Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.12.20. 09:21


Friedkinék azért jó tulajdonosok, mert megteremtik a feltételeket és hagyják dolgozni a kiválasztott embereket. Én nem várok többet egy tulajtól. Tiago Pinto pedig a saját posztján szerintem kiváló munkát végez. Kizárt, hogy Mourinhoval ne egyeztetett volna az igazolásokról. Ha ez így lenne, a jó José már felkoncoltatta volna a médiával. A lehetőségeinken belül azok és olyan játékosok jönnek, akiket Mou szeretne. Ez nem kérdés. Csak mikor nem jönnek az eredmények, akkor ez az egyik legkönnyebb kifogás. Változtatni úgysem lehet rajta rövid távon, így nem kell mindig új ürügyet keresni. El lehet mondani most, holnap, holnapután, januárban. A szurkoló pedig el is hiszi, hisz ha nem nyer a csapat, akkor szar a csapat. Szar csapatban pedig szar játékosok vannak. Körbeértünk. Goebbels óta tudjuk, hogy elég ha egy kis igazság van valamiben. A többit megoldja a manipuláció, amit hívhatunk elegánsan marketing-kommunikációnak is. Működik ez a politikában, a gazdasági életben és a sportban is. Így lett szarabb a keretünk, mint a Bolognáé vagy a Fiorentináé.

Pellegrinit kicsinálta Mourinho. Pont azért, amit írtatok. Ez nem az ő stílusa. Valószínűleg sokkal értelmesebb annál, minthogy éveken át manipuilálni lehessen. Mert lássuk be, ahhoz elég tufának kell lenni a mai világban. Mancini tényleg jó alapanyagnak tűnik ehhez. A DDR jobb kapitány, mint Totti, ez nem kérdés. Mentálisan mindenképp. Totti úgy volt jó kapitány, hogy mikor égett a ház, mikor nagyon kellett, akkor teljes természetességgel állt a csapat élére. De nem ordítozott, nem motivált, nem lobogott. DDR ebben fölé nőtt. Nem hiszem, hogy ezt bárki vitatná. DE DDR már rég összebalhézott volna Joséval, mert hülye azért nem volt. Az értelmes embert sokkal nehezebb üres szólamokkal motiválni. A jelek szerint a keretünkben sok az értelmes játékos. Szóval van jó oldala is a jelenlegi helyzetnek :D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.12.20. 09:29-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.20. 09:20


Abszolút egyetértek, F72, de valahogy csak nyert huszonvalahány trófeát. Még ha nagyon erős csapatokkal is.
És ahhoz kevés a manipuláció.
Nem tudom hova tenni a faszit.
Igazából mindegy, csak ne itt legyen.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.12.20. 09:22-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.12.20. 09:15


danikov írta:Nálam pl ezért DDR >>>>>>>>>> Totti, mint csapatkapitány (újabb szög a koporsómba a fórumon :D)


Pedig szerintem ezt sokan úgy látjuk, mint Te...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.12.20. 09:13


danikov írta:Mert lehetsz egy nárcisztikus személyiségzavaros igazi f.sz, de akkor nem fognak a játékosait 1X-2X év után is imádni. Valamit biztos tud a színfalak mögött, amitől a játékosai a falnak nekimennek érte.


Egész biztosan tud hatni a játékosokra. Fantasztikusan manipulál minden mondatával.
Nyilván az öltözőben sincs ez másképpen.
Hogy több játékos miért dicsőíti őt? Mert az a köztudat, hogy ő a Speciel One...
Ő ezt magáról el is hiszi és látjuk, el is hiteti a külvilág, a szurkolók egy részével is.
Nyilván játékosaival is. Nehogy egy olyan emberről mondjuk, hogy lufi az egész,
és egy figurát sem gyakoroltunk be (legalábbis nem látszik) 3 év alatt,
akiről mindenki áradozik, aki annyit nyert, aki a Special One?

Kicsit mint amikor elmész egy kiállításra, ahol egy lavórba 3 lufi van beledobva,
magadban azt gondolod, hogy "te jó ég, mi ez a szar?", de mindenki melletted
áradozik, hogy ez valami csodálatos, micsoda művészet... Ezért vagy hallgatsz
vagy te is azt mondod, hogy ez állati szép, mekkora ötlet, egy csoda, a modern művészet csúcsa...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.20. 09:09


Danikov, annyira jó gondolatok ezek.
Pellegrinin valóban látszik valami. Mourinho taktikájában/mentális világában szörnyű a srác. Szerintem is túl van hype-olva ő, viszont szereti a Romát, ő a miénk.
Szóval ezerszer inkább ő, mint Mourinho.
Jövőre Mou nélkül, és így minden bizonnyal Dybala és Lukaku nélkül is, újra kell gondolni ezt az egészet.
Nyertünk egy nemzetközi kupát, pipa, a nép megkapta, amire vágyott. Most már jöhet a munka, a koncepció és az olasz játékosok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.12.20. 09:18-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.12.20. 09:02


Trigoria írta:F72: cimbora, ezt a személyiségelemzésed és hszed már nyomtam is tovább pár ismerősnek. MINden mondata a helyén van!


Pedig nem Mourinhoról szól, ezek általános jellemzői a nárcisztikus személyiségzavarnak.
Persze minden mondat áll sajnos az edzőre.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.12.20. 08:57


Ezek után soha többé nem tudok majd bablevest enni anélkül, hogy Mourinho jutna eszembe róla, köszi szépen!!! :evil: :D :D

Amikor kijött az első hír, hogy ő jön, akkor én kb úgy ültem, hogy "miafütyi?!". Mert utáltam világ életemben, mint a sz.rt.
Ki nem állhatom azt a fajta stílust, amikor a bíró, a gyep, a szél, a nap, a mindenki hibás, ha vmi nem jött össze. Kivéve nyilván, amikor tényleg f.sz volt a bíró, mert akkor jólesik utána azt olvasni, hogy elküldi az anyjába, még ha utólag nem is segít, de könnyít a lelkemen.
A legutóbbi Falkaösztönben nekem az volt igazából a kulcs (spoiler!), amikor a podcastes interjúról volt szó. Mert lehetsz egy nárcisztikus személyiségzavaros igazi f.sz, de akkor nem fognak a játékosait 1X-2X év után is imádni. Valamit biztos tud a színfalak mögött, amitől a játékosai a falnak nekimennek érte.
Viszont ehhez kellenek azok a játékosok is, akik erre a stílusra fogékonyak, és én ebben adok igazat Szanicsnak, hogy az nem ez a csapat. Valszeg egy DDR-Strootman-Radja triónak vagy egy Manolasnak túl lehetett volna pörgetni az agyát ilyen eszközökkel, és akkor tényleg vérfürdő lett volna a pályán. De már bocsánat, ezekkel a hópihékkel ez nem működik.
Nem akarom megint szegény Pellegrinit kiemelni, de nálam rajta látszik ez legjobban. Gyakorlatilag tőle várja mindenki (köztük én is), hogy legyen vezér a pályán, fogja össze az egészet, legyen az edző meghosszabbított keze, de hosszú távon agyonnyomja ez. És nyilván nem segít, ha Mou a sajtóban így nyilatkozik a csapatról, aminek ő a kapitánya, meg ha tényleg van az öltözőben "motivációs beszéd" (=ordítozás), az pont egy ilyen típusú embert nem fog feltüzelni, hanem csak összesz.rja magát még jobban. És akkor próbálj meg életet lehelni a csapattársaidba, ha már te vagy a Capitano.
Bár ezért ki fogtok utálni, de nekem pl ezért sokkal inkább csk-alapanyag Mancini, a tűrhő parasztsága ellenére, mert nekem, és láthatóan Mou-nak is ilyen játékosok kellenének vezérnek.
Nálam pl ezért DDR >>>>>>>>>> Totti, mint csapatkapitány (újabb szög a koporsómba a fórumon :D)
És akkor a hosszú petting után itt jutok el oda, ami a vezetőség felelőssége: ha tudom így a harmadik évben (ha már előre nem tudták vmiért...), hogy az ember ilyen stílussal dolgozik, manipulál kifelé és befelé, akkor olyan játékosokat hozok alá, akikkel ez működik. Ha meg nem akarok/tudok ilyen játékosokat hozni, akkor vagy nem hozok ide egy Mourinhót, vagy ha már itt van, tett is le vmit az asztalra, de amellett elég kérdéses a HOGYAN, akkor nem állok neki hosszabbításról diskurálni.
Mert nekem ez most egy hibrid megoldás, amiből egy ilyen manipulátor, mint Mou, jól fog kijönni, a tulajok, akik meg elméletileg maradnak utána is, őket fogják utána fütyülni a szurkolók.
Én mondjuk nem temetném el őket, mert a keretek között (FFP, no komment) sztem eddig egész jól navigálnak, de vmikor mérleget kéne vonni és alakítani a stratégián. És sztem most van itt az idő.

Én nem voltam Mou-fan, mielőtt idejött (hajjajj...), most egyelőre viszont inkább mellette vagyok (de nem két éves hosszabbításra!!), bár én EDF-et se küldtem volna el, szóval talán túlzottan ragaszkodom az edzőinkhez. :D.
A szavazáson talán ilyen 130 körüli voks volt, ha jól emlékszem, de most nem fogom azért visszahallgatni.
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.12.20. 08:43


óóóó, F.Totti.... :oops:
indítsak podcastot? :D
(utalok! :mrgreen: )
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8102
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.12.20. 07:40


elvileg igen, szerintem is igen. át szoktam olvasni többször is, hogy tényleg az van e az angolban is. ezt mondjuk football-italiaról, nem a hivatalos oldalról, ott nem merték kitenni...
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8102
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.12.19. 23:25


Én kifejezettem szeretem, amikor egy kis-közép csapat ésszel ver el egy nagyot.
Vasárnap ennyi történt. Ez a Bologna egy nagyon okos, nagyon jól edzett csapat. Ha van Lukaku és Dybala akkor is kikapunk. Ebben majdnem teljesen biztos vagyok.
Addig voltunk meccsben, amíg féltünk tőlük. Visszaálltunk, mint a nagycsapatok ellen. Amúgy miért? HA nincs Dybala, pont jobb a pressing. Csak a rövid pályában bízhattunk. PErsze ennek ellentmond, hogy amint rájuk léptünk (30. perctől elég látványosan váltottunk), egyből tudták mit kell tenniük. Folyamatosan támadták a Cristante/Paredes mögötti területet. Ebből kaptuk a gólt is. A félidei Spina-Sanchez csere nem is értem mi akart lenni. Oké, duplaszűrővel tudtuk védeni azt a zónát, amit támadott Thiago Motta az első félidőben, de arra nem gondolt JOsé, hogy mi lesz a baloldalunkkal? Én nem tudom mi volt a terv, ami nem gond. Az már egy fokkal nagyobb, hogy a Cristante, Pellegrini, Ndicka trió sem tudta. Közülük két játékosnak is az a legnagyobb erőssége, hogy többposztosok, taktikailag kiemelten képzettek. Nekik nem sikerült elmondani, hogy mi a dolguk, ha SES felmegy?????! Ilyet tényleg megye 1-ben sem látni. Háromszor támadták be a SES mögötti kietlen sztyeppét. Erre mi a válasz? Mínusz kettőnél menjen hátra El Shaarawy, akit nagy területen bárki megver, támadni viszont nem marad ereje. Ki a f@szom gondolta ezt jónak? DE komolyan...
Ez nem Dybala és nem Lukaku kérdése. PErsze ha vannak, rúghattunk volna gólt mi is, de egyikőjük sem ölte volna meg a Bologna játékát, ami az első perctől az utolsóig működött és totál felénk emelte őket. Thiago Mottára éredmes lesz figyelni.

Hogy mourinho ezek után a keret gyengeségére hivatkozik? A busz alá löki a teljes csapatot? Lárifári, nincs itt semmi melepetés. Lépjünk tovább.

Tényleg majdnem pontosan úgy alakul minden, ahogy a kezdetek kezdetél tudtuk. Egy valami furcsa csak. Ahol eddig elenite eredményes volt, ott is megutálta a stílusát a közeg, amit elmúltak az eredmények. Róma ebben más. Most már kizárólag ez az egy muníciója van. Hát erre az egyre játszik. Zseniális manipulátor. Dehát tudtuk...

Csabiról. Én szeretem a fanatizmusát és elismerem a hihetetlenül mély, naprakész tudását a klubról. De soha nem ismeri be a tévedését. Ha egyszer valaki mögé beáll, akkor ott is marad. És mivel gyakorlatilag mindannyiunknál jobban ismeri a klub körüli történéseket, így kedvére vonhat le következtetéseket azokból a tényekből, amik a prekoncepcióját alátámasztják. A saját és a követői szemében így tévedhetetlen. "Puha dolgokról" nem fogsz tudni vele vitatkozni, mert sokkal többet tud és ezt ő is tudja. Meggyőzni épp ezért képtelenség. HA ő megmondta, hogy x a hibás egy gól miatt, akkor hiába küldesz neki képeket, hogy nem x, hanem y volt a fasz, nem fogja elhinni. Inkább hoz 3 cikket és 22 kommetet, akik szerint x volt a hunyó. Joséval ugyanez van. Ő örökké Mou fan marad. Ilyenkor mindösszessen annyit tesz, hogy kicsit árnyalja a véleményét, hogy ne legyen vállalhatatlan és nagyon átlátszó a fanatizmusa. DE engem nem zavar, hogy a Falkában ez az irány megy. Az ő műsora. Mindenki szabadon dönthet arról, hogy hallgatja vagy sem. Most már én sem hallgatom, mert felhúz a pártosság. De amint eltűnt José a klubtól, megyek vissza, mert magyar nyelven jobb információforrás csak egy létezik. AZ asroma.hu.

(Sn, légyszi utald majd a pénzem ;))
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9924
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.12.19. 23:22


féloff:
enynit ér az olasz kupa a nagyoknak
https://www.nemzetisport.hu/olasz_labda ... it-2994847
és enynit EDF-nek :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.12.19. 22:48


F72: cimbora, ezt a személyiségelemzésed és hszed már nyomtam is tovább pár ismerősnek. MINden mondata a helyén van! Nem lehetne, hogy ezt a kinti ismerőseid körében is elkezded terjeszteni? :wink: :)
A Herrera-s hasonlításért külön köszi, ilyenekről nem tudtam.

Xaba:
En megneztem Szanics videojat. A szavazatok nem/nem feltetlenul tukrozik az o velemenyet.
csak nem változik ő is? De ha igen, akkor is hónapokkal, ha nem évekkel tovább védte őt mint mi. Ráadásul hangadóként.

tomm: miért szapuljuk???? Mert az életünkre negatív hatással van 3 éve!
Ha folyamat bablevest raknak elém, ami miatt te fingasz, előbb utóbb csak kib.szom azt az ablakon , veled együtt :wink: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.19. 22:17


:) :) :)
Na, tomm, emiatt a hasonlat miatt nem fogok tudni aludni.
Itt kuncogok az ágyban, bas.od. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.12.19. 22:13


De tenyleg nem ertem, hogy miert szapulja barki is mou-t. Sztem semmi uj nincs abban amit csinal. Csak onmaga. Ha valakit szapulni lehet, akkor azok friedkinek, mert egy ilyen edzot hoztak ide. Ha az orrod ala fingok, akkor sem a bablevest kuldod el a verbe!

Na, most latom, hogy kozben celba ertel
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.19. 22:02


Nem rád!
Ja, hogy a minőség meg az erő. Értem. :)
De ha egyikük nincs, akkor miért vedlünk át középcsapattá?
Mert nincs játékunk, nincs rendszerünk.
Ha kiesik valaki a jobbak közül, bunker van.
Karsdorp és Sanches eseténél pont ugyanezeket érzem.
10 év múlva mégis az apjukként fogják emlegetni Mou-t...
Szerintem Csabiék nem úgy kedvelik őt, mint mondjuk te.
Ott már templomi áhitatot érzek, nálad nem.
Friedkinék a népnek hitet és reményt adtak, nekem meg elbas.ták a szenvedélyemet. :)
A tökömet az amcsikba.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.12.19. 22:00


Is? Ez ram vonatkozott? Soha nem mondtam, hogy nem szeretnem vagy nem cserelnem le instant egy jobb edzore.

Mire gondoltam? Nezed a meccseinket? Kicsit pjanicnal de inkabb tottinal erezte magat ugy a labda, ahogy dybalanal. A tobbiek a kanyarban nincsenek. Es itt csak a labdara gondolok. Lukakurol meg furtokben pattannak le az emberek, hat ezt se lehet elmondani masrol…
Nagyon haz, hogy ilyet mondott, de attol meg igaz. De, hogy a masik csapatban nagyobb a minoseg, erre azert volt mar pelda. Akkor sem tetszett. Mittomen ki mondta es mikor, de azert volt mar ilyen. Engem akkor mar jobban kiakasztott karsdorp learulozasa (pedig nagyon nem akarom a palyan latni) vagy sanchez be-lecserelese (bar nagyon nem akarom a palyan latni)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2023.12.19. 22:04-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.19. 21:56


Köszi az infókat, F72.
Tomm, mire gondolsz a Dybala-Lukaku kapcsán?
Az érveid helytállóak, gondolom ezért szeretik őt Csabiék is.
De szerintem a mérleg másik oldala felborul.
Én is kimondom: nem szereti úgy a Romát, ahogy előadja. Színjáték.
Amikor lefújták a Konfettit, mutatta a kezével az ötöst.
Nekem nem kell több.
De még egyszer: nekem a legnagyobb bajom a közönséggel van, utána az edzővel, és a legvégén a játékkal.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.12.19. 22:02-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.12.19. 21:35


Nyert egy olasz kupat is.
Mar irnam is ala az iedit.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2023.12.19. 21:06


Mourinho nagyon komoly nárcisztikus személyiségzavarral küzd. Ez egyébként nagyon izgalmas téma, családokat mérgez meg, úgy, hogy nem is tudnak a családon belül az okokról… meg persze a betegségről sem, amit így fel sem ismernek. Pedig megmérgezi az egész környezetet…

Néhány tünet?
Saját fontosság nagyzoló érzése, meggyőződés saját magad különlegességéről, a csodálat folyamatos elvárása másoktól, szomjaznak mások állandó csodálatára. Mások kihasználása a saját célok elérése érdekében. Az empátia teljes hiánya, képtelen felismerni, megérteni mások szükségleteit, mindent csak a saját szemszögéből lát, csak saját céljai miatt tesz bármit is. Nem akarnak adni. Ők kapni akarnak. Ha mégis odafigyelnek valakinek az érzéseire vagy vágyaira, azért teszik, hogy abból is hasznuk legyen, abból „táplálkozzon”. Bármikor jogosult a különleges bánásmódra, viselkedhet kizsákmányolóként céljai elérése érdekében. Úgy érzik, hogy a sikerhez kemény munka kell… másoknak. Nekik nem kell, ők anélkül is dicséretet érdemelnek. Ha pedig arról van szó: joguk van kiabálni, bosszút állni, bántani mást, mert úgyis meg tudják magyarázni, miért érdemli meg az illető. A nárcisztikusok más embereket eszköznek tekintenek a boldogsághoz, a sikerhez, a jó élethez. Mások érzései, szükségletei és vágyai nem léteznek számukra. Minden rossz érzés nélkül képesek érdekkapcsolatokat fenntartani és lazán kihasználni másokat. Arrogancia… A kizsákmányoló viselkedéshez hasonlóan ez a viselkedés is könnyen észrevehető a nárcisztikus emberen.

Gázlángozás… Ezt a módszert gyakran használják. Manipuláció. Felelősségvállalás helyett hibáztatás… Annyira, hogy már megkérdőjelezed azt, amit látsz, elbizonytalanítja a valóságérzékelésed. Nem vállal felelősséget semmiért. Ha megpróbálod felhívni figyelmét bántalmazó viselkedésére, akkor tagadja a vádat, vagy azzal igazolja viselkedését, hogy téged hibáztat. Közben birtokol téged. Mert mindezt azért teszi, hogy a kontroll az ő kezében maradjon.

Mondjuk úgy, hogy Rómában ezt most sajnos "megkajálták"... Biztos megvan ennek is az oka. Akkor volt már az éhség a sikerre, hogy most ez úgy gondolják Mouronhoval elérhető. Sőt, el is érték. Hiszen a Roma nyert nemzetközi kupát, mások nem. Igaz, hogy korábban nem is volt Konferencia Liga, így mások nem is nyerhettek volna.

Előfordult ez már a Roma történetében. Minden borzasztóan hasonló. Helenio Herrara, a "Mago", vagyis a Mágus. 1968-től 1973-ig ült a Roma kispadján... Előtte BEK-et, bajnoki címeket nyert az Interrel, mint Mourinho. Olvasva a könyveket, főleg az akkori elnök, Alvaro Marchini visszaemlékezéseit (Alvaro Marchini: Io presidente, Trevi Kiadó, 1976) nagyon hasonló karakter volt. Mindig mindenki hibás volt... elnök, béna játéksok, játékvezető. Kifejezett kérésére érkeztek játékosok, majd két meccs után kikerültek a csapatból, letagadta, hogy ő kérte volna őket, ilyen kerettel ő nem tud mit csinálni... a catenaccio, a betonvédekezés nagy atyja... aki gúnyolódott az AS Román, a csapaton, amelyik csak Mussolini közbenjárására nyert 1942-ben bajnokságot (a nagy Special One "zeru tituli"-zására emlékszik még valaki, amikor az 20 büntetőt kapó Interrel nem volt baja a játékvezetőkkel?). Aki 1969 márciusában hagyta meghalni Giuliano Taccolát Cagliariban, majd meccs után hazazavarta a csapatot, másnap edzés, nincs szomorkodás, hogy meghalt egy csapattársatok, irány haza, nem marad senki Cagliariban, másnap edzés... mert egy érzéketlen tuskó volt...
De imádták... Marchini elnök elküldte Herrerát... nem szerepelt jobban a bajnokságban, mint az elődök. Nyert nemzetközi Kupát is, 1972-ben az angol-olasz kupát a Blackpool ellen. Kiírások, tüntetések mellette. Ő volt a Mago... most van a Special One. Egyik sem szerette az AS Romát, használták azt. Ugyanaz történik 50 évvel később. :-(
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.12.19. 21:01


1: nem csak tavalyelott. Tavaly is. Ott voltunk a dontoben. Nem szamit. Bar ha nem szamit, akkor minek izgult itt mindenki, hogy lesz-e jegye.
2 ha csertoi aurel is nyert volna 26 kupat, kozte bl-ket, tehat joggal lehetne remenykedni, hogy itt is osszekalapal valamit, akkor igen. A kulcsszo a remeny, a hit. A barki nevezetu edzo nem ad remenyt.
Teljesen igazsagtalan ez az antihype, akarki akarmit mond. Minden negativum ellenere
Edzoi nyilatkozatokat olvasni olyan, mint orban interjui a kossuthon. Elo bullsitgenerator. Ha szorakoztat, am legyen, ha komolyan veszes es bosszankodsz rajta, ugy kell neked.

Amugy dybala-lukaku ugyben nem volt igaza?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10302
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.19. 20:53


Miért, Xaba?
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.12.19. 20:48


En megneztem Szanics videojat. A szavazatok nem/nem feltetlenul tukrozik az o velemenyet.
Hadd legyek az ordog ugyvedje :)
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.19. 20:29


Nyilván! De az a Konfetti...
Egyetértünk. :)
Amúgy ha tavalyelőtt Csertői Aurél az edző...
...akkor most őt istenítenék?
Mert egy kis túlzással mindegy volt, ki az edző.
Mindegy: igazságtalan ez a hype a többiekkel szemben. Akárki akármit mond.
Jókor volt jó helyen. És azóta is abból él.
Ami amúgy nem is zavarna, ha nem lenne ilyen tapló farok.
A Scudetto meg...Eddig én is mítosznak gondoltam.
2-3 éve viszont azt érzem, hogy egy jó kis keret plusz egy fasza kis edző elég hozzá. Lásd Napoli.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.12.19. 20:55-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.12.19. 19:16


Európai kupát nyert a Roma Zsolti! Ezt sose feledd. Sok sok embernek ez mindennél fontosabb volt. Pláne annak tudatában, hogy tudják, a Scudettóra semmi esély még sokáig.
Egy bajnoki ezüstnél jobban csillog az tény. Ezt nehéz vitatni. Szakmailag nívótlan? Az. De csillog.
Az olasz kupát meg hagyjuk, az már nekem sem ér kb semmit sem. :)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27952
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.12.19. 18:43


Ha lesz józanodás, akkor okés lesz.
Nyilván nem haragszok én a népre, csak előtte mások ennél többet és fontosabbat adtak neki.
Például Spalletti Olasz Kupája szakmailag és nívóban is sokkal többet ért, mint a Konfetti. A dobogós helyezésekről nem is beszélve. A játékot meg ne is említsük. Ám Totti padoztatása miatt fütyülték őt rendesen.
Annyira örülök, hogy bajnok lett a Napolival.
Na ő adott valamit. Miközben ember maradt. Flúgos, de ember.
Kíváncsi vagyok, hogy a kintiek milyen %-ban marasztalnák Mou-t. Vagy ha marasztalnák, az mennyire eredményfüggő.
Vagy a Konfetti az már örökös bérlet a népnek?
A lényeg: nem haragszok rájuk, csak mások az értékeink. De ezt már írtam.
Nem hiszem, hogy én már újra bármikor nagy ASR-drukker leszek.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11467
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég