Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.04.23. 20:55


De nekem címezte, az úgy meg nem jó, mert én az elmúlt 10 évben nem élveztem ennyire a játékunkat mint mostanság. Tehát az említettek alatt sem élveztem. Nincs semmi hasonlóság. De mindegy, hagyjuk, túlragoztuk. Csinálhat bármit szegeny Jose, nektek sehogy sem lenne jó. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.23. 19:29


F.Totti a szenvedés metafóráiként hozta fel azt a triót. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.04.23. 17:06


Viccesek vagytok. :) Vagy komoly az összehasonlítás Völlerrel? Mert akkor be is fejeztem a további “vitázást”…

Megjegyzem kisgyerekként Völler az egyik kedvenc játékosom volt. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.23. 16:49


Tomm, F.Totti ha akarta volna se tudta volna jobban megfogalmazni az aktualitás lényegét. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.04.23. 14:12


Ahogy most állunk, amilyen eredményeket elértünk, azt messze nem csak Mourinhoval lehetett megoldani.


Meg semmilyen eredmenyt nem ertunk el (iden, a tavalyira nem igaz) es meg nem ert veget a szezon.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.23. 13:49


Ferkosz írta:Megnéztem a youtube-on ezt az összefoglalót. Hát most még 100x jobban szeretem Joset mint eddig. Mondjuk Ibanez gólja szenzációs volt.


Ja, ha ilyen élményekre vágysz, akkor nézz Del Neri, Völler vagy Conti féle Romát. Mondjuk ők kicsit kevesebbet keresetek és szerényebben adták elő. De a lényeg, hogy mindig van lejjebb.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.23. 12:41


Csak ne a Románal kéne szeretni...:)
Hogy José tutira kivert volna az MU-t?
Azért ez elég merész, hiszen egyelőre a Salzburggal és a Feyenoorddal vívunk vérre menő csatákat. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.04.23. 11:58


Megnéztem a youtube-on ezt az összefoglalót. Hát most még 100x jobban szeretem Joset mint eddig. Mondjuk Ibanez gólja szenzációs volt.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.23. 09:26


Az az Ajax játékerőben messze jobb volt ennél a Feyenordnál.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.04.23. 07:36


Rosszul emlékszel, a Fonsecas Ajax továbbjutás is hatalmas szerencsével jött össze.
Mindkét meccsen hátrányban voltunk, és tulajdonképpen csak annak köszönhetjük a továbbjutást, hogy az Ajax ordító ziccereket hagyott ki, és mert egész római pályafutása alatt Pau Lopez egyszer tényleg jól védett. Az odavágón 1-0-ra vezettek, amikor kihagyták a büntetőt, a fordulásnál meg kapushibából egyenlítettünk. Ha azt belövik, 2-0-ról nem igazán lett volna visszaút nekünk.

Érdemes megnézni az összefoglalót, sehol nem voltunk az odavágón: https://youtu.be/Sf9RCYUpYmc

A Feyernoord elleni meccsen/meccseken legalább elmondhatjuk, hogy a mezőnyfölény mindkét meccsen a miénk volt, már csak több helyzet kellene kialakítani ezekből.

Mourinhonál azért nem kell attól tarts, hogy 1-2-es vezetésnél a második félidőben 5 gólt kapsz egy MU ellen. Én sem bírom Mou taktikáját, de az egészen biztos, hogy ha Mou lett volna abban a sorozatban az edzőnk, akkor mi játszottuk volna a Villareal elleni döntőt, nem a MU.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.04.21. 13:20


Na, irtam egy hosszabbat, persze timeoutüolt a rendszer és eltűnt. Megpróbálom összefoglalni:
Szóval, vegyes érzelmeim vannak a tegnapi után. Persze a vége tök jó volt, bedaráltuk a fáradt Feyenoordot, a hosszabításban esélyük sem volt.
Viszont ott az első meccs meg az első 60-70 perc, azok azért közel sem néztek ki ennyire jól, szóval összeségében közel sem volt tökéletes meccsélmény.
A 180 perc alatt egy másodpercig sem álltunk továbbjutásra, a kapott gól után egy forintot sem tuttem volna a továbbjutásunkra, hiába nyomtunk, ziccerig nem nagyon jutottunk, csak aztán jött Dybala.
Lehet, hogy Mourinhonak volt meccsterve, de nem igazán működött, hiába erőltettük Spinazzola oldalát, elég rossze meccse volt, nem igazán tudtunk onnan veszélyt teremteni.
Szóval a továbbjutás inkább Matic meg Dybala érdeme mintsem Mourinhoé. Azért az gáz, hogy ha nincs Dybala, akkor simán kiesünk a Feyenoord ellen.
Ha jól emlékszem 2 éve kérdés nélkül ejtettük ki a hasonló játékerőt képviselő Ajaxot, Fonsecával, Dybala nélkül.
Nagyon szeretném ezt az EL győzelmet még akkor is ha görcsbe rándul a gyomrom a gondolattól, hogy még jövőre is a protugált kóklert kell nézni a padon.
Szóval én megértem Zsoltit, annyi a különbség, hogy mecs közben nem gondolkozok ilyeneken, csak szurkolok (nagy meccseken legalábbis), illetve a vereség nem taglóz le, mert legalább tudom, ezzel közelebb kerülünk egy rendes edzőhöz.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.21. 10:33


A Mourinho szoboravatás előtt egy apró széljegzet.
Ahogy most állunk, amilyen eredményeket elértünk, azt messze nem csak Mourinhoval lehetett megoldani. Ő a saját útján jár. Hihetetlen jó motivátor, jól manipulál, ami messze nem csak negatív dolgokat hoz és van egy reaktív, védekezéscentrikus filozófiája. Plusz mikromenedzsel a labda nélküli játékban ezerrel. Ez a Mou csomag. Elképzelhető, hogy ebből van amiben (pl motiváció) ő a legjobb edző a világon. De létezik számtalan olyan edzői csomag is, amivel simán elérhetők ugyanezek az eredmények. Mert egyelőre azért nem arról van szó, hogy a City vagy a Real rettegi nevünket.
Tegnap egy hihetetlenül jó meccsélményben volt részünk. Rég élveztem ennyire a játékunkat. DE onnan lett igazán hidegrázós a meccs, ahol Mou lazábbra vette, majd teljesen bedobta a gyeplőt. Jó lenne, ha ő is elhinné, hogy tud ilyen focit is játszatni, de ide soha nem jutunk el. NEm is juthatunk. Az sajnos a 22es csapdája, hogy az ő kiemelkedő kvalitásai hosszabbításokban, a meccs végi éles szituációkban érnek a legtöbbet. Ezt persze ő is tudja. Azaz neki az kell, hogy legyen tét, legyen feszültség. Akkor működik igazán, akkor nő a másik fél fölé. Ergo ő nem akar 3-0ra vezetni, a 80. percben, nem akarja uralni a meccset, mint Spalletti vagy De Zerbi (ezt értsétek úgy, hogy akarná, de túl kockázatosnak látja a módszert, amivel ez elérhető). Ő pont hogy egy szutykos, mocskos, tróger 1-0-lal vagy rosszabb esetben 0-0-lal akar eddig elérni. MErt tudja, hogy ott jön el az ő pillanata. Onnan ő lesz a jobb. Ezért nem fogunk soha szépen játszani. Mi ezzel a baj?
Ilyenkor semmi. Úgy általában? Mivel a győzelemre se Mourinho útján, se De Zerbién nincs garancia, így csak azt tudjuk, hogy az út milyen lesz. MErt az garantált. Előbbinél nyögvenyelős-szenvedős-pironkodós, utóbbinál ünneplet, elismert. De az erdmény sokaknál mindent felülír. Ezért van érthetően rengeteg Mou rajongó, de ezért vannak Zsoltik (és messze nem ő egyedül) is, akik az odavezető út miatt a győzelmeknél sem tudnak igazán felszabadultan örülni.

Számomra ez a Mourinho modell. Nem szeretem, de megtanuétam elismerni. Emellett a faszi most már sokkal-sokkal több és jobb a szememben, mint mikor ideérkezett.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.04.21. 08:07


Mancini k*rvanagy volt. Nem is értettem mit VAR-oznak, aztán a visszajátszásból már látszott, hogy nagyon durva volt. Másnak kb kettétört volna a lába, róla meg lepattant a csávó.

Amúgy szerintem a sporinak szolt az a hüvelykujj és kacsintás, hogy remekül döntött a pirossal :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.21. 05:36


Minden jogosnak és igaznak tűnik.
De Mounak csak Dybalákkal megy? Nem tudom elhinni. Pedig de.
Mert nélküle el kell rejteni a gyengeségeinket...
Ám most befogtam, mert ahogy írjátok, Mourinho is kellett a sikerhez.
És valahogy annyira benne van a levegőben, a sorsban, hogy Mourinho egy kupagyőzelemmel vagy negyedik helyezéssel igazolni fogja a sok gyötrelmes pillanatot is.
És ha egyszer már nem lesz Mou, utána minden gyengébb eredménynél elő fog itt bukkanni a neve mint sikeredző. Fogom kapni az ívet. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2023.04.21. 05:04


Nagyon örülök, nagyon szép győzelem volt, amiért a csapat mellett Mou is sokat tett. A kupasorozatok az ő hadszintere.
Kicsit szakmailag:
Egy új dolgot húzott Mou a Kökcü nevű törököt Cristante szinte követő emberfogással vitte, mert ő a motorja a hollandoknak, és ezt a munkát jól el is végezte Cristante, igazából ez volt a kulcs.
3-2-2-1 igy kezdtük a védekezést, sajnos volt hogy kipasszoltak bennünket, mert mélységben így nagyon hosszú volt a csapat, de értettem mint akar Mou és szerintem jó választás volt, Gini kiválásával felborult a terv, de elég gyorsan rendeződtünk.
Támadásban Spina volt a kulcs, az ő oldalát töltöttük túl, és tudatosan kerestük a 2-1 eket, egyértelműen a kopasz belső védőre álltunk rá, aki egyébként a EKL döntőben is hibázott, ha kicsit jobban add be Spina már lehetett volna 1-2 gól a szünetig.
Volt veszély bennük, mert sebeségbe ők többek, de szerencsére Riu biztos lábakon állt.
Két játékost emelnék ki az egyik Matic, aki a mezőny legjobbja volt, a másik Mancini szenzációsan játszott védekezésben és támadásban is, ő ezeket a meccseket éli, én imádom, hogy ilyen szenvedélyes!
Azt sajnos látni kell, hogy teljesen elfogytunk erőben, ezeket a combhajlító húzódások, Gini, és Smallingnál is a fáradságra utaló jelek. Nem tudom maradt e 11 fitt ember hétfőre, de most ez nem is annyira lényeg.
Dybala más szint ő igazából szerintem top 10 most a világon, az egész aurája hihetetlen, teljesen megváltoztatta a meccs ritmusát. Igazából mindenki jól teljesített, pedig volt aki 3 poszton is játszott. Szerintem Ibanez nevelőszándékú pihentetése nagyon jót tett neki, letisztultan játszott.
Mourinho rutinja óriási ilyen meccseken teljesen megette taktikailag a kopaszt.

Forza Roma!
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.21. 04:56


Természetesen pont az egyetlen eufóriát nem láttam a szezonban, de abszolút megérdemeltem, hogy nem láttam. Nekem már este 9-kor nem éri meg a streamekkel való szarakodás. De még ti is elég jól visszaadtátok a hangulatot, köszönöm nektek.
Ahogy mondtam, minden a kezünkre játszik: lehet úgy fogunk El-t nyerni, hogy elkerüljük az Arsenal, MU, Barca, Juve négyest. Azért ez kemény. És eufória ide, oda, azért csak a Salzburg, Sociedad, Feyenoord hármast ütöttük ki eddig. Persze én ezekre sem számítottam, úgyhogy le a kalappal. Valahol ez a mi szintünk (most még), itt tudunk eufóriába esni. Bőven jó.
És hát a támadás, a kapura lövés, a helyzetek...Erre lehet nem kéne semmit mondanom. Engem k.rvára idegesít Mourinho gyeplője. Nem tudjuk meg, hogy mi lenne, ha...
El sem tudom mondani, milyen kettősség van bennem most. Egyáltalán nem bánom, hogy nem láttam a meccset. Egy normális szurkolót egyértelműen magával ragadtak volna a 60. perc után történtek. Mint ahogy veletek meg is történt. Mondjuk ha nézem, lehet nekem is meglett volna az a bizonyos flow.
Továbbra is megpróbálok bízni a lehetetlenben: kupagyőzelem és / vagy első négy a bajnokságban+Mou távozása.
Viszont egyet őszintén érzek magamon, és ez jó jel: a csapat sikerének nem tudok már örülni, ám ha itt a fórumon ti "tömegben" örültök, akkor tök jó érzés tölt el engem.
Úgyhogy hajrá!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.04.21. 05:27-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.04.20. 23:02


adamasr írta:Az elmúlt 5 évben mindhárom európai kupa elődöntőjéig eljutottunk. Ha Mourinho kell ahhoz, hogy stabilizálódjunk hát legyen, én nem ekézem. Amúgy, ha ez a csapat támadólag lép fel, brutál jól néz ki. Matic meg egy istenség. Mikor Smalling megsérült, akkor ott volt egy 5 perces qrvavilág, de amúgy Ibanez jól a védelem élére állt. Jó persze Mancinit is megdicsérem. :-) Az ökörje! :-D Majdnem eltörték a lábát amúgy a végén.


hirtelen nem is értettem, hogy mit néznek vissza rajta
aztán meg azon csodálkoztam, hogy nem játszotta el a nagyhalált, mert azért az tényleg csúnya volt
kb csak rákacsintott a srácra, hogy mi a fenét akart... :D néha nagyon tudom utálni Mancinit, de ez nagy volt
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2023.04.20. 22:56


Az elmúlt 5 évben mindhárom európai kupa elődöntőjéig eljutottunk. Ha Mourinho kell ahhoz, hogy stabilizálódjunk hát legyen, én nem ekézem. Amúgy, ha ez a csapat támadólag lép fel, brutál jól néz ki. Matic meg egy istenség. Mikor Smalling megsérült, akkor ott volt egy 5 perces qrvavilág, de amúgy Ibanez jól a védelem élére állt. Jó persze Mancinit is megdicsérem. :-) Az ökörje! :-D Majdnem eltörték a lábát amúgy a végén.
És persze a közönség: Azért az nem volt semmi, ahogy a hosszabbítás első félidejének kezdése előtt elénekelték a himnuszt.
Szép este volt ez, sok ilyet még!
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.04.20. 22:47


azért ez férfimunka volt
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.04.20. 22:43


Azért a 88. percben nem tűnt annak :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.04.20. 22:42


Elképesztő sima volt ez. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.20. 22:40


Fóti haverja is korábban fejezi be.
Mehet a közös tusolás
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.04.20. 22:37


ez volt a jó kép slotról :mrgreen: nagyon nyerni akart, nagyon vissza akart vágni a tavalyiért
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.20. 22:36


danikov írta:Matic mekkora király ma, édes istenem

Bizony, bizony. Hihetetlen hogy végig bírja.
Igazi meg nem énekelt hős
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.04.20. 22:35


Matic mekkora király ma, édes istenem
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég