Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.05.11. 20:52


A Sevilla elég látványosan lefocizza a Juvet, szóval most már tényleg csak nekünk kellene egy gól :D
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2023.05.11. 20:51


ez a bellotti nekem vállalhatatlan, a meccs meg élvezhetetlen :twisted:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2023.05.11. 20:48


én próbálom rávenni a szemem és a testtartásom, hogy a meccs felé forduljak tartósan, de nehéz... de próbálkozom böcsülettel :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.11. 20:40


Én nem is nézem éppen ezért, tomm. :)
Csak belőletek élek most.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.11. 20:37


Ez sem egy jó csapat. Nem is igazi német foci,amit tolnak. Jó lesz ez, csak kell egy gól.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Hunszi Dátum: 2023.05.11. 20:29


Jobban tetszene, ha bement volna Ibanez fejese, és már buszoznánk :lol:
Avatar
Hunszi
 
Hozzászólások: 3990
Csatlakozott: 2008.03.31. 20:14

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.05.11. 20:24


A kezdeti bizonytalankodas utan magukra talaltak.
Akinek eddig ez a meccs nem tetszik, annak a nemi eletevel vannak gondjai
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2023.05.11. 20:21


Huh, nagyon kellene egy gól!
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.05.11. 20:03


Hat ez izgin kezdodik

Na abraham csak bemosolyog 1-2 golt
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.10. 19:28


F.Totti bármit írhat, úgyis bekajáljuk neki. :)
Viccelek. :)
Sasszeme van a taktikai finomságokhoz.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2023.05.10. 16:32


igaz ez itt az aktuális meccs topik, de sebaj:

ahh, de durva amit F.Totti itt kielemzett nekünk. Én ennek az 1%-át ha látom egy meccsen, de valsz még azt sem fogom fel. Annyit felfogtam tegnap, hogy De Bruyne beb*szta :D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.10. 15:00


A maga módján. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.10. 12:34


Special ő most is. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.10. 11:07


A Barca vezetést szerez az Inter otthonában. Az Inter utána rúg 3 gólt, szuper játékkal. 3-1. Aztán idegenben emberhátrányban 1-0-ra kikapnak, természetesen buszpályaudvarral. De ez már a kutyát sem érdekli. Mourinho a pályán ünnepel.
Hogy miért írom ezt?
Ahogy az Inter az első meccsen fordított, az csodás volt.
Akkor még jogos volt a Special One elnevezés.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.10. 06:50


Jogos, akkor ezt is itt fejtettünk meg a asroma.hu-n. :)

Egyébként félre ne értsd. Arról bőven lehet diskurálni, hogy Mourinhot top5, top10 vagy top50 edzőnek tartjuk-e. Bőven lehet érvelni bármelyik mellett. Csak a Guardiolás összehasonlítás volt sarkos számára.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.10. 05:58


Bocsánat, kicsit elragadtattam magam tegnap. :) Nyilván elfogult volt teljesen amit irtam, és inkább érzések voltak ezek. De hát amúgy éppen a szaksajtó miatt sem bírom Guardit. Mert amikor őt kiveri Rudi Garcia a Bl-ből, Pep akkor sem lehet rossz taktikus, ő akkor is zseni, csak éppen TÚLtaktikázta… na, mindegy. És köszi a tegnapi meccs elemzését, nagyon érdekes volt. Szeretném én is így látni a focit, de én ezeket sajnos nem veszem észre. Egy dologot azonban ki kell emelnem: valóban nem olvasni Mourinho taktikai elemzést az elmult évekből, de ennek az az oka, hogy annyira zsenialis a taktikája, annyira újszerű, hogy még a szakírók sem tudták megfejteni. Ezért nem írnak róla. Mert nem tudnak. :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.10. 04:52


Ferkosz, nem tudom megítélni, hogy neked a csapat miatt, vagy maga Mourinho miatt esik rosszul a Mou-kritika.
De amiket leírtál Guardiola nézhetetlen focijáról...:)Minden héten lelket öntünk beléd, ha kell, csak lenne már olyan nézhetetlen a focink. :) Az a meccsenkénti két és fél gólos átlag is rásegítene, hidd el. Persze a csúcs nekem nézhetőségi szempontból az egykori Klopp-Pool és a Heynckes-Bayern volt. Guardiola tili-tolija tényleg ásítós olykor. De csak az ellenfél térfelén történik, bass.a kutya. :)
Az impotens katasztrófa kifejezésen kuncogtam itt magamban. Hát ha van most európai nagyobb csapat, akinek a támadójátékára ez jellemző, akkor azok mi vagyunk. :)
Viszont Ferkosz: nehogy bármikor is rosszul essen bármi. Ezek csak gondolatok, agyalgatások, vélemények, nem pedig a másik lenézése. Amúgy is csak nekem van itt fogyatékom, nyugi. :) :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2023.05.10. 04:07


. hiába mondja minden hozzáértő, hogy bizony a Föld kerek


Engem spec soha nem fogaz meggyozni arrol, hogy a foldckerek.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2023.05.10. 00:40


Nyílván szubjektív kinek mi tetszik, de Fekosz, te olyasvalakiről állítod, hogy tucatedző, akit 15 éve másol a fél szakma. Elismerten minimum top3 edző egy évtized óta és ezt nem én mondom, hanem mindenki,aki valóban ért a focihoz. Nálam és nálad sokkalta jobban, hisz nekik az a szakmájuk, nekünk meg más. Érdemes meghallgatni őket. Elfogult vagy durván. Nem baj, csak így semmi értelme erről beszélgetni. Ez kb lapos Föld kategória. Van akit arról se lehet lebeszélni, hiába mondja minden hozzáértő, hogy bizony a Föld kerek.
Guardiola és Ancelotti focija is remekmű. Imádtam nézni a mai meccset. Tökéletesen komponált buildup játék itt, a villámléptű zseniknek nyitott területek amott. Vonalzóval rajzolt területvédekezés az egyik oldalon, labda terelés és csapdázás a másikon. De kb fél órát tudnék beszélni arról, hogy mi az ami magával ragadott ma annak ellenére, hogy a meccs nem volt túl izgalmas. Csak még egy dolog. Láttad a Pool-Real meccset? Klopp is zseni, de a Reál középpályáját nem tudta megoldani. Ma Pep egy klasszikus 442vel lepte meg védekezében a világot és kontrollálta azt a területet, amit a Real ellen elvileg nem lehet. Közben pedig a WM rendszerben támadott Sebes Gusztáv módra. Stones , egy favágó belső védő, tökéletesen mozgott két poszt között. Hidd el nem öszönszerűen. És basszameg nem hibázott Modricék ellen. És Carlo még nála is jobb volt. De ő nem csupán eljuttatja a sztárjaihoz a labdát, mint Mou Dybalához, hanem melléjük tesz egy-egy gyors segédet, akikkel 2v2ben levédekezhetlenek. Létszámfölényt pedig Guardiola sem tud egyszerre 2 oldalon kreálni, főleg úgy hogy a Reál kifejezetten erre készült. Szépen mentek be a csapdába, hogy a túloldalon terület nyíljon. Volt belőle sok labdavesztés, de amint fáradni kezdett a City (Guardiola miért nem cserélt??!) lett egyből helyzet is. De amit pl Walker játszott (és gondolom lófax gyenge osztályzatot kap rá) olyat a portugál ebén láttam angol játékostól utoljára (Cole
VS CR7 korszakos párharcában). De az emberekben majd az marad meg, hogy gólt lőttek róla és párszor átjátszották. Igazából pedig nincs olyan védő, aki ezt sokkal jobban megoldotta volna world wide. Nem szurkoltam senkinek, mert én sem szeretem ezeket a full tápos csapatokat. De a focijukat jó nézni. Néha próbálom kényszeríteni magam, hogy a Romát is így nézzem, próbáljam meglátni mit akarunk előre játszani. Nyílván nem értek hozzá eléggé, mert semmi nem jön át. Pedig tudom, hogy van terv nálunk is, de nem látom. Nem véletlen, hogy Mourinho elemzést az elmúlt 3-4 évből nem fogsz találni, Carlot és Guardiolat pedig hetente szakírók tucatjai próbálja megfejteni. A City azért jó nézni, mert látni. Nézd meg a gólt. Sima 3szögeket csinálnak. Haaland küldi be pozícióba Gündogant, megcsinálják 4 védő ellen a szélső 3szöget. A labdát nem is akarja kérni, hanem egyből hátranéz, hogy a megnyílt területre érkezik-e valaki és amint látja hogy jön KDB, ráront 2 védöre, hogy mélyre húzza őket, legyen hely a lövéshez. Nézd csak Haaland mozgását a labdaszerzés után. Kibaszott tudatos. És igen, a vége egy sima átlövés. Egy jól eltalált. Ki ne tudna ilyet, minek ehhez edző. A másik pedig az, hogy ilyet csináltak az első negyedórában kettőt (egy Rodri lövés és egy KDB). Ancelotti egyből reagált ès több ilyen nem volt. De a labdavesztésre nem készülhetsz. Egy hiba, amit egyből megbüntettek.

Szóval vissza Inkább Mourinhohoz. Dicsérd őt úgy, hogy közben ne állítsd, hogy lapos a Föld. Hitelesebb lesz.

(Bocs a sok szóismétlésért és elütésért, piásan, telefonon elég nehéz ennél jobban :D )
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.09. 22:43


Én senkit nem akarok meggyőzni. Semmiről. Csak leírtam - ha szabad - hogy ha ez a Pep lenne a mi edzőnk, akkor tőlem hallanátok állandó siránkozást minden héten, minden meccs után, hogy mennyire nézhetetlen a focink. Ennyi. És nem érdekelne, hogy mennyit passzolunk keresztbe meg hosszába. És nem érvelek amellett, hogy a Real jobb, nem érdekel. Sajnos nem eshet ki mindkettő. Nekem a döntő holnap lesz. Két utálatos csapattal, de rendes focival. Nem tesze tosza, pisszi passzi, tiki takival. Rettenet. Inkabb nézek meg ezutan három Roma meccset felvételről.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: ericcartmen Dátum: 2023.05.09. 22:29


Ez kb az idei BL döntő volt, az idény két legjobb csapata játszott, a világ legjobb edzőiből ült 2 a padon. Eléggé kioltották egymást, nem volt túl jó meccs, nem vállalt egyikük sem nagy kockázatot. De ettől még nem lesz valaki béna edző, mert egy BL elődöntőben csak ikszel a Reállal. Guardiola igenis top edző, legyen elég annyi, hogy a szakirodalom annak tartja, még ha te nem is.
Ja, és Guardiola béna, mert egy átlövéseel X-el, de Carlo ezerszer jobb, mert ő....várjál csak, ő is pont egy átlövéssel X-elt. Itt kicsit sántít az érvelés.
De szerintem zárjuk le a témát, nem fogjuk meggyőzni egymást, nem is kell.
Ferkosz írta:Frusztráló impotens katasztrófa.
Pontosan ezt érzem a Roma meccsek 95%-án. Meg még vannak itt páran a fórumról.
Avatar
ericcartmen
 
Hozzászólások: 931
Csatlakozott: 2014.10.31. 22:08

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.09. 22:10


Na, direkt végignéztem. Helyesebben végigszenvedtem. Ez valami embertelen volt. Ha ez a modern, űrfoci, akkor inkább átnyergelek a championshipre. Ez valami katasztrofa volt. Nézhetetlen. Guardiola x-el egy átlövéssel. Én nem akarom nézni ahogy passzolgatnak jobbra balra, be ki, kicsit ide, kicsit oda. Carlo 1.000x jobb edző mint ez a Guardiola. Fohaszkodom, hogy sose legyen annyi pénze a Romanak, hogy ezt az embert leigazoljuk edzőnek!!!
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.09. 20:53


Nézem ezt a Real Cityt és komolyan felmerül bennem a kérdés, hogy miert is olyan korszakos edző ez a Guardiola? Nyert két Bl.-t a korszak legjobb Barcájával, de kellett hozzá bírói segitség és ennek is 10 éve. Aztán alaposan beégett a Bayernnel. Utana elment a Cityhez ahol össze nem jönne a Bl. Ja persze, nyert bajnoksagot. Ahogy Alex, Jose, Conte, Ranieri. Gratulalok. Nezem ezt a meccset és boldog vagyok, hogy nem ő az edzőnk. Frusztráló impotens katasztrófa. Számomra ez a Guardiola-foci. Rémálom nézni számomra.
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2023.05.09. 19:50


Bognár Gyuri egyszer nézett egy meccset Dömével és meglatott egy tehetséget, erre annyit mondott: “Te Döme, ezt még mi sem tudjuk elbaszni.” :)
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2023.05.09. 16:59


Hát de mi még nem is kontrázunk...:)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég