AS Roma ultrák

FIGYELEM! MODERÁLT FÓRUM!
Szigorúan az AS Romaval kapcsolatos hozzászólások fóruma.

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: bence Dátum: 2016.02.10. 20:03


F72Quadraro írta:Ennek ellenére, ha felbukkan a neve, akkor római ultrákról lehet beszélni... A Curva Sudban majdnem annyi a hely, mint Tiszakécske lakossága. Van egy tiszakécskei, aki tizenöt éve elköltözik a városból, amihez utána semmi köze. De elkövet egy bűncselekményt, s mindenhol úgy jelenik meg a hír, hogy na tessék, már megint a tiszakécskeiek...


Egyik legjobb hasonlat amit valaha olvastam! :)
"A meccsek ideje alatt nem vagyok több tizenegy évesnél. Nem mondom, hogy a futball öl, butít és nyomorba dönt, de hogy miatta maradtam vissza a fejlődésben, az biztos."- Nick Hornby
Avatar
bence
 
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2009.11.08. 14:28

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.10. 18:34


Én zsolti névvel regisztráltam,és jólesik a Zsolti névhasználat,de szeretném,ha ezentúl Bélának hívnátok,mert a Józsi jobban illik hozzám. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 18:27


off
ez mind igaz, csakhogy nálam aki elmagyarosodik az is magyar, aki elszlovákosodott magyar az is magyar, akinek messzi felmenője magyar volt, az is magyar, és akinek a neve magyar valamiért az is magyar :wink:
Remélem így már érthető voltam, hogy én kit tartok magyarnak. :) Jó igen, tudom, nem vagyok normális. :D

ja és már akartam mondani fr:
Remélem nem gond, hogy fr-nek rövidítünk páran. Ez színtisztán csak azért van, mert a fradista romanistát leírni hosszú. Semmi degradáló vagy sértőszándék nincs benne!
Hogy ezt miért írom? Mert amikor tr-ezel (mint most pl) akkor enyhe sértődöttséget érzek rajtad emiatt. Lehet totál rosszul érzem. :S
A Trigoria nem hosszú név, a Trigo meg pláne nem. És pláne nem kisbetű.
Én azért írom tudatosan kisbetűvel az fr-t, mert a nickneved is kisbetűvel van. Ahogy mindenkinél tiszteletben tartom azt ahogy ő írta (így illik), illetve igyekszem úgy írni, ahogy az illető kéri (lásd Zsolti és jnzsblzs).
Tehát nem tudom, hogy tényleg van-e mögötte valami dac, hogy tr-t írsz, de ha igen nagyon kérlek szólj, és mostantól úgy írjuk a neved ahogy szeretnéd! Nulla sértődéssel!
Ha viszont nincs, akkor én ezennel megkérlek, hogy vagy Trigo-t írj (rövid o-val), vagy ha ezt valamiért hosszúnak találod és rövidíteni szeretnél, akkor Tr-t. Ne vedd magadra, de bántja a szemem a tr. :wink:
Tényleg nem kötekedés vagy hasonló, csak gondoltam itt az ideje megbeszélni és tisztázni ezt.

És ez igaz bárkire! Ha eltérő az igénye a nevének használatára attól, ahogy regisztrált, vagy nem tetszik neki, ahogy esetleg szólítjuk, az jelezze nyugodtan! Akceptálni fogjuk.
on
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: fradista romanista Dátum: 2016.02.10. 17:55


off:
ennél azért ez nem kicsit bonyolulktabb, kedves tr.
A vezetéknév a Kárpát-medencében önmagában nem sokat jelent. Azt is nagyon sokan váltottak/váltanak, ahogy alsógatyát. Ahány magát magyarnak valló és magyar anyanyelvű rendelkezik nem magyar (szláv, német, stb) eredetű vezetéknévvel, annyi tót meg magyarral - arányában kb.
Itt van pld a Roma újdonsült hőse, a "mi" gyömbérünk...
amúgy egy csomó szlovákkal és románnal találkoztam már, aki annak vallja magát, mégis remekül beszél magyarul. Munkavállalás miatt Liptóról a Csallóközbe került, majd ott férjhez ment tót néni. Székylföldi színmagyar faluba került román rendőr elmagyarosodott gyereke, vegyes házasságok, stb, stb. A gyakoribb és sajnos tömeges persze az elszlovákosodás/románosodás biz. stádiumában leledzés (ami nem feltéltenül jár nyelvvesztéssel), de még ma is van példa a fordítottjára is, azaz echte szlovák, román elmagyarosodására...
on
Avatar
fradista romanista
 
Hozzászólások: 9244
Csatlakozott: 2006.02.06. 17:52
Tartózkodási hely: BP XIV

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 17:36


Off: jó, nem győztél meg. Persze aki olyan bizniszt folytat, ahol hazsnos a magyar az nyilván megtanulja.
aki magyarok lakta faluban nő fel, az vagy részben magyar, vagy részben azzá válik :) Különben mi az úristenért költözött volna oda az őse. (Talán a tudatos betelepítések kivételével)
Horvath névvel meg nekem aztán magyarázhatod, hogy echte szlovák az illető. :))

na mindegy, kivételek biztos vannak. Azokkal találkozol nyilván idehaza. :wink:
hagyjuk is
On
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2016.02.10. 17:20


Trigoria írta:
tomm írta:vagy egy szlovak szlovak, aki tud magyarul
csak a politika topcba be ne nezzen :) :D
én még életemben nem hallottam ennyire magyarul tudó szlovákról. Szerintem ilyen nem is nagyon létezik. Aztán lehet tévedek.

OFF:
én ismertem is a MOL-nál, pontosabban a Slovnaftnál. Horvath Stefannak hívták, tökéletesen beszélt (és talán írt is) magyarul, persze nem volt hajlandó magyarral magyarul beszélni. De előfordult nagy ritkán. És hiába a név, szlovák volt. Amúgy sok szlovák jól beszél magyarul, mert mondjuk magyar faluban nőtt fel, írni lehet már nem tudna, de beszélni jól beszél.
Van is az a mondás, hogy a szlovákok azok a csehek, akik beszélnek magyarul...

amúgy én több (2) született románt is ismertem, akik nagyon jól beszéltek magyarul. egyet szintén MOL-nál, ő járt is Magyarországon és nem kellett vele angolul beszélni, ő el is mondta, magyarok lakta faluban nőtt fel. Neki a neve is full romános volt. A másik egy erdélyi srác felesége :D
ON
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 15:34


tomm írta:vagy egy szlovak szlovak, aki tud magyarul
csak a politika topcba be ne nezzen :) :D
én még életemben nem hallottam ennyire magyarul tudó szlovákról. Szerintem ilyen nem is nagyon létezik. Aztán lehet tévedek.

F72: köszi a fordítást! :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.10. 11:44


tomm írta:de ok es ok itt negativ elojellel jelentek meg. szoval valojaban te egy absztinens homokbanya vagy? :D



:D
Ilyen fejjel mi más lennék? ;)
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.02.10. 11:20


de ok es ok itt negativ elojellel jelentek meg. szoval valojaban te egy absztinens homokbanya vagy? :D

azert, hogy az a 15000 ember ennyi ideig tavolmarad, nemileg elgondolkoztato.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.10. 11:15


zsolti írta:Tomm,azért a szlovák,román,szerb nacionalisták nem nagyon kapnak tőlünk a politikai topikban. :)
Lefoglalják az időnket ők és ők.
A két személyes névmás helyére tessenek beilleszteni a megfelelő csoportokat.A polkorrektség nevében. :wink:


A nők és a sörök.

(csak hogy népszerűsítsem a topikot :))
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.02.10. 11:07


Bocsánat Trigo...
Az első kiíráson nagyjából ez olvasható:
amióta kizártak téged, nem csinálsz mást csak baszakodsz (ezt lehetne szebben is, de római szleng),
ítélkezel, szidsz, mutogatsz... szép párost alkotnál Lotitóval. Marione strici...

Második talán nem szorul magyarázatra...
Harmadik és ötödik ismét római szleng... újságokat, rádiókat, striciket (akik a Romából élnek és nem a Romáért) küldik melegebb éghajlatra, címzettek egyértelműek...
Negyedikhez nem kell magyarázat.
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.02.10. 10:53


Ave stefano.sk! Örülök, hogy írtál, hasonlóan látunk sok mindent.

A lengyeleket én szeretem, de ami a lengyeleknél a szurkolók vagy inkább huligánok körül történik, az nagyon távol áll tőlem.
50 teljesen egyforma külsejű nagydarab ember veri egymást az erdőben... ebben én sehol nem látom, hogy mi köze a csapathoz, labdarúgáshoz vagy hol van benne a csapat iránti szeretet. Az egyéb szálak... sok minden sajnos tudott.

Lazio... itt néhány meghatározó ember kapcsolatai ismertek a nápolyi alvilággal. Milyen érdekes, hogy a Lazio szurkolók egyik legnagyobb riválisai a Napoli szurkolók, de ha terjeszteni kell, meg felosztani városrészeket, akkor egymásra találnak. Persze nyilván a Curva Nord is tele van jóravaló szurkolókkal, aki csak azért vannak (azaz most éppen lennének) ott, mert imádják a csapatukat.

Romai ultrák - Mafia capitale... van egy ember, akinek rendre felbukkan a neve valami kétes ügyben (gyilkosságtól az életveszélyes fenyegetésekig), s ilyenkor minden újság lecsap rá, s lehet általánosságban római ultrákról beszélni. Az embernek szinte két évtizede nem sok köze van a Curva Sudhoz, ahol inkább megvetéssel tekintenek rá. Rádióműsora van, s itt aszerint dicsér vagy szid éppen valakit, hogy érdeke mit kíván. Rosella Sensivel különösen jó volt a kapcsolat, de nem azért védte, mert szerette, s olyan jó elnök lett volna...
De a többség véleménye róla, meg a hasonlókról elég egyértelmű, a 101,5 a frekvencia, ahol adása hallható...
http://www.asromaultras.org/1213romajuv ... C09236.JPG
http://www.soccermagazine.it/wp-content ... -Sport.jpg
http://tmw-foto.tccstatic.com/storage/a ... 48299.jpeg
http://www.asromaultras.org/0809romatorino_DSC04337.JPG
http://www.dagospia.com/img/foto/03-201 ... 156451.jpg

Ennek ellenére, ha felbukkan a neve, akkor római ultrákról lehet beszélni... A Curva Sudban majdnem annyi a hely, mint Tiszakécske lakossága. Van egy tiszakécskei, aki tizenöt éve elköltözik a városból, amihez utána semmi köze. De elkövet egy bűncselekményt, s mindenhol úgy jelenik meg a hír, hogy na tessék, már megint a tiszakécskeiek...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.10. 09:31


Tomm,azért a szlovák,román,szerb nacionalisták nem nagyon kapnak tőlünk a politikai topikban. :)
Lefoglalják az időnket ők és ők.
A két személyes névmás helyére tessenek beilleszteni a megfelelő csoportokat.A polkorrektség nevében. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: sebastian Dátum: 2016.02.10. 09:05


Stefano durva dolgokat írsz! Nem is gondolná az ember, hogy a maffia és a bűnözés ilyen mértékben jelen van a labdarúgásban. A drogcsempészet és a gyilkolászás elfogadhatatlan! És az ilyen (szurkolóknak) nincsen helye a stadionokban!!!
"Amikor látom Francescot, ahogy köti be a cipőjét és ahogy közben néz, akkor már tudom, hogy ezt nagyon élvezni fogjuk."
Io non perdo mai! O vinco, o imparo!
Avatar
sebastian
 
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2009.09.06. 09:51
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.02.10. 09:02


vagy egy szlovak szlovak, aki tud magyarul
csak a politika topcba be ne nezzen :) :D
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.10. 01:47


stefano: azért csak el lehet olvasni amit írsz, szóval írj csak máskor is bátran! :wink:
érdekeseket mondasz
milyen sok dolog van amibe nem látunk innen bele... :(

ja és ha szlovákiai magyar vagy, akkor magyar vagy! :wink:
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Corso22 Dátum: 2016.02.10. 00:55


stefano.sk írta:Sziasztok! Nem gyakran irok ide, mivel nem vagyok magyar, es a magyar irasom nem a legkitunob. Azert is mingyart bocsanatodt kernek. Csak egy kis eszrevetelem lenne a temahoz...


Ahoj Stefano, Forza Lupi!

Érdekes + fontos, amit írsz, és Poznan-ban is hallottam hasonlókat a lengyel szurkolói csoportokról. Én utálom ezt a fajta "szurkolói magatartást". Nem gondolom, hogy megoldja a cikk szerinti csoportok bajait, de azt gondolom, hogy ha valaki megveszi a mi szeretett AS Roma csapatunkat, akkor számol a Curva reakcióival. És ezt a valszeg végiggondolta, kiszámított rekcióikat látjunk mi most. Sőt, ha lehetek romboló, akkor látom, hogy a markering, amely kizárja a további rosszkedved, felépíti: az 1 BL győzelmet majd 5 év múlva.
De addig is élvezzük egy "majdnem scudetto" csapat mindennapjait.
Corso22
 
Hozzászólások: 1299
Csatlakozott: 2011.06.10. 01:09

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: stefano.sk Dátum: 2016.02.09. 22:39


Sziasztok!

Nem gyakran irok ide, mivel nem vagyok magyar, es a magyar irasom nem a legkitunob. Azert is mingyart bocsanatodt kernek.

Csak egy kis eszrevetelem lenne a temahoz...

Ahogy a foci mar reg nem az a foci ahogy gondolom minden megszeredtuk, ugy az ultrak is mar nem ultrak ugy mind a 80-evegben, mivel eszt a korszakot neveznem a szurkoloi kultura arany idoszakanak. Egy pelda mint szaz: Nemtudom emlekesztek meg arra a derbyre ahol a Lazio meledt kialt a lengyel Wisla Cracow Sharks nevezetu csoportya. Bejelendtetek a Lazionak mar a 128. testveri kapcsolatodt es amingyart leszurdtak ket romaidt. Ha valaki kicsit vagja a temat akkor tugya hogy nem csak Romaban kedveli a keseket, de legfobb a lengyel Cracowba. Utolso 15 ev aladt tobb mint husz halalos aldozadtya vann az idteni wisla es cracovia kozodti haborunak. Ha valaki aszt gondolna hogy a Lazio azert kotodte eszt a kapcsolatodt hogy nem birna a Romai ultrakal, akkor nagyon teved. Ket vagy harom evel tortendt egy olyan dolog hogy vagy 6 Lazio ultrat lekapcsoltak a zsaruk, mivel ezek egy egesz europaban szetterjedt halozatban dolgosztak ameik nem ams mind embercsempeszedtel es drogcsempeszedtel foglalkoztak. Igy uruldt a saktablan egy hely, ahova mingyart be is ileszkedetek az uj figurak. Igy tovabb folyik. legfogkebb olaszorszag es lengyelorszag kozodt a uzledt. Nem nehez ketszer kitalalni meirt is. 1. Napoli az Europa legnagyob drog kapuja es innent Roman keresztul egesz eszakra folyik a narko 2. Lengyel orszagban a kibice nem mas mind alvilag. Legtobbet erol az arul el ami a Ruch Chorzow-i kibice lekapcsolasa utan tortent. A huligan vezerei kozul egy ugy dontodt kozremulkodik a rendorsegel. Elaruldta az egesz rendzert ami Lengyelorszagban eltetti a szurkolo csoportokat. gondolom sokszor eszrevedtetek mar menyi evel vannak elodtunk a lenygelek szurkoloi teren. Bisztos feltedtek a kerdest mien uton jutnak hoza a penzhez amibol szponzoralni tugyak a coregrafiat, turakat, stb... Ahogy a Ruch Chorzow-i konfidens elaruldta akkor kb. egy szervezedt csoportrol vann szo minden egyes kiseb vagy nagyob varosban amelyik a legnagyob csapadt szorkoloi csoportokat szeretnek utalnozni. Igy eloszor kidobok voltak a diskoban a ultrak, majd elkesztek atvenni a drog eladasadt, kurvakat fudtatak, es a vegen drog csempeszedtel foglalkoztak es foglakoznak. Kb. pont olyan szinten mulkodnek az olasz ultrak is. Napoli-rol talan felesleges beszelni, mert odt a Cammora es a ultrak egy test. Lazional pedig a sok testveri kapcsoladt a kulfoldi klubokal nem csak arra mutadt hogy Romaban nem pont a legjobban erezik magukat a bugyikeke hanem pont arra hogy minden egyes ilyen utszakaszon a drog a legtuttib ami megkodti a testvereseget. A Romaik ultrainak nincs vagy nagyon keves kulfoldi vagy olasz kapcsolatya vann, masreszt hiba lenne aszt hinni hogy szentek mint a papa. A Roma ultraikat a Mafia capitale csoportal hozak szoba es igy az lehet a hatterben hogy valobban nem is fontos nekik gazdagodni a csempeszet, mivel Roma elegendo piac a meggazdagodashoz. Egy szo mint szaz, az ultrak legyen az a legfobb vezer is, meg mindig kis jatekos a dorg piacan es csak a morzsakadt szedik osze es kivannak hasznalva mind a tobbi szazezer gyalogos.

Amidt a mai megbeszelest illedti, megegyztek a klubok Gabriellivel azon hogy nem lesz tobb celerino a stadionba a antiterorista kontrolokat csak az elso kapun varja majd a szurkolokat de a fal marad. Ez egy akkora orbitalis hulyeseg mind ha aszt mondanak, hogy lemondunk mindenrol csak a fal maradhason. Nincs precedens erre a falra sehol olaszorszagban de meg europaban semm. A fallal semmi mast nem ertek ell csak aszt hogy ket csapadt kemenymagja nem jar ki a mecsre de a bussines tovabra is folyik es minden megy tovvab. Gondolom ez nem lesz eleg az ultraknak, akinek teszem hozza a 95% szazaleka nincs semmi kotodesben a folyeb megemletedtel, es tovabbra semm fognak kijarni a mecsre. En ebben 100% meledtuk allok, mivel ugyahogy f72 irta mar nem egyszer, Roma az egyik az utolso ultrak bastyaibol, ahol nem adnak le az klassikus ultra kulturalol es azert is nehezeb lenyelni soknak aszt ami most jelen tortenik Romaban. Csak halkan teszem hozza, oszinten nem emlekszek olyan sorozatra ahol ket ev egymas utan masodik helyen vegeztunk es a harmadik evben meg nem olyan reg listavezedtok voltunk, komoly scudetto eselyekel. Megsem tedtek le a ultrak arrol hogy bemenyenek a stadionba es kiatrdtok a harcukban. Mast reszt en is abban ladtom a legnagyob gondodt hogy a vezetoseg nem tugya absolute kezelni a szurkolokat. Amikor az amcsik a Romat szeredtek volna megvasarolni akkor az egyik donto pont az volt mikor Vucinic a rajatszasban fejell megverdte az Intert es a Olimpico robbandt. Akkor olvastam az amcsikdtol azokat a kijelenteseket hogy a Roma szurkoloi szenvedese gyozte meg ikedt hogy invesztaljanak. Masreszt amiota megerkeztek nagyon keves olyan lepest tedtek a szurkolok fele amidt pozitivnak lehedt nevezni...
Kép
    SE SOLO LONTANAMENTE CAPISTE COSA SIGNIFICA PER ME QUELLA MAGLIA OGGI MORIRESTE SUL CAMPO PER DARMI LA VITTORIA!
Avatar
stefano.sk
 
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2008.11.12. 21:28
Tartózkodási hely: Hurbanovo (Slovensko)

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: snatch Dátum: 2016.02.09. 20:13


Trigoria írta:
"Ultra-kevés néző".
Parádés,tomm.
Parádés. :wink:
nekem is kétszer kellett elolvasnom, hogy hogy érti. Telitalálat volt. :wink: :D

én délelőtt olvastam és most esett le...:D kevés vagyok...:D
Avatar
snatch
Site Admin
 
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2004.07.14. 10:00
Tartózkodási hely: Érd

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Trigoria Dátum: 2016.02.09. 16:35


igen F72, fr is azt írta hogy ezek együttes eredője lehet az ok :wink:

Trigo, a foci a világ legjobb játéka... de attól, hogy a világ 10 000 grundján éppen gyerekek fociznak, még nem lesz egy szenvedély. Kell a kötelék... Hogy felvedd a mezt. Mert attól fogja 10-50-100 000 ember úgy érezni, hogy hozzád tartozik. Attól lesz benne szurkoló, bérlet, stadion... Bruno Conti nevét nem skandálták volna tízezrek, ha csak Nettunóban egy grundon focizgat. Fel kellett hozzá venni az AS Roma mezt. S akkor már 2 millió római érezte úgy, hogy ez értem játszik, engem "képvisel".
Továbbra sem választod szét a professzionális focit a focitól magától mint (amatőr) sporttól. Mind a kettőben van szenvedély. Csak az előbbiben a szurkoló is "bekapcsolódik" (by tomm), az utóbbiban meg nem.
Persze van olyan is, hogy szurkolók előtt játszol úgy, hogy valakit/valamit képviselsz, és nem keresel vele pénzt, és a szurkoló is ingyen nézi. Nyilván ez a legszebb, legtisztább, legnemesebb szenvedély talán, hisz mindenki CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a szenvedély miatt van jelen. De ez ritka.
A foci attól vált a világ legnépszerűbb sportjává, hogy az egyik legegyszerűbb sport (csak labda kell hozzá, és egy kis hely), továbbá legjobban nézőbarát, szórakoztató, és ami a legfontosabb ELADHATÓ. Mivel ezt a sportot mindenki tudja játszani akármikor kb akárhol, mindenki szereti, EZÉRT lett belőle professzionális szinten is a legnépszerűbb sport.


"Ultra-kevés néző".
Parádés,tomm.
Parádés. :wink:
nekem is kétszer kellett elolvasnom, hogy hogy érti. Telitalálat volt. :wink: :D
Úgy tűnik, nem érted: ez Róma!
"Azt kijelenthetjük, ha mi nem irányítjuk a játékot, attól még valaki fogja."
Avatar
Trigoria
 
Hozzászólások: 27870
Csatlakozott: 2005.06.19. 00:25
Tartózkodási hely: Budapest

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.02.09. 09:11


fradista romanista írta:ki ezért, ki azért nem megy meccsre. Számtalan tényező együttes eredője, hogy üres a stadion. magas jegyárak, sz@r játék, rossz hangulat, unszimpatikus játékosok, nem lehet parkolni, lepukkant infrastruktúra, biztonsgi szekatúra, óriástv otthon, csordaszellem, stb, stb .


Vagy minden együtt. S tegyünk hozzá egy nem jelentéktelen dolgot. Szerintem még most is vannak meghallgatások fogadási csalásokról, előre megbeszélt eredményekről a legmagasabb osztályoktól a legalacsonyabbakig. Az elmúlt tíz év folyamatos ilyen jellegű botrányai sem erősítették meg az emberek hitét a labdarúgásban. Számtalan meccsről derült ki (és még mennyiről fog), hogy eredmény, még talán az alakulása is előre le volt egyeztetve. Hogy elnökök fizettek ellenfélnek, hogy a csapatuk nyerjen, így kerülje el a kiesést...
Valaki tán úgy gondolhatja, miért pont nem az a mérkőzése lenne ilyen, amit ő néz, amikor számtalan másikról már kiderült...
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F72Quadraro Dátum: 2016.02.09. 09:04


Trigoria írta:
"A szurkolók hangja és mozgása nélkül a foci egy nagy nulla lenne. A foci lényege a szenvedély, s ez mindig is így lesz. Szenvedély nélkül a futball pedig halott. 22 játékos, akik egy mezőn szaladgálnak, s egy labdát rugdosnak. Mekkora marhaság. A szurkolótól lesz igazán fontos a labdarúgás."
Egyetértek F72 veled kb mindig, de ezzel a mondattal most így ebben a formában nem. Ez úgy pontos, hogy a professzionális focira igaz ez. És csak arra! Ahol pénz van benne, ami leginkább a szurkolókból van. Szimbiózis.
De magának a focinak mint sportnak semmi de semmi köze a szurkolókhoz, nézőkhöz. Akkor nem járnánk le a grundra focizni, nem fociztam volna tegnap pár haverral fröcskölő olvadó salakon (gondolhatod hogy néztünk utána ki :D ), nem járnánk le a szigetre focizni a MEZŐRE :wink: , stb stb stb. A SZENVEDÉLY, az IGEN! Az kell hozzá! De a szurkoló? Az nem feltétel.


Trigo, a foci a világ legjobb játéka... de attól, hogy a világ 10 000 grundján éppen gyerekek fociznak, még nem lesz egy szenvedély. Kell a kötelék... Hogy felvedd a mezt. Mert attól fogja 10-50-100 000 ember úgy érezni, hogy hozzád tartozik. Attól lesz benne szurkoló, bérlet, stadion... Bruno Conti nevét nem skandálták volna tízezrek, ha csak Nettunóban egy grundon focizgat. Fel kellett hozzá venni az AS Roma mezt. S akkor már 2 millió római érezte úgy, hogy ez értem játszik, engem "képvisel".
F72Quadraro
asroma.hu szerkesztő
 
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2004.10.01. 12:29

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: Zsolti Dátum: 2016.02.09. 08:56


"Ultra-kevés néző".
Parádés,tomm.
Parádés. :wink:
Zsolti
 
Hozzászólások: 11341
Csatlakozott: 2006.07.28. 21:45

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: F.Totti Dátum: 2016.02.09. 08:51


tomm írta:nemtom. sok meccset lattam mar es nem tapasztaltam, hogy a romai hangulat annyival masabb lenne. jo ok, az angol szinhazakat most hagyjuk. de azert sok olyan csapatot latni, aholy az elso perctol kezdve a legutolsoig folyamatosan megy a teli torokbol szurkolas.
sot, ha hangulat alapjan valasztanek, akkor asszem vmi torok csapatot valasztanek vagy vmi del-amerikait.


És ez így igaz. Ha 8 évesen valami mást látok, mondjuk egy 82-es Fiorentinát vagy 85-ös Hellast, neadj' isten 71-ben láthattam volna a Panatinaikos BEK döntőjét, akkor lehet hogy most nekik szurkolok. Soha nem szerettem a nagy, győztes csapatokat. gyerekként sem. Az összes sportban ilyen Roma-szerű "féllúzer" vagy totál lúzer brigádnál kötöttem ki.
Ami megragadott az soha nem az eredmény volt, hanem az érzés, hogy jó lenne közéjük tartozni. De különbözőek vagyunk.
"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani." (Johan Cruyff)
Avatar
F.Totti
 
Hozzászólások: 9883
Csatlakozott: 2014.08.06. 08:54

Re: AS Roma ultrák

HozzászólásSzerző: tomm Dátum: 2016.02.09. 08:34


nemtom. sok meccset lattam mar es nem tapasztaltam, hogy a romai hangulat annyival masabb lenne. jo ok, az angol szinhazakat most hagyjuk. de azert sok olyan csapatot latni, aholy az elso perctol kezdve a legutolsoig folyamatosan megy a teli torokbol szurkolas.
sot, ha hangulat alapjan valasztanek, akkor asszem vmi torok csapatot valasztanek vagy vmi del-amerikait.

a jelenlegi ultra-keves nezo nyilvan amiatt van, hogy az eredmenyek mellett nincs hangulat. es mivel nem 20 forint kimenni a meccsre, sokan gondolhatjak ugy, hogy najo, megvarom inkabb mig ujra lesz legalabb hangulat.
:)
Avatar
tomm
 
Hozzászólások: 10258
Csatlakozott: 2004.10.13. 00:29
Tartózkodási hely: Bp

ElőzőKövetkező

Vissza: AS Roma

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég

cron