Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.03. 19:49


a féloffos résszel tökéletesen egyetértek
de már elengedtem a szabályértelmezést, mert szánalmas az egész
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trigoria 2021.11.03. 22:18-kor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: CaptRizzo Dátum: 2021.11.03. 09:37


Fél OFF :
az utolsó meccsen is feltünt, hogy talán egy Shomu inditásnál, közel egyvonalból a partjelző lengetett mint majom, hogy les, miközben a másik oldalon 2x is olyan méteres leseket engedett végig. Nem értem ezt a szabályt, vagyis, nem tudom igazából felfogni, hogy egy teljesen egyértelmű lest miért nem lehet befújni? Miért kell végigmennie ilyen esetekben egy akciónak? Megy az idő, utána ha gól, akkor jön a VAR és megint megy az idő...súlyos percek mennek semmibe. Kiváncsi lennék mi történik akkor, ha a 2 méteres lest elengedi a spori, hogy majd a VAR visszafujja, közben a védő utoléri a támadót és úgy becsúszik, h szilánkosra töri annak lábát? Azt mondja a spori, hogy bocs les volt, kérek egy mentőt !? Szerintem ezzel a buzisággal súlyos sérüléseket is kockáztatunk. Ami kétséges azt engedje el, OKÉ, de ami egyértelmű azt fujja le vazze szvsz.

ON:

Mou komunikációját nem igazán tudom én se sehova se tenni. Végiggondolva, már a bajnokság elejétől fogva azt mondogatja, hogy hosszútávú project, meg hogy nem elég mély a csapat, bla-bla-bla, csak éppen az elején még jöttek az eredmények, akkor senkinek semmi baja nem volt, most hogy nem jönnek az eredmények, már mindenki azt mondogatja, hogy Mou magyarázkodik, meg PR cseréket hajt végre, hogy maga igazát bizonyítsa. És még lehet, hogy így is van....nem tudjuk meg soha az igazat. Igazából szerintem itt az a kérdés, hogy merre irányul ez a majometetés...nekünk, szurkolóknak szól, vagy Friedkinéknek? ezt leghamarabb a téli átigazolási időszakban fogjuk megtudni, de nem csodálkoznék, hogy igazából ez a tulajok felé lenne egy nagy színjáték, hogy erősítség meg a csapatot...és kívánom, hogy legyen igazam...
Avatar
CaptRizzo
 
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2020.10.29. 15:34
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.01. 20:32


mert Abraham nem is akarja megtartani a labdákat, hanem játszaná tovább, társat keresve. Dzekónál pont azt szerettük, hogy meg tudja tartani, és pont azt utáltuk, hogy sokszor magának tartotta meg. :)
Abraham nem tudja megtartani, ami rossz, de nem is magának akarja, ami meg jó.
nesze nekünk :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2021.11.01. 18:23


Sajnos nagy a baj én is azt látom. A fókusz elment a "másik a hibás irányba... "
Szakmailag értékelve, voltak lehetőséginek, egyszer kétszer voltak biztató mélységi felpasszaink, de sajnos Abraham nem Dzeko és nem tudja megtartani a labdákat, így nem tudunk tovább építkezni. Mou terve az lett volna, hogy a letámadó Milant mélységben átpasszolni ( ezért is lépett vissza a védelem közepére Cristante, ahogy tette Fonseca idejében) és egy ritmusban befejezni a támadásokat, de ehhez Mikhi, Abraham nagyon kellene, Pelle nagyjából rendben van.
Ami engem nagyon zavart az a teljes tanácstalanság 10 emberrel szemben. Gyan pr csere volt... nem szabadna hogy ennyire önző legyen Mou.... mindenképpen arra játszik rá, hogy kevesen vagyunk, pedig ez nem így van...
Sajnos én sem látom a kiutat, talán ha Friedkinék zsebbe nyúlnak télen.
Forza ROMA!
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.11.01. 16:55


3 éves szerződést adtunk neki igaz? Évi 7 misi... Ebből nem fogunk kiszállni max a 3. év előtt vagy évben. 21 misit nem fogunk fizetni a semmire Josénak. De 14 sem szerintem.

Csodát várhatjuk, hogy kap majd télen középpályást, védőt vagy akit szeretne, plusz reménykedjünk, hogy Spinazzola achilles után jó lesz, de én ilyet nem nagyon láttam még. Nba-ben az a játékos aki a sebességéből él achilles sérülés után visszavonul. Durant most jól jött vissza belőle, de ő sosem a sebességéből élt.

Amúgy miért van az, hogy nálunk sosincs jó támadójáték.
Ennyire Tottiból állt a Roma, mert akkor az öreg oda adta tovább a labdát akkor amikor akarta? Mondjuk ez nem igaz, mert EDF első évében sztárok voltunk, de aztán vele se, Fonsecával se és most Mourinhoval sem vagyunk pengék elől.

Ha Tatarusanu helyett én állok a kapuban is 1-2 lett volna a meccs.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.11.01. 16:53


Azt véletlenül sem akarom mondani, hogy szarabbak vagyunk/leszünk, mint tavaly vagy az EDF korszak végén. Simán lehetünk első ötben, csak az előrelépés lehetőségét nem látom,a garantált rossz hangulatot viszont igen.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.01. 16:47


és azért örülnék, ha megnéznéd a meccset, még ha kakasülő ebből sem lesz, csak hogy lásd a kilátástalant.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.11.01. 15:50


Mindenkinek nagyon kíváncsi vagyok a véleményére, de a tiédet most kimondottan vártam, F.Totti. :wink:
Nem vártam, hogy ennyire lesújtóan fogod látni a helyzetet.
Ám a helyzet pont ennyire lesújtó. :S
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.11.01. 14:07


Fú nagyon durva, hogy így beszoptuk ezt a Mourinho-sztorit. Ebből nem mászunk ki egyhamar. És csak az időtávon múlik, hogy nagyobb kárt okoz-e mint Monchi.
Képtelen kezelni a nyomást, ebből folyamatos külső-belső konfliktusai vannak, és konfliktust kezelni még a nyomásnál is kevésbé tud. Durva időszak áll előttünk.

A meccset nem láttam, de azt hiszem így már meg sem nézem. Ez a legszarabb :(
Nekem ez a helyzet a kriptonitom. Fonseca, EDF, Garcia vagy akárki alatt tudtam figyelni a zakóknál is, mert mindig volt valami kapaszkodó, hogy ha ez vagy az másképp lenne, akkor kapásból működhetne a csapat.

De most? Bízzak abban, hogy egy 60 éves, totál burnoutos pasi, majd hirtelen megváltozik? Őt inkább figyeljék a pszichológus hallgatók.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.01. 12:20


Amúgy igen, Reynolds is használható lenne, mindig kevés a labdaszedő kölök a pálya szélén.

A többiek viszont megmutatták tavaly, hogy semmivel nem rosszabbak, mint akik folyamatosan játszanak.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.11.01. 10:33


Falkaösztön
https://www.youtube.com/watch?v=-mPK6M6cmQc

Mancini hiába fakadt ki, ahogy olvasom, szerintem nincs igaza.
Moutól meg pont ennyit vártam a meccs közben, hogy majd mond két mondatot és ennyi. :)

https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... ic-2857977
Ibrahimovic a saját esetleges lassúsága mellett a lövései „tempójára” is kitért, miután közölték vele, hogy 101 km/órás sebességgel vágta a labdát a hálóba.
„Valóban? Általában kétszázzal szoktak menni. Idős koromra lassabbak lettek a lövéseim is” – reagált.
én imádom Ibrát:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.11.01. 10:30


Így van. Ez átragad a csapatra is.
Mancini, Pellegrini és Cristante amúgy is reklamál mindenért. Akkor is megkérdőjelezik a sárga lapot, ha kettéfaragják az ellenfél lábát.
Jól megtalálták egymást az edzővel ezek a játékosok. Lehet itt tiszteletről beszélni, meg minden...
Nem tisztogatnia kéne Mourinhónak a csapaton belül, mint MINDEN EGYES állomáshelyén, hanem valami csapategységfélét kialakítani.
Vajon mivel sérthette meg Diawara, Mayoral, Reynolds és Villar egyszerre az edzőt ? EGYSZERRE ?
Mert ha pedagógiai kihagyásról van szó, akkor az egy, max két játékost szokott érinteni.
Ha viszont a gyenge teljesítményük miatt hagyja ki őket, akkor Mourinho egy igazi fas.kalap, a legnagyobbak közül.
Ez a négy játékos bőven használható lenne. Igen, még Reynolds is.
Szomorú történet ez eddig.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2021.11.01. 09:41


Így van, ettől függetlenül is Forza Roma!
Mourinho: "Bennünk megvan, megvolt ez a tisztelet, másokban nincs, és ez dühít engem. Ez minden, amit mondani tudok." Pont erről beszéltem, ezek csak szavak és felelősséghárítás...
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.11.01. 09:26


a játékvezetői ténykedés mindenképpen érdekes volt, de hogy az első félidőben hazai pályán teljes mértékben a Milan akarata érvényesült, és hogy 10 emberrel is kb játszi könnyedséggel őrizték meg a vezetésüket, az szerintem nagyon gáz. Ahogy tegnap is írtam, nálam most kicsit elmúlt a varázs, közönyössé, közömbössé váltam. Még a Bodö elleni brutális zakó sem tudott közönyössé tenni, de ez most elég volt. Ettől még Forza Roma per semre!
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2021.11.01. 07:24


Szerintem azért a játékosok, edző marketingelt minősége alapján ennek a csapatnak versenyben kellene lennie a legjobb csapatokkal. Flegma, egoista, mindenbe belef@só, alázatot nem ismerő ficsúrokkal nehéz csapat szinten mit kezdeni, az edzőt is beleértve.
Én inkább néznék 3-4 éven át saját nevelésű ifistákkal, De Rossi edzősködése alatt (előbb idősebb, majd fiatalabb) 8-10. helyezéseket, mint ezt a mindenkinek nevek alapján reményt adó, aztán a szurkolókat jól telibek@akkantó csapatot. Olyan emberek kellenének a csapat minden szegmensére, akik értik miről szól ez a klub, és azért a szívüket, lelküket kiteszik. Ami most van, az nekem nagyon nem fekszik. Persze tudom, hogy változhat ez, tudom, hogy mindenhez idő kell, de akkor is.
A tegnapi meccsen voltak minket hátrányosan érintő bírói ítéletek, de őszintén, akkor voltunk kb. egy szinten a Milannal, amikor 10 emberre fogyatkoztak. Túl sok a magyarázkodás, és felelősséghárítás a csapat körül! Nem magyarázni kellene, hanem dolgozni elszántan, alázattal!
Vannak persze kivételek is, főként Zaniolo, de neki is pont egy nyugodt, biztonságot adó környezet kellene ahhoz, hogy a munkája beérjen. És sokszor egyedül Pellegrini is kevés. Vagy az, hogy El-Shaarawy beáll, és segít a csapaton. Nézzétek meg, ahogy a csapatlégkör átitat mindent, még a magabiztos, eddig nagyon jól teljesítő kapusunk is belehibázik.
És azt magyarázza el nekem valaki, hogy mi a taktikánk? Felküldöm a gyors, szélen elfutni tudó, de védekezésben, passzolásban, és beadásokban is harmatgyenge szélsővédőket, aztán majd lesz valami? Az erősségekre kellene koncentrálni, nem taktikai alapon erőltetni olyat, amire nem képesek a játékosok kvalitásaik alapján.
De még írhatnám egy darabig. Elszomorít ez az egész helyzet. Pedig, ahogy említettem a Sassuolo elleni meccs után is, amelyet az Olimpicoban volt szerencsém megtekinteni, a légkör, a szurkolók adottak. Csak dolgozni kellene.
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: uglykidjoe Dátum: 2021.11.01. 06:25


fogkefe1 írta:Szerintem nem lett volna gáz, ha 2-2. Így most bukó a Lazio, Juve, Milan elleni meccs és X a Napoli.

Petúr amúgy meglepően jó volt szerintem.


Kb. ugyanott vagyunk (meg lehet hogy leszünk is) ahol tavaly, ide 3-4 minőségi játékosok kell, mert ez a csapat ennyit tud.
Viszont a kommentátor meglepően jó volt. Nem mondott hülyeségeket a csapatról, és szerintem nagyon jól közvetítette a meccset, nálam tegnap ő volt a legjobb.
uglykidjoe
 
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2010.08.29. 03:44
Tartózkodási hely: Gyula

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.10.31. 23:08


Mkhitaryannak mit kell csinálnia, hogy végre a padon találja magát? Én részemről télen adnám is el.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.10.31. 22:49


Szerintem nem lett volna gáz, ha 2-2. Így most bukó a Lazio, Juve, Milan elleni meccs és X a Napoli.

Petúr amúgy meglepően jó volt szerintem.
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.10.31. 22:48


Az nem lehet, hanem biztos. Bár lesz*rom, hogy nem kaptunk tizit, inkább az zavar, hogy egy ilyen eset a var szerint is simán mehet tovább. Ettől még tök jogos a zakó sajnos.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.10.31. 22:48


fogkefe1 írta:Afene-Gyant lerántja Bakayoko semmi, Kjaer belerúg Pellegrinibe és semmi. Ez meccs bunda volt komolyan

A Gyan esetet nem is értem, hogy az miért nem volt büntető. Utána még akasztotta is, teljesen tiszta tizinek nézett ki.
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.10.31. 22:46


Lehet tizi volt itt a végén Pellegrini esete.
De nem számít.
Aggasztóak a csapaton belüli történések, az edzői döntések és maga a játék is.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.10.31. 22:46


jó éjszakát kedves szurkolótársaim :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27955
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2021.10.31. 22:45


Nem érdemeltünk pontot. A piros előtt akkora szabálytalanság volt részünkről, hogy azt nem is értem, hogyan engedte tovább a bíró.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.10.31. 22:44


Afene-Gyant lerántja Bakayoko semmi, Kjaer belerúg Pellegrinibe és semmi. Ez meccs bunda volt komolyan
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2021.10.31. 22:43


Hehh, a var szobában közben összepakoltak már
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8109
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 183 vendég