvetést egészen egyszerűen nem hiszem el, hogy komolyan tetted. egyébiránt zeman csak ráerősit erre.

mindegy én itt be is fejeztem ezt a zemanozást, a remény hal meg utoljára, senkit nem akarok húzni, és kivánom mindannyiunknak, hogy ne győzzem szégyellni magam x hónap múlva a mostani sápitozásomért!
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.01. 18:28


persze hogy jövök, nem szeretem az általánosítást :)
Nagyon relatív mit nevezünk bukásnak. Pl az első regnálás a Roma padján az-e, és egyáltalán ott nagy klubnak számítottunk-e.
Szerintem egy Serie B megnyerése a Serie B-n belül ugyanolyan nehéz mint egyel feljebb nyerni. De akármilyen szintet nézünk, adott szinten belül nehéz nyerni. Persze abban igazad van, hogy a Serie A az azért egy más szint, de akkora különbség nem lehet ezek között, hogy aki pl előbbibe zseni, utóbbiban kutyaütő.
(Zeman amúgy 3x lett bajnok lejjebb)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.11.01. 18:10


ja igen, legutóbb épp tavaly. Szép dolog az általánosítás igaz?


tudtam, hogy valaki jönni fog ezzel...
a serie-b megnyerése nagyon nagy dolog pescarában, de úgy általában véve semmit sem jelent. teljesen más tészta egy kiscsapatnál brillirozni, mint egy nagyobb klubnál. számtalan példa van rá, hogy valaki csodát tett egy kiscsapattal, aztán feljebb lépve már semmit sem tudott mutatni. (igy elsőre delneri ugrott be)

zeman tökéletes edző egy kis csapatnak, de nagyobb csapatnál eddig mindig bebukott (szóljatok ha nem, már megy is a mea culpa), és nem úgy néz ki, hogy bármi is változna ezen a téren...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.11.01. 17:56


Én csak annyit kérek, hogy tartsuk tiszteletben a másik véleményét, ha kultúráltan mondja el és feltételezzük, hogy mindenki azt szeretné itt, hogy a Romának jobb legyen.
így van
(snatch is ezt kére :wink: )

Sensiék BL indulásait és sok 2. helyét idevenni azért nem kjó példa, mert az annak a túlköltekezésnek az eredménye még leginkább, amivel bajnokok lettünk. Mivel nem lehet egyik pillanatról a másoikra leépülnie egy csapatnak, ezért a lassú satnyulásban bejöttek még ezek a szép eredmények. De a folyamat már akkor is látszott. Pénz nélkül előbb utóbb visszacsúszunk az élmezőny (a három nagy) mögé. Most értük el ezt. Az új tulajjal kb azt tudtuk/tudjuk tartani, hogy ennél lejjebb ne menjünk.
Innentől pedig meg kell értenünk hogy a Romának két útja van. (De ezt már kifejtettem párszor.)
Vagy fiatal tehetségeket vásárol, vagy kiöregedő sztárokat. Mindkettőben benne van a kiugró eredmény lehetősége de a nagy bukás is.
Jelen pillanatban épp az első verzió zajlik (a fiatal tehetségek vásárlása), és ehhez papíron a legalkalmasabb edzőt tudták idehozni. Jómagam hittem, reméltem (most is ezt teszem), hogy a kiugró eredmény meglesz, de hogy 10 meccs után a középmezőny ezzel a tényleg vicc védelemmel nem hoz ki a sodromból az egészen biztos.

bence:
Trigo én azért azt megnézném, hogy hogy menne a mi Ferencünk ha becsúszik még 2 ilyen vereség...szerintem sehogy.

meglátjuk
Nem gondoltam volna, hogy visszasírom a tavalyi védelmet, de megteszem.
hát azt sajnos már én is
a csatársorunkkal nincsen gond, meg is lőjük a gólokat, de ez a védelem MOST tényleg katasztrófa

tomm:
és nem 10 meccs ment le, hanem mindenki tudja, hogy zeman egész életében hajthatatlanul ezt a 4-3-3-at játszatta, és mindenhonnan kirúgták, mert sikert nem tudott elérni.
ja igen, legutóbb épp tavaly. Szép dolog az általánosítás igaz? :)

egyszerűen csak elhitették itt néhányan, hogy zeman igazából egy korszakos zseni és csak a foci-maffiának köszönhető, hogy nem volt sikeres(ezt már akkor is nevetségesnek találtam, most még inkább annak tűnik)
nevetni nem tilos

nos, ennyi idő alatt bőven kiderült, hogy vannak ugyan jó tuladonságai (totti szárnyalása) de igazából bűn rossz edző
:D (látod? én is nevetek)

zsolti: privátban is írhatsz F72-nek (ezt inkább ott kérdezd meg tőle)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2012.11.01. 14:48


snatch írta:De ha ennyire bögyödben van az egész Roma és ami ott folyik


Szerintem ne mossuk össze az egyesületet azzal, ami jelenleg itt folyik. Ez a tulajdonosi kör és sleppje nem egyenlő az AS Romával, sohasem lesz az. A klubért lehet rajongani és tisztelni az eredményeit, még ha nem is olyanok, mint a Juventusnak, akikről tudjuk hogyan szerezték őket... A jelenlegi helytartókat és haverjaikat ne legyen kötelező magasztalni! Ők nem a Roma, csak egy elhanyagolhatóan kis szelet az egészből.

snatch írta:akkor szerintem szurkolj a Juventusnak


Ezt is barokkos túlzásnak érzem. Tomm cinikusan elmondta a véleményét néhány fórumozó álláspontjáról, talán kicsit túlzásba vitte, de szerintem ez még mindig kultúráltabb formája a véleménynyilvánításnak, mint pl. az Inter elleni győzelem után, amikor valaki indulatosan megpróbálta meghatározni, hogy kik nem érdemlik meg a sikert a fórumon.

Én csak annyit kérek, hogy tartsuk tiszteletben a másik véleményét, ha kultúráltan mondja el és feltételezzük, hogy mindenki azt szeretné itt, hogy a Romának jobb legyen.
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2012.11.01. 14:36


cejas írta:A + oldalról ne hagyd le Osvaldot, aki 2 a legutóbbi 2 meccsen nem brillírozott, de 5 góllal ő a házi gólkirály.

6 góllal Lamela a házi gólkirály immáron.
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég