Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.08.27. 19:01


F.Totti írta:Pellegrinit menő lett most kutyázni.


Nekem éppen az a bajom, hogy ő nagyon Roma-szint, sőt... sztem mind láttuk, hogy miket tud a srác, és azt sem lehet elvenni tőle, hogy megdöglik a pályán.
És pont emiatt idegesít, amikor tényleg ilyen alap passzokat ront el sorban. :/ Mert ha csak ennyit tudna, akkor nem is várna az ember többet (Karsdorp neve mond vmit? :D pedig őt is bírom amúgy), de tudván, hogy amúgy a srác kva jó, így azért zavar.
Ez a tipikus "érted haragszom, nem rád" eset részemről, isten ments, hogy kutyázzam. :)
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2023.08.27. 18:14


F.Totti írta:Pellegrinit menő lett most kutyázni. Oké, elfogult vagyok a másik irányba, de nehogy már bárki azt gondolja, hogy ő nem Roma szint.
Tegnap szimplán átlagos volt. Volt bőven szép labdája, volt jó lövése és több szép szerelése. De ennél sokkoal fotosabb, hogy az utolsó percig majd megdöglött a pályán. Neki sokkal jobban fájt a vereség, mint itt akármelyikünknek vagy a baromságokat posztolgatók közül bárkinek. De látványos volt a szar lövése, így ő most egy logikus céltábla. Danikov, magadra ne vedd. A te kritikád teljesen normális stílusú és rendben is van. Máshol jött szembe pár kiakasztó komment és itt dühüngöm ki magam.

A meccset hasonlóképp láttam. Voltak szép megmozdulások, de kevés volt a tervszerűség. A félterültre vagy akár teljesen keresztbe mozgó szélsők és a szélességet tartó támadók nekem tetszettek. Jó elgondolás, volt is belőle helyzet. A Dybala-Pellegrini helycserékben is van ráció. Kapott levegőt tőle Dybala és volt is előtte bőven passzlehetőség. A legjobban a Dybala-Paredes játékkapcsolat tetszett. Paredes persze még túl keveset volt a csapattal ahhoz, hogy irányítson, de menni fog neki. Pellegriniről ezzel elég nagy súly kerül le, közelebb is mehet a kapuhoz. Az az igazi helye és szerepköre. Jónak kell lennie ott. Összességében ez a középpáálya sokkal támadóbb, mint a tavalyi. Csak ez sajnos meglátszik a védekezésünkön. De azt tuti kiegyenesíti Mourinho. Kristensen sem hiszem, hogy csak ennyit tud, Llorente pedig szerintem jó lesz. A nagy kérdés számomra most Smalling és az, hogy Mou hogyan talál egyensúlyt. HA jön a busz, akkor ez nagyon szar szezon lesz, mert ez a keret sokkal kevésbé fog tudni buszozni. DE egyelőre kifejezetten tetszik, hogy próbálunk előrejátékban erősíteni. Leginkább ezért vagyok bizakodó.


Ő maga határozza meg a csapat színvonalát és pont ez a baj! Ameddig ő a csapatnál lesz, addug nem lesz nagyobb a színblvonal.
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.27. 18:05


mi is csak azért hoztuk fel Pellét itt, mert nagyon dicsérted F.Totti, és mi nem így látjuk. Amúgy nekem semmi bajom vele, bőven Roma-szint. Csak nem nagyon több.
De egy római rómait soha nem fogunk itt kutyázni. Ne is hozd ide más hely kutyázását, mert azok nem Roma-drukkerek akkor.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.27. 15:41


Pellegrinit menő lett most kutyázni. Oké, elfogult vagyok a másik irányba, de nehogy már bárki azt gondolja, hogy ő nem Roma szint.
Tegnap szimplán átlagos volt. Volt bőven szép labdája, volt jó lövése és több szép szerelése. De ennél sokkoal fotosabb, hogy az utolsó percig majd megdöglött a pályán. Neki sokkal jobban fájt a vereség, mint itt akármelyikünknek vagy a baromságokat posztolgatók közül bárkinek. De látványos volt a szar lövése, így ő most egy logikus céltábla. Danikov, magadra ne vedd. A te kritikád teljesen normális stílusú és rendben is van. Máshol jött szembe pár kiakasztó komment és itt dühüngöm ki magam.

A meccset hasonlóképp láttam. Voltak szép megmozdulások, de kevés volt a tervszerűség. A félterültre vagy akár teljesen keresztbe mozgó szélsők és a szélességet tartó támadók nekem tetszettek. Jó elgondolás, volt is belőle helyzet. A Dybala-Pellegrini helycserékben is van ráció. Kapott levegőt tőle Dybala és volt is előtte bőven passzlehetőség. A legjobban a Dybala-Paredes játékkapcsolat tetszett. Paredes persze még túl keveset volt a csapattal ahhoz, hogy irányítson, de menni fog neki. Pellegriniről ezzel elég nagy súly kerül le, közelebb is mehet a kapuhoz. Az az igazi helye és szerepköre. Jónak kell lennie ott. Összességében ez a középpáálya sokkal támadóbb, mint a tavalyi. Csak ez sajnos meglátszik a védekezésünkön. De azt tuti kiegyenesíti Mourinho. Kristensen sem hiszem, hogy csak ennyit tud, Llorente pedig szerintem jó lesz. A nagy kérdés számomra most Smalling és az, hogy Mou hogyan talál egyensúlyt. HA jön a busz, akkor ez nagyon szar szezon lesz, mert ez a keret sokkal kevésbé fog tudni buszozni. DE egyelőre kifejezetten tetszik, hogy próbálunk előrejátékban erősíteni. Leginkább ezért vagyok bizakodó.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2023.08.27. 13:14


Én nagyjából a 45+2. percben kapcsolódtam csak be meg kis késéssel a második félidő eleje után, így az elejéről nem tudok nyilatkozni, de nekem nagyon vegyes érzéseim vannak.
Nyilván nem túl magasak részemről idénre az elvárások, így nagy agyérgörcs nem volt ez a meccs se. Helyenként nekem kifejezetten tetszett a játék is, de mondjuk úgy, hogy inkább csak 1-1 felvillanást láttam az amúgy a tavalyitól nem sokkal jobb alapjátékban.
De abszolút nem éreztem olyan fogalmatlanságot meg kiút nélküli sz.rt, mint tavaly egyes periódusokban.

Ami nagy különbség, hogy borzalom a védekezés. Az előző szezonban az impotens támadójátékot ki tudta egyenlíteni a beton védekezés, sőt... Most előrefelé mintha több lenne az élet, és hátul meg megye 2... És ahogy írjátok is, attól tartok, hogy még 1-2 ilyen meccs, és megy vissza a busz, ahhoz meg jöhet ide Lukaku, iráni válogatott, Dybala, bárki, pedig egészen tetszetős volt a körülményekhez képest eddig előrefelé. Csak ha a védelem ilyen gyatra, mint itt két meccs alapján, akkor ebből hamar megint beton lesz hátul 25 emberrel.

Abszolút pozitívum volt nekem ránézésre tegnap ElSha, olyan labdái voltak, hogy a könnyem kicsordult. Az a passz Aouarnak keresztbe, na az zseni volt, kár, hogy odaért a védő. Kíváncsi leszek, 3 meccs múlva jön-e neki a szokásos hullámvölgy. Nekem Aouar is tetszik eddig. Belotti előtt le a kalappal, nagy volt a gólpassza is, abba egy Tammy sztem nem ment volna bele (by the way, a védő mi az apja f.szát integetett, hogy szabálytalan? akart még egy sárgát is a kapusának, amiért leütötte a csatárunkat?).

Nekem nagy csalódás egy meccs (meg egy szezon után) Pelle... Értem én, hogy nem az ő posztja, ha nem az ő posztja, ne várjunk brillírozást. De poszttól függetlenül tudjon már megcsinálni egy kényszerítőt a 2 méterre futó csapattársához... meg az a "lövése", mikor megkapja, sehol körülötte senki, ha átveszi, lőheti jobbal, passzolhat bármi, erre ellövi a homályba ballal, istenem... a kapufa viszont nagyon szép volt tőle, de nagyon nem tetszik ez a hosszú visszaesés.

Én azért reménykedek, de valszeg majd csak a Milan-meccs után.
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.27. 10:34


Eric, minimális különbséggel ugyanígy látom, de tudom hogy nagyon másképp fogalmazom meg. Az Inter négyese így jobb, de Lautaro centert fog játszani szerintem. Ezért én őt nem vettem bele. És tudom még akkor is határeset, mert van Sensi és Miki, meg Asllani, akik közül főleg az utóbbi lehet nagyon jó, de az Inter keret idén a legjobb. Tavaly pedig BL döntőre us jók voltak (oké mákkal, de a City ellen is helytálltak).
Szóval a keret szerintem egy Icatdival, Lukakuval vagy akár Zapatával is elég erős a BL helyhez. A gondot én is az edzőben látom. Ahogy tegnap Trigo is írta, egy fasza edző kihozza a potenciált a keretből. Az idei serie a-ban ez a keret pedig top4-es, ezt vállalom, sőt kicsit sem érzem hazabeszélésnek. Akkor is, ga valóban csak borderline válogatott Cristante és Pelle. De ettől még válogatottak és nem is a keret 23-24. emberei.
Ha jön egy minőségi csatár és Smalling nem esik nagyon vissza (mint az első két meccsen) akkor Pinto megtette ami az ő dolga volt. Mourinho kezében a szezonunk. Oké, ezzel sok újat nem mondtam :D
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.08.27. 07:55


Hát F.Totti, irigylem a lelkesedésedet, de ennyire szerintem nem jó a helyzet.
Nem rossza keret, van benne variációs lehetőség, de azért vannak hiányposztok. Lloerente például a tegnapi meccs után kérdőjel, ahogy a jobb szél is, és Matic karakter is nagyon hiányzik. Nincs senki a középpályán aki nyomás alatt a hátára venné a csapatot. Az emlitett 4esből Paredes pl szerintem nem top4 kategória, fix kezdőként legalábbis, Juvéban sem volt az. A karaktere tényleg hiánypótló, de tudásban szerintem kevés, hogy igazán emeljen a csapaton. Cristante is inkább rotációban top4, az igazi jolly joker akit bátran bevethetsz több poszton is, ha baj van. A válogatottban amúgy se Cristante se Pellegrini nem része a legerősebb kezdőnek, bár Spelletti alatt Pellegrini még bekerülhet. És ha már Inter, a Barella, Frattesi, Calhanoglu, Lautaro 4es szerintem erősebb, bár nem pont ugyanazok a posztok.
És akkor ott van még a már emlitett hiányposzt, a legnagyobb és legfontosabb, az edző. Spallettivel top4be várnám a csapatot, és szerintem meg is lenne, de sajnos Joséval nem sok esélyünk van.
Szerintem Jose most az asztalra csap, aztán nem lesz innentől mindenféle felelőtlen támadgatás, majd Lukaku meg Dybala megoldja, többiek meg inkább maradjanak csak hátul.
Az első meccset amúgy nem láttam, de tegnap nem voltunk annyira szarok, helyzetek voltak, lőhettünk volna több gólt. Hátul nem kéne minden helyzetből 2-őt kapni. Lehet mégsem a kieső Leeds játékosai fogják megoldani a védelmi problémáinkat.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.08.27. 06:27


totti11 írta:Paredesnek még tuti kell idő


Iiiigy van!
En epp a wc-n ulok, nekem is kell ido.
Felek, a vegen a ket produktum nem sokban fog kulonbozni egymastol..

Egyebirant van egy veresegunk eddig az egesz szezonban. Azert az nem olyan rossz

Pedig tegnap volt nehany olyan osszjatek, ami igencsak tetszetos volt es eddig ritkasagszamba ment
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.27. 06:14


Igen, idáig jutott az olasz foci. Mondjuk 3 éve EB-t nyertek, de mégegyszer. Olasz vonatkozásában mondtam a top4-et. 4 ilyen kaliberű, ilyen potenciállal bíró középpályása nincs másik csapatnak az idei mezőnyben. Márpedig ez a pálya legfontosabb része.
Egy szóval se mondtam, hogy velünk BL 8ba lehet sétálni (bár az Inter tavalyi sorsolásával talán), vagy hogy jobbak mint akik 5-6 éve voltak nálunk pályán. Az élet úgy alakult, hogy nem kell jobbnak lenniük. Elég lenne egy jó edző nekik. Meglátjuk Mourinho az e még
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2023.08.26. 23:31


Igen sokszoros olasz válogatott mindkettő, látjuk is hány vb-ről marad le azóta az Azzurri, amióta ilyen spilerek vannak.
Pellegrininél gyengébb kapitányt még nem láttam Rómában, de ez privát vélemény.
Paredesnek még tuti kell idő, de a mai katasztrófa volt.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.26. 23:04


én sajnos nem látom Pellegrinibe azt amit te F.Totti. Jó ideje nem. Tudom a statok mellette vanank, de mégse...
Mondtam volna gyorsan, hogy nála még Szoboszlai is jobb, de ma már ezzel csak tényt közölnék :D

Az egyenlítés nem sikerült, így a Roma két meccs után nyeretlen, míg a Verona százszázalékos.
ezt a mondatot ízlelgessük azért :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.26. 22:39


totti11 írta:Hát F.Totti becsülöm az optimizmusodat, de az általad említett 4 játékosból szerintem csak Dybala top 4-es klubba való.
Valami rettenet gyengék vagyunk.


Mármint serie a top4. Pellegrini és Cristante is mindenhol kezdő lenne (sokszoros olasz válogatott mindkettő). Paredes pedig tavaly kezdő is volt egy játékerejében top4es csapatban. Ráadásul karakterben és stílusban is jól kiegészítik egymást. A Paredes-Dybala kémia pedig már most látszott hogy rendben van. Össze kell csiszolni őket ami persze melós lesz, de szerintem 4 ilyen játékosa még az Internek sincs a centrumban.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.26. 22:06


Hunszi írta:Hát ez csodás volt...1 pont két "kötelező" meccs után. Jövő héten Milan :(

Kötelező? :D Igazi rangadók lesznek ezek a meccsek egész szezonban. :D
Itt egyedül Lukakuban érzem azt, hogy ezen tudna segíteni, és egy pici polccal magasabbra tolna minket. Slussz.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: totti11 Dátum: 2023.08.26. 21:56


Hát F.Totti becsülöm az optimizmusodat, de az általad említett 4 játékosból szerintem csak Dybala top 4-es klubba való.
Valami rettenet gyengék vagyunk.
Avatar
totti11
 
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2009.09.18. 16:22
Tartózkodási hely: Győr

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.08.26. 21:54


Tenyleg… kritikab aluli a teljesitmenyunk
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.08.26. 21:53


Hát ez csodás volt...1 pont két "kötelező" meccs után. Jövő héten Milan :(
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.26. 21:45


Ferkosz írta:Meg nem ártott volna egy kapus sem.


Azt mondjuk nem hiszem el, hogy egyik cserénk se jobb Patricionál. Hihetetlen szar.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.26. 21:45


+10 perc?? lemaradtam valamiről? mire?

amúgy Bruno Conti egy napot nem öregszik :) Amióta emlékszem így néz ki, és most nézem, hogy 68(!!!) éves vazze
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.26. 21:44


Trigoria írta:a potenciál kihozására szoktak egy jó edzőt szerződtetni :wink:

Jaja, érted te ezt :wink:
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.08.26. 21:44


Meg nem ártott volna egy kapus sem.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.08.26. 21:39


a potenciál kihozására szoktak egy jó edzőt szerződtetni :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.08.26. 21:39


Még szerencsénk sincs...mekkora gól lehetett volna.
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.26. 21:36


Xaba, most szarok vagyunk, nem erről beszélek. Inkább a potenciálról.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2023.08.26. 21:34


Nem tudom melyik meccset nezitek
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.08.26. 21:30


:D
Oké Trigo, de fogok ilyesmit még írni párszor.... remélem.

Sn, tényleg így látom. Pechünk van és még nem 7s állt össze a csapat. De a Dybala, Pellegrini, Paredes, Cristante négyes nekem nagyon tetszik. Zalewski fejlődni fog, Llorente egyre jobban tetszik és SES is jó, előre meg jön egy csúcsnéger. Jó lesz ez, tényleg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F.Totti 2023.08.26. 21:35-kor.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég