Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.01.22. 22:59


off:
h.zsotti:
minden hsz-nél jobb felül ott az "idézet" gomb :wink: Ha megnyomod, az egész hszét berakja a tiedbe.
Illetve ha pl egy szövegrészt kijelölsz már a hsz írása közben (vagy más hsz-éből bemásolod), akkor felül ott a quote gomb, és máris idézésbe rakja az adott részt
(ez utóbbi főleg akkor jó, ha nem az egész hosszú hsz-ére akarsz reagálni valakinek, hanem csak egy mondatára pl)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: h.zsotti Dátum: 2024.01.22. 19:09


F72Quadraro :
Ha vannak Curva Sud-os barátaid, megtennéd légyszíves hogy meginterjúvolod őket hogy rájuk milyen hatással volt a Murinnyós fiszefaszomkodás?
( bocs nem vágom hogy kell vkinek válaszolni vagy idézni :) )
h.zsotti
 
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2006.06.07. 00:59
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.01.22. 14:50


Tehat ha valaki konyvet ir a csaladomrol, akkor az lekrvazhatja az anyamat?

Hat, ha mindenki szerint sensi meg viola voltak a legnagyobb elnokok, es megis tuntettek ellenuk az nem azt jelenti, amit mar nagyon sokszor megenekeltek, hogy az ember csoportban rettento buta allatfaj?

Nem hiszem, hogy aki konyvet irt, meg 60 eve meccsre jar, az futyult, de onmagaban a 60 eve meccsrejaras nem tesz hozza az intelligenciahanyadoshoz, szoval attol meg lehet kapitalis barom. Nem a konkret barat, hanem ugy altalanossagban
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.01.22. 14:40


Oké, ne haragudj. Természetesen nem személyeskedni akartam, add át bocsánatkérésem az ismerőseidnek :)
Az indulatom a füttyögőknek szólt. És nyakam rá, hogy aki évtizedek óta meccsre jár, hobbiból vagy hivatásból dolgozik a klubért, az nem fütyült szombaton se. Nem hiszem, hogy az ilyen embrek megtéveszthetők, megvezethetők, hangolhatók. Ami jó a klubnak, az jó nekik is. A belső feszültség pedig a legritkább esetben az.
Romanistát akkor sem fütyülnek ki, ha neadj' isten kedvelték Mourinhot. Amúgy ritka kivételtől eltekintve nem hiszem, hogy ezen a szinten bárki szándékosan játszana gyengén. De persze népszerű dolog ilyet kitalálni főleg egy olyan túlfűtött helyzetben, amit az exportugálunk folyamatosan generál maga körül.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2024.01.22. 12:33


F.Totti írta:Más. Pellegrinit fütyülték? Okádok. A gyerek romanistább a nagyarcú kanyaruk 99.9%-ánál. De lehet, hogy a 100nál. Gyerekkora óta a klubért dolgozik. Ki a faszom az a Mourinho hozzá képest? Azért mert tud szépeket mondani, mosolyok a szelfiken és eljátssza az örök rómait miközben fűvel-fávat tárgyal az ügynöke? Egy igazi ordenáré, gyökér, állat, aki miatta kifütyüli azt a játékost, aki átvette a stafétát Tottitól és De Rossitól. Mi a szart képzelnek? A következő meccsen kíváncsi leszek merik-e fújjolni. Áh, nem is tudom mit vártam...


Hm... Enyhén túlzol azért Józsi. Ott a kanyarban azért van, aki már 20-25 éve meccsre járt,
amikor Lorenzo megszületett. Most azért elég sok kedves ismerősömet, barátomat degradálod.
Nem kezdem el, hogy közülük ki mit tett a Romáért, de jó néhányan azért elég sokat...
Történelmi könyvektől egyéb emlékek megőrzéséig meg folytathatnám...

Ki a fa..om Mou hozzá képest? Ne ebben egyetértünk... :-)

De ahogy írtam már Rómában azért Pellegrininél jóval nagyobb emberek is ki lettek fütyülve.
Dino Viola vagy Franco Sensi ellen komoly tüntetések voltak... De nincs olyan Roma szurkoló
vagy olyan könyv, aki vagy ami nem a legnagyobb elnökökként említi őket.
Pellegrinit pont elég sokszor védte meg pont a kanyar, amikor kritizálták, kikezdték őt.
Most kitalálta valaki, hogy ő pár társával együtt direkt a nagy Mou ellen játszott (azaz nem játszott).
Majd elmúlik...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.01.22. 00:16


Na, én most tudtam végre megnézni. Jó volt ez kezdésnek. Imádtam a spallettis 3,5 védőt. Szemérmetlenül nyúlta DDR :)
Az egyik wingback felment, a két középhátvéd kitolódott az oldalára, az egyik kp pedig visszalépett melléjük-közéjük. Az első félidőben egyáltalán nem mert ránkjönni a Verona, pedig elég jó kis pressing csapat. DE egyszerűen nem tudták követni sem a szélsőinket és mindig az a kp mozgott vissza, akinek nem volt embere. Hú de jó volt ez így egy hét közös edzés után.
A másik, amit DDR kért az láthatóan a direkt és gyors játék volt. Szerintem ahányszor vki kettőnél többet ért továbbpassz nélkül a labdába, annyi kört futott a meccs után. Dybalának nem is tetszett ez a stílus, de cserébe visszakaptuk a régi Pellegrinit és Bove is olyat mutatott, amit eddig nem is sejthettünk róla. 92%-kal passzolt és sokkal progresszívebben, mint eddig bármikor. A srác aranyozza az idei szezonunkat. Paredes is oké volt. xG-ben elvertek a 11es miatt, de xTben simán hoztuk a meccset az utolsó 10 perc ellenére is. A 3 védő és a hátralépő kp-n kívül mindenki egyből ráfordult az emberére. Jöttek az egy-egyek, ha volt terület és jött rengeteg egyérintő, ha nem volt. Persze volt pontatlanság is bőven, de nagyon szépen mozogtunk az első 60 percben. Hogy a fizukum fogyott el vagy mentális györcs jött a végén, azt nem tudom. Az utóbbira tippelek. Hihetetlen nagy volt a tétje ennek a meccsnek. Kicsit összenyomta a csapatot, ahogy melegebb lett a helyzet.

Letámadásunk természetesen nem volt még. Ahhoz kell még 2-3 hét egészen biztosan, de lehet több is. Viszont nem kérdés, hogy lesz. Ez a 4141-es területvédekezés azért így elég impotens. Túlságosan reaktív, ami nagyon nem illik a támadójátékunkhoz. Nem kérdés, hogy ebben lesz változás. A szükséges köztelezőket behangolta DDR (csapdáztuk a széleket és volt ember a vonalak között és megszálottan kerestük a párharcokat. Naná! :)), de csapatszintű védekezésnek ez azért kevéske. DE irreális lett volna többet várni.


Más. Pellegrinit fütyülték? Okádok. A gyerek romanistább a nagyarcú kanyaruk 99.9%-ánál. De lehet, hogy a 100nál. Gyerekkora óta a klubért dolgozik. Ki a faszom az a Mourinho hozzá képest? Azért mert tud szépeket mondani, mosolyok a szelfiken és eljátssza az örök rómait miközben fűvel-fávat tárgyal az ügynöke? Egy igazi ordenáré, gyökér, állat, aki miatta kifütyüli azt a játékost, aki átvette a stafétát Tottitól és De Rossitól. Mi a szart képzelnek? A következő meccsen kíváncsi leszek merik-e fújjolni. Áh, nem is tudom mit vártam...
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.01.21. 17:54


adamasr írta:Ezt most néztem:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4811913710
Csak Bove-t, Fáraót, Dybalat, és Lukakut nem fütyülték, no meg persze Danielet! Pellegrini kapta az egyik legnagyobb füttyöt. Bízom benne, hogy az új játékstílus, DDR jót tesz neki, mert tényleg minden szempontból szarul nézett már ki egy ideje a pályán.

pfff... buta állat a szurkoló....
két hét és majd újra tapsolnak
sőt, Pelle tegnapi játékát látva, azonnal illene
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.21. 16:02


Én is. :)
Tudom, hogy nem tarthat olyan sokáig az eufória, de addig is megpróbálom minden másodpercét megélni. :)
(Aztán hátha tovább tart majd.)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: h.zsotti Dátum: 2024.01.21. 13:55


Nekem ez végre egy olyan Roma meccs volt amit szeretek.
Kellemes kreatív támadójáték. Én folyamatosan 6 embert láttam a támadóharmadban. Egyértelműen ez egy gólrairányuló játék volt. Volt 2:0 is. Akciógólokkal.
Jóska Romája 1:0nál már törte a játékot és altatott.
Persze lehet mondani h a vége nem volt meggyőző, de legalább végig tudtam izgulni és odakötött. Ez a Roma. Nem tudsz az utolsó percig hátradőlni és szurkolásra késztet.
Én nagyon örülök :)
h.zsotti
 
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2006.06.07. 00:59
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2024.01.21. 12:22


Szia Eric, itt visszanézheted a meccset:
https://fullmatchsports.cc/roma-vs-vero ... h-2023-24/
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.01.21. 12:15


Birom az ilyen agytrosztoket. Vajon a futtyogok mit csinaltak pellegrini goljanal?
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: adamasr Dátum: 2024.01.21. 10:54


Ezt most néztem:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4811913710
Csak Bove-t, Fáraót, Dybalat, és Lukakut nem fütyülték, no meg persze Danielet! Pellegrini kapta az egyik legnagyobb füttyöt. Bízom benne, hogy az új játékstílus, DDR jót tesz neki, mert tényleg minden szempontból szarul nézett már ki egy ideje a pályán.
adamasr
 
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2021.08.28. 20:12

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.21. 10:21


Ez a feszültség most kizárólag DDR sikeres bemutatkozása miatt volt bennem.
Szerintem. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2024.01.21. 09:59


Kábé végigremegtem az első 20 és az utolsó 20 percet.
:?: nem lesz ez így jó Zsolti... Túlságosan függ a lelked a Romától. Szvsz.:)
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.21. 07:23


És a Dybala-kérdés valóban nagyon fontos.
Rengeteget védekezett, Mou valahogy jobban felszabadította ez alól. Mindig szélen kellett visszajönnie Caballal, Mou-nál középen kolbászolt a saját térfelünkön.
Tegnap úgy brillíroztunk az első félidőben, hogy az független volt Dybalától. Mou-nál csak tőle függött a jó játék. A gesztusai rendben voltak, nem elégedtlenkedett.
Ahogy lecserélték, már nem volt támadójátékunk. Fura ez. Zalewski visszafutott Caballal, de támadásban kábé labdához sem ért.
Remélem hosszú távon nem fog méltatlankodni a Kölyök a szélső védekezésért. Vagy Dani átirányítja valahová.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.21. 06:55


Igen. Óriási volt a kontraszt.
A két nagyobbik lányom focizik, velük néztem a meccset. Hosszú idő után először az elejétől fogva, kölyökpezsgővel és pattogatott kukoricával. A feleségem biztosította tehát a nasikat, minden adott volt. A legkisebb kislányom kintről a konyhából kiabálta a második gólnál, hogy "ezt szedd ki, bohóc!" :) A csapatra rá sem lehetett ismerni. Szárnyaltak.
Aztán az utolsó 30 perc ijesztő volt. Igaza van abban Ferkosznak, hogy ott parázni kellett. Nagyon. Kábé végigremegtem az első 20 és az utolsó 20 percet. De ebben benne volt az iszonyatos várakozás és félelem is. Tényleg mintha a City ellen játszottunk volna. Nem ment emberhez labda. Minden visszajött. Nagy helyzete nem volt az amúgy fasza kis Veronának, de Serdar, Folorunsho és Suslov mint kés a vajon, úgy szedték le az embereinket egy az egyben. Talán ha egy kontra elsül, néhány pontosabb passz, akkor le lehetett volna törni ezt a nyomást. Szóval Mou-val is ez lett volna a végén: teljes visszaállás. De az nyugodtabb lett volna.
Ám isten őrizz, hogy visszasírjam azt a faszit.
Dani, dolgozzatok, és szuper lesz ez.
Köszönöm a futballélményt!
Forza Roma!
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: danikov Dátum: 2024.01.20. 23:26


A nagy fogadkozásomat keresztbehúzta a gyerek, úgyhogy nem volt nagy rituális elvonulás a meccshez, de az EL-döntő óta először húztam fel mezt, szóval valami megmozdult azért itt is.
Az első fél óra az zseniális volt, még legózás közben, telefonról hallgatva/nézve is élvezet volt már csak a más hozzáállás miatt is.
Ezúton meg kell követnem a játékosokat és a fórumtársakat, én nem gondoltam volna, hogy ennyit jelent felszabadultságban és motivációban egy más szemléletű edző, hiába profik a srácok, érezni lehetett a különbséget.
Bevallom, én is a fütyüléstől félők táborát erősítettem, de pozitívan csalódtam.

A meccs sztem rendben volt, pár szituáció azért megragadt.

11es
Én nem tudom már követni, mi a szabály kezezésre, de ha ez 11est ér, akkor Taylor sporinak minimum hármat kellett volna befújnia arra az egy esetre. Hát vicc... Hova a tökömbe rakja nyomorult a kezét, mikor hátulról ráfejelnek? Na mindegy... Bevezethetnék jövőre, hogy kényszerzubbonyban vagy amputálva kell játszani, akkor biztos nincs ilyen eset.

Verona-gól
Elsőre én is azt mondtam, hogy a halál f.száról hogy lehet gólt kapni, de azért nagggyon durva kifli volt ebben. El is mozdult Rui helyesen arra, amerre ment a labda, de a franc se gondolta, hogy ekkora falsot rakott bele a srác... Élete gólja. Attól függetlenül, ha már visszaért, akkor üthette volna jobb helyre, mondjuk bárhova.

Utolsó fél óra
Na ez hiányozni fog Mou-tól. Most rendesen be voltam parázva, hogy nehogy el legyen cseszve a bemutatkozó meccs. Remélem, vmi stabilitást össze tud rakni DDR. De az már alapból piros pont, hogy a 80. perc felé 2:1nél csatárt küldött be, még ha Belotti ma flop is volt sajnos.

Jó lesz ez, remélem.
Avatar
danikov
 
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2014.02.01. 14:13
Tartózkodási hely: Pápa

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.20. 20:34


Az igen, JOSBOMO.
F.Totti másik neve. :)
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2024.01.20. 20:29


Nagyon boldog vagyok az eredménnyel, én nagyon optimistán látom a jövőt!

Szakmailag egy pár dolog:
- 4-3-2-1 karácsonyfával kezdtünk. Friss volt mindenki rengeteg passz, rengeteg futás. Szembetűnő volt a felszabadultság. Spina, El Sha nagyon jól váltották egymást mélységben. Pelle-El Sha jól szűkített, abból lett a gól is. Volt bennünk dinamika a középpályán. Dybala nagyon mélyen visszajárt védekezni, talán rajta éreztem, hogy nem annyira ízlik ez az új helyzet neki, látszott a lecserélésekor is, neki fejben rendezni kell magában mit akar. Ne felejtsük 2 full kezdő nem volt Mancini és Cristante.
60 percig extra volt a játék, utána nem értettem miért, nagyon hosszúak lettünk, Llorente nagyon mélyen húzta meg a vonalat, így megölte Pellét és Bovét, 60 méteret nem lehet befutni, nyilván a potyagól sem segített.
DDR beváltott 5-3-2 re okosan, de ebben a rendszerben kulcs hogy elöl Belotti és Lukaku megtartsa a labdát. Sajnos ma a Kakas használhatatlan volt.
Nem tudtunk frissíteni mert tényleg csak ifista volt a padon. A végén nagyon érződött a félelem, az önbizalom hiány, de kihúztuk és ez a lényeg.
Látszott mit akarunk majd játszani az első félidőben. Nincs pressing, hanem a középsőzónában Pelle és EL Sha féltávokon próbálnak szűkíteni és Bovéék labdát szerezni és abból jó átmenetet végig vinni. Ha visszazár az ellenfél akkor fel Lukaku és a visszapaszzra indul az egyik 10 es és a széle. Jó lesz ez, de még kell bár meccs. Bove a legjobb középpályásunk volt, én Paredes hagynám ki ( ki is sárgult) hosszú távon. Dybalán kivül mindenki testbeszédje tetszett.

Gratula Daniele! Forza Roma!
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2024.01.20. 20:26


Nyilván ha ez Mourinho meccse, most szidnánk, mint a bokrot az utolsó 30 percért.
Ott szétesett minden.
Ha ez 5-10 perc, az benne van.
De így kínos volt, simán benne volt az iksz.
DDR összerakja majd.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2024.01.20. 20:29-kor.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Ferkosz Dátum: 2024.01.20. 20:15


snatch írta:
Ferkosz írta:Négy nap alatt visszatért a regi Roma. Két és fél év alatt elszoktam tőle, hog az utolsó 10 percben ki kell hordanom harom infarktust.

hihetetlen, tökre izgulok az utolsó 10 percben, ilyen nem volt az elmúlt másfél éve...


Kinek mi…
Ferkosz
 
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2016.09.11. 16:30

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.01.20. 20:15


Na errol a meccsrol egy kis szosszenetet elolvasnek mr f.totti esetleg kakast
De tenyleg
Rejtsd man el ddr t a palyan
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2024.01.20. 20:14


Trigoria írta:
Ferkosz írta:Négy nap alatt visszatért a regi Roma. Két és fél év alatt elszoktam tőle, hog az utolsó 10 percben ki kell hordanom harom infarktust.

mert az utóbbi időben nem vezettünk a 80. percben, ami miatt az ellenfélnek támadnia kellett volna :D :D :D


Ez nagy volt :lol:
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3921
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2024.01.20. 20:11


snatch írta:a szagértő Nyíl szerint a tizinél eleve a csatát szabálytalanul ugrott fel, szerinte az kifelé szabad lett volna.


Neeeee legyel a zsoze al is zsozebb
Akarmi is tortenik, egy veronat utni kell otthon.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: feree80 Dátum: 2024.01.20. 20:10


sztem elfogyott az energy, aki qrvára tetszett, fáraó és bove.

karsdorpot továbbra sem szeretem, én már nem is fogom :mrgreen: nekem rui patricioval eddig nem volt problémám, de tényleg remélem hogy jövőre ő már nem lesz itt, amúgy nálam svilar is gyenge, szal vele sem számolok, de a lényeg, hogy nyertünk, forza roma forza ddr :flagbig:
A meg nem értett zseni, aki úgy látja a Roma dolgait, ahogy senki más, és büszkén vállalom. ;) :) Idézet vége, na ki mondta?!
Király vagyok baxátok meg, király!
dögölj meg moncsi, pallotta vattane!
Avatar
feree80
 
Hozzászólások: 8241
Csatlakozott: 2008.01.05. 21:26
Tartózkodási hely: Bp. IX.kerület or Bács-Kiskun megye

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég