Aktuális meccs

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.30. 10:58


Xaba írta:En meg mindig nem hiszem el hogy a vedoink megalljak a helyuket komolyabb csapat ellen. Meglatjuk.



De mi a baj a védőinkkel? A Napoli és a Juve erősebb egyértelműen, de az Inter alig alig jobb (de cseréik pl nincsenek), a Milan meg egyáltalán nem.
Karsdorp. Amikor idejött mindneki irigyelte és nyalogatta miatta Monchit. Holland válogatott. Éveken keresztül a holland foci egyik kiemelt ígérete volt. Gasperini is vitte volna tőlünk tavaly. A srác 442-ben szocializálódott. Amikor mi pályára tettük, fogalma nem volt mit kell csinálnia. Az alapképességeivel soha semmi probléma nem volt.
Mancini. Olasz válogatott. Az egyik legígéretesebb (nem öreg) belső védő.
Smalling. Fél éven keresztül a csapat legjobbja volt. Majd megsérült. Angiában sem bukott. Még a segg angol sajtó is jó védőnek tartja.
Ibanez. 3-4 hónapig 60 milkás árcédulát képzeltünk rá. A legtöbb megnyert párharc, a legtöbb labdaszerzés a ligában. Aztán jött a nagy hasraesés. Elment az önbizalma.
Vina. Uru válogatott, a Palmerias alapembere és a tinédzserek mellett a legpiacképesebb játékosa. Épp beszoktatás alatt.
Spinazzola. Az EB győztes olasz csapat legjobb mezőnyjátékosa volt a tornán a sérüléséig.

Reynolds és Kumbulla nálam mondjuk kuka és Calafiorinak is sokat kell még fejlődni, de azért nem egy rossz névsor ez. Persze vannak erős kérdőjelek, de nálam Karsdorp pont nem az.

A védőink szerintem elég jó alapot adnak egy jól működő védekezéshez. A mentalitásuk is (talán Spinazzola kivételével) tökéletesen illik Mourinhohoz. De a védekezés mindig csapatmunka, azaz edző munka. Abraham pl többet javított az idei védekezésünkhöz, mint mondjuk Karsdorp jobb formája. Haa van egy jó edződ, akkor ezekből a játékosokból lehet jól védekező csapatot csinálni. Leginkább Spinazzola és Mkhitaryan lesz problémás. Ők egy oldalon elég kockázatosak. Már el Sharaawy is sokkal jobb lenne Miki helyett, de megnézném az Örmény Messit is a bal oldalon.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: szilardbence Dátum: 2021.08.30. 10:38


Panucci szalonnát jelenleg ha 1-2 kutya ad világon :D
"Az elmúlt években követtem el hibákat. Nem fogom még egyszer elkövetni ezeket. Lesznek inkább új hibáim!" - J.M.
szilardbence
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.04.24. 07:40

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.08.30. 10:15


Karsdorpkutyabol nem lesz panucciszalonna
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2021.08.30. 10:06


En meg mindig nem hiszem el hogy a vedoink megalljak a helyuket komolyabb csapat ellen. Meglatjuk.
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: jnzsblzs Dátum: 2021.08.30. 07:57


Zsolti írta:Még a végén jobbhátvédet farag Mou Karsdorpból. A Trabzon elleni első meccs óta kábé szárnyal. Jól helyezkedik, szerel, bőrözget.
Na meglátjuk.

Karsdorp védekezésétől még minidg idegösszeomlást kapok amikor nézem, de egy ilyen csapat ellen ez pont nem számít, nálam az első (bevallottan bitangpusztulatosan fostos) félidő legjobbja volt.
Mindegy, hogy kit utálsz, kit szeretsz, kivel értesz egyet, avagy kivel nem ha a lényeg nekik is:
:scarf:
jnzsblzs
 
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2008.08.10. 21:06

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2021.08.30. 07:15


Még a végén jobbhátvédet farag Mou Karsdorpból. A Trabzon elleni első meccs óta kábé szárnyal. Jól helyezkedik, szerel, bőrözget.
Na meglátjuk.
Zsolti
 
Hozzászólások: 11480
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: szilardbence Dátum: 2021.08.30. 07:01


Remek kis találkozó volt legalábbis abból a szempontból, hogy láttuk mire számíthatunk kis/védekező csapatok ellen.

Szanisz fogalmazott twitteren a legjobban. "Nagyon sok ilyen meccset láttam Joséval, azokat valahogy mindig 1-0-ra nyerte az Inter. Remélem, megvannak mèg a jegyzetek… #asromahu". - Ugyan ezt éreztem én is, hogy valahogy ha begyötörjük akkor vége is van, de nyilván mondani könnyű.

Aztán jött LoPelle (Meg Belec) és utána a gálaelőadás szebbnél szebb gólokkal.

Pár észrevétel:

Vina és Rick ilyen csapatok ellen hibátlan lesz, mind a ketten támadásban erősebbek, és van sebességük visszaérni mind a ketten az idei legjobb meccsüket tolták + Vina első gólnál adot egy zseniális gólpasszt.

Mancini - Ibanez Nincs mit kiemelni dolguk sem nagyon volt, majd a nagyobb csapatok ellen lesz érdekes.

Vereout és Cristante - Jordan lesz a végén az igazi Dzeko pótlék (4 meccs 3 gól 2 assist) de mezőnyben elképesztő amit csinál, de mondjuk várható is volt hogy Mou alatt szárnyalni fog (Senki nem beszél róla, de az gólpassz a végén az klasszis meglátás volt). Cristante pedig kezdi velem elhitetni hogy nem csak kiegészítő embernek jó, szerintem már nem lezs a középpályán változás max télen és ennek a nagy győztese ő lehet. (Illetve Diawara de ő úgyis megy amint el tudjuk adni)

Miki ma szerintem szörnyen gyenge volt, ennél ő jóval többet tud.

Pellegrini - Te hol f***ba voltál 2 évig ember ? Ez az új pozíció meg ez motiváció amit zsozé adott neki egy teljesen más játékost hozott ki belőle. Ilyen egy igazi vezér bravó!

Carles Perez - Az internet áradozik róla, és valóban nagyon aktív volt + gólpassz. Valaki korábban írta, hogy Zaniolo cseréjének érdemes megtartani. Teljesen egyet tudok érteni vele. Ahhoz képest, hogy ő is "halál listás" volt, neki sikerült megmutatnia, hogy ez a taktika/pozíció nagyon fekszik neki, és megmutatta, hogy szeretne maradni ami eredményre is vezetett.

Tammy és az Üzbég Messi (mostantól szigorúan csak így :D) + Mayoral - Az öreg Lincoln ezt nagyon de nagyon megérdemelte, nagyot küzdött egész meccsen és a második gólnál ahogy azt a labdát megtartotta, na az a "prime" Dzekot idézte. Sokan mondták nekem hogy Abraham jó lesz figyeljem meg (Nagyon szkeptikus voltam/vagyok vele kapcsolatban de eddig rám cáfol). Ami nagyon meglepett, hogy mezőnyben milyen hasznos mert ez a Pl-ben nem volt rá jellemző azt érzem, hogy Mou adott neki egy nagyon szabad szerepkört ami ezt hozza ki belőle. Eldor minden mozdulatán látszik a tudás nagyon remélem, hogy ligában is kezdeni fog 1x-1x, és ha Borja lepasszolja neki a végén.... Apropó Mayoral szegény csávó, olyan szezont rakott le cserecsatárként ami Destronak, Osvaldonak, Boriellonak kezdőként sosem vagy nagyon ritkán sikerült, aztán kap a nyakába 2 ilyen csatárt. Én szurkolok neki nagyon hogy marad, megérdemli hogy pályán legyen.

Mourinhoról nem nagyon van mit írni, megint egy tipikus José meccs, csak most már típusú ellenfél ellen, viszont elnézve a serie a összes csapatát és azoknak stílusát, nagyon utálni fognak játszani ellenünk már csak azért is mert a keret tele önbizalommal és a taktika egyenlőre (!) hibátlanul működik.

Számomra ez az év egyenlőre a visszatérésről szól, az elmúlt szezonokban néztem ugyan a meccseket de mint ahogy többen is írták gyakran más tevékenység mellet, idén viszont eddig minden percet látni akarok méghozzá a TV előtt a kanapén ülve és ez egy hatalmas dolog.

Forza
"Az elmúlt években követtem el hibákat. Nem fogom még egyszer elkövetni ezeket. Lesznek inkább új hibáim!" - J.M.
szilardbence
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2018.04.24. 07:40

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: JOSBOMO Dátum: 2021.08.30. 06:54


Azt láttam tegnap, hogy nagyon egyben van a csapat, egységesek vagyunk, pozitív a légkör és a Mou hatás is nagyon érezhető. Mindenki csipkedi magát.
Lincoln eddig várakozáson felüli, nem csak sport szakmailag, hanem emberi tulajdonságai miatt is.
Tudatosan játszatja szinte mindig ugyanazt a kezdőt, a mozgások, játékkapcsolatok igy tudnak automatizmussá válni.
Én nagyon optimistán látom a helyzetünket.

Sport szakmailag a Sal 5-4-1 et védekezett nagyon mélyen, az első elcsúszásukat igaziból ki is használtuk. Látszik, hogy Mou kéri a mélységi felpasszokat, hogy megmozgassa a védőfalat, ezeknek a labdáknak a megjátszásában nagyon jó Lincoln.
Lehet kicsit meglepő, de a felpasszok hatékonyságában egyik legjobb Karsdorp, jobb bekk létére nagyon jól passzoló játékos, de Vina is sokat fejlődött. Azt érzem eléggé jól össze van rakva a csapat. Pellének ez a legideálisabb posztja. Nekem ami a bajom kicsit a cserék minősége, de hátha végig tudjuk tolni így a szezont.
JOSBOMO
 
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.22. 05:58

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.29. 22:28


A sok csere nekünk egész biztos nem jó. De ha már lehetőség van rá, akkor cseréljünk ötöt.

A létszámcsökkentés szimpla energiaspórolás a nagyok részéről. Nem a liga vagy az ország focijának erősségéről/minőségéről szól. Szerintem sincs semmi köze hozzá.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.29. 22:03


szerintem a létszámcsökkentés sosem oldja meg ezeket a gondokat - hosszú távon

ez a sok csere meg szétcseszi a meccseket. Bár tény, hogy van haszna is, és ahogy látom, lehet megtartják a döntéshozók.
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: fogkefe1 Dátum: 2021.08.29. 21:57


Ha van madocsai Messi, akkor üzbég Messi is lehet.
Amúgy amennyire gyenge volt kapura Pellegrini mindig is, ebben a szezonban nagyon magára talált. Új poszt, új szerepkör, új élet.
Mayoral annyira bizonyítani szeretett volna, hogy a végén egy helyzetet jól elönzőzött.
Amúgy jó ez az 5 csere. Így láthatjuk a keret többi tagját is. Mou sosem volt az a rotáló bajnok, de ahogy látom a cseréket is a meccs végére tartogatja.

Nem örülök, hogy 18 csapatos lesz a Seria A nemsokára, de ez a meccs pont azt bizonyítja, hogy van benne logika.
80-20-as labdabirtoklás mindent elmond a meccsről
"Az eredmény véletlenszerű, a mutatott játék nem." - Zdenek Zeman
Avatar
fogkefe1
 
Hozzászólások: 4196
Csatlakozott: 2013.01.11. 17:39

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.29. 21:48


érdekes tabella hogy a gólkülönbségek +7, +6, +6, +4. Mindezt két forduló után
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.08.29. 21:33


Azert samut lemessizni boszmeseg
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.08.29. 21:32


Ibanezt azért jól aprítják ezen a meccsen
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2021.08.29. 21:31


tomm írta:Kis mazlival osszejott egy gol, attol meg osszezuhant az ellen

Tipik. :lol:
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: mcsabi Dátum: 2021.08.29. 21:31


Imádom José cseréit :ultra:
Avatar
mcsabi
 
Hozzászólások: 6576
Csatlakozott: 2012.02.13. 20:38

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.08.29. 21:31


Kis mazlival osszejott egy gol, attol meg osszezuhant az ellen
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.29. 21:30


Xaba írta:De komolyan mi a tkom igazolja ezt a jatekot a masodik felidoben?
Miert vagyunk jok?? Nem ertem


Rohadt sok a mozgás és Pellegrini szerepe Telitalálat. Ezen kívül a minőség is durván felénk billen most.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Xaba Dátum: 2021.08.29. 21:29


De komolyan mi a tkom igazolja ezt a jatekot a masodik felidoben?
Miert vagyunk jok?? Nem ertem
No Totti
No party
Avatar
Xaba
 
Hozzászólások: 3924
Csatlakozott: 2009.02.23. 17:27

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.29. 21:28


Gabesz írta:Jöhetne Mayoral! Csóri, jól megszívta.

ámen
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2021.08.29. 21:28


Trigoria írta:
F.Totti írta:Túl szép ez így.

bajnoki évben mit vársz? szar játékkal Scudettot nem lehet :D :D

Kéne még egy gól és a helyükre is kerülünk ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2021.08.29. 21:27


F.Totti írta:Túl szép ez így.

bajnoki évben mit vársz? szar játékkal Scudettot nem lehet :D :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27954
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Gabesz Dátum: 2021.08.29. 21:26


Ha még kettőt lőnénk akkor elsők lennénk a tabellán.
Avatar
Gabesz
 
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2020.08.27. 13:13

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2021.08.29. 21:26


Hat ezt a guccsi se varrta volna be szebben
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tomm 2021.08.29. 21:26-kor.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10306
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: Aktuális meccs

HozzászólásSzerző: Levy ASR Dátum: 2021.08.29. 21:25


Remelem, megelozzuk a merdakokat
:mrgreen:
*** TREMA, DAVANTI A TE C'E ROMA !!!***
"Every player has some genius, but there's only one Van Gogh, and there is nobody like Totti."- Trapattoni.
Avatar
Levy ASR
Admin
 
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2005.03.14. 20:48
Tartózkodási hely: Zeg

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 213 vendég