Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.29. 20:04


ez finomnak lesz
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2012.09.29. 20:01


mondtam hogy elvezeti ez a majom rizzoli a meccset.... :(
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2012.09.29. 19:59


nem értem mért nem védte ki? ááá mért nem védte ki?? öreganyám is fogta volna
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2012.09.29. 19:58


elfogult vagyok és ezért láttam semminek a Taddei féle "szabálytalanságot"?
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8040
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: slider Dátum: 2012.09.29. 19:57


Sajnos megérdemeltük.
slider
 
Hozzászólások: 1167
Csatlakozott: 2006.08.29. 19:59

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.29. 19:05


na én tv-n fogom nézni, nem figyelek ide közben, tehát megkérek mindenkit a kulturált fórumozásra a meccs alatt! :wink: Köszönöm!
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.29. 18:59


sosem felejtem el, amikor meccs előtt róma utcáin sétálva mezben, egy buszmegállóban egy 75+ néni ahogy meglátott minket, rögtön merda juve-val inditott :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.29. 18:52

Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: lucifer0013 Dátum: 2012.09.29. 18:06


Én is pont erre gondoltam, meg hogy neki végül is dupla adag indoka lenne örömtelenségre, bár remélem nem tudjuk meg...
Avatar
lucifer0013
 
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.01.18. 09:52

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2012.09.29. 17:11


Anno a leccének lőtt gólját nem ünnepelte. Kíváncsi vagyok hogy ha ma gólt szerez akkor ünnepelni fog-e :D
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: lucifer0013 Dátum: 2012.09.29. 14:35


Ez szerintem a jelenlegi legerősebb kezdőnk, talán Pjanicért fáj egy picit a szívem, de Florenzi eddig jó teljesítményt nyújt.

elég mélységesen elemzitek srácok a szurkolói vénát :) Szerda este nekem konkrétan megfájdult a hasam az idegtől és nem bírtam elaludni sem. Másnap megfogadtam, hogy saját egészségügyi állapotomra való tekintettel a szombati meccset nem nézem meg és nem teszem ki magamat ennek. Mára ezek a gondolatok a múlté... :D

Ha Vucinicra gondolok még mindig összeszorul a szívem, nagyon bírtam a montenegróit. Ma a volt edzője és a volt csapata ellen játszik, remélem ezt nem felejtette el.
Avatar
lucifer0013
 
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.01.18. 09:52

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: calderoni Dátum: 2012.09.29. 13:44


A várható kezdő:


-----------------------------Stekelenburg-------------------------------

Taddei------------Burdisso---------------Castan---------Balzaretti

---------De Rossi------------Tachtsidis----------Florenzi

---------Lamela-------------Osvaldo----------------Totti
Avatar
calderoni
 
Hozzászólások: 1267
Csatlakozott: 2005.07.26. 10:46

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.28. 12:56


a játék, a lelkesedés nagyon tetszik, ezt leszögezném.
de én továbbra is borzasztó szkeptikus vagyok zemannal kapcsolatban. ezt a nem engedte az északi maffia dumát nehezen veszi be a gyomrom: miért bukott meg a fenernél? miért bukott meg a zvezdánál? meg úgy egyátalán: a foggia-n kivül mindenhol max 1-2 évet töltött (már a botrányok előtt is) ez elég sokatmondó.


nem mellesleg: az egyik legsportszerűtlenebb megnyilvánulást tőle olvastam, amikor a cselzi meg az inter bl-győzelmét vette semmibe (szó szerint nem emlékszem, de a lényeg nagyjából ez volt) a mutatott játék miat
, nagyon ambivalensek az érzéseim vele kapcsolatban, de nyitott vagyok és remélem, hogy ő lesz a kedvenc edzőm.
van egy olyan verzió is (amit most aláirnék) hogy ő lesz az az edző, aki felépiti a csapatot 1-2 év alatt, aztán hoznak egy olyan edzőt, aki tudja, hogyan kell nyerni...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.09.28. 12:53


fradista romanista írta:a 3 hazai meccset nemhogy vele, de LE-vel, sőt még Dömével (Détári) is simán hozni illett volna a 3 kiscspat ellen .


Ezt én is így látom. De még messze vagyok az reményvesztett hangulattól.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2012.09.28. 12:30


Tiszteletre méltó az elfogultságod, és a a lerkesedésed,(én ennél kissé cinikusabb vagyok) de a 3 hazai meccset nemhogy vele, de LE-vel, sőt még Dömével (Détári) is simán hozni illett volna a 3 kiscspat ellen . És ettől még nem kell az eredmények rabszolgájának lenni, hogy az ember így gondolja :))
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.09.28. 10:55


zsolti írta:Anno én is megkaptam a magamét quadrarótól a manchesteri 7-1 után.Azt írtam akkor,hogy én másnapra már túl is tettem magam a borzalmakon,ő pedig történelmi kudarcról,felejthetetlen "bűnről" írt.Ám az írásai sugárzanak a bölcsességtől, a tapasztalattól,a tudástól és a szenvedélytől.Mintha csak Szabó Dezső Elsodort faluját olvasnám.


7-1... Mikre nem emlékszel... :wink:

Igazán megtisztelő a hasonlat. Érdekes, de Szabó Dezső Elsodort faluja pont a kedvenc regényem... Szabó Dezső és Németh László a kedvenc íróim. Fiatalabb koromban jártam az antikváriumokat, hogy Szabó Dezső mind a 80 Ludas Mátyás füzetét megszerezzem a regények mellé.

Zeman és pengeél... Vele kapcsolatban tántoríthatatlan vagyok. Lehet a Roma 12. is, nálam akkor is ő a legnagyobb.
Átéltem a 97/98, 98/99-es évet, sokszor szerencsém volt a helyszínen szorítani a csapatnak. Átéltem az általa kirobbantott dopping botrányt, azt, hogy utána mit csináltak vele és a Romával. Vialli, Ferrara, Conte (csak a nevük leírásától forog a gyomrom) még most is aljas rágalmazónak nevezik, holott azóta 10x beigazolódott, hogy igaza volt mindenben. Most legutóbb Almeyda könyve igazolja a cseh minden korábbi állítását. Mint ahogy minden egyéb szava, észrevétele beigazolódott.
Sokatoknak bizonyára nem érdekes, hogy miket mond, az ő kis harca valami ideálért, maradjon csöndbe inkább és dolgozzon, engem viszont nagyon is érdekel. Én maradok idealista. Ultras, gli ultimi romantici...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.28. 10:32


Eezt a hulladékozós dolgot már lezártuk, és "betiltottuk" ugyebár, tehát ilyet F72 senkitől nem fogsz hallani!
Kár előhozni megint!

amúgy meg megfogalmaztad azt, amit mi is (én is, te is, más is) mondunk - a új szurkolói réteget és annak okát
de mégis azon "akadsz ki", ami ezzel jár, ahogy emiatt viselkednek
persze a lassú nevelés jó dolog :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.09.28. 10:29


tomm írta:nincs a leccének szurkolói klubbja? ne vicceljünk már. mi a fenéért lenne a leccének vagy padovának szurkolói klubja?? egy szurkoló azért szurkoló, mert az adott csapat szimpatikus. egy padova mégis miért lenne szimpatikus egy nem padovai embernek? max, ha járt ott és annyira megfogta a város... ki az a hülye, aki egy általa ismeretlen csapatnak szurkol, neadj' Isten még szurkolói klubot is alapit?


Ez a lényeg, amit írtál. Így látom én is... '90-es években egy Udinese-Roma meccsen általában egyedül voltam magyar. 2001 után már karavánok mentek Magyarországról, pedig a távolság nem lett kisebb. Mi változott? Közvetítések, internet, bajnoki cím, Totti, BL szereplés... Akit ezek fogtak meg, az hamarabb lesz csalódott, ha a következő évben nem ezt kapja vissza, mert számára a Roma valami pozitív hatásra lett kedvenc.

Ha már a Padovát hozod szóba... valaki ott járt, megfogta a város, ahogy Te írod, barátai lettek, átélt dolgokat... s van egy másik szurkoló... a Padovát megveszi holnap egy arab, feljut az A ligába, harmadik lesz, BL szereplés, egy-két sztárjátékos is jön... na lenne egyből magyarországi Padova klub és fórum is, hidd el. De azt is hidd el, hogy aki már a C ligában is személyes élmények következtében lett Padova szurkoló, az egészen máshogy fog megélni és látni dolgokat, mint az, aki az arab mecénás érkezése után egy látványos TV meccses győzelem miatt lett Padova szimpatizáns. S ha majd elmegy az arab két év múlva, akkor a fórumokon panaszkodnak, hogy a francba, mikor leszünk már újra bajnokesélyesek, holott a korábbi 50 évben esetleg a C és B liga között vegetáltak csak. Ezért írtam, hogy a rengeteg sport TV, az internet kialakított egy teljesen új szurkolói réteget.

tomm, az ASR-nak szurkolni nem annyit jelent, hogy teleszarom az egészet. Minden győzelem katarzis. De már többször leírtam, a Romának a meze és rajta a címer sokkal több, mint bármelyik másik csapaté. Századfordulón vagy a XX. század első felében született klubok, a mezen valami kitalált címerrel... kígyó, zebra, ördög... A Roma mezén az Anyafarkas, Romulus és Remus... 3000 év történelme, a hét királyok, Julius Caesar, Octavianus egészen Belliig vagy Trilussáig vagy a mai napig... S.P.Q.R. Veronában írták ki talán két éve az utolsó fordulóban, hogy aki a Romának szurkol, az nem sohasem veszít... Ezt kell megélni és akkor nem lesz 2 meccs után a francba elküldve egy 21 éves fiatal...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2012.09.28. 09:52


ForzaRoma24 írta:Nem igazán értem itt a hangulatot... A szilárd tényeket tekintve: hazai pályán vezető helyzetben emberelőnybe kerülve sem sikerült megverni a ligaújonc Sampdoriat.... mégis miért vagyunk elégedetlenek??


Szerintem mindenki elégedetlen eddig az otthoni mérleggel. De az elégedetlenség, csalódottság és a között, hogy 3 mérkőzés után már "hulladákozunk", "nullázunk", "takarodjonozzunk" egy 21 éves fiatalt azért van némi átmenet... Aki ráadásul 21 évesen került egy teljesen új, számára még ismeretlen közegbe, egy számára nyilván igen forró és izgalmas nyár után, egy kicsi városból egy világvárosba. Szerintem látszik, hogy ügyes, nyilván nem véletlenül válogatott ilyen fiatalon. Szakma szerint 10 évig lesz az olasz válogatott biztos pontja, csatára... de mi már zavarnánk őt el a pi..ába.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.28. 08:13


szerintem meg ne fogd vissza magad.
gondolj csak bele: totti vajon hány mérkőzésnek vágott neki úgy pályafutása során, hogy najó, ezt most nem nagyon fogjuk és nem is nagyon kell megnyerni, de mindegy, menjünk...??

a "mindenképp nyerni akarok" és az "anyámat is hajlandó vagyok eladni a győzelemért" messze nem ugyanaz...

viszont legszebb álmaimban sem gondoltam volna, hogy valaha huzamosabb ideig olyan tottit fogok látni, akit nem csak a múltja, hanem a jelene miatt is a kedvenc játékosomnak tarthatok...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2012.09.28. 07:48


maradjuk annyiban, hogy 20 évesen még elég forrú fejű voltam, és minden meccset meg akartam nyerni, azóta azért változott a helyzet, jó néhány kudarcot és szép meccseket megélve, nyilván nem várom el hogy minden meccset megnyerjük, de azért a 3 hazaiból 2 illett volna behúzni.....de mondok mást, mint ahogy nem várom el hogy minden meccset megnyerjük, vannak meccsek ahol meg nem tom elképzelni hogy nyerjük, ilyen volt az inter és most a zebrák elleni meccs is, előbbi megnyerése hatalmas katarzist váltott ki belőlem, rem hétvégén se lesz ez másképp, uis csak 1 ok van amibe kapaszkodni tudok, mégpedig az hogy idegenbe idáig, azon a nem túl sok meccsünkön helytálltunk, viszont semmi mást az égvilágon nem tudok amellé állítani, hogy nyerhetünk, nem hiszem hogy a zebrák a hétközepi tré, tompa teljesítményt a hétvégén is bemutatják, plusz ZZ meghúzta az oroszlán bajszát, vagyis 100 hogy a földbe akarnak bennünket döngölni, szal fura v sem én egy kiütést is eltudok képzeni, ha rám cáfolnak, akkor olyan katarizst váltanak ki belőlem, mint az inter elleni meccs után, rajtuk álll(meg persze a bírón!).
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.28. 06:50


zsolti: ha lenne ilyen, hogy "az év legkellemesebb hozzászólása" díj, akkor biztos a jelöltek közé raknám a tiedet


egyetértek.... egy pillanatra garibaldinak éreztem magam :D :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2012.09.27. 23:15


FR24: legyél nyugodtan elégedetlen! :wink: minden jogod megvan hozzá
kik vagyunk mi, hogy megmondjuk a másiknak hogy mit érezzen?

zsolti: ha lenne ilyen, hogy "az év legkellemesebb hozzászólása" díj, akkor biztos a jelöltek közé raknám a tiedet :wink:

az évek alatt meg rá kellett jönnöm, hogy feree köztünk az egyik leginkább eredménycentrikus :) (persze nincs ezzel bajom)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27853
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2012.09.27. 21:46


mondjuk én pont azért vagyok ideges, mert kis túlzással a 90 percből 88-on azt látom a pályán, amit elvárok, de az a 2 perc elég, hogy az eredményjelző meg mást mutasson, mint amit szeretnék...
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10255
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ForzaRoma24 Dátum: 2012.09.27. 21:25


Nem igazán értem itt a hangulatot... A szilárd tényeket tekintve: hazai pályán vezető helyzetben emberelőnybe kerülve sem sikerült megverni a ligaújonc Sampdoriat.... mégis miért vagyunk elégedetlenek?? hiszen havajdizsinapszemcsi van... kikapunk 15 perc alatt egy rendkívül erős Bolognatol 2-0s vezetésről... de miért is vagyunk elégedetlenek?? talán azért mert mennek a nagy dumák a játékosoktól, aztán a pályán meg semmit nem látunk? bajnoki címről beszélget a Mester, közben épp most hagytunk el 5 pontot hazai pályán még az amatőrnél is amatőrebb módon? és akkor ne legyen az ember elégedetlen? hát bocsi, én azért nem fogok röpködni a boldogságtól és mivel ők még mindig azért vannak h engem szórakoztassanak (többek közt) és ők ezért botrányosan nagy lóvét kapnak, hát legalább annyi engedtessen meg nekem h kritizáljam őket ha balf*sz amatőr módjára bukják a pontokat el...
Miénk a Scudetto!
Miénk a Champions League!
Miénk az Olasz Kupa!
Miénk minden: mert miénk Totti!
Avatar
ForzaRoma24
 
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2006.10.13. 15:57
Tartózkodási hely: Karancsalja

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron