Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.13. 18:48


Elképesztő valóban, hogy ezt a kezezést a VAR is jóváhagyta...
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.13. 18:47


Jogos, tomm, az focimeccs lesz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.13. 18:47


Pellegrini sportszerű. Ennyi.
Amúgy ez miért volt 11es? Érti vki? Mi a leszorított kéz, ha nem ez?
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2023.04.13. 18:40


snatch írta:felőlem Pelle saját kapura is rúghatna tizit, akkor is imádom! Nem bánt, hogy kihagyta. Azért sem, mert ez a tizi annyira gáz volt, másrészt jól mondja F.Totti, jobb csapat vagyunk.

+1
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.04.13. 18:40


Engem csak az esti juve meccs erdekel, a serie-a miatt…
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.04.13. 18:36


snatch írta:fNem bánt, hogy kihagyta. Azért sem, mert ez a tizi annyira gáz volt, másrészt jól mondja F.Totti, jobb csapat vagyunk.

engem se, nehogy véletlenül megkönnyítsük saját életünket. :lol:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.04.13. 18:34


felőlem Pelle saját kapura is rúghatna tizit, akkor is imádom! Nem bánt, hogy kihagyta. Azért sem, mert ez a tizi annyira gáz volt, másrészt jól mondja F.Totti, jobb csapat vagyunk.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feram89 Dátum: 2023.04.13. 18:32


Ez annyira tipikus Római forgatókönyv... imádom Pellét mert Római de a teljesítménye jó ideje mint amit reggelente a wc-n hagyok.
feram89
 
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2013.03.13. 08:13
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.13. 18:31


Nevesebb csapat vagyunk, F.Totti. :)
Viszont a Feyenoord játékát kiirtjuk eddig.
Ez tény.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2023.04.13. 18:32-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.04.13. 18:31


eddig nem rossz meccs
de nálam elvitte a showt a holland(?) kapitány, ahogy kirakta Zalewskit fetrengeni :D
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.04.13. 18:31


ez az idei pellegrini és ennyi a szezonja, komolyan még büntetőből se megy, rém unalmas csapat vagyunk, egy kis felüdülés akkor keletkezik, ha a spori tizit ad a javunkra.
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.04.13. 18:31


Fenébe...
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.13. 18:30


Ezek az imádott kezezések, istenem.
Pelle is érezte, hogy ezt így nem kéne.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.13. 18:12


Csába, Dybala sérülése nem hiányzott. Remélem csak erre a meccsre szól.

Amúgy eddig nyugi van. Jobb csapat vagyunk. Szép lazán csináljuk végig jó lesz ez.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.04.13. 08:52


A TOP 4 kérdése Április végére eldől, ha kapitulálunk a Milan és az Atalanta ellen, akkor reszeltek a bajnokságból való BL indulásnak. Mindenképp úgy kell számolni, hogy 100%-osan csak akkor lehetünk nyugodtak, ha 3. helyen végzünk, erre pedig jelenleg kevés esélyt látok, főleg azt figyelembe véve, hogy milyen meccsek várnak ránk még a hajrában: Milan, Atalanta, Inter, Fiorentina. Ránk 4 rangadó vár, a többiekre 2 vagy 3.

Cremonese, Sassuolo...59 ponttal már hűthetnék be a pezsgőt, miközben a rangadókon betoljuk nulla kapura lövés társaságában a buszt.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.04.12. 09:19


Marco, több mindenben egyetértek, de szerintem nagyon idealista vagy, illetve kcisit úgy beszélsz mintha már megnyertük volna az EL-t, és az eredmények teljesen legtimiálnák Mouroinhot.
A valóság ezzel szemben az, hogy nem nyertünk semmit (EKL egy vicc, nem számit), BL indulás jövőre kérdéses, és nüanszokon fog múlni, és az EL-ben is csak 8 között vagyunk, bár a 4 szerintem meglesz.
Abban igazad van, hogy meg kell tanulni nyerni, de azért egy klub történelmét nem tudod 1-2 szezon alatt megváltoztatni, ráadásul a kapu elé ilyen szinten tolt busz egy beszari, kiscsapat mentalitás, önbizalmat kellene szerezni, a támadóink csak leépülnek ezzel.
És mégegyszer hangsúlyozom, nem a busszal van bajom, csináljuk ha indokolt, de csináljuk stilusosan (néha sikerül), és ne csak és kizárólag ezt csináljuk, mert az nem vezet sehova. Ha Leccék meg Cremonesek ellen is alig tudunk épkézláb támadást vezetni, az nem a győztes mentalitást erősíti.
Egy edző tudjon variálni ha kell, legyen több minden tarsolyában, amihez hozzá tud nyúlni, ha szükséges, legyen saját játékunk a kis csapatok ellen (ez nem zárja ki a stabil védekezést), erősebb ellenfélhez idomuljunk és jöhet a busz.
Ha tényleg jönnének az eredmények, azt mondomm egye fene, de annyira azért nem jönnek. Anno Ranierivel se volt látványos a játék, de ott jöttek az eredmények, nem is nagyon panaszkodott senki.
Majd szezon végén térjünk vissza erre, de én továbbra se hiszem, hogy ez egy jó irány. Lehet, hogy EL-t nyerünk és 4be is beférünk, de az is benne van, hogy egyik sem jön, és akkor nem nagyon lesz mivel védeni a sztáredzőnket.

Dzekoban viszont egyetértünk, nagy értéke volt a csapatnak. Kellenek a Dzeko, Kolarov, Matic szintű emberek, akik nyertek ezt-azt nagyobb csapatoknál, az öltőzőben és a pályán is tudnak segiteni.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.04.12. 08:54


Dzeko kapcsán én az utolsó pillanatig azon voltam hogy maradjon. Nekem nagy kedvencem volt és óriási csalódás volt, amikor távozott. Soha egy pillanatig nem zavart az, ami itt sokakat (grimaszolás, mert nem éreztem ennyire durvának, meg a győzni akarásnak tudtam be.). Ellenben amikor DeRossi távozásával kapcsolatos sajtótájékoztató volt, akkor pont ő volt az, aki példát mutatott abból sokaknak, hogy miként kellene viselkedni. Maticcal óriási duó lennének szerintem.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.11. 21:10


Marco, te nagyon pozitív szemléletű vagy. :)
Le a kalappal.
De ez elég utopisztikus gondolatmenet.
Legyen így, ám elég sok buktató van benne.
(Szerintem pont az az edző egós, aki a játék savát-borsát száműzi a játékból.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.04.11. 21:04


Az ido megszepitette emlekeidet. En bem kerek se Dzekobol, se Lincolnbol se Bellottibol mostmar!
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.04.11. 17:29


Egy jó edző eredményeket hoz.
A látványos, élvezhető és egyéb jelzők totálisan másodlagosak. Azok csak a szurkolókat érdeklik. Van persze olyan edző, akinél az ego azt mondja, hogy márpedig szépnek is kell lenni, nem csak hatékonynak. Imádtam Capello stílusát, meg a kopaszét is, sőt DiFrancesco fociját is, amikor ment a szekér. De közben folyton ott volt a barna a gatyában, hogy mikor fogják velünk feltörölni a padlót 5-6-7 gólokkal. Rendben, hogy más szintű ellenfelek tették ezt (MU, Liverpool, Barca), de hihetetlenül megalázó volt. Most ettől nem tartok (a Bodo elleni nem érdekelt és amikor számított helyére került a 2 csapat). Persze előfordulhat, csak kisebb valószínűséggel.
Arról pofázik Mou mióta ide jött, hogy meg kell tanulni nyerni. Az egy identitás, amit el kell sajátítani. A győzelem kultúrája, ami úgy működik, hogy először nem kell, hogy szépen menjen. Magasról teszek rá, hogy milyen játékkal, csak nyerjünk. Nekem tökéletesen megfelel, ha 3 évig minden meccset 1:0-ra nyerünk és pakoljuk a vitrinbe a trófeákat. Mert akkor vonzók leszünk olyanoknak, akik nyerni akarnak. Luca Toni azért jött hozzánk anno, hogy nyerjen valamit, amire Parmaban nem volt esélye és hajszál híján bajnok lett. Így tudjuk majd az FFP-t is kijátszani. Győztes csapathoz kevesebb pénzért is elmegy egy rakás olyan játékos, aki nyerni akar. Klasszisok is, akik címekre vágynak.
Nem tartok attól, hogy Pelle jelentősen visszaesne. Fél éve sérülésekkel bajlódik. Mint kapitány látványosat fejlődött az elmúlt 2 évben. Tavaly jó volt.
Dzekot pedig én mindig is szerettem és még most is 1-1-ben cserélném el Abrahamra (ami anyagilag nem jó döntés, de minőségben még mindig a bosnyák a jobb nálam).
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.04.11. 07:53


jujj, Pellegrinit nee! és nagyon senki mást se! De Pellegrini szent, és sérthetetlen!

és végre valaki leírta
És a jó edző lássuk be nem ott kezdődik, aki csak világsztárokkal tud élvezhető támadójátékot kreálni.
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.04.10. 22:26


Marco, egy csapat játékára a edzőnek van messze a legnagyobb hatása. És a jó edző lássuk be nem ott kezdődik, aki csak világsztárokkal tud élvezhető támadójátékot kreálni. Nem kell messzire menni példákért.

Az sem feltétlenül ok, hogy Abraham és Pellegrini gyengébb idén a vártnál. Simán lehet okozat is. Zalewski is megtorpant, Spinazzolának pedig csak fellángolásai vannak.
Nem szidom Mourinhot, de van pár mintázat, ami az utóbbi pár csapatnál mindig eljön. Ilyen az élvezhetetlen játék és ilyen a bűnbaknak kikiáltott játékosok ellehetetlenítése.

Számtalan úton folytatódhat ez a Mou-Roma sztori. Lehet közöttük olyan, hogy csak legyintek Zaniolo elveszítésére , de olyan aligha hogy ugyanazt tegyem Pellegrini esetleges kicsinálésa után is. Nincs az a scudetto. Nekem Pellegrini sokkal inkább a Roma, mint Mourinho bármikor az lesz.

A mostani játékot eltudom viselni, ha jönnek az eredmények, de a bűnbakkeresést elég nehezen tolerálom. Nekem Mourinhonak, az embernek a stílusa túlságosan manipulatív. És rettentően félek ennek következményeitől. Sokkal jobban, mint a szezonban ránk váró meccsek eredményeitől. Úgy érzem Mourinho, mint edző jó úton jár, csak lassan. A félelmeim teljesen más irányúak.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.04.10. 16:32


Dzeko el akart menni. Minden bizonnyal.
Marco, ha ez egy folyamat, és igazad lesz, akkor óriási kalapemelés! Komolyan.
De támadásban csak visszafele megyünk.
Ha Dybala meg csak akkor marad, ha Mou is, akkor pá puszi.
Bár szerintem nincs ilyen feltétele, mert szeret focizni.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.04.10. 16:22


Miert, dzeko azota mar nem grimaszol, vagy mi alapjan ferne be?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: marco24 Dátum: 2023.04.10. 15:12


Értem, hogy mit írtok, hogy José játéka előre nulla. De legalább most először láttam tudatos és működő pressinget. Egyszerűen azt érzékelem, hogy ez egy folyamatban lévő projekt. Nála a védekezés az első. A támadást pedig igyekszik (ahogy mindig is) úgy megoldani, hogy szupersztárokkal dolgozik támadásban, akik egyéni képességeikkel megoldják. Nos, ez most nem adott. Igazoltunk sztárokat, de Gini esetében az élet közbeszólt. Mióta kezd játszani lőtt 3 gólt. Matic játéka szerintem nagyon rendben van. Ellenben Abraham és Pellegrini nagyon durván visszaesett a tavalyi formájához képest. Kb. mint Lukaku. Ugyanez Belottival. Jelenleg semmi nem akar bemenni róluk. A hülyegyerek Zaniolo is csak a szart kavarta fél évig. Az nem rendszer kérdése, hogy Belotti 3 méterről nem lövi be a labdát. Az edző a rögzített helyzetekre tud felkészíteni, figurákat ki tud dolgozni, stb. de egy ponton túl minőségi játékosokra van szüksége. Az Inter támadasorába tőlünk Dybala férne be, senki más. Dzeko még mindig kezdő lehetne nálunk. Nem tudunk FFP miatt igazolni. Nekem most az az érzésem van, hogy ebbe a csapatba kellene egy Batistuta kaliberű csatár Dybala mellé és a bajnoki címért mehetnénk.
Avatar
marco24
 
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2019.06.19. 00:45
Tartózkodási hely: Pécs

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég

cron